Zielona Góra: Modernizacja systemu alarmowego w oddziale Żandarmerii Wojskowej w JW. 2423 Żagań. Spr. nr 18/PN/2010


Numer ogłoszenia: 87793 - 2010; data zamieszczenia: 19.04.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Rejonowy Zarząd Infrastruktury Zielona Góra , ul. Bolesława Chrobrego 7, 65-043 Zielona Góra, woj. lubuskie, tel. 068 4778388, 4778381, 4778350, faks 068 3243307, 3246744.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.rzi.com.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Jednostka Organizacyjna podległa MON.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Modernizacja systemu alarmowego w oddziale Żandarmerii Wojskowej w JW. 2423 Żagań. Spr. nr 18/PN/2010.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Krótka charakterystyka: Budynki nr 7 i 10 użytkowane przez Oddział Żandarmerii Wojskowej zlokalizowane są w miejscowości Żagań, gmina Żagań, powiat Żagański, województwo lubuskie, na terenie JW. 2423 Żagań. Z uwagi na swoje przeznaczenie muszą zostać wyposażone w instalacje oparte o system sygnalizacji zagrożeń. Pomieszczenia znajdujące się w strefie bezpieczeństwa klasy I i II, muszą zostać dostosowane do wymogów określonych w Rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej Nr 25/MON z dnia 17 listopada 2005 roku (Dz. Urz. MON z 2005r., Nr 21, poz. 203). Całkowity system ochrony elektronicznej zostanie podłączony do istniejących urządzeń znajdujących się w pomieszczeniu oficera dyżurnego ŻW w budynku nr 7. W przypadku wystąpienia zagrożenia osób i mienia, dialer telefoniczny przekaże sygnał o zagrożeniu oficerowi dyżurnemu JW. 2423 Żagań. Zainstalowanie zintegrowanego systemu ochrony elektronicznej w budynkach nr 7 i 10 i powiązanie go z istniejącym systemem sygnalizacji włamania i napadu, telewizji przemysłowej oraz systemem sygnalizacji pożaru jest konieczne z uwagi na właściwe zabezpieczenie mienia, uzbrojenia, informacji niejawnych i sprzętu. W celu zapewnienia odpowiedniej ochrony budynków oraz pomieszczeń zajmowanych przez Żandarmerię Wojskową, system sygnalizacji zagrożeń powinien być systemem zintegrowanym, opartym o: 1) system sygnalizacji włamania i napadu, 2) system sygnalizacji pożaru, 3) system kontroli dostępu, 4) system telewizji przemysłowej i monitoringu, 5) zabezpieczenia fizyczne..


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
tak.


  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje udzielenie w okresie 3 lat zamówienia uzupełniającego w wysokości nie większej niż 50 % zamówienia podstawowego na zasadach określonych w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w dniach: 70.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Zamawiający przewiduje wniesienie wadium w wysokości 4.500,00 zł dla całości zadania


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zgodnie z art. 22 upzp, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania: a. tj. posiadania koncesji MSWiA na prowadzenie działalności z zakresu ochrony i mienia; b. tj. posiadania kancelarii tajnej spełniającej wymogi Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18.10.2005 r. w sprawie organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnej (Dz. U. nr 208, poz. 1741). W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, Zamawiający żąda następujących dokumentów (załączenia do oferty): 1. kserokopii koncesji MSWiA na prowadzenie działalności z zakresu ochrony i mienia.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zgodnie z art. 22 upzp, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia: a. wykazania się w realizacji podobnych robót polegających na montażu systemu alarmowego: sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożaru, kontroli dostępu, telewizji przemysłowej i monitoringu itp.; W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w ogłoszeniu o zamówieniu lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamawiający żąda następujących dokumentów (załączenia do oferty): 1. wykaz robót budowlanych (tzn.: minimum jednej roboty budowlanej dotyczącej montażu instalacji systemu: sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożaru, kontroli dostępu, telewizji przemysłowej i monitoringu), w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone; 2. oświadczenie o robotach podzleconych (opis części zamówienia, którą wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcy, lub w przypadku gdy wykonawca wykona zamówienie w całości siłami własnymi zobowiązany jest złożyć oświadczenie, że zamówienie zostanie wykonane w całości siłami własnymi)


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zgodnie z art. 22 upzp, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym: a. tj. posiadania Pionu Ochrony składającego się z: pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych, kierownika lub kancelistę kancelarii tajnej, a ponadto w przypadku opracowania dokumentacji powykonawczej na sprzęcie komputerowym; administratora systemu teleinformatycznego oraz inspektora bezpieczeństwa teleinformatycznego; W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w ogłoszeniu o zamówieniu lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamawiający żąda następujących dokumentów (załączenia do oferty): 1. oświadczenie wykonawcy, że posiada Pion Ochrony a w nim; pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych, kierownika/kancelistę kancelarii tajnej, administratora systemu teleinformatycznego, inspektora bezpieczeństwa teleinformatycznego; 2. oświadczenie ze posiada kancelarie tajną spełniającą wymogi Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 18.10.2005 r. - w sprawie organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnej (Dz. U. Nr 208, poz. 1741); 3. oświadczenie wykonawcy, że posiada wydzielone pomieszczenie spełniające wymagania obowiązujących przepisów do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli POUFNE; 4. oświadczenie wykonawcy, że posiada sprzęt komputerowy do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli POUFNE; 5. wykaz osób, które będą wykonywały i miały dostęp do dokumentacji niejawnej, ponadto kserokopie poświadczeń bezpieczeństwa co najmniej do klauzuli POUFNE oraz kserokopie licencji pracownika zabezpieczenia technicznego systemów klasy: SA3, SA4; Uwaga! Jeżeli wykonawca złoży oświadczenie, że posiada Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego-I stopnia, dokumenty wymienione powyżej nie są wymagane.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zgodnie z art. 22 upzp, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: a. tj. osoby wykonujące przedmiot zamówienia, jak również mające styczność z częścią opracowywanej dokumentacji oraz informacji o klauzuli POUFNE, muszą posiadać poświadczenie bezpieczeństwa do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej POUFNE oraz aktualną licencję pracownika zabezpieczenia technicznego systemów klasy SA 3, SA 4; b. tj. w przypadku opracowywania dokumentacji powykonawczej POUFNEJ na sprzęcie komputerowym, musi on spełniać wymagania określone Rozdziale 10 - Bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych - ustawa o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2005 r. Nr 196, poz. 1631 z póź. zm.) oraz posiadania zatwierdzone przez Służby Ochrony Państwa Szczególne Wymagania Bezpieczeństwa i Procedur Bezpiecznej Eksploatacji zezwalające na przetwarzanie informacji niejawnej o klauzuli POUFNE na wydzielonym zestawie komputerowym c. tj. posiadania wydzielonego pomieszczenie spełniającego wymagania obowiązujących przepisów do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli POUFNE; d. tj. osoby wykonujące montaż systemów muszą posiadać uprawnienia SEP do 1 kV eksploatacyjne i min. 1 osoba dozorowe; W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w ogłoszeniu o zamówieniu lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamawiający żąda następujących dokumentów (załączenia do oferty): 1. oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia (tzn. uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, oraz że posiadają aktualne zaświadczenie potwierdzające przynależność do właściwej Izby Samorządu Zawodowego); 2. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi (w specjalnościach elektrycznej bez ograniczeń) wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami; 3.oświadczenie o zapoznaniu się z terenem, na którym będą prowadzone roboty budowlane. Termin wejścia na teren zamknięty należy uzgodnić z Użytkownikiem (Placówką Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu).


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zgodnie z art. 22 upzp, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej: a. tj. będą ubezpieczeni z tytułu odpowiedzialności cywilnej oraz z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi. W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w ogłoszeniu o zamówieniu lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamawiający żąda następujących dokumentów (załączenia do oferty): 1. oświadczenie Wykonawcy, że zobowiązuje się on do zawarcia na własny koszt odpowiednich umów ubezpieczenia z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej na czas realizacji robót objętych umową na kwotę nie niższą niż wartość złożonej oferty.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • koncesję, zezwolenie lub licencję
    • wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
    • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

INFORMACJE O DOPUSZCZALNYCH ZMIANACH WARUNKÓW UMOWY. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień warunków umownych w zakresie zmiany terminu wykonania przedmiotu zamówienia określonego w SIWZ (art. 144 ust.1 ustawy zamówień publicznych) z powodu ewentualnego braku płynności finansowania zadania i wielkości limitu finansowego wynikającego z zatwierdzenia Centralnego Planu Rzeczowego i budżetu na dany rok lub innych przyczyn związanych z realizacją przedmiotu zamówienia a niezależnych od Stron.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.rzi.com.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Rejonowy Zarząd Infrastruktury Zielona Góra 65 - 043 Zielona Góra, ul. B. Chrobrego 7 Sekcja Zamówień Publicznych.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
07.05.2010 godzina 10:00, miejsce: Oferty należy składać w siedzibie zamawiającego - kancelaria. Otwarcie ofert nastąpi 07.05.2010 r. o godz. 11:00 w siedzibie zamawiającego.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

Adres: ul. Bolesława Chrobrego 7, 65-043 Zielona Góra
woj. lubuskie
Dane kontaktowe: email: rzizielonagora.przetargi@ron.mil.pl
tel: 261648381, 261648388,261648308
fax: 261648479
Termin składania wniosków lub ofert:
2010-05-06
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 8779320100
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2010-04-18
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 70 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.rzi.com.pl
Informacja dostępna pod: Rejonowy Zarząd Infrastruktury Zielona Góra 65 - 043 Zielona Góra, ul. B. Chrobrego 7 Sekcja Zamówień Publicznych
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45000000-7 Roboty budowlane