IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
Zadanie nr 1 - 8 000.00 zł
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Tak
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców 0
Maksymalna liczba wykonawców 0
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
Nie
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
dla części 1: szczegółowy zakres zmian został określony w paragrafie 13 istotnych postanowień umowy; dla części 2: szczegółowy zakres zmian został określony w paragrafie 16 istotnych postanowień umowy; IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2017-12-05, godzina:
09:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
pl IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: Część nr:
| 1 | Nazwa:
| przebudowa budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim - etap A |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Przedmiotem zamówienia jest przebudowa budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim - etap A. 1. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie ze złożoną ofertą, wymaganiami SIWZ, zawartą umową, harmonogramem rzeczowo- finansowym, w zgodności z przepisami i obowiązującymi w tym zakresie normami budowlanymi, wiedzą techniczną, zasadami sztuki budowlanej oraz Dokumentacją Projektową stanowiącą załącznik do SIWZ. 2. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Wykonawca odpowiedzialny jest za całokształt, w tym: za przebieg i terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi - określonymi dla przedmiotu zamówienia, spełnienie innych wymagań wynikających z obowiązujących przepisów prawa. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za realizację robót budowlanych, a w przypadku wykonania ich niezgodnie z ustawą Prawo budowlane lub uszkodzeniem obiektu - jest zobowiązany do przywrócenia stanu pierwotnego i usunięcia powstałych usterek na własny koszt, 2) przy wykonywaniu robót budowlanych należy stosować wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu oraz powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2014 r. poz. 883 z późn. zm.), oznakowane symbolem CE, umieszczone w określonym przez Komisję Europejską wykazie materiałów budowlanych, dla których producent wydał deklarację zgodności z Polskimi Normami, które uzyskały aprobatę techniczną oraz europejskimi aprobatami technicznymi. Wszystkie niezbędne elementy powinny być wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa budowlanego, 3) obiekt musi być dostępny dla wszystkich jego użytkowników, w tym musi spełniać wszystkie wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych, 4) Wykonawca zobowiązany jest uzyskać decyzję zezwalającą na zajęcie pasa drogowego niezbędnego dla realizacji robót budowlanych - w razie zaistnienia takiej konieczności. 3. Na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, w związku z art. 36 ust. 2 pkt 8a ustawy Pzp, Zamawiający wymaga, aby czynności polegające na bezpośrednim, fizycznym wykonywaniu robót budowlanych w zakresie realizacji niniejszego zamówienia wykonywane były przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. 2016 poz. 1666). 8. Zapisy dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w ust.7 oraz uprawnień Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 29 ust 3a i sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań znajdują się we wzorze umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, projekty budowlano - wykonawcze, przedmiar robót. Przedmiary robót mają wyłącznie charakter pomocniczy. Mając na uwadze, że w niniejszym postępowaniu przyjęto cenę ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia, wykonawca przygotuje ofertę na podstawie projektów budowlanych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz przedmiaru robót, stanowiących załączniki do SIWZ. Jeżeli w załącznikach do niniejszej SIWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, należy je traktować jako przykładowe, mające na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia oraz określające standard techniczny i jakościowy. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych, zgodnie z art. 30 ust. 5 Pzp, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Wykonawca, który zdecyduje się stosować urządzenia i materiały równoważne opisywane w dokumentacji, obowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Zamawiający informuje także, że w sytuacji, gdy proponowane przez Wykonawcę materiały i urządzenia zamienne inne niż określone w dokumentacji posiadać będą parametry techniczne, funkcjonalne i jakościowe gorsze od określonych w dokumentacji, spowoduje to uznanie przez Zamawiającego, że złożona oferta nie odpowiada treści SIWZ w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, dalej zostanie odrzucona. Wszystkie materiały oraz urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia stosowane przez Wykonawcę muszą posiadać stosowne, wymagane przepisami prawa atesty, aprobaty techniczne, spełniać wymagane przepisami normy, posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu gospodarczego, wszystkie roboty Wykonawca winien wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną oraz obowiązującymi przepisami, przede wszystkim zgodnie z: - Ustawą z dnia 07.07.1994r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 j.t.) i przepisami wykonawczymi do niniejszej ustawy, - Ustawą z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2000r.Nr 71, poz. 838 z późniejszymi zmianami), - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003r.Nr 47, poz. 401) - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2004r. Nr 202, poz. 