IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
1)Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 3 000.00 zł (Słownie złotych: trzy tysiące 00/100), 2)Wadium należy wnieść w formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.: a)pieniądzu, b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c)gwarancjach bankowych, d)gwarancjach ubezpieczeniowych, e)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr z 2007 Nr 42, poz. 275). 3)Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w terminie składania ofert. 4)Wadium w pieniądzu należy wnieść na konto Zamawiającego:Bank PKO S.A. BP Złocieniec Nr 38 1020 2847 0000 1102 0009 6719. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu za termin wniesienia uznaje się chwilę uznania kwoty na rachunku Zamawiającego. 5)W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć w terminie do składania ofert w siedzibie Zamawiającego Urząd Miejski, ul. Stary Rynek 3, 78-520 Złocieniec w sekretariacie pok. 11 lub zamieścić w osobnej kopercie – opisanej „wadium”. Kopię dołączyć do oferty. 6)W przypadku, gdy wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej z treści tych gwarancji musi w szczególności jednoznacznie wynikać: a)zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i bezwarunkowo na pierwsze żądanie zamawiającego (beneficjenta gwarancji) zawierające oświadczenie, że zaistniały przesłanki jego zatrzymania. b)termin obowiązywania gwarancji, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą, c)miejsce i termin zwrotu gwarancji. 7)Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowa na rachunku bankowym. 8)Wykonawca, który nie zabezpieczy swojej oferty akceptowaną formą wadium zostanie przez zamawiającego wykluczony a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą. 9)W ofercie należy wpisać nr konta, na które zamawiający ma zwrócić wadium lub dołączyć do oferty upoważnienie do odbioru wadium przez wskazaną osobę. W zakresie wadium obowiązują uregulowania zawarte w art. 45 i 46 Ustawy Pzp.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Tak
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
cena | 60,00 |
Okres oczekiwania na przystąpienie do koszenia od momentu zgłoszenia potrzeby koszenia przez Zamawiającego | 40,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Umowa Nr ……../2018 zawarta w dniu …………………………………. r. pomiędzy: Gminą Złocieniec, NIP 6741002018 działającą przez Krzysztofa Zacharzewskiego – Burmistrza Złocieńca, zwaną dalej „Zamawiającym”, a …………………………………………………………., zwaną dalej „Wykonawcą” w rezultacie dokonania przez Zamawiającego wyboru oferty w postępowaniu o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na „Świadczenie usług związanych z utrzymaniem terenów zielonych i skwerów w gminie Złocieniec ( w mieście i na terenie sołectw)” o następującej treści: § 1 1.Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania: Świadczenie usług związanych z utrzymaniem terenów zielonych i skwerów w gminie Złocieniec ( w mieście i na terenie sołectw) w latach 2018 – 2020, polegające na: 1)koszeniu terenów zielonych o powierzchni 158 654,00 m2 x 3 lata, po uwzględnieniu częstotliwości koszenia o powierzchni max do 672 921,00 m2 x 3 lata - zgodnie z załącznikiem nr 1 do siwz, w tym : a)dwukrotne koszenie 24 572 m2 x 2 x 3 lata b)trzykrotne koszenie 11 214 m² x 3 x 3 lata c)czterokrotne koszenie 42 003 m² x 4 x 3 lata d)pięciokrotne koszenie 63 067 m² x 5 x 3 lata e)sześciokrotne koszenie 17 798m2 x 6 x 3 lata 2)przycinaniu żywopłotów obejmującym cięcia prześwietlająco - formujące krzewów zgodnie ze sztuką ogrodniczą, usuwaniu chwastów z wnętrza szpaleru, długość żywopłotów do przycięcia 1 821,50 mb x 3 lata - zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ, przy czym SIWZ stanowi integralną część niniejszej umowy. 2.Wykonawcą zobowiązuje się do: 1)realizacji prac zgodnie ze sztuką ogrodniczą, obowiązującymi przepisami prawa, polskimi normami przenoszącymi europejskie normy zharmonizowane, zasadami wiedzy technicznej, należytą starannością, przepisami BHP, dobrze jakościowo i estetycznie, 2)ponoszenia kosztów zakupu worków do gromadzenia odpadów, 3)zapewnienia narzędzi wraz z obsługą, odzieży ochronnej niezbędnej do realizacji przedmiotu umowy, 4)przekazania pokosu z koszonych terenów oraz odpadów z cięcia żywopłotów do stacji przeładunkowej w Mielenku Drawskim. Do każdej faktury należy dołączyć potwierdzoną kartę przekazania odpadu, 5)zapewnienia na terenie wykonywania prac należytego ładu i porządku, przestrzegania przepisów BHP oraz utrzymania terenu prac wolnym od przeszkód komunikacyjnych, 6)uporządkowania terenu po zakończeniu prac, 7)w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia mienia- naprawienia go i doprowadzenia do stanu poprzedniego na własny koszt, 8)pełnej odpowiedzialności za skutki i następstwa zdarzeń wynikłych z nienależytego wykonania postanowień umowy, w szczególności w stosunku do osób naprawienia w pełnym zakresie szkód wyrządzonych podczas wykonywania prac objętych niniejszą umową. 9)zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę kierowców sprzętu oraz operatorów kos spalinowych biorących udział w świadczeniu usług związanych z utrzymaniem terenów zielonych na terenie sołectw w gminie Złocieniec 3.Zamawiający uprawniony jest do dokonywania kontroli sposobu wykonywania przez Wykonawcę przedmiotu umowy bez konieczności uprzedniego informowania Wykonawcy o zamiarze, czasie i miejscu jej przeprowadzenia. W przypadku zawiadomienia Wykonawcy o terminie przeprowadzenia kontroli, nieobecność jego przedstawiciela nie wstrzymuje kontroli i nie stanowi podstawy do kwestionowania stwierdzonego przez Zamawiającego, na co Wykonawca wyraża zgodę. 4.Zamawiający w trakcie realizacji zamówienia uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 2 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: 1)żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny, 2)żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, 3)przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia. 5.W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane w ust. 2 czynności w trakcie realizacji zamówienia: 1)oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy; 2)poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zawierać dane osobowe pracownika/ów, jak: imię i nazwisko, datę zawarcia umowy, rodzaj umowy i wymiar etatu, na którym pracownik jest zatrudniony. 3)zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez wykonawcę lub podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy; 4)poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. 6.Niezłożenie przez wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 2 czynności. 7.Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy w przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę, na co Wykonawca wyraża zgodę. 8.Wykonawca dopilnuje, aby zapisy powyższych punktów przestrzegał każdy podwykonawca i aby wyraził zgodę na poddanie się kontroli, o której mowa w ust. 6. 9.Z oceny jakości wykonania prac zostanie każdorazowo sporządzony protokół, podpisany przez strony biorące udział w kontroli, a w przypadku nie stawienia się Wykonawcy, protokół podpisany przez przedstawicieli Zamawiającego. §.2 1.Strony ustaliły następujące wynagrodzenie szacunkowe, za koszenie terenów zielonych i przycinanie żywopłotów, w wysokości …………………….. zł, (słownie złotych: …………………………………. 00/100), przy czym: 1)cena jednostkowa za koszenie terenów zielonych stanowi kwotę brutto w wysokości . ………………… .zł/m2 2)cena jednostkowa za cięcia żywopłotów stanowi kwotę brutto w wysokości …………… zł/mb 2.Wynagrodzenie za wykonane usługi płatne będzie na podstawie faktury VAT wystawionej raz w miesiącu za koszenie terenów zielonych i przycinanie żywopłotów - obejmującej wyszczególnienie usług za miesiąc poprzedni, powierzchnię w m2 lub długość w mb, na których była świadczona usługa, jednostkowej i łącznej stawki za koszenie terenów zielonych oraz za cięcie żywopłotów, o których mowa w ust. 1 pkt 1i 2. 3.W przypadku gdy zakres świadczonych usług będzie większy niż kwota podstawowa, określone ust 1, Zamawiającemu przysługuje prawo skorzystania z prawa opcji, tj. prawa do zmniejszenia lub zwiększenia przedmiotu zamówienia. Minimalna powierzchnia terenów do koszenia, które zostanie na pewno zrealizowane wynosi: w roku 2018 wynosi – 78% ogólnej powierzchni terenów zielonych tj.500 000 m2, w roku 2019 – 62% ogólnej powierzchni terenów zielonych tj. 420 000m2, w roku 2020 – 62% ogólnej powierzchni terenów zielonych tj. 420 000m2. 4.Warunki skorzystania z prawa opcji: 1)skorzystanie z zamówienia opcjonalnego uzależnione będzie od bieżących potrzeb Zamawiającego wynikających z występujących warunków atmosferycznych i in., i jest uprawnieniem, z którego może lecz nie musi skorzystać w okresie trwania umowy; 2)zamawiający skorzysta z prawa opcji po wyczerpaniu podstawowego zakresu zamówienia wskazanego w niniejszej umowie dla każdego rodzaju wykonywanej usługi; 3)zamówienia realizowane w ramach prawa opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówienia objętego prawem opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 5.Podstawą do wystawienia faktury VAT jest protokół odbioru, w którym Zamawiający potwierdza zakres i prawidłowość wykonania przedmiotu umowy. 6.Wynagrodzenie płatne będzie w terminie 30dni od daty otrzymania przez Zamawiającego faktury VAT. 7.Za datę zapłaty wynagrodzenia Wykonawcy przyjmuje się dzień obciążenia rachunku Zamawiającego. 8.Wykonawca ponosić będzie wszelką odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy zarówno w stosunku do Zamawiającego, jak i osób trzecich. 9.Wykonawca zobowiązuje się do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę co najmniej 3 osób posiadających kwalifikacje do obsługi kosiarek i kos spalinowych biorących udział w świadczeniu usługi na zasadach określonych w SIWZ stanowiącej integralną część niniejszej umowy. § 3 1.Formę odszkodowania stanowić będą kary umowne – Wykonawca będzie zobowiązany do zapłaty Zamawiającemu kar umownych z tytułu: 1)odstąpienie od umowy z przyczyn zależnych od Wykonawcy w wysokości 20% wynagrodzenia brutto, o którym mowa w § 2 ust. 1; 2)braku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób, o których mowa w §1 ust. 6 lub nieprzedstawienia dowodów potwierdzających ich zatrudnienie – w wysokości 200,00 zł od każdego stwierdzonego przypadku, 3)zwłoki w przystąpieniu do prac w terminie przekraczającym …. dni od dnia zgłoszenia potrzeby koszenia przez Zamawiającego – w wysokości 300,00 zł za każdy dzień zwłoki, 4)za nienależyte wykonanie umowy Zamawiający może obniżyć należne Wykonawcy miesięczne wynagrodzenie o karę umowną w wysokości 300,00zł za każdy dzień zwłoki po upływie 7 dni od daty zgłoszenia reklamacji. 2.Zamawiający zapłaci Wykonawcy odsetki ustawowe za każdy dzień opóźnienia w zapłacie należnego wynagrodzenia. 3.Zamawiający ma prawo potrącić kary umowne naliczone Wykonawcy z należnego mu wynagrodzenia. 4.Zastrzega się prawo dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych. jeżeli szkoda byłaby wyższa od zastrzeżonych kar umownych. §4 1.Strony zastrzegają, iż każda ze stron może z ważnych powodów wypowiedzieć umowę z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia. 2.W przypadku rozwiązania umowy bez ważnego powodu strona wypowiadająca umowę zapłaci drugiej odstępne w wysokości 20% kwoty ostatnio wypłaconego Wykonawcy wynagrodzenia. § 5 1.Wykonawca wnosi zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 4% ceny brutto przedstawionej w ofercie z zaokrągleniem do pełnych 100 zł w dół, co stanowi kwotę: …………………..zł (słownie złotych: ……………… 00/100). 2. Sposób wnoszenia i zwrotu kwoty należytego wykonania umowy: 1) 100% kwoty zabezpieczenia należytego wykonania umowy tj. ………….. zł na okres realizacji zadania zwiększony o 30 dni Wykonawca wniesie w pieniądzu / w formie gwarancji ubezpieczeniowej w terminie nie dłuższym niż 7 dni od dnia podpisania umowy; 2) Zabezpieczenie należytego wykonania umowy zostanie zwrócone w terminie 30 dni od daty zakończenia realizacji przedmiotu umowy i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. 3.Forma zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 1)Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione według wyboru wykonawcy w formach przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych. 2)Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaci przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego. 3)W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia. 4)Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wykonawcy. 5)Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w postaci gwarancji/poręczenia, gwarancja/poręczenie powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy: nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenie) oraz wskazanie ich siedzib, określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją /poręczeniem, kwotę gwarancji/poręczenia, termin ważności gwarancji/poręczenia zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do: „zapłacenia kwoty gwarancji /poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego”. § 6 1.Umowę niniejszą strony zawierają na czas określony od 10 maja 2018 r. do 31.10.2018 r., od 23.04.2019 r. do 31.10.2019 r., od 23.04.2020 r. do 31.10.2020 r., z zastrzeżeniem ust.2. 2.Niniejsza umowa może być rozwiązana bez zachowania okresu wypowiedzenia w przypadku rażącego naruszenia jej postanowień przez Wykonawcę, w szczególności: odmowy przystąpienia do wykonania prac w terminie 2 dni (okres oczekiwania na przystąpienie do prac), przy czym Zamawiający wyznacza ponownie dodatkowy termin na wykonanie prac nie dłuższy niż 2 dni robocze. 3.W przypadku, gdy Wykonawca nie wykona zleconego mu zadania w całości lub w części, Zamawiający ma prawo zlecić jego wykonanie innemu podmiotowi na koszt i ryzyko Wykonawcy. §7 1.Osoby do kontaktu ze strony Zamawiającego p. Marzena Piłatowska, p. Jerzy Samek.Osoby do kontaktu ze strony Wykonawcy …………………………………. 2.Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron. 3.Wszelkie istotne zmiany i uzupełnienie treści niniejszej umowy możliwe będę tylko w przypadkach określonych w Rozdziale 16 SIWZ, przy czym ich wprowadzenie wymaga spisania aneksu sporządzonego z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
1)Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, ma obowiązek wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w kwocie stanowiącej 4% ceny całkowitej podanej w ofercie. 2)Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione w jednej lub kilku formach wymienionych w art. 148 ust. 1 Pzp. 3)Zabezpieczenie należytego wykonania umowy w formie pieniądza należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy zamawiającego, prowadzony w banku Bank PKO BP Złocieniec Nr 38 1020 2847 0000 1102 0009 6719 4)Zamawiający wyraża zgodę/nie wyraża zgody* na wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formach wymienionych w art. 148 ust. 2 Pzp. 5)Zamawiający może, na wniosek wykonawcy, wyrazić zgodę na zmianę formy wniesionego zabezpieczenia pod warunkiem zachowania ciągłości zabezpieczenia i niezmniejszenia jego wysokości.
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia: a)siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ, b)rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy. c)zmiany uzasadnione okolicznościami o których mowa w art. 3571 §1 Kodeksu cywilnego. d)gdy zaistnieje inna okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, skutkująca niemożliwością wykonania lub należytego wykonania umowy zgodnie z SIWZ e)zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mających wpływ na realizację zamówienia, f)oznaczenia danych dotyczących Zamawiającego i/lub Wykonawcy przy czym w/w zmiana spowodowana może być okolicznościami zaistniałymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy, g)zmiany warunków płatności, przy czym w/w zmiana spowodowana może być okolicznościami zaistniałymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy, h)zmiany terminu świadczenia usługi i/lub terminu realizacji zamówienia, przy czym w/w zmiana spowodowana może być okolicznościami zaistniałymi w trakcie realizacji umowy, i)zakres przedmiotu zamówienia wraz ze skutkami wprowadzenia takiej zmiany, przy czym w/w zmiana spowodowana może być okolicznościami wynikającymi z regulacji prawnych wprowadzonych po dacie zawarcia umowy, j)sposobu wykonywania przedmiotu zamówienia wraz ze skutkami wprowadzenia takiej zmiany, przy czym w/w zmiana spowodowana może być okolicznościami zaistniałymi w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, wynikającymi z regulacji prawnych wprowadzonych po dacie zawarcia umowy, k)technologii wykonywania prac objętych przedmiotem zamówienia, jeżeli wprowadzenie nowej technologii nie będzie powodować podwyższenia wynagrodzenia Wykonawcy oraz powodować będzie niepogorszenie dotychczasowych standardów wykonywania zamówienia, przy czym w/w zmiana spowodowana może być okolicznościami zaistniałymi w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, l)zmiany zakresu części zamówienia powierzonej Podwykonawcom, zmiany Podwykonawcy lub wprowadzenia Podwykonawcy, przy czym w/w zmiana spowodowana może być okolicznościami zaistniałymi w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia. m)Zleceniodawca zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu świadczenia usług. O zmianie zakresu świadczenia usług Zleceniodawca zawiadamia pisemnie Zleceniobiorcę w terminie 7 dni przed wprowadzeniem zmiany. n) Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług Wykonawcy zamówienia podstawowego. o)zmiany wysokości wynagrodzenia w przypadku wystąpienia jednej z następujących okoliczności: a.zmiany stawki podatku od towarów i usług, b.zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia ustalonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, c.zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne Określa się następujący tryb dokonywania zmian postanowień umowy: 1) zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie, za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, pod rygorem nieważności, 2) strona występująca o zmianę postanowień zawartej umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności powodujących konieczność zmiany umowy, 3) wniosek o zmianę postanowień zawartej umowy musi być wyrażony na piśmie. 4) Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody. 5) Zamawiający dodatkowo przewiduje możliwość dokonania zmian zapisów zawartej umowy w przypadku: a)wprowadzenie zmian korzystnych dla zamawiającego, b)konieczności wprowadzenia zmian uzależnionych od wystąpienia zdarzenia powodującego, iż stosunek zobowiązaniowy nie może istnieć w pierwotnym kształcie, c)zaistnienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Wykonawca, składając ofertę może zastrzec, że nie mogą być udostępniane znajdujące się w jego ofercie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Zgodnie z art. 11 ust. 4 ustawy z 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji „przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich w poufności”. Zastrzeżenie winno być wówczas dokonane poprzez złożenie oferty w dwóch częściach opisanych jako „część jawna ofert” i „część tajna oferty”. Oferta złożona bez podziału na części jawną i tajną jest oferta jawną. Wykonawca nie może zastrzec informacji dotyczących ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofercie. Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2018-04-27, godzina:
10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
PL IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: