TI Tytuł Polska-Biłgoraj: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
ND Nr dokumentu 65240-2015
PD Data publikacji 24/02/2015
OJ Dz.U. S 38
TW Miejscowość BIŁGORAJ
AU Nazwa instytucji Gmina Biłgoraj
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 19/02/2015
DT Termin 02/04/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 70000000 - Usługi w zakresie nieruchomości
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 70000000 - Usługi w zakresie nieruchomości
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
RC Kod NUTS PL312
IA Adres internetowy (URL) http://www.ugbilgoraj.bip.lubelskie.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

24/02/2015    S38    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Biłgoraj: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

2015/S 038-065240

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Biłgoraj
ul. T. Kościuszki 88
Osoba do kontaktów: Mateusz Bury
23-400 Biłgoraj
POLSKA
Tel.: +48 846882830
E-mail: sekretariat@gminabilgoraj.pl
Faks: +48 846863584

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.ugbilgoraj.bip.lubelskie.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Porządek i bezpieczeństwo publiczne
Środowisko
Budownictwo i obiekty komunalne
Ochrona socjalna
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlanego i wykonawczego) dla zadania pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Wysokie – Biłgoraj – Sieniawa – Przeworsk – Kańczuga – Dynów – Grabownica Starzeńska od granic administracyjnych Gminy Biłgoraj i Gminy Księżpol (ok. km 94+084) do miejscowości Majdan Nowy”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Biłgoraj, Miasto Biłgoraj, Gmina Księżpol.

Kod NUTS PL312

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlanego i wykonawczego) dla zadania pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Wysokie – Biłgoraj – Sieniawa – Przeworsk – Kańczuga – Dynów – Grabownica Starzeńska od granic administracyjnych Gminy Biłgoraj i Gminy Księżpol (ok. km 94+084) do miejscowości Majdan Nowy.” długości 2 338 mb, wraz z zabezpieczeniem lub rozbudową urządzeń obcych kolidujących z planowaną drogą i obiektami inżynierskimi. Planowana do rozbudowy droga jest drogą wojewódzką klasy G położoną na terenie Gminy Księżpol (województwo lubelskie, powiat biłgorajski). W ramach zamówienia należy wykonać kompletny projekt budowlany i wykonawczy.
Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z opracowaną koncepcją, stanowiącą załącznik nr 8 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia został złożony przez Inwestora (Gminę Biłgoraj) do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie.
W opisie projektu i na rysunkach należy posługiwać się istniejącym na drodze kilometrażem drogowym. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania aktualnej numeracji dróg wszystkich kategorii.
W otoczeniu drogi znajdują się tereny zabudowane i niezabudowane. Wykonawca powinien zidentyfikować istniejące terenowe uwarunkowania. Potrzebne informacje i uwarunkowania wynikające z zagospodarowania istniejącego pasa drogowego i terenu przyległego Wykonawca uzyska w ramach wykonania dokumentacji projektowej.
Wykonawca na podstawie przeglądu i oceny stanu technicznego wytypuje do przebudowy, rozbudowy przepusty znajdujące się w złym stanie technicznym oraz przepusty, które trzeba wybudować lub dostosować do warunków technicznych drogi klasy G. Wykonawca ma obowiązek dokonania inwentaryzacji terenu w celu poprawnego rozeznania warunków terenowych i prawidłowego oszacowania kosztów i zakresu prac projektowych.
Obiekt budowlany i związane z nim urządzenia budowlane należy projektować w sposób zapewniający formę architektoniczną dostosowaną do krajobrazu i otaczającej zabudowy. Obiekty budowlane i urządzenia należy projektować w szczególności zgodnie z:
— przepisami, w tym techniczno–budowlanymi w szczególności biorąc pod uwagę Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. z 1999r. Nr 43, poz. 430 z późn. zm.) i Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz.U. z 2000r. Nr 63, poz. 735);
— ustawą z 21.3.1985 o drogach publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2007r., poz. 19, Nr 115 z późn. zm.).
Obiekty budowlane i urządzenia należy projektować tak, aby zapewnić optymalną ekonomiczność budowy i eksploatacji z zastosowaniem nowoczesnych konstrukcji, materiałów i technologii robót. Obiekty budowlane i urządzenia należy projektować z zapewnieniem wymagań ustawy o odpadach.
Przy projektowaniu obiektów inżynierskich należy stosować przepisy Polskich i Europejskich Norm.
Warunki techniczne projektowanej drogi:
— droga klasy G;
— projektowane obciążenie nawierzchni 115 kN/oś, kategoria ruchu KR IV;
— szerokość jezdni 7,0 m (2 x 3,5 m) + opaska bitumiczna 2 x 0,5 m;
— szerokość poboczy utwardzonych 2 x 1,5 m;
— skrzyżowania – typu rondo lub skanalizowane, skrzyżowania typu rondo należy zaprojektować do kategorii ruchu KR V;
— granica pasa drogowego – min. 0,75 m od granicy robót ziemnych;
— zaprojektować dodatkowe pasy ruchu w miejscu zjazdów na drogę serwisową;
— infrastrukturę techniczną wynieść poza jezdnię;
— pionowa skrajnia drogi minimum 4,7 m;
— odległości węzłów, skrzyżowań i zjazdów, dostępności dróg, typów węzłów, skrzyżowań i zjazdów – wg Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. z 1999r. Nr 43, poz. 430 z późn. zm.).
Wykonawca projektu zapewni obsługę komunikacyjną do każdej działki, przy czym każdy zjazd zarówno indywidualny jak i publiczny winien być przeanalizowany pod względem wysokościowym i usytuowania w planie. Powinien zapewniać – zgodnie z normatywem – dojazd do posesji. W przypadku, mimo przyjętych maksymalnych spadków podłużnych wg wymogów, długość zjazdu będzie wychodziła poza granicę pasa drogowego, projekt powinien przewidzieć wykonanie nasypu na posesję i przebudowę ogrodzenia, jeśli zajdzie taka konieczność. Dla takich zjazdów należy przedstawić w formie graficznej i opisowej indywidualne rozwiązanie. Dla pozostałych przypadków, jeśli długość zjazdu będzie mieściła się w granicach pasa drogowego, w tabeli zjazdów przedstawić dla każdego zjazdu z osobna, rzędne jego rozwiązania wysokościowego w punktach charakterystycznych osi zjazdu.
— należy zapewnić dojścia do furtek, o ile wystąpią;
— odwodnienie drogi zgodnie z opisem poniżej.
Przewidywany zakres prac projektowych:
— zaprojektować konstrukcje drogi do uzyskania wymaganej nośności 115 kN/oś i szerokości jezdni 7 m + 1,0 m opaski bitumicznej;
— wykonanie warstwy ścieralnej z masy SMA i wiążącej z betonu asfaltowego;
— zaprojektować komunikację pieszą i rowerową powiązaną z istniejącą i planowaną infrastrukturą zapewniającą obsługę terenów zurbanizowanych wg. potrzeb obsługi użytkowników;
— dodatkowe pasy ruchu w miejscach zjazdów na drogę serwisową oraz ważniejszych skrzyżowań oraz azyli dla pieszych tam gdzie jest to uzasadnione;
— przebudowa skrzyżowań z drogami bocznymi – w tym korekta geometrii skrzyżowań i wybór najkorzystniejszego wariantu rozwiązania;
— budowa, przebudowa, remont przepustów cieków zlokalizowanych pod drogą;
— budowa odwodnienia pasa drogowego poprzez rowy odwadniające oraz kanalizację deszczową w zależności od przyjętego przekroju jezdni z odprowadzeniem wód opadowych do odbiorników wskazanych przez Projektanta;
— przebudowa kolizji z istniejącą infrastrukturą oświetlenie zgodnie z opisem poniżej;
— oznakowania poziome i pionowe, budowa urządzeń bezpieczeństwa ruchu;
— nasadzenie zieleni;
Obiekty inżynierskie mają spełniać wymagania przepisów Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz.U. z 2000r. Nr 63, poz. 735).
Należy wykonać przeglądy istniejących obiektów i przepustów. Dokumentacja projektowa winna przewidywać remont, przebudowę, likwidację bądź budowę nowych przepustów, obiektów inżynierskich z uwzględnieniem zaleceń z przeglądów oraz uwarunkowań wynikających z budowy drogi.
Zamawiający nie dopuszcza lokalizowania urządzeń infrastruktury nie związanej z drogą na obiektach inżynierskich.
Dokumentacja projektowa winna przewidywać zastosowanie urządzeń podczyszczających ścieki deszczowe, zaprojektowanych na podstawie rzeczywistych badań wielkości węglowodorów ropopochodnych w obszarze – sąsiedztwie projektowanej drogi, ewentualnie innych urządzeń, do których zastosowania zamawiający zostanie zobowiązany przez właściwe organy pozwoleniem wodno prawnym bądź uzgodnieniami wynikającymi z innych decyzji, uzgodnień. Należy dążyć do ograniczenia konieczności wycinki drzew do minimum niezbędnego ze względu na kolizje z przebudową drogi oraz ze względów bezpieczeństwa ruchu.
Pasy zieleni izolacyjnej należy zaprojektować tak, aby stanowiły skuteczne osłony z odpowiednio dobranych gatunków drzew i krzewów o charakterze przeciwolśnieniowym oraz izolacyjnym (akustycznym i optycznym). Zieleń izolacyjna z racji swego gatunku i miejsca nasadzenia nie powinna ograniczać widoczności i nie powinna stwarzać dodatkowych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego (rozważyć możliwość nasadzenia stanowiącego ochronę drogi przed zawiewaniem w okresie zimowym).
Projektant ma obowiązek rozwiązać kompleksowo, powierzchniowe odwodnienie drogi i dróg serwisowych. Odwodnienie dróg, dobór średnic przepustów, wydajność rowów itp. należy potwierdzić obliczeniami hydrologicznymi. Kanalizację deszczową należy projektować zgodnie z ustawą „Prawo wodne", łącznie z opracowaniem operatu wodno prawnego i uzyskania pozwolenia wodno prawnego na wykonanie obiektów zaliczanych do urządzeń wodnych, w tym także rowów przydrożnych oraz uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego na odprowadzenie wód deszczowych. Projekt techniczny dla tej branży, będzie stanowił część składową niniejszego zamówienia, bez dodatkowego wynagrodzenia.
Budowę oświetlenia w przypadkach:
— przebiegu drogi w terenie zurbanizowanym;
— usunięcia kolizji istniejącego oświetlenia z przebudowywaną drogą;
— zmiany lokalizacji istniejącego oświetlonego przejścia dla pieszych;
— jeżeli konieczność taka wynika z analizy warunków i bezpieczeństwa ruchu.
Zamawiający wymaga zaprojektowania kanału technologicznego.
Dokumentacja projektowa winna przewidywać usunięcie kolizji ze wszystkimi urządzeniami infrastruktury, a także z elementami zagospodarowania terenu (drzewa, ogrodzenia, kapliczki itp.). W projektach usunięcia kolizji z urządzeniami infrastruktury technicznej winny być zachowane dotychczasowe własności użytkowe i parametry techniczne przebudowywanych urządzeń ze wskazaniem, które urządzenia mają być przebudowane na koszt właścicieli.
Uwaga:
Podane wyżej parametry techniczne i opisy należy zweryfikować przy udziale Zamawiającego na etapie opracowania Projektu Budowlanego. Za zgodą Zamawiającego dopuszcza się zmiany ww. wymogów.
W skład dokumentacji projektowej wchodzą, jeżeli są niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, w szczególności następujące opracowania:
1. mapy do celów projektowych w skali 1:500 w formie numerycznej i papierowej, których wykonanie leży po stronie Wykonawcy;
2. projekt budowlany i wykonawczy (w miarę zakresu planowanego do wykonania w szczególności pbw branży drogowej, elektrycznej, mostowej, kanalizacji deszczowej, gazowej, energetycznej, telekomunikacyjnej, sanitarnej, wodno-melioracyjnej itp.);
3. dokumentacja badań podłoża gruntowego i opinia geotechniczna;
4. projekt nasadzeń zieleni;
5. przedmiary robót;
6. kosztorysy ofertowe (ślepe);
7. kosztorysy inwestorskie;
8. szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót;
9. informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
10. wszystkie wymagane obowiązującymi przepisami opinie, uzgodnienia i decyzje administracyjne;
11. plansza zbiorcza uzbrojenia terenu (wszystkie branże);
12. projekt stałej organizacji ruchu oraz organizacji ruchu na czas budowy zatwierdzony przez właściwe organy;
13. inwentaryzacja zadrzewienia wraz z planem wyrębu;
14. dokumentacja geologiczno–inżynierska;
15. materiały do uzyskania decyzji pozwoleń wodno prawnych tj. operaty wodno prawne.
Dokumentacja powinna zawierać:
1. Oświadczenie projektantów że projekt wykonany został zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej i w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
2. Oświadczenie że wersja papierowa projektu jest tożsama z wersją elektroniczną.
3. Kopie wymaganych przepisami ustawy Prawo budowlane uprawnień Projektantów i Sprawdzających.
Ponadto poza dokumentacją należy przedłożyć komplet zaświadczeń z właściwej Izby Inżynierów Budownictwa - zaświadczenia muszą być aktualne na dzień sporządzania i przekazania dokumentacji projektowej do Zamawiającego.
Ponadto w ramach przedmiotu zamówienia do Wykonawcy należy przygotowanie:
Dokumentacji geodezyjno-prawnej do nabycia z mocy prawa nieruchomości niezbędnych pod budowę drogi wydzielonych liniami rozgraniczającymi (podziały nieruchomości i działki całe z podziałem na obręby geodezyjne).
Zamawiający szacuje, że liczba działek przeznaczonych do podziału wyniesie ok. 224. Rozliczenie ma formę ryczałtową więc Zamawiający nie przewiduje zmiany wynagrodzenia z tytułu zwiększenia lub zmniejszenia ilości działek, jaką Wykonawca przyjął do oszacowania kosztów przedmiotowej dokumentacji.
a) Wstępne prace poprzedzające dokonania podziałów nieruchomości:
— analiza istniejącej granicy pasa drogowego wykazanej na mapie do celów projektowych – Wykonawca zobowiązany jest do jej sprawdzenia i w razie rozbieżności uaktualnienia na mapie sytuacyjnej,
— na podstawie zwymiarowania projektowanych granic zajęcia terenu dokonanego przez Projektanta Wykonawca wykonuje analityczne opracowanie właściwego projektu podziału nieruchomości (określając współrzędne punktów granicznych i powierzchnie działek) oraz tworzy mapę:
— wykonawca wykorzystując zwymiarowanie granic zajęcia terenu dokonane przez Projektanta zobowiązany jest do takiego ustalenia punktów załamania granicy wyznaczającej pas drogowy, które stanowić będzie wypadkową procesu aproksymacji granicy ustalonej przez Projektanta i uwzględnienia sytuacji terenowej oraz układu granic na mapie ewidencyjnej;
— wykonawca zobowiązany jest przestrzegać zasady, by punkty załamania granic podziału projektować w miejscach o podwyższonej gwarancji ich utrzymania (np. miedze);
— wyznaczając granice podziału działek Wykonawca w miarę możliwości winien unikać sytuacji stwarzania działek o bardzo małej powierzchni, której powstanie byłoby jedynie wynikiem niewskazanej w takim przypadku precyzyjności i ścisłości przyjęcia zwymiarowania dokonanego przez Projektanta.
b) Badanie stanu prawnego dzielonych działek oraz działek do nabycia w całości i załączenie dokumentów własności:
— gdy nieruchomość ma założoną księgę wieczystą należy przeprowadzić badanie hipoteczne wszystkich jej 4-ech działów a do dokumentacji należy załączyć 1 egz.:
— badanie stanu prawnego powinno dot. tylko działki dzielonej lub całej wchodzącej w zakres projektowanego pasa drogowego niezbędnych do nabycia z mocy prawa na podstawie decyzji ZRID z podaniem jej powierzchni wynikającej z dokumentów znajdujących się w księdze;
— w przypadku gdy w wypisie w ewidencji gruntów jest wykazany tylko akt notarialny lub błędnie wpisana KW należy ustalić prawidłową księgę i wykonać badanie hipoteczne;
— w przypadku gdy nie jest założona księga na podstawie aktu notarialnego to należy uzyskać kopię tego aktu;
— gdy nieruchomość posiada Akt Własności Ziemi należy uzyskać jego kserokopię z klauzulą prawomocności, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez organ wydający a do dokumentacji należy załączyć 2egz. (oryginał + kopia);
— gdy nieruchomość objęta jest Postanowieniem Sądu należy uzyskać odpis z właściwego Sądu z klauzulę prawomocności, do dokumentacji należy załączyć 2egz. (oryginał + kopia) z dokumentem własności na poprzedniego właściciela;
— gdy nieruchomość posiada umowę przekazania gospodarstwa rolnego należy uzyskać kserokopię, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez właściwy organ a do dokumentacji należy załączyć 2egz. (oryginał + kopia) z dokumentem własności na poprzedniego właściciela;
— gdy nieruchomość posiada inne dokumenty własności (decyzje wywłaszczeniowe) lub użytkowania wieczystego itp. stwierdzające tytuł prawny do nieruchomości lub inne prawa do nieruchomości należy uzyskać kserokopię z klauzulą prawomocności, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez organ wydający a do dokumentacji należy załączyć 2egz. (oryginał + kopia);
— jeżeli dla nieruchomości nie istnieją żadne dokumenty własności należy uzyskać aktualny wypis z ewidencji gruntów stwierdzający posiadanie samoistne (w pozycji właściciel);
c) Opracowanie projektów podziału nieruchomości wchodzących w zakres projektowanego pasa drogowego niezbędnych do nabycia z mocy prawa na podstawie decyzji ZRID:
— wyznaczenie projektowanych granic pasa drogowego w terenie poprzez zamarkowanie nowych punktów granicznych za pomocą palików, do dokumentacji należy załączyć 1egz.:
— kopii protokołów z przyjęcia lub ustalenia granic nieruchomości;
— wykazy współrzędnych punktów granicznych nowego pasa drogowego wraz z powierzchniami działek z podziałem na obręby ze współrzędnych przewidzianymi do zajęcia w formacie DXF;
— sporządzenie map projektu podziału w oparciu o obowiązujące przepisy – do dokumentacji należy załączyć 5egz. uwzględniając m.in.:
— wykonanie mapy projektu podziału oddzielnie dla każdej nieruchomości podlegającej podziałowi oraz sporządzenie map dla nieruchomości wchodzących w całości w zakres projektowanego pasa drogowego, opatrzonych stosowną pieczęcią powiatowego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej;
— sporządzenie dokumentacji do uzyskania decyzji o zmianie powierzchni nieruchomości i uzyskanie prawomocnej decyzji starosty o zmianie powierzchni;
— sporządzenie dokumentacji do uzyskania decyzji o zmianie użytków i klas gruntu i uzyskanie prawomocnej decyzji starosty o ich zmianie;
— uzupełnienie mapy zasadniczej i przyjętej do zasobu geodezyjnego mapy do celów projektowych o rozbieżności wynikłe z ustalenia granic oraz brakujące szczegóły sytuacyjne oraz uzbrojenia terenu;
— w przypadku różnic w powierzchni, numeracji bądź położeniu działek pomiędzy stanem zawartym w ewidencji gruntów i budynków a stanem wynikającym z dokumentu własności należy dodatkowo sporządzić wykaz synchronizacyjny (również dla działek wchodzących w całości w skład wyznaczonego pasa drogowego);
— w przypadku niezgodności w osobie właściciela pomiędzy danymi z ewidencji gruntów i budynków a dokumentami własności należy sporządzić przejściowe wykazy zmian danych ewidencyjnych dla organu prowadzącego ewidencję oraz wystąpić do tego organu w celu wprowadzenia zmian, po zmianie należy uzyskać aktualny wypis z ewidencji gruntów;
Przy obliczaniu pola powierzchni działek (przy podziałach działek na 3 i więcej części należy bezwzględnie stosować przepisy wymienione w § 9 Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 9.11.2011 w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U z 2011 r., Nr263,poz.l572).
na mapach projektu podziału winien być wpisany właściciel nieruchomości wraz z adresem zamieszkania;
— sporządzenie map zbiorczych nieruchomości niezbędnych dla zrealizowania inwestycji, zawierających tylko elementy ewidencyjne w oparciu o aktualną ewidencję gruntów i budynków, w układzie wstęgowym, dla całego odcinka inwestycji z naniesieniem podziałów i linii rozgraniczających inwestycję;
— sporządzenie w programie EXCEL wykazu wszystkich działek (wraz z działkami drogowymi], niezbędnych dla zrealizowania inwestycji w 1 egz. oraz na płycie CD:
— wykaz powinien zawierać: dane właściciela/posiadacza oraz inne prawa do nieruchomości, położenie nieruchomości, oznaczenie nieruchomości wraz z powierzchnią (działki przed podziałem, działki wydzielone pod inwestycję oraz pozostałe działki, numeracja działek rosnąco), dokument własności, obciążenia nieruchomości (służebności, hipoteki), obręb geodezyjny,
— zarówno mapy zbiorcze jak i wykaz nieruchomości niezbędnych do zrealizowania inwestycji winny obejmować działki stanowiące projektowany pas drogowy od początku do końca inwestycji,
— sporządzenie wykazu wszystkich nieruchomości podlegających podziałowi z wyszczególnieniem na obręby do zatwierdzenia projektu podziału przez Starostę Biłgorajskiego(numeracja działek rosnąco) w 1 egz. oraz na płycie CD;
— sporządzenie wykazu wszystkich nieruchomości do obwieszczenia Starosty o wszczęciu postępowania o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej [numeracja działek, obręby, ark. rosnąco, nr działki przed podziałem i w nawiasie numer działki wydzielanej pod inwestycję oraz działki przejmowane w całości w 2egz. oraz na płycie CD;
— sporządzenie wykazu działek (nr, ark), na których realizowana jest inwestycja do wniosku o ZRID (numeracja działek rosnąco, obręby, numery działek przejmowanych pod realizację inwestycji) w 1 egz. oraz na płycie CD;
— sporządzenie wykazu działek, które z mocy prawa stają się własnością odpowiednich podmiotów w 1 egz. oraz na płycie CD. Wzory wykazów należy uzgodnić z Zamawiającym;
— uzyskanie 2 egz. (oryginał + kopia] skróconych wypisów z ewidencji gruntów i budynków dla wszystkich działek objętych liniami rozgraniczającymi teren inwestycji;
Uwaga: W przypadku, gdy działki drogowe nie mają uregulowanego stanu prawnego na Skarb Państwa - na skróconym wypisie winien figurować zapis „władający" a nie „właściciel".
— sporządzenie mapy poglądowej (orientacyjnej) z uwidocznieniem przebiegu drogi.
Dokumentacji do uzyskania prawa do prowadzenia prac na nieruchomościach poza projektowanym pasem drogowym w związku z przebudową dróg innych kategorii (wjazdy, drogi wewnętrzne) oraz przebudową istniejącej sieci uzbrojenia terenu:
a) uzyskanie 2 egz. (oryginał + kopia) skróconych wypisów z ewidencji gruntów i budynków dla wszystkich działek niezbędnych do przebudowy dróg innych kategorii, wjazdów i przebudowy istniejącej sieci uzbrojenie terenu;
b) mapy jednostkowe dla działek przewidzianych pod przebudowę dróg innych kategorii (wjazdy, drogi wewnętrzne) oraz przebudowę istniejącej sieci uzbrojenia terenu – bez ich rejestracji w PODGiK (szczegóły dotyczące elementów graficznych wnoszonych na mapę należy uzgodnić z Zamawiającym);
c) sporządzenie w programie EXCEL wykazu działek pod przebudowę istniejącej sieci uzbrojenia terenu, dróg innych kategorii oraz zjazdy i przekazanie na płycie CD – do dokumentacji należy załączyć 1 egz.;
— wykaz winien zawierać następujące dane: Lp. nazwisko i imię właściciela, władającego, dzierżawcy, adresy zamieszkania, arkusz, nr działki, obręb, przed podziałem i po podziale pozostająca u właściciela, powierzchnię zajęcia, rodzaj robót.
d) sporządzenie wykazu wszystkich nieruchomości do obwieszczenia Starosty o wszczęciu postępowania o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (numeracja działek rosnąco, nr działki przed podziałem i w nawiasie wydzielona pod inwestycję oraz całe działki) w 1 egz. oraz na płycie CD/DVD;
e) sporządzenie wykazu działek, na których realizowana jest inwestycja do wniosku o ZRID (numeracja działek rosnąco, nr działki przed podziałem i w nawiasie wydzielona pod inwestycję oraz całe działki) w 1 egz. oraz na płycie CD/DVD;
f) sporządzenie wykazu działek, na których realizowana jest inwestycja do decyzji ZRID (numeracja działek rosnąco, nr działki i arkusza po podziale oraz działki całe) w 1 egz. oraz na płycie CD/DVD.
Uwaga:
Wzory wykazów należy uzgodnić z Zamawiającym.
Wykonawca wykona opracowania projektowe w szacie graficznej, która spełni następujące wymagania:
— zapewni czytelność, przejrzystość i jednoznaczność treści,
— ilość arkuszy rysunkowych będzie ograniczona do niezbędnego minimum,
— całość dokumentacji będzie oprawiona w twardą oprawę i zszyta na stałe,
— na odwrocie której będzie spis zawartości,
— rysunki będą wykonane wg zasad rysunku technicznego w technice cyfrowej,
— każdy rysunek powinien być opatrzony metryką, podobnie jak strony tytułowe i okładki poszczególnych części składowych opracowania projektowego,
— na stronach tytułowych i metrykach powinny być oryginalne podpisy projektantów i sprawdzających,
— format opracowań: dla projektu organizacji ruchu – A3, dla pozostałych opracowań A4, (z ewentualnym rozwinięciem wstęgowym) z wyjątkiem mapy do celów projektowych i map do wizualizacji przedsięwzięcia – format do uzgodnienia z zamawiającym,
— forma projektów budowlanych powinna być zgodna z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 25.4.2012 w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r. poz. 462).
Tekst należy sporządzić zgodnie z zasadami języka polskiego tzn. poprawnie pod względem stylistycznym, gramatycznym, ortograficznym i interpunkcyjnym, przy użyciu dostępnych formatów tekstu, takich jak: wielkość czcionki, wyróżnienia, pogrubienia, kursywa, itp.
Przed przekazaniem opracowań projektowych do odbioru częściowego lub końcowego Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji proponowany spis teczek i ich zawartości oraz ogólną szatę graficzną opracowań projektowych.
Wykonawca jest zobowiązany opracowań dokumentację w niżej podanej ilości egzemplarzy:
1. Projekt budowlany i wykonawczy, projekt stałej organizacji ruchu i organizacji ruchu na czas budowy, szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, projekt wyburzeń i rozbiórki, projekt nasadzeń zieleni, dokumentacja geologiczno–inżynierska, dokumentacja badań podłoża gruntowego i opinia geotechniczna – 8 kompletów.
2. Operaty wodno prawne – 4 komplety.
3. Kosztorysy inwestorskie, ofertowe (ślepe), przedmiary robót – 4 komplety.
Wykonawca przekaże również Zamawiającemu oryginały opinii, uzgodnień, decyzji wydanych przez organy administracji publicznej i inne podmioty w toku prowadzenia prac projektowych. Ewentualne wykonanie dodatkowych egzemplarzy dokumentacji będzie przedmiotem dodatkowych uzgodnień pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszystkie materiały wskazane powyżej w wersji elektronicznej na zewnętrznych nośnikach danych (np. CD/DVD/Pendrive) w niżej wymienionych formatach:
— rysunki – format .dwg i .pdf lub .jpg,
— opisy – format .doc lub .docx,
— tabele – format .xls, lub .doc / .docx,
— kosztorysy i przedmiary - .zuz,
— inne elementy – format do uzgodnienia z zamawiającym.
Materiały w wersji elektronicznej muszą być tożsame z wersją papierową.
Wykonawca dołączy do umowy uzgodniony wcześniej przez Zamawiającego, szczegółowy harmonogram rzeczowo-finansowy prac projektowych. Harmonogram będzie wykonany z uwzględnieniem wymagań umowy, własnych możliwości Wykonawcy, a także wymaganych procedur prawnych i możliwych do przewidzenia przeszkód. W harmonogramie Wykonawca przedstawi:
— poszczególne elementy opracowań projektowych,
— kolejność realizacji poszczególnych elementów opracowań projektowych,
— terminy wykonania, uzgodnienia i przedłożenia do akceptacji poszczególnych elementów opracowań projektowych.
W razie potrzeby harmonogram będzie aktualizowany przez Wykonawcę po ustaleniu z Zamawiającym lub na żądanie Zamawiającego.
Zamawiający przewiduje płatność fakturami częściowymi, w kwocie przedstawionej w aktualnym harmonogramie rzeczowo–finansowym, za wykonanie i odebranie zakończonych elementów prac projektowych. Pozostałe części przedmiotu zamówienia odebrane zostaną fakturą końcową w pozostałej wysokości wynagrodzenia umownego za wykonanie przedmiotu zamówienia.
Wykonawca dokumentacji wyraża zgodę na powielanie i publikowanie dokumentacji w jakiejkolwiek formie w Internecie i materiałach informacyjnych przy jednoczesnym publikowaniu informacji o autorze opracowania.
Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia poufności wszystkich informacji uzyskanych od Zamawiającego w związku z realizacją niniejszego zamówienia.
W ramach umowy Wykonawca na wniosek Zamawiającego, dwukrotnie uaktualni (bez wynagrodzenia dodatkowego) kosztorys inwestorski w oparciu o poziom cen występujący w tym czasie zgodnie z Pzp.
Przy opisywaniu rozwiązań projektowych Wykonawca nie będzie wskazywał znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. Wykonawca przy opisywaniu rozwiązań projektowych zobowiązany jest do stosowania art. 29 i 30 ustawy Prawo zamówień publicznych.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71320000, 70000000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wykonawca starający się o zamówienie jest zobowiązany wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
1. Wysokość wadium 3 000 PLN (słownie: trzy tysiące złotych złotych)
2. Forma wadium
Wadium może być wniesione w:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007r., Nr 42, poz. 275 j.t., z późn. zm.).
Dokument wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia winien zawierać bezwarunkowe i nieodwołalne zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela zapłaty wymaganej kwoty wadium, na pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium, powstałe na skutek okoliczności określonych w ustawie (zaleca się nie wpinać na trwale tego dokumentu do całości oferty).
3. Termin i miejsce wniesienia wadium
a) Wadium należy wnieść najpóźniej przed upływem terminu składania ofert;
b) w przypadku wnoszenia wadium w formie pieniężnej, Wykonawca z zachowaniem właściwej staranności winien dokonać przelewu pieniężnego z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się datę uznania kwoty wadium na podanym poniżej przez Zamawiającego rachunku bankowym. Zaleca się, aby do oferty Wykonawcy załączyli kopię potwierdzenia wniesienia wadium w formie pieniężnej (kopię potwierdzenia przelewu);
c) w przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu ustaloną kwotę należy wpłacić przelewem na konto Zamawiającego prowadzone w Banku Pekao SA, Nr konta bankowego:
21 1240 2816 1111 0010 3394 2987;
d) jeżeli wadium zostanie wniesione w pieniądzu, przelewem, na poleceniu przelewu należy wpisać: „Wadium – Projekt Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 do Majdanu;
e) w przypadku wnoszenia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach określonych w pkt V.2 SIWZ dokument wadium w formie oryginału należy dołączyć do oferty;
f) nie wniesienie wadium w wymaganym terminie oraz wymaganej wysokości i formie skutkuje wykluczeniem Wykonawcy z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy;
g) złożone poręczenie lub gwarancja muszą zawierać w swojej treści zobowiązanie zgodne z art. 46 ust. 4a ustawy, tj.:
Beneficjentem wskazanym w gwarancji/poręczeniu musi być Gmina Biłgoraj, ul. T. Kościuszki 88, 23-400 Biłgoraj.
4. Zwrot wadium
Zamawiający zwraca wadium:
a) niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem przypadku zatrzymania wadium wynikającego z art. 46 ust 4a ustawy;
b) niezwłocznie na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
c) Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawców, którym zwrócono wadium na podstawie pkt.V.4.a) jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego;
d) jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszonym o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
5. Utrata Wadium
a) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie;
b) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
— odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
— nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
— zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
a) Wykonawcy, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego (np. konsorcja, spółki cywilne) zobowiązane są do ustanowienia w formie pisemnej pełnomocnika reprezentującego ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pełnomocnictwo powinno zawierać m.in.:
— określenie postępowania, którego dotyczy,
— oświadczenia podmiotów o przyjęciu odpowiedzialności solidarnej,
— oznaczenie Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia,
— wskazanie pełnomocnika,
— oznaczenie czasu trwania i zakres pełnomocnictwa.
b) dokument pełnomocnictwa powinien być podpisany przez upoważnione do reprezentowania osoby wskazane w rejestrach właściwych dla poszczególnych wykonawców (KRS, wyciąg z ewidencji działalności gospodarczej). Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.
Podmioty występujące wspólnie, których oferta zostanie wybrana, przed zawarciem umowy przedłożą Zamawiającemu umowę regulującą ich współpracę.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: III.1 Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
I. wykażą brak podstaw do wykluczenia z postępowania w okolicznościach o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2 pkt 5 ustawy.
II. spełniają warunki, określone w art. 22 ust 1 ustawy dotyczące:
1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełnienia tego warunku.
2. Posiadania wiedzy i doświadczenia:
Wykonanie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: 1 usługi lub kilku usług o łącznej wartości minimum 80 000 PLN brutto, polegającej / polegających na wykonaniu dokumentacji projektowej na budowę/przebudowę drogi / ulicy o łącznej długości minimum 1 500 mb wraz z uzbrojeniem technicznym wod-kan, gazowym, elektrycznym, elektroenergetycznym.
3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
a) dysponowanie co najmniej 1 osobą z uprawnieniami budowlanymi do projektowania w specjalności budowy dróg;
b) dysponowanie co najmniej 1 osobą z uprawnieniami budowlanymi do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
c) dysponowanie co najmniej 1 osobą z uprawnieniami budowlanymi do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
Uprawnienia budowlane do projektowania we wszystkich specjalnościach mają być bez ograniczeń (lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane w zakresie pełnionej funkcji, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów).
W przypadku wykonawców zagranicznych dopuszcza się kwalifikacje równoważne do wymaganych zdobyte w innych państwach, uznane w myśl art.12a ustawy z 7.7.1994 Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 r. nr 243, poz.1623 ze zm.).
4. Sytuacji ekonomicznej i finansowej:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełnienia tego warunku.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców każdy z Wykonawców nie może podlegać wykluczeniu z powodu okoliczności, o których mowa w art. 24 ust.1 i 2 pkt 5 ustawy, natomiast warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy muszą spełniać łącznie.
Ocena spełniania kryteriów brzegowych zostanie dokonana zgodnie z formułą „spełnia – nie spełnia” w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach wyszczególnionych w SIWZ. Z treści załączonych oświadczeń i dokumentów musi jednoznacznie wynikać, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
III.2 Informacja o oświadczeniach lub dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy
1. W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy
a) Wypełnione i podpisane oświadczenie o spełnianiu przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 - załącznik nr 3 do SIWZ oraz ponadto:
W zakresie wiedzy i doświadczenia
b) Wykaz wykonanych usług (wraz z podaniem ich przedmiotu i wartości, daty wykonania i podmiotów, na rzecz których zostały wykonane) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, potwierdzający spełnienie warunku określonego w pkt III.1.2_ SIWZ, opracowany według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SIWZ.
c) Dowody, na potwierdzenie, że ww. usługi zostały wykonane należycie:
— poświadczenie,
— oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt III.2.1.c) tiret pierwsze.
W przypadku, gdy Wykonawca składa inny dokument, o którym mowa w pkt. III.2.1.c) tiret drugie zobowiązany jest podać przyczyny braku możliwości uzyskania poświadczenia, o którym mowa w pkt III.2.1.c) tiret pierwsze.
W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi, wskazane w wykazie, o którym mowa powyżej, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów.
W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowód, o którym mowa powyżej będą budziły wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo innego dokumentu będzie wynikało, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu na rzecz, którego usługi były lub miały być wykonane o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
W zakresie osób zdolnych do wykonania zamówienia
d) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami – załącznik nr 6 do SIWZ.
e) Wypełnione i podpisane oświadczenie, że osoby wskazane w wykazie, o którym mowa w pkt. III.2.1.d) posiadają wymagane uprawnienia – załącznik nr 6a do SIWZ.
2. W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 pkt 5 ustawy:
a) wypełnione i podpisane oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 – załącznik nr 4 do SIWZ;
b) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
e) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
f) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
g) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
h) listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, albo informację o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej - w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy – załącznik nr 7 do SIWZ.
W przypadku oferty składanej wspólnie przez kilku Wykonawców, każdy Wykonawca składa wyżej wymieniony dokument odrębnie.
3. Inne dokumenty dotyczące potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
i) pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia – jeżeli wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
4. Pozostałe wymagane dokumenty
j) wypełniony i podpisany Formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SIWZ;
k) Pełnomocnictwo, dla osoby podpisującej ofertę, do podejmowania zobowiązań w imieniu Wykonawcy (jeżeli reprezentuje go pełnomocnik) oraz pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
l) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu lub pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu i zawarcia umowy - w przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia.
III.3 Informacja o dokumentach składanych przez podmioty zagraniczne
Od podmiotów zagranicznych wymagane są takie same dokumenty jak wymagane od podmiotów krajowych, z uwzględnieniem poniższych zastrzeżeń:
1. Za ważne uznaje się uprawnienia wydane również przez inne niż Rzeczpospolita Polska państwa Unii Europejskiej, Konfederację Szwajcarską, państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, na podstawie ustawy z 18.3.2008 o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. nr 63 poz. 394) oraz art. 20a ust 1 ustawy z 15.12.2000 o samorządzach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (j.t. Dz.U. z 2013 r. poz. 932).
2. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
3. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w:
a) pkt. III.2.2 lit. b) – d) i f) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
— nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
b) pkt III.2.2 lit. e) i g) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8,10 i 11 ustawy;
4. Dokumenty, o których mowa w pkt III.3.3.a) tiret pierwsze i trzecie oraz pkt. III.3.3.b) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
5. Dokument, o którym mowa w pkt. III.3.3.a) tiret drugie powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt III.3.3, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
7. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Opisano szczegółowo w pozycji III.2.1).
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Opisano szczegółowo w pozycji III.2.1).
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 95

2. Termin realizacji. Waga 5

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
JRP POPT.271.1.2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
2.4.2015 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 2.4.2015 - 10:15

Miejscowość:

Urząd Gminy Biłgoraj, ul. T. Kościuszki 88, 23-400 Biłgoraj.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): 1. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007–2013.
2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Upowszechnienie podejścia funkcjonalnego w planowaniu przestrzennym poprzez określenie granic i kierunków rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Biłgoraj” realizowanego w ramach Konkursu Dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych ogłoszonego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Projekt realizowany jest w partnerstwie Gminy Biłgoraj, Gminy Miasto Biłgoraj oraz Gminy Księżpol.
VI.3)Informacje dodatkowe
I. Wymagany termin wykonania przedmiotu zamówienia:
— minimalny – 19.6.2015,
— maksymalny – 29.6.2015.
II. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy, tj. zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.
III. Niedopuszczalne są zmiany istotnych postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, za wyjątkiem zmian przewidzianych przez Zamawiającego w § 12 projektu umowy stanowiącej załącznik do niniejszej specyfikacji.
1. Zmiany i uzupełnienia treści umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej.
2. Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, polegających na:
1) zmianie terminu przewidzianego na zrealizowanie przedmiotu zamówienia:
a) wstrzymanie realizacji przedmiotu umowy przez Zamawiającego ze względu na czynniki, których Zamawiający nie mógł przewidzieć;
b) inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy, w tym skutkujące niemożliwością wykonania przedmiotu umowy w ustalonym terminie oraz czynniki o charakterze siły wyższej (za siłę wyższą należy rozumieć zdarzenie zewnętrzne w stosunku do powołującego się na nią podmiotu, obiektywne, którego nie można było przewidzieć lub przy obiektywnej ocenie zdarzeń można było ustalić co najwyżej bardzo niski stopień prawdopodobieństwa jego pojawienia się a jego skutkom nie można było zapobiec).
W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych wyżej, termin przewidziany na zrealizowanie przedmiotu umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty.
2) zmianie zakresu przedmiotu umowy spowodowanej czynnikami niezależnymi od Zamawiającego i których Zamawiający nie mógł przewidzieć, w szczególności gdy:
a) zmianie uległy przepisy prawne powodujące konieczność modyfikacji opisu przedmiotu zamówienia – w przypadku wystąpienia tej okoliczności zakres przedmiotu zamówienia może zostać zmieniony w zakresie w jakim wprowadzone zostały zmiany do obowiązujących przepisów;
b) ze względu na uzyskane opinie, uzgodnienia od podmiotów trzecich zachodzi konieczność modyfikacji koncepcji rozbudowy drogi - w przypadku wystąpienia tej okoliczności zakres przedmiotu zamówienia może zostać zmieniony w zakresie w jakim wprowadzone zostały zmiany do koncepcji.
3) zmianie wynagrodzenia umownego za zrealizowanie przedmiotu zamówienia w szczególności spowodowanej:
a) zmianą ustawowej stawki VAT na realizowany przedmiot umowy – w przypadku wystąpienia tej okoliczności wynagrodzenie umowne może zostać zmienione, zmiana może polegać na zwiększeniu lub zmniejszeniu wynagrodzenia w związku ze zmianą stawki podatku VAT i może dotyczyć wyłącznie zakresu realizowanego po terminie zmiany stawki VAT.
4) zmianach osobowych w szczególności w przypadku gdy:
a) z uwagi na niezależne od stron okoliczności (np. choroba, wypadki losowe, nieprzewidziane zmiany organizacyjne) nastąpiła lub powinna nastąpić zmiana osób kluczowych dla realizacji umowy np. koordynatora prac, projektanta itp. oraz osób reprezentujących strony.
5) zmianach redakcyjnych umowy w szczególności w przypadku gdy:
a) nastąpi zmiana danych stron ujawnionych w rejestrach publicznych oraz zmiany dotyczące wskazania stron.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, przesyłając kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
5. Terminy wniesienia odwołania:
a) Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
b) Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
c) Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. XIV.5.a) i b). wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
d) Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
— 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
— 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający: nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
— 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający: nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
— szczegółowe zasady postępowania po wniesieniu odwołania, określają stosowne przepisy Działu VI ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
7. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego, za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
19.2.2015
TI Tytuł Polska-Biłgoraj: Usługi w zakresie nieruchomości
ND Nr dokumentu 183087-2015
PD Data publikacji 27/05/2015
OJ Dz.U. S 100
TW Miejscowość BIŁGORAJ
AU Nazwa instytucji Gmina Biłgoraj
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 22/05/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 70000000 - Usługi w zakresie nieruchomości
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 70000000 - Usługi w zakresie nieruchomości
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
RC Kod NUTS PL312
IA Adres internetowy (URL) http://www.ugbilgoraj.bip.lubelskie.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

27/05/2015    S100    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Biłgoraj: Usługi w zakresie nieruchomości

2015/S 100-183087

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Biłgoraj
ul. T. Kościuszki 88
Osoba do kontaktów: Mateusz Bury, Jolanta Jargieło
23-400 Biłgoraj
Polska
Tel.: +48 846882830
E-mail: sekretariat@gminabilgoraj.pl
Faks: +48 846863584

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.ugbilgoraj.bip.lubelskie.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Porządek i bezpieczeństwo publiczne
Środowisko
Budownictwo i obiekty komunalne
Ochrona socjalna
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlanego i wykonawczego) dla zadania pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska od granic administracyjnych Gminy Biłgoraj i Gminy Księżpol (ok. km 94+084) do miejscowości Majdan Nowy.”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Biłgoraj, Miasto Biłgoraj, Gmina Księżpol.

Kod NUTS PL312

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlanego i wykonawczego)
dla zadania pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk
— Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska od granic administracyjnych Gminy Biłgoraj i Gminy Księżpol
(ok. km 94+084) do miejscowości Majdan Nowy.” długości 2 338 mb, wraz z zabezpieczeniem lub rozbudową
urządzeń obcych kolidujących z planowaną drogą i obiektami inżynierskimi. Planowana do rozbudowy droga
jest drogą wojewódzką klasy G położoną na terenie Gminy Księżpol (województwo lubelskie, powiat biłgorajski).
W ramach zamówienia należy wykonać kompletny projekt budowlany i wykonawczy.
Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z opracowaną koncepcją, stanowiącą załącznik nr 8 do
Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia został
złożony przez Inwestora (Gminę Biłgoraj) do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie.
W opisie projektu i na rysunkach należy posługiwać się istniejącym na drodze kilometrażem drogowym.
Wykonawca jest zobowiązany do stosowania aktualnej numeracji dróg wszystkich kategorii.
W otoczeniu drogi znajdują się tereny zabudowane i niezabudowane. Wykonawca powinien zidentyfikować
istniejące terenowe uwarunkowania. Potrzebne informacje i uwarunkowania wynikające z zagospodarowania
istniejącego pasa drogowego i terenu przyległego Wykonawca uzyska w ramach wykonania dokumentacji
projektowej.
Wykonawca na podstawie przeglądu i oceny stanu technicznego wytypuje do przebudowy, rozbudowy
przepusty znajdujące się w złym stanie technicznym oraz przepusty, które trzeba wybudować lub dostosować
do warunków technicznych drogi klasy G. Wykonawca ma obowiązek dokonania inwentaryzacji terenu w
celu poprawnego rozeznania warunków terenowych i prawidłowego oszacowania kosztów i zakresu prac
projektowych.
Obiekt budowlany i związane z nim urządzenia budowlane należy projektować w sposób zapewniający formę
architektoniczną dostosowaną do krajobrazu i otaczającej zabudowy. Obiekty budowlane i urządzenia należy
projektować w szczególności zgodnie z:
przepisami, w tym techniczno – budowlanymi w szczególności biorąc pod uwagę Rozporządzenie Ministra
Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi
publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 1999r. Nr 43, poz. 430 z późn. zm.) i Rozporządzenie Ministra Transportu
i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty
inżynierskie i ich usytuowanie (Dz. U. z 2000r. Nr 63, poz. 735);
ustawą z dnia 21.03.1985r. o drogach publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007r., poz. 19, Nr 115 z późn. zm.).
Obiekty budowlane i urządzenia należy projektować tak, aby zapewnić optymalną ekonomiczność budowy i
eksploatacji z zastosowaniem nowoczesnych konstrukcji, materiałów i technologii robót. Obiekty budowlane i
urządzenia należy projektować z zapewnieniem wymagań ustawy o odpadach.
Przy projektowaniu obiektów inżynierskich należy stosować przepisy Polskich i Europejskich Norm.
Warunki techniczne projektowanej drogi:
droga klasy G;
projektowane obciążenie nawierzchni 115 kN/oś, kategoria ruchu KR IV;
szerokość jezdni 7,0 m (2x3,5m) + opaska bitumiczna 2x0,5 m;
szerokość poboczy utwardzonych 2x1,5 m;
skrzyżowania – typu rondo lub skanalizowane, skrzyżowania typu rondo należy zaprojektować do kategorii
ruchu KR V
granica pasa drogowego – min. 0,75m od granicy robót ziemnych;
zaprojektować dodatkowe pasy ruchu w miejscu zjazdów na drogę serwisową;
infrastrukturę techniczną wynieść poza jezdnię;
pionowa skrajnia drogi minimum 4,7 m;
odległości węzłów, skrzyżowań i zjazdów, dostępności dróg, typów węzłów, skrzyżowań i zjazdów – wg
Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny
odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 1999r. Nr 43, poz. 430 z późn. zm.);
Wykonawca projektu zapewni obsługę komunikacyjną do każdej działki, przy czym każdy zjazd zarówno
indywidualny jak i publiczny winien być przeanalizowany pod względem wysokościowym i usytuowania w
planie. Powinien zapewniać - zgodnie z normatywem - dojazd do posesji. W przypadku, mimo przyjętych
maksymalnych spadków podłużnych wg wymogów, długość zjazdu będzie wychodziła poza granicę
pasa drogowego, projekt powinien przewidzieć wykonanie nasypu na posesję i przebudowę ogrodzenia,
jeśli zajdzie taka konieczność. Dla takich zjazdów należy przedstawić w formie graficznej i opisowej
indywidualne rozwiązanie. Dla pozostałych przypadków, jeśli długość zjazdu będzie mieściła się w granicach
pasa drogowego, w tabeli zjazdów przedstawić dla każdego zjazdu z osobna, rzędne jego rozwiązania
wysokościowego w punktach charakterystycznych osi zjazdu;
należy zapewnić dojścia do furtek, o ile wystąpią;
odwodnienie drogi zgodnie z opisem poniżej
Przewidywany zakres prac projektowych:
zaprojektować konstrukcje drogi do uzyskania wymaganej nośności 115kN/oś i szerokości jezdni 7,0m + 1,0 m
opaski bitumicznej;
wykonanie warstwy ścieralnej z masy SMA i wiążącej z betonu asfaltowego;
zaprojektować komunikację pieszą i rowerową powiązaną z istniejącą i planowaną infrastrukturą zapewniającą
obsługę terenów zurbanizowanych wg. potrzeb obsługi użytkowników;
dodatkowe pasy ruchu w miejscach zjazdów na drogę serwisową oraz ważniejszych skrzyżowań oraz azyli dla
pieszych tam gdzie jest to uzasadnione;
przebudowa skrzyżowań z drogami bocznymi – w tym korekta geometrii skrzyżowań i wybór
najkorzystniejszego wariantu rozwiązania;
budowa, przebudowa, remont przepustów cieków zlokalizowanych pod drogą;
budowa odwodnienia pasa drogowego poprzez rowy odwadniające
oraz kanalizację deszczową w zależności od przyjętego przekroju jezdni z odprowadzeniem wód opadowych do
odbiorników wskazanych przez Projektanta;
przebudowa kolizji z istniejącą infrastrukturą
oświetlenie zgodnie z opisem poniżej;
oznakowania poziome i pionowe, budowa urządzeń bezpieczeństwa ruchu;
nasadzenie zieleni;
Obiekty inżynierskie mają spełniać wymagania przepisów Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki
Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich
usytuowanie (Dz. U. z 2000r. Nr 63, poz. 735).
Należy wykonać przeglądy istniejących obiektów i przepustów. Dokumentacja projektowa winna przewidywać
remont, przebudowę, likwidację bądź budowę nowych przepustów, obiektów inżynierskich z uwzględnieniem
zaleceń z przeglądów oraz uwarunkowań wynikających z budowy drogi.
Zamawiający nie dopuszcza lokalizowania urządzeń infrastruktury nie związanej z drogą na obiektach
inżynierskich.
Dokumentacja projektowa winna przewidywać zastosowanie urządzeń podczyszczających ścieki deszczowe,
zaprojektowanych na podstawie rzeczywistych badań wielkości węglowodorów ropopochodnych w obszarze –
sąsiedztwie projektowanej drogi, ewentualnie innych urządzeń, do których zastosowania zamawiający zostanie
zobowiązany przez właściwe organy pozwoleniem wodno prawnym bądź uzgodnieniami wynikającymi z innych
decyzji, uzgodnień. Należy dążyć do ograniczenia konieczności wycinki drzew do minimum niezbędnego ze
względu na kolizje z przebudową drogi oraz ze względów bezpieczeństwa ruchu.
Pasy zieleni izolacyjnej należy zaprojektować tak, aby stanowiły skuteczne osłony z odpowiednio dobranych
gatunków drzew i krzewów o charakterze przeciwolśnieniowym oraz izolacyjnym (akustycznym i optycznym).
Zieleń izolacyjna z racji swego gatunku i miejsca nasadzenia nie powinna ograniczać widoczności i nie powinna
stwarzać dodatkowych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego (rozważyć możliwość nasadzenia
stanowiącego ochronę drogi przed zawiewaniem w okresie zimowym).
Projektant ma obowiązek rozwiązać kompleksowo, powierzchniowe odwodnienie drogi i dróg serwisowych.
Odwodnienie dróg, dobór średnic przepustów, wydajność rowów itp. należy potwierdzić obliczeniami
hydrologicznymi. Kanalizację deszczową należy projektować zgodnie z ustawą „Prawo wodne", łącznie z
opracowaniem operatu wodno prawnego i uzyskania pozwolenia wodno prawnego na wykonanie obiektów
zaliczanych do urządzeń wodnych, w tym także rowów przydrożnych oraz uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego
na odprowadzenie wód deszczowych. Projekt techniczny dla tej branży, będzie stanowił część
składową niniejszego zamówienia, bez dodatkowego wynagrodzenia.
Budowę oświetlenia w przypadkach:
przebiegu drogi w terenie zurbanizowanym;
usunięcia kolizji istniejącego oświetlenia z przebudowywaną drogą;
zmiany lokalizacji istniejącego oświetlonego przejścia dla pieszych;
jeżeli konieczność taka wynika z analizy warunków i bezpieczeństwa ruchu.
Zamawiający wymaga zaprojektowania kanału technologicznego.
Dokumentacja projektowa winna przewidywać usunięcie kolizji ze wszystkimi urządzeniami infrastruktury, a
także z elementami zagospodarowania terenu (drzewa, ogrodzenia, kapliczki itp.). W projektach usunięcia
kolizji z urządzeniami infrastruktury technicznej winny być zachowane dotychczasowe własności użytkowe i
parametry techniczne przebudowywanych urządzeń ze wskazaniem, które urządzenia mają być przebudowane
na koszt właścicieli.
UWAGA:
Podane wyżej parametry techniczne i opisy należy zweryfikować przy udziale Zamawiającego na etapie
opracowania Projektu Budowlanego. Za zgodą Zamawiającego dopuszcza się zmiany ww. wymogów.
W skład dokumentacji projektowej wchodzą, jeżeli są niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, w
szczególności następujące opracowania:
1. mapy do celów projektowych w skali 1:500 w formie numerycznej i papierowej, których wykonanie leży po
stronie Wykonawcy;
2. projekt budowlany i wykonawczy (w miarę zakresu planowanego do wykonania w szczególności pbw
branży drogowej, elektrycznej, mostowej, kanalizacji deszczowej, gazowej, energetycznej, telekomunikacyjnej,
sanitarnej, wodno - melioracyjnej itp.);
3. dokumentacja badań podłoża gruntowego i opinia geotechniczna
4. projekt nasadzeń zieleni
5. przedmiary robót;
6. kosztorysy ofertowe (ślepe);
7. kosztorysy inwestorskie;
8. szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót;
9. informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
10. wszystkie wymagane obowiązującymi przepisami opinie, uzgodnienia i decyzje administracyjne,
11. plansza zbiorcza uzbrojenia terenu (wszystkie branże);
12. projekt stałej organizacji ruchu oraz organizacji ruchu na czas budowy zatwierdzony przez właściwe organy;
13. inwentaryzacja zadrzewienia wraz z planem wyrębu;
14. dokumentacja geologiczno – inżynierska;
15. materiały do uzyskania decyzji pozwoleń wodno prawnych tj. operaty wodno prawne.
Dokumentacja powinna zawierać:
1. Oświadczenie projektantów że projekt wykonany został zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami
wiedzy technicznej i w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć,
2. Oświadczenie że wersja papierowa projektu jest tożsama z wersją elektroniczną,
3. Kopie wymaganych przepisami ustawy Prawo budowlane uprawnień Projektantów i Sprawdzających.
Ponadto poza dokumentacją należy przedłożyć komplet zaświadczeń z właściwej Izby Inżynierów Budownictwa
— zaświadczenia muszą być aktualne na dzień sporządzania i przekazania dokumentacji projektowej do
Zamawiającego.
Ponadto w ramach przedmiotu zamówienia do Wykonawcy należy przygotowanie:
Dokumentacji geodezyjno - prawnej do nabycia z mocy prawa nieruchomości niezbędnych pod budowę
drogi wydzielonych liniami rozgraniczającymi (podziały nieruchomości i działki całe z podziałem na obręby
geodezyjne).
Zamawiający szacuje, że liczba działek przeznaczonych do podziału wyniesie ok. 224. Rozliczenie ma formę
ryczałtową więc Zamawiający nie przewiduje zmiany wynagrodzenia z tytułu zwiększenia lub zmniejszenia ilości
działek, jaką Wykonawca przyjął do oszacowania kosztów przedmiotowej dokumentacji.
a) Wstępne prace poprzedzające dokonania podziałów nieruchomości:
— analiza istniejącej granicy pasa drogowego wykazanej na mapie do celów projektowych - Wykonawca
zobowiązany jest do jej sprawdzenia i w razie rozbieżności uaktualnienia na mapie sytuacyjnej.
— na podstawie zwymiarowania projektowanych granic zajęcia terenu dokonanego przez Projektanta
Wykonawca wykonuje analityczne opracowanie właściwego projektu podziału nieruchomości (określając
współrzędne punktów granicznych i powierzchnie działek) oraz tworzy mapę:
wykonawca wykorzystując zwymiarowanie granic zajęcia terenu dokonane przez Projektanta zobowiązany jest
do takiego ustalenia punktów załamania granicy wyznaczającej pas drogowy, które stanowić będzie wypadkową
procesu aproksymacji granicy ustalonej przez Projektanta i uwzględnienia sytuacji terenowej oraz układu granic
na mapie ewidencyjnej;
wykonawca zobowiązany jest przestrzegać zasady, by punkty załamania granic podziału projektować w
miejscach o podwyższonej gwarancji ich utrzymania (np. miedze);
wyznaczając granice podziału działek Wykonawca w miarę możliwości winien unikać sytuacji stwarzania
działek o bardzo małej powierzchni, której powstanie byłoby jedynie wynikiem niewskazanej w takim przypadku
precyzyjności i ścisłości przyjęcia zwymiarowania dokonanego przez Projektanta.
b) Badanie stanu prawnego dzielonych działek oraz działek do nabycia w całości i
załączenie dokumentów własności:
— gdy nieruchomość ma założoną księgę wieczystą należy przeprowadzić badanie hipoteczne wszystkich jej 4-
ech działów a do dokumentacji należy załączyć 1 egz.:
badanie stanu prawnego powinno dot. tylko działki dzielonej lub całej wchodzącej w zakres projektowanego
pasa drogowego niezbędnych do nabycia z mocy prawa na podstawie decyzji ZRID z podaniem jej powierzchni
wynikającej z dokumentów znajdujących się w księdze;
w przypadku gdy w wypisie w ewidencji gruntów jest wykazany tylko akt notarialny lub błędnie wpisana KW
należy ustalić prawidłową księgę i wykonać badanie hipoteczne;
w przypadku gdy nie jest założona księga na podstawie aktu notarialnego to należy uzyskać kopię tego aktu
— gdy nieruchomość posiada Akt Własności Ziemi należy uzyskać jego kserokopię z klauzulą prawomocności,
poświadczoną za zgodność z oryginałem przez organ wydający a do dokumentacji należy załączyć 2egz.
(oryginał + kopia);
— gdy nieruchomość objęta jest Postanowieniem Sądu należy uzyskać odpis z właściwego Sądu z klauzulę
prawomocności, do dokumentacji należy załączyć 2egz. (oryginał + kopia) z dokumentem własności na
poprzedniego właściciela;
— gdy nieruchomość posiada umowę przekazania gospodarstwa rolnego należy uzyskać kserokopię,
poświadczoną za zgodność z oryginałem przez właściwy organ a do dokumentacji należy załączyć 2egz.
(oryginał + kopia) z dokumentem własności na poprzedniego właściciela;
— gdy nieruchomość posiada inne dokumenty własności (decyzje wywłaszczeniowe) lub użytkowania
wieczystego itp. stwierdzające tytuł prawny do nieruchomości lub inne prawa do nieruchomości należy uzyskać
kserokopię z klauzulą prawomocności, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez organ wydający a do
dokumentacji należy załączyć 2egz. (oryginał + kopia);
— jeżeli dla nieruchomości nie istnieją żadne dokumenty własności należy uzyskać aktualny wypis z ewidencji
gruntów stwierdzający posiadanie samoistne (w pozycji właściciel);
c) Opracowanie projektów podziału nieruchomości wchodzących w zakres projektowanego pasa drogowego
niezbędnych do nabycia z mocy prawa na podstawie decyzji ZRID:
— wyznaczenie projektowanych granic pasa drogowego w terenie poprzez zamarkowanie nowych punktów
granicznych za pomocą palików, do dokumentacji należy załączyć 1egz.:
kopii protokołów z przyjęcia lub ustalenia granic nieruchomości;
wykazy współrzędnych punktów granicznych nowego pasa drogowego wraz z powierzchniami działek z
podziałem na obręby ze współrzędnych przewidzianymi do zajęcia w formacie DXF;
— sporządzenie map projektu podziału w oparciu o obowiązujące przepisy - do dokumentacji należy załączyć
5egz. uwzględniając m.in.:
wykonanie mapy projektu podziału oddzielnie dla każdej nieruchomości podlegającej podziałowi oraz
sporządzenie map dla nieruchomości wchodzących w całości w zakres projektowanego pasa drogowego,
opatrzonych stosowną pieczęcią powiatowego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej;
sporządzenie dokumentacji do uzyskania decyzji o zmianie powierzchni nieruchomości i uzyskanie
prawomocnej decyzji starosty o zmianie powierzchni;
sporządzenie dokumentacji do uzyskania decyzji o zmianie użytków i klas gruntu i uzyskanie prawomocnej
decyzji starosty o ich zmianie;
uzupełnienie mapy zasadniczej i przyjętej do zasobu geodezyjnego mapy do celów projektowych o rozbieżności
wynikłe z ustalenia granic oraz brakujące szczegóły sytuacyjne oraz uzbrojenia terenu;
w przypadku różnic w powierzchni, numeracji bądź położeniu działek pomiędzy stanem zawartym w ewidencji
gruntów i budynków a stanem wynikającym z dokumentu własności należy dodatkowo sporządzić wykaz
synchronizacyjny (również dla działek wchodzących w całości w skład wyznaczonego pasa drogowego);
w przypadku niezgodności w osobie właściciela pomiędzy danymi z ewidencji gruntów i budynków a
dokumentami własności należy sporządzić przejściowe wykazy zmian danych ewidencyjnych dla organu
prowadzącego ewidencję oraz wystąpić do tego organu w celu wprowadzenia zmian, po zmianie należy
uzyskać aktualny wypis z ewidencji gruntów;
Przy obliczaniu pola powierzchni działek (przy podziałach działek na 3 i więcej części należy bezwzględnie
stosować przepisy wymienione w § 9 Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia
9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych
i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu
geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U z 2011 r., Nr263,poz.l572).
na mapach projektu podziału winien być wpisany właściciel nieruchomości wraz z adresem zamieszkania;
— sporządzenie map zbiorczych nieruchomości niezbędnych dla zrealizowania inwestycji, zawierających tylko
elementy ewidencyjne w oparciu o aktualną ewidencję gruntów i budynków, w układzie wstęgowym, dla całego
odcinka inwestycji z naniesieniem podziałów i linii rozgraniczających inwestycję;
— sporządzenie w programie EXCEL wykazu wszystkich działek (wraz z działkami drogowymi], niezbędnych dla
zrealizowania inwestycji w 1 egz. oraz na płycie CD:
wykaz powinien zawierać: dane właściciela/posiadacza oraz inne prawa do nieruchomości, położenie
nieruchomości, oznaczenie nieruchomości wraz z powierzchnią (działki przed podziałem, działki wydzielone pod
inwestycję oraz pozostałe działki, numeracja działek rosnąco), dokument własności, obciążenia nieruchomości
(służebności, hipoteki), obręb geodezyjny,
zarówno mapy zbiorcze jak i wykaz nieruchomości niezbędnych do zrealizowania inwestycji winny obejmować
działki stanowiące projektowany pas drogowy od początku do końca inwestycji,
— sporządzenie wykazu wszystkich nieruchomości podlegających podziałowi z wyszczególnieniem na obręby
do zatwierdzenia projektu podziału przez Starostę Biłgorajskiego(numeracja działek rosnąco) w 1 egz. oraz na
płycie CD;
— sporządzenie wykazu wszystkich nieruchomości do obwieszczenia Starosty o wszczęciu postępowania o
wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej [numeracja działek, obręby, ark. rosnąco, nr
działki przed podziałem i w nawiasie numer działki wydzielanej pod inwestycję oraz działki przejmowane w
całości w 2egz. oraz na płycie CD
— sporządzenie wykazu działek (nr, ark), na których realizowana jest inwestycja do wniosku o ZRID (numeracja
działek rosnąco, obręby, numery działek przejmowanych pod realizację inwestycji) w 1 egz. oraz na płycie CD;
— sporządzenie wykazu działek, które z mocy prawa stają się własnością odpowiednich podmiotów w 1 egz.
oraz na płycie CD. Wzory wykazów należy uzgodnić z Zamawiającym.
— uzyskanie 2 egz. (oryginał + kopia] skróconych wypisów z ewidencji gruntów i budynków dla wszystkich
działek objętych liniami rozgraniczającymi teren inwestycji.
Uwaga: W przypadku, gdy działki drogowe nie mają uregulowanego stanu prawnego na Skarb Państwa - na
skróconym wypisie winien figurować zapis „władający" a nie „właściciel".
— sporządzenie mapy poglądowej (orientacyjnej) z uwidocznieniem przebiegu drogi.
Dokumentacji do uzyskania prawa do prowadzenia prac na nieruchomościach poza projektowanym pasem
drogowym w związku z przebudową dróg innych kategorii (wjazdy, drogi wewnętrzne) oraz przebudową
istniejącej sieci uzbrojenia terenu:
a) uzyskanie 2egz. (oryginał + kopia) skróconych wypisów z ewidencji gruntów i budynków dla wszystkich
działek niezbędnych do przebudowy dróg innych kategorii, wjazdów i przebudowy istniejącej sieci uzbrojenie
terenu,
b) mapy jednostkowe dla działek przewidzianych pod przebudowę dróg innych kategorii (wjazdy, drogi
wewnętrzne) oraz przebudowę istniejącej sieci uzbrojenia terenu – bez ich rejestracji w PODGiK (szczegóły
dotyczące elementów graficznych wnoszonych na mapę należy uzgodnić z Zamawiającym),
c) sporządzenie w programie EXCEL wykazu działek pod przebudowę istniejącej sieci uzbrojenia terenu, dróg
innych kategorii oraz zjazdy i przekazanie na płycie CD - do dokumentacji należy załączyć 1 egz.;
— wykaz winien zawierać następujące dane: Lp. nazwisko i imię właściciela, władającego, dzierżawcy, adresy
zamieszkania, arkusz, nr działki, obręb, przed podziałem i po podziale pozostająca u właściciela, powierzchnię
zajęcia, rodzaj robót.
d) sporządzenie wykazu wszystkich nieruchomości do obwieszczenia Starosty o wszczęciu postępowania o
wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (numeracja działek rosnąco, nr działki przed
podziałem i w nawiasie wydzielona pod inwestycję oraz całe działki) w 1 egz. oraz na płycie CD/DVD;
e) sporządzenie wykazu działek, na których realizowana jest inwestycja do wniosku o ZRID (numeracja działek
rosnąco, nr działki przed podziałem i w nawiasie wydzielona pod inwestycję oraz całe działki) w 1 egz. oraz na
płycie CD/DVD;
f) sporządzenie wykazu działek, na których realizowana jest inwestycja do decyzji ZRID (numeracja działek
rosnąco, nr działki i arkusza po podziale oraz działki całe) w 1 egz. oraz na płycie CD/DVD.
Uwaga:
Wzory wykazów należy uzgodnić z Zamawiającym.
Wykonawca wykona opracowania projektowe w szacie graficznej, która spełni następujące wymagania:
zapewni czytelność, przejrzystość i jednoznaczność treści,
ilość arkuszy rysunkowych będzie ograniczona do niezbędnego minimum,
całość dokumentacji będzie oprawiona w twardą oprawę i zszyta na stałe,
na odwrocie której będzie spis zawartości,
rysunki będą wykonane wg zasad rysunku technicznego w technice cyfrowej,
każdy rysunek powinien być opatrzony metryką, podobnie jak strony tytułowe i okładki poszczególnych części
składowych opracowania projektowego,
na stronach tytułowych i metrykach powinny być oryginalne podpisy projektantów i sprawdzających,
format opracowań: dla projektu organizacji ruchu – A3, dla pozostałych opracowań A4, (z ewentualnym
rozwinięciem wstęgowym) z wyjątkiem mapy do celów projektowych i map do wizualizacji przedsięwzięcia –
format do uzgodnienia z zamawiającym,
forma projektów budowlanych powinna być zgodna z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i
Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego
(Dz. U. z 2012r. poz. 462);
Tekst należy sporządzić zgodnie z zasadami języka polskiego tzn. poprawnie pod względem stylistycznym,
gramatycznym, ortograficznym i interpunkcyjnym, przy użyciu dostępnych formatów tekstu, takich jak: wielkość
czcionki, wyróżnienia, pogrubienia, kursywa, itp.
Przed przekazaniem opracowań projektowych do odbioru częściowego lub końcowego Wykonawca przedstawi
Zamawiającemu do akceptacji proponowany spis teczek i ich zawartości oraz ogólną szatę graficzną
opracowań projektowych.
Wykonawca jest zobowiązany opracowań dokumentację w niżej podanej ilości egzemplarzy:
1. Projekt budowlany i wykonawczy, projekt stałej organizacji ruchu i organizacji ruchu na czas budowy,
szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, informacja dotycząca bezpieczeństwa
i ochrony zdrowia, projekt wyburzeń i rozbiórki, projekt nasadzeń zieleni, dokumentacja geologiczno –
inżynierska, dokumentacja badań podłoża gruntowego i opinia geotechniczna – 8 kompletów,
2. Operaty wodno prawne – 4 komplety,
3. Kosztorysy inwestorskie, ofertowe (ślepe), przedmiary robót – 4 komplety
Wykonawca przekaże również Zamawiającemu oryginały opinii, uzgodnień, decyzji wydanych przez organy
administracji publicznej i inne podmioty w toku prowadzenia prac projektowych. Ewentualne wykonanie
dodatkowych egzemplarzy dokumentacji będzie przedmiotem dodatkowych uzgodnień pomiędzy Wykonawcą a
Zamawiającym.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszystkie materiały wskazane powyżej w wersji elektronicznej na
zewnętrznych nośnikach danych (np. CD/DVD/Pendrive) w niżej wymienionych formatach:
rysunki – format .dwg i .pdf lub .jpg
opisy – format .doc lub .docx
tabele – format .xls, lub .doc / .docx,
kosztorysy i przedmiary - .zuz
inne elementy – format do uzgodnienia z zamawiającym
Materiały w wersji elektronicznej muszą być tożsame z wersją papierową.
Wykonawca dołączy do umowy uzgodniony wcześniej przez Zamawiającego, szczegółowy harmonogram
rzeczowo - finansowy prac projektowych. Harmonogram będzie wykonany z uwzględnieniem wymagań umowy,
własnych możliwości Wykonawcy, a także wymaganych procedur prawnych i możliwych do przewidzenia
przeszkód. W harmonogramie Wykonawca przedstawi:
poszczególne elementy opracowań projektowych,
kolejność realizacji poszczególnych elementów opracowań projektowych,
terminy wykonania, uzgodnienia i przedłożenia do akceptacji poszczególnych elementów opracowań
projektowych.
W razie potrzeby harmonogram będzie aktualizowany przez Wykonawcę po ustaleniu z Zamawiającym lub na
żądanie Zamawiającego.
Zamawiający przewiduje płatność fakturami częściowymi, w kwocie przedstawionej w aktualnym
harmonogramie rzeczowo – finansowym, za wykonanie i odebranie zakończonych elementów prac
projektowych. Pozostałe części przedmiotu zamówienia odebrane zostaną fakturą końcową w pozostałej
wysokości wynagrodzenia umownego za wykonanie przedmiotu zamówienia.
Wykonawca dokumentacji wyraża zgodę na powielanie i publikowanie dokumentacji w jakiejkolwiek formie w
Internecie i materiałach informacyjnych przy jednoczesnym publikowaniu informacji o autorze opracowania.
Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia poufności wszystkich informacji uzyskanych od Zamawiającego w
związku z realizacją niniejszego zamówienia.
W ramach umowy Wykonawca na wniosek Zamawiającego, dwukrotnie uaktualni (bez wynagrodzenia
dodatkowego) kosztorys inwestorski w oparciu o poziom cen występujący w tym czasie zgodnie z PZP.
Przy opisywaniu rozwiązań projektowych Wykonawca nie będzie wskazywał znaków towarowych, patentów lub
pochodzenia. Wykonawca przy opisywaniu rozwiązań projektowych zobowiązany jest do stosowania art. 29 i 30
ustawy Prawo zamówień publicznych.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

70000000, 71320000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 209 407,50 PLN

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Termin realizacji. Waga 5
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
JRP.POPT.271.1.2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 38-065240 z dnia 24.2.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
29.4.2015
V.2)Informacje o ofertach
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Biuro Projektowe GROGINF Sp. z o.o.
ul, Witosa 68B
25-561 Kielce
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 209 407,50 PLN
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): 1. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007 – 2013.
2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Upowszechnienie podejścia funkcjonalnego
w planowaniu przestrzennym poprzez określenie granic i kierunków rozwoju obszaru funkcjonalnego
Miasta Biłgoraj” realizowanego w ramach Konkursu Dotacji na działania wspierające jednostki samorządu
terytorialnego w zakresie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych ogłoszonego przez Ministerstwo
Infrastruktury i Rozwoju.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
22.5.2015

Adres: Kościuszki 88, 23-400 Biłgoraj
woj. lubelskie
Dane kontaktowe: email: sekretariat@gminabilgoraj.pl, j.jargielo@gminabilgoraj.pl
tel: 84 6882830
fax: 84 6863584
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-04-02
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 6524020151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-02-24
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 3000 ZŁ
Szacowana wartość* 100 000 PLN  -  150 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.ugbilgoraj.bip.lubelskie.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Biłgoraj
ul. Kościuszki 88, 23-400 Biłgoraj, woj. lubelskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
70000000-1 Usługi w zakresie nieruchomości
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania