Likwidacja wąskich gardeł poprzez poprawę stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - Modernizacja mostu w km 208,211 linii nr 351 Poznań - Szczecin Gł.
Opis przedmiotu przetargu: Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania Likwidacja wąskich gardeł poprzez poprawę stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - Modernizacja mostu w km 208,211 linii nr 351 Poznań - Szczecin Gł.
Warszawa: Likwidacja wąskich gardeł poprzez poprawę stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - Modernizacja mostu w km 208,211 linii nr 351 Poznań - Szczecin Gł.
Numer ogłoszenia: 71898 - 2015; data zamieszczenia: 31.03.2015
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. , ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 61 6332422, 61 6332420, faks 61 6331188, 61 6331015.
Adres strony internetowej zamawiającego:
https://zamowienia.plk-sa.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Spólka prawa handlowego, w której Skarb państwa posiada ponad 50% akcji.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Likwidacja wąskich gardeł poprzez poprawę stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - Modernizacja mostu w km 208,211 linii nr 351 Poznań - Szczecin Gł..
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania Likwidacja wąskich gardeł poprzez poprawę stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - Modernizacja mostu w km 208,211 linii nr 351 Poznań - Szczecin Gł..
II.1.5) przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających- Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 6 Ustawy Pzp obejmujących zakres udzielonego zamówienia i nie przekraczających wartości 20% zamówienia podstawowego.
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7, 45.20.00.00-9, 45.22.00.00-5, 45.22.11.12-0.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.11.2016.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
1.Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości: 500 000,00 PLN (słownie: pięćset tysięcy 00/100 PLN) 2.Wadium musi być wniesione w formie zgodnej z art. 45 ust. 6 Ustawy. 3.Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert, wskazanym w punkcie 17.1 SIWZ IDW. Okres ważności wadium musi (co najmniej) odpowiadać terminowi związania ofertą. 4.Oryginał gwarancji (poręczenia) musi zostać dostarczony jednostce Zamawiającego prowadzącej Postępowanie (w miejsce składania ofert tj. wskazane w pkt. 17 SIWZ IDW) przez Wykonawcę przed upływem terminu składania ofert - w odrębnym opakowaniu lub też może być załączony do oferty Wykonawcy. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu nie jest wymagane złożenie takiego dokumentu, wskazane (zalecane) jest jednak dostarczenie Zamawiającemu oryginału lub potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii polecenia przelewu na konto Zamawiającego. 5.W przypadku wnoszenia przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji (poręczenia), gwarancja (poręczenie) ma być, co najmniej gwarancją (poręczeniem) bezwarunkową, nieodwołalną i płatną na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Gwarancja (poręczenie) ponadto musi zawierać zapis, który będzie mówił, że Zamawiający zatrzyma wadium jeżeli zajdą okoliczności przewidziane w Ustawie. Gwarancja (poręczenie) musi być podpisana przez osoby upełnomocnione przez Gwaranta (Poręczyciela). 6.Gwarancje i poręczenia muszą zawierać (oprócz elementów właściwych dla każdej formy, określonych przepisami prawa): - nazwę i adres Zamawiającego, - określenie przedmiotu postępowania (nazwa Zamówienia) - termin ważności wadium - odpowiadający terminowi związania ofertą, zgodnie z pkt 16.1 SIWZ IDW. 7.Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na następujący rachunek Zamawiającego: Nazwa banku: mBANK nr rachunku: 34 1140 1010 0000 3508 8900 1241 Na przelewie należy podać cel wpłaty: Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania Likwidacja wąskich gardeł poprzez poprawę stanu technicznego obiektów inżynieryjnych, Modernizacja mostu w km 208,211 linii nr 351 Poznań Szczecin Gł. Wniesienie wadium w pieniądzu przelewem bankowym Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego otrzyma taki przelew przed upływem terminu składania Ofert. W przypadku gdy Zamawiający otrzyma z banku informację, że wadium Wykonawcy nie wpłynęło na wskazany rachunek lub wpłynęło po terminie wyznaczonym na składanie Ofert - Zamawiający uzna, że wadium nie zostało wniesione. 8.Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 Ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego. 9.Okoliczności przepadku wadium oraz zasady jego zaliczenia na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy określa Ustawa.
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuOcena spełniania warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez wykonawcę dokumentów na zasadzie: spełnia - nie spełnia.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający ustala następujące szczegółowe warunki udziału w Postępowaniu: 1.wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę wykonania, w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: -co najmniej jednego zamówienia polegającego na budowie lub przebudowie lub remoncie (w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane - Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.) mostu kolejowego stalowego o długości min. 150 mb obejmującego co najmniej remont lub przebudowę jednego przęsła kratownicowego o długości teoretycznej nie mniejszej niż 50 mb wraz z wymianą nawierzchni na obiekcie o wartości min. 10 mln PLN Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami dotyczącymi wiedzy i doświadczenia w powyższym zakresie w trakcie realizacji Zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnej wiedzy i doświadczenia na potrzeby wykonania Zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez wykonawcę dokumentów na zasadzie: spełnia - nie spełnia.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWymagane jest wykazanie przez Wykonawcę dysponowania osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia, zgodnie z poniższym wyszczególnieniem: - Kierownik Budowy - uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności mostowej bez ograniczeń wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 1409 z późniejszymi zmianami) i rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; Co najmniej 5-letnie doświadczenie na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 1409 z późniejszymi zmianami) na robotach związanych z budową, przebudową lub modernizacją mostów. - Kierownik robót torowych - uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności kolejowej wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 1409 z późniejszymi zmianami) i rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; Co najmniej 5-letnie doświadczenie na stanowisku Kierownika Budowy/Kierownika robót w rozumieniu Ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 1409 z późniejszymi zmianami) na robotach związanych z budową, przebudową lub modernizacją mostów w zakresie układania nawierzchni kolejowej na mostownicach. - Kierownik robót elektroenergetycznych - uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności sieci, instalacje i urządzenia elektryczne i urządzenia elektroenergetyczne wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 1409 z późniejszymi zmianami) i rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; - Osoba posiadająca uprawnienia w zakresie ustawiania i demontażu rusztowań - Projektant - Koordynator - posiadający co najmniej 4 lata doświadczenia (łącznie) na stanowisku Projektanta (w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane) oraz doświadczenie w kierowaniu zespołem projektowym różnych branż, który zrealizował w okresie ostatnich 4 lat (przed upływem terminu składania ofert) co najmniej jedną usługę dotyczącą opracowania dokumentacji projektowej (obejmującej co najmniej projekt budowlany lub wykonawczy) dla budowy lub przebudowy lub remontu (w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane) mostu oraz posiada uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do projektowania co najmniej obiektu budowlanego, takiego jak: most [w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. 2014r. poz. 1278)];). - Projektant w zakresie branży kolejowej - uprawnienia budowlane(*) do projektowania w specjalności kolejowej bez ograniczeń; - Projektant w zakresie branży teletechnicznej - uprawnienia budowlane(*) do projektowania w specjalności teletechnicznej bez ograniczeń; - Projektant w zakresie branży automatyki kolejowej - uprawnienia budowlane(*) do projektowania w specjalności automatyka kolejowa bez ograniczeń; - Projektant w zakresie branży elektroenergetycznej - uprawnienia budowlane(*) do projektowania w specjalności elektroenergetycznej bez ograniczeń; * Przez pojęcie uprawnienia budowlane rozumie się uprawnienia wydane na podstawie ustawy dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i rozwoju z dnia 11 września 2014r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2014r., poz.1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów W przypadku, gdy osoba wskazana przez Wykonawcę na stanowisko: Kierownik Budowy, Projektant - Koordynator posiada kwalifikacje zawodowe inżyniera budownictwa, uprawniające ją do prowadzenia, zgodnie z prawem działalności w zakresie tego zawodu w państwie członkowskim UE (poza Polską), zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane oraz zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2000 roku o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (tekst jednolity Dz. U. 2014r., poz.1946), osoba ta może wykonywać na terytorium RP tymczasowo i okazjonalnie usługi w zakresie swojego zawodu, po dopełnieniu odpowiednich formalności. Nie dopuszcza się wskazywania w ofercie, tej samej osoby na więcej niż jedno stanowisko. Wykonawca może polegać na potencjale technicznym i osobach zdolnych do wykonania Zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował potencjałem technicznym i osobami zdolnymi w zakresie wskazanym powyżej do wykonania Zamówienia w trakcie realizacji Zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnego potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania Zamówienia na potrzeby wykonania Zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez wykonawcę dokumentów na zasadzie: spełnia - nie spełnia.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku1. Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę, iż znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie Zamówienia, tj.: -posiada w ciągu ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, za ten okres, średni roczny przychód netto ze sprzedaży w kwocie minimalnej 20.000.000,00 PLN, -posiada, nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, środki finansowe lub zdolność kredytową - w wysokości nie mniejszej niż 5.000.000,00 PLN. -posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie niższą niż 5.000.000,00 PLN Do przeliczenia na PLN danych finansowych wyrażonych w walutach innych niż PLN, należy przyjąć średni kurs publikowany przez Narodowy Bank Polski z pierwszego dnia roboczego miesiąca, w którym opublikowano ogłoszenie o Zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami finansowymi lub ekonomicznymi we wskazanym powyżej zakresie w trakcie realizacji Zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów finansowych na potrzeby wykonania Zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez wykonawcę dokumentów na zasadzie: spełnia - nie spełnia.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;
- wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
- sprawozdanie finansowe w części, a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości, również opinię odpowiednio o badanym sprawozdaniu albo jego części, a w przypadku wykonawców niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego, innych dokumentów określających obroty oraz zobowiązania i należności - za okres nie dłuższy niż ostatnie 3 lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres;
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował wykonawca:
- sprawozdanie finansowe w części, a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości, również opinię odpowiednio o badanym sprawozdaniu albo jego części, a w przypadku podmiotów niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego, innych dokumentów określających obroty oraz zobowiązania i należności - za okres nie dłuższy niż ostatnie 3 lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres;
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową innego podmiotu, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że inny podmiot jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia;
- inne dokumenty dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej:
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3.2)
- zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 -11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Jeżeli Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, zobowiązany jest przedstawić pisemne (w oryginale) zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji wiedzy i doświadczenia na potrzeby wykonania Zamówienia, a ponadto zobowiązany jest przedłożyć dokumenty dotyczące: - sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia, - charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, - zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. Zamawiający oczekuje, iż pisemne zobowiązanie będzie złożone wraz z dokumentem, z którego wynikać będzie umocowanie osoby/osób podpisującej/ych przedmiotowe zobowiązanie; Jeżeli Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, a podmioty te będą brały udział w realizacji części Zamówienia, Zamawiający żąda przedstawienia dokumentów dotyczących tych podmiotów wymienionych w punkcie 9.1.1 litera b) oraz w punkcie 9.1.2 litera a) ÷ f) - z zastrzeżeniem pkt. 9.2-9.5 (odpowiednio) SIWZ IDW. Jeżeli Wykonawca będzie polegał na osobach zdolnych do wykonania Zamówienia innych podmiotów, zobowiązany jest przedstawić pisemne (w oryginale) zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji osób na potrzeby wykonania Zamówienia. Zamawiający oczekuje, iż pisemne zobowiązanie będzie złożone wraz z dokumentem, z którego wynikać będzie umocowanie osoby/osób podpisującej/ych przedmiotowe zobowiązanie. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie Zamówienia muszą ustanowić i wskazać Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego Zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu o udzielenie niniejszego Zamówienia i zawarcia umowy w sprawie Zamówienia publicznego -zgodnie z postanowieniem art. 23 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych,
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:
- 1 - Cena - 60
- 2 - czas zamknięć torowych - 40
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Istotna zmiana postanowień Umowy w stosunku do treści Oferty Wykonawcy możliwa jest wyłącznie w przypadku zaistnienia jednej z następujących okoliczności i na warunkach określonych poniżej: 1. Zmiany technologiczne spowodowane w szczególności następującymi okolicznościami: 1) pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji niż wskazane w SIWZ, pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu Umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu Umowy, lub umożliwiające uzyskanie lepszej jakości przedmiotu Umowy, 2) pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót budowlanych stanowiących przedmiot Umowy, pozwalającej na skrócenie czasu realizacji przedmiotu Umowy lub kosztów wykonywanych prac lub robót, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu Umowy, 3) konieczność zrealizowania jakiejkolwiek części przedmiotu Umowy przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub/i technologicznych, niż wskazane w SIWZ, a wynikających ze stwierdzonych wad w tym dokumencie, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wykonaniem nienależytym przedmiotu Umowy, 4) konieczność zrealizowania jakiejkolwiek części przedmiotu Umowy przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych, technologicznych lub/i materiałowych, niż wskazane w SIWZ, a wynikających ze zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wykonaniem nienależytym przedmiotu Umowy, 5) odbiegające w sposób istotny od przyjętych w SIWZ, a nie dające się przewidzieć warunki terenowe, skutkujące niemożliwością zrealizowania przedmiotu Umowy przy dotychczasowych rozwiązaniach technologicznych lub/i technicznych. 2. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w ust. 1 powyżej możliwa jest zmiana sposobu wykonania, terminu wykonania Umowy, zmiana materiałów i technologii wykonania przedmiotu Umowy i konstrukcji obiektów budowlanych jak również zmiany lokalizacji obiektów budowlanych, urządzeń w zakresie adekwatnym do przyczyny powodującej konieczność zmiany. 3. W przypadku dokonania określonych czynności lub ich zaniechania przez organy administracji państwowej, w tym organy administracji rządowej, samorządowej, jak również organy i podmioty, których działalność wymaga wydania jakiejkolwiek decyzji o charakterze administracyjnym w trakcie wykonywania przedmiotu niniejszej Umowy, w szczególności: 1) opóźnienia wydania przez w/w organy decyzji, zezwoleń, uzgodnień, certyfikatów, itp., do wydania których są zobowiązane na mocy przepisów prawa lub regulaminów, 2) odmowy wydania przez w/w organy decyzji, zezwoleń, uzgodnień, certyfikatów, itp., z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę, i o ile ich powstanie nie jest lub nie było w jakikolwiek sposób zależne od Wykonawcy, możliwa jest zmiana terminu wykonania Umowy, odpowiednio do okresu trwania przeszkody/okoliczności, o których mowa powyżej, a które uniemożliwiają realizację przedmiotu Umowy, zgodnie z jej treścią i w sposób należyty. 4. Pozostałe zmiany spowodowane następującymi okolicznościami: 1) siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z SIWZ, 2) zmiany spowodowane wyjątkowo niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, uniemożliwiającymi prowadzenie prac będących przedmiotem Umowy, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie, przeprowadzania prób i sprawdzeń oraz dokonywania odbiorów nie jest następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność 3) kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami, przy czym zmiany te ograniczają się do zmian koniecznych powodujących uniknięcie lub usunięcie kolizji, 4) konieczność wykonania robót dodatkowych realizowanych zgodnie z art. 67 ust. pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, wstrzymujących lub opóźniających realizację robót będących przedmiotem Umowy, 5) zwłoka Zamawiającego w przekazaniu w terminie placu budowy stosownie do postanowień § 12. Umowy; 6) niemożność wykonania robót będących przedmiotem Umowy z powodu braku dostępu do miejsc niezbędnych do ich wykonania z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę 7) odkrycie znaleziska, o którym mowa niniejszej Umowie; 8) zmiana obowiązującej stawki VAT, 5. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionej w ust. 4 pkt 1-7) możliwa jest zmiana sposobu wykonania, materiałów, technologii Robót i konstrukcji, jak również zmiany lokalizacji budowanych obiektów budowlanych i urządzeń, ceny umownej oraz odpowiednio terminu wykonania Umowy w zakresie adekwatnym do przyczyny powodującej konieczność zmiany. 6. W przypadku wystąpienia okoliczności wymienionej w ust. 4 pkt. 8) zmiana ceny umownej nastąpi w stopniu odpowiadającym zmianie stawki podatku (zarówno w przypadku jej zmniejszenia, jak również zwiększenia). 7. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek opóźnienia, utrudnienia lub uniemożliwienia spowodowanego przez Zamawiającego bądź osoby przez niego upoważnione do działania w stosunku do Wykonawcy zmianie ulegnie termin wykonania Umowy odpowiednio o czas występującego opóźnienia bądź też o czas opóźnienia wynikający z zaistniałego utrudnienia lub uniemożliwienia. 8. W przypadku polecenia przez Zamawiającego bądź osoby przez niego upoważnione do działania w stosunku do Wykonawcy zawieszenia wykonania Umowy , jeżeli konieczność zawieszania nie jest następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, zmianie ulegnie termin wykonania Umowy odpowiednio o czas wskazanego przez Zamawiającego zawieszenia oraz cena odpowiednio o koszty poniesione przez Wykonawcę z powodu dokonanego zawieszanie. 9. Zmiana ceny umownej możliwa jest ponadto w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, jeśli Wykonawca wykaże, że zmiana wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę będzie miała wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. W takim przypadku Wynagrodzenie wykonawcy może zmienić się w sposób odpowiadający zmianie kosztów wykonania zamówienia (w szczególności zmiana wynagrodzenia nie będzie większa od zmiany tych kosztów). 10. Wykonawca może wystąpić do Zamawiającego z pisemnym wnioskiem o zmianę umowy w zakresie zmiany wynagrodzenia w przypadku wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę. Wniosek musi zawierać informację o ilości osób bezpośrednio uczestniczących w wykonaniu zamówienia ze strony Wykonawcy, których wynagrodzenie wzrosło na skutek zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz informację dotyczącą kwoty wynagrodzenia miesięcznego tych osób na dzień poprzedzający dzień wprowadzenia zmiany minimalnego wynagrodzenia za pracę. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić bezpośrednie zaangażowanie tych osób w wykonanie zamówienia. Dodatkowo Wykonawca musi wykazać, iż zmiana minimalnego wynagrodzenia za pracę ma wpływ na zmianę kosztów wykonania zamówienia oraz wskazać procentowy wpływ tej zmiany na zmianę wynagrodzenia umownego Wykonawcy. Zamawiający ma prawo weryfikacji informacji podanych przez Wykonawcę we wniosku. Zamawiający rozpatrzy wniosek Wykonawcy i podejmie decyzję w zakresie zmiany wynagrodzenia umownego Wykonawcy. W przypadku potwierdzenia przez Zamawiającego zasadności zmiany wynagrodzenia Wykonawcy Zamawiający poinformuje Wykonawcę o kwocie należnego wynagrodzenia umownego Wykonawcy wynikającej z wprowadzenia tej zmiany. Wykonawca w terminie 7 dni roboczych będzie mógł ustosunkować się do informacji przekazanej przez Zamawiającego. Nie ustosunkowanie się Wykonawcy w tym terminie będzie oznaczało akceptację wysokości zmiany wynagrodzenia umownego na zasadach podanych przez Zamawiającego w ww. informacji. 11. W przypadku obniżenia minimalnego wynagrodzenia za pracę Wykonawca na wniosek Zamawiającego zobowiązany będzie do pisemnego przedstawienia informacji, o których mowa powyżej i po ich weryfikacji Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zasadności zmiany wynagrodzenia umownego w związku z obniżeniem minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz kwoty wynagrodzenia umownego Wykonawcy wynikającej z wprowadzenia tej zmiany. Wykonawca w terminie 7 dni roboczych będzie mógł ustosunkować się do informacji przekazanej przez Zamawiającego. Nie ustosunkowanie się Wykonawcy w tym terminie będzie oznaczało akceptację co do wysokości w zakresie zmiany wynagrodzenia umownego na zasadach podanych przez Zamawiającego według ww. informacji. 12. Zmiana ceny umownej możliwa jest również w przypadku zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, jeżeli zmiana zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne będzie miała wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. W przypadku takiej zmiany obowiązywać będą zasady zmiany wysokości wynagrodzenia umownego Wykonawcy opisane w ust. 4. 13. Zapis ust. 9 - 12 obowiązują w umowach, w których termin wykonywania jest dłuższy niż 12 miesięcy. 14. W przypadku ograniczenia funduszy przyznanych Zamawiającemu na realizację przedmiotu Umowy ograniczeniu ulec może, bez żadnych ujemnych dla Zamawiającego konsekwencji finansowych, odpowiednio zakres rzeczowy przedmiotu Umowy, Cena umowna oraz termin wykonania Umowy. Zamiar ograniczenia przedmiotu Umowy Zamawiający zgłosi Wykonawcy w formie pisemnej, w terminie 30 dni, licząc od dnia powzięcia wiadomości o ograniczeniu środków finansowych.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
https://zamowienia.plk-sa.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji ul. Korzeniowskiego 1 70-211 Szczecin pok. nr 40; parter.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
16.04.2015 godzina 10:00, miejsce: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji ul. Korzeniowskiego 1 70-211 Szczecin pok. nr 40; parter.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Warszawa: Likwidacja wąskich gardeł poprzez poprawę stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - Modernizacja mostu w km 208,211 linii nr 351 Poznań - Szczecin Gł.
Numer ogłoszenia: 136728 - 2015; data zamieszczenia: 09.06.2015
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 71898 - 2015r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 61 6332422, 61 6332420, faks 61 6331188, 61 6331015.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Spółka prawa handlowego, w której Skarb Państwa posiada ponad 50% akcji.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Likwidacja wąskich gardeł poprzez poprawę stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - Modernizacja mostu w km 208,211 linii nr 351 Poznań - Szczecin Gł..
II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania Likwidacja wąskich gardeł poprzez poprawę stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - Modernizacja mostu w km 208,211 linii nr 351 Poznań - Szczecin Gł..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7, 45.20.00.00-9, 45.22.00.00-5, 45.22.11.12-0.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
25.05.2015.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
5.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- INTOP Warszawa Sp. z o.o., {Dane ukryte}, 02-952 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 19950000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
11660400,00
Oferta z najniższą ceną:
11660400,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
19885661,22
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 7189820150 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2015-03-30 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 594 dni |
Wadium: | 1 ZŁ |
Szacowana wartość* | 33 PLN - 50 PLN |
Oferty uzupełniające: | TAK |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 60% |
WWW ogłoszenia: | https://zamowienia.plk-sa.pl |
Informacja dostępna pod: | PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji ul. Korzeniowskiego 1 70-211 Szczecin pok. nr 40; parter |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
45000000-7 | Roboty budowlane | |
45200000-9 | Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej | |
45220000-5 | Roboty inżynieryjne i budowlane | |
45221112-0 | Roboty budowlane w zakresie mostów kolejowych |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Likwidacja wąskich gardeł poprzez poprawę stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - Modernizacja mostu w km 208,211 linii nr 351 Poznań - Szczecin Gł. | INTOP Warszawa Sp. z o.o. Warszawa | 2015-06-09 | 11 660 400,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2015-06-09 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 450000007 452000009 452200005 452211120 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 11 660 400,00 zł Minimalna złożona oferta: 11 660 400,00 zł Ilość złożonych ofert: 5 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 11 660 400,00 zł Maksymalna złożona oferta: 19 885 661,00 zł |