Polańczyk: Remont zbiornika żelbetowego IMHOFF Nr 1 na oczyszczalni ścieków w Polańczyku wraz z urządzeniami


Numer ogłoszenia: 96839 - 2014; data zamieszczenia: 06.05.2014

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku , ul. Wiejska 2, 38-610 Polańczyk, woj. podkarpackie, tel. 013 4692118.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.esolina.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont zbiornika żelbetowego IMHOFF Nr 1 na oczyszczalni ścieków w Polańczyku wraz z urządzeniami.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Zbiornik osadu nadmiernego. Roboty konstrukcyjno - budowlane Zbiornik osadu nadmiernego zostanie zaadaptowany ze zbiornika IMHOFFA nr I Jest to zbiornik cylindryczny stożkowy o pojemności 320m3 średnica 10m wysokość cał. 6,80m. Do zbiornika będzie doprowadzany osad nadmierny z osadnika wtórnego i osadnika Imhoffa nr 2 rurociągiem PE dn 90. Na rurociągu zaprojektowano komorę pomiarową KP1 w której umieszczono przepustnice zaporowe, przepływomierz, oraz czujnik gęstości osadu. Zaadaptowany zbiornik będzie pracował okresowo w, którym prowadzone będzie napowietrzanie oraz zagęszczanie osadu. Napowietrzanie podniesie stopień stabilizacji osadu, zapobiegnie zagniwaniu osadu. W zbiorniku projektuje się mieszadła celem zapobiegania sedymentacji osadu i procesom gnicia osadu przy dnie zbiornika. Przed odwadnianiem osadu należy wyłączyć napowietrzanie i mieszanie osadu . Sklarowane wody nadosadowe będą odprowadzane za pomocą dekantera pompowego pływającego. Regulacja poziomu i sterowanie pracą urządzeń w zbiorniku będzie automatyczna ze sterownicy SZK. Przed przystąpieniem do prac zasadniczych należy zbiornik opróżnić z osadu, wyczyścić i zabezpieczyć przed napływem⁄dopływem wszystkie otwory w zbiorniku. W celu przystosowania istniejącego osadnika Imhoffa do celów przygotowania osadu przed wprowadzeniem go do odwadniania, należy w pierwszym rzędzie zbiornik żelbetowy przygotować konstrukcyjnie. Ściany konstrukcyjne zewnętrzne należy odkopać i z konstrukcji usunąć koryta przelewowe.
Rozbiórka betonów. Na ścianach konstrukcyjnych zbiornika podwieszone są przegrody żelbetowe, które również należy rozebrać. Skorodowany beton na ścianach i na koronach ścian należy usunąć, a ubytki betonu należy wypełnić zaprawami na bazie żywic epoksydowych. Na powierzchni pionowej ścian zbiornika należy wykonać powłoki odporne na korozję.
Uszczelnienie zbiornika. Wszystkie materiały do naprawy konstrukcji zbiornika jak i jego uszczelnienia przyjęto wg technologii REMMERS. Na ścianach konstrukcyjnych zbiornika powieszone są przegrody żelbetowe, które należy rozebrać i materiał z rozbiórki odtransportować z placu budowy, oraz podparty jest pomost technologiczny stalowy dla którego projektuje się odnowienie poprzez czyszczenie piaskowaniem i malowaniem emaliami chemoodpornymi. W zbiorniku znajduję się osad który należy odtransportować na składowisko osadu. Następnie należy pionowe ściany zbiornika wyczyścić urządzeniem wysokociśnieniowym na następnie usunąć ubytki betonu przez piaskowanie powierzchni betonowych. Odkryte w trakcie piaskowania wkładki zbrojeniowe należy oczyścić i zabezpieczyć przed korozją powłoką mineralną. Powierzchnie zbiornika oczyszczone można poddać pod wykonanie hydroizolacji.
Modernizacja technologii zbiornika osadu nadmiernego. Wyposażenie zbiornika 1. Wykorzystuje się istniejące napowietrzanie w którym wymianie podlegają dyfuzory ENVICON EMC szt. 54, 2. Na ścianie pionowej zbiornika projektuje się mocowanie mieszadła. Mieszadła będą instalowane na konstrukcji nośnej jednosłupowej obrotowej, zawieszone na łańcuchu mocowanym do konstrukcji nośnej , zaopatrzone w dodatkową, linkę pozwalającą na wyjęcie mieszadła przy pomocy żurawika. Żurawik słupowy z napędem ręcznym wyk. ze stali kwasoodpornej, 3. Dekanter pompowy pływający sterowany automatycznie, umożliwiający regulację zwierciadła wód nadosadowych w zakresie 1,5m, 4. Czujnik poziomu cieczy, projektuje się celem pomiaru ciągłego i sygnalizacji 4-poziomów alarmowych. Ciągły test niezbędny aby obsługa wiedziała ile jest osadu i kiedy zaplanować odwadnianie osadu czujnik poziomu ma sygnalizować: - poziom alarmowy górny awaryjny przelew grawitacyjny, -poziom maksymalny - zamykanie dopływu osadu do zbiornika, - poziom minimalny+0,5m na rurociągiem spustu osadu, - poziom alarmowy dolny. 5.Wentylacja zbiornika 6. Zbiornik będzie posiadał następujące podłączenia: -rurociąg spustu osadu PE100-od ściany zbiornika do pkt I, -rurociąg tłoczny osadu od ściany zbiornika do pomory KP pomiarowa PE90, -istniejący rurociąg doprowadzający powietrze, - rurociąg spustu wód nadosadowych PE 160,
Montaż komory pomiarowej KP-1 Konstrukcja komory kręgi betonowe dn 1500 gł do 3m Przejścia dla rurociągów tłocznych doprowadzających osad. Na rurociągach zamontowane przepustnice zaporowa dn 80 z napędem elektrycznym szt. 2 oraz przepływomierz MAGFLO dn 90 oraz czujnik gęstości osadu z przetwornikiem.
Technologia stacji dmuchaw W ramach modernizacji gospodarki osadem projektuje się wymianę dmuchaw z e względu na wyeksploatowanie istniejących sprężarek. Projektuje się zamontowanie trzech dmuchaw o wydajności: - pierwsza wiodąca 600m3⁄godz., - dwie następne o wydatku 450m3⁄godz., jedna z dmuchaw o wydatku 450m3⁄godz., będzie obsługiwała tylko zbiornik osadu nadmiernego i dla tej dmuchawy projektuje się oddzielny kolektor Dn 80 oraz rurociąg z rur PE 90 od stacji dmuchaw do pkt. PI (reaktor biologiczny) Dla wszystkich dmuchaw projektuje się przetwornice częstotliwości. dmuchawy sterowane poprze sygnalizację sond tlenowych w reaktorze. 7. Wytyczne sterowania i automatyki - zasilanie i sterowanie mieszadłami, dekanterem w zbiorniku osadu nadmiernego Sterownica + instalacje. - zasilanie i sterowanie przepustnicami i przepływomierzami gęstościomierzem w komorze KP.1 Sterownica +instalacje.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załącznikach nr 1 (dokumentacja projektowa) i nr 2 (specyfikacja techniczna) do SIWZ.
Wynagrodzenie za powyższe zadanie ma charakter kosztorysowy. Wszystkie nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SIWZ, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w oparciu o zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zachowaniem standardów technicznych i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysach nakładczych. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych orzeczeń, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane orzeczenia własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego (art. 30 ust. 5). Obowiązek wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne. Zamawiający nie wyrażą zgody, by proponowane w ofercie rozwiązania (urządzenia) równoważne były prototypami.


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.25.21.27-4.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 15.09.2014.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Kwota wadium wymagana do wzięcia udziału w postępowaniu: 10 000,00 zł (słownie złotych: dziesięć tysięcy złotych).
Dopuszczalne formy wadium (art. 45 ust. 6):
- Pieniądz (przelew na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego) nr rachunku: PBS O/Lesko 64 8642 1012 2003 1206 0654 0002
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych,
- gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275)


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3.2)

  • zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

- formularz ofertowy,
- oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy,
- szczegółowy kosztorys ofertowy,
- dokumenty, z których wynika prawo do reprezentowania wykonawcy (pełnomocnictwo), o ile prawo to nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą.

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w następującym zakresie:
1) termin realizacji zamówienia może ulec zmianie w następujących sytuacjach:
a) niesprzyjających warunków atmosferycznych, warunki zmiany:
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru inwestorskiego o braku możliwości prowadzenia robót budowlanych z uwagi na złe warunki atmosferyczne,
- jednoczesny braku możliwości realizacji innych robót, niezależnych od warunków atmosferycznych,
b) w przypadku braków lub wad dokumentacji projektowej: warunki zmiany:
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru lub kierownika budowy o konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
- dokonanie zmian w dokumentacji lub usunięcie błędów przez projektanta,
2) wynagrodzenie wykonawcy określone w umowie może ulec zmianom w przypadku:
a) zmniejszenia zakresu robót lub pominięcia robót, o wartość niewykonanych robót warunki zmiany:
- jeżeli Zamawiający uzna, że zmniejszenie zakresu robót lub pominięcie robót nie wpłynie na prawidłową realizację przedmiotu umowy,
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru inwestorskiego o możliwości (zasadności) rezygnacji z robót lub pominięcia robót,
- zgodność proponowanych zmian w zakresie robót do wykonania lub pominięcia z uzyskanymi pozwoleniami uzgodnieniami i opiniami jeżeli były wymagane przez odrębne przepisy.
2. Wszelkie zmiany niniejszej umowy mogą być dokonywane jedynie w formie pisemnej pod rygorem nieważności


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.przetargi.esolina.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 19.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
21.05.2014 godzina 10:00, miejsce: Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 11.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Nie przewiduje się dofinansowania inwestycji ze środków Unii Europejskiej.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Polańczyk: Remont zbiornika żelbetowego IMHOFF Nr 1 na oczyszczalni ścieków w Polańczyku wraz z urządzeniami


Numer ogłoszenia: 207320 - 2014; data zamieszczenia: 18.06.2014

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 96839 - 2014r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, 38-610 Polańczyk, woj. podkarpackie, tel. 013 4692118, faks.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont zbiornika żelbetowego IMHOFF Nr 1 na oczyszczalni ścieków w Polańczyku wraz z urządzeniami.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Zbiornik osadu nadmiernego. Roboty konstrukcyjno - budowlane Zbiornik osadu nadmiernego zostanie zaadaptowany ze zbiornika IMHOFFA nr I Jest to zbiornik cylindryczny stożkowy o pojemności 320m3 średnica 10m wysokość cał. 6,80m. Do zbiornika będzie doprowadzany osad nadmierny z osadnika wtórnego i osadnika Imhoffa nr 2 rurociągiem PE dn 90. Na rurociągu zaprojektowano komorę pomiarową KP1 w której umieszczono przepustnice zaporowe, przepływomierz, oraz czujnik gęstości osadu. Zaadaptowany zbiornik będzie pracował okresowo w, którym prowadzone będzie napowietrzanie oraz zagęszczanie osadu. Napowietrzanie podniesie stopień stabilizacji osadu, zapobiegnie zagniwaniu osadu. W zbiorniku projektuje się mieszadła celem zapobiegania sedymentacji osadu i procesom gnicia osadu przy dnie zbiornika. Przed odwadnianiem osadu należy wyłączyć napowietrzanie i mieszanie osadu . Sklarowane wody nadosadowe będą odprowadzane za pomocą dekantera pompowego pływającego. Regulacja poziomu i sterowanie pracą urządzeń w zbiorniku będzie automatyczna ze sterownicy SZK. Przed przystąpieniem do prac zasadniczych należy zbiornik opróżnić z osadu, wyczyścić i zabezpieczyć przed napływem⁄dopływem wszystkie otwory w zbiorniku. W celu przystosowania istniejącego osadnika Imhoffa do celów przygotowania osadu przed wprowadzeniem go do odwadniania, należy w pierwszym rzędzie zbiornik żelbetowy przygotować konstrukcyjnie. Ściany konstrukcyjne zewnętrzne należy odkopać i z konstrukcji usunąć koryta przelewowe.
Rozbiórka betonów. Na ścianach konstrukcyjnych zbiornika podwieszone są przegrody żelbetowe, które również należy rozebrać. Skorodowany beton na ścianach i na koronach ścian należy usunąć, a ubytki betonu należy wypełnić zaprawami na bazie żywic epoksydowych. Na powierzchni pionowej ścian zbiornika należy wykonać powłoki odporne na korozję.
Uszczelnienie zbiornika. Wszystkie materiały do naprawy konstrukcji zbiornika jak i jego uszczelnienia przyjęto wg technologii REMMERS. Na ścianach konstrukcyjnych zbiornika powieszone są przegrody żelbetowe, które należy rozebrać i materiał z rozbiórki odtransportować z placu budowy, oraz podparty jest pomost technologiczny stalowy dla którego projektuje się odnowienie poprzez czyszczenie piaskowaniem i malowaniem emaliami chemoodpornymi. W zbiorniku znajduję się osad który należy odtransportować na składowisko osadu. Następnie należy pionowe ściany zbiornika wyczyścić urządzeniem wysokociśnieniowym na następnie usunąć ubytki betonu przez piaskowanie powierzchni betonowych. Odkryte w trakcie piaskowania wkładki zbrojeniowe należy oczyścić i zabezpieczyć przed korozją powłoką mineralną. Powierzchnie zbiornika oczyszczone można poddać pod wykonanie hydroizolacji.
Modernizacja technologii zbiornika osadu nadmiernego. Wyposażenie zbiornika 1. Wykorzystuje się istniejące napowietrzanie w którym wymianie podlegają dyfuzory ENVICON EMC szt. 54, 2. Na ścianie pionowej zbiornika projektuje się mocowanie mieszadła. Mieszadła będą instalowane na konstrukcji nośnej jednosłupowej obrotowej, zawieszone na łańcuchu mocowanym do konstrukcji nośnej , zaopatrzone w dodatkową, linkę pozwalającą na wyjęcie mieszadła przy pomocy żurawika. Żurawik słupowy z napędem ręcznym wyk. ze stali kwasoodpornej, 3. Dekanter pompowy pływający sterowany automatycznie, umożliwiający regulację zwierciadła wód nadosadowych w zakresie 1,5m, 4. Czujnik poziomu cieczy, projektuje się celem pomiaru ciągłego i sygnalizacji 4-poziomów alarmowych. Ciągły test niezbędny aby obsługa wiedziała ile jest osadu i kiedy zaplanować odwadnianie osadu czujnik poziomu ma sygnalizować: - poziom alarmowy górny awaryjny przelew grawitacyjny, -poziom maksymalny - zamykanie dopływu osadu do zbiornika, - poziom minimalny+0,5m na rurociągiem spustu osadu, - poziom alarmowy dolny. 5.Wentylacja zbiornika 6. Zbiornik będzie posiadał następujące podłączenia: -rurociąg spustu osadu PE100-od ściany zbiornika do pkt I, -rurociąg tłoczny osadu od ściany zbiornika do pomory KP pomiarowa PE90, -istniejący rurociąg doprowadzający powietrze, - rurociąg spustu wód nadosadowych PE 160,
Montaż komory pomiarowej KP-1 Konstrukcja komory kręgi betonowe dn 1500 gł do 3m Przejścia dla rurociągów tłocznych doprowadzających osad. Na rurociągach zamontowane przepustnice zaporowa dn 80 z napędem elektrycznym szt. 2 oraz przepływomierz MAGFLO dn 90 oraz czujnik gęstości osadu z przetwornikiem.
Technologia stacji dmuchaw W ramach modernizacji gospodarki osadem projektuje się wymianę dmuchaw z e względu na wyeksploatowanie istniejących sprężarek. Projektuje się zamontowanie trzech dmuchaw o wydajności: - pierwsza wiodąca 600m3⁄godz., - dwie następne o wydatku 450m3⁄godz., jedna z dmuchaw o wydatku 450m3⁄godz., będzie obsługiwała tylko zbiornik osadu nadmiernego i dla tej dmuchawy projektuje się oddzielny kolektor Dn 80 oraz rurociąg z rur PE 90 od stacji dmuchaw do pkt. PI (reaktor biologiczny) Dla wszystkich dmuchaw projektuje się przetwornice częstotliwości. dmuchawy sterowane poprze sygnalizację sond tlenowych w reaktorze. 7. Wytyczne sterowania i automatyki - zasilanie i sterowanie mieszadłami, dekanterem w zbiorniku osadu nadmiernego Sterownica + instalacje. - zasilanie i sterowanie przepustnicami i przepływomierzami gęstościomierzem w komorze KP.1 Sterownica +instalacje.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załącznikach nr 1 (dokumentacja projektowa) i nr 2 (specyfikacja techniczna) do SIWZ.
Wynagrodzenie za powyższe zadanie ma charakter kosztorysowy. Wszystkie nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SIWZ, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w oparciu o zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zachowaniem standardów technicznych i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysach nakładczych. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych orzeczeń, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane orzeczenia własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego (art. 30 ust. 5). Obowiązek wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne. Zamawiający nie wyrażą zgody, by proponowane w ofercie rozwiązania (urządzenia) równoważne były prototypami.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.25.21.27-4.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
18.06.2014.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
3.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Przedsiębiorstwo Usługowo - Produkcyjno - Handlowe OTECH Sp. z o. o., {Dane ukryte}, 38-300 Gorlice, kraj/woj. małopolskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 418288,02 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    397128,13


  • Oferta z najniższą ceną:
    397128,13
    / Oferta z najwyższą ceną:
    499520,38


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Wiejska 2, 38-610 Polańczyk
woj. podkarpackie
Dane kontaktowe: email: urzad@esolina.pl
tel: 134 692 118
fax: 13 4692321
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-05-20
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 9683920140
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-05-05
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 117 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.esolina.pl
Informacja dostępna pod: Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 19
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45252127-4 Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Remont zbiornika żelbetowego IMHOFF Nr 1 na oczyszczalni ścieków w Polańczyku wraz z urządzeniami Przedsiębiorstwo Usługowo - Produkcyjno - Handlowe OTECH Sp. z o. o.
Gorlice
2014-06-18 397 128,00