TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi szkoleniowe
ND Nr dokumentu 56533-2015
PD Data publikacji 17/02/2015
OJ Dz.U. S 33
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 12/02/2015
DT Termin 23/02/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 30192000 - Wyroby biurowe
55100000 - Usługi hotelarskie
55300000 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
80500000 - Usługi szkoleniowe
OC Pierwotny kod CPV 30192000 - Wyroby biurowe
55100000 - Usługi hotelarskie
55300000 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
80500000 - Usługi szkoleniowe
RC Kod NUTS PL
IA Adres internetowy (URL) www.fapa.com.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

17/02/2015    S33    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi szkoleniowe

2015/S 033-056533

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 226231901
E-mail: fapa@fapa.org.pl
Faks: +48 226231909

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.fapa.com.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: fundacja
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: rozwój obszarów wiejskich, rolnictwa, rynków rolnych oraz bankowości spółdzielczej
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Zakup usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń w ramach projektu: „Innowacyjny gospodarz”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 24: Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Polska.

Kod NUTS PL

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń w ramach projektu: „Innowacyjny gospodarz”.
W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, zwane dalej Biurem, koordynujące całość prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
1) zespół składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację usług;
2) minimum jeden numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego, numer faksu oraz adres mailowy i korespondencyjny;
3) organizację pracy, która umożliwi łatwy kontakt z przedstawicielami Biura Zamawiającemu i uczestnikom szkoleń. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.
Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji przedmiotu zamówienia.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia do zadań Wykonawcy należy:
Kompleksowe przygotowanie i przeprowadzenie ośmiu dwudniowych szkoleń z częścią wykładową (stacjonarną) oraz warsztatową (wyjazdową) – zgodnie z poniższymi wymaganiami:
1. Wszystkie szkolenia zostaną przeprowadzone najpóźniej do 30.4.2015, w dowolnie wybranych przez Wykonawcę miejscowościach na terenie Polski.
2. Ramowe programy szkoleń określa Załącznik nr 9 do SIWZ, na podstawie którego Wykonawca przygotuje szczegółowy program każdego szkolenia (wraz ze wskazaniem wykładowców). Każdy ze szczegółowych programów szkoleń musi uwzględniać 12 minutową prezentację filmu związanego z tematyką szkolenia z zastrzeżeniem, że podczas szkolenia dotyczącego polskich winnic i produkcji jabłecznika czyli polskiego cydru zostaną zaprezentowane 2 filmy. Tematy filmów zostały wskazane w Załączniku nr 9 do SIWZ. Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji szczegółowe programy szkoleń najpóźniej 7 dni przed każdym z planowanych szkoleń. Zamawiający zastrzega sobie prawo zgłaszania uwag do programów w terminie 4 dni od dnia ich otrzymania.
Zamawiający w dniu podpisania umowy przekaże Wykonawcy płytę DVD z filmami związanymi z tematyką szkoleń (każdy z plików jest w formacie VOB o wielkości około 850 000 KB).
3. Grupa uczestników każdego ze szkoleń będzie liczyła co najmniej 20, a maksymalnie 35 osób, z zastrzeżeniem, że we wszystkich szkoleniach weźmie udział minimalnie 200, a maksymalnie 240 osób.
4. Wykonawca zapewni nabór uczestników szkoleń. Uczestnikami szkoleń będą rolnicy, doradcy rolni, przedstawiciele Lokalnych Grup Działania, nauczyciele nauczający w szkołach kształcących w zawodach rolniczych, studenci i uczniowie szkół kształcących w zawodach rolniczych, mieszkańcy obszarów wiejskich.
5. Wykonawca zapewni co najmniej:
a) 16 Wykładowców (co najmniej 2 na każdą część wykładową szkoleń) do przeprowadzenia 8 szkoleń wskazanych w Załączniku nr 9 do SIWZ w tym:
— co najmniej 10 osób z wykształceniem wyższym oraz doświadczeniem w prowadzeniu co najmniej 3 szkoleń lub zajęć dydaktycznych o tematyce odpowiadającej określonej w Załączniku nr 9 do SIWZ (adekwatnie do szkolenia które przeprowadzi) w okresie ostatnich 5 lat,
— maksymalnie 6 osób z doświadczeniem w prowadzeniu co najmniej 3 szkoleń o tematyce odpowiadającej określonej w Załączniku nr 9 do SIWZ (adekwatnie do szkolenia które przeprowadzi) w okresie ostatnich 5 lat;
b) co najmniej 8 osób, które przeprowadzą część warsztatową szkoleń, tj. osoby zarządzające lub prowadzące gospodarstwa lub instytuty (zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SIWZ) lub osoby oddelegowane przez ww. osoby.
Prezentacje lub treści/abstrakty/konspekty wykładów przygotowane przez wykładowców na szkolenia muszą być opatrzone logotypami i sloganami wskazanymi w Załączniku nr 7 do SIWZ.
6. Wykonawca zapewni niezbędną bazę szkoleniową: sale wykładowe o pojemności dostosowanej do liczby uczestników każdego ze szkoleń, wraz z wyposażeniem (komputer, rzutnik multimedialny, ekran, tablica). Na salach widoczna będzie wizualizacja sloganów i logotypów zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SIWZ.
7. Wykonawca zapewni obiekty, w których przeprowadzona będzie część warsztatowa (wyjazdowa) szkoleń, zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SIWZ.
8. Wykonawca zapewni wszelkie materiały, narzędzia, maszyny, urządzenia (wraz z osobą do ich fachowej obsługi), które wykorzystywane będą podczas części warsztatowej szkoleń, zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SIWZ.
9. Wykonawca zapewni zakwaterowanie ze śniadaniem dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń w pokojach 2 lub 3 – osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem oraz z dostępem do Internetu, w obiekcie o standardzie co najmniej dwugwiazdkowym lub równoważnym, w odległości nie większej niż 2 km od miejsca odbywania się części wykładowej (stacjonarnej) szkoleń. W przypadku gdy miejsce zakwaterowania będzie znajdowało się w odległości większej niż 2 km od miejsca odbywania się części wykładowej (stacjonarnej) szkoleń, Wykonawca zapewni transport dla wszystkich uczestników i wykładowców.
Za obiekt o standardzie równoważnym rozumie się obiekt, który udostępnia garaże lub parking dla gości, w którym pokoje wyposażone są w łazienkę, telefon oraz telewizor.
10. Wykonawca zapewni transport wszystkich uczestników szkoleń z miejsca zakwaterowania do miejsc, w których prowadzona będzie część warsztatowa i z powrotem.
11. Wykonawca zapewni wyżywienie dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń oraz wykładowców (w miejscu realizacji szkoleń lub na trasie przejazdu) tj.:
— 2 obiady dwudaniowe (w tym co najmniej zupa i drugie danie, do wyboru danie mięsne i wegetariańskie),
— 1 kolację,
— serwis kawowy (w tym co najmniej kawa, herbata, 2 soki do wyboru, woda gazowana i niegazowana, dodatki w postaci cukru, mleczka do kawy, cytryny oraz 2 rodzaje ciastek), dostępny podczas przerw kawowych, uzupełniany w przypadku braku któregoś z napojów, dodatków lub ciastek.
Do każdego z posiłków dołączony będzie napój zimny (sok, woda gazowana i niegazowana) i gorący (kawa, herbata).
12. Wykonawca zapewni materiały szkoleniowe dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń:
— teczka – format A4,
— notatnik – format B5, co najmniej 25 stron,
— długopis metalowy,
— wydruki prezentacji multimedialnych przygotowanych przez Wykładowców na szkolenia i prezentowanych podczas zajęć oraz konspekty wykładów w formie bindowanej w kolorze czarnobiałym – minimum 40 maksymalnie 80 stron,
— program szkolenia – wydruk,
— płyta DVD z filmem związanym z tematyką szkolenia zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SIWZ.
Łącznie Wykonawca zapewni maksymalnie 240 zestawów materiałów szkoleniowych.
Wszelkie materiały szkoleniowe, będące przedmiotem niniejszego zamówienia muszą zawierać stałą wizualizację logotypów i sloganów wskazanych w Załączniku nr 7 do SIWZ, z wyjątkiem długopisów, które zawierały będą jedynie logotypy wskazane w Załączniku nr 7 do SIWZ.
Wykonawca wykona co najmniej 20, a maksymalnie 35 kopii każdego filmu wskazanego w Załączniku nr 9 do SIWZ na płytach DVD. Na każdej z płyt DVD zamieszczony zostanie nadruk w pełnym kolorze, zawierający tytuł filmu, tytuł szkolenia, dokładny termin szkolenia oraz logotypy i slogany określone w Załączniku nr 7 do SIWZ. Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji projekty nadruków na płyty DVD najpóźniej 10 dni przed każdym z planowanych szkoleń. Zamawiający zastrzega sobie prawo zgłaszania uwag do projektów nadruków na płyty DVD w terminie 4 dni od dnia ich otrzymania.
Zamawiający w dniu podpisania umowy przekaże Wykonawcy płytę DVD z filmami związanymi z tematyką szkoleń (każdy z plików jest w formacie VOB o wielkości około 850 000 KB).
W szkoleniach weźmie udział maksymalnie 240 osób.
Uwaga: wszelkie materiały elektroniczne i drukowane prezentowane w związku z przedmiotem niniejszego zamówienia muszą zawierać stałą wizualizację logotypów i sloganów wskazanych w Załączniku nr 7 do SIWZ.
Uwaga: uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w szkoleniach. Wszystkie świadczenia wynikające z programu Wykonawca zapewni we własnym zakresie. Wykonawca poda w ofercie nazwy i adresy obiektów, w których zapewni zakwaterowanie.
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący Załącznik nr 10 do SIWZ.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

80500000, 55300000, 55100000, 30192000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń w ramach projektu: „Innowacyjny gospodarz”.
W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, zwane dalej Biurem, koordynujące całość prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
1) zespół składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację usług;
2) minimum jeden numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego, numer faksu oraz adres mailowy i korespondencyjny;
3) organizację pracy, która umożliwi łatwy kontakt z przedstawicielami Biura Zamawiającemu i uczestnikom szkoleń. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.
Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji przedmiotu zamówienia.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia do zadań Wykonawcy należy:
Kompleksowe przygotowanie i przeprowadzenie ośmiu dwudniowych szkoleń z częścią wykładową (stacjonarną) oraz warsztatową (wyjazdową) – zgodnie z poniższymi wymaganiami:
1. wszystkie szkolenia zostaną przeprowadzone najpóźniej do 30.4.2015, w dowolnie wybranych przez Wykonawcę miejscowościach na terenie Polski;
2. ramowe programy szkoleń określa Załącznik nr 9 do SIWZ, na podstawie którego Wykonawca przygotuje szczegółowy program każdego szkolenia (wraz ze wskazaniem wykładowców). Każdy ze szczegółowych programów szkoleń musi uwzględniać 12 minutową prezentację filmu związanego z tematyką szkolenia z zastrzeżeniem, że podczas szkolenia dotyczącego polskich winnic i produkcji jabłecznika czyli polskiego cydru zostaną zaprezentowane 2 filmy. Tematy filmów zostały wskazane w Załączniku nr 9 do SIWZ. Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji szczegółowe programy szkoleń najpóźniej 7 dni przed każdym z planowanych szkoleń. Zamawiający zastrzega sobie prawo zgłaszania uwag do programów w terminie 4 dni od dnia ich otrzymania.
Zamawiający w dniu podpisania umowy przekaże Wykonawcy płytę DVD z filmami związanymi z tematyką szkoleń (każdy z plików jest w formacie VOB o wielkości około 850 000 KB);
3. grupa uczestników każdego ze szkoleń będzie liczyła co najmniej 20, a maksymalnie 35 osób, z zastrzeżeniem, że we wszystkich szkoleniach weźmie udział minimalnie 200, a maksymalnie 240 osób;
4. Wykonawca zapewni nabór uczestników szkoleń. Uczestnikami szkoleń będą rolnicy, doradcy rolni, przedstawiciele Lokalnych Grup Działania, nauczyciele nauczający w szkołach kształcących w zawodach rolniczych, studenci i uczniowie szkół kształcących w zawodach rolniczych, mieszkańcy obszarów wiejskich;
5. Wykonawca zapewni co najmniej:
a) 16 Wykładowców (co najmniej 2 na każdą część wykładową szkoleń) do przeprowadzenia 8 szkoleń wskazanych w Załączniku nr 9 do SIWZ w tym:
— co najmniej 10 osób z wykształceniem wyższym oraz doświadczeniem w prowadzeniu co najmniej 3 szkoleń lub zajęć dydaktycznych o tematyce odpowiadającej określonej w Załączniku nr 9 do SIWZ (adekwatnie do szkolenia które przeprowadzi) w okresie ostatnich 5 lat,
— maksymalnie 6 osób z doświadczeniem w prowadzeniu co najmniej 3 szkoleń o tematyce odpowiadającej określonej w Załączniku nr 9 do SIWZ (adekwatnie do szkolenia które przeprowadzi) w okresie ostatnich 5 lat,
b) co najmniej 8 osób, które przeprowadzą część warsztatową szkoleń, tj. osoby zarządzające lub prowadzące gospodarstwa lub instytuty (zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SIWZ) lub osoby oddelegowane przez ww. osoby.
Prezentacje lub treści/abstrakty/konspekty wykładów przygotowane przez wykładowców na szkolenia muszą być opatrzone logotypami i sloganami wskazanymi w Załączniku nr 7 do SIWZ.
6. Wykonawca zapewni niezbędną bazę szkoleniową: sale wykładowe o pojemności dostosowanej do liczby uczestników każdego ze szkoleń, wraz z wyposażeniem (komputer, rzutnik multimedialny, ekran, tablica). Na salach widoczna będzie wizualizacja sloganów i logotypów zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SIWZ.
7. Wykonawca zapewni obiekty, w których przeprowadzona będzie część warsztatowa (wyjazdowa) szkoleń, zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SIWZ.
8. Wykonawca zapewni wszelkie materiały, narzędzia, maszyny, urządzenia (wraz z osobą do ich fachowej obsługi), które wykorzystywane będą podczas części warsztatowej szkoleń, zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SIWZ.
9. Wykonawca zapewni zakwaterowanie ze śniadaniem dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń w pokojach 2 lub 3 – osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem oraz z dostępem do Internetu, w obiekcie o standardzie co najmniej dwugwiazdkowym lub równoważnym, w odległości nie większej niż 2 km od miejsca odbywania się części wykładowej (stacjonarnej) szkoleń. W przypadku gdy miejsce zakwaterowania będzie znajdowało się w odległości większej niż 2 km od miejsca odbywania się części wykładowej (stacjonarnej) szkoleń, Wykonawca zapewni transport dla wszystkich uczestników i wykładowców.
Za obiekt o standardzie równoważnym rozumie się obiekt, który udostępnia garaże lub parking dla gości, w którym pokoje wyposażone są w łazienkę, telefon oraz telewizor.
10. Wykonawca zapewni transport wszystkich uczestników szkoleń z miejsca zakwaterowania do miejsc, w których prowadzona będzie część warsztatowa i z powrotem.
11. Wykonawca zapewni wyżywienie dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń oraz wykładowców (w miejscu realizacji szkoleń lub na trasie przejazdu) tj.:
— 2 obiady dwudaniowe (w tym co najmniej zupa i drugie danie, do wyboru danie mięsne i wegetariańskie),
— 1 kolację,
— serwis kawowy (w tym co najmniej kawa, herbata, 2 soki do wyboru, woda gazowana i niegazowana, dodatki w postaci cukru, mleczka do kawy, cytryny oraz 2 rodzaje ciastek), dostępny podczas przerw kawowych, uzupełniany w przypadku braku któregoś z napojów, dodatków lub ciastek.
Do każdego z posiłków dołączony będzie napój zimny (sok, woda gazowana i niegazowana) i gorący (kawa, herbata).
12. Wykonawca zapewni materiały szkoleniowe dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń:
— teczka – format A4,
— notatnik – format B5, co najmniej 25 stron,
— długopis metalowy,
— wydruki prezentacji multimedialnych przygotowanych przez Wykładowców na szkolenia i prezentowanych podczas zajęć oraz konspekty wykładów w formie bindowanej w kolorze czarnobiałym – minimum 40 maksymalnie 80 stron,
— program szkolenia – wydruk,
— płyta DVD z filmem związanym z tematyką szkolenia zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SIWZ.
Łącznie Wykonawca zapewni maksymalnie 240 zestawów materiałów szkoleniowych.
Wszelkie materiały szkoleniowe, będące przedmiotem niniejszego zamówienia muszą zawierać stałą wizualizację logotypów i sloganów wskazanych w Załączniku nr 7 do SIWZ, z wyjątkiem długopisów, które zawierały będą jedynie logotypy wskazane w Załączniku nr 7 do SIWZ.
Wykonawca wykona co najmniej 20, a maksymalnie 35 kopii każdego filmu wskazanego w Załączniku nr 9 do SIWZ na płytach DVD. Na każdej z płyt DVD zamieszczony zostanie nadruk w pełnym kolorze, zawierający tytuł filmu, tytuł szkolenia, dokładny termin szkolenia oraz logotypy i slogany określone w Załączniku nr 7 do SIWZ. Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji projekty nadruków na płyty DVD najpóźniej 10 dni przed każdym z planowanych szkoleń. Zamawiający zastrzega sobie prawo zgłaszania uwag do projektów nadruków na płyty DVD w terminie 4 dni od dnia ich otrzymania.
Zamawiający w dniu podpisania umowy przekaże Wykonawcy płytę DVD z filmami związanymi z tematyką szkoleń (każdy z plików jest w formacie VOB o wielkości około 850 000 KB).
W szkoleniach weźmie udział maksymalnie 240 osób.
Uwaga: wszelkie materiały elektroniczne i drukowane prezentowane w związku z przedmiotem niniejszego zamówienia muszą zawierać stałą wizualizację logotypów i sloganów wskazanych w Załączniku nr 7 do SIWZ.
Uwaga: uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w szkoleniach. Wszystkie świadczenia wynikające z programu Wykonawca zapewni we własnym zakresie. Wykonawca poda w ofercie nazwy i adresy obiektów, w których zapewni zakwaterowanie.
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący Załącznik nr 10 do SIWZ.
Szacunkowa wartość bez VAT: 110 000 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 20.3.2015. Zakończenie 30.4.2015

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium z uwagi na treść art. 5 ust. 1 ustawy Pzp.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Warunki udziału w postepowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1.1. posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
1.2. posiadają wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia.
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż 3 lata – w tym okresie, należycie wykonał, co najmniej 3 (trzy) usługi o wartości nie mniejszej niż 100 000 PLN brutto (słownie: sto tysięcy złotych 00/100) każda, z których każda polegała na realizacji szkoleń lub szkolenia z zakresu rolnictwa lub przetwórstwa lub rozwoju obszarów wiejskich.
Wykonanie jednej usługi jest równoznaczne z wykonaniem jednej umowy (jednego zamówienia na rzecz jednego Zamawiającego);
1.3. dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
1.4. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej pozwalającej na prawidłowe i terminowe wykonanie zamówienia.
2. Warunki określone w punktach 1.1-1.4 mają na celu zweryfikowanie zdolności Wykonawcy do należytego wykonania udzielanego zamówienia.
3. Spełnienie warunków określonych w punkcie 1.1–1.4 oceniane będzie na podstawie oświadczeń i dokumentów opisanych w rozdziale VI ust. 1, w szczególności przy uwzględnieniu rzetelności, kwalifikacji, efektywności oraz doświadczenia Wykonawcy, z zastosowaniem kryterium spełnia/nie spełnia.
4. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
5. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcja, spółki cywilne), warunki określone w pkt. 1.1–1.4. winien spełniać jeden Wykonawca lub wszyscy Wykonawcy wspólnie. Wymagania określone w Rozdziale VI ust. 2 i 3 powinien spełniać każdy z Wykonawców oddzielnie.
6. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
7. Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, tzn. takich, które będą brać udział w realizacji części zamówienia (podwykonawcy), jak również takich, które nie będą brać udziału w realizacji zamówienia, ale oddadzą wykonawcy do dyspozycji swój potencjał (techniczny, finansowy, osoby zdolne do wykonania zamówienia) na okres korzystania z niego przy wykonaniu zamówienia, przedkłada wraz z ofertą pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia – wzór stanowi Załącznik nr 6 do SIWZ. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z niniejszym ustępem, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie tych zasobów nie ponosi winy.
8. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Przez umowę o podwykonawstwo należy rozumieć umowę w formie pisemnej o charakterze odpłatnym, której przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane stanowiące część zamówienia publicznego, zawartą między wykonawcą a innym podmiotem (podwykonawcą).
9. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę żadnej z części zamówienia.
10. Zamawiający nie wymaga wskazania przez wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy.
11. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
VI. Wykaz oświadczeń, dokumentów niezbędnych do potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
1. w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu do oferty należy dołączyć:
a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 pkt 1–4 ustawy Pzp wg wzoru zgodnego z Załącznikiem nr 2 do SIWZ. Oświadczenie to zostanie podpisane przez osobę/y upoważnione do reprezentowania Wykonawcy;
b) wykaz wykonanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane. Do niniejszego wykazu należy załączyć dowody potwierdzające, że wymienione w wykazie usługi zostały wykonane należycie.
Dowodami należytego wykonania usługi są:
— poświadczenie,
— oświadczenie Wykonawcy, wyłącznie w przypadku, gdyby z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie był w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w rozdziale VI ust. 1 pkt. b) tiret 1 SIWZ.
Zamawiający jednocześnie wskazuje, że w razie konieczności, w szczególności gdy powyższy wykaz lub dowody wzbudzą wątpliwości Zamawiającego, lub gdy z poświadczenia albo innego dokumentu wynika, że dana usługa nie została wykonana nienależycie, może się zwrócić bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługa była wykonywana, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
Niniejszy wykaz należy złożyć wg wzoru zgodnego z Załącznikiem nr 4 do SIWZ.
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem na rzecz którego świadczone były usługi, o których mowa w niniejszym wykazie, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania ww. dowodów.
W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, oświadczenie o spełnianiu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 składa co najmniej jeden z tych Wykonawców albo wszyscy ci Wykonawcy wspólnie.
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp należy złożyć następujące dokumenty:
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia zgodnie ze wzorem zawartym w Załączniku nr 3 do SIWZ,
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z przyczyny, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Pzp należy złożyć następujące dokumenty:
a) oświadczenie o przynależności lub o braku przynależności do grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów,
b) w przypadku, gdy z treści oświadczenia o którym mowa w punkcie a) wynika, że Wykonawca jest członkiem grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów, Wykonawca zobowiązany jest załączyć do tego oświadczenia listę podmiotów wchodzących w skład tej samej grupy kapitałowej co Wykonawca.
Wzór oświadczenia określa Załącznik nr 5 do SIWZ.
4. Uwaga: W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego (konsorcja, spółki cywilne), dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu, o których mowa w ust. 2 i 3 niniejszego rozdziału, składa każdy z Wykonawców oddzielnie.
5. Uwaga: Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia (podwykonawcy), przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla Wykonawcy, określonym w ust. 2 niniejszego rozdziału.
6. Zgodnie z art. 26 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez Zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo termin składania ofert.
7. Zgodnie z art. 26 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający wzywa także, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp.
8. Zgodnie z art. 24 ust. 2a ustawy Pzp Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, którzy w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszyli obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co Zamawiający będzie w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych. Zamawiający nie wykluczy z postępowania wykonawców którzy udowodnią, że podjęli konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawili szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązali się do ich naprawienia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu do oferty należy dołączyć:
a) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 pkt 1–4 ustawy Pzp wg wzoru zgodnego z Załącznikiem nr 2 do SIWZ. Oświadczenie to zostanie podpisane przez osobę/y upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
b) Wykaz wykonanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane. Do niniejszego wykazu należy załączyć dowody potwierdzające, że wymienione w wykazie usługi zostały wykonane należycie.
Dowodami należytego wykonania usługi są:
— poświadczenie,
— oświadczenie Wykonawcy, wyłącznie w przypadku, gdyby z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie był w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w rozdziale VI ust. 1 pkt. b) tiret 1 SIWZ.
Zamawiający jednocześnie wskazuje, że w razie konieczności, w szczególności gdy powyższy wykaz lub dowody wzbudzą wątpliwości Zamawiającego, lub gdy z poświadczenia albo innego dokumentu wynika, że dana usługa nie została wykonana nienależycie, może się zwrócić bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługa była wykonywana, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
Niniejszy wykaz należy złożyć wg wzoru zgodnego z Załącznikiem nr 4 do SIWZ.
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem na rzecz którego świadczone były usługi, o których mowa w niniejszym wykazie, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania ww. dowodów.
W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, oświadczenie o spełnianiu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 składa co najmniej jeden z tych Wykonawców albo wszyscy ci Wykonawcy wspólnie.
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp należy złożyć następujące dokumenty:
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia zgodnie ze wzorem zawartym w Załączniku nr 3 do SIWZ,
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z przyczyny, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Pzp należy złożyć następujące dokumenty:
a) oświadczenie o przynależności lub o braku przynależności do grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów;
b) w przypadku, gdy z treści oświadczenia o którym mowa w punkcie a) wynika, że Wykonawca jest członkiem grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów, Wykonawca zobowiązany jest załączyć do tego oświadczenia listę podmiotów wchodzących w skład tej samej grupy kapitałowej co Wykonawca.
Wzór oświadczenia określa Załącznik nr 5 do SIWZ.
4. Uwaga: W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego (konsorcja, spółki cywilne), dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu, o których mowa w ust. 2 i 3 niniejszego rozdziału, składa każdy z Wykonawców oddzielnie.
5. Uwaga: Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia (podwykonawcy), przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla Wykonawcy, określonym w ust. 2 niniejszego rozdziału.
6. Zgodnie z art. 26 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez Zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia
w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo termin składania ofert.
7. Zgodnie z art. 26 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający wzywa także, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp.
8. Zgodnie z art. 24 ust. 2a ustawy Pzp Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, którzy w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszyli obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co Zamawiający będzie w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych. Zamawiający nie wykluczy z postępowania wykonawców którzy udowodnią, że podjęli konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawili szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązali się do ich naprawienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1.1. posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
1.2. posiadają wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia.
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż 3 lata – w tym okresie, należycie wykonał, co najmniej 3 (trzy) usługi o wartości nie mniejszej niż 100 000 PLN brutto (słownie: sto tysięcy złotych 00/100) każda, z których każda polegała na realizacji szkoleń lub szkolenia z zakresu rolnictwa lub przetwórstwa lub rozwoju obszarów wiejskich.
Wykonanie jednej usługi jest równoznaczne z wykonaniem jednej umowy (jednego zamówienia na rzecz jednego Zamawiającego);
1.3. dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
1.4. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej pozwalającej na prawidłowe i terminowe wykonanie zamówienia;
2. warunki określone w punktach 1.1-1.4 mają na celu zweryfikowanie zdolności Wykonawcy do należytego wykonania udzielanego zamówienia;
3. spełnienie warunków określonych w punkcie 1.1-1.4 oceniane będzie na podstawie oświadczeń i dokumentów opisanych w rozdziale VI ust. 1, w szczególności przy uwzględnieniu rzetelności, kwalifikacji, efektywności oraz doświadczenia Wykonawcy, z zastosowaniem kryterium spełnia / nie spełnia;
4. w postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp;
5. w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcja, spółki cywilne), warunki określone w pkt. 1.1–1.4. winien spełniać jeden Wykonawca lub wszyscy Wykonawcy wspólnie. Wymagania określone w Rozdziale VI ust. 2 i 3 powinien spełniać każdy z Wykonawców oddzielnie;
6. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków;
7. Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, tzn. takich, które będą brać udział w realizacji części zamówienia (podwykonawcy), jak również takich, które nie będą brać udziału w realizacji zamówienia, ale oddadzą wykonawcy do dyspozycji swój potencjał (techniczny, finansowy, osoby zdolne do wykonania zamówienia) na okres korzystania z niego przy wykonaniu zamówienia, przedkłada wraz z ofertą pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia – wzór stanowi Załącznik nr 6 do SIWZ. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z niniejszym ustępem, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie tych zasobów nie ponosi winy;
8. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Przez umowę o podwykonawstwo należy rozumieć umowę w formie pisemnej o charakterze odpłatnym, której przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane stanowiące część zamówienia publicznego, zawartą między wykonawcą a innym podmiotem (podwykonawcą);
9. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę żadnej z części zamówienia;
10. Zamawiający nie wymaga wskazania przez wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy;
11. jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena ofertowa. Waga 91

2. Posiadane doświadczenie Wykonawcy. Waga 9

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
09/KSOW/PN-U/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
23.2.2015 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 23.2.2015 - 10:30

Miejscowość:

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa – pok. 13.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Schemat III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
VI.3)Informacje dodatkowe
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2014 r. poz. 1182) informuję, iż administratorem danych osobowych jest Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA, z siedzibą w Warszawie (00-930) przy ul. Wspólnej 30. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z realizacją zamówienia publicznego. W razie takiej konieczności dane mogą zostać udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Osobom, których dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w przetargu.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Wykonawcom, a także innym osobom, jeżeli ich interes w uzyskaniu zamówienia poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, na podstawie przepisów działu VI, a w szczególności art. 180 ust. 1 ustawy z 2.1.2004 Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), przysługuje odwołanie wyłącznie od niezgodnej z prawem czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
12.2.2015
TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi szkoleniowe
ND Nr dokumentu 113302-2015
PD Data publikacji 01/04/2015
OJ Dz.U. S 64
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 27/03/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 30192000 - Wyroby biurowe
55100000 - Usługi hotelarskie
55300000 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
80500000 - Usługi szkoleniowe
OC Pierwotny kod CPV 30192000 - Wyroby biurowe
55100000 - Usługi hotelarskie
55300000 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
80500000 - Usługi szkoleniowe
RC Kod NUTS PL
IA Adres internetowy (URL) www.fapa.com.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

01/04/2015    S64    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi szkoleniowe

2015/S 064-113302

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa
Polska
Tel.: +48 226231901
E-mail: fapa@fapa.org.pl
Faks: +48 226231909

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.fapa.com.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: fundacja
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: rozwój obszarów wiejskich, rolnictwa, rynków rolnych oraz bankowości spółdzielczej
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Zakup usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń w ramach projektu: „Innowacyjny gospodarz".
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 24: Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Polska.

Kod NUTS PL

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń w ramach projektu: „Innowacyjny gospodarz”.
W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, zwane dalej Biurem, koordynujące całość prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
1) zespół składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację usług,
2) minimum jeden numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego, numer faksu oraz adres mailowy i korespondencyjny,
3) organizację pracy, która umożliwi łatwy kontakt z przedstawicielami Biura Zamawiającemu i uczestnikom szkoleń. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.
Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji przedmiotu zamówienia.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia do zadań Wykonawcy należy:
Kompleksowe przygotowanie i przeprowadzenie ośmiu dwudniowych szkoleń z częścią wykładową (stacjonarną) oraz warsztatową (wyjazdową) – zgodnie z poniższymi wymaganiami:
1. Wszystkie szkolenia zostaną przeprowadzone najpóźniej do 30.4.2015, w dowolnie wybranych przez Wykonawcę miejscowościach na terenie Polski.
2. Ramowe programy szkoleń określa załącznik nr 9 do SIWZ, na podstawie którego Wykonawca przygotuje szczegółowy program każdego szkolenia (wraz ze wskazaniem wykładowców). Każdy ze szczegółowych programów szkoleń musi uwzględniać 12 minutową prezentację filmu związanego z tematyką szkolenia z
zastrzeżeniem, że podczas szkolenia dotyczącego polskich winnic i produkcji jabłecznika czyli polskiego cydru zostaną zaprezentowane 2 filmy. Tematy filmów zostały wskazane w załączniku nr 9 do SIWZ. Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji szczegółowe programy szkoleń najpóźniej 7 dni przed każdym z
planowanych szkoleń. Zamawiający zastrzega sobie prawo zgłaszania uwag do programów w terminie 4 dni od dnia ich otrzymania.
Zamawiający w dniu podpisania umowy przekaże Wykonawcy płytę DVD z filmami związanymi z tematyką szkoleń (każdy z plików jest w formacie VOB o wielkości około 850 000 KB).
3. Grupa uczestników każdego ze szkoleń będzie liczyła co najmniej 20, a maksymalnie 35 osób, z zastrzeżeniem, że we wszystkich szkoleniach weźmie udział minimalnie 200, a maksymalnie 240 osób.
4. Wykonawca zapewni nabór uczestników szkoleń. Uczestnikami szkoleń będą rolnicy, doradcy rolni, przedstawiciele Lokalnych Grup Działania, nauczyciele nauczający w szkołach kształcących w zawodach rolniczych, studenci i uczniowie szkół kształcących w zawodach rolniczych, mieszkańcy obszarów wiejskich.
5. Wykonawca zapewni co najmniej:
a) 16 Wykładowców (co najmniej 2 na każdą część wykładową szkoleń) do przeprowadzenia 8 szkoleń wskazanych w załączniku nr 9 do SIWZ w tym:
co najmniej 10 osób z wykształceniem wyższym oraz doświadczeniem w prowadzeniu co najmniej 3 szkoleń lub zajęć dydaktycznych o tematyce odpowiadającej określonej w załączniku nr 9 do SIWZ (adekwatnie do szkolenia które przeprowadzi) w okresie ostatnich 5 lat,
maksymalnie 6 osób z doświadczeniem w prowadzeniu co najmniej 3 szkoleń o tematyce odpowiadającej określonej w załączniku nr 9 do SIWZ (adekwatnie do szkolenia które przeprowadzi) w okresie ostatnich 5 lat,
b) co najmniej 8 osób, które przeprowadzą część warsztatową szkoleń, tj. osoby zarządzające lub prowadzące gospodarstwa lub instytuty (zgodnie z załącznikiem nr 9 do SIWZ) lub osoby oddelegowane przez ww. osoby.
Prezentacje lub treści/abstrakty/konspekty wykładów przygotowane przez wykładowców na szkolenia muszą być opatrzone logotypami i sloganami wskazanymi w załączniku nr 7 do SIWZ.
6. Wykonawca zapewni niezbędną bazę szkoleniową: sale wykładowe o pojemności dostosowanej do liczby
uczestników każdego ze szkoleń, wraz z wyposażeniem (komputer, rzutnik multimedialny, ekran, tablica). Na
salach widoczna będzie wizualizacja sloganów i logotypów zgodnie z załącznikiem nr 7 do SIWZ.
7. Wykonawca zapewni obiekty, w których przeprowadzona będzie część warsztatowa (wyjazdowa) szkoleń, zgodnie z załącznikiem nr 9 do SIWZ.
8. Wykonawca zapewni wszelkie materiały, narzędzia, maszyny, urządzenia (wraz z osobą do ich fachowej obsługi), które wykorzystywane będą podczas części warsztatowej szkoleń, zgodnie z załącznikiem nr 9 do SIWZ.
9. Wykonawca zapewni zakwaterowanie ze śniadaniem dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń w pokojach 2 lub 3 – osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem oraz z dostępem do Internetu, w obiekcie o standardzie co najmniej dwugwiazdkowym lub równoważnym, w odległości nie większej
niż 2 km od miejsca odbywania się części wykładowej (stacjonarnej) szkoleń. W przypadku gdy miejsce zakwaterowania będzie znajdowało się w odległości większej niż 2 km od miejsca odbywania się części wykładowej (stacjonarnej) szkoleń, Wykonawca zapewni transport dla wszystkich uczestników i wykładowców.
Za obiekt o standardzie równoważnym rozumie się obiekt, który udostępnia garaże lub parking dla gości, w którym pokoje wyposażone są w łazienkę, telefon oraz telewizor.
10. Wykonawca zapewni transport wszystkich uczestników szkoleń z miejsca zakwaterowania do miejsc, w których prowadzona będzie część warsztatowa i z powrotem.
11. Wykonawca zapewni wyżywienie dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń oraz wykładowców (w miejscu realizacji szkoleń lub na trasie przejazdu) tj.:
— 2 obiady dwudaniowe (w tym co najmniej zupa i drugie danie, do wyboru danie mięsne i wegetariańskie),
— 1 kolację,
— serwis kawowy (w tym co najmniej kawa, herbata, 2 soki do wyboru, woda gazowana i niegazowana, dodatki w postaci cukru, mleczka do kawy, cytryny oraz 2 rodzaje ciastek), dostępny podczas przerw kawowych, uzupełniany w przypadku braku któregoś z napojów, dodatków lub ciastek.
Do każdego z posiłków dołączony będzie napój zimny (sok, woda gazowana i niegazowana) i gorący (kawa, herbata).
12. Wykonawca zapewni materiały szkoleniowe dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń:
o teczka – format A4,
o notatnik – format B5, co najmniej 25 stron,
o długopis metalowy,
o wydruki prezentacji multimedialnych przygotowanych przez Wykładowców na szkolenia i prezentowanych podczas zajęć oraz konspekty wykładów w formie bindowanej w kolorze czarnobiałym – minimum 40
maksymalnie 80 stron,
o program szkolenia – wydruk,
o płyta DVD z filmem związanym z tematyką szkolenia zgodnie z załącznikiem nr 9 do SIWZ.
Łącznie Wykonawca zapewni maksymalnie 240 zestawów materiałów szkoleniowych.
Wszelkie materiały szkoleniowe, będące przedmiotem niniejszego zamówienia muszą zawierać stałą
wizualizację logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 7 do SIWZ, z wyjątkiem długopisów, które zawierały będą jedynie logotypy wskazane w załączniku nr 7 do SIWZ.
Wykonawca wykona co najmniej 20, a maksymalnie 35 kopii każdego filmu wskazanego w załączniku nr 9 do SIWZ na płytach DVD. Na każdej z płyt DVD zamieszczony zostanie nadruk w pełnym kolorze, zawierający tytuł filmu, tytuł szkolenia, dokładny termin szkolenia oraz logotypy i slogany określone w załączniku nr 7 do SIWZ.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji projekty nadruków na płyty DVD najpóźniej 10 dni przed każdym z planowanych szkoleń. Zamawiający zastrzega sobie prawo zgłaszania uwag do projektów nadruków na płyty DVD w terminie 4 dni od dnia ich otrzymania.
Zamawiający w dniu podpisania umowy przekaże Wykonawcy płytę DVD z filmami związanymi z tematyką
szkoleń (każdy z plików jest w formacie VOB o wielkości około 850 000 KB).
W szkoleniach weźmie udział maksymalnie 240 osób.
Uwaga:
Wszelkie materiały elektroniczne i drukowane prezentowane w związku z przedmiotem niniejszego zamówienia muszą zawierać stałą wizualizację logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 7 do SIWZ.
Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w szkoleniach. Wszystkie świadczenia wynikające z programu Wykonawca zapewni we własnym zakresie. Wykonawca poda w ofercie nazwy i adresy obiektów, w których zapewni zakwaterowanie.
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 10 do SIWZ.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

80500000, 55300000, 55100000, 30192000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 129 888 PLN

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena ofertowa. Waga 91
2. Posiadane doświadczenie Wykonawcy. Waga 9
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
09/KSOW/PN-U/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 33-056533 z dnia 17.2.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Nazwa: Zakup usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń w ramach projektu: ”Innowacyjny
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
18.3.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie z siedzibą w Brwinowie
{Dane ukryte}
05-840 Brwinów
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 110 000 PLN
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 129 888 PLN
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Schemat III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
27.3.2015

Adres: Wspólna, 00-930 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: p.bedzmirowska@fapa.org.pl
tel: 22 623 19 23
fax: 22 623 19 09
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-02-23
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 5653320151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-02-17
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 65 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.fapa.com.pl
Informacja dostępna pod: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
55300000-3 Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
80500000-9 Usługi szkoleniowe
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Zakup usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń w ramach projektu: ”Innowacyjny Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie z siedzibą w Brwinowie
Brwinów
2015-03-18 129 888,00