IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
1. Wykonawca przystępujący do postępowania zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert. Kwota wadium wynosi 5 000,00 zł. (słownie: pięć tysięcy złotych). 2. Wadium może być wnoszone w formie: a) pieniądza, b) poręczeń bankowych lub poręczeń spółdzielczej kasy oszczędnościowo –kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c) gwarancji bankowych, d) gwarancji ubezpieczeniowych, e) poręczeń udzielanych przez podmioty, o których mowy w art.6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r. poz. 359 i 2260 oraz 2017 r. poz. 1089). f) Dopuszczalne jest złożenie wadium w więcej niż jednej formie. 3. Wadium wniesione w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/ CHORZÓW Nr 21 1050 1243 1000 0010 0009 7517 z dopiskiem: nr sprawy: SP ZOZ ZSM/ZP/ 37 /2018 „Dzierżawa fakoemulsyfikatora wraz z zakupem i dostawą zestawów do operacji usuwania zaćmy metodą mikrocięcia dla Sali operacyjnej Oddziału Okulistycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie”. Szczegółowy opis dotyczący noszenia wadium zawarto w Rozdziale VIII SIWZ - WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena oferty | 60,00 |
Czas reakcji serwisu (przyjazd techników) | 15,00 |
Czas udostępnienia aparatu zastępczego | 10,00 |
Gwarancja wymiany zużywalnego wyposażenia do aparatu (akcesoriów) | 10,00 |
Termin dostawy wyrobów medycznych | 5,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty Zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: 1. (art. 144 ust. 1 pkt. 1) zmiany zostały przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postaci jednoznacznych postanowień umownych, które określają ich zakres, w szczególności możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy, i charakter oraz warunki wprowadzenia zmian (przy czym zmiany postanowień umownych nie mogą prowadzić do zmiany charakteru umowy); a) Zamawiający przewiduje zmianę umowy poprzez zastrzeżenie możliwości zastosowania prawa opcji do zmniejszenia ilości asortymentu dla dostaw sukcesywnych ujętych w specyfikacji asortymentowo-cenowej – załącznik nr 2 do umowy (SIWZ). W związku z powyższym, Zamawiający zastrzega , iż: Maksymalny poziom zamówienia – wynosi 100% wartości umowy i ilości asortymentu stanowiącego przedmiot umowy ujęty w załączniku nr 2 do umowy (kolumna „e” – „Ilość razem”), który może ale nie musi zostać zrealizowany w okresie realizacji umowy. Minimalny poziom zamówienia został określony ilościowo w załączniku nr 2 do umowy, kolumna „c” – „Ilość zamawiana”, który zostanie zrealizowany w okresie realizacji umowy. Wartość sukcesywnego zamówienia minimalnego wynika z podanych ilości i cen jednostykowych wskazanych w załączniku nr 2 do umowy (SIWZ) Dodatkowy zakres zamówienia został określony ilościowo w załączniku nr 2 do umowy, kolumna „d” – „Ilość opcjonalna (…)”, którego realizacja jest uzależniona od potrzeb Zamawiającego związanych z wykonywanymi usługami medycznymi na rzecz hospitalizowanych pacjentów, z którego Zamawiający może, ale nie musi skorzystać w okresie realizacji umowy. Wartość sukcesywnego zamówienia opcjonalnego wynika z podanych ilości i cen jednostykowych wskazanych w załączniku nr 2 do umowy (SIWZ) b) W przypadku, gdy asortyment stanowiący przedmiot umowy ujęty w załączniku nr 2 do umowy (SIWZ) nie jest czasowo dostępny na rynku lub zaprzestano jego produkcji Wykonawca może zastąpić go innymi uwzględniając identyczny zakres działania i sposób zastosowania produktu w stosunku do produktu zawartego w ofercie, po uzyskaniu pisemnej zgody Zamawiającego. Przed wprowadzeniem produktu zamiennego jego ilość i parametry należy zaopiniować odpowiednio u osoby odpowiedzialnej za realizację zamówienia po stronie Zamawiającego wskazanej w § 6 ust. 4 umowy. Wykonawca w przypadku zaistnienia sytuacji opisanej powyżej jest zobowiązany do zachowania proponowanych cen jednostkowych netto jako maksymalnych dla asortymentu wprowadzanego jako równoważny. c) Stosowanie „prawa opcji” opisanego w ust. 1 pkt. a) nie wymaga formy pisemnej - aneksu do umowy. d) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji względem długości okresu dzierżawy, powyżej 12 miesięcy. W związku z powyższym, Zamawiający zastrzega , iż: Maksymalny poziom zamówienia w odniesieniu do wartości dzierżawy stanowi opłata z tytułu czynszu dzierżawnego regulowana za każdy kolejny miesiąc przez 48 miesięcy realizacji usługi, który może ale nie musi zostać zrealizowany w okresie realizacji umowy. Minimalny poziom zamówienia w odniesieniu do wartości dzierżawy stanowi opłata z tytułu czynszu dzierżawnego regulowana za każdy kolejny miesiąc przez pierwsze 12 miesięcy realizacji usługi i został określony w załączniku nr 1 do umowy – formularz ofertowy, tabela I, który zostanie zrealizowany w okresie realizacji umowy. Dodatkowy (opcjonalny) poziom zamówienia w odniesieniu do wartości dzierżawy stanowi opłata z tytułu czynszu dzierżawnego regulowana za każdy kolejny miesiąc przez kolejne 36 miesięcy realizacji usługi i został określony w załączniku nr 1 do umowy – formularz ofertowy, tabela I, którego realizacja jest uzależniona od potrzeb Zamawiającego związanych z wykonywanymi usługami medycznymi na rzecz hospitalizowanych pacjentów, z którego Zamawiający może, ale nie musi skorzystać w okresie realizacji umowy 2. Zamawiający dopuszcza zmianę cen w przypadku, gdy zmiany te są korzystne dla Zamawiającego tj. obniżenie ceny netto przy zachowaniu pozostałych parametrów oferowanego przedmiotu zamówienia bez zmian. 3. Zamawiający dopuszcza zmianę terminu płatności w przypadku zmiany ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych. 4. (art. 144 ust. 1 pkt. 2) zmiany dotyczą realizacji dodatkowych dostaw od dotychczasowego Wykonawcy, nieobjętych zamówieniem podstawowym, o ile stały się niezbędne i zostały spełnione łącznie poniższe warunki (przy czym Zamawiający nie może wprowadzić kolejnych zmian umowy celem uniknięcia stosowania przepisów ustawy): zmiana Wykonawcy nie może zostać dokonana z powodów ekonomicznych lub technicznych, w szczególności dotyczących zamienności lub interoperacyjności sprzętu zamówionego w ramach zamówienia podstawowego, zmiana Wykonawcy spowodowałaby istotną niedogodność lub znaczne zwiększenie kosztów dla Zamawiającego, wartość każdej kolejnej zmiany nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie. Jeżeli umowa zawiera postanowienia przewidujące możliwość zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy z powodu okoliczności innych niż zmiana zakresu świadczenia Wykonawcy, dopuszczalną wartość zmiany umowy ustala się w oparciu o wartość zamówienia określoną pierwotnie, z uwzględnieniem zmian wynikających z tych postanowień. Zamawiający po dokonaniu zmiany umowy zamieszcza w BZP lub przekazuje Urzędowi Publikacji UE ogłoszenie o zmianie umowy. 5. (art. 144 ust. 1 pkt. 4) Wykonawcy, któremu Zamawiający udzielił zamówienia na podstawie niniejszej umowy, ma zastąpić nowy podmiot: a) w wyniku połączenia, podziału, przekształcenia, upadłości, restrukturyzacji lub nabycia dotychczasowego Wykonawcy lub jego przedsiębiorstwa, o ile nowy podmiot spełnia warunki udziału w postępowaniu, nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian umowy; b) w wyniku przejęcia przez Zamawiającego zobowiązań Wykonawcy względem jego Podwykonawców; c) na podstawie postanowień umownych, które zostały przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu lub SIWZ o następującej treści: w trakcie realizacji umowy poprzetargowej Zamawiający może odstąpić na wniosek Wykonawcy od wymagania, aby zamówienie realizowane było przez podmioty wskazane w ofercie przetargowej. W sytuacji tej Wykonawca zobowiązany jest podać Zamawiającemu powody zmiany podmiotu oraz wskazać nowy podmiot, a także przekazać pisemne zobowiązanie tego podmiotu do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na czas korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia oraz przedłożyć dokument potwierdzający spełnienie warunków udziału w zakresie dotyczącym tych zasobów przez ww. podmiot. wniosek dotyczący zmiany podmiotu udostępniającego zasoby, zmiany Podwykonawcy lub zmiany głównego Wykonawcy zamówienia publicznego (Wykonawca) musi zostać złożony w formie pisemnej w siedzibie Zamawiającego (sekretariat SP ZOZ ZSM) wraz z uzasadnieniem i pisemnym zobowiązaniem podmiotu przejmującego obowiązki i zadania dotychczasowego podmiotu. Zamawiający w terminie do 5 dni rozpatrzy wniesiony przez Wykonawcy wniosek lub zwróci się o dodatkowe wyjaśnienia lub przedłożenie niezbędnych dokumentów w oparciu o warunki dopuszczenia do udziału w postępowaniu, które zawarto w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Uwaga: bez pisemnej zgody Zamawiającego, Wykonawca nie może powierzyć wykonania umowy innej osobie. 