2072). - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126, - Ustawą z dnia 27.04.2004r.o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004r. Nr 92, poz. 881). Wymagania dodatkowe: Wykonawca w dniu zawarcia umowy przekaże Zamawiającemu szczegółowy harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji robót, opracowany w zgodności z kosztorysem ofertowym - jako załącznik będący integralną częścią umowy. Wykonawca w ramach zadania podejmie wszelkie niezbędne działania, mające na celu zapewnienie pełnego bezpieczeństwa personelu i petentów w trakcie realizacji umowy. Kierownik budowy będzie przebywał na terenie budowy przez cały czas pracy pracowników wykonawcy i podwykonawcy. Prace budowlane powodujące nadmierny hałas prowadzone będą w czasie nie kolidującym z przebywaniem osob w budynku starostwa.. Kierownik budowy jako przedstawiciel wykonawcy odpowiedzialny jest za należytą czystość pasa drogowego i chodnika w obrębie wjazdu na teren budowy. Ewentualne uszkodzenia pasa drogowego, chodnika, wykonawca naprawi bez zbędnej zwłoki w ramach umowy. Wszelkie wymagane projekty wykonawcze i powykonawcze opracuje, uzgodni i umocuje prawnie Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. Dzieło musi być wykonane kompletnie z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Wykonawca w ramach zadania opracuje i przekaże Zamawiającemu Świadectwo Charakterystyki Energetycznej wybudowanego obiektu jako jeden z elementów dokumentacji odbiorowej. Do czasu odbioru końcowego zadania za teren budowy i wykonany przedmiot zamówienia, instalacje i wyposażenie odpowiada Wykonawca. Zamawiający przystąpi do odbioru końcowego zadania umownego, gdy będzie ono w pełni zakończone we wszystkich branżach (bez wad i usterek), a Wykonawca przedstawi komplet dokumentów odbiorowych (łącznie z umocowaną prawnie inwentaryzacją geodezyjną powykonawczą). Podstawą do rozpoczęcia czynności odbioru końcowego będzie wpis wiodącego Inspektora Nadzoru Inwestorskiego do Dziennika budowy potwierdzający zakończenie robót. Wykonawca przeprowadzi procedurę (jeżeli jest ona wymagana) zawiadomienia organów o zamierzonym przystąpieniu do użytkowania: - właściwego Inspektora Sanitarnego - Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Po zajęciu stanowiska przez w/w organy, zrealizuje ewentualne uwagi i wytyczne w/w organów. Wykonawca przygotuje wniosek wraz z kompletem załączników do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu i przekaże go Zamawiającemu w dniu rozpoczęcia czynności odbiorowych. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa istniejących budynków i rozbudowa budynków Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego celem utworzenia centrum kształcenia praktycznego. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie ze złożoną ofertą, wymaganiami SIWZ, zawartą umową, harmonogramem rzeczowo- finansowym, w zgodności z przepisami i obowiązującymi w tym zakresie normami budowlanymi, wiedzą techniczną, zasadami sztuki budowlanej oraz Dokumentacją Projektową stanowiącą załącznik do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, projekty budowlano - wykonawcze, przedmiar robót.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45000000-7, 45453000-7, 45332200-5, 45432100-5, 45311200-2, 45442121-1, 45454000-4, 45421131-1, 45331210-1, 45310000-3, 45440000-3, 45331100-7, 45421132-8, 45111300-1, 45317000-2, 45315600-4, 45314310-7, 45314320-0
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-05-31
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane | 40,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr:
| 2 | Nazwa:
| remont pomieszczeń biurowych Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Ostrowie Wielkopolskim |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Przedmiotem zamówienia jest remont pmieszczeń Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Ostrowie Wielkopolskim. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w przedmiarze robót. 1. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie ze złożoną ofertą, wymaganiami SIWZ, zawartą umową, harmonogramem rzeczowo- finansowym, w zgodności z przepisami i obowiązującymi w tym zakresie normami budowlanymi, wiedzą techniczną, zasadami sztuki budowlanej oraz Dokumentacją Projektową stanowiącą załącznik do SIWZ. 2. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Wykonawca odpowiedzialny jest za całokształt, w tym: za przebieg i terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi - określonymi dla przedmiotu zamówienia, spełnienie innych wymagań wynikających z obowiązujących przepisów prawa. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za realizację robót budowlanych, a w przypadku wykonania ich niezgodnie z ustawą Prawo budowlane lub uszkodzeniem obiektu - jest zobowiązany do przywrócenia stanu pierwotnego i usunięcia powstałych usterek na własny koszt, 2) przy wykonywaniu robót budowlanych należy stosować wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu oraz powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2014 r. poz. 883 z późn. zm.), oznakowane symbolem CE, umieszczone w określonym przez Komisję Europejską wykazie materiałów budowlanych, dla których producent wydał deklarację zgodności z Polskimi Normami, które uzyskały aprobatę techniczną oraz europejskimi aprobatami technicznymi. Wszystkie niezbędne elementy powinny być wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa budowlanego, 3) obiekt musi być dostępny dla wszystkich jego użytkowników, w tym musi spełniać wszystkie wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych, 4) Wykonawca zobowiązany jest uzyskać decyzję zezwalającą na zajęcie pasa drogowego niezbędnego dla realizacji robót budowlanych - w razie zaistnienia takiej konieczności. 3. Na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, w związku z art. 36 ust. 2 pkt 8a ustawy Pzp, Zamawiający wymaga, aby czynności polegające na bezpośrednim, fizycznym wykonywaniu robót budowlanych w zakresie realizacji niniejszego zamówienia wykonywane były przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. 2016 poz. 1666). 8. Zapisy dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w ust.7 oraz uprawnień Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 29 ust 3a i sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań znajdują się we wzorze umowy. Przedmiary robót mają wyłącznie charakter pomocniczy. Mając na uwadze, że w niniejszym postępowaniu przyjęto cenę ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia, wykonawca przygotuje ofertę na podstawie projektów budowlanych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz przedmiaru robót, stanowiących załączniki do SIWZ. Jeżeli w załącznikach do niniejszej SIWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, należy je traktować jako przykładowe, mające na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia oraz określające standard techniczny i jakościowy. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych, zgodnie z art. 30 ust. 5 Pzp, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Wykonawca, który zdecyduje się stosować urządzenia i materiały równoważne opisywane w dokumentacji, obowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Zamawiający informuje także, że w sytuacji, gdy proponowane przez Wykonawcę materiały i urządzenia zamienne inne niż określone w dokumentacji posiadać będą parametry techniczne, funkcjonalne i jakościowe gorsze od określonych w dokumentacji, spowoduje to uznanie przez Zamawiającego, że złożona oferta nie odpowiada treści SIWZ w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, dalej zostanie odrzucona. Wszystkie materiały oraz urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia stosowane przez Wykonawcę muszą posiadać stosowne, wymagane przepisami prawa atesty, aprobaty techniczne, spełniać wymagane przepisami normy, posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu gospodarczego, wszystkie roboty Wykonawca winien wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną oraz obowiązującymi przepisami, przede wszystkim zgodnie z: - Ustawą z dnia 07.07.1994r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 j.t.) i przepisami wykonawczymi do niniejszej ustawy, - Ustawą z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2000r.Nr 71, poz. 838 z późniejszymi zmianami), - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003r.Nr 47, poz. 401) - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2004r. Nr 202, poz. 2072). - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126, - Ustawą z dnia 27.04.2004r.o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004r. Nr 92, poz. 881). Wymagania dodatkowe: Wykonawca w ramach zadania podejmie wszelkie niezbędne działania, mające na celu zapewnienie pełnego bezpieczeństwa personelu i petentóww trakcie realizacji umowy. Kierownik budowy będzie przebywał na terenie budowy przez cały czas pracy pracowników wykonawcy i podwykonawcy. Prace budowlane powodujące nadmierny hałas prowadzone będą w czasie nie kolidującym z przebywaniem osób w bezposrednim obszarze prowadzonych robót. Kierownik budowy jako przedstawiciel wykonawcy odpowiedzialny jest za należytą czystość pasa drogowego i chodnika w obrębie wjazdu na teren budowy. Ewentualne uszkodzenia pasa drogowego, chodnika, wykonawca naprawi bez zbędnej zwłoki w ramach umowy. Wszelkie wymagane projekty wykonawcze i powykonawcze opracuje, uzgodni i umocuje prawnie Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. Dzieło musi być wykonane kompletnie z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Wykonawca w ramach zadania opracuje i przekaże Zamawiającemu Świadectwo Charakterystyki Energetycznej wybudowanego obiektu jako jeden z elementów dokumentacji odbiorowej. Do czasu odbioru końcowego zadania za teren budowy i wykonany przedmiot zamówienia, instalacje i wyposażenie odpowiada Wykonawca. Zamawiający przystąpi do odbioru końcowego zadania umownego, gdy będzie ono w pełni zakończone we wszystkich branżach (bez wad i usterek), a Wykonawca przedstawi komplet dokumentów odbiorowych (łącznie z umocowaną prawnie inwentaryzacją geodezyjną powykonawczą). Podstawą do rozpoczęcia czynności odbioru końcowego będzie wpis wiodącego Inspektora Nadzoru Inwestorskiego do Dziennika budowy potwierdzający zakończenie robót. Wykonawca przeprowadzi procedurę (jeżeli jest ona wymagana) zawiadomienia organów o zamierzonym przystąpieniu do użytkowania: - właściwego Inspektora Sanitarnego - Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Po zajęciu stanowiska przez w/w organy, zrealizuje ewentualne uwagi i wytyczne w/w organów. Wykonawca przygotuje wniosek wraz z kompletem załączników do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu i przekaże go Zamawiającemu w dniu rozpoczęcia czynności odbiorowych. Przedmiotem zamówienia jest remont pmieszczeń Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Ostrowie Wielkopolskim. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w przedmiarze robót.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45400000-1, 45000000-7, 45442100-8, 45432100-5
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach:
okres w dniach: 7
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane | 40,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE: