Polańczyk: Budowa oczyszczalni ścieków na Górze Jawor w Solinie


Numer ogłoszenia: 73673 - 2010; data zamieszczenia: 01.04.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku , ul. Wiejska 2, 38-610 Polańczyk, woj. podkarpackie, tel. 013 4692118.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa oczyszczalni ścieków na Górze Jawor w Solinie.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Stan istniejący i projektowane zagospodarowanie terenu. Działka nr 471/1 na dzień dzisiejszy jest obszarem niezainwestowanym. Teren oczyszczalni ścieków będzie ogrodzony. Wjazd na działkę 471/1 obr. Solina zaprojektowano z drogi gminnej nr działki 467 obr. Solina o nawierzchni asfaltowej. Zaprojektowano nowy układ komunikacyjny na terenie oczyszczalni, w którego skład wchodzi:
Wjazd na terenu oczyszczalni o szerokości 4,00m.
Plac manewrowy z kostki betonowej
Układ chodników z kostki betonowej o szer. 1,50 m
Dla właściwego odprowadzenia wody deszczowej z placu zaprojektowano pochylenia podłużne 4% i poprzeczne 2%. Szczegółowe rozwiązanie komunikacji oraz ukształtowania terenu oczyszczalni ujęte w części drogowej opracowania. Teren projektowanej oczyszczalni Biokube wraz z urządzeniami towarzyszącymi zajmować będzie 365 m2 (teren wyznacza projektowane ogrodzenie z siatki o dł. 80m i wys. 2,0m wraz z bramą wjazdowa i wyjazdową). Rzędna maksymalnego poziomu piętrzenia zbiornika w Solinie wynosi 421,50 m n.p.m. Teren pod projektowaną oczyszczalnię kształtuje się na rzędnych 425-429,6 m n.p.m. Działka przeznaczona pod oczyszczalnię porośnięta jest trawami, wokół granic działki i na jej terenie występują krzewy i drzewa. Oczyszczalnia składać się będzie z bloku oczyszczania mechaniczno-biologicznego zagłębionego w gruncie oraz kontenera technicznego. Projektowana oczyszczalnia posiadać będzie przepustowość dobową średnią równą 40 m3 i maksymalną 50m3. Ścieki surowe do oczyszczalni doprowadzone będą zaprojektowanym kolektorem Dz400mm PVC-U który odbierze ścieki istniejącego kolektora ścieków, ścieki oczyszczone do rowu zostaną odprowadzone grawitacyjnie kolektorem Dz200mm. Projektowana Oczyszczalnia Biokube będzie się składać z następujących obiektów:
1-krata koszowa
2-przepompownia ścieków surowych
3-osadnik wstępny 3-komorowy
4-zbiornik wyrównawczy
5-komora bioreaktorów 3x Jupiter
6-studnia pomiarowa ścieków oczyszczonych
7-kontener techniczny
8-studnia wodomierzowa
obiekt 1,2 umieszczone będą w jednej studni rewizyjnej Dn 2000mm , oraz obiekty 3,4,5 zlokalizowane żelbetowych 2 zbiornikach żelbetowych o wymiarach zewnętrznych dł.12690x sz.3080x gł.2750
Przyjęta technologia
Obecnie na terenie działki o numerze 471/1 położonej w miejscowości Solina znajduje się teren niezainwestowany. W przedsięwzięciu zostanie wykorzystany kolektor sanitarny doprowadzający ścieki surowe do oczyszczalni. W nowym kontenerze technicznym zostaną umieszczone dmuchawy i AKPiA oczyszczalni. Projektowana oczyszczalnia BIOKUBE jest oczyszczalnią wykonywaną w technice złoża zanurzonego. System BIOKUBE został zaprojektowany tak, aby w jak największym stopniu wykorzystać procesy i zjawiska zachodzące przy oczyszczaniu ścieków w środowisku naturalnym. W przyrodzie ścieki oczyszczane są w wodach, do których trafiają. Kluczowe dwa elementy dla tego procesu to obecność mikroorganizmów rozkładających zanieczyszczenia, żyjących na kamieniach, roślinach wodnych i dnie oraz napowietrzanie, (czyli natlenianie) wody podczas jej ruchu. Tlen zużywany jest przez mikroorganizmy w procesie oczyszczania ścieków i sprawia, że jest on bardziej efektywny. W oczyszczalniach BIOKUBE proces ten został powtórzony, a głównym celem twórców było jego zoptymalizowanie, czyli znalezienie najlepszego