IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 6 500,00 zł. (sześć tysięcy pięćset złotych). Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn.: Dz. U. z 2016 r. poz. 359 z późn. zm.). 3. Wadium wpłacane w pieniądzu należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku PKO BP o/Turek nr rachunku: 63 1020 2212 0000 5202 0405 1363, z dopiskiem: „Wadium – dostawa mebli ”. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. 4. Z treści wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a oraz art. 46 ust. 5 PZP. 5. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz może być załączone w oryginale do oferty. Wadium musi zabezpieczać ofertę na daną część zamówienia przez cały okres związania ofertą. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie, zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą. 6. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib, 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem – określenie przedmiotu zamówienia 3) kwotę gwarancji/poręczenia, 4) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a PZP oraz art. 46 ust. 5 PZP .
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
nie dotyczy
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Nie Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
cena brutto | 60,00 |
okres gwarancji | 40,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zmiana Umowy może nastąpić na piśmie pod rygorem nieważności, chyba że Umowa stanowi inaczej. 2. Zmiany Umowy są dopuszczalne wyłącznie w przypadkach wskazanych w Umowie i zgodnie z ustawą PZP. 3. Nie stanową zmiany Umowy w rozumieniu art. 144 PZP zmiana danych teleadresowych lub danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy, np. zmiana rachunku bankowego; danych rejestrowych, danych będących następstwem sukcesji uniwersalnej po jednej ze Stron. 4. Zmiana Umowy o udzielenie niniejszego Zamówienia poza ww. opisanymi okolicznościami, może także nastąpić w przypadkach (każdym z osobna poniżej wymienionym): 1) zmiany terminu wykonania Umowy: a) wyłącznie na uzasadniony wniosek Wykonawcy pod warunkiem, że zmiana ta nie jest zawiniona przez Wykonawcę i wynika tylko i wyłącznie z okoliczności, których nie można było przewidzieć na etapie składania ofert, przy zachowaniu należytej stranności (np. siła wyższa) – termin zostanie wydłużony o tyle dni, w których dostawa była niemożliwa do prowadzenia wskutek wystąpienia czynnika; b) na skutek konieczności zmniejszenia zakresu objętych przedmiotem niniejszego Zamówienia, którego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy, z jednoczesnym prawem Zamawiającego do proporcjonalnego zmniejszenia wynagrodzenia Wykonawcy; c) z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie Zamówienia pod warunkiem, że działania te nie są konsekwencją działań którejkolwiek ze Stron Umowy; d) z powodu wstrzymania dostawy przez Zamawiającego bez winy Wykonawcy, w szczególności na skutek przedłużających się robót budowlanych w siedzibie Zmawiającego; e) z powodu niemożnosci zrealizowania Przedmiotu Umowy ze względu na kolizję z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami, które to inwestycje nie były znane Zamawiającemu w chwili zawierania Umowy, ale tylko w zakresie umożliwiającym uniknięcie i usunięcie kolizji. 2) zmiany wynagrodzenia Wykonawcy: a) przypadku ustawowej zmiany podatku VAT, Stronom będzie przysługiwało prawo zmiany wysokości wynagrodzenia umownego, odpowiednio do ustalonej przez ustawodawcę zmiany wysokości podatku VAT; b) w przypadku rezygnacji przez Zamawiającego z części zakresu przedmiotu Zamówienia – zmniejszenie wynagrodzenia o wartość nie wykonanych dostaw; c) na skutek konieczności zmniejszenia zakresu prac objętych przedmiotem niniejszego Zamówienia, którego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy, z jednoczesnym prawem do zmiany terminu wykonania Umowy. 3) wystąpienia następujących sytuacji: a) konieczności poprawy jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla objętego proponowaną zmianą elementu na korzystniejszą, nowocześniejszą niż określona w siwz; b) wprowadzenia usprawnień podnoszących walory użytkowe przedmiotu zamówienia; c) zmiany nazwy produktu przy zachowaniu jego parametrów; d) wystąpienia przejściowego braku produktu z przyczyn leżących po stronie producenta, przy jednoczesnym dostarczeniu produktu zamiennego o parametrach nie gorszych od produktu objętego umową. Zmiany nie mogą skutkować zmianą ceny jednostkowej, wartości umowy i nie mogą być niekorzystne dla Zamawiającego. 4) innych zmian niż wyżej wymienione okoliczności: pod warunkiem, że zmiany te będą dopuszczalne w świetle art. 144 ustawy PZP, w tym w szczególności w zakresie zmian, które nie są istotne w rozumieniu art. 144 ust. 1 e ustawy PZP. 5. Konieczność zmiany Umowy, Strona zgłasza niezwłocznie po wystąpieniu okoliczności uzasadniającej zmianę i w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem. 6. Zmiana Umowy nastąpić może z inicjatywy Zamawiającego albo Wykonawcy poprzez przedstawienie drugiej Stronie propozycji zmian w formie pisemnej, które powinny zawierać: 1) opis zmiany; 2) uzasadnienie zmiany; 3) koszt zmiany oraz jego ewentualny wpływ na wysokość wynagrodzenia, 4) czas wykonania zmiany oraz wpływ zmiany na termin wykonania Umowy, 5) inne istotne okoliczności. 7. Warunkiem wprowadzenia zmian do Przedmiotu Umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej (protokół wraz z uzasadnieniem). 8. Niezależnie od powyższego, Zamawiający i Wykonawca dopuszczają możliwość zmian redakcyjnych Umowy oraz zmian będących następstwem zmian danych Stron ujawnionych w rejestrach publicznych. 9. Wszystkie zmiany Umowy muszą być zgodne z przepisami PZP. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2019-06-07, godzina:
10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Nie dotyczy Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: 1. W ramach kryterium „Okres gwarancji” oceniane będzie przyjęcie przez Wykonawcę zobowiązania umownego do następujących okresów gwarancji: a) 12 miesięcy (minimalny, obowiązkowy okres gwarancji) – 0 punktów; b) 18 miesięcy gwarancji – 10 punktów; c) 24 miesiące gwarancji – 20 punktów; d) 30 miesięcy gwarancji – 30 punktów; e) 36 miesięcy gwarancji (maksymalny) – 40 punktów. Okres gwarancji biegnie od dnia podpisania protokołu końcowego odbioru bez zastrzeżeń. UWAGA: Wpisanie innego okresu gwarancji niż w powyższym układzie stopniowania, np. 15 m-cy, 20 m-cy, 23 m-ce, 31 m-cy, 35 m-cy, itp. lub wpisanie okresu gwarancji poniżej 12 m- cy lub powyżej 36 m-cy czy zupełne pominiecie wpisania okresu gwarancji do oferty – oferta zostanie odrzucona jako niezgodna z SIWZ na podstawie art.89 ust.1 pkt 2) PZP. 2. Przy kalkulacji ceny oferty Wykonawca winien uwzględnić także wszystkie koszty wynikające z obowiązków Wykonawcy, a więc także koszty prac towarzyszących, w szczególności m.in. koszty: transportu, wniesienia, zabezpieczenia miejsc wykonywania prac, korytarzy i miejsc przyległych w budynku przed uszkodzeniami, itp. 3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wynosić będzie 10 % ceny całkowitej Przedmiotu Umowy podanej w ofercie.Zamawiający zwróci zabezpieczenie (70%) w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady (okresu gwarancji) będzie wynosić 30% wielkości Zabezpieczenia. 4. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcom. W przypadku powierzenia realizacji części zamówienia Podwykonawcom, Wykonawca wskaże w ofercie te części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz poda firmy Podwykonawców. 5. Otwarcie ofert nastąpi dnia 7 czerwca 2019 r. o godz.10.10 w budynku Punktu Alarmowo-Dyspozycyjnego .