IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
1.Zamawiający wymaga wniesienia wadium w terminie do dnia 24.08.2018 r. do godziny 14:00, w wysokości 100 000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych 00/100 PLN). 2. Wadium może być wniesione: 1) w pieniądzu przelewem na konto Stargardzkiego TBS Sp. z o. o. w Banku PEKAO S.A. O/Stargard nr 10124039011111000042204466 z dopiskiem na przelewie: „Wadium – Budynek ul. Śniadeckiego 17” – skuteczne wniesienie wadium następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku zamawiającego, przed upływem terminu składania ofert, tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert, 2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym), 3) w gwarancjach bankowych, 4) w gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Zamawiający zaleca, aby w przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej lub innej niż pieniądz, do oferty załączyć odpowiednio dokument potwierdzający dokonanie przelewu, oryginał gwarancji lub poręczenia. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach. 4. W przypadku, gdy wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji lub poręczenia z treści gwarancji lub poręczenia musi wynikać bezwarunkowe zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłaty całej kwoty wadium na każde pisemne żądanie zamawiającego w terminie związania ofertą, w okolicznościach o których mowa w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy Pzp. Gwarancja/poręczenie musi zawierać nazwę zamówienia. 5. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie je w sposób nieprawidłowy zostanie odrzucona. 6. Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego przepadku oraz zasady jego zaliczenia na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy określa ustawa Pzp
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
cena | 100,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
I Zmiany zakresu przedmiotu umowy lub sposobu jego wykonania wystąpią w sytuacji: 1) zmiany technologii, materiałów, urządzeń, wyposażenia w stosunku do tych przewidzianych w dokumentacji projektowej, a będących następstwem: zaistniałych w trakcie realizacji zamówienia odmiennych uwarunkowań techniczno-konstrukcyjnych, uwarunkowań odnośnie dostępności do materiałów /urządzeń lub innych uwarunkowań racjonalnego stosowania zasad sztuki budowlanej, 2) wykonania robót zamiennych w stosunku do robót przewidzianych dokumentacją projektową, wynikających z przesłanek korzystnych dla Zamawiającego - mogą to być w szczególności roboty: a) powodujące obniżenie kosztu ponoszonego przez Zamawiającego na wykonanie lub eksploatację lub konserwację wykonanego przedmiotu umowy, b) powodujące poprawienie parametrów technicznych, jakościowych, funkcjonalnych, c) wynikające z aktualizacji rozwiązań z uwagi na postęp technologiczny lub zmiany obowiązujących przepisów, d) usprawniające proces budowlany, e) zwiększające bezpieczeństwo wykonania robót, 3) zastosowania rozwiązania projektowego zamiennego, będącego następstwem likwidacji błędu projektowego, bez którego wykonanie przedmiotu umowy byłoby niemożliwe lub obarczone błędem, 4) zmiany rozwiązań projektowych uzasadnionych pojawieniem się nowych potrzeb u zamawiającego, przy czym powyższe zmiany/roboty będą wprowadzane wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie przedmiotu zamówienia do użytkowania, nie będą wykraczać poza przedmiot zamówienia. II Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy z tytułu zmian/robót zamiennych dokonana zostanie w oparciu o kalkulacje ich kosztów sporządzone przez Wykonawcę przy zastosowaniu cen czynników produkcji (R, M, S, Kp, Z) lub nakładów rzeczowych lub narzutów ze szczegółowego kosztorysu ofertowego- kalkulacja ceny ryczałtowej. Rezygnacja z wykonania wybranych robót lub ich części, zwanych dalej robotami zaniechanymi, które były pierwotnie przewidziane w dokumentacji projektowej będzie możliwa w sytuacji gdy: 1) wykonanie danych robót będzie w sposób oczywisty zbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, a zbędność ta ujawniona została dopiero podczas realizacji zamówienia, 2) Zamawiający odstępuje od ich realizacji z uzasadnionej przyczyny. Wartość robót zaniechanych zostanie ustalona w oparciu o szczegółowy kosztorys ofertowy- kalkulacja ceny ryczałtowej, a następnie o tę wartość pomniejszone zostanie wynagrodzenie Wykonawcy. W przypadku gdy wyliczenie wartości robót na podstawie szczegółowego kosztorysu ofertowego będzie niemożliwe dopuszcza się ustalenie wartości robót na podstawie kosztorysu sporządzonego przez Wykonawcę Szczegółowy kosztorys ofertowy- kalkulacja ceny ryczałtowej wykorzystany zostanie także do rozliczenia ewentualnych; 1) dodatkowych robót budowlanych wykraczających poza przedmiot zamówienia, o których mowa w art. 144 ust.1 pkt 2 Pzp, poprzez zawarcie aneksu do umowy poprzedzonego sporządzeniem i podpisaniem przez strony protokołu konieczności zawierającego potwierdzenie zaistnienia przesłanki wynikającej z wyżej cytowanego art. oraz ewentualnej dokumentacji projektowej je opisującej, 2) zamówień na podobne roboty budowlane (uzupełniających), o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 Pzp w sytuacji ich udzielania na podstawie odrębnej umowy. III Termin wykonania przedmiotu umowy ulegnie zmianie w przypadku wystąpienia: 1) utrudnień lub przeszkód spowodowanych lub dających się przypisać Zamawiającemu lub innemu podmiotowi, 2) przeszkód o obiektywnym charakterze, które dotyczyłyby każdego potencjalnego wykonawcy (w tym klęski żywiołowe, warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, niewybuchy, niewypały), 3) nieprzewidzianych warunków realizacji jak: niezinwentaryzowane podziemne obiekty lub elementy instalacji, warunki geologiczne lub hydrologiczne uniemożliwiające prowadzenie robót, 4) zmian/robót,, 5) robót zaniechanych, 6) dodatkowych robót budowlanych wykraczających poza przedmiot zamówienia, 7) zamówień na podobne roboty budowlane lub usługi, mających wpływ na termin realizacji. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2018-08-24, godzina:
14:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
język polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: