TI Tytuł Polska-Wrocław: Immunoglobuliny
ND Nr dokumentu 86474-2014
PD Data publikacji 14/03/2014
OJ Dz.U. S 52
TW Miejscowość WROCŁAW
AU Nazwa instytucji Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 11/03/2014
DT Termin 23/04/2014
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty Z - Nie określono
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 33651520 - Immunoglobuliny
OC Pierwotny kod CPV 33651520 - Immunoglobuliny
RC Kod NUTS PL514
IA Adres internetowy (URL) www.szpital-marciniak.wroclaw.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

14/03/2014    S52    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Wrocław: Immunoglobuliny

2014/S 052-086474

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej
ul. Traugutta 116
Osoba do kontaktów: Anna Żygadło
50-420 Wrocław
POLSKA
Tel.: +48 717890236
E-mail: ez.marciniak@wp.pl
Faks: +48 713414333

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.szpital-marciniak.wroclaw.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Dostawy produktu leczniczego – Immunoglobulinum humanum normale.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Szpital Zamawiającego w dwóch lokalizacjach: al. Wiśniowa 36 oraz ul Traugutta 116 we Wrocławiu.

Kod NUTS PL514

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1.1. Przedmiotem zamówienia są dostawy produktu leczniczego – Immunoglobulinum humanum normale.
1.2. Miejsce wykonywania ww. dostaw – lokalizacje przy ul. Traugutta 116 oraz al. Wiśniowej 36 we Wrocławiu. Ww. przedmiot zamówienia został wykazany i opisany w „Formularzu cenowym”, stanowiącym integralną część Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
1.3. Warunki umowne realizacji przedmiotowego zamówienia publicznego zawiera wzór umowy stanowiący integralną część SIWZ.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

33651520

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Dostawy produktu leczniczego – Immunoglobulinum humanum normale.
Szacunkowa wartość bez VAT: 840 000 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 30 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wykonawca przystępujący do przetargu zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 8 400,00 PLN. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1 wzoru umowy, Zamawiający płaci Wykonawcy w terminie 30 dni licząc od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury w formie papierowej dostarczonej wraz z towarem przelewem na konto bankowe Wykonawcy.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Zgodnie z art. 23 ustawy Prawo zamówień publicznych.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia wymagania dotyczące oferowanego asortymentu jeśli przedłoży:
a) oświadczenie potwierdzające, że zaoferowany produkt leczniczy, w rozumieniu ustawy Prawo farmaceutyczne jest dopuszczony do obrotu i stosowania na terenie RP .
3.2. Na potwierdzenie, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego – Wykonawca dołączy do oferty oswiadzcenie wymienione w pkt. 3.1 SIWZ. Ocena spełniania ww. wymagań w postępowaniu o zamówienie publiczne dokonana zostanie w oparciu o złożone oświadczenia i dokumenty według zasady „spełnia / nie spełnia”, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Pzp.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W celu zweryfikowania spełnienia przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 1-4 ustawy Pzp, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.02.2013 r., (Dz. U poz 231 z 2013) w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane, należy złożyć następujące dokumenty:
a) decyzje, zezwolenie lub licencje na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej lub zezwolenie na wytwarzanie produktów leczniczych.
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ww. warunki udziału w postępowaniu, jeśli Wykonawca oświadczy ich spełnianie - oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp - oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp i ww. dokument.
2. Na potwierdzenie wykazania braku podstaw do wykluczenia z art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.02.2013 r. (Dz. U poz. 231 z 2013) w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane, Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę następującej dokumentacji:
a) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia,
b) aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
c) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłaceniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przez upływem terminu składania ofert,
d) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłaceniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
e) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
f) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
g) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
h) informację w odniesieniu do art. 26 ust. 2 d ustawy Pzp, potwierdzającą że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej lub należy do grupy kapitałowej wraz z listą podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej (zgodnie ze wzorem Zamawiającego).
2.1. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części przedmiotu zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w części B pkt 2 SIWZ.
2.2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w części B pkt 2 b), c), d), f) niniejszej SIWZ, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio:
a) w pkt. 2 lit. b), że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) w pkt. 2 lit. c), że nie zalega z uiszczeniem podatków, albo uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) w pkt. 2) lit. d), że nie zalega z uiszczeniem opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
d) w pkt. 2) lit. f), że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie
2.3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w części B pkt 2 e) i g) niniejszej SIWZ, składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8, 10 i 11 ustawy Pzp,
2.4. Dokumenty, o których mowa w pkt 2.2 lit. a) i d) oraz pkr. 2.3 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2.5. Dokumenty, o których mowa w pkt. 2.2 lit. b) i c) powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2.6. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 2 lit. b), c), d), e), f) i g), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się osoby upoważnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Zapisy pkt. 2.4 i 2.5 stosuje się odpowiednio.
2.7. Na potwierdzenie wykazania braku podstaw do wykluczenia – Wykonawca dołączy do oferty dokumenty wymienione części B pkt. 2 SIWZ. Ocena spełniania braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy w postępowaniu o zamówienie publiczne dokonana zostanie w oparciu o złożone dokumenty według zasady „spełnia / nie spełnia”, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Pzp.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej, jeśli Wykonawca oświadczy ich spełnianie. Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawcy w postępowaniu o zamówienie publiczne dokonana zostanie w oparciu o złożone dokumenty i oświadczenia według zasady spełnia / nie spełnia, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Pzp.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunki dotyczące sytuacji technicznej, jeśli Wykonawca oświadczy ich spełnianie. Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawcy w postępowaniu o zamówienie publiczne dokonana zostanie w oparciu o złożone dokumenty i oświadczenia według zasady spełnia / nie spełnia, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Pzp.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
EZ/101/210/14
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
23.4.2014 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 23.4.2014

Miejscowość:

Siedziba Zamawiającego we Wrocławiu, ul. Traugutta 116, bud. C, I piętro, pokój 107.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Ponadto Wykonawca wraz z ofertą złoży:
a) ofertę Wykonawcy, zgodnie z wzorem przedłożonym przez Zamawiającego, stanowiącym integralną część SIWZ,
b) wypełniony Formularz Cenowy zgodnie z wzorem przedłożonym przez Zamawiającego, stanowiącym integralną część SIWZ,
c) dowód wniesienia wadium.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587702
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224597700

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp.
Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
Środki ochrony prawnej to odwołanie wnoszone do Prezesa Izby, a także skarga do sądu. Skarga do sądu przysługuje również Zamawiającemu.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodności z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł się on zapoznać z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed jego upływem terminu jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpił przed upływem terminu jego wniesienia za pomocą faksu.
Każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt jego otrzymania.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, postanowień Specyfikacji istotnych Warunków Zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 24.5. i pkt. 24.6 specyfikacji wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
8. Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
— 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
— 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
9. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
10. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez izbę orzeczenia.
11. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopie odwołania innym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub Specyfikacji istotnych Warunków Zamówienia, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu lub udostępniona specyfikacja, wzywając Wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
12. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes prawny w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienie doręcza się Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła Zamawiającemu oraz Wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
13. Wykonawcy, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego, stają się uczestnikami postępowania odwoławczego, jeżeli mają interes w tym, aby zostało rozstrzygnięte na korzyść jednej ze stron.
14. Zamawiający albo Odwołujący może złożyć opozycję przeciw przystąpieniu innego Wykonawcy nie później niż do czasu otwarcia rozprawy.
15. Do postępowania odwoławczego stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego o sądzie polubownym (arbitrażowym), jeżeli ustawa nie stanowi inaczej.
16. Zamawiający może wnieść odpowiedź na odwołanie. W przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie Wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden Wykonawca. W takim przypadku Zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzieleniu zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.
17. Jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie Zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez Zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu. Jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie Zamawiającego, wniesie sprzeciw wobec uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba rozpoznaje odwołanie. Sprzeciw wnosi się na piśmie lub ustnie do protokołu.
18. O oddaleniu odwołania lub jego uwzględnieniu Izba orzeka w wyroku. W pozostałych przypadkach Izba wydaje postanowienie.
19. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224597700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
11.3.2014
TI Tytuł Polska-Wrocław: Immunoglobuliny
ND Nr dokumentu 91481-2014
PD Data publikacji 19/03/2014
OJ Dz.U. S 55
TW Miejscowość WROCŁAW
AU Nazwa instytucji Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 14/03/2014
DT Termin 24/04/2014
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty Z - Nie określono
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 33651520 - Immunoglobuliny
OC Pierwotny kod CPV 33651520 - Immunoglobuliny
RC Kod NUTS PL514

19/03/2014    S55    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Wrocław: Immunoglobuliny

2014/S 055-091481

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej, ul. Traugutta 116, Osoba do kontaktów: Anna Żygadło, Wrocław50-420, POLSKA. Tel.: +48 717890236. Faks: +48 713414333. E-mail: ez.marciniak@wp.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 14.3.2014, 2014/S 52-086474)

Przedmiot zamówienia:
CPV:33651520

Immunoglobuliny

Zamiast: 

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert

Warunki otwarcia ofert

Data: 23.4.2014

Miejscowość:

Siedziba Zamawiającego we Wrocławiu, ul. Traugutta 116, bud. C, I piętro, pokój 107.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

23.04.2014 (10:00)

Powinno być: 

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert

Warunki otwarcia ofert

Data: 23.4.2014 - 10:15

Miejscowość:

Siedziba Zamawiającego we Wrocławiu, ul. Traugutta 116, bud. C, I piętro, pokój 107.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

24.04.2014 (10:00)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Wrocław: Immunoglobuliny
ND Nr dokumentu 139584-2014
PD Data publikacji 24/04/2014
OJ Dz.U. S 80
TW Miejscowość WROCŁAW
AU Nazwa instytucji Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 23/04/2014
DT Termin 16/05/2014
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty Z - Nie określono
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 33651520 - Immunoglobuliny
OC Pierwotny kod CPV 33651520 - Immunoglobuliny
RC Kod NUTS PL514

24/04/2014    S80    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Wrocław: Immunoglobuliny

2014/S 080-139584

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej, ul. Traugutta 116, Osoba do kontaktów: Anna Żygadło, Wrocław50-420, POLSKA. Tel.: +48 717890236. Faks: +48 713414333. E-mail: ez.marciniak@wp.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 14.3.2014, 2014/S 52-086474)

Przedmiot zamówienia:
CPV:33651520

Immunoglobuliny

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

24.05.2014 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

23.04.2014 (10:15)

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

16.05.2014 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

16.05.2014 (10:15)


TI Tytuł Polska-Wrocław: Immunoglobuliny
ND Nr dokumentu 206920-2014
PD Data publikacji 20/06/2014
OJ Dz.U. S 117
TW Miejscowość WROCŁAW
AU Nazwa instytucji Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 18/06/2014
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 33651520 - Immunoglobuliny
OC Pierwotny kod CPV 33651520 - Immunoglobuliny
RC Kod NUTS PL514
IA Adres internetowy (URL) www.szpital-marciniak.wroclaw.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

20/06/2014    S117    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Wrocław: Immunoglobuliny

2014/S 117-206920

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej
ul. Traugutta 116
Osoba do kontaktów: Anna Żygadło
50-420 Wrocław
POLSKA
Tel.: +48 717890236
E-mail: ez.marciniak@wp.pl
Faks: +48 713414333

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.szpital-marciniak.wroclaw.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Dostawy produktu leczniczego – Immunoglobulinum humanum normale.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Szpital Zamawiającego w 2 lokalizacjach: ul Traugutta 116 oraz al. Wiśniowa 36 we Wrocławiu.

Kod NUTS PL514

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1.1. Przedmiotem zamówienia są dostawy produktu leczniczego – Immunoglobulinum humanum normale.
1.2. Miejsce wykonywania ww. dostaw – lokalizacje przy ul. Traugutta 116 oraz al. Wiśniowej 36 we Wrocławiu. Ww. przedmiot zamówienia został wykazany i opisany w „Formularzu cenowym”, stanowiącym integralną część Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
1.3. Warunki umowne realizacji przedmiotowego zamówienia publicznego zawiera wzór umowy stanowiący integralną część SIWZ.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

33651520

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 829 164 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
EZ/101/210/14
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 52-086474 z dnia 14.3.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 1 Część nr: 1 - Nazwa: Dostawy produktu leczniczego – Immunoglobulinum humanum normale
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
27.5.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 5
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcjum: LIDER PGF URTICA Sp. z o.o., Polska Grupa Farmaceutyczna SA ul. Zbąszyńska 3, 91-342 Łódź
{Dane ukryte}
54-613 Wrocław
POLSKA
Tel.: +48 717826600
Faks: +48 717826609

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 840 000 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 829 164 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587702
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224597700

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp.
Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
Środki ochrony prawnej to odwołanie wnoszone do Prezesa Izby, a także skarga do sądu. Skarga do sądu przysługuje również Zamawiającemu.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodności z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł się on zapoznać z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed jego upływem terminu jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpił przed upływem terminu jego wniesienia za pomocą faksu.
Każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt jego otrzymania.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, postanowień Specyfikacji istotnych Warunków Zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 24.5. i pkt. 24.6 specyfikacji wnosi się w terminie 10dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość ookolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
8. Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborzenajkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
— 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
— 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym uniiEuropejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
9. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SpecyfikacjiIstotnych Warunków Zamówienia Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
10. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulegazawieszeniu do czasu ogłoszenia przez izbę orzeczenia.
11. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopie odwołaniainnym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczytreści ogłoszenia o zamówieniu lub Specyfikacji istotnych Warunków Zamówienia, zamieszcza ją również nastronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu lub udostępniona specyfikacja,wzywając Wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
12. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dniaotrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes prawny w uzyskaniurozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienie doręcza się PrezesowiIzby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanymza pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła Zamawiającemu oraz Wykonawcywnoszącemu odwołanie.
13. Wykonawcy, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego, stają się uczestnikami postępowaniaodwoławczego, jeżeli mają interes w tym, aby zostało rozstrzygnięte na korzyść jednej ze stron.
14. Zamawiający albo Odwołujący może złożyć opozycję przeciw przystąpieniu innego Wykonawcy nie późniejniż do czasu otwarcia rozprawy.
15. Do postępowania odwoławczego stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. -Kodeks postępowania cywilnego o sądzie polubownym (arbitrażowym), jeżeli ustawa nie stanowi inaczej.
16. Zamawiający może wnieść odpowiedź na odwołanie. W przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego wcałości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnymbez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania postronie Wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego nie przystąpiłw terminie żaden Wykonawca. W takim przypadku Zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynnościw postępowaniu o udzieleniu zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.
17. Jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie Zamawiającego,nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przezZamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu. Jeżeli uczestnikpostępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie Zamawiającego, wniesie sprzeciw wobec uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba rozpoznaje odwołanie. Sprzeciwwnosi się na piśmie lub ustnie do protokołu.
18. O oddaleniu odwołania lub jego uwzględnieniu Izba orzeka w wyroku. W pozostałych przypadkach Izba wydaje postanowienie.
19. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224597700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
18.6.2014

Adres: ul. Traugutta 116, 50-420 Wrocław
woj. DOLNOŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: ez.marciniak@wp.pl
tel: +48 717890236
fax: +48 713414333
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-04-23
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 8647420141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-03-14
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 30 miesięcy
Wadium: 8400 ZŁ
Szacowana wartość* 280 000 PLN  -  420 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.szpital-marciniak.wroclaw.pl
Informacja dostępna pod: Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej
ul. Traugutta 116, 50-420 Wrocław, woj. dolnośląskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
33651520-9 Immunoglobuliny
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Dostawy produktu leczniczego – Immunoglobulinum humanum normale Konsorcjum: LIDER PGF URTICA Sp. z o.o., Polska Grupa Farmaceutyczna SA ul. Zbąszyńska 3, 91-342 Łódź
Wrocław
2014-05-27 829 164,00