TI Tytuł Polska-Dąbrowa Górnicza: Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
ND Nr dokumentu 86039-2015
PD Data publikacji 11/03/2015
OJ Dz.U. S 49
TW Miejscowość DĄBROWA GÓRNICZA
AU Nazwa instytucji Gmina Dąbrowa Górnicza Urząd Miejski
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 06/03/2015
DD Termin składania wniosków o dokumentację 30/03/2015
DT Termin 30/03/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument D - Konkurs na projekt
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71420000 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
OC Pierwotny kod CPV 71420000 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
IA Adres internetowy (URL) http://bip.dabrowa-gornicza.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

11/03/2015    S49    - - Usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta 

Polska-Dąbrowa Górnicza: Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

2015/S 049-086039

Ogłoszenie o konkursie

Niniejszy konkurs jest objęty przepisami: dyrektywy 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Dąbrowa Górnicza Urząd Miejski
ul. Graniczna 21
Punkt kontaktowy: Urząd Miejski Dąbrowa Górnicza, ul. Graniczna 21
Osoba do kontaktów: Inga Gurak
41-300 Dąbrowa Górnicza
POLSKA
Tel.: +48 322956839
E-mail: mligenza@dabrowa-gornicza.pl
Faks: +48 322959615

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej/ podmiotu zamawiającego: http://bip.dabrowa-gornicza.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
1.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
1.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających
Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot konkursu/opis projektu

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana konkursowi/ projektowi przez instytucję zamawiającą/ podmiot zamawiający:
Opracowanie Koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Zagłębiowskiego Parku Linearnego.
II.1.2)Krótki opis:
I. Partnerstwo Gmin Zagłębia Dąbrowskiego ogłaszając niniejszy konkurs inicjuje procesy rewitalizacyjne w przestrzeniach publicznych i jest zainteresowane uzyskaniem funkcjonalnych i estetycznych z punktu widzenia społecznego i przestrzennego rozwiązań zagospodarowania terenów gminnych.
Cały teren Parku Linearnego przewidywany jest, jako szeroko rozumiany system, który przenikać się będzie z innymi systemami aglomeracji tworząc sieć powiązań funkcjonalnych, przyrodniczych, społecznych i kulturowych. Docelowo obszar Parku Linearnego powinien stać się elementem, który rozpocznie scalanie rozproszonych terenów zieleni i obszarów cennych przyrodniczo w jeden, spójny system o wielofunkcyjnym charakterze, a także stanie się zaczątkiem zmiany zmierzającej do przyrodniczego wzbogacenia przestrzeni miejskich Zagłębia Dąbrowskiego. Warunkować ma to poprawę jakości życia, a także transformacji w kierunku uczynienia z terenów zielonych dostępnych, atrakcyjnych, integrujących dość rozproszoną, wielofunkcyjną strukturę miast, osiedli i osad, zespołów usługowych i miejsc pracy.
Istotą Koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Zagłębiowskiego Parku Linearnego powinno być zatem przede wszystkim:
- ukazanie propozycji sposobów i form połączenia obszarów zielonych wzdłuż rzek przepływających przez obszar Zagłębia Dąbrowskiego w jedną, spójną formę Parku Linearnego, z uwzględnieniem propozycji rozwiązań dla miejsc problemowych, w tym metod redukowania kolizji widokowych, czy łagodzenia wpływu sąsiedztwa głównych dróg i funkcji kolizyjnych;
- zaproponowanie spójnych rozwiązań zapewniających dostępność Parku Linearnego porządkujących ruch turystyczny i rekreacyjny, z wykorzystaniem alternatywnych dla ruchu drogowego rozwiązań, w tym komunikacji pieszej, kajakowej czy rowerowej;
- zaproponowanie dominujących form użytkowania poszczególnych obszarów zielonych wskazanych poniżej z uwzględnieniem ich historycznych uwarunkowań, obecnych funkcji, wyników konsultacji społecznych oraz zapisów obowiązujących dokumentów strategicznych i planistycznych;
- zaproponowanie elementów wyposażenia i małej architektury dla całego Parku Linearnego, które z jednej strony podkreślą spójność ideową całego przedsięwzięcia, z drugiej w czytelny sposób pozwolą osobom korzystającym z powstałej infrastruktury na identyfikacje konkretnego parku/gminy na terenie której aktualnie będą się znajdowały;
- zaproponowanie systemu identyfikacji i informacji wizualnej dla Parku Linearnego;
II. Obszar objęty konkursem:
Projekt „Zagłębiowski Park Linearny” obejmuje zielone obszary następujących Gmin:
- Gmina Dąbrowa Górnicza - Lider;
-Gminy Sosnowiec;
-Miasta Będzin;
-Gminy Siewierz;
-Gminy Sławków;
-Gminy Psary.
Zagłębiowski Park Linearny położony w dolinie rzeki Przemszy i jej dopływów obejmować będzie wyodrębnione zielone przestrzenie publiczne:
-Park Zielona w Dąbrowie Górniczej;
-Park Miejski z Egzotarium w Sosnowcu;
-Park Rozkówka, Małpi Gaj i teren nadrzeczny Brzozowica w Będzinie;
-teren przy Zamku oraz Park Miejski położony pomiędzy ul. Żwirki i Wigury a Szpitalem Chorób Płuc w Siewierzu;
-tereny rekreacyjno-sportowe nad rzeką Białą Przemszą w Sławkowie;
-tereny zielone w Górze Siewierskiej w Gminie Psary.
Uczestnicy konkursu powinni zaproponować sposób zagospodarowania przestrzeni publicznych z uwzględnieniem istniejących uwarunkowań historycznych, kulturowych i przyrodniczych.
II.1.3)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71420000

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Kryteria kwalifikacji uczestników:
I.O dopuszczenie do udziału w Konkursie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnieniu wymagań określonych w art. 22 ust. 1 ustawy (załącznik nr 2 do Regulaminu).
2. posiadania wiedzy i doświadczenia
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie usługi w zakresie niezbędnym do spełniania warunku wiedzy i doświadczenia tj.: co najmniej 2 usługi polegające na sporządzeniu projektu zagospodarowania terenu o minimalnej powierzchni 1 ha każda.
3. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnieniu wymagań określonych w art. 22 ust. 1 ustawy (załącznik nr 2 do Regulaminu).
4. dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia (które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia)
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje minimum 1 osobą będącą projektantem posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej na podstawie Ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409, z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawienia budowlane wydane na podstawie poprzednio obowiązujących przepisów.
Mając na uwadze obowiązujące w Polsce przepisy prawa krajowego - Ustawa Prawo Budowlane art. 12, pkt 7 oraz 12a, w przypadku osób spoza Polski możliwe jest uzyskanie decyzji w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych w budownictwie, nabytych w państwach członkowskich UE oraz wpisu do stosownej izby, po przeprowadzeniu właściwego postępowania weryfikacyjnego przez odpowiedni organ samorządu zawodowego w Polsce na zasadach określonych w Ustawie z dnia 18 marca 2008r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2008 r., Nr 63, poz. 394).
5. sytuacji ekonomicznej i finansowej
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 200 000,00 PLN.
II. O dopuszczenie do udziału w Konkursie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący braku podstaw do wykluczenia z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2 b Ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w odniesieniu do tych podmiotów przedstawił dokumenty określone w pkt. 4.2. Regulaminu
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, każdy w warunków określonych w pkt. 2.1.2- 2.1.5. REGULAMINU winien spełniać co najmniej jeden z tych Wykonawców albo wszyscy ci Wykonawcy wspólnie. Warunki określone pkt. 2.2 REGULAMINU powinien spełniać każdy z wykonawców samodzielnie.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu, określonych w pkt. 2.1. i 2.2. REGULAMINU będzie dokonana w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia i dokumenty wymienione w pkt. 9 wg formuły: spełnia – nie spełnia.
III. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w konkursie oraz niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy
1. W celu oceny spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w konkursie zamawiający żąda:
1. 1.oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust. 1 Ustawy na formularzu stanowiącym - załącznik nr 2 do regulaminu (wskazana data podpisania);
1.2. wykazu wykonanych głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert ,a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, z uwzględnieniem wymogu pkt 2.1.2. regulaminu; - załącznik nr 3 do regulaminu (wskazana data podpisania)
Obowiązek wskazania przez Wykonawcę w wykazie oraz złożenia dowodów dotyczy usług pozwalających wykazać, iż Wykonawca spełnia warunek określony w pkt. 2.1.2. regulaminu. W wykazie nie należy po-dawać informacji o usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie – Zamawiający nie ocenia zdolności Wykonawcy do należytego wykonania zamówienia na podstawie art. 22 ust. 5 Ustawy (zdanie 2).
Uwaga:
1. Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane za dowody, o których mowa w pkt. 3.1.2. regulaminu uznaje się:
a) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert
b) oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
2. W przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w pkt 3.1.2. regulaminu
3. W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody, o których mowa w pkt. 3.1.2. regulaminu budzą wątpliwości zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego roboty budowlane, dostawy lub usługi były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio zamawiającemu.
1.3. wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami wraz z oświadczeniem, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień – załącznik nr 4 do regulaminu (wskazana data podpisania), z uwzględnieniem warunku opisanego w pkt. 2.1.4 regulaminu
1.4. opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia - z uwzględnieniem wymogu pkt. 2.1.5. regulaminu;
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy, Za-mawiający żąda od Wykonawcy, a jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, także w odniesieniu do tych podmiotów:
2.1. oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust.1 Ustawy – załącznik nr 5 do regulaminu (wskazana data podpisania);
2.2. aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 Ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2.3. aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2.4. aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2.5. aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 Ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2.6. aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2.7. aktualnej informacji Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 Ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
IV. Zamawiający, zgodnie z art. 26 ust. 2d Ustawy, żąda od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2007 r. nr 50 poz. 331 z późn. zm.) albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej – załącznik nr 6 do regulaminu (wskazana data podpisania)
V. Ponadto do wniosku należy załączyć:
1.pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy – jeżeli zostało ustanowione bądź do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie przedłożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza (dotyczy również spółki cywilnej);
2. dowód oddania przez Podwykonawcę niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia, w przypadku, gdy Wykonawca będzie polegać na zasobach Podwykonawcy – zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy: Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
Uwagi:
1. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 4.2.2., 4.2.3., 4.2.4 i 4.2.6. Regulaminu składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
2. Wykonawca o którym mowa w pkt. 1 Uwag zamiast dokumentu o którym mowa w pkt. 4.2.5. i 4.2.7. regulaminu – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8, 10 i 11 Ustawy.
3. Dokumenty, o których mowa w pkt. 1 lit. a i c oraz w pkt 2 Uwag powinny być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, dokumenty, o których mowa w pkt. 1 lit. b Uwag, powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa pkt. 1 Uwag zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
Wymagania pkt. 3 Uwag stosuje się odpowiednio
5. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
6. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5—8, 10 i 11 stawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 Ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń — zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
7. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
8. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, na zasobach których na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy polega wykonawca, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty.
9. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
10. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
11. Wykonawca składa oświadczenia i dokumenty przetargowe pod odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 297 Kodeksu Karnego. W razie stwierdzenia, że złożone przez Wykonawcę informacje są nieprawdziwe Zamawiający zgodnie z dyspozycją art. 304 k.p.k. – zawiadomi o tym fakcie właściwy organ ścigania.
12. Dokumenty wchodzące w skład oferty, w tym również te przedstawione w formie oryginałów, nie podlegają zwrotowi przez Zamawiającego.
13. Definicje dotyczące grup kapitałowych, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Ustawy:
UWAGA - Definicje dotyczące grup kapitałowych, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Ustawy, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. 2007 nr 50 poz. 331 z późn. zm.), zwanej dalej „uokik”:
1. grupa kapitałowa (art.4 pkt. 14 uokik) – rozumie się przez to wszystkich przedsiębiorców, którzy są kontrolowani w sposób bezpośredni lub pośredni przez jednego przedsiębiorcę, w tym również przez tego przedsiębiorcę;
2. przedsiębiorca (art. 4 pkt.1 uokik) – rozumie się przez to przedsiębiorcę w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, a także:
a) osobę fizyczną, osobę prawną, a także jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej, której ustwa przyznaje zdolność prawną, organizującą lub świadczącą usługi o charakterze użyteczności publicznej, które nie są działalnością gospodarczą w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej,
b) osobę fizyczną wykonującą zawód we własnym imieniu i na własny rachunek lub prowadzącą działalność w ramach wykonywania takiego zawodu,
c) osobę fizyczną, która posiada kontrolę, w rozumieniu pkt 4, nad co najmniej jednym przedsiębiorcą, choćby nie prowadziła działalności gospodarczej w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, jeżeli podejmuje dalsze działania podlegające kontroli koncentracji, o której mowa w art. 13,
d) związek przedsiębiorców w rozumieniu pkt 2 – na potrzeby przepisów dotyczących praktyk ograniczających konkurencję oraz praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów;
3. przejęcie kontroli (art. 4 pkt.4 uokik) – rozumie się przez to wszelkie formy bezpośredniego lub pośredniego uzyskania przez przedsiębiorcę uprawnień, które osobno albo łącznie, przy uwzględnieniu wszystkich okoliczności prawnych lub faktycznych, umożliwiają wywieranie decydującego wpływu na innego przedsiębiorcę lub przedsiębiorców; uprawnienia takie tworzą w szczególności:
a) dysponowanie bezpośrednio lub pośrednio większością głosów na zgromadzeniu wspólników albo na walnym zgromadzeniu, także jako zastawnik albo użytkownik, bądź w zarządzie innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego), także na podstawie porozumień z innymi osobami,
b) uprawnienie do powoływania lub odwoływania większości członków zarządu lub rady nadzorczej innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego), także na podstawie porozumień z innymi osobami,
c) członkowie jego zarządu lub rady nadzorczej stanowią więcej niż połowę członków zarządu innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego),
d) dysponowanie bezpośrednio lub pośrednio większością głosów w spółce osobowej zależnej albo na walnym zgromadzeniu spółdzielni zależnej, także na podstawie porozumień z innymi osobami,
e) prawo do całego albo do części mienia innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego),
f) umowa przewidująca zarządzanie innym przedsiębiorcą (przedsiębiorcą zależnym) lub przekazywanie zysku przez takiego przedsiębiorcę;
VI. Uczestnicy konkursu wspólnie biorący udział w konkursie
1. W przypadku gdy uczestnicy konkursu wspólnie ubiegają się o dopuszczenie do konkursu - uczestnicy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w konkursie. Fakt ustanowienia pełnomocnika powinno być udokumentowanym załączonym pełnomocnictwem w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii.
2. Uczestnicy konkursu występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie prac konkursowych.
III.2)Informacje dotyczące określonego zawodu
Udział jest zastrzeżony dla przedstawicieli danego zawodu: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj konkursu
Otwarty
IV.2)Nazwy uczestników już zakwalifikowanych
IV.3)Kryteria, które będą stosowane do oceny projektów:
Prace konkursowe będą oceniane według następujących kryteriów:
1. innowacyjność harmonijnego łączenia walorów przyrodniczych Parku z sąsiadująca tkanką miejską w duchu zrównoważonego rozwoju – waga kryterium w łącznej ocenie 40 %
2. zachowanie różnorodności biologicznej obszaru - waga kryterium w łącznej ocenie 30 %
3. rozwiązania programowo-funkcjonalne sprzyjające aktywności społecznej – waga kryterium w łącznej ocenie 10 %
4. jakość (atrakcyjność i realność) zaproponowanych rozwiązań architektonicznych – waga kryterium w łącznej ocenie 10 %
5. atrakcyjność i czytelność systemu identyfikacji i informacji przestrzennej – waga kryterium w łącznej ocenie 10 %
W każdym kryterium oceny prac Członkowie Sądu Konkursowego będą przyznawać każdej pracy tzw. „małe” punkty.
Ilość „małych” punktów będzie sumą „małych” punktów w każdym kryterium dla każdej pracy w skali od 1 pkt do 3 pkt (przy założeniu, że 1 „mały” punkt oznacza słabą ocenę, 2 „małe” punkty średnią ocenę, 3 „małe” punkty najlepszą ocenę spośród przedłożonych prac).
Oferta o największej ilości „małych” punktów otrzyma największą ilość punktów w danym kryterium tj. 100.
Ilość punktów jakie otrzyma oferta= (ilość „małych” punktów badanej oferty / maksymalna ilość „małych” punktów spośród wszystkich ważnych ofert) x 100 pkt
Tak otrzymane ilości punktów zostaną pomnożone przez wagę procentową każdego kryterium.
Konkurs wygrywa praca, która otrzyma najwyższą liczbę punktów obliczonych wg wzoru:
W = W1 x 40 % + W2 x 30 % + W3 x 10 % + W4 x 10 % + W5 x 10 %
gdzie:
W – sumaryczna ocena pracy wyrażona w punktach;
W1 – ilość punktów uzyskanych w kryterium nr 1
W2 – ilość punktów uzyskanych w kryterium nr 2
W3 – ilość punktów uzyskanych w kryterium nr 3
W4 – ilość punktów uzyskanych w kryterium nr 4
W5 – ilość punktów uzyskanych w kryterium nr 5
W przypadku uzyskania przez dwie lub więcej prac jednakowej ilości punktów wygrywa praca o najwyżej liczbie punktów w kryterium 1.
Sąd Konkursowy oceni i porówna jedynie te prace, które zostaną złożone przez Wykonawców nie wykluczonych i które nie zostaną odrzucone.
Praca konkursowa, która uzyska najwyższą liczbę punktów uzyska I nagrodę na którą składa się nagroda pieniężna oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.
IV.4)Informacje administracyjne
IV.4.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą /podmiot zamawiający:
ZP.WIM.271.4.16.2015
IV.4.2)Warunki otrzymania dokumentów zamówienia oraz dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 30.3.2015 - 14:00
Dokumenty odpłatne: nie
IV.4.3)Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
Data: 30.3.2015 - 14:00
IV.4.4)Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów
IV.4.5)Języki, w których można sporządzać projekty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.5)Nagrody i sąd konkursowy
IV.5.1)Informacje o nagrodzie(nagrodach):
Zostanie przyznana nagroda (nagrody): tak
Ilość i wartość przyznawanych nagród: Zamawiający przyzna nagrody uczestnikom konkursu, którzy uzyskają najwyższe oceny prac konkursowych odpowiadających warunkom, określonym w Regulaminie konkursu.
1.2. Rodzaj i wysokość nagród jest uzależniona od oceny pracy dokonanej przez Sąd Konkursowy w oparciu o kryteria oceny prac wskazane w niniejszym regulaminie.
1.3. Nagrody zostaną przyznane w następujących wysokościach (brutto):
I nagroda (zwycięzca konkursu) - 22 000 PLN brutto (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych)
II nagroda - 15 000 PLN brutto (słownie: piętnaście tysięcy złotych)
III nagroda - 7 000 PLN brutto (słownie: siedem tysięcy złotych)
1.4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród finansowych i przyznania dodatkowych wyróżnień, z zachowaniem puli nagród w wysokości 44 000 zł brutto.
1.5. Wszystkie nagrody zostaną opodatkowane podatkiem ryczałtowym od nagród.
1.6. Autor najlepiej ocenionej pracy konkursowej otrzyma zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki mające na celu zawarcie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie wybranej pracy konkursowej.
1.7. Sąd Konkursowy ma prawo do nieprzyznawania oraz innego rozdysponowania wysokości nagród i wyróżnień, jeśli w ocenie Sądu Konkursowego złożone prace nie spełnią kryteriów oceny prac w stopniu pozwalającym na ich przyznanie.
IV.5.2)Szczegóły dotyczące płatności dla wszystkich uczestników
Nagrody zostaną wydane przez Zamawiającego na konta ich autorów w terminie do 30 dni od daty ostatecznego ustalenia wyników konkursu, ale nie wcześniej, niż po 15 dniach od daty rozstrzygnięcia konkursu.
IV.5.3)Zamówienia po konkursie
Każde zamówienie na usługi następujące po konkursie zostanie udzielone zwycięzcy lub jednemu ze zwycięzców konkursu: tak
IV.5.4)Decyzja sądu konkursowego
Decyzja sądu konkursowego jest wiążąca dla instytucji zamawiającej /podmiotu zamawiającego: tak
IV.5.5)Imiona i nazwiska wybranych członków sądu konkursowego
1. Szymon Opania
2. Henryk Zaguła
3. Krzysztof Gasidło
4. Beata Gawryszewska
5. Rafał Adamczyk
6. Waldemar Szendera
7. Beata Kwapisz
8. Agnieszka Dobrowolska
9. Tomasz Sadłoń

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Konkurs realizowany w ramach wdrażanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Programu Regionalnego „Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego”, dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i środków krajowych na lata 2009-2014.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
6.3.2015
TI Tytuł Polska-Dąbrowa Górnicza: Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
ND Nr dokumentu 105161-2015
PD Data publikacji 26/03/2015
OJ Dz.U. S 60
TW Miejscowość DĄBROWA GÓRNICZA
AU Nazwa instytucji Gmina Dąbrowa Górnicza Urząd Miejski
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 25/03/2015
DD Termin składania wniosków o dokumentację 30/03/2015
DT Termin 30/03/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71420000 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
OC Pierwotny kod CPV 71420000 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

26/03/2015    S60    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Dąbrowa Górnicza: Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

2015/S 060-105161

Gmina Dąbrowa Górnicza Urząd Miejski, ul. Graniczna 21, Urząd Miejski Dąbrowa Górnicza, ul. Graniczna 21, Osoba do kontaktów: Inga Gurak, Dąbrowa Górnicza 41-300, POLSKA. Tel.: +48 322956839. Faks: +48 322959615. E-mail: mligenza@dabrowa-gornicza.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 11.3.2015, 2015/S 49-086039)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71420000

Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

Zamiast: 

IV.5.1) Informacje o nagrodzie(nagrodach):

I nagroda (zwycięzca konkursu) - 22 000 PLN brutto (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych)

Powinno być: 

IV.5.1) Informacje o nagrodzie(nagrodach):

I nagroda (zwycięzca konkursu) – 22 000 PLN brutto (słownie: dwadzieścia dwa tysiące złotych).


TI Tytuł Polska-Dąbrowa Górnicza: Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
ND Nr dokumentu 351798-2015
PD Data publikacji 07/10/2015
OJ Dz.U. S 194
TW Miejscowość DĄBROWA GÓRNICZA
AU Nazwa instytucji Gmina Dąbrowa Górnicza, Urząd Miejski
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Nie dotyczy
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 02/10/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 9 - Nie dotyczy
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 9 - Nie dotyczy
PC Kod CPV 71420000 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
OC Pierwotny kod CPV 71420000 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

07/10/2015    S194    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Nie dotyczy 

Polska-Dąbrowa Górnicza: Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

2015/S 194-351798

Gmina Dąbrowa Górnicza, Urząd Miejski, ul. Graniczna 21, Osoba do kontaktów: Inga Gurak, Dąbrowa Górnicza 41-300, POLSKA. Tel.: +48 322956839. Faks: +48 322959615. E-mail: mligenza@dabrowa-gornicza.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 26.6.2015, 2015/S 121-221399)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71420000

Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

Zamiast: 

V.1.3) Nazwy i adresy zwycięzców konkursu:

ARUP Sp. z o.o., ul. Przybyszewskiego 56, 30-128 Kraków, POLSKA.

VI.2) Informacje dodatkowe:

I nagroda w wysokości 22 000 PLN brutto oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej – ARUP sp. z o.o., ul. Przybyszewskiego 56; 30-128 Kraków

(numer szyfrowy pracy 758544)

II nagroda w wysokości 15 000 PLN brutto – Pracownia 44STO, Ewa Twardoch, ul. Konarskiego 6/4; 44-100 Gliwice (numer szyfrowy pracy 463100)

III nagroda w wysokości 7 000 PLN brutto – Biuro Inżynierskie „H&S” s.c., S. Kaczorowski, H. Górczyński,

ul. Wolności 94; 41-800 Zabrze (numer szyfrowy pracy 281056).

Powinno być: 

V.1.3) Nazwy i adresy zwycięzców konkursu:

Ove Arup & Partners International Limited 13 Fitzroy Street, London W1T 4BQ, Wielka Brytania, działającą w formie oddziału pod nazwą Ove Arup & Partners International Ltd Sp. z o. o. Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie, ul. Królewska 16, 00-103 Warszawa.

VI.2) Informacje dodatkowe:

Informacja o nagrodach:

I nagroda w wysokości 22 000 PLN brutto oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej – Ove Arup & Partners International Limited 13 Fitzroy Street, London W1T 4BQ, Wielka Brytania, działającą w formie oddziału pod nazwą Ove Arup & Partners International Ltd Sp. z o. o. Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie, ul. Królewska 16, 00-103 Warszawa, (numer szyfrowy pracy 758544);

II nagroda w wysokości 15 000 PLN brutto – Pracownia 44STO, Ewa Twardoch, ul. Konarskiego 6/4; 44-100 Gliwice (numer szyfrowy pracy 463100);

III nagroda w wysokości 7 000 PLN brutto – Biuro Inżynierskie „H&S” s.c., S. Kaczorowski, H. Górczyński, ul. Wolności 94; 41-800 Zabrze (numer szyfrowy pracy 281056).


Adres: ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza
woj. ŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: wgk@dabrowa-gornicza.pl
tel: +48 322956700
fax: +48 322959642
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-03-30
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 8603920151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-03-11
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://bip.dabrowa-gornicza.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Dąbrowa Górnicza Urząd Miejski
ul. Graniczna 21, 41-300 dąbrowa górnicza, woj. śląskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 30/03/2015
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
71420000-8 Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu