TI Tytuł PL-Ogrodzieniec: Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
ND Nr dokumentu 83710-2013
PD Data publikacji 13/03/2013
OJ Dz.U. S 51
TW Miejscowość OGRODZIENIEC
AU Nazwa instytucji Gmina Ogrodzieniec
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 08/03/2013
DT Termin 22/04/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90513000 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
OC Pierwotny kod CPV 90513000 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
RC Kod NUTS PL2
PL22B
IA Adres internetowy (URL) http://www.ogrodzieniec.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

13/03/2013    S51    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Ogrodzieniec: Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne

2013/S 051-083710

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Ogrodzieniec
pl. Wolności 25
Punkt kontaktowy: Gmina Ogrodzieniec
Osoba do kontaktów: Jolanta Gąkowska
42-440 Ogrodzieniec
POLSKA
Tel.: +48 326709700
E-mail: j.gakowska@ogrodzieniec.pl
Faks: +48 326709721

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.ogrodzieniec.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Ogrodzieniec.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne

Kod NUTS PL2,PL22B

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Ogrodzieniec.
Zamówienie obejmuje:
1. Odbiór selektywnie zbieranych odpadów komunalnych wg rodzaju bezpośrednio z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy:
a) gromadzonych w systemie pojemnikowo-workowym
- szkło,
- tworzywa sztuczne,
- opakowania wielomateriałowe,
- odpady zielone,
- pozostałe po segregacji odpady komunalne.
b) odpadów zgromadzonych w ramach tzw. „wystawki” - zbiórki odpadów następujących frakcji:
- meble i inne odpady wielkogabarytowe,
- zużyte opony,
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
2. Wyposażenie wskazanych przez Gminę nieruchomości zamieszkałych w pojemniki lub kontenery na odpady pozostałe po segregacji spełniające wymagania określone w „Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Ogrodzieniec”, a w przypadku odpadów szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i odpadów zielonych w worki i pojemniki na odpady, zgodnie z następującymi zasadami:
a) wyposażenie domy jednorodzinne, w pojemniki lub worki na odpady szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i odpadów zielonych i pojemniki na odpady pozostałe po segregacji,
b) wyposażenie punkty gromadzenia odpadów w osiedlach bloków wielorodzinnych w oddzielne pojemniki na odpady szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i odpadów zielonych (w przypadku 1 bloku przy ul. 1– go Maja 161 w Ogrodzieńcu składającego się z 4 lokali mieszkalnych zamieszkałych na dzień 5 marca 2013 r. przez 9 osób – wyposażenie go w worki na odpady szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i odpadów zielonych zbierane selektywnie) i kontenery na odpady pozostałe po segregacji,
c) ilość i pojemność urządzeń do gromadzenia odpadów pozostałych po segregacji, w które Wykonawca wyposaża zamieszkałe domy jednorodzinne, musi być dostosowana do liczby obsługiwanych mieszkańców:
- dla nieruchomości zamieszkałej przez 1-2 osoby – 120 l,
- dla nieruchomości zamieszkałej przez 3-6 osoby – 240 l,
- dla nieruchomości, na której zamieszkuje powyżej 6 osób 240 l oraz dodatkowo 120 l na każde kolejne 2 osoby lub 240 l na każde kolejne 4 osoby,
- dla nieruchomości wielorodzinnej (bloki) ilość i pojemność dostosowaną do liczby mieszkańców, tak aby zapewnić nieprzepełnianie pojemników.
d) ilość i pojemność urządzeń do gromadzenia odpadów szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i odpadów zielonych, w które Wykonawca wyposaża zamieszkałe nieruchomości, musi być dostosowana do liczby obsługiwanych mieszkańców, wynikającej z harmonogramu częstotliwości ich odbierania lub opróżniania przy założeniu braku limitu ilości odbieranych odpadów segregowanych szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i odpadów zielonych. Wykonawca dostarcza właścicielom nieruchomości przy każdym odbiorze odpadów selektywnie zebranych worki na tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe i odpady zielone w ilości równej liczbie wystawionych w dniu odbioru zapełnionych worków na poszczególne frakcje odpadów. W terminie do 14 dni od podpisania umowy. Wykonawca dostarczy właścicielom nieruchomości worki na tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, odpady zielone, w ilości po 2 sztuki na odpady każdej frakcji. Ponadto Wykonawca odbierze wystawione w przeźroczystych workach, zgodnie z harmonogramem odpady komunalne zbierane w sposób selektywny u źródła: tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, odpady zielone, w każdej ilości,
e) Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania ilości i pojemności urządzeń do gromadzenia odpadów w terminie do 14 dni od zgłoszenia w formie pisemnej zapotrzebowania przez Zamawiającego,
f) Wykonawca jest zobowiązany wyposażyć punkty zbiórki odpadów komunalnych nieruchomości wielorodzinnych (bloki) oraz domów jednorodzinnych w kontenery, worki i pojemniki, stanowiące własność Wykonawcy w terminiedo 14 dni od podpisania umowy. Zamawiający przekaże Wykonawcy w przewidywanym terminie do 5 dni od podpisania umowy (utworzony na podstawie zebranych deklaracji) wykaz adresów nieruchomości objętych zamówieniem, które należy wyposażyć w kontenery, worki i pojemniki.
g) Wykonawca jest zobowiązany do naprawy lub wymiany uszkodzonych z winy Wykonawcy lub w wyniku typowej eksploatacji kontenerów i pojemników na odpady na własny koszt w terminie do 14 dni od zgłoszenia tego faktu w formie pisemnej przez Zamawiającego.
3. Zasady odbioru odpadów określonych w pkt. 1, będą realizowane zgodnie ze sporządzonym przez Wykonawcę harmonogramem, w następujący sposób:
a) zgromadzone w pojemnikach i kontenerach odpady komunalne pozostałe po segregacji odbierane będą od właścicieli nieruchomości zamieszkałych:
- raz w tygodniu – dla budynków wielorodzinnych (bloki),
- raz w miesiącu - dla budynków jednorodzinnych,
Ilość odebranych odpadów będzie limitowana pojemnością pojemników, które Wykonawca dostarczy na poszczególne nieruchomości.
b) zgromadzone w workach i pojemnikach odpady zbierane w sposób selektywny: tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, odbierane będą od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w nielimitowanych ilościach:
- raz w miesiącu – dla budynków wielorodzinnych (bloki),
- raz na 2 miesiące - dla budynków jednorodzinnych,
c) zgromadzone w workach i pojemnikach odpady zielone odbierane będą w nielimitowanych ilościach od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w okresie od 1 marca do 30 listopada:
- raz w miesiącu – dla budynków wielorodzinnych (bloki),
- raz w miesiącu - dla budynków jednorodzinnych.
d) odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte opony, z zabudowy jednorodzinnej i zabudowy wielorodzinnej (bloki) z nieruchomości zamieszkałych odbierane będą w nielimitowanych ilościach w formie wystawki 1 raz w roku (mieszkańcy wystawiają odpady przed posesję),
e) zgromadzone w pojemnikach odpady pozostałe po segregacji wytworzone ponad przyjęty limit - 2 635 pojemników – zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez Zamawiającego.
4. Utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od mieszkańców Gminy Ogrodzieniec, zwanego dalej Punktem, zlokalizowanego na terenie Gminy, spełniającego następujące warunki:
a) lokalizacja musi zapewniać dogodny dojazd dla mieszkańców Gminy,
b) teren musi być utwardzony, skanalizowany, ogrodzony, oświetlony oraz dozorowany,
c) Wykonawca ma obowiązek zorganizować Punkt najpóźniej do 30 czerwca 2013 r., Zamawiający dopuszcza w okresie do uruchomienia stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2013 r., zorganizowanie równoważnego rozwiązania spełniającego wymagania ustawy z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.).
d) Wykonawca ma obowiązek posiadać prawo do dysponowania nieruchomością na terenie której zlokalizowany będzie Punkt,
e) w Punkcie przyjmowane będą bez limitu następujące frakcje odpadów:
- zielone i ogrodowe,
- biodegradowalne,
- papier,
- tworzywa sztuczne,
- opakowania wielomateriałowe,
- metale,
- szkło,
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
- wielkogabarytowe,
- zużyte baterie i akumulatory,
- zużyte opony,
- przeterminowane leki,
- przeterminowane chemikalia.
f) W Punkcie Wykonawca odbierze również od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Ogrodzieniec odpady komunalne zebrane w sposób selektywny - budowlane i rozbiórkowe z remontów prowadzonych samodzielnie w limicie 0,5 m3/mieszkańca/rok. Gruz odbierany w ramach systemu składa się z cegieł, pustaków i betonu, nie może zawierać zanieczyszczeń w postaci elementów azbestowych, drewnianych, ceramiki, pianek, plastików itp.
Przewidywana ilość gruzu to 200 Mg na rok.
g) minimalne wyposażenie punktu to:
- 14 kontenerów do gromadzenia odpadów,
- monitoring,
h) czas działania punktu:
- punkt powinien funkcjonować przez cały okres obowiązywania umowy,
- punkt powinien być czynny w każdą sobotę w godzinach od 8:00 do 19:00. Jeśli sobota będzie dniem ustawowo wolnym od pracy w rozumieniu Ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. nr 4 poz. 28 z późn. zm.) punkt powinien być czynny w poprzedzający sobotę piątek w godzinach od 8:00 do 19:00.
i) Wykonawca ma obowiązek przyjąć wymienione w punkcie I.4.e-f odpady dostarczone przez mieszkańca Gminy Ogrodzieniec, po okazaniu dokumentu potwierdzającego jego zamieszkanie w tej gminie (np. dowód osobisty, potwierdzenie dokonywanie opłat za odpady itp.). W przypadku gruzu Wykonawca ma obowiązek rejestrować ilości odpadu w ciągu roku dla każdego mieszkańca tak, aby nie został przekroczony limit 0,5 m3/mieszkańca/rok.
5. Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako niesegregowane odpady komunalne. Nie należy uznać za brak segregacji przypadku pojawienia się pojedynczych odpadów, które powinny być selektywnie wyłączone z odpadów zmieszanych, np. 1 butelka, gazeta, itp.
Za spełnienie wymogów selektywnej zbiórki uznaje się sytuację, gdy w pojemniku na określoną frakcję znajduje się:
a) w zabudowie wielorodzinnej (bloki) nie mniej niż 80% objętości frakcji, dla której przeznaczony jest dany rodzaj pojemnika oraz w przypadku odpadów pozostałych po segregacji nie więcej niż 20% odpadów wobec których istnieje obowiązek selektywnej zbiórki,
b) w zabudowie jednorodzinnej nie mniej niż 95% objętości frakcji, dla której przeznaczony jest dany rodzaj pojemnika oraz w przypadku odpadów pozostałych po segregacji nie więcej niż 5% odpadów wobec których istnieje obowiązek selektywnej zbiórki.
Wykonawca zobowiązany będzie w terminie 2 dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć dokumentację – fotografia nieruchomości i protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia.
6. Wykonawca jest zobowiązany:
a) przedstawić do zatwierdzenia Zamawiającemu projekt harmonogramu wywozu odpadów w II półroczu 2013, nie później niż w ciągu 10 dni od podpisania umowy. Harmonogramy wywozu odpadów na następne lata Wykonawca przedstawi:
- do 1.12.2013 r. - harmonogram na rok 2014
- do 1.12.2014 r. – harmonogram na I półrocze 2015 roku,
Wszelkie zmiany harmonogramu wymagają formy pisemnej, za wyjątkiem zmian jednorazowych wynikających z nadzwyczajnych sytuacji, np. powódź, gwałtowne opady śniegu, nieprzejezdna droga, itp. We wszystkich przypadkach zmiana harmonogramu nastąpi po uzgodnieniu między stronami. Zmiana harmonogramu nie stanowi zmiany umowy;
b) określić w harmonogramie godziny, w jakich może się odbywać odbiór z terenu nieruchomości zamieszkałych;
c) przygotować kalendarz z harmonogramem odbioru odpadów oraz dostarczyć go na posesje objęte systemem.
7. Transport i przekazywanie odpadów:
a) selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów odbywać się będzie na podstawie posiadanej przez Wykonawcę umowy odbioru odpadów wytwarzanych w Gminie Ogrodzieniec z selektywnej zbiórki przez instalacje odzysku i unieszkodliwiana odpadów przez cały okres obowiązywania niniejszego zamówienia,
b) zmieszanych odpadów komunalnych (odpadów komunalnych pozostałych po segregacji), odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do istniejących regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych I regionu gospodarki odpadami komunalnymi zgodnie z Planem gospodarki odpadami dla Województwa Śląskiego 2014 oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, odbywać się będzie na podstawie posiadanej przez Wykonawcę umowy z regionalną instalacją do przetwarzania odpadów komunalnych na zagospodarowanie zmieszanych odpadów komunalnych (odpadów komunalnych pozostałych po segregacji), odpadów zielonych lub pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania lub dysponowanie regionalną instalacją do przetwarzania odpadów komunalnych przez cały okres obowiązywania niniejszego zamówienia.
8. Odzysk lub unieszkodliwianie zebranych odpadów komunalnych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach:
a) Wykonawca jest zobowiązany do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami papieru, metalu, tworzyw sztucznych, szkła, innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych,
b) Wykonawca jest zobowiązany do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów.
9. Bieżące prowadzenie ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów zgodnie z przepisami ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
10. Przekazywanie Zamawiającemu raportów miesięcznych zawierających informacje o ilości i rodzaju wydanych pojemników i worków oraz wykaz posesji, z których zostały odebrane odpady w terminie 10 dni od zakończenia danego miesiąca.
11. Przekazywanie Zamawiającemu zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach do końca miesiąca następującego po kwartale, pisemnych kwartalnych sprawozdań dotyczących:
a) informacji o masie poszczególnych rodzajów odebranych odpadów komunalnych oraz sposobie ich zagospodarowania wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane odebrane od właścicieli nieruchomości zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania,
b) informacji o masie odpadów komunalnych ulegających biodegradacji:
- przekazanych do składowania na składowisko odpadów,
- nieprzekazanych do składowania na składowisku odpadów i sposobie ich zagospodarowania,
c) liczby właścicieli nieruchomości, od których zostały odebrane odpady komunalne;
d) wskazanie właścicieli nieruchomości, którzy zbierają odpady komunalne w sposób niezgodny z regulaminem,
e) kopii dowodów dostarczania odpadów do odzysku lub unieszkodliwiana np. karty ewidencji odpadów bądź karty przekazania odpadów.
12. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
a) porządkowanie terenu zanieczyszczonego odpadami i innymi zanieczyszczeniami wysypanymi z pojemników, kontenerów, worków i pojazdów w trakcie realizacji usługi wywozu,
b) zbieranie odpadów leżących luzem obok zapełnionych pojemników, kontenerów w osiedlach bloków wielorodzinnych i umieszczanie ich w pojemnikach niezwłocznie po ich opróżnieniu oraz doprowadzanie do porządku terenów przyległych, zanieczyszczonych na skutek przepełnienia wymienionych urządzeń, służących do gromadzenia odpadów,
c) naprawa lub ponoszenie, według wyboru Zamawiającego, kosztów naprawy szkód wyrządzonych podczas wykonywania usługi wywozu odpadów komunalnych w Gminie Ogrodzieniec (uszkodzenia chodników osiedlowych, punktów do składowania odpadów, ogrodzeń, znaków drogowych itp.),
d) odbiór i transport odpadów, również w przypadkach, kiedy dojazd do punktów zbiórki odpadów komunalnych bloków lub domów wielorodzinnych oraz posesji indywidualnych będzie znacznie utrudniony z powodu prowadzonych remontów dróg, dojazdów itp.; w takich przypadkach Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy,
e) prowadzenie kampanii informacyjnych (przez wywieszanie ogłoszeń, przygotowanie do zamieszczenia na stronach internetowych gminy itd.) o terminach i miejscach zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz o zmianach terminów wywozów wynikających z przypadających dni wolnych,
f) uczestnictwo upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w naradach (posiedzeniach komisji Rady Miejskiej, innych naradach) prowadzonych przez Zamawiającego, na których omawiane będą zadania związane z realizacją przedmiotu umowy. Zaproszenia na narady będą przekazywane Wykonawcy z wyprzedzeniem nie mniej niż 7 dni przed tymi naradami,
g) wykonywanie przedmiotu umowy w sposób fachowy, niepowodujący niepotrzebnych przeszkód oraz ograniczający niedogodności dla społeczeństwa do niezbędnego minimum,
h) ponoszenie pełnej odpowiedzialności wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody na mieniu i zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas i w związku z realizacją przedmiotu umowy.
13. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy w zakresie używanych pojazdów do realizacji przedmiotu zamówienia:
a) zapewnienie przez cały czas trwania umowy dla właściwej realizacji przedmiotu umowy dostatecznej ilości środków technicznych, gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie zakresu rzeczowego usługi, w ilości minimum jak w złożonej w postępowaniu przetargowym ofercie,
b) użytkowanie pojazdów specjalistycznych dla tego typu usług; pojazdy te winny być we właściwym stanie technicznym i oznakowane w sposób czytelny i widoczny, umożliwiający łatwą identyfikację przedsiębiorcy poprzez umieszczenie na nich nazwy firmy i numeru telefonu przedsiębiorcy,
c) odbieranie i transportowanie odpadów pojazdami bezpylnymi i kontenerowymi zgodnie z przepisami art. 61 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.); transport odpadów wielkogabarytowych, odpadów umieszczonych w szczelnych workach plastikowych, może odbywać się pojazdami ciężarowymi,
d) zabezpieczenie przewożonych odpadów przed wysypaniem na drogę a także przed wydzielaniem nieprzyjemnego zapachu,
e) zachowanie właściwego stanu sanitarnego użytkowanych pojazdów (mycie, dezynfekcja sprzętu winno odbywać się w warunkach spełniających wymagania z zakresu ochrony środowiska i ochrony sanitarnej); pojazdy do odbierania odpadów komunalnych winny być myte z zewnątrz i wewnątrz oraz odkażane nie rzadziej niż raz w tygodniu.
14. W zakresie posiadania i funkcjonowania bazy transportowej (zaplecza techniczno-biurowego) do dodatkowych obowiązków Wykonawcy należy:
a) garażowanie samochodów przeznaczonych do realizacji przedmiotu umowy wyłącznie na terenie bazy transportowej,
b) składowanie na terenie bazy transportowej urządzeń rezerwowych i urządzeń przeznaczonych do remontu takich jak kontenery, pojemniki i inne, z zachowaniem zasad wymaganych przepisami budowlanymi, sanitarnymi, ochrony środowiska itp.,
c) umożliwienie wstępu na teren bazy transportowej przedstawicielom Zamawiającego lub pracownikom państwowych instytucji upoważnionych do kontroli realizacji ustawy o odpadach, ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
15. W ramach posiadanego zaplecza biurowego do dodatkowych obowiązków wykonawcy należy zabezpieczenie stałej obsługi dla tego zaplecza nie rzadziej niż 4 dni w tygodniu po minimum 2 godziny dziennie oraz co najmniej jedną linię telefoniczną, aby był możliwy stały kontakt przedstawiciela Zamawiającego z Wykonawcą.
16. Zamawiający załącza do SIWZ wzór umowy (załącznik nr 2), w którym szczegółowo opisane zostały obowiązki Wykonawcy.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90513000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT: 1 188 033,52 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 24 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wykonawca, pod rygorem wykluczenia z postępowania, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 35 000 PLN (słownie: trzydzieści pięć tysięcy złotych) .
2. Wadium powinno być wniesione na podstawie art. 45 ustawy PZP przed upływem terminu składania ofert, tj.: do dnia 22.4.2013 r. do godz. 12:00.
3. Wadium może być wniesione w jednej z następujących form:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj.: Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.)
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek Zamawiającego na konto 85 1020 2498 0000 8102 0436 5300 z adnotacją: „Wadium - nr sprawy: AP.271.3.2013". Zamawiający uzna, że termin wpłaty wadium został dotrzymany, jeżeli przed jego upływem zostało uznane na konto Zamawiającego.
5. Wadium wniesione w poręczeniach lub gwarancjach należy złożyć w formie oryginału przed upływem terminu składania ofert tj.: do dnia 22.4.2013 r. do godz. 12:00 w siedzibie Zamawiającego, adres jak we wstępie SIWZ. Zaleca się zamieścić dokument wadialny w taki sposób, aby jego zwrot przez Zamawiającego nie naruszył integralności oferty i dołączonych oświadczeń wraz z dokumentami (np. umieszczony w koszulce, co pozwoli na swobodne oddzielenie wadium od reszty dokumentów).
6. Wadium wniesione w formie poręczeń lub gwarancji będzie akceptowane przez Zamawiającego, jeżeli będzie zawierać nazwę Zamawiającego, przedmiot zamówienia, okres ważności oraz wszystkie określone ustawą PZP przypadki utraty wadium przez Wykonawcę, którego oferta została wybrana, klauzulę o nieodwołalności oraz zapewnienie bezwarunkowej wypłaty przez Gwaranta na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego pełnej kwoty wadium w przypadkach wymienionych w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy PZP.
7. Zwrot lub zatrzymanie wadium nastąpi zgodnie z następującymi zasadami wynikającymi z art. 46 ustawy PZP:
1) Zamawiający zwróci wniesione wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt. 5 niniejszego ustępu.
2) Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwróci wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy.
3) Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
4) Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy PZP, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia protestu, jego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
5) Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy PZP, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie,
6) Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
- odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
- nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
- zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków.
1. Wykonawcy powinni spełniać następujące warunki:
1) posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
2) posiadać wiedzę i doświadczenie;
3) dysponować odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
4) znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
2. W celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, zamawiający żąda następujących dokumentów:
1) potwierdzających posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesji, zezwolenia lub licencji;
2) wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
3) wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy usług w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami;
4) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
5) opłaconej polisy, a w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
3. Zamawiający dokona oceny spełnienia wymaganych warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonych do oferty dokumentów i oświadczeń według kryterium „spełnia/ nie spełnia". Wykonawca niespełniający któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu zostanie wykluczony na podstawie art. 24 ustawy PZP.
Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
1. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, zamawiający żąda następujących oświadczeń i dokumentów:
1) zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie transportu i zbierania odpadów, wydane przez właściwy organ zgodnie z ustawą o odpadach;
2) Wykonawca winien złożyć wykaz wykonanych głównych dostaw lub usług, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załą¬czeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Zamawiający wymaga potwierdzenia wykonywania usług polegających na odbieraniu odpadów komunalnych zmieszanych oraz zbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości.Wykonawca powinien przedłożyć dowody potwierdzające doświadczenie i rzetelność świadczenia tożsamych usług dla podmiotów/jednostek (łącznie) o potencjale co najmniej 100 posesji jednorodzinnych i 10 posesji wielorodzinnych - bloki (załącznik nr 3 do SIWZ).
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli zostanie wykazana co najmniej jedna tożsama usługa.
a) Dowodami, o których mowa powyżej są:
- poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal Wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
- w przypadku zamówień na dostawy lub usługi - oświadczenie Wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej.
b) W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody, o których mowa odpowiednio w ust. 1 pkt 2 lit. a, budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego dostawy lub usługi były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
c) Zastosowanie znajduje również zapis § 9 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.
3) Wykonawca winien złożyć wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami. Wykonawca musi wykazać, że (załącznik nr 4 do SIWZ):
a) Dysponuje lub będzie dysponować samochodami specjalistycznymi i samochodem ciężarowym, spełniającymi wymagania techniczne określone przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym oraz innymi przepisami szczególnymi, w ilości (łącznej):
- co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z pojemników 1 100 l oraz z pojemników 120 l i 240 l,
- co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych z pojemników 1100 l oraz z worków,
- pojazd o masie całkowitej do 3,5 tony przystosowany do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym dojeździe o szerokości jezdni do 2,5 m,
- samochód ciężarowy przystosowany do odbioru odpadów wielkogabarytowych.
b) Posiada lub będzie posiadać odpowiednią do przedmiotu zamówienia, bazę transportową z zapleczem techniczno- biurowym, spełniającą wymagania przepisów budowlanych, sanitarnych i ochrony środowiska. Baza transportowa ma zapewniać możliwość garażowania taboru samochodowego na jej terenie, a zaplecze techniczno-biurowe ma umożliwiać codzienny kontakt Wykonawcy z przedstawicielem Zamawiającego.
c) Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca przedstawi wykaz wymaganego sprzętu opisanego powyżej i złoży oświadczenie o posiadaniu lub prawie do posiadania bazy transportowej z zapleczem techniczno-biurowym opisanej powyżej.
4) Wykonawca winien złożyć informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
Zamawiający uzna warunek za spełniony gdy wykazane zostanie posiadanie środków finansowych lub zdolność kredytowa w wysokości nie niższej niż 500 000 PLN.
5) Wykonawca winien złożyć opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Zamawiający uzna warunek za spełniony gdy Wykonawca przedłoży opłaconą polisę lub inny dokument potwierdzający ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności w wysokości nie niższej niż 1 000 000 PLN.
2. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, może żądać:
1) w przypadku warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy - dokumentów, o których mowa w ust. 1 pkt 4-5, a także innych dokumentów, dotyczących sytuacji ekonomicznej i finansowej, określonych w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
2) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w oko¬licznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, w postępowaniach określonych w art. 26 ust. 1 ustawy zamawiający żąda, następujących dokumentów:
1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia;
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
3) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udziele¬nie zamówienia albo składania ofert;
4) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i spo-łeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesią¬ce przed upływem terminu składania ofert;
5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
6) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
7) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
4. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w ust. 3:
a) pkt 2-4 i 6 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w ca¬łości wykonania decyzji właściwego organu,
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
b) pkt 5 i 7 - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8,10 i 11 ustawy;
6. Dokumenty, o których mowa w ust. 5 lit. a tiret pierwsze i trzecie, lit. b, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w ust. 5 lit. a tiret drugie, powinien być wystawio¬ny nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
7. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 5, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Przepis ust. 5 stosuje się odpowiednio.
8. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowied¬nio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
9. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
10. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
11. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
12. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
13. Wykonawca na żądanie Zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1, i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1.
14. Wykonawca, wraz z wnioskiem lub ofertą, składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej (załącznik nr 7 do SIWZ).
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca winien złożyć informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
Zamawiający uzna warunek za spełniony gdy wykazane zostanie posiadanie środków finansowych lub zdolność kredytowa w wysokości nie niższej niż 500 000 PLN.
Wykonawca winien złożyć opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Zamawiający uzna warunek za spełniony gdy Wykonawca przedłoży opłaconą polisę lub inny dokument potwierdzający ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności w wysokości nie niższej niż 1 000 000 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Wykonawca winien złożyć wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami. Wykonawca musi wykazać, że (załącznik nr 4 do SIWZ):
a) Dysponuje lub będzie dysponować samochodami specjalistycznymi i samochodem ciężarowym, spełniającymi wymagania techniczne określone przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym oraz innymi przepisami szczególnymi, w ilości (łącznej):
- co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z pojemników 1 100 l oraz z pojemników 120 l i 240 l,
- co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych z pojemników 1100 l oraz z worków,
- pojazd o masie całkowitej do 3,5 tony przystosowany do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym dojeździe o szerokości jezdni do 2,5 m,
- samochód ciężarowy przystosowany do odbioru odpadów wielkogabarytowych.
b) Posiada lub będzie posiadać odpowiednią do przedmiotu zamówienia, bazę transportową z zapleczem techniczno- biurowym, spełniającą wymagania przepisów budowlanych, sanitarnych i ochrony środowiska. Baza transportowa ma zapewniać możliwość garażowania taboru samochodowego na jej terenie, a zaplecze techniczno-biurowe ma umożliwiać codzienny kontakt Wykonawcy z przedstawicielem Zamawiającego.
c) Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca przedstawi wykaz wymaganego sprzętu opisanego powyżej i złoży oświadczenie o posiadaniu lub prawie do posiadania bazy transportowej z zapleczem techniczno-biurowym opisanej powyżej.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
AP.271.3.2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
22.4.2013 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 22.4.2013 - 12:15

Miejscowość:

Ogrodzieniec

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Zasady, terminy oraz sposób korzystania ze środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu VI ustawy PZP- Środki ochrony prawnej (art. 179 - 198 g ustawy).
2. Środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy PZP przysługują Wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.
3. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ), przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Gmina Ogrodzieniec
Plac Wolności 25
42-440 Ogrodzieniec
POLSKA
Tel.: +48 326709700
Adres internetowy: http://www.ogrodzieniec.pl
Faks: +48 326709721

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
8.3.2013
TI Tytuł PL-Ogrodzieniec: Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
ND Nr dokumentu 165082-2013
PD Data publikacji 22/05/2013
OJ Dz.U. S 97
TW Miejscowość OGRODZIENIEC
AU Nazwa instytucji Gmina Ogrodzieniec
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 21/05/2013
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90513000 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
OC Pierwotny kod CPV 90513000 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
RC Kod NUTS PL22B
IA Adres internetowy (URL) http://www.ogrodzieniec.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

22/05/2013    S97    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Ogrodzieniec: Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne

2013/S 097-165082

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Ogrodzieniec
pl. Wolności 25
Osoba do kontaktów: Jolanta Gąkowska
42-440 Ogrodzieniec
Polska
Tel.: +48 326709700
E-mail: j.gakowska@ogrodzieniec.pl
Faks: +48 326709721

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.ogrodzieniec.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Ogrodzieniec.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne

Kod NUTS PL22B

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Zamówienie obejmuje: 1. Odbiór selektywnie zbieranych odpadów komunalnych wg rodzaju bezpośrednio z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy: a) gromadzonych w systemie pojemnikowo-workowym - szkło, - tworzywa sztuczne, - opakowania wielomateriałowe, - odpady zielone, - pozostałe po segregacji odpady komunalne. b) odpadów zgromadzonych w ramach tzw. wystawki - zbiórki odpadów następujących frakcji: - meble i inne odpady wielkogabarytowe, - zużyte opony, - zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, 2. Wyposażenie wskazanych przez Gminę nieruchomości zamieszkałych w pojemniki lub kontenery na odpady pozostałe po segregacji spełniające wymagania określone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Ogrodzieniec, a w przypadku odpadów szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i odpadów zielonych w worki i pojemniki na odpady, zgodnie z następującymi zasadami: a) wyposażenie domy jednorodzinne, w pojemniki lub worki na odpady szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i odpadów zielonych i pojemniki na odpady pozostałe po segregacji, b) wyposażenie punkty gromadzenia odpadów w osiedlach bloków wielorodzinnych w oddzielne pojemniki na odpady szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i odpadów zielonych (w przypadku 1 bloku przy ul. 1-go Maja 161 w Ogrodzieńcu składającego się z 4 lokali mieszkalnych zamieszkałych na dzień 5 marca 2013 r. przez 9 osób - wyposażenie go w worki na odpady szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i odpadów zielonych zbierane selektywnie) i kontenery na odpady pozostałe po segregacji, c) ilość i pojemność urządzeń do gromadzenia odpadów pozostałych po segregacji, w które Wykonawca wyposaża zamieszkałe domy jednorodzinne, musi być dostosowana do liczby obsługiwanych mieszkańców: - dla nieruchomości zamieszkałej przez 1-2 osoby - 120 l, - dla nieruchomości zamieszkałej przez 3-6 osoby - 240 l, - dla nieruchomości, na której zamieszkuje powyżej 6 osób 240 l oraz dodatkowo 120 l na każde kolejne 2 osoby lub 240 l na każde kolejne 4 osoby, - dla nieruchomości wielorodzinnej (bloki) ilość i pojemność dostosowaną do liczby mieszkańców, tak aby zapewnić nieprzepełnianie pojemników. d) ilość i pojemność urządzeń do gromadzenia odpadów szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i odpadów zielonych, w które Wykonawca wyposaża zamieszkałe nieruchomości, musi być dostosowana do liczby obsługiwanych mieszkańców, wynikającej z harmonogramu częstotliwości ich odbierania lub opróżniania przy założeniu braku limitu ilości odbieranych odpadów segregowanych szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i odpadów zielonych. Wykonawca dostarcza właścicielom nieruchomości przy każdym odbiorze odpadów selektywnie zebranych worki na tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe i odpady zielone w ilości równej liczbie wystawionych w dniu odbioru zapełnionych worków na poszczególne frakcje odpadów. W terminie do 14 dni od podpisania umowy. Wykonawca dostarczy właścicielom nieruchomości worki na tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, odpady zielone, w ilości po 2 sztuki na odpady każdej frakcji. Ponadto Wykonawca odbierze wystawione w przeźroczystych workach, zgodnie z harmonogramem odpady komunalne zbierane w sposób selektywny u źródła: tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, odpady zielone, w każdej ilości, e) Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania ilości i pojemności urządzeń do gromadzenia odpadów w terminie do 14 dni od zgłoszenia w formie pisemnej zapotrzebowania przez Zamawiającego, f) Wykonawca jest zobowiązany wyposażyć punkty zbiórki odpadów komunalnych nieruchomości wielorodzinnych (bloki) oraz domów jednorodzinnych w kontenery, worki i pojemniki, stanowiące własność Wykonawcy w terminiedo 14 dni od podpisania umowy. Zamawiający przekaże Wykonawcy w przewidywanym terminie do 5 dni od podpisania umowy (utworzony na podstawie zebranych deklaracji) wykaz adresów nieruchomości objętych zamówieniem, które należy wyposażyć w kontenery, worki i pojemniki. g) Wykonawca jest zobowiązany do naprawy lub wymiany uszkodzonych z winy Wykonawcy lub w wyniku typowej eksploatacji kontenerów i pojemników na odpady na własny koszt w terminie do 14 dni od zgłoszenia tego faktu w formie pisemnej przez Zamawiającego. 3. Zasady odbioru odpadów określonych w pkt. 1, będą realizowane zgodnie ze sporządzonym przez Wykonawcę harmonogramem, w następujący sposób: a) zgromadzone w pojemnikach i kontenerach odpady komunalne pozostałe po segregacji odbierane będą od właścicieli nieruchomości zamieszkałych: - raz w tygodniu - dla budynków wielorodzinnych (bloki), - raz w miesiącu - dla budynków jednorodzinnych, Ilość odebranych odpadów będzie limitowana pojemnością pojemników, które Wykonawca dostarczy na poszczególne nieruchomości. b) zgromadzone w workach i pojemnikach odpady zbierane w sposób selektywny: tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, odbierane będą od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w nielimitowanych ilościach: - raz w miesiącu - dla budynków wielorodzinnych (bloki), - raz na 2 miesiące - dla budynków jednorodzinnych, c) zgromadzone w workach i pojemnikach odpady zielone odbierane będą w nielimitowanych ilościach od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w okresie od 1 marca do 30 listopada: - raz w miesiącu - dla budynków wielorodzinnych (bloki), - raz w miesiącu - dla budynków jednorodzinnych. d) odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte opony, z zabudowy jednorodzinnej i zabudowy wielorodzinnej (bloki) z nieruchomości zamieszkałych odbierane będą w nielimitowanych ilościach w formie wystawki 1 raz w roku (mieszkańcy wystawiają odpady przed posesję), e) zgromadzone w pojemnikach odpady pozostałe po segregacji wytworzone ponad przyjęty limit - 2 635 pojemników - zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez Zamawiającego. 4. Utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od mieszkańców Gminy Ogrodzieniec, zwanego dalej Punktem, zlokalizowanego na terenie Gminy, spełniającego następujące warunki: a) lokalizacja musi zapewniać dogodny dojazd dla mieszkańców Gminy, b) teren musi być utwardzony, skanalizowany, ogrodzony, oświetlony oraz dozorowany, c) Wykonawca ma obowiązek zorganizować Punkt najpóźniej do 30.6.2013 r., Zamawiający dopuszcza w okresie do uruchomienia stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2013 r., zorganizowanie równoważnego rozwiązania spełniającego wymagania ustawy z dnia 13.9.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.). d) Wykonawca ma obowiązek posiadać prawo do dysponowania nieruchomością na terenie której zlokalizowany będzie Punkt, e) w Punkcie przyjmowane będą bez limitu następujące frakcje odpadów: - zielone i ogrodowe, - biodegradowalne, - papier, - tworzywa sztuczne, - opakowania wielomateriałowe, - metale, - szkło, - zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, - wielkogabarytowe, - zużyte baterie i akumulatory, - zużyte opony, - przeterminowane leki, - przeterminowane chemikalia. f) W Punkcie Wykonawca odbierze również od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Ogrodzieniec odpady komunalne zebrane w sposób selektywny - budowlane i rozbiórkowe z remontów prowadzonych samodzielnie w limicie 0,5 m³/mieszkańca/rok. Gruz odbierany w ramach systemu składa się z cegieł, pustaków i betonu, nie może zawierać zanieczyszczeń w postaci elementów azbestowych, drewnianych, ceramiki, pianek, plastików itp. Przewidywana ilość gruzu to 200 Mg na rok. g) minimalne wyposażenie punktu to: - 14 kontenerów do gromadzenia odpadów, - monitoring, h) czas działania punktu: - punkt powinien funkcjonować przez cały okres obowiązywania umowy, - punkt powinien być czynny w każdą sobotę w godzinach od 8:00 do 19:00. Jeśli sobota będzie dniem ustawowo wolnym od pracy w rozumieniu Ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. nr 4 poz. 28 z późn. zm.) punkt powinien być czynny w poprzedzający sobotę piątek w godzinach od 8:00 do 19:00. i) Wykonawca ma obowiązek przyjąć wymienione w punkcie I.4.e-f odpady dostarczone przez mieszkańca Gminy Ogrodzieniec, po okazaniu dokumentu potwierdzającego jego zamieszkanie w tej gminie (np. dowód osobisty, potwierdzenie dokonywanie opłat za odpady itp.). W przypadku gruzu Wykonawca ma obowiązek rejestrować ilości odpadu w ciągu roku dla każdego mieszkańca tak, aby nie został przekroczony limit 0,5 m3/mieszkańca/rok. 5. Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako niesegregowane odpady komunalne. Nie należy uznać za brak segregacji przypadku pojawienia się pojedynczych odpadów, które powinny być selektywnie wyłączone z odpadów zmieszanych, np. 1 butelka, gazeta, itp. Za spełnienie wymogów selektywnej zbiórki uznaje się sytuację, gdy w pojemniku na określoną frakcję znajduje się: a) w zabudowie wielorodzinnej (bloki) nie mniej niż 80% objętości frakcji, dla której przeznaczony jest dany rodzaj pojemnika oraz w przypadku odpadów pozostałych po segregacji nie więcej niż 20% odpadów wobec których istnieje obowiązek selektywnej zbiórki, b) w zabudowie jednorodzinnej nie mniej niż 95% objętości frakcji, dla której przeznaczony jest dany rodzaj pojemnika oraz w przypadku odpadów pozostałych po segregacji nie więcej niż 5% odpadów wobec których istnieje obowiązek selektywnej zbiórki. Wykonawca zobowiązany będzie w terminie 2 dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć dokumentację - fotografia nieruchomości i protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia. 6. Wykonawca jest zobowiązany: a) przedstawić do zatwierdzenia Zamawiającemu projekt harmonogramu wywozu odpadów w II półroczu 2013, nie później niż w ciągu 10 dni od podpisania umowy. Harmonogramy wywozu odpadów na następne lata Wykonawca przedstawi: - do 1 grudnia 2013 r. - harmonogram na rok 2014 - do 1 grudnia 2014 r. - harmonogram na I półrocze 2015 roku, Wszelkie zmiany harmonogramu wymagają formy pisemnej, za wyjątkiem zmian jednorazowych wynikających z nadzwyczajnych sytuacji, np. powódź, gwałtowne opady śniegu, nieprzejezdna droga, itp. We wszystkich przypadkach zmiana harmonogramu nastąpi po uzgodnieniu między stronami. Zmiana harmonogramu nie stanowi zmiany umowy; b) określić w harmonogramie godziny, w jakich może się odbywać odbiór z terenu nieruchomości zamieszkałych; c) przygotować kalendarz z harmonogramem odbioru odpadów oraz dostarczyć go na posesje objęte systemem. 7. Transport i przekazywanie odpadów: a) selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów odbywać się będzie na podstawie posiadanej przez Wykonawcę umowy odbioru odpadów wytwarzanych w Gminie Ogrodzieniec z selektywnej zbiórki przez instalacje odzysku i unieszkodliwiana odpadów przez cały okres obowiązywania niniejszego zamówienia, b) zmieszanych odpadów komunalnych (odpadów komunalnych pozostałych po segregacji), odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do istniejących regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych I regionu gospodarki odpadami komunalnymi zgodnie z Planem gospodarki odpadami dla Województwa Śląskiego 2014 oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, odbywać się będzie na podstawie posiadanej przez Wykonawcę umowy z regionalną instalacją do przetwarzania odpadów komunalnych na zagospodarowanie zmieszanych odpadów komunalnych (odpadów komunalnych pozostałych po segregacji), odpadów zielonych lub pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania lub dysponowanie regionalną instalacją do przetwarzania odpadów komunalnych przez cały okres obowiązywania niniejszego zamówienia. 8. Odzysk lub unieszkodliwianie zebranych odpadów komunalnych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach: a) Wykonawca jest zobowiązany do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami papieru, metalu, tworzyw sztucznych, szkła, innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych, b) Wykonawca jest zobowiązany do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów. 9. Bieżące prowadzenie ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów zgodnie z przepisami ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 10. Przekazywanie Zamawiającemu raportów miesięcznych zawierających informacje o ilości i rodzaju wydanych pojemników i worków oraz wykaz posesji, z których zostały odebrane odpady w terminie 10 dni od zakończenia danego miesiąca. 11. Przekazywanie Zamawiającemu zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach do końca miesiąca następującego po kwartale, pisemnych kwartalnych sprawozdań dotyczących: a) informacji o masie poszczególnych rodzajów odebranych odpadów komunalnych oraz sposobie ich zagospodarowania wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane odebrane od właścicieli nieruchomości zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania, b) informacji o masie odpadów komunalnych ulegających biodegradacji: - przekazanych do składowania na składowisko odpadów, - nieprzekazanych do składowania na składowisku odpadów i sposobie ich zagospodarowania, c) liczby właścicieli nieruchomości, od których zostały odebrane odpady komunalne; d) wskazanie właścicieli nieruchomości, którzy zbierają odpady komunalne w sposób niezgodny z regulaminem, e) kopii dowodów dostarczania odpadów do odzysku lub unieszkodliwiana np. karty ewidencji odpadów bądź karty przekazania odpadów. 12. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia: a) porządkowanie terenu zanieczyszczonego odpadami i innymi zanieczyszczeniami wysypanymi z pojemników, kontenerów, worków i pojazdów w trakcie realizacji usługi wywozu, b) zbieranie odpadów leżących luzem obok zapełnionych pojemników, kontenerów w osiedlach bloków wielorodzinnych i umieszczanie ich w pojemnikach niezwłocznie po ich opróżnieniu oraz doprowadzanie do porządku terenów przyległych, zanieczyszczonych na skutek przepełnienia wymienionych urządzeń, służących do gromadzenia odpadów, c) naprawa lub ponoszenie, według wyboru Zamawiającego, kosztów naprawy szkód wyrządzonych podczas wykonywania usługi wywozu odpadów komunalnych w Gminie Ogrodzieniec (uszkodzenia chodników osiedlowych, punktów do składowania odpadów, ogrodzeń, znaków drogowych itp.), d) odbiór i transport odpadów, również w przypadkach, kiedy dojazd do punktów zbiórki odpadów komunalnych bloków lub domów wielorodzinnych oraz posesji indywidualnych będzie znacznie utrudniony z powodu prowadzonych remontów dróg, dojazdów itp.; w takich przypadkach Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy, e) prowadzenie kampanii informacyjnych (przez wywieszanie ogłoszeń, przygotowanie do zamieszczenia na stronach internetowych gminy itd.) o terminach i miejscach zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz o zmianach terminów wywozów wynikających z przypadających dni wolnych, f) uczestnictwo upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w naradach (posiedzeniach komisji Rady Miejskiej, innych naradach) prowadzonych przez Zamawiającego, na których omawiane będą zadania związane z realizacją przedmiotu umowy. Zaproszenia na narady będą przekazywane Wykonawcy z wyprzedzeniem nie mniej niż 7 dni przed tymi naradami, g) wykonywanie przedmiotu umowy w sposób fachowy, niepowodujący niepotrzebnych przeszkód oraz ograniczający niedogodności dla społeczeństwa do niezbędnego minimum, h) ponoszenie pełnej odpowiedzialności wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody na mieniu i zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas i w związku z realizacją przedmiotu umowy. 13. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy w zakresie używanych pojazdów do realizacji przedmiotu zamówienia: a) zapewnienie przez cały czas trwania umowy dla właściwej realizacji przedmiotu umowy dostatecznej ilości środków technicznych, gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie zakresu rzeczowego usługi, w ilości minimum jak w złożonej w postępowaniu przetargowym ofercie, b) użytkowanie pojazdów specjalistycznych dla tego typu usług; pojazdy te winny być we właściwym stanie technicznym i oznakowane w sposób czytelny i widoczny, umożliwiający łatwą identyfikację przedsiębiorcy poprzez umieszczenie na nich nazwy firmy i numeru telefonu przedsiębiorcy, c) odbieranie i transportowanie odpadów pojazdami bezpylnymi i kontenerowymi zgodnie z przepisami art. 61 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.); transport odpadów wielkogabarytowych, odpadów umieszczonych w szczelnych workach plastikowych, może odbywać się pojazdami ciężarowymi, d) zabezpieczenie przewożonych odpadów przed wysypaniem na drogę a także przed wydzielaniem nieprzyjemnego zapachu, e) zachowanie właściwego stanu sanitarnego użytkowanych pojazdów (mycie, dezynfekcja sprzętu winno odbywać się w warunkach spełniających wymagania z zakresu ochrony środowiska i ochrony sanitarnej); pojazdy do odbierania odpadów komunalnych winny być myte z zewnątrz i wewnątrz oraz odkażane nie rzadziej niż raz w tygodniu. 14. W zakresie posiadania i funkcjonowania bazy transportowej (zaplecza techniczno-biurowego) do dodatkowych obowiązków Wykonawcy należy: a) garażowanie samochodów przeznaczonych do realizacji przedmiotu umowy wyłącznie na terenie bazy transportowej, b) składowanie na terenie bazy transportowej urządzeń rezerwowych i urządzeń przeznaczonych do remontu takich jak kontenery, pojemniki i inne, z zachowaniem zasad wymaganych przepisami budowlanymi, sanitarnymi, ochrony środowiska itp., c) umożliwienie wstępu na teren bazy transportowej przedstawicielom Zamawiającego lub pracownikom państwowych instytucji upoważnionych do kontroli realizacji ustawy o odpadach, ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 15. W ramach posiadanego zaplecza biurowego do dodatkowych obowiązków wykonawcy należy zabezpieczenie stałej obsługi dla tego zaplecza nie rzadziej niż 4 dni w tygodniu po minimum 2 godziny dziennie oraz co najmniej jedną linię telefoniczną, aby był możliwy stały kontakt przedstawiciela Zamawiającego z Wykonawcą. 16. Zamawiający załącza do SIWZ wzór umowy (załącznik nr 2), w którym szczegółowo opisane zostały obowiązki Wykonawcy
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90513000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Najniższa oferta 961 534,80 i najwyższa oferta 1 617 852,53 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
AP.271.3.2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 51-083710 z dnia 13.3.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
30.4.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Remondis Sp. z o.o. Oddział w Częstochowie
{Dane ukryte}
42-200 Częstochowa
Polska
Tel.: +48 343627230
Faks: +48 343720543

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 961 534,80 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 961 534,80 i najwyższa oferta 1 617 852,53 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę lat: 2
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
21.5.2013

Adres: pl. Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec
woj. ŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: j.gakowska@ogrodzieniec.pl
tel: +48 326709700
fax: +48 326709721
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-04-22
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 8371020131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-03-13
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 24 miesięcy
Wadium: 35000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 166 666 PLN  -  1 750 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.ogrodzieniec.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Ogrodzieniec
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec, woj. śląskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
90513000-6 Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Świadczenie usług opiekuńczych dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie, w okresie od 1.4.2013r. do 30.4.2015r. Remondis Sp. z o.o. Oddział w Częstochowie
Częstochowa
2013-04-30 0,00