możliwego stężenia mikroorganizmów, ilości tlenu i substancji odżywczych (zanieczyszczeń organicznych). Biokube jest to urządzenie wykorzystujące 3-stopniowy proces biologicznego tlenowego oczyszczania ścieków na złożach biologicznych zanurzonych. Mikroorganizmy porastają powierzchnię biofiltrów rozkładając zanieczyszczenia rozpuszczone w wodzie. Pod biofiltrem zamontowany jest układ napowietrzania wgłębnego, zasilanego z dmuchawy zewnętrznej. BIOKUBE cechuje się następującymi najważniejszymi zaletami: oczyszczalnia zapobiega powstawaniu siarkowodoru w osadniku wstępnym (niebezpiecznego dla organizmów bioreaktora), w procesie oczyszczania ścieków dochodzi do rozkładu azotanów, dzięki czemu nie przedostają się one do wód. Za zastosowaniem technologii złoża zanurzonego przemawia fakt, że rozwiązanie takie zapewnia najlepsze możliwe parametry oczyszczania przy bardzo dużej wytrzymałości na zmiany hydraulicznego obciążenia i składu ścieków. Przewidywany układ obiektów po drodze przepływu ścieków: Do oczyszczalni ścieki będą doprowadzane z układu kolektorów do studni przepompowni, w której znajduje się również krata koszowa. Skratki z kraty gęstej za pomocą wyciągarki elektrycznej transportowane będą w górę ponad poziom terenu skąd trafią do kontenera na skratki.
Ciąg technologiczny składa się z trzykomorowego osadnika wstępnego, w którym dochodzi do rozdzielenia się frakcji ścieków. Na dno opadają cięższe cząstki (osad), a w górnej warstwie pozostają lżejsze od wody zanieczyszczenia i tłuszcze. Pomiędzy osadem na dnie a warstwą górną znajduje się tak zwana warstwa wodna o największej objętości. Faza wodna przepływa do zbiornika uśredniającego, mającego na celu hydrauliczne uśrednianie ścieków. Obecność osadnika wstępnego jest istotna ze względu na efektywne przeprowadzenie procesu sedymentacji i wstępnego podczyszczania ścieków. Pełni on również funkcję uśredniania składu ścieków. Zadaniem zbiornika uśredniającego jest uśrednianie przepływu ścieków, dzięki któremu, pomimo chwilowego zwiększenia ilości ścieków bioreaktor może pracować pod niezmiennym, optymalnym z punktu widzenia efektywności procesu obciążeniem (system sterowania przepływem pomiędzy zbiornikiem uśredniającym a bioreaktorem jest przedmiotem zgłoszenia patentowego BIOKUBE). Obecność osadnika i zbiornika uśredniającego zapewnia również bezpieczeństwo dla mikroorganizmów bioreaktora, które mogłyby zostać zniszczone przy nagłym wzroście stężenia zanieczyszczeń. Oczyszczone ścieki z trzeciej komory bioreaktora kierowane będą grawitacyjnie kolektorem Dz200mm poprzez urządzenie pomiarowe trafiają do odbiornika.
Przedmiot zamówienia szczegółowo opisuje dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załączniki do SIWZ.
Wszystkie nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SIWZ, zostały użyte w celu sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem zachowania jakości oczyszczania ścieków.
Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w oparciu o zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zachowaniem tych samych standardów technicznych i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania oczyszczalni ścieków. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót zgodnie z projektem oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysami nakładczymi. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych decyzji, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane decyzje własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego (art. 30 ust. 5). Obowiązek wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne. Zamawiający nie wyrażą zgody, by proponowane w ofercie rozwiązania (urządzenia) równoważne były prototypami..


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.22.00.00-5, 45.22.38.00-4, 45.23.30.00-9, 45.23.13.00-8, 45.23.20.00-2, 45.31.10.00-0, 45.23.24.40-8.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 31.07.2010.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Kwota wadium wymagana do wzięcia udziału w postępowaniu: 15 000,00 zł (słownie złotych: piętnaście tysięcy złotych). Dopuszczalne formy wadium (art. 45 ust. 6): - Pieniądz (przelew na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego) nr rachunku: PBS O/Lesko 64 8642 1012 2003 1206 0654 0002
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych,
- gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna, że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek jeżeli wykażą, iż wykonali w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jedną robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia tj. oczyszczalnię ścieków o przepustowości min. 50 m3 na dobę


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Personel odpowiedzialny za realizację zamówienia powinien składać się co najmniej z minimum:
      a) kierownika budowy z uprawnieniami konstrukcyjno - budowlanymi bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi lub odpowiadające im ważnymi uprawnieniami budowlanymi, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
      b) kierownika robót sanitarnych z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji sanitarnych lub odpowiadającymi im ważnymi uprawnieniami budowlanymi, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
      c)kierownika robót elektrycznych z uprawnieniami budowlanymi bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadającymi im ważnymi uprawnieniami budowlanymi, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna, iż Wykonawcy spełniają niniejszy warunek, jeżeli wykażą, że posiadają opłaconą polisę, a przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z charakterem niniejszego zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 600.000,00 złotych.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

formularz ofertowy, oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, szczegółowy kosztorys ofertowy, harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji zamówienia z podziałem na etapy robót określone w pkt 4. SIWZ


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

  • 1 - Cena - 90
  • 2 - Skrócenie terminu realizacji - 10


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w następującym zakresie:
1) termin realizacji zamówienia może ulec zmianie w następujących sytuacjach:
a)wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych,
warunki zmiany:
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru inwestorskiego o braku możliwości prowadzenia robót budowlanych z uwagi na złe warunki atmosferyczne,
- jednoczesny braku możliwości realizacji innych robót, niezależnych od warunków atmosferycznych,
b) w przypadku braków lub wad dokumentacji projektowej:
warunki zmiany:
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru lub kierownika budowy o konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
- dokonanie zmian w dokumentacji lub usunięcie błędów przez projektanta,
2) wynagrodzenie wykonawcy określone w umowie może ulec zmianom w przypadku:
a) zmniejszenia zakresu robót lub do pominięcia robót, o wartość niewykonanych robót
warunki zmiany:
- jeżeli Zamawiający uzna, że zmniejszenie zakresu robót lub pominięcie robót nie wpłynie na prawidłową realizację przedmiotu umowy,
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru inwestorskiego o możliwości rezygnacji z robót lub pominięcia robót,
- uzyskanie pisemnej opinii projektanta.
3) kolejność i terminy wykonania robót wskazanych w harmonogramie mogą ulec zmianie:
warunki zmiany:
- wniosek Wykonawcy o zmianę podyktowany procesem budowlanym,racjonalizacją kosztów, obniżeniem kosztów realizacji zadania,
4) zmian przewidzianych w dokumentacji projektowej materiałów, wyrobów lub urządzeń
warunki zmiany:
- uprzednie uzyskanie pisemnych opinii projektanta i inspektora nadzoru co do możliwości zmiany,
- zmiany będą korzystne dla Zamawiającego
- w przypadku dopuszczalności zmiany Zamawiający informuje Wykonawcę na piśmie podając rodzaj planowanej zmiany i jej zakres, oraz planowany sposób rozliczenia finansowego z tym związany.
2. Wszelkie zmiany niniejszej umowy mogą być dokonywane jedynie w formie pisemnej pod rygorem nieważności.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.przetargi.esolina.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 19.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
16.04.2010 godzina 10:00, miejsce: Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 11.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Nie przewiduje się dofinansowania inwestycji ze środków Unii Europejskiej.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

Adres: ul. Wiejska 2, 38-610 Polańczyk
woj. podkarpackie
Dane kontaktowe: email: urzad@esolina.pl
tel: 134 692 118
fax: 13 4692321
Termin składania wniosków lub ofert:
2010-04-15
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 7367320100
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2010-03-31
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 106 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 90%
WWW ogłoszenia: www.przetargi.esolina.pl
Informacja dostępna pod: Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 19
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45220000-5 Roboty inżynieryjne i budowlane
45223800-4 Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45231300-8 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232000-2 Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45232440-8 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45233000-9 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45311000-0 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych