Wykonanie remontu pomieszczeń w budynku B w siedzibie Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Sołtyka 8/10
Opis przedmiotu przetargu: Przedmiotem zamówienia jest remont 5 pomieszczeń w tym węzła cieplnego i sanitarnego budynku B przy ul. Sołtyka 8/10 w Warszawie. Zakres prac obejmuje m.in.: a) roboty rozbiórkowe (rozebranie konstrukcji stalowej antresoli wraz ze schodami, rozebranie balustrad, usuwanie starej farby ze ścian i sufitów, demontaż opraw oświetleniowych, rozbieranie starej posadzki, rozebranie płytek glazury i terakoty, wykuwanie ościeżnic, rozbieranie ścianek, demontaż urządzeń i instalacji sanitarnych , wywóz gruzu) b) prace remontowe (uzupełnienie tynków, przecieranie tynków, montaż drzwi i ościeżnic, montaż urządzeń sanitarnych, montaż lamp sufitowych) c) prace malarskie (gruntowanie i malowanie ścian oraz sufitów), d) prace posadzkarskie (przygotowanie podłoża pod posadzkę, układanie terakoty). e) prace hydrauliczne (wykonanie instalacji sanitarnej, montaż urządzeń sanitarnych) Wszystkie prace będą wykonywane w oparciu o: a) Dokumentację rysunkową - załącznik nr 7 do Opisu Warunków Uczestnictwa w Licytacji (OWU); b) Przedmiar robót - załącznik nr 8 do Opisu Warunków Uczestnictwa w Licytacji (OWU); c) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 9 do Opisu Warunków Uczestnictwa w Licytacji (OWU)
Warszawa: Wykonanie remontu pomieszczeń w budynku B w siedzibie Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Sołtyka 8/10
Numer ogłoszenia: 58927 - 2016; data zamieszczenia: 25.05.2016
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
V | zamówienia publicznego |
zawarcia umowy ramowej | |
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ) |
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Straż Miejska Miasta Stołecznego Warszawy , ul. Młynarska 43/45, 01-170 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 644 15 64, faks 22 851 16 12.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.strazmiejska.waw.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie remontu pomieszczeń w budynku B w siedzibie Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Sołtyka 8/10.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest remont 5 pomieszczeń w tym węzła cieplnego i sanitarnego budynku B przy ul. Sołtyka 8/10 w Warszawie. Zakres prac obejmuje m.in.: a) roboty rozbiórkowe (rozebranie konstrukcji stalowej antresoli wraz ze schodami, rozebranie balustrad, usuwanie starej farby ze ścian i sufitów, demontaż opraw oświetleniowych, rozbieranie starej posadzki, rozebranie płytek glazury i terakoty, wykuwanie ościeżnic, rozbieranie ścianek, demontaż urządzeń i instalacji sanitarnych , wywóz gruzu) b) prace remontowe (uzupełnienie tynków, przecieranie tynków, montaż drzwi i ościeżnic, montaż urządzeń sanitarnych, montaż lamp sufitowych) c) prace malarskie (gruntowanie i malowanie ścian oraz sufitów), d) prace posadzkarskie (przygotowanie podłoża pod posadzkę, układanie terakoty). e) prace hydrauliczne (wykonanie instalacji sanitarnej, montaż urządzeń sanitarnych) Wszystkie prace będą wykonywane w oparciu o: a) Dokumentację rysunkową - załącznik nr 7 do Opisu Warunków Uczestnictwa w Licytacji (OWU); b) Przedmiar robót - załącznik nr 8 do Opisu Warunków Uczestnictwa w Licytacji (OWU); c) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 9 do Opisu Warunków Uczestnictwa w Licytacji (OWU).
II.1.5)
przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.11.13.00-1, 45.44.21.90-5, 45.44.21.00-8, 45.42.11.31-1, 45.43.11.00-8, 45.11.12.20-6.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w dniach: 35.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie żąda wniesienia wadium.
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuDziałalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień. Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna ww. warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej dwa zamówienia, każde o wartości minimum 150 000,00 zł brutto, polegające na budowie, odbudowie, rozbudowie, nadbudowie, przebudowie lub remoncie - budynku użyteczności publicznej obejmującej co najmniej roboty ogólnobudowlane (definicja budynku użyteczności publicznej określona została w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r., Nr 75, poz. 690 z późń. zm.).
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna ww. warunek za spełniony na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna ww. warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobą posiadającą uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydanymi na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.) lub odpowiednie, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów - z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących przepisów - w zakresie niezbędnym do kierowania robotami przedmiotowego zamówienia i sprawowania funkcji kierownika budowy w specjalności konstrukcyjno budowlanej. Kwalifikacje zawodowe osób, o których mowa powyżej obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, zwanych dalej obywatele państw członkowskich, mogą być sprawowane na podstawie uprawnień nabytych w tych państwach, jeśli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. nr 63 poz. 394), z wyjątkiem zasad wynikających z art. 20a ust. 1 ustawy o samorządach architektów, inżynierów budownictwa i urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5 poz. 42 ze zm.). Zgodnie ze wskazanym przepisem, obywatel państwa członkowskiego posiadający kwalifikacje zawodowe w zakresie pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, który prowadzi zgodnie z prawem działalność w zakresie tego zawodu w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim, ma prawo do tymczasowego i okazjonalnego wykonywania zawodu odpowiednio architekta, inżyniera budownictwa lub urbanisty na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zwanego świadczeniem usług transgranicznych, bez konieczności uznawania kwalifikacji zawodowych.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna ww. warunek za spełniony na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
licytacja elektroniczna.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2)
przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna, adres strony, na której będzie prowadzona: |
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
§16 Zmiana umowy 1. Zmiany i uzupełnienia treści niniejszej umowy wymagają pod rygorem nieważności formy pisemnej, w postaci aneksu do umowy i muszą być akceptowane przez obie umawiające się strony. 2. W przypadkach przewidzianych w umowie dopuszcza się możliwość wprowadzenia zmian za zgodą Zamawiającego. 3. Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego lub przez Wykonawcę. 4. Zmiany umowy nie mogą wykraczać poza zakres świadczenia określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. 5. Zmiany o których mowa w ust. 1 mogą dotyczyć: 1) zmiany jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla objętego proponowaną zmianą elementu robót budowlanych; 2) aktualizacji rozwiązań technicznych z uwagi na postęp technologiczny lub wadę dokumentacji technicznej; 3) zmiany terminu realizacji zamówienia. 6. Jeżeli zmiana, o której mowa w ust. 5, wymaga zmiany dokumentacji technicznej lub specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, ponieważ pomimo zachowania przez Zamawiającego należytej staranności w jej sprawdzeniu wykryto wady lub usterki, strona inicjująca zmianę przedstawia dokumentację techniczną zamienną zawierającą opis proponowanych zmian oraz przedmiar i niezbędne rysunki. Dokumentacja taka wymaga akceptacji projektanta i zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego. 7. Warunkiem dokonania zmian, o których mowa w ust. 5, jest złożenie wniosku przez stronę inicjującą zmianę zawierającego: 1) opis propozycji zmiany; 2) uzasadnienie zmiany; 3) obliczenie kosztów zmiany zgodnie z zasadami zawartymi w umowie, jeżeli zmiana będzie miała wpływ na wynagrodzenie Wykonawcy; 4) opis wpływu zmiany na termin wykonania umowy. 8. Zmiany, o których mowa w ust. 5, mogą zostać dokonane, jeżeli ich uzasadnieniem są niżej wymienione okoliczności: 1) obniżenie kosztu wykonania robót lub kosztu eksploatacji (użytkowania) obiektu; 2) zmiana obowiązujących przepisów; 3) podniesienie wydajności urządzeń; 4) usprawnienia w trakcie użytkowania obiektu; 5) opóźnienia, utrudnienia, zawieszenia robót lub przeszkody spowodowane przez lub dające się przypisać Zamawiającemu, personelowi Zamawiającego lub innemu Wykonawcy zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy; 6) zaistnienie nieprzewidzianych w umowie przeszkód i awarii uniemożliwiających kontynuowanie umowy na przewidzianych w niej warunkach; 7) wady dokumentacji technicznej, a zmiany są konieczne i niezależne od woli stron; 8) siła wyższa. 9. W przypadku konieczności wykonania zamówień dodatkowych, niemożliwych wcześniej do przewidzenia, które będą niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu niniejszej umowy i których wykonanie spowoduje konieczność wydłużenia terminu realizacji przedmiotu niniejszej umowy strony przewidują możliwość wydłużenia terminu realizacji Przedmiotu Umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1 po wprowadzeniu stosownych zmian do umowy w formie aneksu do umowy podpisanego przez obie strony. 10. Wykonawca nie będzie uprawniony do żadnego przedłużenia terminu wykonania umowy, jeżeli zmiana umowy jest wymuszona uchybieniem czy naruszeniem umowy przez Wykonawcę - w takim przypadku koszty dodatkowe związane z takimi zmianami ponosi Wykonawca. 11. Przewiduje się możliwość zmiany podwykonawcy, z zastrzeżeniem, że jeśli Wykonawca w procedurze udzielenia zamówienia publicznego w wyniku, którego zawarto niniejszą umowę, posłużył się doświadczeniem podwykonawcy - Wykonawca musi wykazać, że nowy podwykonawca również posiada co najmniej doświadczenie, które było wymagane przez Zamawiającego w procedurze o udzielenie zamówienia publicznego będącego przedmiotem umowy. 12. Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego przesyłania Zamawiającemu pisemnej informacji o zmianie danych Wykonawcy zawartych w umowie. 13. W przypadku nie powiadomienia o zmianie danych zawartych w umowie, korespondencja wysyłana przez Zamawiającego zgodnie z posiadanymi danymi zostaje uznana za doręczoną. 14. Wykonawca jest zobowiązany w terminie 2 dni do pisemnego zawiadomienia Zamawiającego o zmianie danych zawartych w umowie: 1) zmianie siedziby lub nazwy firmy Wykonawcy; 2) zmianie osób reprezentujących Wykonawcę; 3) ogłoszeniu upadłości Wykonawcy; 4) likwidacji firmy Wykonawcy. 15. W przypadku nie powiadomienia przez Wykonawcę Zamawiającego o zmianie danych zawartych w umowie, wszelką korespondencję wysyłaną przez Zamawiającego zgodnie z posiadanymi przez niego danymi strony uznaje się za doręczoną.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.6) Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
https://aukcje.um.warszawa.pl/
IV.4.7) Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
http://strazmiejska.waw.pl
IV.4.8) Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Operator platformy aukcyjnej przekaże zakwalifikowanym przez Zamawiającego Wykonawcom informację o sposobie rejestracji na platformie aukcyjnej. W trakcie rejestracji Wykonawca otrzyma kod dostępu do platformy aukcyjnej. Otrzymany kod dostępu Wykonawca będzie musiał zmienić na nowy - określony przez siebie. Komputer użytkownika powinien spełniać następujące wymagania: - posiadać zainstalowany system operacyjny wspierany przez producenta tego systemu (Windows 7/Windows 8/Windows 10 bądź nowszy), - być wyposażony w procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz i posiadać co najmniej 1 GB pamięci RAM (są to wymagania jakie powinien spełnić komputer z systemem Windows 7), - posiadać zainstalowaną przeglądarkę internetową wspieraną przez jej producenta: Microsoft Internet Explorer w wersji co najmniej IE10 albo Mozilla Firefox, - posiadać połączenie z siecią Internet o przepustowości nie mniejszej niż 128 kb/s.
IV.4.9) Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
1) W trakcie licytacji wykonawca podaje cenę brutto (z VAT) za wykonanie całego zamówienia. W toku licytacji elektronicznej Zamawiający na bieżąco przekazuje wszystkim Wykonawcom informacje o pozycji składanych przez nich ofert, liczbie Wykonawców biorących udział w licytacji, cenach złożonych przez nich ofert, z tym, że do momentu zamknięcia licytacji elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację Wykonawców. 2) Cena ofertowa winna obejmować wszystkie koszty i składniki wraz z narzutami, niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie objętym Ogłoszeniem o zamówieniu, Opisem Warunków Uczestnictwa w licytacji oraz wzorem umowy. Cena ofertowa winna obejmować wszystkie koszty i składniki wraz z narzutami, niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie objętym Opisem Warunków Uczestnictwa w Licytacji oraz w projekcie umowy. Minimalna wysokość postąpień - 1500,00 zł.
IV.4.10) Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Licytacja jednoetapowa
czas trwania:
15 minut
IV.4.11) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
02.06.2016 godzina 10:00, miejsce: Wydział Zamówień Publicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy, ul. Sołtyka 8/10, 01-163 Warszawa, pokój nr 18, 19.
IV.4.12) Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Zamawiający otworzy licytację elektroniczną 14.06.2016 r. o godz. 10.00. Zamawiający ustala czas trwania licytacji na 15 minut. Ostateczny termin licytacji Zamawiający poda w zaproszeniu do udziału w licytacji elektronicznej.
IV.4.13) Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej
(jeżeli dotyczy):
Gdy nie zostanie złożona żadna oferta lub gdy w ciągu 3 minut od złożenia oferty przez jednego z Wykonawców nie zostanie złożona żadna inna oferta, jednakże nie wcześniej niż po upływie 15 minut od otwarcia licytacji
IV.4.14 Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy
(dotyczy licytacji elektronicznej):
Zamawiający będzie żądać wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 8% całkowitej ceny brutto podanej w ofercie
IV.4.15 Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego
(dotyczy licytacji elektronicznej):
§ 1 Przedmiot zamówienia 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu pomieszczeń w budynku B w siedzibie Straży Miejskiej w Warszawie przy ul. Sołtyka 8/10. 2. Przedmiot zamówienia określają opracowania stanowiące załączniki do umowy: a) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych; b) przedmiar robót; c) dokumentacja rysunkowa określającą przedmiot zamówienia. 3. Wykonawca oświadcza, że jego oferta obejmuje pełny zakres rzeczowy robót wynikających z dokumentacji rysunkowej, przedmiaru robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, określonych w ust. 2 pkt a), b), c) oraz roboty, które wynikają z wiedzy technicznej i doświadczenia Wykonawcy. § 2 Termin realizacji 1. Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w terminie 35 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy, tj. do dnia x 2016 r. 2. Za termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy, uzna się dzień podpisania przez Strony protokołu odbioru ostatecznego bez wad. § 3 Wynagrodzenie 1. Obowiązującą formą wynagrodzenia zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i ofertą Wykonawcy jest wynagrodzenie ryczałtowe, o którym mowa w art. 632 k.c., które wyraża się kwotą netto x (słownie: x złotych) plus 23% należny podatek VAT w kwocie x zł (słownie: x złotych) co daje kwotę brutto w wysokości x zł (słownie: x złotych). 2. Wynagrodzenie ryczałtowe o którym mowa w ust. 1, jest to niezmienne wynagrodzenie Wykonawcy obejmujące wszystkie świadczenia konieczne do terminowego wykonania przedmiotu umowy zgodnie z dokumentacją rysunkowo-kosztorysową, przedmiarem robót, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, przepisami techniczno - budowlanymi oraz zasadami wiedzy technicznej. Wykonawca przy tak przyjętym wynagrodzeniu nie może żądać jego podwyższenia nawet, gdyby okazało się podczas realizacji, że są konieczne do wykonania przedmiotu umowy i osiągnięcia celów w niej określonych, roboty tymczasowe i prace towarzyszące, które nie wynikają wyraźnie z opisu robót i innych postanowień umowy. 3. W wynagrodzeniu uwzględniono wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia, w tym koszty: robocizny, materiałów, pracy sprzętu, środków transportu technologicznego niezbędnego do wykonania robót, utrzymania i likwidacji terenu robót, zwałki na odpady z rozbiórki wraz ewentualnymi kosztami ich utylizacji, utrudnień wynikających z prowadzenia robót w placówce czynnej nie wyłączonej z eksploatacji, sporządzenia dokumentacji powykonawczej i innych dokumentów niezbędnych potwierdzających prawidłowe wykonanie przedmiotu umowy, koszty zapewnienia kierownictwa robót, a także koszty robót, które wynikają z wiedzy technicznej oraz wszystkich innych usług koniecznych do prawidłowego wykonania umowy i przekazania przedmiotu zamówienia. § 4 Obowiązki Zamawiającego 1. Do obowiązków Zamawiającego należy: 1) wprowadzenie i protokolarne przekazanie Wykonawcy terenu robót, w terminie do 2 dni licząc od dnia podpisania umowy; 2) odebranie przedmiotu Umowy po sprawdzeniu jego należytego wykonania; 3) terminowa zapłata wynagrodzenia za wykonane i odebrane prace; 4) umożliwienie korzystania przez Wykonawcę z wody i energii elektrycznej na koszt Zamawiającego, 5) kontrola zastosowanych rozwiązań na etapie wykonawczym - w aspekcie ich zgodności z warunkami umowy, stosowania gotowych wyrobów budowlanych - w odniesieniu do dokumentów potwierdzających ich dopuszczenie do obrotu oraz zgodności parametrów z danymi zawartymi w specyfikacji technicznej, kontrola sposobu wykonania robót budowlanych -w aspekcie zgodności wykonania z dokumentacją i specyfikacją techniczną. 2. Zamawiający nie zabezpiecza zaplecza robót, miejsca zwałki ziemi i gruzu i innych materiałów i odpadów. § 5 Obowiązki Wykonawcy 1. Do obowiązków Wykonawcy należy organizacja robót bez odrębnego wynagrodzenia oraz: 1) Protokolarne przejęcie terenu robót; 2) Wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z dokumentacją techniczną, przedmiarem robót oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, zasadami wiedzy technicznej, przepisami prawa budowlanego, decyzjami, opiniami i uzgodnieniami; 3) Zapewnienie i opłacenie kierownika budowy i kierowników robót; 4) Zabezpieczenie terenu robót z zachowaniem najwyższej staranności i uwzględnieniem specyfiki przedmiotu umowy oraz jego przeznaczenia jak również tego, że roboty są wykonywane w placówce czynnej, w której w godzinach od 7 do 16 przebywają pracownicy Zamawiającego; 5) Demontaż placu i zaplecza oraz urządzeń i obiektów tymczasowych po zakończeniu robót, doprowadzenie zajmowanego terenu co najmniej do stanu i wyglądu pierwotnego; 6) Dbanie o należyty stan i porządek na terenie robót i terenie przyległym; 7) Zgłoszenie przedmiotu umowy do odbioru końcowego i uczestniczenie w czynnościach odbiorowych; 8) Przekazania zgodnie z §7 ust. 4, 6, 13 dokumentów dotyczących Podwykonawców i dalszych Podwykonawców; 9) Koordynowanie robót Podwykonawców; 10) Przerwanie robót na żądanie Zamawiającego oraz zabezpieczenie wykonanych robót przed ich zniszczeniem; 11) Wywiezienie po rozbiórkach budowlanych wszelkich odpadów i zapewnienie ich utylizacji; 12) Używanie materiałów posiadających aprobaty techniczne, świadectwa dopuszczenia do stosowania, atesty, udokumentowane źródło pochodzenia i akceptowane przez Zamawiającego; 13) Uzgodnienie godzin transportu materiałów i wywozu odpadów z Zamawiającym; 14) Udzielenie gwarancji i rękojmi na wykonane roboty i zamontowane urządzenia; 15) Usuwanie stwierdzonych usterek i wad w ramach gwarancji rękojmi. § 6 Zastosowane materiały 1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia z materiałów własnych, fabrycznie nowych. 2. Materiały, o których mowa w ust. 1, muszą odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu, stosowania w budownictwie, wymogom specyfikacji technicznego wykonania i odbioru robót budowlanych oraz powszechnie obowiązującym przepisom prawa. § 7 Podwykonawcy 1. Strony umowy ustalają, że roboty zostaną wykonane przez Wykonawcę osobiście bądź z udziałem Podwykonawców. 2. Wykonawca, bez zgody Zamawiającego, nie powierzy Podwykonawcom wykonania części zamówienia. 3. Wykonawca zobowiązany jest do koordynowania prac realizowanych przez Podwykonawców. 4. Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca zamierzający zawrzeć Umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem jest wykonanie robót budowlanych, zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu Projektu Umowy o podwykonawstwo przy czym Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca do Projektu Umowy dołączy zgodę Wykonawcy na zawarcie Umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z przedłożonym projektem umowy. Ponadto Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca zobowiązany jest dołączyć odpis z właściwego dla danej formy organizacyjnej rejestru, wskazującego na uprawnienia osób wymienionych w Umowie do reprezentowania stron umowy lub pełnomocnictwa do podpisania umowy. 5. Zamawiający w formie pisemnej wyrazi zgodę lub zgłosi zastrzeżenia do projektu Umowy o podwykonawstwo o której mowa w ust. 4, w terminie do 3 dni licząc od dnia jej doręczenia Zamawiającemu. 6. Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu, poświadczoną za zgodność z oryginałem, kopię zawartej Umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z zaakceptowanym uprzednio przez Zamawiającego projektem, w terminie do 7 dni od daty jej zawarcia. 7. Zamawiający w terminie do 3 dni od doręczenia mu kopii Umowy o podwykonawstwo może zgłosić sprzeciw do treści tej umowy. Jeżeli tego nie uczyni, uważać się będzie, że wyraził zgodę na przedmiotową Umowę o podwykonawstwo. 8. Zamawiający uprawniony jest do zgłaszania pisemnych zastrzeżeń do projektu Umowy o podwykonawstwo lub sprzeciwu do Umowy o podwykonawstwo w szczególności gdy: 1) nie będzie spełniała wymagań określonych w tym paragrafie; 2) będzie określała do wykonania zakres robót niezgodny z postanowieniami zaproszenia do negocjacji; 3) będzie przewidywała termin zapłaty wynagrodzenia dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia Wykonawcy, Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy faktury lub rachunku potwierdzających wykonanie zleconych Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy robót; 4) będzie zawierała zapisy uzależniające dokonanie zapłaty na rzecz Podwykonawcy od odbioru robót przez Zamawiającego lub od zapłaty należności Wykonawcy przez Zamawiającego; 5) nie będzie zawierała uregulowań dotyczących zawierania umów na roboty budowlane z dalszymi podwykonawcami w szczególności zapisów warunkujących podpisanie tych umów od zgody Wykonawcy i od akceptacji Zamawiającego; 6) będzie zawierała postanowienia, które w ocenie Zamawiającego będą mogły utrudniać lub uniemożliwiać prawidłową lub terminową realizację niniejszej umowy, zgodnie z jej treścią. 9. Umowy o Podwykonawstwo wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. 10. Każdy projekt Umowy i umowa o podwykonawstwo musi zawierać w szczególności : 1) określenie stron; 2) zakres robót przewidzianych do wykonania; 3) termin realizacji robót (nie wykraczający poza termin realizacji robót określony w § 2 niniejszej umowy lub poza termin ustalony w harmonogramie robót oraz nie może stanowić zagrożenia wykonania robót budowlanych ujętych w § 1 niniejszej umowy); 4) wynagrodzenie i zasady płatności za wykonanie robót; 5) klauzulę o treści: w przypadku nie zapłacenia przez Wykonawcę wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy za wykonane przez Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę roboty, Zamawiający zapłaci Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy żądaną kwotę wynagrodzenia, jednak nie wyższą niż kwota wynikająca z kosztorysu ofertowego za ten zakres robót; 6) postanowienia o możliwości odstąpienia od umowy w przypadkach odpowiednich do zawartych w niniejszej umowie. 11. Uregulowania § 7 niniejszej umowy obowiązują także przy zmianach projektów Umów o podwykonawstwo jak i zmianach Umów o dalsze podwykonawstwo. 12. Strony Umowy stwierdzają, iż w przypadku zgłoszenia sprzeciwu lub zastrzeżeń przez Zamawiającego, wyłączona jest odpowiedzialność solidarna Zamawiającego z Wykonawcą za zapłatę wymaganego wynagrodzenia, przysługującego Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy za wykonanie robót przewidzianych niniejszą umową. 13. Wykonawca, Podwykonawca, dalszy Podwykonawca zamówienia na roboty budowlane przedkłada Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia z wyłączeniem umów o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5% wartości brutto umowy określonej w § 3 ust. 1. Wyłączenie nie dotyczy umów o podwykonawstwo o wartości większej niż 50 tysięcy złotych. 14. W przypadku o którym mowa w ust. 13, jeżeli termin zapłaty wynagrodzenia jest dłuższy niż 30 dni, Zamawiający informuje o tym Wykonawcę i wzywa go do zmiany tej umowy pod rygorem wystąpienia o zapłatę kary umownej. 15. Procedurę o której mowa w ust. 13 i 14 stosuje się również do wszystkich zmian umów o podwykonawstwo, których przedmiotem są dostawy lub usługi. 16. Wykonawca, powierzając realizację robót Podwykonawcy, zobowiązany jest do dokonania we własnym zakresie zapłaty wymagalnego wynagrodzenia należnego Podwykonawcy z zachowaniem terminów płatności określonych w umowie z Podwykonawcą. Przy przekazaniu Zamawiającemu faktury przez Wykonawcę, która obejmuje Wynagrodzenie za zakres robót wykonanych przez Podwykonawcę, do faktury należy dołączyć dowody zapłaty wymagalnego wynagrodzenia Podwykonawcy potwierdzające dokonanie zapłaty całości należnego mu wynagrodzenia. 17. W przypadku uchylenia się od obowiązku zapłaty odpowiednio przez Wykonawcę, Podwykonawcę bezpośredniej zapłaty wymagalnego wynagrodzenia przysługującego Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy za wykonane i odebrane roboty, Zamawiający dokona bezpośredniej zapłaty wymagalnego wynagrodzenia, przysługującego Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy, który zawarł zaakceptowaną przez Zamawiającego Umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane lub który zawarł przedłożoną Zamawiającemu umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi. 18. Bezpośrednia zapłata obejmuje wyłącznie należne wynagrodzenie bez odsetek należnych Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy. 19. Przed dokonaniem bezpośredniej zapłaty, Zamawiający wezwie na piśmie Wykonawcę do zgłoszenia na piśmie uwag dotyczących zasadności bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy o których mowa w ust. 17. 20. Uwagi o których mowa w ust. 19, należy składać w terminie 7 dni od dokonania wezwania. 21. W przypadku zgłoszenia uwag przez Wykonawcę w wyznaczonym terminie, Zamawiający może: 1) nie dokonywać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy, dalszemu Podwykonawcy, jeżeli Wykonawca wykaże niezasadność takiej zapłaty, albo 2) złożyć do depozytu sądowego kwotę potrzebną na pokrycie wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy w przypadku istnienia zasadniczej wątpliwości Zamawiającego co do wysokości należnej zapłaty lub podmiotu, któremu płatność się należy, z zastrzeżeniem, że kosztami związanymi z uiszczeniem opłaty sądowej z tytułu depozytu sądowego zostanie obciążony Wykonawca, albo 3) dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy jeżeli podwykonawca lub dalszy Podwykonawca wykaże zasadność takiej zapłaty. 22. W przypadku dokonania bezpośredniej zapłaty Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy, Zamawiający dokona potrącenia kwoty wypłaconego wynagrodzenia z wynagrodzenia należnego Wykonawcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do potrącenia kwoty wypłaconego wynagrodzenia z faktury VAT, a Wykonawca na powyższe wyraża zgodę. 23. Postanowienia § 7 niniejszej umowy nie naruszają praw i obowiązków Zamawiającego, Wykonawcy, Podwykonawcy i dalszego Podwykonawcy, wynikających z przepisów art. 6471 ustawy Kodeks cywilny. §8 Nadzór 1. Do nadzoru nad prawidłowym przebiegiem prac, wynikających z warunków niniejszej umowy wyznacza się osoby: 1) ze strony Zamawiającego: a) x, tel.: x 2) ze strony Wykonawcy: a) kierownika budowy w osobie x, posiadającego uprawnienia budowlane Nr x w specjalności x , Tel.: x b) kierownika robót elektrycznych w osobie x posiadającego uprawnienia budowlane Nr x w specjalności: x , Tel.: x c) kierownika robót sanitarnych w osobie x posiadającego uprawnienia budowlane Nr x w specjalności: x , Tel.: x 2. Do podpisania końcowego protokołu odbioru robót wyznacza się osoby wymienione w ust. 1 pkt 1), 2a). §9 Zabezpieczenie należytego wykonania umowy 1. Strony ustalają zabezpieczenie należytego wykonania umowy, zwane dalej zabezpieczeniem, stanowiące 8% ceny całkowitej brutto za realizację przedmiotu zamówienia podanej w ofercie (§ 3 ust. 1 umowy) tj. x zł - słownie: x 2. Kwotę zabezpieczenia, o której mowa w ust. 1 Wykonawca wniesie przed zawarciem umowy. 3. 70% ustalonego zabezpieczenia zostanie zwrócone Wykonawcy w ciągu 30 dni po ostatecznym odbiorze przedmiotu zamówienia, natomiast pozostałe 30% nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady, licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy. 4. Jeżeli termin realizacji umowy zostanie przedłużony, Wykonawca ma obowiązek przedłużenia ważności zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 5. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek Wykonawcy. 6. Zamawiający ma prawo bez uzyskiwania dodatkowej akceptacji Wykonawcy, kwotę zabezpieczenia wraz z odsetkami przeznaczyć na pokrycie należności za usunięcie wad lub usterek powstałych w wyniku nienależytego wykonania umowy przez Wykonawcę, ujawnionych w czasie robót, odbioru lub w okresie rękojmi, których Wykonawca nie usunie w terminie określonym przez Zamawiającego w pisemnym zawiadomieniu. O wysokości kwoty zabezpieczenia wykorzystanej na powyższy cel Zamawiający powiadamia Wykonawcę pisemnie. §10 Odbiory przedmiotu zamówienia 1. Ustala się następujące rodzaje odbiorów: 1) odbiory robót zanikających i ulegających zakryciu, każdy odbywający się do 2 dni po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości do odbioru; 2) odbiór końcowy odbywający się do 4 dni przed odbiorem ostatecznym; 3) odbiór ostateczny odbywający się po usunięciu usterek stwierdzonych podczas odbioru końcowego, nie później niż do upływu terminu określonego w §2 ust. 1. 2. Strony postanawiają, że przedmiotem odbioru końcowego będzie wykonanie całości przedmiotu zamówienia. 3. Wykonawca zgłosi Zamawiającemu w formie pisemnej gotowość do odbioru końcowego przed upływem terminu określonego w §2 ust. 1 niniejszej umowy. 4. W dniu odbioru końcowego Wykonawca przekaże Zamawiającemu: 1) atesty na wbudowane materiały; 2) oświadczenie o wykonaniu robót zgodnie z dokumentacją techniczną i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót; 3) oświadczenie o zastosowaniu wyrobów zgodnie z warunkami, o których mowa w §6 ust. 2 umowy; 4) udzieloną na piśmie gwarancję. 5. Zamawiający rozpocznie odbiór przedmiotu umowy w następnym dniu po zawiadomieniu go o osiągnięciu gotowości do odbioru, zawiadamiając o tym Wykonawcę. 6. Jeżeli w toku czynności odbioru zostaną stwierdzone wady, Zamawiający może odmówić odbioru, do czasu usunięcia wad. 7. Strony postanawiają, że z czynności odbioru będzie spisany protokół zawierający wszelkie ustalenia dokonane w toku odbioru, jak też terminy wyznaczone na usunięcie stwierdzonych wad. 8. Stwierdzone wady lub usterki Wykonawca usunie niezwłocznie. 9. Protokolarne stwierdzenie usunięcia wad ujawnionych przy odbiorze stanowi odbiór ostateczny przedmiotu zamówienia. 10. Odbiór końcowy bez wad stanowi jednocześnie odbiór ostateczny przedmiotu zamówienia. 11. Podstawę rozliczenia Wykonawcy z wykonania przedmiotu zamówienia stanowić będzie protokół odbioru ostatecznego robót. 12. Od daty odbioru ostatecznego rozpoczynają swój bieg terminy zwrotu (zwolnienia) zabezpieczenia. §11 Rozliczenie Wykonawcy za wykonany przedmiot Zamówienia 1. Faktury będą wystawiane na Miasto Stołeczne Warszawa, Pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa, NIP 525-22-48-481, natomiast płatnikiem i odbiorcą faktury będzie Straż Miejska m. st. Warszawy z siedzibą 01-170 Warszawa, ul. Młynarska 43/45. 2. Ustala się realizację płatności jedną fakturą końcową jako rozliczenie całości robót. 3. Dokonanie płatności, o której mowa w § 3 ust. 1 będzie możliwe po potwierdzeniu przez osobę wskazaną przez Zamawiającego w § 8 ust. 1 pkt 1) lit. a), w protokole odbioru faktu wykonania robót z zastrzeżeniem § 7. 4. Rozliczenie ostateczne za wykonanie przedmiotu zamówienia zostanie dokonane na podstawie dostarczonej faktury VAT wraz z protokołem odbioru ostatecznego robót z zastrzeżeniem § 7. 5. Straż Miejska m. st. Warszawy/Płatnik dokona zapłaty faktury w terminie 30 dni licząc od daty jej doręczenia z zastrzeżeniem § 7. 6. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu fakturę niezwłocznie po ostatecznym odbiorze przedmiotu zamówienia. 7. Za datę zapłaty przyjmuje się datę wydania przez Straż Miejską m. st. Warszawy/Płatnika dyspozycji swojemu bankowi do przelania środków na rachunek Wykonawcy. 8. Termin uważa się za zachowany, jeżeli obciążenie rachunku Straży Miejskiej m. st. Warszawy/Płatnika nastąpiło w ostatnim dniu upływu terminu. 9. Zamawiający zapłaci Wykonawcy odsetki ustawowe za każdy dzień zwłoki w terminie zapłaty. § 12 1. Zamawiający oświadcza, że jest uprawniony do otrzymywania faktur VAT. 2. Wykonawca oświadcza, że jest podatnikiem podatku od towarów i usług VAT, posiadającym NIP: x, REGON x oraz posiada rachunek bankowy w: x 3. W okresie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego zawiadomienia Zamawiającego o zmianie siedziby firmy Wykonawcy oraz o zmianie rachunku bankowego Wykonawcy w terminie 5 dni kalendarzowych od daty zmiany. 4. Zamawiający zobowiązany jest do niezwłocznego przygotowania aneksu do umowy uwzględniającego zmiany, o których mowa w ust. 3. 5. Strony ustalają, że Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za nieterminowe regulowanie należności, jeżeli Wykonawca nie powiadomi Zamawiającego o zmianie numeru swojego rachunku bankowego wskazanego w ust. 2. 6. Jeżeli Wykonawca na fakturze wskaże inny numer rachunku bankowego niż numer wskazany w ust. 2, Zamawiający dokona zapłaty faktury dopiero po wyjaśnieniu powodu zaistnienia rozbieżności, a Wykonawca nie obciąży Zamawiającego karą za nieterminowe uregulowanie należności. § 13 Kary umowne 1. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu na rachunek bankowy Straży Miejskiej m. st. Warszawy/Płatnika kary umowne: 1) w wysokości 0,5 % wynagrodzenia brutto ustalonego w § 3 ust. 1 umowy za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia w wykonaniu przedmiotu zamówienia; 2) za zwłokę w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze lub w okresie rękojmi w wysokości 0,5 % wynagrodzenia brutto ustalonego w § 3 ust. 1 umowy, za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia liczony od dnia wyznaczonego na usunięcie wad; 3) w przypadku odstąpienia przez Wykonawcę od umowy z przyczyn nie leżących po stronie Zamawiającego, w wysokości 10% wynagrodzenia brutto ustalonego w § 3 ust. 1 umowy; 4) w przypadku odstąpienia od umowy przez Zamawiającego z winy Wykonawcy (nie wykonanie zamówienia, nienależyte wykonanie zamówienia) w wysokości 10% wynagrodzenia brutto ustalonego w § 3 ust. 1 umowy; 5) z tytułu braku zapłaty lub nieterminowej zapłaty wynagrodzenia należnego Podwykonawcom lub dalszym Podwykonawcom - 0,5% wynagrodzenia brutto, ustalonego w § 3 ust. 1 umowy za każdy dzień zwłoki; 6) z tytułu nieprzedłożenia do zaakceptowania projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, lub projektu jej zmiany w wysokości 500,00 zł brutto (słownie: pięćset złotych); 7) z tytułu nieprzedłożenia poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o podwykonawstwo lub jej zmiany w wysokości 500,00 zł brutto (słownie: pięćset złotych); 8) z tytułu braku zmiany umowy o podwykonawstwo w zakresie terminu zapłaty w wysokości 0,5% wynagrodzenia brutto ustalonego w § 3 ust. 1 umowy za każdy dzień opóźnienia liczony od dnia wyznaczonego przez Zamawiającego na dokonanie zmiany do dnia dokonania zmiany; 9) z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania innych niż wymienione w pkt 1-7 obowiązków umownych w wysokości 1 000,00 zł brutto (słownie: jeden tysiąc złotych) za każdy obowiązek z osobna. 2. W przypadku niewłaściwego wykonania umowy (z wadami) Zamawiający zastrzega sobie prawo do dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych. 3. Maksymalna łączna kwota kar umownych, określonych w niniejszej umowie nie może przekroczyć 30% wynagrodzenia brutto określonego w § 3 ust. 1 umowy. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odszkodowania uzupełniającego w przypadku, gdy kara umowna przewidziana w ust. 1 nie pokrywa rzeczywiście poniesionej szkody. 5. Zapłacenie przez Wykonawcę kar umownych w przypadkach określonych powyżej nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku ukończenia robót lub jakichkolwiek innych obowiązków i zobowiązań wynikających z umowy. 6. Każda z kar umownych wymienionych w ust. 2 jest niezależna od siebie, a Zamawiający ma prawo dochodzić każdej z nich niezależnie od dochodzenia pozostałych. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do potrącenia kar umownych z faktury VAT, a Wykonawca na powyższe wyraża zgodę. 8. Kara umowna określona w ust. 2 zostanie potrącona przez Zamawiającego z należności przysługującej Wykonawcy na podstawie wystawionej przez Straż Miejską m. st. Warszawy/Płatnika noty księgowej w terminie 7 dni kalendarzowych od daty jej doręczenia. W przypadku braku takiej możliwości kary zostaną zapłacone przez Wykonawcę na podstawie wystawianych przez Straż Miejską m. st. Warszawy/Płatnika not księgowych w terminie 7 dni kalendarzowych od dat ich doręczenia. 9. Straż Miejska m. st. Warszawy/Płatnik jest uprawniona do wystawiania wszelkich dokumentów księgowych oraz zapłaty, potracenia i przyjęcia wszelkich świadczeń pieniężnych, w tym z tytułu kar umownych, związanych z realizacją niniejszej umowy. § 14 Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania zakazu cesji, tj. zakazu przenoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek praw lub obowiązków wynikających z niniejszej umowy na osoby trzecie, dokonywania obciążeń tych praw w jakiejkolwiek formie, a także poprzez ustanowienie zastawu czy objęcia umową poręczenia bez wcześniejszej pisemnej zgody Zamawiającego. § 15 Gwarancja wykonawcy i uprawnienia z tytułu rękojmi 1. Wykonawca jest odpowiedzialny z tytułu gwarancji jakości oraz rękojmi za wady przedmiotu zamówienia odpowiednio w okresie 36 miesięcy i 60 miesięcy na wykonane roboty budowlane oraz zamontowane urządzenia, licząc od daty odbioru ostatecznego robót. 2. Termin przekazania przedmiotu zamówienia protokołem ostatecznego odbioru robót jest datą ostatecznego rozpoczęcia okresu gwarancji i rękojmi, który biegnie równolegle. 3. Wykonawca jest odpowiedzialny za wady powstałe i ujawnione w okresie rękojmi na zasadach określonych w przepisach Kodeksu cywilnego i Prawa budowlanego. 4. Stwierdzone w okresie gwarancji i rękojmi (na podstawie protokołów ujawnienia usterek) usterki lub wady Wykonawca usunie na własny koszt najpóźniej w terminie określonym w pisemnym zawiadomieniu. 5. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o powstałych wadach przedmiotu zamówienia w ciągu 10 dni od ich ujawnienia. 6. Jeżeli Wykonawca nie usunie wad w żądanym terminie, Zamawiający, po uprzednim zawiadomieniu, zleci ich usunięcie osobie trzeciej na koszt Wykonawcy, na co Wykonawca wyraża zgodę. 7. Pokrycia kosztów usunięcia wady Zamawiający może dochodzić w sądzie właściwym dla siedziby Zamawiającego. 8. W okresie rękojmi Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego zawiadomienia Zamawiającego w terminie 7 dni o: 1) zmianie siedziby lub nazwy firmy Wykonawcy; 2) zmianie osób reprezentujących Wykonawcę; 3) ogłoszeniu upadłości Wykonawcy; 4) likwidacji firmy Wykonawcy. § 17 Odstąpienie od umowy 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od umowy w wypadkach: 1) jeśli zostanie ogłoszona upadłość lub likwidacja firmy; 2) jeśli Wykonawca nie rozpoczął robót w terminie do 2 dni od daty wprowadzenia na teren robót bez uzasadnionych przyczyn; 3) jeśli Wykonawca wykonuje roboty niezgodnie z umową, zakresem i technologią; 4) jeśli Wykonawca przerwał realizację robót i przerwa ta trwa dłużej niż 5 dni. 2. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron, wyrażoną na piśmie, pod rygorem nieważności takiej zmiany. § 18 Postanowienia końcowe 1. Wszelkie spory wynikłe na tle wykonania niniejszej Umowy, strony zobowiązują się rozstrzygać polubownie. 2. W przypadku zaistnienia sporu i nie osiągnięcia przez strony porozumienia w drodze negocjacji, rozstrzygającym będzie Sąd Powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego. 3. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy ustawy Kodeksu Cywilnego, ustawy Prawa Budowlanego oraz ustawy Prawa Zamówień Publicznych. 4. Wykonanie niniejszej umowy nie wiąże się z przetwarzaniem danych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych dla których Administratorem danych jest Prezydent m. st. Warszawy, a co za tym idzie nie wiąże się z dostępem do zasobów systemów informatycznych Urzędu m. st. Warszawy. 5. Wszelka korespondencja w sprawach wynikających z niniejszej umowy kierowana będzie przez Wykonawcę na adres: Straż Miejska m. st. Warszawy, 01-170 Warszawa, ul. Młynarska 43/45. § 19 1. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, jeden dla Zamawiającego i jeden dla Wykonawcy. 2. Integralną część umowy stanowią: a) Załącznik zawierający kserokopie oferty Wykonawcy. b) Dokumentacja rysunkowa oraz Specyfikacja technicznego wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiar robót o których mowa w §1 ust. 2 umowy, przekazane jako załącznik do OWU.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Warszawa: Wykonanie remontu pomieszczeń w budynku B w siedzibie Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Sołtyka 8/10
Numer ogłoszenia: 96703 - 2016; data zamieszczenia: 21.06.2016
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 58927 - 2016r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Straż Miejska Miasta Stołecznego Warszawy, ul. Młynarska 43/45, 01-170 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 644 15 64, faks 22 665 60 44.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie remontu pomieszczeń w budynku B w siedzibie Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Sołtyka 8/10.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest remont 5 pomieszczeń w tym węzła cieplnego i sanitarnego budynku B przy ul. Sołtyka 8/10 w Warszawie. Zakres prac obejmuje m.in.: a) roboty rozbiórkowe (rozebranie konstrukcji stalowej antresoli wraz ze schodami, rozebranie balustrad, usuwanie starej farby ze ścian i sufitów, demontaż opraw oświetleniowych, rozbieranie starej posadzki, rozebranie płytek glazury i terakoty, wykuwanie ościeżnic, rozbieranie ścianek, demontaż urządzeń i instalacji sanitarnych , wywóz gruzu), b) prace remontowe (uzupełnienie tynków, przecieranie tynków, montaż drzwi i ościeżnic, montaż urządzeń sanitarnych, montaż lamp sufitowych), c) prace malarskie (gruntowanie i malowanie ścian oraz sufitów), d) prace posadzkarskie (przygotowanie podłoża pod posadzkę, układanie terakoty), e) prace hydrauliczne (wykonanie instalacji sanitarnej, montaż urządzeń sanitarnych) Wszystkie prace będą wykonywane w oparciu o: a) Dokumentację rysunkową - załącznik nr 7 do Opisu Warunków Uczestnictwa w Licytacji (OWU); b) Przedmiar robót - załącznik nr 8 do Opisu Warunków Uczestnictwa w Licytacji (OWU); c) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 9 do Opisu Warunków Uczestnictwa w Licytacji (OWU)..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.11.13.00-1, 45.44.21.90-5, 45.44.21.00-8, 45.42.11.31-1, 45.43.11.00-8, 45.11.12.20-6.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Licytacja elektroniczna
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
21.06.2016.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Robert Wróblewski Usługi Ogólnobudowlane, {Dane ukryte}, 05-200 Lipinki, kraj/woj. mazowieckie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 145015,19 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
134000,00
Oferta z najniższą ceną:
134000,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
135500,00
Waluta:
PLN .
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 5892720160 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2016-05-24 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [LE]: | Licytacja Elektroczniczna |
Czas na realizację: | 35 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.strazmiejska.waw.pl |
Informacja dostępna pod: | |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
45111220-6 | Roboty w zakresie usuwania gruzu | |
45111300-1 | Roboty rozbiórkowe | |
45421131-1 | Instalowanie drzwi | |
45431100-8 | Kładzenie terakoty | |
45442100-8 | Roboty malarskie | |
45442190-5 | Usuwanie warstwy malarskiej |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Wykonanie remontu pomieszczeń w budynku B w siedzibie Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Sołtyka 8/10 | Robert Wróblewski Usługi Ogólnobudowlane Lipinki | 2016-06-21 | 134 000,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2016-06-21 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 451113001 454421905 454421008 454211311 454311008 451112206 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 134 000,00 zł Minimalna złożona oferta: 134 000,00 zł Ilość złożonych ofert: 2 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 134 000,00 zł Maksymalna złożona oferta: 135 500,00 zł |