6. (art. 144 ust. 1 pkt. 5) zmiany, niezależnie od ich wartości, nie są istotne w rozumieniu art. 144 ust. 1e ustawy PZP. Zamawiający przewiduje: a) zmianę wynagrodzenia umownego Wykonawcy po okresie 12 miesięcy realizacji umowy, czyli po dniu ………., wyłącznie w odniesieniu do art. 142 ust. 5 ustawy PZP dotyczącego zmiany: stawki podatku od towarów i usług: - uwzględnienie nowej stawki nastąpi automatycznie w dacie określonej przez przepisy wprowadzające zmianę stawki VAT; - każdorazowa zmiana cen jednostkowych brutto w odniesieniu do zmiany stawki VAT wymaga odpowiedniego udokumentowania przez Wykonawcy, wyrażonego w pisemnym aneksie do umowy zawierającym załącznik w postaci formularza specyfikacji asortymentowo-cenowej wraz z podaniem umownych cen jednostkowych netto, stawki % podatku VAT i nowych cen jednostkowych brutto dla pozycji, których dotyczy zmiana oraz podaniem łącznej wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy z uwzględnieniem ilości asortyment pozostałego do zakupienia. wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3–5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, – jeżeli wyżej wymienione zmiany będą miały wpływ na koszty wykonania przez Wykonawcy zamówienia publicznego. b) Obie strony umowy przyjmują, iż podwyższenie ceny, o którym mowa w ustępie powyżej, może nastąpić jedynie w odniesieniu do regulacji prawnych wprowadzonych przez Ustawodawcę po dacie zawarcia niniejszej umowy oraz na podstawie obustronnie zaakceptowanego aneksu do umowy. c) Obie strony umowy przyjmują, iż obniżenie oferowanej ceny jednostkowej towaru lub usługi nie wymaga formy pisemnej. d) Zamawiający przewiduje możliwość zmiany okresu obowiązywania umowy, zmiany okresu realizacji dostaw sukcesywnych (załącznik nr 2 do umowy / SIWZ) w przypadku zaistnienia okoliczności leżących po stronie Zamawiającego - np. spowodowanych sytuacją finansową, zdolnościami płatniczymi bądź warunkami organizacyjnymi lub okolicznościami, które nie były możliwe do przewidzenia w chwili zawarcia umowy. Wymienione okoliczności mogą spowodować przedłużenie okresu realizacji dostaw asortymentu wskazanego w załączniku nr 2 do umowy (SIWZ) na okres niezbędny do wykorzystania całości asortymentu określonego w przedmiocie umowy. W odniesieniu do wynagrodzenia Wykonawcy w przedłużonym okresie realizacji zamówienia mają zastosowanie postanowienia umowne ujęte w ust. 4 pkt. a), a wynikające z przesłanek art. 142 ust. 5 ustawy PZP. 7. (art. 144 ust. 1 pkt. 6) łączna wartość zmian jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 i jest mniejsza od 10% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie, przy czym zmiany te nie mogą prowadzić do zmiany charakteru umowy. Jeżeli umowa zawiera postanowienia przewidujące możliwość zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy z powodu okoliczności innych niż zmiana zakresu świadczenia Wykonawcy, dopuszczalną wartość zmiany umowy ustala się w oparciu o wartość zamówienia określoną pierwotnie, z uwzględnieniem zmian wynikających z tych postanowień. 8. Postanowienie umowne zmienione z naruszeniem art. 144 ust. 1–1b, ust. 1d i ust. 1e ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – „Prawo zamówień publicznych” (Tekst jednolity – Dz. U. z dnia 24.08.2017r. poz. 1579) podlegają unieważnieniu. Na miejsce unieważnionych postanowień umowy wchodzą postanowienia umowne w pierwotnym brzmieniu. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): 5. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 96 ust. 3 ustawy PZP oferty składane w postępowaniu o zamówienie publiczne są jawne i podlegają udostępnieniu od chwili ich otwarcia, z wyjątkiem informacji stanowiącej tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa: a) przez tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jedn. Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503 ze zm.), rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności, tzn. zastrzegł składając ofertę, iż nie mogą być one udostępnione innym podmiotom oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa, b) stosowne zastrzeżenie Wykonawca winien złożyć na Formularzu oferty. W przeciwnym razie cała oferta zostanie ujawniona na życzenie każdego podmiotu. Zamawiający zaleca, aby informacje zastrzeżone jako tajemnica przedsiębiorstwa były przez Wykonawcę złożone w oddzielnej wewnętrznej kopercie z oznakowaniem ,,tajemnica przedsiębiorstwa” lub spięte (zszyte) oddzielnie od pozostałych, jawnych elementów oferty. c) Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy PZP. 6. Jeżeli zastrzeżone przez Wykonawcę informacje nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa lub są jawne na podstawie przepisów ustawy lub odrębnych przepisów, Zamawiający zobowiązany jest do ujawnienia tych informacji w ramach prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym Zamawiający zaleca, aby informacje zastrzeżone jako tajemnica przedsiębiorstwa były przez Wykonawcę złożone w oddzielnej wewnętrznej kopercie z oznakowaniem ,,tajemnica przedsiębiorstwa” lub spięte (zszyte) oddzielnie od pozostałych, jawnych elementów oferty. IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2018-04-25, godzina:
10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
język polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane IV.6.6) Informacje dodatkowe: