TI Tytuł Polska-Tarnowo Podgórne: Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
ND Nr dokumentu 96439-2016
PD Data publikacji 22/03/2016
OJ Dz.U. S 57
TW Miejscowość TARNOWO PODGÓRNE
AU Nazwa instytucji Gminna Jednostka Oświatowa
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 18/03/2016
DT Termin 27/04/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 60130000 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
OC Pierwotny kod CPV 60130000 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
RC Kod NUTS PL418
IA Adres internetowy (URL) www.gjo-tarnowopodgorne.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

22/03/2016    S57    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Tarnowo Podgórne: Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

2016/S 057-096439

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gminna Jednostka Oświatowa
ul. Sportowa 1
62-080 Tarnowo Podgórne
POLSKA
Tel.: +48 618146482
E-mail: b.swierkiel@tarnowo-podgorne.pl
Faks: +48 618146482

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.gjo-tarnowopodgorne.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Tarnowo Podgórne do szkół i placówek.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 2: Usługi transportu lądowego [2] ,w tym usługi samochodów opancerzonych oraz usługi kurierskie, z wyjątkiem przewozu poczty
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Poznań i powiat poznański.

Kod NUTS PL418

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu niepełnosprawnych dzieci z miejsca zamieszkania do szkoły/placówki oświatowej i z powrotem, w dniach w których odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, wraz z zapewnieniem wykwalifikowanej opieki w czasie transportu.
2. Zamówienie obejmuje okres od 1.9.2016 do 31.8.2019.
3. Wykonawca ma obowiązek uwzględnić następujące założenia:
1) dziecko powinno być dowiezione do szkoły (przedszkola), w takim czasie, aby mogło rozpocząć zajęcia lekcyjne zgodnie z planem, czas oczekiwania na zajęcia nie może być dłuższy niż 30 minut.
2) rozkłady zajęć lekcyjnych wykonawca obowiązany jest uzyskać z każdej ze szkół przed realizacją zadania oraz każdego roku z dniem rozpoczęcia roku szkolnego.
3) Wykonawca ma obowiązek ustalić, w porozumieniu z Zamawiającym, szczegółowe godziny kursów z dyrektorem szkoły i przedszkola oraz rodzicami – opiekunami uczniów (na podstawie tygodniowego planu lekcji uczniów). Wykonawca zapewni każdemu dziecku, na danej trasie, dowóz do szkoły (przedszkola) na czas, jak również powrót do domu. Dziecko powinno przebywać w podróży jak najkrócej, nie dłużej jednak niż 1 godz. 30 min. dziennie.
4) rozkład przewozów winien uwzględniać przewóz jednorazowo większej liczby dzieci. Kursy przewidujące przewóz tylko jednego dziecka dopuszczalne są tylko w wyjątkowych przypadkach i winny uzyskać zgodę Zamawiającego. Z początkiem każdego roku szkolnego, a także po każdej zmianie planu zajęć w szkołach powodujących zmianę organizacji dowozu, Wykonawca będzie zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu rozkład przewozów. Zamawiający ma prawo wnosić poprawki i uzupełnienia do przedłożonego rozkładu przewozów.
5) Zamawiający wymaga bezwzględnie aby w czasie każdego kursu w pojeździe znajdował się opiekun, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem dzieci w czasie przewozu. Opiekunowie powinni posiadać przygotowanie do wykonywania podstawowych czynności pielęgnacyjno-opiekuńczych wobec dzieci w czasie przewozu tych dzieci na trasie dom – szkoła – dom.
6) obowiązek sprawowania opieki nad dziećmi następuje w momencie wejścia dziecka do pojazdu – do momentu przekazania dziecka pod opiekę szkoły, placówki. W drodze powrotnej – od momentu przekazania dziecka przez szkołę, placówkę do momentu odbioru dziecka przez rodzica, prawnego opiekuna.
7) dowozy mogą odbywać się wyłącznie pojazdami zapewniającymi miejsca siedzące dla wszystkich przewożonych uczniów. Pojazdy powinny być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.
8) pojazdy użyte przez Wykonawcę do przewozu dzieci muszą posiadać pasy bezpieczeństwa i spełniać następujące wymagania:
pojazdy muszą być objęte aktualnym, pełnym ubezpieczeniem (OC, AC, NW dla pasażerów),
pojazdy muszą być odpowiednio oznakowane,
pojazdy muszą być sprawne pod względem technicznym,
dopuszczone do ruchu drogowego i posiadać aktualne badania techniczne,
w pojazdach muszą być zapewnione właściwe warunki bezpieczeństwa i higieny.
9) na dzień sporządzania SIWZ do korzystania z dowozów uprawnionych jest 37 osób niepełnosprawnych. Wskazana liczba może ulec zmianie. Szkoły i przedszkola położone są na terenie miasta Poznania lub w miejscowościach, w których siedzibę mają specjalistyczne ośrodki, do których uczniowie mają wskazanie. Wykaz placówek do których dowożone będę dzieci stanowi załącznik do SIWZ. Zamawiający niezwłocznie po podpisaniu umowy przedłoży Wykonawcy aktualny wykaz uczniów.
10) łączna długość tras do przewozu wynosi szacunkowo 445 000 km w okresie od 1.9.2016 do 31.8.2019,
11) każdy samochód musi być obsługiwany przez kierowcę i opiekuna. Zamawiający nie dopuszcza łączenia funkcji kierowcy i opiekuna,
12) wykonawca będzie wykonywał usługę przewozową przy pomocy pojazdów przeznaczonych konstrukcyjnie do przewozów osób niepełnosprawnych. Wykonawca powinien dysponować co najmniej sześcioma pojazdami wyposażonymi w odpowiednie pasy mocujące wózek, podnośnik, dźwig, platformę lub najazdy posiadający homologację lub inne dokumenty dopuszczające te urządzenia do transportu osób niepełnosprawnych. Pojazdy przeznaczone do wykonywania tej usługi muszą spełniać wszystkie wymagania bezpieczeństwa przewidziane w przepisach określających warunki i normy przewozu osób niepełnosprawnych i poruszania się po drogach publicznych. Pojazdy na każdej trasie muszą być odpowiednio oznakowane (znak informujący o osobach niepełnosprawnych, znak Stop oraz znak Uwaga Dzieci, wyraźnie widoczny podczas wsiadania i wysiadania uczniów),
13) rozkład jazdy odnośnie wszystkich kursów Wykonawca przekaże Zamawiającemu,
14) pracownicy sprawujący opiekę powinni być wyposażeni w środek łączności (np. telefon komórkowy),
15) wykonawca gwarantuje bezpieczeństwo osób i mienia podczas wykonywania usług przewozu osób,
16) Zamawiający wymaga aby w okresie trwania umowy Wykonawca zapewnił ciągłość usług pojazdami, które są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich tj. spełniającym wymogi techniczne umożliwiające załadunek i wyładunek osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim (specjalistyczna winda lub platforma) posiadającym umocowanie dla wózków inwalidzkich wraz z pasażerem podczas transportu,
17) Zamawiający w każdym czasie trwania umowy może skontrolować ww. pojazdy w zakresie ich zgodności ww. wymogów technicznych umożliwiających załadunek i wyładunek osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim tj. posiadającym specjalistyczną windę lub platformę oraz posiadającym umocowanie dla wózków inwalidzkich wraz z pasażerem podczas transportu,
18) Zamawiający nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia jakiegokolwiek typu, w wyniku których nastąpi uszkodzenie ciała, śmierć czy szkoda materialna, spowodowana działalnością Wykonawcy,
19) Wykonawca zamówienia musi realizować je zgodnie z przepisami prawa, w szczególności w zgodzie z ustawą z 6.9.2001 o transporcie (t. j. Dz. U. 2013 r, poz 1414, z późn. zm.) oraz ustawą z 20.6.1997 prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. 2012 r., poz. 1137 z późn. zm.).
Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania kontroli pojazdów pod kątem sprawdzenia wszystkich wymogów zawartych w SIWZ. Wykonawca jest zobowiązany na wezwanie Zamawiającego udostępnić pojazdy do kontroli przed siedzibą Zamawiającego.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

60130000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
II.2.3)Informacje o wznowieniach
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.9.2016. Zakończenie 31.8.2019

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wykonawca, przed upływem terminu składania ofert musi wnieść wadium o wartości
20 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych).
Wadium może być wniesione w następujących formach: pieniądzu, poręczeniach bankowych, poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej w formie pieniężnej, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 ust 3 pkt 4 lit b ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić na rachunek bankowy nr 40 1050 1533 1000 0005 0265 1458.
Wadium wnoszone w innej formie niż pieniężna należy złożyć w sekretariacie Gminnej Jednostki Oświatowej natomiast do oferty należy załączyć kopię złożonego dokumentu wadialnego potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
— odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
— nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
— zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Ponadto Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami jeżeli wykonawca, w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust 2 pkt 5 ustawy Pzp, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki o której mowa w art. 87 ust 2 pkt 3 ustawy Pzp, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
Zwrot wadium zostanie dokonany na zasadach określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 oraz nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych. Zamawiający nie wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.
8. OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIENIA WARUNKÓW:
a) Warunek art. 22 ust. 1 pkt. 1 – wymagana jest licencja na przewóz osób
b) Warunek art. 22 ust. 1 pkt. 2 – wymagane jest doświadczenie zawodowe w zakresie świadczenia usług przewozów osobowych (należy udokumentować wykonywanie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 usług, związanych z przewozami osób niepełnosprawnych, świadczonych w sposób ciągły przez minimum 1 rok o wartości co najmniej 300 000,00 zł brutto każda)
c) Warunek art. 22 pkt. 1 ust. 3 – wymagane jest posiadanie środków transportu przygotowanych do przewozu osób niepełnosprawnych (Wykonawca powinien dysponować co najmniej sześcioma pojazdami wyposażonymi w odpowiednie pasy mocujące wózek, podnośnik, dźwig, platformę lub najazdy, posiadający homologację lub inne dokumenty dopuszczające te urządzenia do transportu osób niepełnosprawnych. Pojazdy przeznaczone do wykonywania tej usługi muszą spełniać wszystkie wymagania bezpieczeństwa przewidziane w przepisach określających warunki i normy przewozu osób niepełnosprawnych i poruszania się po drogach publicznych.)
d) Warunek art. 22 ust. 1 pkt. 4 – wymagane jest posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż 1.000.000,00 zł,
e) Warunek art. 24 ust. 1 – na podstawie oświadczenia.
Sposób dokonywania oceny spełniania warunków wymaganych od Wykonawców określony został według formuły „spełnia – nie spełnia”. Niespełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Ocena spełniania warunków podmiotowych dokonywana będzie wyłącznie na podstawie dokumentów żądanych w pkt 9 SIWZ i przedstawionych w ofercie. Z treści załączonych dokumentów musi jednoznacznie wynikać, iż ww. warunki Wykonawca spełnia.
9. WYKAZ OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW:
Dla udokumentowania spełnienia wymaganych warunków oraz uznania ważności, oferta musi zawierać następujące dokumenty lub poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę ich odpisy lub kserokopie:
a) ofertę zgodną z formularzem oferty stanowiącym załącznik do specyfikacji,
b) oświadczenia Wykonawcy w trybie art. 22 ust 1 oraz art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych,
c) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
d) aktualna licencja na przewóz osób,
e) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, według załącznika do SIWZ.
Dowodami, w myśl Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane są poświadczenia lub inne dokumenty – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów.
Obowiązek wskazania przez Wykonawcę w wykazie usług, o którym mowa powyżej i złożenia poświadczeń dotyczy tylko usług, które potwierdzają spełnianie warunku wiedzy i doświadczenia, o którym mowa w pkt. 8b SIWZ.
f) wykaz pojazdów przeznaczonych do realizacji zamówienia zawierający informacje w zakresie opisanym w pkt. 8c. sporządzony zgodnie z załącznikiem
g) dokumenty (homologacje, certyfikaty i inne) dopuszczające pojazdy i urządzenia do przewozu osób niepełnosprawnych,
h) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłaceniem składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub potwierdzenia że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
i) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłaceniem podatków, lub potwierdzenia że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
j) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 4-8, ustawy Prawo zamówień publicznych – wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
k) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 9 ustawy Prawo zamówień publicznych – wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
l) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 10 i 11 ustawy Prawo zamówień publicznych – wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
m) lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 luty 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informację o tym, ż nie należy do grupy kapitałowej,
n) opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, w zakresie określonym w pkt. 8d SIWZ.
Na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Zobowiązanie musi być załączone do oferty przetargowej w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, składa dokumenty zgodnie z dyspozycją § 3 pkt. 3 oraz §4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.
Forma dokumentów zgodnie z §7 w/w Rozporządzenia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: D) Warunek art. 22 ust. 1 pkt. 4 – wymagane jest posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż 1.000.000,00 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
B) Warunek art. 22 ust. 1 pkt. 2 – wymagane jest doświadczenie zawodowe w zakresie świadczenia usług przewozów osobowych (należy udokumentować wykonywanie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 usług, związanych z przewozami osób niepełnosprawnych, świadczonych w sposób ciągły przez minimum 1 rok o wartości co najmniej 300 000,00 PLN brutto każda)
c) Warunek art. 22 pkt. 1 ust. 3 – wymagane jest posiadanie środków transportu przygotowanych do przewozu osób niepełnosprawnych (Wykonawca powinien dysponować co najmniej sześcioma pojazdami wyposażonymi w odpowiednie pasy mocujące wózek, podnośnik, dźwig, platformę lub najazdy, posiadający homologację lub inne dokumenty dopuszczające te urządzenia do transportu osób niepełnosprawnych. Pojazdy przeznaczone do wykonywania tej usługi muszą spełniać wszystkie wymagania bezpieczeństwa przewidziane w przepisach określających warunki i normy przewozu osób niepełnosprawnych i poruszania się po drogach publicznych.).
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 97

2. Czas podstawienia pojazdu zastępczego w przypadku awarii pojazdu właściwego. Waga 3

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
27.4.2016 - 14:45
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 27.4.2016 - 15:00

Miejscowość:

Siedziba Gminnej Jednostki Oświatowej w Tarnowie Podgórnym, sekretariat; ul. Sportowa 1; Tarnowo Podgórne

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia uzupełniającego na zasadach określonych w art. 67 ust 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych do 20 % wartości zamówienia podstawowego, polegających na wykonaniu tego samego rodzaju usług.
Zamawiający dopuszcza zmianę ceny umownej przedmiotu zamówienia w przypadkach określonych w art. 142 ust. 5 ustawy Pzp. Wprowadzenie odpowiedniej zmiany ceny umownej przedmiotu umowy wymagać będzie wykazania przez Wykonawcę poniesionych kosztów. Zgłoszenie żądania przez Wykonawcę wymagać będzie udokumentowania poniesionych kosztów. Zamawiający dokona weryfikacji żądania w terminie nie dłuższym niż 30 dni od daty złożenia wniosku o zmianę ceny umownej przedmiotu zamówienia wskutek zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 142 ust. 5 ustawy Pzp.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
18.3.2016
TI Tytuł Polska-Tarnowo Podgórne: Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
ND Nr dokumentu 203773-2016
PD Data publikacji 15/06/2016
OJ Dz.U. S 114
TW Miejscowość TARNOWO PODGÓRNE
AU Nazwa instytucji Gminna Jednostka Oświatowa
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 13/06/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 60130000 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
OC Pierwotny kod CPV 60130000 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
RC Kod NUTS PL418
IA Adres internetowy (URL) www.gjo-tarnowopodgorne.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

15/06/2016    S114    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Tarnowo Podgórne: Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

2016/S 114-203773

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gminna Jednostka Oświatowa
ul. Sportowa 1
62-080 Tarnowo Podgórne
Polska
Tel.: +48 618146482
E-mail: b.swierkiel@tarnowo-podgorne.pl
Faks: +48 618146482

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.gjo-tarnowopodgorne.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Tarnowo Podgórne do szkół i placówek.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 2: Usługi transportu lądowego [2] ,w tym usługi samochodów opancerzonych oraz usługi kurierskie, z wyjątkiem przewozu poczty
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Poznań i powiat poznański.

Kod NUTS PL418

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu niepełnosprawnych
dzieci z miejsca zamieszkania do szkoły/placówki oświatowej i z powrotem, w dniach w których odbywają
się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, wraz z zapewnieniem
wykwalifikowanej opieki w czasie transportu.
2. Zamówienie obejmuje okres od 1.9.2016 r. do 31.8.2019 r.
3. Wykonawca ma obowiązek uwzględnić następujące założenia:
1) dziecko powinno być dowiezione do szkoły (przedszkola), w takim czasie, aby mogło rozpocząć zajęcia
lekcyjne zgodnie z planem, czas oczekiwania na zajęcia nie może być dłuższy niż 30 minut.
2) rozkłady zajęć lekcyjnych wykonawca obowiązany jest uzyskać z każdej ze szkół przed realizacją zadania
oraz każdego roku z dniem rozpoczęcia roku szkolnego.
3) Wykonawca ma obowiązek ustalić, w porozumieniu z Zamawiającym, szczegółowe godziny kursów z
dyrektorem szkoły i przedszkola oraz rodzicami – opiekunami uczniów (na podstawie tygodniowego planu lekcji
uczniów). Wykonawca zapewni każdemu dziecku, na danej trasie, dowóz do szkoły (przedszkola) na czas, jak
również powrót do domu. Dziecko powinno przebywać w podróży jak najkrócej, nie dłużej jednak niż 1 godz. 30
min. dziennie.
4) rozkład przewozów winien uwzględniać przewóz jednorazowo większej liczby dzieci. Kursy przewidujące
przewóz tylko jednego dziecka dopuszczalne są tylko w wyjątkowych przypadkach i winny uzyskać zgodę
Zamawiającego. Z początkiem każdego roku szkolnego, a także po każdej zmianie planu zajęć w szkołach
powodujących zmianę organizacji dowozu, Wykonawca będzie zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu
rozkład przewozów. Zamawiający ma prawo wnosić poprawki i uzupełnienia do przedłożonego rozkładu
przewozów.
5) Zamawiający wymaga bezwzględnie aby w czasie każdego kursu w pojeździe znajdował się opiekun, który
będzie czuwał nad bezpieczeństwem dzieci w czasie przewozu. Opiekunowie powinni posiadać przygotowanie
do wykonywania podstawowych czynności pielęgnacyjno-opiekuńczych wobec dzieci w czasie przewozu tych
dzieci na trasie dom – szkoła – dom.
6) obowiązek sprawowania opieki nad dziećmi następuje w momencie wejścia dziecka do pojazdu – do
momentu przekazania dziecka pod opiekę szkoły, placówki. W drodze powrotnej – od momentu przekazania
dziecka przez szkołę, placówkę do momentu odbioru dziecka przez rodzica, prawnego opiekuna.
7) dowozy mogą odbywać się wyłącznie pojazdami zapewniającymi miejsca siedzące dla wszystkich
przewożonych uczniów. Pojazdy powinny być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.
8) pojazdy użyte przez Wykonawcę do przewozu dzieci muszą posiadać pasy bezpieczeństwa i spełniać
następujące wymagania:
pojazdy muszą być objęte aktualnym, pełnym ubezpieczeniem (OC, AC, NW dla pasażerów),
pojazdy muszą być odpowiednio oznakowane,
pojazdy muszą być sprawne pod względem technicznym,
dopuszczone do ruchu drogowego i posiadać aktualne badania techniczne,
w pojazdach muszą być zapewnione właściwe warunki bezpieczeństwa i higieny.
9) na dzień sporządzania SIWZ do korzystania z dowozów uprawnionych jest 37 osób niepełnosprawnych.
Wskazana liczba może ulec zmianie. Szkoły i przedszkola położone są na terenie miasta Poznania lub w
miejscowościach, w których siedzibę mają specjalistyczne ośrodki, do których uczniowie mają wskazanie.
Wykaz placówek do których dowożone będę dzieci stanowi załącznik do SIWZ. Zamawiający niezwłocznie po
podpisaniu umowy przedłoży Wykonawcy aktualny wykaz uczniów.
10) łączna długość tras do przewozu wynosi szacunkowo 445 000 km w okresie od 1.9.2016 r. do
31.8.2019 r.,
11) każdy samochód musi być obsługiwany przez kierowcę i opiekuna. Zamawiający nie dopuszcza łączenia
funkcji kierowcy i opiekuna,
12) wykonawca będzie wykonywał usługę przewozową przy pomocy pojazdów przeznaczonych konstrukcyjnie
do przewozów osób niepełnosprawnych. Wykonawca powinien dysponować co najmniej sześcioma pojazdami
wyposażonymi w odpowiednie pasy mocujące wózek, podnośnik, dźwig, platformę lub najazdy posiadający
homologację lub inne dokumenty dopuszczające te urządzenia do transportu osób niepełnosprawnych. Pojazdy przeznaczone do wykonywania tej usługi muszą spełniać wszystkie wymagania bezpieczeństwa przewidziane
w przepisach określających warunki i normy przewozu osób niepełnosprawnych i poruszania się po drogach
publicznych. Pojazdy na każdej trasie muszą być odpowiednio oznakowane (znak informujący o osobach
niepełnosprawnych, znak Stop oraz znak Uwaga Dzieci, wyraźnie widoczny podczas wsiadania i wysiadania
uczniów),
13) rozkład jazdy odnośnie wszystkich kursów Wykonawca przekaże Zamawiającemu,
14) pracownicy sprawujący opiekę powinni być wyposażeni w środek łączności (np. telefon komórkowy),
15) wykonawca gwarantuje bezpieczeństwo osób i mienia podczas wykonywania usług przewozu osób,
16) Zamawiający wymaga aby w okresie trwania umowy Wykonawca zapewnił ciągłość usług pojazdami,
które są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich tj.
spełniającym wymogi techniczne umożliwiające załadunek i wyładunek osoby niepełnosprawnej poruszającej
się na wózku inwalidzkim (specjalistyczna winda lub platforma) posiadającym umocowanie dla wózków
inwalidzkich wraz z pasażerem podczas transportu,
17) Zamawiający w każdym czasie trwania umowy może skontrolować ww. pojazdy w zakresie ich zgodności
ww. wymogów technicznych umożliwiających załadunek i wyładunek osoby niepełnosprawnej poruszającej się
na wózku inwalidzkim tj. posiadającym specjalistyczną windę lub platformę oraz posiadającym umocowanie dla
wózków inwalidzkich wraz z pasażerem podczas transportu,
18) Zamawiający nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia jakiegokolwiek typu, w wyniku
których nastąpi uszkodzenie ciała, śmierć czy szkoda materialna, spowodowana działalnością Wykonawcy,
19) Wykonawca zamówienia musi realizować je zgodnie z przepisami prawa, w szczególności w zgodzie z
ustawą z 6 września 2001 o transporcie (t. j. Dz. U. 2013 r, poz 1414, z późn. zm.) oraz ustawą z 20
czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. 2012 r., poz. 1137 z późn. zm.).
Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć
podwykonawcy.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania kontroli pojazdów pod kątem sprawdzenia wszystkich
wymogów zawartych w SIWZ. Wykonawca jest zobowiązany na wezwanie Zamawiającego udostępnić pojazdy
do kontroli przed siedzibą Zamawiającego.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

60130000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Najniższa oferta 1 350 486 i najwyższa oferta 1 393 740 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 97
2. Czas podstawienia pojazdu zastępczego w przypadku awarii pojazdu właściwego. Waga 3
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 057-096439 z dnia 22.3.2016

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Nazwa: Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Tarnowo Podgórne do szkół i placówek
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
8.6.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 0
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Lider Konsorcjum Płoński Express...Artur Derebecki
{Dane ukryte}
09-100 Płońsk
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 641 667,20 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 1 350 486 i najwyższa oferta 1 393 740 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676
Polska

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
13.6.2016

Adres: ul. Sportowa 1, 62-080 Tarnowo Podgórne
woj. WIELKOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: b.swierkiel@tarnowo-podgorne.pl
tel: +48 618146482
fax: +48 618146482
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-04-27
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 9643920161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-03-22
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 1220 dni
Wadium: 20000 ZŁ
Szacowana wartość* 666 666 PLN  -  1 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.gjo-tarnowopodgorne.pl
Informacja dostępna pod: Gminna Jednostka Oświatowa
ul. Sportowa 1, tarnowo podgórne, woj. nierozpoznano
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
60130000-8 (1) Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Tarnowo Podgórne do szkół i placówek Lider Konsorcjum Płoński Express...Artur Derebecki
Płońsk
2016-06-08 0,00