TI Tytuł PL-Olsztyn: Usługi medyczne
ND Nr dokumentu 72175-2012
PD Data publikacji 03/03/2012
OJ Dz.U. S 44
TW Miejscowość OLSZTYN
AU Nazwa instytucji Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 28/02/2012
DT Termin 11/04/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 85121000 - Usługi medyczne
OC Pierwotny kod CPV 85121000 - Usługi medyczne
RC Kod NUTS PL62
IA Adres internetowy (URL) www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

03/03/2012    S44    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Olsztyn: Usługi medyczne

2012/S 44-072175

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
ul. Partyzantów 6-8
Osoba do kontaktów: Tatol Józef
10-521 Olsztyn
POLSKA
Tel.: +48 895225200
E-mail: zpol@warminsko-mazurska.policja.gov.pl
Faks: +48 895225205

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Porządek i bezpieczeństwo publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy na potrzeby jednostek Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi

Kod NUTS PL62

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy na rzecz funkcjonariuszy i pracowników Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego oraz funkcjonariuszy i pracowników komórek terenowych i stanowisk samodzielnych KGP obejmujących:
1) badania profilaktyczne pracowników określone w art. 229 § 1, 2 i 5 Kodeksu pracy;
2) badania profilaktyczne funkcjonariuszy resortu spraw wewnętrznych i administracji, o których mowa w § 14 ust. 1 i 3 rozporządzenia MSWiA z dnia 2.9.2002 r. w sprawie szczegółowych praw i obowiązków oraz przebiegu służby policjantów (Dz. U. Nr 151, poz. 1261) oraz na zasadach określonych w Decyzji Nr 449 Komendanta Głównego Policji z dnia 24.9.2004 roku w sprawie profilaktycznej opieki zdrowotnej w Policji (Dz. Urz. KGP Nr 19 poz. 120 ze zm.);
3) badania lekarskie osób w celu uzyskania lub przedłużenia świadectwa kwalifikacji wymaganych do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych w Policji – według zasad określonych w ustawie z dnia 20.6.1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908 ze zm.) oraz w ustawie z dnia 5.1.2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. Nr 30 poz. 151 ze zm.)
4) badania lekarskie osób w celu uzyskania orzeczenia o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy przy wydawaniu posiłków dla osób przebywających w Policyjnych Izbach Dziecka oraz PDOZ – według zasad określonych w ustawie z dnia 5.12.2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2008 r. Nr 234 poz. 1570 ze zm.) oraz Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 2.2.2006 r. w sprawie badań do celów sanitarno- epidemiologicznych (Dz. U. Nr 25 poz. 191).
5) badania lekarskie stermotorzystów według zasad określonych Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.1.2003 r. w sprawie kwalifikacji zawodowych członków załóg statków żeglugi śródlądowej (Dz. U. Nr 50 poz. 427 ze zm.).
6) badania umożliwiające wczesną diagnostykę chorób zawodowych i innych chorób związanych z wykonywaną pracą.
7) badania w kierunku wczesnego wykrywania i zapobiegania ewentualnym zakażeniom krwiopochodnym: wirusem HIV oraz wirusem zapalenia wątroby typu B i C.
8) szczepienia ochronne określone Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19.12.2002 r. (ze zmianami) w sprawie wykazu obowiązkowych szczepień ochronnych oraz zasad przeprowadzania i dokumentacji szczepień oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 28.11.2005 r. w sprawie wykazu stanowisk pracy i szczepień ochronnych wskazanych do wykonania pracownikom podejmującym pracę lub zatrudnionym na tych stanowiskach.
9) badanie lekarskie pracowników Policji ze znacznym/umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z wydaniem zaświadczenia o celowości stosowania skróconej normy czasu pracy.
2. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) wykonywania badań profilaktycznych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji z województwa warmińsko – mazurskiego oraz komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji, znajdujących się na terenie działania Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie tj.
a) badań wstępnych,
b) badań okresowych,
c) badań kontrolnych,
d) badań profilaktycznych funkcjonariuszy, oraz do wykonywania badań i wydawania orzeczeń do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy.
2) wykonywania specjalistycznych badań kierowców w celu uzyskania bądź przedłużenia świadectwa kwalifikacji wymaganego do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych.
3) wykonywania badań lekarskich stermotorzystów.
4)wykonywania badań lekarskich do celów sanitarno – epidemiologicznych.
5) wykonywania szczepień ochronnych funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji województwa warmińsko- mazurskiego oraz komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji, znajdujących się na terenie działania Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
6) badania w kierunku wczesnego wykrywania i zapobiegania ewentualnym zakażeniom krwiopochodnym: wirusem HIV oraz wirusem zapalenia wątroby typu B i C.
7) prowadzenia imiennej kartoteki komputerowej pracowników/funkcjonariuszy (baza danych, do której obsługi niezbędny jest system operacyjny Windows XP i program narzędziowy Excel) wykonanych badań i szczepień ochronnych objętych umową i udostępnianie jej Zleceniodawcy, obejmującej następujące dane:
— imię i nazwisko,
— nazwa jednostki zlecającej badanie/szczepienie,
— datę przeprowadzenia badania/szczepienia,
— rodzaj wykonanych badań/szczepień,
— datę wydania i datę ważności zaświadczenia,
— datę wykonania i datę ważności szczepienia.
8) prowadzenia dokumentacji medycznej oraz komputerowej kartoteki, o której mowa w ust. 7, chronienia jej i udostępniania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29.7.2010 r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej służby medycyny pracy, sposobu jej prowadzenia i przechowywania oraz wzorów stosowanych dokumentów (Dz. U. z 2010r. Nr 149, poz. 1002), Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 14.7.2010 r. w sprawie rodzajów dokumentacji badań i orzeczeń psychologicznych, sposobu jej prowadzenia, przechowywania i udostępniania oraz wzorów stosowanych dokumentów (Dz. U. z 2010r. Nr 131, poz. 888) oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19.12.2002 r. w sprawie wykazu obowiązkowych szczepień ochronnych oraz zasad przeprowadzania i dokumentacji szczepień (Dz. U. Nr 237, poz. 2018 z późn. zm.).
3. W przypadku rozwiązania umowy lub upływu terminu jej obowiązywania, Wykonawca w terminie 14 dni licząc od daty pisemnego (dopuszcza się drogę faksową) wezwania przez Zamawiającego, zobowiązany jest do protokolarnego przekazania podmiotowi wskazanemu przez Zamawiającego:
1) indywidualnej dokumentacji medycznej pracowników/funkcjonariuszy,
2) kart uodpornienia wszystkich szczepień ochronnych pracowników/funkcjonariuszy,
3) imiennej kartoteki komputerowej pracowników/funkcjonariuszy.
4. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania zakresu i częstotliwości wykonywania badań zgodnie z obowiązującymi przepisami dla:
1) policjantów - załączniki 3-7 do Decyzji Nr 449 Komendanta Głównego Policji z dnia 24.9.2004 roku w sprawie profilaktycznej opieki zdrowotnej w Policji (Dz. Urz. KGP Nr 19 poz.120 ze zm.).
2) pracowników - zasady określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30.5.1996 roku w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy (DZ.U. z 1996 r. Nr 69, poz.332 ze zm.);
5. W przypadku, gdy do wydania zaświadczenia konieczne okaże się powtórzenie badań lub rozszerzenie ich zakresu o badania dodatkowe, lekarz uprawniony do wydania zaświadczenia będzie zobowiązany do uzasadnienia tego w dokumentacji oraz na egzemplarzu skierowania zwracanym wraz z fakturą.
6. Zamawiający wymaga aby badania, o których mowa w pkt.3.1, wykonywane były w placówce medycznej Wykonawcy (własnej lub podwykonawcy), usytuowanej na terenie miasta Olsztyn, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach co najmniej od 7:30 do co najmniej 14:30 przez lekarza profilaktyka i lekarzy specjalistów, którzy przyjmować będą zgodnie z harmonogramem pracy poradni specjalistycznych. Harmonogram pracy poradni specjalistycznych musi być dostosowany do dni i godzin pracy lekarza profilaktyka aby zlecane przez niego dodatkowe badania lub konsultacje i wydanie orzeczenia, mogły być wykonane w ramach czasowych pracy lekarza profilaktyka w ciągu jednego dnia.Wyjątek stanowić będą badania w kierunku wczesnego wykrywania i zapobiegania ewentualnym zakażeniom krwiopochodnym: wirusem HIV oraz wirusem zapalenia wątroby typu B i C (tzw. Profilaktyka poekspozycyjna zgodna z ustawa z dnia 5.12.2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi), które wykonywane będą całodobowo, przez 7 dni w tygodniu, a Wykonawca musi wskazać w ofercie przetargowej co najmniej 3 placówki (własne lub Podwykonawcy) zapewniające ich wykonanie w następujących miastach: Olsztynie, Elblągu (lub Gdańsku) i Ełku (lub Giżycku, lub Białymstoku). Zamawiający wskazał wyżej wymienione miasta aby możliwie jak najszybciej zapewnić poszkodowanemu z każdej jednostki Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego Rozpoczęcie profilaktyki poekspozycyjnej.
7. Zamawiający przyzna dodatkowe punkty Wykonawcy, który dysponuje lub będzie dysponował (nie później niż od dnia podpisania umowy o udzielenie zamówienia publicznego) placówkami medycznymi (własne lub podwykonawcy) zapewniającymi wykonanie badań z zakresu medycyny pracy w pełnym zakresie czasowym i rzeczowym, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, usytuowanymi odpowiednio na terenie poszczególnych miast: Elbląga, Bartoszyc, Braniewa, Działdowa, Ełku, Giżycka, Gołdapi, Iławy, Kętrzyna, Lidzbarka Warmińskiego, Mrągowa, Nidzicy, Nowego Miasta Lubawskiego, Olecka, Ostródy, Pisza, Szczytna, Węgorzewa lub w odległości nie większej niż 100 km od tych miejscowości. Wykonawca oferujący placówki poza terenem województwa warmińsko-mazurskiego, wskaże w formularzu oferty (Załącznik Nr 1 do SIWZ) dla których powiatów placówka oferuje usługi.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT: 428 878,68 EUR
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 24 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wykonawca zobowiązany jest przed terminem składania ofert wnieść wadium w wysokości 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych).
W przypadku wnoszenia wadium, w formie innej niż pieniężna, należy do oferty dołączyć jego kopię a oryginał, w oddzielnym opakowaniu, złożyć w placówce Zamawiającego, KWP w Olsztynie Sekcja Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych, ul. Partyzantów 6-8, parter, pok.8, do czasu składania ofert.
2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu do składania ofert, 11.4.2012 r.
3. Wadium może być wnoszone w następujących formach:
I. w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego wskazany w punkcie 1.1 SIWZ,
II. poręczeniach bankowych lub poręczeniach Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
III. gwarancjach bankowych,
IV. gwarancjach ubezpieczeniowych,
V. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158 z późn.zm.).
4. Jeżeli wadium zostanie wniesione w pieniądzu, przelewem na wskazane konto Zamawiającego, Wykonawca dołącza do oferty kserokopię wpłaty wadium z potwierdzeniem dokonanego przelewu. Na poleceniu przelewu należy wpisać: „Wadium do przetargu na świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy”. W pozostałych przypadkach wymagane jest dostarczenie do siedziby Zamawiającego w Olsztynie przy ulicy Partyzantów 6/8, parter, pok. 8 (Sekcja Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych) przed upływem terminu składania ofert oryginału dokumentu wystawionego na rzecz Zamawiającego. Dokumenty, o których mowa w punkcie 3. (II) - (V) muszą zachowywać ważność przez cały okres, w którym Wykonawca jest związany ofertą. Oferta, która nie będzie zabezpieczona na całkowity okres związania ofertą (60 dni od ostatecznego terminu składania ofert) dopuszczalną formą wadium nie będzie rozpatrywana, a wykonawca zostanie wykluczony z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji Gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela Gwaranta. Podpis powinien być złożony w sposób umożliwiający jego identyfikację (podpis czytelny lub podpis wraz z imienną pieczątką). Z treści gwarancji musi wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust.4a i art. 46 ust. 5 ustawy Pzp.
