Ogłoszenie nr 591237-N-2018 z dnia 2018-07-18 r.

Gmina Miasto Jordanów z siedzibą Urzędu Miasta Jordanowa: Pełnienie funkcji inspektorów nadzoru inwestorskiego w związku z realizacją inwestycji: Zaprojektowanie i wykonanie kompleksowej rewitalizacji i adaptacji zabytkowego budynku przy Rynku 2 w Jordanowie wraz z wyposażeniem (część 1) oraz Renowacja plant jordanowskich z budową siłowni plenerowej (część 2), z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu

Oś Priorytetowa 11 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.”

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Miasto Jordanów z siedzibą Urzędu Miasta Jordanowa, krajowy numer identyfikacyjny 52399100000, ul. Rynek  1 , 34240   Jordanów, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. 18 26 91 700, e-mail miasto@jordanow.pl, faks 18 26 91 719.
Adres strony internetowej (URL): www.jordanow.pl, www.bip.malopolska.pl/umjordanow
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.jordanow.pl, www.bip.malopolska.pl/umjordanow


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
pisemnie, za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – prawo pocztowe (Dz.U. poz. 1529 oraz z 2015 r. poz. 1830), osobiście lub za pośrednictwem posłańca Adres: Urząd Miasta Jordanowa, ul. Rynek 1, 34-240 Jordanów
Adres:
Urząd Miasta Jordanowa, ul. Rynek 1, 34-240 Jordanów


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie funkcji inspektorów nadzoru inwestorskiego w związku z realizacją inwestycji: Zaprojektowanie i wykonanie kompleksowej rewitalizacji i adaptacji zabytkowego budynku przy Rynku 2 w Jordanowie wraz z wyposażeniem (część 1) oraz Renowacja plant jordanowskich z budową siłowni plenerowej (część 2), z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.

Numer referencyjny:
IRG.271.1.6.2018

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Tak

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:

2



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji inspektorów nadzoru inwestorskiego w związku z realizacją inwestycji: Zaprojektowanie i wykonanie kompleksowej rewitalizacji i adaptacji zabytkowego budynku przy Rynku 2 w Jordanowie wraz z wyposażeniem (część 1) oraz Renowacja plant jordanowskich z budową siłowni plenerowej (część 2) z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.” Zadanie jest realizowane na podstawie umowy o dofinansowanie nr RPMP.11.01.02-12-0888/17-00-XVII/159/FE/18. 2. Pełnienie nadzoru inwestorskiego obejmuje następujące branże: 1) W zakresie części 1: konstrukcyjno – budowlaną, instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, konserwatorska i restauratorska 2) W zakresie części 2: konstrukcyjno – budowlaną, instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, drogową, konserwatorską - nadzór nad strefą ochrony konserwatorskiej, dendrologiczną – nadzór nad strefą związaną z zadrzewieniem terenu 3. Przedmiot zamówienia o którym mowa w pkt 1. został szczegółowo opisany w załączniku nr 7 do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia zwanym dalej „OPZ”. Dokumentacja projektowa inwestycji oraz inne dokumenty inwestycji są dostępne na stronie internetowej Zamawiającego: https://www.jordanow.pl/index.php/urzad-miasta/zamowienia-publiczne, w ogłoszeniu o przetargu na: 1) Zaprojektowanie i wykonanie kompleksowej rewitalizacji i adaptacji zabytkowego budynku przy Rynku 2 w Jordanowie wraz z wyposażeniem z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.” 2) Renowacja plant jordanowskich z budową siłowni plenerowej z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.”, która to Dokumentacja stanowi integralną część niniejszego SIWZ.


II.5) Główny kod CPV:
71247000-1

Dodatkowe kody CPV:

Kod CPV
71520000-9
71521000-6
71247000-1
71248000-8



II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:
700
lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:

Okres w miesiącachOkres w dniachData rozpoczęciaData zakończenia
700
470


II.9) Informacje dodatkowe:
1. Przedmiot zamówienia w zakresie części 1 zostanie zrealizowany w terminie od dnia przekazania (w formie pisemnego protokołu) terenu budowy wykonawcy robót w ramach przedmiotowej inwestycji do dnia dokonania (w formie pisemnego protokołu) odbioru końcowego robót budowalnych od wykonawcy robót, jednak nie później niż w terminie 700 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy w przedmiocie zamówienia. Inspektor nadzoru będzie pełnił również swoje obowiązki w okresie gwarancji i rękojmi na roboty budowlane – w ramach wynagrodzenia określonego w umowie. Termin gwarancji wynosi 120 miesięcy od daty odbioru końcowego inwestycji. 2. Przedmiot zamówienia w zakresie części 2 zostanie zrealizowany w terminie od dnia przekazania (w formie pisemnego protokołu) terenu budowy wykonawcy robót w ramach przedmiotowej inwestycji do dnia dokonania (w formie pisemnego protokołu) odbioru końcowego robót budowalnych od wykonawcy robót, jednak nie później niż w terminie 470 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy w przedmiocie zamówienia. Inspektor nadzoru będzie pełnił również swoje obowiązki w okresie gwarancji i rękojmi na roboty budowlane – w ramach wynagrodzenia określonego w umowie. Termin gwarancji wynosi 96 miesięcy od daty odbioru końcowego inwestycji.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: : Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: (część 1) posiadanie zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca w okresie ostatnich trzech lat przed dniem upływu terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał należycie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje należycie: i. minimum dwa zamówienia spełniające następujące wymagania: (a) każde zamówienie polegało na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przez którą Zamawiający rozumie minimum sprawowanie kontroli zgodności realizacji budowy z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej przez osobę/podmiot, który działał na rzecz i w imieniu inwestora/zlecającego/zamawiającego (b) każde z zamówień polegało na nadzorze inwestorskim nad wykonywaniem ukończonych i odebranych robót budowlanych w budynku przy czym łączna wartość nadzorowanych robót budowlanych wynosiła minimum 2 000 000,00 zł brutto, a wartość jednej z zamówień nadzorowanych robót budowlanych wynosiła co najmniej 1 500 000,00 zł brutto; (c) co najmniej jedno z zamówień polegało na nadzorze konserwatorskim nad ukończonymi i odebranymi pracami konserwatorskimi w budynku wpisanym do rejestru/ewidencji, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ii. dysponuje lub będzie dysponował: (a) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję wiodącego inspektora nadzoru inwestorskiego (koordynatora czynności inspektorów nadzoru w zakresie różnych specjalności) – posiadającego:  uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej lub architektonicznej do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi, która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami  doświadczenie w pełnieniu nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno – budowlanej lub architektonicznej nad realizacją co najmniej dwóch robót budowlanych w budynku, w tym co najmniej jednego wpisanego do rejestru/ewidencji zabytków, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (b) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, (c) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży sanitarnej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, (d) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego konserwatorskiego – posiadającą uprawnienia do nadzorowania prac konserwatorskich i restauratorskich, posiadającą doświadczenie w pełnieniu nadzoru konserwatorskiego nad realizacją prac konserwatorskich i restauratorskich co najmniej dwóch budynków wpisanych do rejestru/ewidencji zabytków, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia wyżej wskazanych funkcji, pod warunkiem spełniania przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych funkcji (część 2) posiadanie zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca w okresie ostatnich trzech lat przed dniem upływu terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał należycie: i. minimum dwa zamówienia spełniające następujące wymagania: (a) każde zamówienie polegało na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przez którą Zamawiający rozumie minimum sprawowanie kontroli zgodności realizacji budowy z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej przez osobę/podmiot, który działał na rzecz i w imieniu inwestora/zlecającego/zamawiającego (b) co najmniej jedno z zamówień polegało na nadzorze inwestorskim nad wykonywaniem ukończonych i odebranych robót budowlanych dotyczących budowy, przebudowy lub remontu nawierzchni mineralnej o powierzchni nie mniejszej niż 1500 m² i wartości nie mniejszej niż 300 000 zł brutto (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100 brutto), (c) co najmniej jedno z zamówień polegało na nadzorze inwestorskim nad wykonywaniem ukończonych i odebranych robót budowlanych w parku wpisanym do rejestru/ewidencji, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ii. dysponuje lub będzie dysponował: (a) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję wiodącego inspektora nadzoru inwestorskiego (koordynatora czynności inspektorów nadzoru w zakresie różnych specjalności) – posiadającego:  uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej lub architektonicznej do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi, która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami  doświadczenie w pełnieniu nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno – budowlanej lub architektonicznej w nad realizacją co najmniej dwóch robót budowlanych, w tym co najmniej jednego parku wpisanego do rejestru/ewidencji zabytków, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz (b) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, lub równoważnych wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, wpisana na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, (c) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży sanitarnej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, lub równoważnych wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, (d) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży drogowej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń, lub równoważnych wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego (e) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego konserwatorskiego nad strefą ochrony konserwatorskiej – posiadającą uprawnienia do nadzorowania prac w strefie ochrony konserwatorskiej – parku wpisanym do rejestru zabytków, (f) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego dendrologicznego nadzór nad strefą z zadrzewieniem terenu w obszarze wpisanym do rejestru zabytków - posiadającą uprawnienia do nadzorowania prac w obszarze wpisanym do rejestru zabytków, Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia wyżej wskazanych funkcji, pod warunkiem spełniania przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych funkcji UWAGA: 1. Zamawiający pod pojęciem budynek rozumie budynek/obiekt budowlany zgodnie z definicją zawartą w ustawie z dnia 01.07.1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 1202 z późn. zm.) 2. Zamawiający poprzez rejestr/ewidencję, do której wpisany jest budynek rozumie rejestry o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Jednocześnie Zamawiający dopuszcza równoważne rejestry dotyczące zabytków nieruchomych obwiązujące w państwach członkowskich Unii Europejskiej. 3. Przez posiadanie uprawnień budowlanych wymaganych prawem dla osób uczestniczących w realizacji zamówienia, rozumie się uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 1202 z późn. zm.) samodzielne funkcje techniczne w budownictwie(nazwy specjalności i ich zakresy) będą rozpatrywane zgodnie z przepisami regulującymi nadawanie uprawnień budowlanych w dacie ich wydania. 4. Zgodnie z art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 1202z późn. zm.) określającymi delegację ustawową do ustawy z dnia 22 grudnia 2015r, o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2016.65 z dnia 2016.01.15) Zamawiający uznaje kwalifikacje zawodowe do wykonywania zawodów na zasadach i wobec podmiotów określonych w tej ustawie. 5. Pod pojęciem „zamówienia” zamawiający rozumie umowę 6. W przypadku gdy wartość wykazywanych zamówień (umów) jest określona w innej walucie niż PLN, dokonana zostanie przeliczenie tej wartości na PLN na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w tabeli kursów średnich NBP z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Nie Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:








III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:


III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

a) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert - wzór stanowi załącznik nr 5 do SIWZ; b) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wzór stanowi załącznik nr 6 do SIWZ; c) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; d) oświadczenie wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo - w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji - dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności; e) oświadczenie wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne.

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. Formularz Oferty. 2. Upoważnienie-pełnomocnictwo do podpisania oferty winno być dołączone do oferty, o ile nie wynika ono z innych dokumentów dołączonych do oferty lub z dokumentów, które Zamawiający może uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych. 3.Pełnomocnictwo składane jest w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza. 4. Zobowiązanie podmiotu trzeciego, o ile Wykonawca polega na zdolności technicznej lub zawodowej innych podmiotów. 5. W terminie 3 dni od dnia zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji z otwarcia ofert, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
Informacja na temat wadium 1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: a) Część 1: 3 000,00 PLN (słownie: trzy tysiące złotych 00/100). b) Część 2: 1 000,00 PLN (słownie: jeden tysiąc złotych 00/100). 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy zamawiającego: Urząd Miasta Jordanowa BS JORDANÓW nr konta 86 87990001 0000 0000 8859 0024 z adnotacją „WADIUM dot. Pełnienie funkcji inspektorów nadzoru inwestorskiego część 1 /część 2”, Zamawiający zwraca uwagę, że za skuteczne wniesione wadium uznaje się zaksięgowane kwoty na rachunku bankowym Zamawiającego. b) poręczeniach bankowych, lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c) gwarancjach bankowych, d) gwarancjach ubezpieczeniowych, e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r. poz. 359 i 2260 oraz z 2017 r. poz. 1089). 4. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji ma ona zawierać zapis o nieodwołalnym, bezwarunkowym spełnieniu świadczenia przez Gwaranta na rzecz Beneficjenta (Zamawiającego). 5. W przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczeń i sporządzonego w języku obcym, Zamawiający żąda, aby do oferty zostało złożone jego tłumaczenie.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem)
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
cena60,00
Doświadczenie osoby skierowanej do realizacji na stanowisku wiodącego inspektora nadzoru inwestorskiego30,00
Gotowość do stawiennictwa personelu Wykonawcy, tj. osób określonych w wykazie osób10,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zgodnie z art. 144 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru oferty Wykonawcy w sytuacji: a) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu zamówienia (np. klęski żywiołowe, warunki atmosferyczne odbiegające od typowych i uniemożliwiające prowadzenie robót, strajk generalny lub lokalny), lub wykonania przedmiotu zamówienia w terminie - wówczas ulegnie zmianie termin realizacji przedmiotu umowy odpowiednio o termin (ilość dni / miesięcy) występowania siły wyższej co zostanie stwierdzone protokołem konieczności sporządzonym przez Strony umowy; b) zmiany terminu realizacji umowy, o którym mowa w § 2 Umowy w wyniku zmiany harmonogramu rzeczowo — finansowego Projektu lub umowy o dofinansowanie Projektu a także w przypadku wystąpienia konieczności przedłużenia wykonywania robót budowlanych, w tym z uwagi na udzielenie wykonawcy robót budowlanych zamówień o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych — Wykonawcy zwiększenie wynagrodzenia w takiej sytuacji nie przysługuje. Konieczność wprowadzenia zmian zostanie stwierdzona protokołem konieczności podpisanym przez obie Strony zawierającym uzasadnienie faktyczne dla wprowadzenia zmiany oraz wskazanie okresu o jaki nastąpić ma wydłużenie lub skrócenie terminu; c) zmianę osób, o których mowa w § 5 ust. 3 pod warunkiem wskazania osoby posiadającej co najmniej kwalifikacje i wymagania odnośnie danej funkcji określone w SIWZ, a w przypadku gdy wskazanie danej osoby wiązało się z przyznaniem Wykonawcy dodatkowych punktów w kryterium oceny ofert — wskazanie osoby z analogicznym lub wyższym doświadczeniem. 2. Stosownie do treści art. 145 ust. 5 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia określonego w § 6 ust. 1 w następujących przypadkach: a) zmiany stawki podatku od towarów i usług, b) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, c) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania umowy przez Wykonawcę. 3. W sytuacji wystąpienia okoliczności o których mowa w ust. 2 Wykonawca uprawniony jest do złożenia wniosku o zmianę umowy w zakresie wynagrodzenia od dnia wejścia w życie przepisów o których mowa w ust. 2. 4. Wniosek zawierać ma uzasadnienie faktyczne, wskazanie podstawy prawnej oraz dokładne wyliczenie dodatkowego wynagrodzenia wraz z uzasadnieniem, że zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. 5. Zmiana, o której mowa w ust. 2 pkt lit. a – c, może nastąpić jedynie w odniesieniu do wynagrodzenia należnego za realizację pozostałej do wykonania części Przedmiotu Umowy.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2018-07-31, godzina: 12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> PL

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane


IV.6.6) Informacje dodatkowe:

Zamawiający po upływie terminu przewidzianego na wniesienie środków ochrony prawnej wezwie Wykonawcę celem podpisania umowy i wyznaczy termin na jej zawarcie. Zawarcie umowy nastąpi zgodnie z Istotnymi Postanowieniami Umownymi. Osoby reprezentujące wykonawcę przy podpisywaniu umowy powinny posiadać ze sobą dokumenty potwierdzające ich umocowanie do reprezentowania wykonawcy, o ile umocowanie to nie będzie wynikać z dokumentów załączonych do oferty. Zamawiający zawrze umowę w sprawie zamówienia publicznego, z zastrzeżeniem art. 183 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164, z późn. zm.), w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, jeżeli zawiadomienie to zostanie przesłane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo 10 dni - jeżeli zostanie przesłane w inny sposób. Zawarcie umowy będzie możliwe przed upływem terminów, o których mowa powyżej, jeżeli wystąpią okoliczności wymienione w art. 94 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. W przypadku wyboru oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (s.c., konsorcja), Zamawiający może zwrócić się przed podpisaniem umowy o przedłożenie umowy regulującej współpracę tych podmiotów. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy lub nie wnosi wymaganego należytego zabezpieczenia umowy, zamawiający może zbadać, czy nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu wykonawca, który złożył ofertę najwyżej spośród pozostałych ofert. Wybrany w drodze postępowania przetargowego Wykonawca winien przed podpisaniem umowy przedłożyć Zamawiającemu: a) Kopie uprawnień zawodowych oraz kopie zaświadczeń o wpisie do właściwej izby samorządu zawodowego dla każdej osoby wymienionej w pkt 5.1.1. SIWZ. Osoby te będą musiały posiadać w sposób ciągłu ważne zaświadczenie przez cały okres realizacji umowy, b) kopię polisy ubezpieczeniowej zawartej na warunkach określonych w § 7 Istotnych Postanowień Umowy.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr:
1Nazwa:
Pełnienie funkcji inspektorów nadzoru inwestorskiego w związku z realizacją inwestycji: Zaprojektowanie i wykonanie kompleksowej rewitalizacji i adaptacji zabytkowego budynku przy Rynku 2 w Jordanowie wraz z wyposażeniem z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopols

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Pełnienie nadzoru inwestorskiego obejmuje następujące branże: konstrukcyjno – budowlaną, instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, konserwatorska i restauratorska. Przedmiot zamówienia o którym mowa powyżej został szczegółowo opisany w załączniku nr 7 do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia zwanym dalej „OPZ”. Dokumentacja projektowa inwestycji oraz inne dokumenty inwestycji są dostępne na stronie internetowej Zamawiającego: https://www.jordanow.pl/index.php/urzad-miasta/zamowienia-publiczne, w ogłoszeniu o przetargu na: Zaprojektowanie i wykonanie kompleksowej rewitalizacji i adaptacji zabytkowego budynku przy Rynku 2 w Jordanowie wraz z wyposażeniem z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.” Przedmiot zamówienia w zakresie części 1 zostanie zrealizowany w terminie od dnia przekazania (w formie pisemnego protokołu) terenu budowy wykonawcy robót w ramach przedmiotowej inwestycji do dnia dokonania (w formie pisemnego protokołu) odbioru końcowego robót budowalnych od wykonawcy robót, jednak nie później niż w terminie 700 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy w przedmiocie zamówienia. Inspektor nadzoru będzie pełnił również swoje obowiązki w okresie gwarancji i rękojmi na roboty budowlane – w ramach wynagrodzenia określonego w umowie. Termin gwarancji wynosi 120 miesięcy od daty odbioru końcowego inwestycji.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71247000-1, 71520000-9, 71521000-6, 71247000-1, 71248000-8


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach: 700
data rozpoczęcia:
data zakończenia:

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
CENA60,00
Doświadczenie osoby skierowanej do realizacji na stanowisku wiodącego inspektora nadzoru inwestorskiego30,00
Gotowość do stawiennictwa personelu Wykonawcy, tj. osób określonych w wykazie osób10,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
2Nazwa:
Pełnienie funkcji inspektorów nadzoru inwestorskiego w związku z realizacją inwestycji: Renowacja plant jordanowskich z budową siłowni plenerowej z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań), a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane Pełnienie nadzoru inwestorskiego obejmuje następujące branże: konstrukcyjno – budowlaną, instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, drogową, konserwatorską - nadzór nad strefą ochrony konserwatorskiej, dendrologiczną – nadzór nad strefą związaną z zadrzewieniem terenu. Przedmiot zamówienia o którym mowa powyżej został szczegółowo opisany w załączniku nr 7 do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia zwanym dalej „OPZ”. Dokumentacja projektowa inwestycji oraz inne dokumenty inwestycji są dostępne na stronie internetowej Zamawiającego: https://www.jordanow.pl/index.php/urzad-miasta/zamowienia-publiczne, w ogłoszeniu o przetargu na: Renowacja plant jordanowskich z budową siłowni plenerowej z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.” Przedmiot zamówienia w zakresie części 1 zostanie zrealizowany w terminie od dnia przekazania (w formie pisemnego protokołu) terenu budowy wykonawcy robót w ramach przedmiotowej inwestycji do dnia dokonania (w formie pisemnego protokołu) odbioru końcowego robót budowalnych od wykonawcy robót, jednak nie później niż w terminie 470 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy w przedmiocie zamówienia. Inspektor nadzoru będzie pełnił również swoje obowiązki w okresie gwarancji i rękojmi na roboty budowlane – w ramach wynagrodzenia określonego w umowie. Termin gwarancji wynosi 96 miesięcy od daty odbioru końcowego inwestycji.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71247000-1, 71520000-9, 71521000-6, 71247000-1, 71248000-8


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach: 470
data rozpoczęcia:
data zakończenia:

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
CENA60,00
Doświadczenie osoby skierowanej do realizacji na stanowisku wiodącego inspektora nadzoru inwestorskiego30,00
Gotowość do stawiennictwa personelu Wykonawcy, tj. osób określonych w wykazie osób10,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:







Rozmiar pliku: 27084 KB
Ogłoszenie nr 500179663-N-2018 z dnia 30-07-2018 r.
Jordanów:
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE DOTYCZY:
Ogłoszenia o zamówieniu
INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU

Numer:
591237-N-2018

Data:
2018-07-18
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Gmina Miasto Jordanów z siedzibą Urzędu Miasta Jordanowa, Krajowy numer identyfikacyjny 52399100000, ul. Rynek  1, 34240   Jordanów, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. 18 26 91 700, e-mail miasto@jordanow.pl, faks 18 26 91 719.
Adres strony internetowej (url): www.jordanow.pl, www.bip.malopolska.pl/umjordanow
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU

II.1) Tekst, który należy zmienić:


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
III

Punkt:
1.3)

W ogłoszeniu jest:
Określenie warunków: (część 1) posiadanie zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca w okresie ostatnich trzech lat przed dniem upływu terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał należycie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje należycie: i. minimum dwa zamówienia spełniające następujące wymagania: (a) każde zamówienie polegało na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przez którą Zamawiający rozumie minimum sprawowanie kontroli zgodności realizacji budowy z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej przez osobę/podmiot, który działał na rzecz i w imieniu inwestora/zlecającego/zamawiającego (b) każde z zamówień polegało na nadzorze inwestorskim nad wykonywaniem ukończonych i odebranych robót budowlanych w budynku przy czym łączna wartość nadzorowanych robót budowlanych wynosiła minimum 2 000 000,00 zł brutto, a wartość jednej z zamówień nadzorowanych robót budowlanych wynosiła co najmniej 1 500 000,00 zł brutto; (c) co najmniej jedno z zamówień polegało na nadzorze konserwatorskim nad ukończonymi i odebranymi pracami konserwatorskimi w budynku wpisanym do rejestru/ewidencji, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ii. dysponuje lub będzie dysponował: (a) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję wiodącego inspektora nadzoru inwestorskiego (koordynatora czynności inspektorów nadzoru w zakresie różnych specjalności) – posiadającego:  uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej lub architektonicznej do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi, która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami  doświadczenie w pełnieniu nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno – budowlanej lub architektonicznej nad realizacją co najmniej dwóch robót budowlanych w budynku, w tym co najmniej jednego wpisanego do rejestru/ewidencji zabytków, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (b) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, (c) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży sanitarnej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, (d) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego konserwatorskiego – posiadającą uprawnienia do nadzorowania prac konserwatorskich i restauratorskich, posiadającą doświadczenie w pełnieniu nadzoru konserwatorskiego nad realizacją prac konserwatorskich i restauratorskich co najmniej dwóch budynków wpisanych do rejestru/ewidencji zabytków, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia wyżej wskazanych funkcji, pod warunkiem spełniania przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych funkcji (część 2) posiadanie zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca w okresie ostatnich trzech lat przed dniem upływu terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał należycie: i. minimum dwa zamówienia spełniające następujące wymagania: (a) każde zamówienie polegało na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przez którą Zamawiający rozumie minimum sprawowanie kontroli zgodności realizacji budowy z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej przez osobę/podmiot, który działał na rzecz i w imieniu inwestora/zlecającego/zamawiającego (b) co najmniej jedno z zamówień polegało na nadzorze inwestorskim nad wykonywaniem ukończonych i odebranych robót budowlanych dotyczących budowy, przebudowy lub remontu nawierzchni mineralnej o powierzchni nie mniejszej niż 1500 m² i wartości nie mniejszej niż 300 000 zł brutto (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100 brutto), (c) co najmniej jedno z zamówień polegało na nadzorze inwestorskim nad wykonywaniem ukończonych i odebranych robót budowlanych w parku wpisanym do rejestru/ewidencji, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ii. dysponuje lub będzie dysponował: (a) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję wiodącego inspektora nadzoru inwestorskiego (koordynatora czynności inspektorów nadzoru w zakresie różnych specjalności) – posiadającego:  uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej lub architektonicznej do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi, która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami  doświadczenie w pełnieniu nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno – budowlanej lub architektonicznej w nad realizacją co najmniej dwóch robót budowlanych, w tym co najmniej jednego parku wpisanego do rejestru/ewidencji zabytków, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz (b) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, lub równoważnych wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, wpisana na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, (c) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży sanitarnej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, lub równoważnych wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, (d) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży drogowej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń, lub równoważnych wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego (e) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego konserwatorskiego nad strefą ochrony konserwatorskiej – posiadającą uprawnienia do nadzorowania prac w strefie ochrony konserwatorskiej – parku wpisanym do rejestru zabytków, (f) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego dendrologicznego nadzór nad strefą z zadrzewieniem terenu w obszarze wpisanym do rejestru zabytków - posiadającą uprawnienia do nadzorowania prac w obszarze wpisanym do rejestru zabytków, Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia wyżej wskazanych funkcji, pod warunkiem spełniania przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych funkcji UWAGA: 1. Zamawiający pod pojęciem budynek rozumie budynek/obiekt budowlany zgodnie z definicją zawartą w ustawie z dnia 01.07.1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 1202 z późn. zm.) 2. Zamawiający poprzez rejestr/ewidencję, do której wpisany jest budynek rozumie rejestry o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Jednocześnie Zamawiający dopuszcza równoważne rejestry dotyczące zabytków nieruchomych obwiązujące w państwach członkowskich Unii Europejskiej. 3. Przez posiadanie uprawnień budowlanych wymaganych prawem dla osób uczestniczących w realizacji zamówienia, rozumie się uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 1202 z późn. zm.) samodzielne funkcje techniczne w budownictwie(nazwy specjalności i ich zakresy) będą rozpatrywane zgodnie z przepisami regulującymi nadawanie uprawnień budowlanych w dacie ich wydania. 4. Zgodnie z art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 1202z późn. zm.) określającymi delegację ustawową do ustawy z dnia 22 grudnia 2015r, o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2016.65 z dnia 2016.01.15) Zamawiający uznaje kwalifikacje zawodowe do wykonywania zawodów na zasadach i wobec podmiotów określonych w tej ustawie. 5. Pod pojęciem „zamówienia” zamawiający rozumie umowę 6. W przypadku gdy wartość wykazywanych zamówień (umów) jest określona w innej walucie niż PLN, dokonana zostanie przeliczenie tej wartości na PLN na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w tabeli kursów średnich NBP z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie

W ogłoszeniu powinno być:
Określenie warunków: (część 1) posiadanie zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca w okresie ostatnich trzech lat przed dniem upływu terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał należycie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje należycie: i. minimum dwa zamówienia spełniające następujące wymagania: (a) każde zamówienie polegało na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przez którą Zamawiający rozumie minimum sprawowanie kontroli zgodności realizacji budowy z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej przez osobę/podmiot, który działał na rzecz i w imieniu inwestora/zlecającego/zamawiającego (b) każde z zamówień polegało na nadzorze inwestorskim nad wykonywaniem ukończonych i odebranych robót budowlanych w budynku przy czym łączna wartość nadzorowanych robót budowlanych wynosiła minimum 2 000 000,00 zł brutto, a wartość jednej z zamówień nadzorowanych robót budowlanych wynosiła co najmniej 1 500 000,00 zł brutto; (c) co najmniej jedno z zamówień polegało na nadzorze konserwatorskim nad ukończonymi i odebranymi pracami konserwatorskimi w budynku wpisanym do rejestru/ewidencji, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ii. dysponuje lub będzie dysponował: (a) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję wiodącego inspektora nadzoru inwestorskiego (koordynatora czynności inspektorów nadzoru w zakresie różnych specjalności) – posiadającego:  uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi, która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami  doświadczenie w pełnieniu nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno – budowlanej lub architektonicznej nad realizacją co najmniej dwóch robót budowlanych w budynku, w tym co najmniej jednego wpisanego do rejestru/ewidencji zabytków, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (b) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, (c) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży sanitarnej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, (d) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego konserwatorskiego – posiadającą uprawnienia do nadzorowania prac konserwatorskich i restauratorskich, posiadającą doświadczenie w pełnieniu nadzoru konserwatorskiego nad realizacją prac konserwatorskich i restauratorskich co najmniej dwóch budynków wpisanych do rejestru/ewidencji zabytków, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia wyżej wskazanych funkcji, pod warunkiem spełniania przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych funkcji (część 2) posiadanie zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca w okresie ostatnich trzech lat przed dniem upływu terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał należycie: i. minimum dwa zamówienia spełniające następujące wymagania: (a) każde zamówienie polegało na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przez którą Zamawiający rozumie minimum sprawowanie kontroli zgodności realizacji budowy z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej przez osobę/podmiot, który działał na rzecz i w imieniu inwestora/zlecającego/zamawiającego (b) co najmniej jedno z zamówień polegało na nadzorze inwestorskim nad wykonywaniem ukończonych i odebranych robót budowlanych dotyczących budowy, przebudowy lub remontu nawierzchni mineralnej o powierzchni nie mniejszej niż 1500 m² i wartości nie mniejszej niż 300 000 zł brutto (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100 brutto), (c) co najmniej jedno z zamówień polegało na nadzorze inwestorskim nad wykonywaniem ukończonych i odebranych robót budowlanych w parku wpisanym do rejestru/ewidencji, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ii. dysponuje lub będzie dysponował: (a) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję wiodącego inspektora nadzoru inwestorskiego (koordynatora czynności inspektorów nadzoru w zakresie różnych specjalności) – posiadającego:  uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi, która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami  doświadczenie w pełnieniu nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno – budowlanej lub architektonicznej w nad realizacją co najmniej dwóch robót budowlanych, w tym co najmniej jednego parku wpisanego do rejestru/ewidencji zabytków, o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz (b) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, lub równoważnych wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, wpisana na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, (c) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży sanitarnej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, lub równoważnych wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, (d) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego w branży drogowej – posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń, lub równoważnych wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego (e) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego konserwatorskiego nad strefą ochrony konserwatorskiej – posiadającą uprawnienia do nadzorowania prac w strefie ochrony konserwatorskiej – parku wpisanym do rejestru zabytków, (f) co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: inspektora nadzoru inwestorskiego dendrologicznego nadzór nad strefą z zadrzewieniem terenu w obszarze wpisanym do rejestru zabytków - posiadającą uprawnienia do nadzorowania prac w obszarze wpisanym do rejestru zabytków, Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia wyżej wskazanych funkcji, pod warunkiem spełniania przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych funkcji UWAGA: 1. Zamawiający pod pojęciem budynek rozumie budynek/obiekt budowlany zgodnie z definicją zawartą w ustawie z dnia 01.07.1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 1202 z późn. zm.) 2. Zamawiający poprzez rejestr/ewidencję, do której wpisany jest budynek rozumie rejestry o których mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Jednocześnie Zamawiający dopuszcza równoważne rejestry dotyczące zabytków nieruchomych obwiązujące w państwach członkowskich Unii Europejskiej. 3. Przez posiadanie uprawnień budowlanych wymaganych prawem dla osób uczestniczących w realizacji zamówienia, rozumie się uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 1202 z późn. zm.) samodzielne funkcje techniczne w budownictwie(nazwy specjalności i ich zakresy) będą rozpatrywane zgodnie z przepisami regulującymi nadawanie uprawnień budowlanych w dacie ich wydania. 4. Zgodnie z art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 1202z późn. zm.) określającymi delegację ustawową do ustawy z dnia 22 grudnia 2015r, o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2016.65 z dnia 2016.01.15) Zamawiający uznaje kwalifikacje zawodowe do wykonywania zawodów na zasadach i wobec podmiotów określonych w tej ustawie. 5. Pod pojęciem „zamówienia” zamawiający rozumie umowę 6. W przypadku gdy wartość wykazywanych zamówień (umów) jest określona w innej walucie niż PLN, dokonana zostanie przeliczenie tej wartości na PLN na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w tabeli kursów średnich NBP z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
VI

Punkt:
6.2)

W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2018-07-31, godzina: 12:00,

W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2018-08-03, godzina: 12:00,

 

Rozmiar pliku: 23948 KB
Ogłoszenie nr 500213848-N-2018 z dnia 06-09-2018 r.
Gmina Miasto Jordanów z siedzibą Urzędu Miasta Jordanowa: Pełnienie funkcji inspektorów nadzoru inwestorskiego w związku z realizacją inwestycji: Zaprojektowanie i wykonanie kompleksowej rewitalizacji i adaptacji zabytkowego budynku przy Rynku 2 w Jordanowie wraz z wyposażeniem (część 1) oraz Renowacja plant jordanowskich z budową siłowni plenerowej (część 2), z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.”

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak
Nazwa projektu lub programu
Oś Priorytetowa 11 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.”

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 591237-N-2018

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 500179663-N-2018

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Miasto Jordanów z siedzibą Urzędu Miasta Jordanowa, Krajowy numer identyfikacyjny 52399100000, ul. Rynek  1, 34240   Jordanów, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. 18 26 91 700, e-mail miasto@jordanow.pl, faks 18 26 91 719.
Adres strony internetowej (url): www.jordanow.pl, www.bip.malopolska.pl/umjordanow

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Pełnienie funkcji inspektorów nadzoru inwestorskiego w związku z realizacją inwestycji: Zaprojektowanie i wykonanie kompleksowej rewitalizacji i adaptacji zabytkowego budynku przy Rynku 2 w Jordanowie wraz z wyposażeniem (część 1) oraz Renowacja plant jordanowskich z budową siłowni plenerowej (część 2), z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.”

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
IRG.271.1.6.2018

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji inspektorów nadzoru inwestorskiego w związku z realizacją inwestycji: Zaprojektowanie i wykonanie kompleksowej rewitalizacji i adaptacji zabytkowego budynku przy Rynku 2 w Jordanowie wraz z wyposażeniem (część 1) oraz Renowacja plant jordanowskich z budową siłowni plenerowej (część 2) z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.” Zadanie jest realizowane na podstawie umowy o dofinansowanie nr RPMP.11.01.02-12-0888/17-00-XVII/159/FE/18. 2. Pełnienie nadzoru inwestorskiego obejmuje następujące branże: 1) W zakresie części 1: konstrukcyjno – budowlaną, instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, konserwatorska i restauratorska 2) W zakresie części 2: konstrukcyjno – budowlaną, instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, drogową, konserwatorską - nadzór nad strefą ochrony konserwatorskiej, dendrologiczną – nadzór nad strefą związaną z zadrzewieniem terenu 3. Przedmiot zamówienia o którym mowa w pkt 1. został szczegółowo opisany w załączniku nr 7 do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia zwanym dalej „OPZ”. Dokumentacja projektowa inwestycji oraz inne dokumenty inwestycji są dostępne na stronie internetowej Zamawiającego: https://www.jordanow.pl/index.php/urzad-miasta/zamowienia-publiczne, w ogłoszeniu o przetargu na: 1) Zaprojektowanie i wykonanie kompleksowej rewitalizacji i adaptacji zabytkowego budynku przy Rynku 2 w Jordanowie wraz z wyposażeniem z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.” 2) Renowacja plant jordanowskich z budową siłowni plenerowej z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej projektu 11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Jordanowskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców – modernizacja i adaptacja budynku przy Rynku 2 wraz z renowacją plant jordanowskich.”, która to Dokumentacja stanowi integralną część niniejszego SIWZ.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

tak

II.5) Główny Kod CPV:
71247000-1


Dodatkowe kody CPV:
71520000-9, 71521000-6, 71247000-1, 71248000-8
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

CZĘŚĆ NR:
1   

NAZWA:
(CZĘŚĆ)

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
04/09/2018

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
143000.00

Waluta
PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  2
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  2
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: KONS – ART Andrzej Maciej Tekielak
Email wykonawcy: ko.amt@vp.pl
Adres pocztowy: {Dane ukryte}
Kod pocztowy: 30-413
Miejscowość: Kraków
Kraj/woj.: małopolskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
198276.00
Oferta z najniższą ceną/kosztem 198276.00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 720000.00
Waluta: pln

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
tak

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


CZĘŚĆ NR:
2   

NAZWA:
(CZĘŚĆ)
Postępowanie / część zostało unieważnione
tak
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:
Art. 93 ust. 1 pkt 1) ustawy. W prowadzonym postępowaniu w zakresie części 2 do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 03.08.2018r. do godz. 12.00 nie została złożona żadna oferta.


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 

Adres: Rynek 1, 34-240 Jordanów
woj. małopolskie
Dane kontaktowe: email: miasto@jordanow.pl
tel: 18 26 91 700
fax: 18 26 91 719
Termin składania wniosków lub ofert:
2018-07-30
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 591237-N-2018
ID postępowania Zamawiającego: IRG.271.1.6.2018
Data publikacji zamówienia: 2018-07-17
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 700 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: www.jordanow.pl, www.bip.malopolska.pl/umjordanow
Informacja dostępna pod: www.jordanow.pl, www.bip.malopolska.pl/umjordanow
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71247000-1 Nadzór nad robotami budowlanymi
71248000-8 Nadzór nad projektem i dokumentacją
71520000-9 Usługi nadzoru budowlanego
71521000-6 Usługi nadzorowania placu budowy
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
(CZĘŚĆ) KONS – ART Andrzej Maciej Tekielak
Kraków
2018-09-05 198 276,00