Olsztyn: Dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby obiektów znajdujących się w Zasobie Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie.


Numer ogłoszenia: 71163 - 2014; data zamieszczenia: 02.04.2014

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie , ul. Głowackiego 6, 10-448 Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie, tel. 89 5248800, faks 89 5248802.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.anr.gov.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby obiektów znajdujących się w Zasobie Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie..


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
dostawy.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej, obejmująca sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej w okresie od dnia 01.05.2014r. do 31.04.2015r. do punktów poboru - obiektów znajdujących się w zasobie ANR OT w Olsztynie. 2. Sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo Energetyczne (tj. Dz. U. z 2006 r Nr 89 poz. 625 z póź. zm.), przepisach wykonawczych do tej ustawy, w szczególności Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 roku w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, aktualnego cennik dla energii elektrycznej Wykonawcy, aktualnie obowiązującej taryfy sprzedaży energii elektrycznej i aktualnej obowiązującej taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego operatora systemu dystrybucyjnego zatwierdzonych przez prezesa URE, Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej oraz ogólnie obowiązujących przepisów prawnych. 3. Zamawiający udziela zamówienia na usługę kompleksową , w rozumieniu art. 3 pkt 30 ustawy Prawo energetyczne, realizowana na podstawie umowy kompleksowej, o której mowa w art. 5 ust. 3 tej ustawy. 4. Energia elektryczna powinna spełniać parametry techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. Nr 81 poz. 615 ze zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i Polskimi Normami. 5. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię, moce umowne oraz punkty poboru energii elektrycznej dla poszczególnych lokalizacji, Zamawiający szczegółowo określił w załączniku Nr 6 do SIWZ. 09.31.00.00-5, 65.30.00.00-6..


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
09.31.00.00-5, 65.30.00.00-6.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.04.2015.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • a) działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną zgodne z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. Nr 89 poz. 625 ze zm.) - aktualna koncesja na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energia elektryczną wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, b) posiadania (w przypadku wykonawców nie będących właścicielami sieci dystrybucyjnej) podpisanej umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) na świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej lub posiadanie (w przypadku wykonawców będących właścicielem sieci dystrybucyjnej) aktualnej koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie dystrybucji energii elektrycznej wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • zamawiający nie wymaga szczegółowego warunku w tym zakresie.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • zamawiający nie wymaga szczegółowego warunku w tym zakresie.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • zamawiający nie wymaga szczegółowego warunku w tym zakresie.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • zamawiający nie wymaga szczegółowego warunku w tym zakresie.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Aktualna koncesja do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną wydana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, zgodna z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. Nr 89 poz. 625 ze zm.), 2. Aktualna koncesję na dystrybucję energii elektrycznej wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (w przypadku Wykonawców będących właścicielami sieci dystrybucyjnej) albo umowa zawarta z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) na świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na obszarze, na którym znajduje się miejsce dostarczania energii, lub oświadczenie o posiadaniu zawartej ww. umowy (w przypadku Wykonawców nie będących właścicielami sieci dystrybucyjnej) - wzór oświadczenia zawiera zał. nr 7 do SIWZ.

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zmiana ceny ofertowej następuje w przypadku zmian stawek za świadczenie usługi dystrybucji wyłącznie w przypadku zmiany taryfy OSD zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Cena ofertowa energii elektrycznej ulega zmianie w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług VAT i wysokości podatku akcyzowego od energii elektrycznej.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.anr.gov.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
ANR OT w Olsztynie, ul. Głowackiego 6, pok. 328 - odpłatnie 20 zł opłata + koszty przesłania.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
11.04.2014 godzina 08:30, miejsce: Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie, ul. Głowackiego 6, w sekretariacie pok. Nr 103, (I piętro), codziennie w dni pracy Agencji, w godz. 8:00 - 15:00..


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Tarnów: wykonanie usługi dla zadania pn.: Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Olszynka - rozbudowa i zabezpieczenie koryt potoków Olszynka i Czermianka. (Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Olszynka).


Numer ogłoszenia: 150945 - 2014; data zamieszczenia: 11.07.2014

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie , ul. Ostrogskich 5, 33-100 Tarnów, woj. małopolskie, tel. 014 6376922, faks 014 6376913.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    http://www.mzmiuw.krakow.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wykonanie usługi dla zadania pn.: Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Olszynka - rozbudowa i zabezpieczenie koryt potoków Olszynka i Czermianka. (Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Olszynka)..


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia Przedmiotem zamówienia jest wykonanie I etapu inwestycji obejmującego wykonanie opracowań koncepcyjnych zabezpieczenia przeciwpowodziowego potoku Olszynka w km 12+000-29+100 msc. Szerzyny, Ołpiny, gm. Szerzyny, Olszyny, gm. Rzepiennik Strzyżewski, Jodłówka Tuchowska, gm. Tuchów oraz potoku Czermianka w km 2+025-8+350 msc. Czermna, gm. Szerzyny - rozbudowa i zabezpieczenie koryt potoków z uwzględnieniem dopływów w postaci: 1.Programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego 2.Prognozy oddziaływania na środowisko Zakres obszarowy opracowania obejmuję: 1. Potok Olszynka w km 12+000 - 29+100 wraz z dopływami m.in.: - potok Swoszowianka (dz. nr 87, ) w km 0+000-5+980 - lewostronny dopływ w km 14+500 - potok Czernawy (dz. nr 1286, ) w km 0+000-2+340 - lewostronny dopływ w km 16+810 - potok od Żurowej (dz. nr 430,1, ) w km 0+000-6+310 - lewostronny dopływ w km 18+900 - potok bez nazwy (dz. nr 1440/53, ) w km 0+000-2+660 - prawostronny dopływ w km 18+600 - potok bez nazwy (dz. nr 1443/2, ) w km 0+000-2+670 - prawostronny dopływ w km 19+720 - potok bez nazwy (dz. nr 1570, ) w km 0+000-1+545 - prawostronny dopływ w km 20+780 - potok bez nazwy (dz. nr 230, ) w km 0+000-0+140 - lewostronny dopływ w km 21+530 - potok bez nazwy (dz. nr 2990, ) w km 0+000-2+820 - prawostronny dopływ w km 22+950 - potok Dziki (dz. nr 2267) w km 0+000-4+106 - prawostronny dopływ w km 24+140 - potok bez nazwy (dz. nr brak) w km 0+000-0+456 - lewostronny dopływ w km 24+720 - potok bez nazwy (dz. nr 826) w km 0+000-4+240 - lewostronny dopływ w km 25+030 - potok bez nazwy (dz. nr brak) w km 0+000-0+784 - prawostronny dopływ w km 27+310 2. Potok Czermianka w km 2+025 - 8+350 wraz z dopływami m.in.: - potok bez nazwy (dz. nr 2692) w km 0+000-7+000 - lewostronny dopływ w km 2+200 - potok bez nazwy (dz. nr 2694) w km 0+000-3+000 - lewostronny dopływ w km 6+420 Uwaga: Dane dotyczące długości cieków są danymi orientacyjnymi (wg ewidencji MZMiUW). Oferent na etapie opracowania winien zweryfikować powyższe dane we własnym zakresie. Zadanie realizowane w ramach Programu Ochrony Przed Powodzią w Dorzeczu Górnej Wisły. 2. Szczegółowy zakres zamówienia. 2.1. Opracowanie programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego (zwanego dalej PROGRAMEM) Opracowanie powinno zawierać identyfikację przyczyn i poziomu obecnego zagrożenia powodziowego w systemie poszczególnych cieków w dolinie potoku Olszynka i Czermianka oraz koncepcję lokalizacji urządzeń przeciwpowodziowych takich jak: zbiorniki przeciwpowodziowe, wały, regulację koryt , odbudowę uszkodzonych ubezpieczeń itp. w celu ograniczenia fali powodziowej i strat materialnych. 2.1.1. Opracowania wstępne i związane 2.1.1.1. Dane hydrologiczne i meteorologiczne, niezbędne do analiz i ocen. 2.1.1.2. Wstępne rozpoznanie budowy geologicznej dla potrzeb planowanych inwestycji - w oparciu o istniejące materiały 2.1.1.3. Inwentaryzacja, pozyskanie i opracowanie materiałów geodezyjnych (mapy topograficzne, mapy hydrograficzne, mapy sozologiczne, numeryczny model terenu z elementami topograficznej bazy danych, przekroje poprzeczne dolinowe, przekroje mostowe, przekroje korytowe w skali 1:100/1000) niezbędnych z punktu widzenia opracowania programu. 2.1.1.4. Inwentaryzacja istniejącego zagospodarowania terenu: - inwentaryzacje istniejących cieków i urządzeń wodnych (potoki, rowy, kanały) wraz z dokumentacją fotograficzną i opisem obrazującymi stan techniczny tych urządzeń - inwentaryzację istniejącego uzbrojenia podziemnego i nadziemnego kolidującego z planowanymi inwestycjami (sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna, sieć cieplna i gazowa, energetyczna, telekomunikacyjna itp) wraz z dokumentacją fotograficzną i opisem obrazującymi stan techniczny uzbrojenia, - inwentaryzacja układu komunikacyjnego z zagospodarowaniem terenu, - inwentaryzacja istniejącej infrastruktury technicznej drogowej (mosty, przepusty) wraz z dokumentacją fotograficzną i opisem obrazującymi stan techniczny tych urządzeń, 2.1.2. Opracowanie PROGRAMU 2.1.2.1. Identyfikacja przyczyn, źródeł, kierunków i poziomu obecnego zagrożenia powodziowego, a w tym: - analizę zagrożeń w skali zlewni z uwzględnieniem przestrzennego rozmieszczenia strat powodziowych na terenie zlewni - analiza jakościowa i ilościowa, - opracowanie stref zagrożenia powodziowego dla przepływów maksymalnych prawdopodobnych - modelowanie hydrauliczne. 2.1.2.1. Określenie obszarów zalewowych z wykorzystaniem numerycznego modelu terenu (MNT) wraz z określeniem obszarów wymagających zabezpieczenia. 2.1.2.2. Analiza i ilościowa ocena możliwości obniżenia zagrożenia powodziowego poprzez: - analiza i ilościowa ocena możliwości przyspieszenia odpływu wielkich wód i obniżenia ich poziomu poprzez zmianę spadku, uporządkowanie koryta potoków ( działania inwestycyjne i konserwacyjne), - analiza i ilościowa ocena możliwości obniżenia zagrożenia powodziowego (w tym analiza zamierzeń urbanistycznych gminy) przez racjonalne zmiany w obecnym i ograniczenia w planowanym zagospodarowaniu przestrzennym zlewni potoku, - propozycje możliwych działań z oceną ich efektów (zbiorniki, poldery, przepompownie, obwałowania, kanał ulgi) oraz działania związane ze zmianami w infrastrukturze drogowej wraz z wyznaczeniem dróg technologicznych wzdłuż potoków. 2.1.2.3. Opracowanie programu wariantowych działań inwestycyjnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa powodziowego. Należy przeprowadzić analizę przepustowości w oparciu o pomiary geodezyjne i modele hydrauliczne. Należy wskazać w korycie wysokość wody brzegowej z przyporządkowaniem prawdopodobieństwa wystąpienia i zastosowaniem odpowiedniego sposobu zabezpieczenia powodziowego. Ostateczne ustalenie rzędnej ubezpieczenia nastąpi w uzgodnieniu z Inwestorem na Radzie Technicznej. 2.1.2.4. Hierarchizacja działań wraz z oceną efektów uzyskiwanych etapowo. 2.1.2.5. Wybór i uzasadnienie pakietu rozwiązań rekomendowanych do realizacji. Opracowanie musi zawierać, co najmniej 2 warianty techniczne rozwiązania ograniczenia skutków powodzi wraz z analizami hydraulicznymi. Warianty winny zawierać analizę porównawczą zasięgu stref zalewowych dla opcji wg stanu obecnego - Wariant 0 i proponowanych rozwiązań (Wariant 1, 2) Warianty należy przedstawić tabelarycznie oraz graficznie na ortofotomapie. Należy również dokonać analizy zabudowy i infrastruktury zagrożonej zalaniem w następujących kategoriach: budynki mieszkalne, budynki użyteczności publicznej, budynki gospodarcze obiekty przemysłowe, drogi, obiekty zabytkowe. Analizę należy przeprowadzić w strefie zalewu wodą o prawdopodobieństwie przewyższenia p=0,2%, oraz dodatkowo w strefie zalewowej Q1%, dla poszczególnych wariantów. 2.1.2.6. Wstępne określenie możliwości pozyskania terenu pod planowane działania inwestycyjne. 2.1.2.7. Opracowania społeczno-ekonomiczne, w tym: - określenie szacunkowych kosztów proponowanych działań inwestycyjnych, - określenie szacunkowych strat powodziowych na rozpatrywanym obszarze i planowanych działaniach inwestycyjnych, - określenie stopy zwrotu nakładów inwestycyjnych - określenie pozostałych społecznych i gospodarczych uwarunkowań mających istotny wpływ na przyjęcie określonych rozwiązań inwestycyjnych. W analizie wskaźników efektywności zadania dla poszczególnych wariantów (Wariant 0,1, 2) w szczególności należy przedstawić: zasięg i wartość potencjalnych strat, obszar podlegający ochronie, ilość i rodzaj obiektów prywatnych , publicznych i przemysłowych oraz szacunkową lub księgową wartość mienia chronionego w wyniku inwestycji ,ilość chronionych obiektów zabytkowych z podaniem klasy ich ochrony oraz wyszczególnienie najcenniejszych obiektów, liczbę zagrożonych mieszkańców W analizie poszczególnych wariantów należy przedstawić: Wartość chronionego mienia (w tys. zł) Ilość chronionej ludności W zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego (ilość i rodzaj obiektów z rejestru zabytków chronionych w wyniku inwestycji) Charakterystykę rozwiązań wraz z ich przybliżonym kosztem, stanem prawnym terenu, uwarunkowaniami przyrodniczymi, Wypracowana ocena końcowa musi zawierać aspekt: środowiskowy, ekonomiczny (analiza kosztów i korzyści dla poszczególnych wariantów z podziałem na szacunkowe koszty opracowania dokumentacji, wykupu terenu i realizacji), techniczno-funkcjonalny, a także pod kątem czasu osiągnięcia planowanych efektów. Poszczególne warianty działań powinny zawierać również element priorytetyzacji poszczególnych zadań 2.1.2.8. Rozpoznanie budowy geologicznej doliny i warunków geotechnicznych na podstawie pomiarów terenowych w rejonie planowanych działań inwestycyjnych wraz z rozpoznaniem możliwości pozyskania i wstępną oceną rezerw ziemnych (w przypadku potrzeby), 2.1.2.9. Opracowanie projektów koncepcyjnych dla wybranych (rekomendowanych) do realizacji rozwiązań technicznych wraz ze wskazaniem trybu administracyjnego przygotowania do realizacji (zgłoszenie, decyzja o pozwolenie na budowę, decyzja realizacyjna). Projekty koncepcyjne przyjętych rozwiązań technicznych należy opracować na aktualnych mapach, określić ich charakterystyczne parametry oraz wykonać niezbędne rysunki, profile, przekroje itp. 2.1.2.10. Uzyskanie wstępnych uzgodnień dla rozwiązań zawartych w programie a w szczególności w projektach koncepcyjnych z Zamawiającym (MZMiUW Kraków) oraz jednostkami samorządu terytorialnego i władz regionalnych, w tym: - Urzędy Miast i Gmin (Tuchów, Szerzyny, Rzepiennik Strzyżewski) - Starostwa Powiatowe (Tarnów) - RZGW Kraków - RDOŚ w Krakowie - Wojewódzki Konserwator Przyrody - Wojewódzki Konserwator Zabytków - Polski Związek Wędkarski - właścicielami i administratorami urządzeń i uzbrojenia będącego w kolizji z proponowanym zakresem działań inwestycyjnych. 2.2. Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko dla wykonanego PROGRAMU (zwana dalej PROGNOZA) Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko planowanych działań technicznych i nietechnicznych służących poprawie bezpieczeństwa powodziowego na terenie doliny potoku, poprzez wskazanie celów ochrony oraz ocenę możliwości, sposobów i kosztów ich realizacji przy akceptowanym poziomie bezpieczeństwa powodziowego oraz oddziaływania na środowisko przyrodnicze, wraz z przeprowadzeniem strategicznej oceny oddziaływania na środowisko w trybie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227, z póź. Zm.), zwana dalej Ustawą o ocenach. Zakres prognozy winien obejmować co najmniej: 2.2.1. Ocena stanu środowiska obszaru objętego PROGRAMEM, w tym określenie obszarów o szczególnych właściwościach naturalnych, wrażliwych na oddziaływania oraz o przekroczonych standardach jakości środowiska. 2.2.2. Określenie form ochrony przyrody w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 o ochronie przyrody oraz obszarów podlegających ochronie zgodnie z prawem międzynarodowym na obszarze objętym programem. 2.2.3. Analizę obecnego stanu zagrożeń powodziowych wraz z oceną PROGRAMU docelowego systemu ochrony przeciwpowodziowej zlewni kanału oraz oceną jego wpływu na zmniejszenie ryzyka powodzi w zlewni. 2.2.4. Ocena zgodności zakresu PROGRAMU z celami ochrony środowiska, ochrony przyrody i gospodarki wodnej w tym z zasobami przyrodniczymi dorzecza kanałów, programem wodno-środowiskowym kraju oraz planami gospodarowania wodami na obszarze dorzecza, programem ochrony przeciwpowodziowej Dorzecza Górnej Wisły. 2.2.5. Przewidywane oddziaływanie ustaleń programu na środowisko w tym ocena potencjalnych zmian stanu środowiska w przypadku realizacji PROGRAMU oraz ocena skutków zaniechania planowanych przedsięwzięć. 2.2.6. Ocena zmian w środowisku, powodowana wykorzystywaniem zasobów środowiska i przekształceniem terenu wynikająca z przeznaczenia terenu pod przyjęte projekty inwestycyjne, 2.2.7. Określenie obszarów kolizji zadań inwestycyjnych z obszarami cennymi przyrodniczo objętymi ochroną zgodnie z ustawą o ochronie przyrody. 2.2.8. Propozycja rozwiązań mających na celu minimalizację niekorzystnych oddziaływań programu na środowisko w tym na obszary cenne przyrodniczo. 2.2.9. Propozycja zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego poszczególnych gmin objętych programem oraz propozycje zapisów do warunków korzystania z wód regionu wodnego w odniesieniu do usytuowania, rodzaju i skali tych przedsięwzięć. 2.2.10. Analiza wpływu na środowisko proponowanych rozwiązań technicznych w kontekście ewentualnego obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko. 2.2.11. Opracować i przedstawić analizę wariantów proponowanych rozwiązań inwestycyjnych wraz z ich uzasadnieniem zastosowania. (wariant proponowany, wariant alternatywny, wariant najkorzystniejszy dla środowiska). 2.2.12. Szczegółowy zakres PROGNOZY należy uzgodnić z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Krakowie oraz uwzględnić ewentualne poprawki wynikające z przeprowadzonego uzgodnienia. 2.3. Wymagania odnośnie wykonania opracowania 2.3.1. opracowanie należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawcę obowiązywać będą ustawy i przepisy wykonawcze aktualne na dzień przekazania Inwestorowi opracowania. 2.3.2. opracowanie winno być opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punktu widzenia celu któremu ma służyć, 2.3.3. opracowanie musi być trwale i czytelnie oznaczone oraz trwale oprawione. 2.3.4. w opracowaniu należy wykorzystać podkłady mapowe w skali 1:10 000 i 1:2000, 2.3.5. w opracowaniu należy załączyć wypisy z geodezyjnego rejestru gruntów działek na których są planowane działania inwestycyjne, 2.3.6. przygotować i zebrać oświadczenia właścicieli gruntów na których są planowane działania inwestycyjne, wyrażające zgodę na czasowe lub trwałe zajęcie terenu oraz warunki zajęcia, 2.3.7. Zamawiający wymaga aby: - model hydrauliczny był skalibrowany i zweryfikowany z kompletem plików wejściowych i wyjściowych umożliwiających ich dalsze wykorzystanie i modyfikację. Gotowy model należy przekazać w formacie umożliwiającym jego zweryfikowanie przez RZGW tj. - model jednowymiarowy: Sieć rzeczna: *.nwk11 Przekroje poprzeczne: *.xns11 Warunki brzegowe: *.bnd11 Parametry hydrodynamiczne: *.hd11 Serie czasowe: *.dfs0 Projekt: *.sim11 Wyniki: *.res11 lub - model hydrauliczny skalibrowany z kompletem plików danych wejściowych i wyjściowych umożliwiającymi ich dalsze wykorzystanie i modyfikację. Wyboru modelu hydrologicznego dokonuje Wykonawca przeprowadzając analizę formowania się przepływów powodziowych. W przypadku zastosowania oprogramowań innych niż na licencji freeware zobowiązany jest przekazać co najmniej 1 egzemplarz oprogramowania wraz z nieograniczoną czasową licencję celem dokonania przez Zamawiającego ewentualnych aktualizacji modeli. Uwaga: modele hydrauliczne należy przekazać odrębnie dla każdego z opracowanych wariantów Strefy zagrożenia powodziowego o określonym prawdopodobieństwie należy przekazać w wersji cyfrowej w postaci shp. 2.4. Wymagania odnośnie zobowiązań Wykonawcy opracowania 2.4.1. Wykonawca przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do okresowego przedstawiania i uzgadniania z Zamawiającym rozwiązań programowych oraz na żądanie Zamawiającego brania udziału w spotkaniach - Radach Technicznych. 2.4.2. Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania i przedstawienia prezentacji rozwiązań programowych w uzgodnionych z Zamawiającym terminach. 2.4.3. Wykonawca opracowania zobowiązany będzie do reprezentowania Zamawiającego wobec wszystkich organów administracji publicznej, instytucji państwowych oraz osób fizycznych i prawnych w związku z wykonywaniem obowiązków związanych z opracowaniem. Po podpisaniu umowy na przedmiotowe zamówienie, Wykonawca otrzyma stosowne pełnomocnictwo. 2.4.4. Wykonawca zobowiązany jest do uzupełnienia, korekty i wyjaśnień dotyczących opracowania zgłoszonych przez Zamawiającego. 2.4.5. Wykonawca winien przeprowadzić konsultację społeczne dotyczące opracowanych rozwiązań programowych wraz z ich udokumentowaniem. 3. Przedmiot zamówienia należy opracować w oparciu o między innymi: - Ustawa o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010, Nr 102, poz. 651 j.t.) - Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonlano - użytkowego (Dz.U. z 2004 r., Nr 202, poz. 2072 z późn. zm); - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r., Nr 120, poz. 1126) - o.k.; - Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2008 r., Nr 25, poz. 150 z późn. zm.) - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz.U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389) - Ramowa Dyrektywa Wodna (Dyrektywa 2000/60/EC Rady Europy z dnia 23.10.2000 r. - Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2009 r., Nr 15, poz. 11220 j.t z późn.zm.); - Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2012 r., poz 145 z późn. zm.); - Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 r., Nr 243, poz.1623 j.t. z późn.zm.); - Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2011 r., Nr 163, poz.981 z późn.zm.); - Uchwała 251/IX/2005 Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Górnej Wisły z dnia 31 marca 2005 r. - Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199, poz. 1227 z późn.zm.). - Rozporządzenie Ministra Środowiska, Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz Ministra Spraw wewnętrznych z dnia 21 grudnia 2012 roku w sprawie opracowania map zagrożenia powodziowego oraz map ryzyka powodziowego (Dz. U. poz. 104 z 22 stycznia 2013 r.) - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 2007 nr 86, poz. 579) - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 17 sierpnia 2006r. w sprawie zakresu instrukcji gospodarowania wodą (Dz. U. z 2006 nr 150, poz. 1087) - Ustawa z dnia 8 lipca 2010 r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz.U. Nr 143, poz. 963) ORAZ INNE OBOWIĄZUJĄCE PRZEPISY Analizę planowanych zadań należy przeprowadzić uwzględniając następujące dokumenty i opracowania: - Program ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły zatwierdzony Uchwałą Rady Ministrów Nr 151/2011 z dnia 9 sierpnia 2011 r. - Studium ochrony przed powodzią ze względu na ochronę ludzi i mienia województwa małopolskiego na obszarze zlewni górnej Wisły, opracowane przez Politechnikę Krakowską w 2008 r.; - Program Małej Retencji Województwa Małopolskiego - opracowany przez HYDROPROJEKT Kraków Sp. z o.o. w Krakowie w 2004r, zatwierdzony Uchwałą nr. XXV/344/04 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dn 25.10.2004r Uwaga. Wykonawcę obowiązywać będą ustawy i przepisy wykonawcze aktualne na dzień przekazania Inwestorowi programu. 4. Przedmiot zamówienia w postaci PROGRAMU i PROGNOZY należy wykonać w 6 egzemplarzach + 1 egz. w wersji elektronicznej*, *(poprzez zapisanie na płycie CD/DVD dokumentacji w formacie PDF (*pdf) z podziałem na oddzielne pliki dla każdego elementu.) Dodatkowo Wykonawca przekaże Zamawiającemu w formie elektronicznej wszelkie wykorzystane podczas opracowania przedmiotu zamówienia materiały m.in.: podkłady mapowe, fotografie, numeryczny model terenu i model hydrauliczny..


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.32.20.00-1.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.11.2014.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
1.1 Wadium w wysokości 8 000 zł należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. Wadium winno być wniesione w: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ( tj. Dz. U. Nr 42, poz. 275 z 2007 r. z późn. zmianami) Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na rachunek bankowy zamawiającego: Pekao S.A. nr konta 48 1240 6292 1111 0010 5126 1194. Wadium w innej formie niż pieniądz należy złożyć w formie oryginału w siedzibie Zamawiającego w Tarnowie ul. Ostrogskich 5 sekretariat ( I piętro ). Dowód wpłaty wadium należy dołączyć do oferty. 1.2 Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczeń musi spełniać następujące wymogi: - być wystawione na Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie -zawierać w swej treści oświadczenie gwaranta (poręczyciela), w którym zobowiązuje się on do bezwarunkowej wypłaty kwoty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, że zaszła jedna z przesłanek wymienionych w art. 46 ust 4a i/lub 5 Ustawy. - okres ważności wadium nie może być krótszy niż okres związania ofertą.


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 2 usługi projektowe (potwierdzone dowodami, że zostały wykonane należycie) wartość tych usług nie mniejsza niż 100 000 zł (słownie: sto tysięcy złotych), w zakresie wykonania studium, koncepcji, programu lub analiz w zakresie ochrony przeciwpowodziowej. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje: - osobą na stanowisku specjalisty w zakresie modelowania hydraulicznego. - osobą na stanowisku projektanta - posiadającą uprawnienia w specjalności konstrukcyjno - budowlanej do projektowania w zakresie: budowli melioracji wodnych lub budowli hydrotechnicznych lub odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniejszych przepisów, - osobą na stanowisku specjalisty w zakresie geodezji - posiadającym uprawnienia zawodowe geodezyjne w zakresie określonym w art. 43 pkt 1 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne, - osobą na stanowisku specjalisty w zakresie oceny oddziaływania na środowisko. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na wartość co najmniej 250 000,00 PLN (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;
  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
  • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3.2)

  • zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 -11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

nie dotyczy

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1.Strony dopuszczają możliwość zmiany treści umowy w następujących przypadkach: a.zmiany w KRS, wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub (CEIDG) w trakcie realizacji zamówienia; b.zmiany kont bankowych, c.wystąpienia oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy, d.w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług na przedmiot umowy, cena brutto określona w umowie za okresy realizacji umowy przypadające po wprowadzeniu zmienionej stawki podatku od towarów i usług ulegnie odpowiedniej zmianie, w taki sposób, aby wynikająca z umowy cena netto pozostała niezmieniona, e.zmian regulacji prawnych obowiązujących w dniu podpisania umowy lub po jej podpisaniu, f.zgodnie z art. 144 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych - dopuszcza się możliwość wprowadzenia innych, nieistotnych zmian postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy 2.Zmiana terminów wykonania przedmiotu zamówienia będzie możliwa wyłącznie w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy i udokumentowanych w formie pisemnej a mających wpływ na terminy realizacji przedmiotu umowy.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.mzmiuw.krakow.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
w siedzibie Zamawiającego, w Tarnowie przy ul. Ostrogskich 5 w pok. 16.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
21.07.2014 godzina 09:30, miejsce: w siedzibie Zamawiającego w Tarnowie przy ul. Ostrogskich 5 w sekretariacie pok. nr 9..


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
nie dotyczy.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Olsztyn: Dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby obiektów znajdujących się w Zasobie Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie.


Numer ogłoszenia: 179716 - 2014; data zamieszczenia: 28.05.2014

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Dostawy


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 71163 - 2014r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie, ul. Głowackiego 6, 10-448 Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie, tel. 89 5248800, faks 89 5248802.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby obiektów znajdujących się w Zasobie Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Dostawy.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej, obejmująca sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej w okresie od dnia 01.05.2014r. do 31.04.2015r. do punktów poboru - obiektów znajdujących się w zasobie ANR OT w Olsztynie. 2. Sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo Energetyczne (tj. Dz. U. z 2006 r Nr 89 poz. 625 z póź. zm.), przepisach wykonawczych do tej ustawy, w szczególności Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 roku w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, aktualnego cennik dla energii elektrycznej Wykonawcy, aktualnie obowiązującej taryfy sprzedaży energii elektrycznej i aktualnej obowiązującej taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego operatora systemu dystrybucyjnego zatwierdzonych przez prezesa URE, Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej oraz ogólnie obowiązujących przepisów prawnych. 3. Zamawiający udziela zamówienia na usługę kompleksową , w rozumieniu art. 3 pkt 30 ustawy Prawo energetyczne, realizowana na podstawie umowy kompleksowej, o której mowa w art. 5 ust. 3 tej ustawy. 4. Energia elektryczna powinna spełniać parametry techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. Nr 81 poz. 615 ze zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i Polskimi Normami. 5. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię, moce umowne oraz punkty poboru energii elektrycznej dla poszczególnych lokalizacji, Zamawiający szczegółowo określił w załączniku Nr 6 do SIWZ..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
09.31.00.00-5, 65.30.00.00-6.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
25.04.2014.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Energa Obrót S.A., {Dane ukryte}, 80-309 Gdańsk, kraj/woj. pomorskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 135056,78 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    108420,20


  • Oferta z najniższą ceną:
    108420,20
    / Oferta z najwyższą ceną:
    108420,20


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Głowackiego, 10-448 Olsztyn
woj. warmińsko-mazurskie
Dane kontaktowe: email: bomicko@anr.gov.pl
tel: 895 248 800
fax: 895 248 802
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-04-10
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 7116320140
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-04-01
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 384 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.anr.gov.pl
Informacja dostępna pod: ANR OT w Olsztynie, ul. Głowackiego 6, pok. 328 - odpłatnie 20 zł opłata + koszty przesłania
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
09310000-5 Elektryczność
65300000-6 Przesył energii elektrycznej i podobne usługi
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby obiektów znajdujących się w Zasobie Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie. Energa Obrót S.A.
Gdańsk
2014-05-28 108 420,00