5. W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy, o jego wniesieniu w terminie decydować będzie data uznania konta Zamawiającego wskazanego w punkcie 1.1 SIWZ przed upływem terminu składania ofert.
Uwaga: Wadium w pieniądzu wnosi się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego (art. 45 ust. 7 ustawy Pzp.).
6. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie wadium wnoszone w formie innej, niż w pieniądzu musi w pozycji zobowiązanego (Wykonawcy) wskazywać wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie lub lidera konsorcjum jako działającego w imieniu wszystkich Wykonawców działających w konsorcjum.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
8. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
9. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
10. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub pełnomocnictwa, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, wówczas zobowiązani są załączyć do oferty, oprócz dokumentów wymienionych przez Zamawiającego, dokument wskazujący ustanowionego pełnomocnika (lidera) do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Dokument ten musi być wystawiony zgodnie z wymogami ustawowymi, podpisany przez prawnie upoważnionych wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp. spełniają warunki dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
b) posiadania wiedzy i doświadczenia;
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców, wyżej wymienione warunki muszą być spełnione łącznie przez wszystkich Wykonawców.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie przepisów art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
3. Zgodnie z dyspozycją art. 26 ust. 2b ustawy Pzp. wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
4. Zamawiający oceni, czy wykonawca spełniania warunki udziału w postępowaniu, określone w pkt. 1 na podstawie złożonego przez wykonawcę wraz z ofertą – zgodnie z art. 44 ustawy Pzp. - oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Dokument będzie oceniany w trybie spełnia – nie spełnia poszczególne warunki, czyli: nie spełnia warunku – za brak dokumentu lub dokument zawiera błędy, spełnia warunek– za przedstawienie ważnego dokumentu lub kompletu dokumentów (w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie). Z treści załączonych oświadczeń i dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnia.
5. Zamawiający oceni, czy wykonawca spełniania warunki udziału w postępowaniu, określone w pkt. 2 na podstawie złożonego przez wykonawcę wraz z ofertą oświadczenia - § 2 ust. 1 pkt. 1 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817) - o braku podstaw do wykluczenia z postępowania i dokumentów żądanych przez Zamawiającego, potwierdzających, że wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania. Dokumenty będą oceniane w trybie spełnia – nie spełnia poszczególne warunki, czyli: nie spełnia warunku – za brak dokumentu lub dokument zawiera błędy, spełnia warunek– za przedstawienie ważnego dokumentu lub kompletu dokumentów (w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie). Z treści załączonych oświadczeń i dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania.
6. Zamawiający, na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych wezwie Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożą wymaganych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub którzy nie złożą pełnomocnictw, albo którzy złożą wymagane dokumenty, które zawierają błędy lub złożą wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu lub konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
7. Jeżeli wykonawca nie wykaże spełniania warunków udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, to Zamawiający wykluczy wykonawcę z postępowania na podstawie .6. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia, że spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone w pkt. 5 siwz (oświadczenia i dokumenty podmiotowe)
7. W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w pkt. 5.1. należy przedłożyć:
a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 44 ustawy Pzp — wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 3a do SIWZ.
8. W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, należy przedłożyć:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 3b do SIWZ,
b) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
e) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
f) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
Uwaga (jeżeli dotyczy).
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt 8.
9. Dokumenty podmiotów zagranicznych:
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
a) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
— nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
b) zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia.
10. Inne dokumenty (Jeżeli dotyczy).
a) w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium RP, osoby o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8 ustawy Pzp., mają miejsce zamieszkania poza terytorium RP, wykonawca zobowiązany jest złożyć w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym lub organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
b) wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, wówczas zobowiązani są załączyć do oferty, oprócz dokumentów wymienionych przez Zamawiającego, dokument wskazujący ustanowionego pełnomocnika (lidera) do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Dokument ten musi być wystawiony zgodnie z wymogami ustawowymi, podpisany przez prawnie upoważnionych wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy zgodnie z art.22 ust.1 ustawy Pzp spełniają warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy zgodnie z art. 22 ust.1 ustawy Pzp spełniają warunki dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 70

2. Ilość dodatkowych placówek medycznych świadczących usługi medyczne z zakresu medycyny pracy zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia. Waga 30

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
Z-t-P/4/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
11.4.2012 - 13:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 11.4.2012 - 13:30

Miejscowość:

Olsztyn, ul. Partzantów 6-8, parter, pok. 9.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w sytuacji gdy:
1) niezbędna jest zmiana sposobu wykonania zobowiązania, o ile zmiana taka jest korzystna jest dla Zamawiającego oraz konieczna w celu prawidłowego wykonania umowy;
2) nastąpiła zmiana wartość usług świadczonych przez Wykonawcę w ramach przedmiotu umowy, a zmiana zawartej umowy jest korzystna dla Zamawiającego;
3) nastąpiła zmiana w przepisach regulujących profilaktyczna opiekę zdrowotną w Policji;
4) w przypadku wystąpienia innych okoliczności niezależnych od woli stron, których nie można było przewidzieć, a w wyniku których spełnienie świadczenia w terminach określonych umowie okazało się niemożliwe. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa wyżej, dopuszcza się zmianę terminu realizacji zamówienia o czas niezbędny na usuniecie przeszkody w jego realizacji;
5) nastąpiła zmiana podwykonawcy oraz zakresu realizacji zamówienia przez podwykonawcę
2. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp w wysokości nie przekraczającej łącznie 30 % wartości realizowanego zamówienia.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Termin do wniesienia odwołania wynosi 10 dni od dnia, przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu i wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
5. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 1 i 4 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
6. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby (KIO) w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
7. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł zapoznać się z jego treścią przez upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienie jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Depratament Odwołań. Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
28.2.2012
TI Tytuł PL-Olsztyn: Usługi medyczne
ND Nr dokumentu 93784-2012
PD Data publikacji 23/03/2012
OJ Dz.U. S 58
TW Miejscowość OLSZTYN
AU Nazwa instytucji Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 21/03/2012
DT Termin 13/04/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 85121000 - Usługi medyczne
OC Pierwotny kod CPV 85121000 - Usługi medyczne
RC Kod NUTS PL62

23/03/2012    S58    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Olsztyn: Usługi medyczne

2012/S 58-093784

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, ul. Partyzantów 6-8, attn: Tatol Józef, POLSKA-10-521Olsztyn. Tel. +48 895225200. E-mail: zpol@warminsko-mazurska.policja.gov.pl. Fax +48 895225205.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 3.3.2012, 2012/S 44-072175)

Przedmiot zamówienia:
CPV:85121000

Usługi medyczne.

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)

6. Zamawiający wymaga aby badania, o których mowa w pkt.3.1, wykonywane były w placówce medycznej Wykonawcy (własnej lub podwykonawcy), usytuowanej na terenie miasta Olsztyn, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach co najmniej od 7:30 do co najmniej 14:30 przez lekarza profilaktyka i lekarzy specjalistów, którzy przyjmować będą zgodnie z harmonogramem pracy poradni specjalistycznych. Harmonogram pracy poradni specjalistycznych musi być dostosowany do dni i godzin pracy lekarza profilaktyka aby zlecane przez niego dodatkowe badania lub konsultacje i wydanie orzeczenia, mogły być wykonane w ramach czasowych pracy lekarza profilaktyka w ciągu jednego dnia.Wyjątek stanowić będą badania w kierunku wczesnego wykrywania i zapobiegania ewentualnym zakażeniom krwiopochodnym: wirusem HIV oraz wirusem zapalenia wątroby typu B i C (tzw. Profilaktyka poekspozycyjna zgodna z ustawa z dnia 5.12.2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi), które wykonywane będą całodobowo, przez 7 dni w tygodniu, a Wykonawca musi wskazać w ofercie przetargowej co najmniej 3 placówki (własne lub Podwykonawcy) zapewniające ich wykonanie w następujących miastach: Olsztynie, Elblągu (lub Gdańsku) i Ełku (lub Giżycku, lub Białymstoku). Zamawiający wskazał wyżej wymienione miasta aby możliwie jak najszybciej zapewnić poszkodowanemu z każdej jednostki Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego rozpoczęcie profilaktyki poekspozycyjnej.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 11.4.2012 (13:00).

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 11.4.2012 (13:30).

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)

6. Zamawiający wymaga aby badania, o których mowa w pkt.3.1, wykonywane były w placówce medycznej Wykonawcy (własnej lub podwykonawcy), usytuowanej na terenie miasta Olsztyn, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach co najmniej od 7:30 do co najmniej 14:30 przez lekarza profilaktyka i lekarzy specjalistów, którzy przyjmować będą zgodnie z harmonogramem pracy poradni specjalistycznych. Harmonogram pracy poradni specjalistycznych musi być dostosowany do dni i godzin pracy lekarza profilaktyka aby zlecane przez niego dodatkowe badania lub konsultacje i wydanie orzeczenia, mogły być wykonane w ramach czasowych pracy lekarza profilaktyka w ciągu jednego dnia.Wyjątek stanowić będą badania w kierunku wczesnego wykrywania i zapobiegania ewentualnym zakażeniom krwiopochodnym: wirusem HIV oraz wirusem zapalenia wątroby typu B i C (tzw. Profilaktyka poekspozycyjna zgodna z ustawa z dnia 5.12.2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi), które wykonywane będą całodobowo, przez 7 dni w tygodniu, a Wykonawca musi wskazać w ofercie przetargowej co najmniej 3 placówki (własne lub Podwykonawcy) zapewniające ich wykonanie w następujących miastach: Olsztynie (lub Ostródzie), Elblągu (lub Gdańsku) i Ełku (lub Giżycku, lub Białymstoku). Zamawiający wskazał wyżej wymienione miasta aby możliwie jak najszybciej zapewnić poszkodowanemu z każdej jednostki Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego rozpoczęcie profilaktyki poekspozycyjnej.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 13.4.2012 (13:00).

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 13.4.2012 (13:30).


TI Tytuł PL-Olsztyn: Usługi medyczne
ND Nr dokumentu 150004-2012
PD Data publikacji 12/05/2012
OJ Dz.U. S 91
TW Miejscowość OLSZTYN
AU Nazwa instytucji Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 10/05/2012
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 85121000 - Usługi medyczne
OC Pierwotny kod CPV 85121000 - Usługi medyczne
RC Kod NUTS PL62
IA Adres internetowy (URL) www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

12/05/2012    S91    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Olsztyn: Usługi medyczne

2012/S 91-150004

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
ul. Partyzantów 6-8
Osoba do kontaktów: Tatol Józef
10-521 Olsztyn
Polska
Tel.: +48 895225200
E-mail: zpol@warminsko-mazurska.policja.gov.pl
Faks: +48 895225205

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Porządek i bezpieczeństwo publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy na potrzeby jednostek garnizonu warmińsko-mazurskiego.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi

Kod NUTS PL62

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy na rzecz funkcjonariuszy i pracowników Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego oraz funkcjonariuszy i pracowników komórek terenowych i stanowisk samodzielnych KGP obejmujących:
1) badania profilaktyczne pracowników określone w art. 229 § 1, 2 i 5 Kodeksu pracy;
2) badania profilaktyczne funkcjonariuszy resortu spraw wewnętrznych i administracji, o których mowa w § 14 ust. 1 i 3 rozporządzenia MSWiA z dnia 2.9.2002 r. w sprawie szczegółowych praw i obowiązków oraz przebiegu służby policjantów (Dz. U. Nr 151, poz. 1261) oraz na zasadach określonych w Decyzji Nr 449 Komendanta Głównego Policji z dnia 24.9.2004 roku w sprawie profilaktycznej opieki zdrowotnej w Policji (Dz. Urz. KGP Nr 19 poz. 120 ze zm.);
3) badania lekarskie osób w celu uzyskania lub przedłużenia świadectwa kwalifikacji wymaganych do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych w Policji – według zasad określonych w ustawie z dnia 20.6.1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. nr 108 poz. 908 ze zm.) oraz w ustawie z dnia 5.1.2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. nr 30 poz. 151 ze zm.);
4) badania lekarskie osób w celu uzyskania orzeczenia o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy przy wydawaniu posiłków dla osób przebywających w Policyjnych Izbach Dziecka oraz PDOZ – według zasad określonych w ustawie z dnia 5.12.2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2008 r. nr 234 poz. 1570 ze zm.) oraz Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 2.2.2006 r. w sprawie badań do celów sanitarno-epidemiologicznych (Dz. U. nr 25 poz. 191);
5) badania lekarskie stermotorzystów według zasad określonych Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.1.2003 r. w sprawie kwalifikacji zawodowych członków załóg statków żeglugi śródlądowej (Dz. U. nr 50 poz. 427 ze zm.);
6) badania umożliwiające wczesną diagnostykę chorób zawodowych i innych chorób związanych z wykonywaną pracą.
7) badania w kierunku wczesnego wykrywania i zapobiegania ewentualnym zakażeniom krwiopochodnym: wirusem HIV oraz wirusem zapalenia wątroby typu B i C;
8) szczepienia ochronne określone Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19.12.2002 r. (ze zmianami) w sprawie wykazu obowiązkowych szczepień ochronnych oraz zasad przeprowadzania i dokumentacji szczepień oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 28.11.2005 r. w sprawie wykazu stanowisk pracy i szczepień ochronnych wskazanych do wykonania pracownikom podejmującym pracę lub zatrudnionym na tych stanowiskach;
9) badanie lekarskie pracowników Policji ze znacznym/umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z wydaniem zaświadczenia o celowości stosowania skróconej normy czasu pracy.
2. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) wykonywania badań profilaktycznych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji z województwa warmińsko–mazurskiego oraz komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji, znajdujących się na terenie działania Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie tj.
a) badań wstępnych,
b) badań okresowych,
c) badań kontrolnych,
d) badań profilaktycznych funkcjonariuszy, oraz do wykonywania badań i wydawania orzeczeń do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy;
2) wykonywania specjalistycznych badań kierowców w celu uzyskania bądź przedłużenia świadectwa kwalifikacji wymaganego do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych;
3) wykonywania badań lekarskich stermotorzystów;
4) wykonywania badań lekarskich do celów sanitarno–epidemiologicznych;
5) wykonywania szczepień ochronnych funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji województwa warmińsko-mazurskiego oraz komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji, znajdujących się na terenie działania Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie;
6) badania w kierunku wczesnego wykrywania i zapobiegania ewentualnym zakażeniom krwiopochodnym: wirusem HIV oraz wirusem zapalenia wątroby typu B i C;
7) prowadzenia imiennej kartoteki komputerowej pracowników/funkcjonariuszy (baza danych, do której obsługi niezbędny jest system operacyjny Windows XP i program narzędziowy Excel) wykonanych badań i szczepień ochronnych objętych umową i udostępnianie jej Zleceniodawcy, obejmującej następujące dane:
— imię i nazwisko,
— nazwa jednostki zlecającej badanie/szczepienie,
— datę przeprowadzenia badania/szczepienia,
— rodzaj wykonanych badań/szczepień,
— datę wydania i datę ważności zaświadczenia,
— datę wykonania i datę ważności szczepienia;
8) prowadzenia dokumentacji medycznej oraz komputerowej kartoteki, o której mowa w ust. 7, chronienia jej i udostępniania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29.7.2010 r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej służby medycyny pracy, sposobu jej prowadzenia i przechowywania oraz wzorów stosowanych dokumentów (Dz. U. z 2010 r. nr 149, poz. 1002), Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 14.7.2010 r. w sprawie rodzajów dokumentacji badań i orzeczeń psychologicznych, sposobu jej prowadzenia, przechowywania i udostępniania oraz wzorów stosowanych dokumentów (Dz. U. z 2010 r. .r 131, poz. 888) oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19.12.2002 r. w sprawie wykazu obowiązkowych szczepień ochronnych oraz zasad przeprowadzania i dokumentacji szczepień (Dz. U. .r 237, poz. 2018 z późn. zm.).
3. W przypadku rozwiązania umowy lub upływu terminu jej obowiązywania, Wykonawca w terminie 14 dni licząc od daty pisemnego (dopuszcza się drogę faksową) wezwania przez Zamawiającego, zobowiązany jest do protokolarnego przekazania podmiotowi wskazanemu przez Zamawiającego:
1) indywidualnej dokumentacji medycznej pracowników/funkcjonariuszy;
2) kart uodpornienia wszystkich szczepień ochronnych pracowników/funkcjonariuszy;
3) imiennej kartoteki komputerowej pracowników/funkcjonariuszy.
4. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania zakresu i częstotliwości wykonywania badań zgodnie z obowiązującymi przepisami dla:
1) policjantów - załączniki 3-7 do Decyzji Nr 449 Komendanta Głównego Policji z dnia 24.9.2004 roku w sprawie profilaktycznej opieki zdrowotnej w Policji (Dz. Urz. KGP .r 19 poz.120 ze zm.);
2) pracowników - zasady określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30.5.1996 roku w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy (DZ.U. z 1996 r. nr 69, poz. 332 ze zm.);
5. W przypadku, gdy do wydania zaświadczenia konieczne okaże się powtórzenie badań lub rozszerzenie ich zakresu o badania dodatkowe, lekarz uprawniony do wydania zaświadczenia będzie zobowiązany do uzasadnienia tego w dokumentacji oraz na egzemplarzu skierowania zwracanym wraz z fakturą.
6. Zamawiający wymaga aby badania, o których mowa w pkt.3.1, wykonywane były w placówce medycznej Wykonawcy (własnej lub podwykonawcy), usytuowanej na terenie miasta Olsztyn, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach co najmniej od 7:30 do co najmniej 14:30 przez lekarza profilaktyka i lekarzy specjalistów, którzy przyjmować będą zgodnie z harmonogramem pracy poradni specjalistycznych. Harmonogram pracy poradni specjalistycznych musi być dostosowany do dni i godzin pracy lekarza profilaktyka aby zlecane przez niego dodatkowe badania lub konsultacje i wydanie orzeczenia, mogły być wykonane w ramach czasowych pracy lekarza profilaktyka w ciągu jednego dnia.
Wyjątek stanowić będą badania w kierunku wczesnego wykrywania i zapobiegania ewentualnym zakażeniom krwiopochodnym: wirusem HIV oraz wirusem zapalenia wątroby typu B i C (tzw. Profilaktyka poekspozycyjna zgodna z ustawa z dnia 5.12.2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi), które wykonywane będą całodobowo, przez 7 dni w tygodniu, a Wykonawca musi wskazać w ofercie przetargowej co najmniej 3 placówki (własne lub Podwykonawcy) zapewniające ich wykonanie w następujących miastach: Olsztynie (lub Ostródzie), Elblągu (lub Gdańsku) i Ełku (lub Giżycku, lub Białymstoku). Zamawiający wskazał wyżej wymienione miasta aby możliwie jak najszybciej zapewnić poszkodowanemu z każdej jednostki Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego rozpoczęcie profilaktyki poekspozycyjnej.
7. Zamawiający przyzna dodatkowe punkty Wykonawcy, który dysponuje lub będzie dysponował (nie później niż od dnia podpisania umowy o udzielenie zamówienia publicznego) placówkami medycznymi (własne lub podwykonawcy) zapewniającymi wykonanie badań z zakresu medycyny pracy w pełnym zakresie czasowym i rzeczowym, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, usytuowanymi odpowiednio na terenie poszczególnych miast: Elbląga, Bartoszyc, Braniewa, Działdowa, Ełku, Giżycka, Gołdapi, Iławy, Kętrzyna, Lidzbarka Warmińskiego, Mrągowa, Nidzicy, Nowego Miasta Lubawskiego, Olecka, Ostródy, Pisza, Szczytna, Węgorzewa lub w odległości nie większej niż 100 km od tych miejscowości. Wykonawca oferujący placówki poza terenem województwa warmińsko-mazurskiego, wskaże w formularzu oferty (Załącznik nr 1 do SIWZ) dla których powiatów placówka oferuje usługi.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 634 932,00 PLN

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 70
2. Ilość placówek dodatkowych świadczących usługi medyczne z zakresu medycyny pracy zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia. Waga 30
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
Z-t-P/4/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 44-072175 z dnia 3.3.2012

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
2.5.2012
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Polmed S.A.
{Dane ukryte}
83-200 Starogard Gdański
Polska
Faks: +48 585601814

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 428 878,68 EUR
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 634 932,00 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę lat: 2
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Termin do wniesienia odwołania wynosi 10 dni od dnia, przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu i wobec postanowień Specyfikacji Istotnych warunków zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
5. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 1 i 4 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
6. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby (KIO) w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
7. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł zapoznać się z jego treścią przez upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienie jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań,Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
10.5.2012

Adres: ul. Partyzantów 6-8, 10-521 Olsztyn
woj. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Dane kontaktowe: email: zamowienia@ol.policja.gov.pl
tel: +48 895225200
fax: +48 895225205
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-04-11
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 7217520121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-03-03
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 24 miesięcy
Wadium: 10000 ZŁ
Szacowana wartość* 333 333 PLN  -  500 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl
Informacja dostępna pod: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
ul. Partyzantów 6-8, 10-521 olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
85121000-3 Usługi medyczne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Wykonanie operatów szacunkowych (wyceny nieruchomości lub opracowania ustalające wartość udziału w nieruchomości) nieruchomości położonych na terenie powiatów: bełchatowskiego, brzezińskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łowickiego, łódzkiego-wscho Polmed S.A.
Starogard Gdański
2012-05-02 634 932,00