IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 300 000,00 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych), nie później niż do upływu terminu składania ofert, w formach o jakich mowa w art. 45 ust. 6 ustawy. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Urzędu Miasta: Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie Nr 65 84360003 0000 0000 0071 0042 Pozostałe formy wadium, o których mowa w art. 45 ust. 6 pkt. 2-5 ustawy, należy złożyć w oryginale do depozytu w kasie Urzędu Miasta, pokój nr 1, w wysokości stanowiącej równowartość powyższej kwoty, nie później niż do upływu terminu składania ofert. Wadium w formie niepieniężnej musi zawierać bezwarunkowe zobowiązanie Gwaranta do zapłaty kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, o ile zaistnieje którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 46 ust. 4a lub ust. 5 ustawy. W przypadku załączenia oryginału wadium w postaci niepieniężnej do oferty zamawiający uzna, że termin wniesienia wadium został dotrzymany. Zamawiający nie jest zobowiązany do udowodnienia, że nieskuteczność wezwania, o którym mowa w art. 26 ust. 3 cyt. ustawy, wynikła z przyczyn leżących lub nie leżących po stronie wykonawcy. Za skutecznie wniesione wadium w pieniądzu uważa się wadium znajdujące się (zaksięgowane) do upływu terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert), na rachunku Zamawiającego. W przypadku uchybienia temu terminowi zamawiający uzna, że wadium nie zostało skutecznie wniesione. W treści przelewu bankowego lub gwarancji należy zamieścić informację o numerze postępowania i nazwie postępowania. O ile wnoszący wadium nie jest podmiotem, który składa ofertę należy w treści przelewu lub gwarancji wskazać na rzecz kogo wadium zostaje wniesione. W przypadku braku możliwości ustalenia, w czyim imieniu zostało wniesione wadium lub jakiego postępowania dotyczy, skutkować to będzie odrzuceniem oferty.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
Długość okresu rękojmi i gwarancji | 40,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
16.3. Zamawiający przewiduje następujące warunki zmiany umowy: 16.3.1 W zakresie zmiany wysokości wynagrodzenia: 1) Możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy w zakresie ceny brutto, o ile zmianie ulegną obowiązujące stawki podatku od towarów i usług. 2) W zakresie zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę – zmiana wynagrodzenia Wykonawcy o różnicę pomiędzy wysokością dotychczasowego minimalnego wynagrodzenia za pracę a nową wysokością minimalnego wynagrodzenia za pracę. Zmiana będzie uwzględniała jedynie pracowników Wykonawcy zatrudnionych przez niego wyłącznie przy realizacji przedmiotu zamówienia w pełnym wymiarze czasu pracy na podstawie umowy o pracę, otrzymujących minimalne wynagrodzenie. W takim przypadku wykonawca będzie zobowiązany przedstawić informację o liczbie tych osób wraz ze wskazaniem zmiany wysokości wynagrodzenia. Jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę. 3) W zakresie zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne – zmiana wynagrodzenia Wykonawcy o różnicę pomiędzy dotychczasową wysokością odprowadzanych składek a nową wysokością odprowadzanych składek. W takim przypadku wykonawca będzie zobowiązany przedstawić informację o liczbie tych osób wraz ze wskazaniem zmiany wysokości odprowadzanych składek. Jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę. 4) O ile cena najkorzystniejszej oferty przewyższy maksymalną wartość nominalną zobowiązania określoną we wzorze umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo do jej zmiany do ceny najkorzystniejszej oferty. Decyzja taka jest dyskrecjonalnym uprawnieniem Zamawiającego. 5) Zamawiający zastrzega sobie prawo w trakcie realizacji zamówienia do zmiany maksymalnej nominalnej wysokości wynagrodzenia ustalonej w treści umowy, Decyzja taka jest dyskrecjonalnym uprawnieniem Zamawiającego. 6) W przypadku gdy zmiana dotyczyć będzie podwyższenia wynagrodzenia Wykonawcy, strony dokonają zmiany po zabezpieczeniu przez Zamawiającego odpowiednich środków finansowych. 7) Zaistnieje konieczność wykonania robót nie uwzględnionych w dokumentacji projektowej, przedmiarze robot i kosztorysie ofertowym; 8) nastąpi zmiana ilości wykonanych robót wynikająca z różnicy pomiędzy ilością robót określoną przedmiarem planowanych do wykonania, a rzeczywistymi ilościami wynikającymi z obmiaru robot wykonanych - rozliczenie powykonawcze. 9) w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa powyżej podstawą zmiany wynagrodzenia będzie wniosek, o którym mowa w umowie oraz zatwierdzony przez Zamawiającego kosztorys sporządzony z zastosowaniem cen jednostkowych zawartych w kosztorysie ofertowym Wykonawcy. W przypadku prac niewystępujących w kosztorysie ofertowym, dla których nie można ustalić wartości w oparciu o ceny jednostkowe kosztorysu ofertowego, wycena zostanie wykonana w formie kosztorysu sporządzonego metodą szczegółową, przy zastosowaniu następujących składników cenotwórczych: a) Stawka roboczogodziny ,R"- minimalna dla województwa śląskiego wg publikacji Sekocenbud aktualnego na dzień sporządzenia kosztorysu. b) Koszty pośrednie ,Kp" (R,S) - minimalne wg Sekocenbud aktualnego na dzień sporządzenia kosztorysu. c) Zysk Kalkulacyjny ,Z" (R+S+Kp) - minimalny wg publikacji Sekocenbud aktualnego na dzień sporządzenia kosztorysu. d) Ceny jednostkowe sprzętu i materiałów (łącznie z kosztami zakupu) będą przyjmowane według średnich cen rynkowych zawartych w publikacji Sekocenbud aktualnego na dzień sporządzenia kosztorysu, a w przypadku ich braku ceny materiałów i sprzętu zostaną przyjęte na podstawie ogólnie dostępnych katalogów, w tym również cen dostawców na stronach internetowych, ofert handlowych itp. e) Nakłady rzeczowe - w oparciu o Katalogi Nakładów Rzeczowych KNR. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w pkt 8 wynagrodzenie Wykonawcy, albo ulega automatycznemu obniżeniu, albo podwyższeniu o kwotę wynikającą z różnicy zweryfikowanego przez inspektora nadzoru inwestorskiego i zatwierdzonego przez Zamawiającego kosztorysu powykonawczego i kosztorysu ofertowego. 16.3.2. W zakresie zmiany terminu wykonania zamówienia: 1) Zamawiający dopuszcza zmiany terminów wykonania Etapu II i III zamówienia po uprzednim uzyskaniu zgody na zmianę umowy o dofinansowanie z Wojewodą Śląskim. 2) Zmiana terminu wykonania robót budowlanych może nastąpić, gdy wystąpią: 2.1.) Niekorzystne warunki atmosferyczne mające charakter ciągły tj. trwające bez przerw przez okres minimum 3 dób, uniemożliwiające prawidłowe wykonanie robot budowlanych z powodu technologii realizowania prac, określonej normami i innymi przepisami technicznymi, w tym kartami katalogowymi materiałów i wyrobów budowlanych, a także umową i STWIORB, wymagające konkretnych warunków atmosferycznych. 2.2.) Warunki pogodowe o charakterze katastrof przyrodniczych (np. powodzie, huragany, trzęsienia ziemi, gradobicie, trąby powietrzne, gwałtowne ulewne deszcze lub długotrwale ulewne deszcze - powyżej 3 dni, gwałtowne śnieżyce, intensywny wiatr powyżej 100km/h, temperatury powietrza przekraczające +30°C lub -15°C) uniemożliwiające przeprowadzanie prób (sprawdzeń) alba dokonywanie odbiorów; 2.3.) Niewypały i niewybuchy; 2.4.) Wykopaliska archeologiczne; 2.5.) Odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategorie gruntu, skał, kurzawka, głazy narzutowe itp.); 2.6.) Odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych sieci, instalacji, urządzeń lub nie zinwentaryzowanych obiektów budowlanych (np. bunkry, fundamenty, ściany szczelne, kable, rury itp.); 2.7.) Przyczyny niezależne od działania stron, których nie można uniknąć, ani im zapobiec, w szczególności protesty mieszkańców lub innych osób prawnych i fizycznych; 2.8.) Wygaśnięcia uzgodnień poczynionych przez projektanta z instytucją lub osobą prywatną; 2.9.) Zmiany będące następstwem siły wyższej - rozumianej jako wydarzenie lub okoliczność o charakterze nadzwyczajnym, na którą Wykonawca ani Zamawiający nie mają wpływu; wystąpieniu, której Wykonawca ani Zamawiający, działając racjonalnie, nie mogli zapobiec przed zawarciem umowy której, w przypadku jej wystąpienia, Wykonawca ani Zamawiający, działając racjonalnie, nie mogli uniknąć lub jej przezwyciężyć, oraz która nie może być zasadniczo przypisana Wykonawcy ani Zamawiającemu W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w niniejszym ustępie terminy wykonania zastrzeżone w umowie mogą ulec odpowiedniemu przedłużeniu o czas niezbędny do prawidłowego ukończenia robót. 3) Inne zmiany są dopuszczalne gdy: 1. Nastąpi zmiana przepisów prawnych w zakresie finansów publicznych mająca negatywny wpływ na finansowanie inwestycji miejskich lub pogorszenie sytuacji finansowej Zamawiającego; 2. nastąpi zmiana podwykonawcy określonego w ofercie wykonawcy; 3. Wykonawca powierzy podwykonawcy do wykonania zakres prac, które zgodnie z ofertą miał wykonać osobiście. 4) Wykonawca wykona osobiście zakres prac, który zgodnie z ofertą miał być powierzony podwykonawcy do wykonania. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust. 6 pkt. 2), 3), 4) Wykonawca jest zobowiązany do powiadomienia o tym fakcie Zamawiającego przedkładając mu stosowne oświadczenie. W przypadku, gdy Wykonawca w swojej ofercie powołuje się na wiedzę lub doświadczenie podwykonawcy z którego rezygnuje do oświadczenia Wykonawca przedkłada dokumenty wykazujące spełnienie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu w zakresie tych prac, które osobiście będzie wykonywał. Strona występująca o zmianę postanowień zawartej umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia przesłanek opisanych w art. 144 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz.U. 2019.0.184 t.j.), wniosek o zmianę umowy musi mieć formę pisemną z podaniem podstawy prawnej dokonania zmian i zawierać m.in.: 1) dokumenty jednoznacznie określające rodzaj, lokalizację robot dodatkowych lub zamiennych, zakres robót (plany, rysunki lub inne) wraz z określeniem zmiany sposobu wykonania elementu lub technologii lub zmiany cech elementu w stosunku do przyjętych w dokumentacji pierwotnej; 2) protokół konieczności; 3) pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane przepisami prawa; 4) kosztorys robot (różnicowy, zamienny, dodatkowy) zawierający zestawienie planowanych prac do wykonania i przewidywanych kosztów oraz zestawienie prac ujętych w kosztorysie ofertowym Wykonawcy, które nie będą wykonywane (jeśli dotyczy). Kosztorys robót należy sporządzić wg zasad ustalonych poniżej i przedłożyć Zamawiającemu, za pośrednictwem inspektora nadzoru inwestorskiego w celu weryfikacji i zatwierdzenia; 5) dokumenty potwierdzające wystąpienie okoliczności skutkujące wydłużeniem terminu realizacji robót, w szczególności, dokumentacji fotograficznej obrazującej zaistniałe na placu budowy okoliczności stanowiące podstawę do wnioskowania zmiany terminu, w przypadku wnioskowania o zmianę terminu wykonania robót z przyczyn dotyczących warunków atmosferycznych rejestr temperatur, rejestr innych czynników atmosferycznych mających wpływ na prawidłowość wykonania robót budowlanych. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2019-11-15, godzina:
12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
Polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: 13. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert: Zamawiający oceni i porówna jedynie oferty, które nie zostaną odrzucone. 13.1 Cena: 60 pkt 13.2 Długość okresu rękojmi i gwarancji: 40 pkt, tj: - 5 lat:: 0 pkt - 6 lat: 10 pkt - 7 lat: 20 pkt - 8 lat: 30 pkt - 9 lat i więcej: 40 pkt Punktacja wg wzoru: CN/CO x 60 pkt + dodatkowa ilość pkt związana z kryteriami poza cenowymi = ............... punktów. wyjaśnienia: CN - oferta z najniższą ceną, CO - cena oferty badanej Oferta może uzyskać maksymalnie 100 pkt. Ilość punktów zostanie wyliczona i zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku.