Rozbudowa Brokera Komunikacyjnego GUS, w tym wykonanie projektu technicznego, wraz z zapewnieniem wymaganych szkoleń
Opis przedmiotu przetargu: Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa Brokera Komunikacyjnego GUS opartego o technologię BizTalk Server 2006, wykonanie projektu, zainstalowanie, uruchomienie i oddanie do użytkowania wraz z zapewnieniem szkoleń. System Broker Komunikacyjny po rozbudowie musi usprawnić możliwość komunikacji pomiędzy niezależnymi od siebie systemami oraz stanowić platformę, która będzie udostępniała interfejsy dla usług sieciowych oraz przetwarzanie i monitorowanie informacji między integrowanymi systemami (ESB). Rozbudowa Brokera Komunikacyjnego musi być wykonana w taki sposób, aby zapewnić w prosty sposób przeniesienie obecnie funkcjonujących procesów integracyjnych do rozbudowanego Brokera. Celem rozbudowy jest wyeliminowanie: a) niespójnych informacji - integracja danych znajdujących się w wielu systemach, b) nieefektywnych procesów - optymalizacja procesów składających się z wielu operacji w kilku systemach, c) niekompatybilnych systemów - współpraca systemów, w tym takich, które nie zostały zaprojektowane z myślą o współpracy. System po rozbudowie musi zapewnić możliwość: a) efektywnej i prostej w zarządzaniu komunikacji między niezależnymi technologicznie systemami, b) pewnego i niezawodnego przesyłania komunikatów, c) przetwarzania i monitorowania informacji z integrowanych systemów, d) integracji na poziomie systemów informatycznych, procesów biznesowych i danych, e) stosowania standardowych, sprawdzonych komponentów architektury oraz jednolitych interfejsów dostępu do systemu, f) wykorzystania standardów interoperacyjności i zasad architektury korporacyjnej (EIF 2.0). Zadaniem rozbudowanego Brokera Komunikacyjnego jest zaoferowanie platformy, która będzie udostępniała interfejsy dla usług sieciowych oraz umożliwiała przetwarzanie i monitorowanie informacji między integrowanymi systemami. Takie podejście spowoduje, że zmiany interfejsów jednego z dołączanych podsystemów, takie jak zmiana adresu i sposobu obsługi interfejsu, nie będą wymuszały modyfikacji we wszystkich podsystemach współpracujących, w takich przypadkach zmiany będą mogły być dokonane w ramach Brokera Komunikacyjnego. Wartość szacunkowa zamówienia wynosi 51219,00 zł bez podatku VAT.
Warszawa: Rozbudowa Brokera Komunikacyjnego GUS, w tym wykonanie projektu technicznego, wraz z zapewnieniem wymaganych szkoleń
Numer ogłoszenia: 67688 - 2013; data zamieszczenia: 18.02.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Główny Urząd Statystyczny , Al. Niepodległości 208, 00-925 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 6083539, faks 22 6083189.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.stat.gov.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja rządowa centralna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rozbudowa Brokera Komunikacyjnego GUS, w tym wykonanie projektu technicznego, wraz z zapewnieniem wymaganych szkoleń.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa Brokera Komunikacyjnego GUS opartego o technologię BizTalk Server 2006, wykonanie projektu, zainstalowanie, uruchomienie i oddanie do użytkowania wraz z zapewnieniem szkoleń. System Broker Komunikacyjny po rozbudowie musi usprawnić możliwość komunikacji pomiędzy niezależnymi od siebie systemami oraz stanowić platformę, która będzie udostępniała interfejsy dla usług sieciowych oraz przetwarzanie i monitorowanie informacji między integrowanymi systemami (ESB). Rozbudowa Brokera Komunikacyjnego musi być wykonana w taki sposób, aby zapewnić w prosty sposób przeniesienie obecnie funkcjonujących procesów integracyjnych do rozbudowanego Brokera. Celem rozbudowy jest wyeliminowanie: a) niespójnych informacji - integracja danych znajdujących się w wielu systemach, b) nieefektywnych procesów - optymalizacja procesów składających się z wielu operacji w kilku systemach, c) niekompatybilnych systemów - współpraca systemów, w tym takich, które nie zostały zaprojektowane z myślą o współpracy. System po rozbudowie musi zapewnić możliwość: a) efektywnej i prostej w zarządzaniu komunikacji między niezależnymi technologicznie systemami, b) pewnego i niezawodnego przesyłania komunikatów, c) przetwarzania i monitorowania informacji z integrowanych systemów, d) integracji na poziomie systemów informatycznych, procesów biznesowych i danych, e) stosowania standardowych, sprawdzonych komponentów architektury oraz jednolitych interfejsów dostępu do systemu, f) wykorzystania standardów interoperacyjności i zasad architektury korporacyjnej (EIF 2.0). Zadaniem rozbudowanego Brokera Komunikacyjnego jest zaoferowanie platformy, która będzie udostępniała interfejsy dla usług sieciowych oraz umożliwiała przetwarzanie i monitorowanie informacji między integrowanymi systemami. Takie podejście spowoduje, że zmiany interfejsów jednego z dołączanych podsystemów, takie jak zmiana adresu i sposobu obsługi interfejsu, nie będą wymuszały modyfikacji we wszystkich podsystemach współpracujących, w takich przypadkach zmiany będą mogły być dokonane w ramach Brokera Komunikacyjnego. Wartość szacunkowa zamówienia wynosi 51219,00 zł bez podatku VAT..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
72.21.22.11-1, 72.26.30.00-6, 80.53.31.00-0.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 2.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie żąda wniesienia wadium
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuW przetargu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, co oznacza, że wykonawca przedstawi wykaz co najmniej dwóch zamówień, wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia określonemu w SIWZ, tj. polegających na instalacji i konfiguracji platformy do integracji aplikacji BizTalk Server 2006 lub nowszej, wdrożonych w architekturze zapewniającej wysoką dostępność, o wartości minimum 50 000 PLN brutto za każde zamówienie. Zamawiający dokona oceny spełniania ww. warunków na podstawie wykazu, o którym mowa w pkt III.4.1) ogłoszenia o zamówieniu, według formuły spełnia/nie spełnia, W przypadku, gdy wykonawcą jest podmiot, który powstał w wyniku połączenia, Zamawiający uzna spełnienie określonych warunków, jeżeli zostanie wykazane wykonanie zamówień w wymaganym czasie, przez co najmniej jeden z połączonych podmiotów. Wykonawca, który realizował zamówienia obejmujące zakres szerszy niż przedmiot zamówienia określony w wymaganiach, winien podać tylko wartość części zamówienia odpowiadającej przedmiotowi zamówienia. W przypadku wykonawców, którzy realizowali usługi/zamówienia za wynagrodzeniem wyrażonym w innych walutach niż złoty polski, Zamawiający przeliczy wartość tych usług/zamówień po średnim kursie NBP z dnia ukazania się ogłoszenia o zamówieniu. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym innych podmiotów, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuW przetargu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, co oznacza, że wykonawca przedstawi wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadających następujące kwalifikacje, przy czym dopuszcza się pełnienie jednocześnie dwóch różnych ról przez jedną osobę: I. Projektant Integracji Systemów Dedykowanych - min 2 osoby posiadające: 1) wyższe wykształcenie techniczne lub z zakresu nauk ścisłych, 2) doświadczenie w realizacji co najmniej 1 projektu dot. platformy do integracji z wykorzystaniem środowiska BizTalk Server 2006 lub nowszego, 3) certyfikat techniczny dokumentujący znajomość systemu BizTalk Server 2006 lub nowszego na poziomie administracyjnym (patrz przypis 1), II. Analityk Systemów Integracyjnych - osoba, która posiada: 1) wyższe wykształcenie techniczne lub z zakresu nauk ścisłych, 2) udział w roli analityka lub projektanta w co najmniej 2 projektach o wartości zamówienia na kwotę co najmniej 50 000 PLN brutto każde, w obszarze informatycznej infrastruktury technicznej i oprogramowania, 3) certyfikat dokumentujący znajomość architektury systemów SOA. Przypis 1 - Zamawiający dopuszcza wykazanie posiadania innych certyfikatów niż wymagane. W takim przypadku wykonawca jest zobowiązany do wskazania nazwy instytucji certyfikującej oraz nazwy certyfikatu . Zamawiający uzna za równorzędne certyfikaty, które, potwierdzają posiadanie co najmniej tej samej wiedzy co wymagane przez Zamawiającego i są wydane przez instytucję akredytowaną przez producenta danego oprogramowania. Zamawiający dokona oceny spełniania ww. warunków na podstawie wykazu, o którym mowa w pkt III.4.1) ogłoszenia o zamówieniu, według formuły spełnia/nie spełnia.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykonawca musi wykazać zdolność kredytową lub dysponowanie środkami finansowymi w wysokości, co najmniej 60 000,00 PLN. Zamawiający dokona oceny spełniania ww. warunków na podstawie informacji banku, o której mowa w pkt pkt III.4.1) ogłoszenia o zamówieniu, według formuły spełnia/nie spełnia. Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
-
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
III.4.3.2) zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zamawiający przewiduje możliwość następujących zmian treści umowy: 1) gdy zachodzi konieczność zastąpienia urządzenia lub oprogramowania innym, pod warunkiem, że spełnia wymagania określone przez zamawiającego w SIWZ, a zmiana wynika: a) ze zmiany producenta, b) producent zakończył produkcję, c) skończyła się dostępność urządzenia lub oprogramowania zaoferowanego przez wykonawcę; 2) gdy zostanie wyprodukowana nowsza wersja urządzenia lub oprogramowania i z przyczyn niezależnych od wykonawcy nie jest możliwe dostarczenie wskazanych w ofercie komponentów, Zamawiający dopuszcza zmianę tych komponentów na spełniające warunki opisane w SIWZ; 3) gdy niezbędna jest zmiana sposobu wykonania zobowiązania, o ile zmiana taka jest korzystna dla Zamawiającego lub jest konieczna w celu prawidłowego wykonania umowy; 4) gdy zajdzie konieczność zmiany w zakresie podwykonawstwa, za uprzednią zgodą Zamawiającego; zmiana może dotyczyć, o ile nie jest to sprzeczne z postanowieniami SIWZ, powierzenia podwykonawcom innego zakresu części zamówienia niż wskazany w ofercie wykonawcy oraz zmiany podwykonawcy na etapie realizacji zamówienia; 5) w przypadku wystąpienia siły wyższej.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.stat.gov.pl/bip
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Główny Urząd Statystyczny, 00-925 Warszawa, al. Niepodległości 208, pok. 215.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
06.03.2013 godzina 10:00, miejsce: Główny Urząd Statystyczny, 00-925 Warszawa, al. Niepodległości 208, pok. 215.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
1. Umowa realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 (POIG), VII osi priorytetowej (Społeczeństwo informacyjne - Budowa elektronicznej administracji), współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 2. Umowa będzie finansowana w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz w 15% z polskich środków krajowych (współfinansowanie). 3. Umowa realizowana jest na rzecz Beneficjenta projektu SISP, tj. Głównego Urzędu Statystycznego, z uwzględnieniem potrzeb wszystkich jednostek statystyki publicznej.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
tak
Warszawa: Rozbudowa Brokera Komunikacyjnego GUS, w tym wykonanie projektu technicznego, wraz z zapewnieniem wymaganych szkoleń
Numer ogłoszenia: 160124 - 2013; data zamieszczenia: 23.04.2013
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 67688 - 2013r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Główny Urząd Statystyczny, Al. Niepodległości 208, 00-925 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 6083539, faks 22 6083189.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja rządowa centralna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rozbudowa Brokera Komunikacyjnego GUS, w tym wykonanie projektu technicznego, wraz z zapewnieniem wymaganych szkoleń.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa Brokera Komunikacyjnego GUS opartego o technologię BizTalk Server 2006 opisanego w załączniku nr 3 - Opis Środowiska Zamawiającego, wykonanie projektu, zainstalowanie, uruchomienie i oddanie do użytkowania wraz z zapewnieniem szkoleń. System Broker Komunikacyjny po rozbudowie musi usprawnić możliwość komunikacji pomiędzy niezależnymi od siebie systemami oraz stanowić platformę, która będzie udostępniała interfejsy dla usług sieciowych oraz przetwarzanie i monitorowanie informacji między integrowanymi systemami (ESB). Rozbudowa Brokera Komunikacyjnego musi być wykonana w taki sposób, aby zapewnić w prosty sposób przeniesienie obecnie funkcjonujących procesów integracyjnych do rozbudowanego Brokera, Celem rozbudowy jest wyeliminowanie: a)niespójnych informacji - integracja danych znajdujących się w wielu systemach, b)nieefektywnych procesów - optymalizacja procesów składających się z wielu operacji w kilku systemach, c)niekompatybilnych systemów - współpraca systemów, w tym takich, które nie zostały zaprojektowane z myślą o współpracy. System po rozbudowie musi zapewnić możliwość: a)efektywnej i prostej w zarządzaniu komunikacji między niezależnymi technologicznie systemami, b)pewnego i niezawodnego przesyłania komunikatów, c)przetwarzania i monitorowania informacji z integrowanych systemów, d)integracji na poziomie systemów informatycznych, procesów biznesowych i danych, e)stosowania standardowych, sprawdzonych komponentów architektury oraz jednolitych interfejsów dostępu do systemu, f)wykorzystania standardów interoperacyjności i zasad architektury korporacyjnej (EIF 2.0). Zadaniem rozbudowanego Brokera Komunikacyjnego jest zaoferowanie platformy, która będzie udostępniała interfejsy dla usług sieciowych oraz umożliwiała przetwarzanie i monitorowanie informacji między integrowanymi systemami. Takie podejście spowoduje, że zmiany interfejsów jednego z dołączanych podsystemów, takie jak zmiana adresu lub czy sposobu obsługi interfejsu, nie będą wymuszały modyfikacji we wszystkich podsystemach współpracujących, w takich przypadkach zmiany będą mogły być dokonane w ramach Brokera Komunikacyjnego.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
72.21.22.11-1, 72.26.30.00-6, 80.53.31.00-0.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
tak, projekt/program: Umowa realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 (POIG), VII osi priorytetowej (Społeczeństwo informacyjne - Budowa elektronicznej administracji), współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
18.04.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- FILD.NET Sp. z o.o, {Dane ukryte}, 01-042 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 51219,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
61254,00
Oferta z najniższą ceną:
61254,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
61254,00
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 6768820130 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2013-02-17 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 2 miesięcy |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.stat.gov.pl |
Informacja dostępna pod: | Główny Urząd Statystyczny, 00-925 Warszawa, al. Niepodległości 208, pok. 215 |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
72212211-1 | Usługi opracowywania oprogramowania dla wzajemnej współpracy platform | |
72263000-6 | Usługi wdrażania oprogramowania | |
80533100-0 | Usługi szkolenia komputerowego |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Rozbudowa Brokera Komunikacyjnego GUS, w tym wykonanie projektu technicznego, wraz z zapewnieniem wymaganych szkoleń | FILD.NET Sp. z o.o Warszawa | 2013-04-23 | 61 254,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-04-23 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 722122111 722630006 805331000 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 61 254,00 zł Minimalna złożona oferta: 61 254,00 zł Ilość złożonych ofert: 1 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 61 254,00 zł Maksymalna złożona oferta: 61 254,00 zł |