IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Nie
Informacja na temat wadium
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
Doświadczenie kadry | 40,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zmianę terminu wykonania umowy dopuszcza się w przypadku: - zmiany zakresu projektowania, - pomimo dołożenia należytej staranności i wystąpienia z odpowiednim wyprzedzeniem, projektant nie uzyska uzgodnień, opinii lub decyzji pozwalających ukończyć w terminie przedmiot umowy. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2018-04-12, godzina:
09:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: Część nr:
| 1 | Nazwa:
| obszar w rejonie ulic Żeromskiego i Wojska Polskiego w Ełku |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Opis przedmiotu zamówienia dla Części 1 - obszar w rejonie ulic Żeromskiego i Wojska Polskiego w Ełku, 1. Przedmiot opracowania Przedmiotem opracowania jest koncepcja urbanistyczno-architektoniczna dla obszaru położonego w rejonie ulic: Żeromskiego i Wojska Polskiego w Ełku, sporządzana w ramach realizacji projektu „Nowe Śródmieście Miasta Ełk – wzór na rewitalizację”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu państwa. 2. Zakres przestrzenny opracowania • lokalizacja - rejon ulic: Żeromskiego i Wojska Polskiego w Ełku • powierzchnia terenu opracowania (kolor niebieski) - około 1,2 ha • obecne zagospodarowanie - tereny zieleni z ciągami pieszymi oraz urządzeniami sportowymi i rekreacyjnymi 3. Zakres merytoryczny opracowania W ramach opracowania należy wykonać: • rysunek projektu zagospodarowania terenu (minimum 1 rysunek), • wizualizacje rozwiązań projektowych (minimum 3 wizualizacje), • opis proponowanych rozwiązań projektowych. 4. Szczegółowy zakres merytoryczny opracowania Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna powinna składać się z części rysunkowej oraz części tekstowej, zgodnie z poniższą specyfikacją. 4.1. Rysunek projektu zagospodarowania terenu należy wykonać w skali 1:500, zgodnie z zakresem przestrzennym wskazanym w punkcie 2 oraz załączniku do OPZ (tereny opracowania - kolor niebieski) i założeniami funkcjonalnymi wskazanymi w punkcie 5. 4.2. Wizualizacje rozwiązań projektowych należy wykonać w oparciu o model 3D, opracowany dla terenu wskazanego w punkcie 2 (teren kontekstu - kolor czerwony). Wykonawca powinien przygotować minimum 1 ujęcie ogólne z lotu ptaka i minimum 2 ujęcia z perspektywy wzroku człowieka, wykonane z punktów i w kadrach uzgodnionych z Zamawiającym. Wizualizacje powinny mieć rozdzielczość co najmniej 4 000 px na dłuższym boku. Na wizualizacjach powinny być pokazane: budynki z detalem architektonicznym, rozwiązania w zakresie zieleni, elementy małej architektury, materiały budowlane, użytkownicy przestrzeni. 4.3. Część tekstowa powinna zawierać: • rysunek projektu zagospodarowania terenu, o którym mowa w punkcie 4.1., • wizualizacje, o których mowa w punkcie 4.2., umieszczone po jednej na osobnych stronach, • bilans terenu, • opis proponowanych rozwiązań projektowych, w tym urządzenia terenów zieleni, m.in. doboru gatunkowego roślin, oraz kompozycji nawierzchni i małej architektury. 5. Założenia funkcjonalne Koncepcja powinna uwzględniać zachowanie funkcji, uporządkowanie i wzbogacenie zagospodarowania, zgodnie z poniższymi wytycznymi oraz załącznikiem graficznym do OPZ, zebranymi w trakcie konsultacji społecznych. W trakcie tworzenia projektu zagospodarowania terenu należy uwzględnić realizację: koszy na psie odchody oraz ciągu do jazdy na rolkach i hulajnogach z nawierzchnią bitumiczną, o przebiegu, który nie jest kolizyjny w stosunku do lokalizacji istniejącej i planowanej infrastruktury. Chodniki do zachowania Przejścia przez teren opracowania, które powinny być w przyszłości zachowane. Wzdłuż chodników powinny się pojawić nowe nasadzenia drzew, zapewniające odpoczynek w cieniu, oraz ławki. Przejścia do uporządkowania Przedepty, które są wykorzystywane przez mieszkańców, jednak nie mają odpowiedniej nawierzchni. W dni deszczowe są zabłocone, dlatego wymagają utwardzenia. Powiązania z terenem nad rzeką Przedepty łączące obszar opracowania z otoczeniem rzeki. Wykorzystywane są przez mieszkańców w celach rekreacyjnych, dlatego powinny być urządzone w nawiązaniu do projektu zagospodarowania północnej części doliny rzecznej. Izolacja od strony drogi Nowe nasadzenia zieleni, izolujące obszar opracowania od sąsiedniej drogi pod względem wizualnym i akustycznym. Teren 1 – strefa wejściowa Teren rozjeżdżany przez samochody, przecięty przedeptami i chodnikami. Miejsce to powinno być ukształtowane jako wejście na teren zieleni. Teren 2 – naturalna górka saneczkowa Stok o niewielkim nachyleniu. Obecny sposób zagospodarowania należy utrzymać, ponieważ jest to miejsce zabawy małych dzieci w zimie. Teren 3 – boisko trawiaste Miejsce gry w piłkę nożną. Teren powinien zostać wyrównany, jednak jego nawierzchnię trawiastą należy zachować. Boisko powinno być izolowane siatką od strony rzeki, do której często wpada piłka. Przesłona powinna być ażurowa, żeby nie zasłaniała widoku na zieleń. Teren 4 – teren rekreacji cichej Teren dawnego sadu z pojedynczymi drzewami owocowymi. W tym miejscu powinny pojawić się sprzęty służące cichej rekreacji (np. stoliki do gry w szachy). Teren 5 – plac zabaw do rozbudowy Teren istniejącego placu zabaw. W tym miejscu powinny zostać ustawione nowe sprzęty dla dzieci w różnym wieku oraz nasadzenia drzew zapewniające cień. Teren może być otoczony sprzętami rekreacyjno-sportowymi dla dorosłych. Teren 6 – teren konfliktowy Strefa pomiędzy placem zabaw i blokiem mieszkalnym. Brak izolacji placu od elewacji budynku budzi zastrzeżenia niektórych mieszkańców ze względu na hałas. To problem do rozwiązania w ramach projektu. 7. Część informacyjna Zamawiający posiada kopię mapy zasadniczej w wersji wektorowej (pliki w formacie DXF), którą udostępni Wykonawcy w celu realizacji przedmiotu zamówienia. 8. Forma dokumentacji Przekazanie dokumentacji powinno nastąpić w formie: • papierowej – wydruki części tekstowej, o której mowa w punkcie 4.3., w formacie A4 – 2 egzemplarze w skoroszytach zawieszkowych, • elektronicznej – ostateczna wersja dokumentacji w formacie PDF, JPG, TXT, DWG oraz 3ds (lub inne pliki w zależności od zastosowanego oprogramowania do wykonywania wizualizacji), przy czym projekt zagospodarowania terenu i wizualizacje powinny być zapisane w oddzielnych plikach – 1 egzemplarz na pendrive. 9. Pozostałe obowiązki Wykonawcy Wykonawca zobowiązany jest do • udziału w trzech spotkaniach roboczych w Urzędzie Miasta w Ełku w celu: • spotkanie nr 1 - zapoznania się z obecnym zagospodarowaniem obszaru w trakcie wizyty terenowej, zorganizowanej przez Zamawiającego, omówienia wytycznych do koncepcji, prezentacji i omówienia szczegółowego harmonogramu pracy, przygotowanego przez Wykonawcę, • spotkanie nr 2 - przedstawienia przez Wykonawcę i omówienia roboczej wersji koncepcji, • spotkanie nr 3 - przedstawienia przez Wykonawcę koncepcji w wersji uwzględniającej uwagi ze spotkania nr 2, przedstawienia przez Wykonawcę i omówienia roboczego modelu 3D oraz wyboru punktów, z których wykonane zostaną wizualizacje, oraz ich kadrów. Zamawiający zastrzega sobie prawo zorganizowania maksimum dwóch dodatkowych spotkań roboczych w siedzibie Urzędu Miasta Ełku, w szczególności służących: omówieniu wizualizacji w kontekście opracowanego projektu zagospodarowania terenu, a także przedstawienia przez Wykonawcę wyników pracy i wniesienia ostatnich korekt lub uzyskania ostatecznej akceptacji. We wszystkich spotkaniach mogą brać udział osoby trzecie (np. właściciele terenu, potencjalni inwestorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych), wskazane przez Zamawiającego. • wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi w tym zakresie przepisami, warunkami technicznymi i normami; • przeniesienia na Zamawiającego praw autorskich majątkowych do wykonanej dokumentacji; • udzielenia 24-miesiecznej gwarancji licząc od daty odbioru końcowego; • oznaczenia wszystkich materiałów i opracowań, wytworzonych w toku realizacji umowy, zgodnie z zasadami promocji i oznakowania projektów, tj. zawierać informację o dofinansowani u projektu oraz obowiązkowe logotypy zgodnie z zasadami informacji i promocji opisanymi w Księdze Identyfikacji wizualnej znaku marki Fundusze Europejskie i znaków programów Polityki Spójności na lata 2014 - 2020 oraz Podręcznikiem Beneficjenta Funduszy Europejskich w zakresie informacji i promocji na lata 2014-2020, przy wykorzystaniu informacji zamieszczonych na stronie https://www.popt.gov.pl/strony/o-programie/promocja-programu/zasady-promocji-i-oznakowania-projektow-w-programie/zasady-promocji-i-oznakowania-projektow-w-programie-umowy-podpisane-od-1-stycznia-2018-roku/
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71420000-8, 71222000-0
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT: 31175,00
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-09-28
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
Doświadczenie kadry | 40,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr:
| 2 | Nazwa:
| obszar w rejonie ulic Armii Krajowej, Orzeszkowej i Wawelskiej w Ełku |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Opis przedmiotu zamówienia dla Części 2 - obszar w rejonie ulic Armii Krajowej, Orzeszkowej i Wawelskiej w Ełku 1. Przedmiot opracowania Przedmiotem opracowania jest koncepcja urbanistyczno-architektoniczna dla obszaru położonego w rejonie ulic: Armii Krajowej, Orzeszkowej i Wawelskiej w Ełku, sporządzana w ramach realizacji projektu „Nowe Śródmieście Miasta Ełk – wzór na rewitalizację”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu państwa. 2. Zakres przestrzenny opracowania • lokalizacja - rejon ulic: Armii Krajowej, Orzeszkowej i Wawelskiej • powierzchnia terenu opracowania (kolor niebieski) - ok. 1,1 ha • obecne zagospodarowanie - zaplecze zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej zniszczone tereny zieleni, garaże 3. Zakres merytoryczny opracowania W ramach opracowania należy wykonać: • rysunek projektu zagospodarowania terenu (minimum 1 rysunek), • rozwiązania architektoniczne nowej zabudowy – jako element projektu zagospodarowania terenu, • rysunek rozwinięcia elewacji nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego (minimum 1 rysunek), • wizualizacje rozwiązań projektowych (minimum 3 wizualizacje), • opis proponowanych rozwiązań projektowych. 4. Szczegółowy zakres merytoryczny opracowania Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna powinna składać się z części rysunkowej oraz części tekstowej, zgodnie z poniższą specyfikacją. 4.1. Rysunek projektu zagospodarowania terenu należy wykonać w skali 1:500, zgodnie z zakresem przestrzennym wskazanym w punkcie 2 oraz załączniku do OPZ (tereny opracowania - kolor niebieski) i założeniami funkcjonalnymi wskazanymi w punkcie 5. 4.2. Rozwiązania architektoniczne nowej zabudowy powinny być integralną częścią projektu zagospodarowania terenu, o którym mowa w punkcie 4.1. Ponadto powinny być uwzględnione na wizualizacjach, o których mowa w punkcie 4.5. 4.3. Do projektu zagospodarowania terenu należy dołączyć rozwinięcie elewacji nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego, wykonane w skali 1:200. 4.4. Wizualizacje rozwiązań projektowych należy wykonać w oparciu o model 3D, opracowany dla terenu wskazanego w punkcie 2 (teren kontekstu - kolor czerwony). Wykonawca powinien przygotować minimum 1 ujęcie ogólne z lotu ptaka i minimum 2 ujęcia z perspektywy wzroku człowieka, wykonane z punktów i w kadrach uzgodnionych z Zamawiającym. Wizualizacje powinny mieć rozdzielczość co najmniej 4 000 px na dłuższym boku. Na wizualizacjach powinny być pokazane: budynki z detalem architektonicznym, rozwiązania w zakresie zieleni, elementy małej architektury, materiały budowlane, użytkownicy przestrzeni. 4.5. Część tekstowa powinna zawierać: • rysunek projektu zagospodarowania terenu, o którym mowa w punkcie 4.1., • rysunek rozwinięcia elewacji, o którym mowa w punkcie 4.3., • wizualizacje, o których mowa w punkcie 4.4., umieszczone po jednej na osobnych stronach, • bilans terenu, • opis proponowanych rozwiązań projektowych, w tym propozycje dotyczące urządzenia terenów zieleni, m.in. doboru gatunkowego roślin, oraz rozwiązania w zakresie nawierzchni i małej architektury. UWAGA: możliwe jest odstąpienie od przepisów obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 5. Założenia funkcjonalne Obszar powinien być przestrzenią publiczną o charakterze sąsiedzkim, towarzyszącą istniejącej i planowanej zabudowie mieszkaniowej wielorodzinnej. W koncepcji należy uwzględnić budowę nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejsce istniejącego obiektu przy ul. Orzeszkowej 15A i garaży. W ramach zamówienia nie jest wymagane przedstawienie rozwiązań w zakresie poszczególnych kondygnacji obiektu. Rozwiązania powinny mieścić się w następujących wytycznych urbanistycznych: • wskaźnik powierzchni zabudowy - maksimum 40%, • wskaźnik intensywności zabudowy - maksimum 3,8, • minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej - 35%, • wysokość zabudowy - 4 kondygnacje nadziemne, • dopuszcza się kondygnację podziemną oraz lokalizację garaży w tej kondygnacji, • miejsca postojowe należy zapewnić na terenie własnej działki w liczbie nie mniejszej niż: 1 miejsce na każde rozpoczęte 40 m2 powierzchni użytkowej lokali usługowych oraz 1,7 miejsca na jeden lokal mieszkalny. UWAGA: określone zostały jedynie ogólne wytyczne dotyczące sposobu użytkowania. Zadaniem Wykonawcy jest przygotowanie szczegółowych rozwiązań w oparciu o własne analizy obszaru i jego otoczenia. 7. Część informacyjna Zamawiający posiada kopię mapy zasadniczej w wersji wektorowej (pliki w formacie DXF), którą udostępni Wykonawcy w celu realizacji przedmiotu zamówienia. 8. Forma dokumentacji Przekazanie dokumentacji powinno nastąpić w formie: • papierowej – wydruki części tekstowej, o których mowa w punkcie 4.5., w formacie A4 – 2 egzemplarze w skoroszytach zawieszkowych, • elektronicznej – ostateczna wersja dokumentacji w formacie PDF, JPG, TXT, DWG oraz 3ds (lub inne pliki w zależności od zastosowanego oprogramowania do wykonywania wizualizacji), przy czym projekt zagospodarowania terenu, rozwinięcie elewacji i wizualizacje zapisane w oddzielnych plikach – 1 egzemplarz na pendrive. 9. Pozostałe obowiązki Wykonawcy Wykonawca zobowiązany jest do • udziału w trzech spotkaniach roboczych w Urzędzie Miasta w Ełku w celu: • spotkanie nr 1 - zapoznania się z obecnym zagospodarowaniem obszaru w trakcie wizyty terenowej, zorganizowanej przez Zamawiającego, omówienia wytycznych do koncepcji, prezentacji i omówienia szczegółowego harmonogramu pracy, przygotowanego przez Wykonawcę, • spotkanie nr 2 - przedstawienia przez Wykonawcę i omówienia roboczej wersji koncepcji, • spotkanie nr 3 - przedstawienia przez Wykonawcę koncepcji w wersji uwzględniającej uwagi ze spotkania nr 2, przedstawienia przez Wykonawcę i omówienia roboczego modelu 3D oraz wyboru punktów, z których wykonane zostaną wizualizacje, oraz ich kadrów. Zamawiający zastrzega sobie prawo zorganizowania maksimum dwóch dodatkowych spotkań roboczych w siedzibie Urzędu Miasta Ełku, w szczególności służących: omówieniu wizualizacji w kontekście opracowanego projektu zagospodarowania terenu, a także przedstawienia przez Wykonawcę wyników pracy i wniesienia ostatnich korekt lub uzyskania ostatecznej akceptacji. We wszystkich spotkaniach mogą brać udział osoby trzecie (np. właściciele terenu, potencjalni inwestorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych), wskazane przez Zamawiającego. • wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi w tym zakresie przepisami, warunkami technicznymi i normami; • przeniesienia na Zamawiającego praw autorskich majątkowych do wykonanej dokumentacji; • udzielenia 24-miesiecznej gwarancji licząc od daty odbioru końcowego; • oznaczenia wszystkich materiałów i opracowań, wytworzonych w toku realizacji umowy, zgodnie z zasadami promocji i oznakowania projektów, tj. zawierać informację o dofinansowani u projektu oraz obowiązkowe logotypy zgodnie z zasadami informacji i promocji opisanymi w Księdze Identyfikacji wizualnej znaku marki Fundusze Europejskie i znaków programów Polityki Spójności na lata 2014 - 2020 oraz Podręcznikiem Beneficjenta Funduszy Europejskich w zakresie informacji i promocji na lata 2014-2020, przy wykorzystaniu informacji zamieszczonych na stronie https://www.popt.gov.pl/strony/o-programie/promocja-programu/zasady-promocji-i-oznakowania-projektow-w-programie/zasady-promocji-i-oznakowania-projektow-w-programie-umowy-podpisane-od-1-stycznia-2018-roku/
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71420000-8, 71222000-0
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT: 34775,00
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-09-28
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
Doświadczenie kadry | 40,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr:
| 3 | Nazwa:
| obszar w rejonie ulic Armii Krajowej i Chopina w Ełku |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Opis przedmiotu zamówienia dla Części 3 - obszar w rejonie ulic Armii Krajowej i Chopina w Ełku 1. Przedmiot opracowania Przedmiotem opracowania jest koncepcja urbanistyczno-architektoniczna dla obszaru położonego w rejonie ulic: Armii Krajowej i Chopina w Ełku, sporządzana w ramach realizacji projektu „Nowe Śródmieście Miasta Ełk – wzór na rewitalizację”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu państwa. 2. Zakres przestrzenny opracowania • lokalizacja - rejon ulic: Armii Krajowej i Chopina • powierzchnia terenu opracowania (kolor niebieski) - ok. 0,3 ha • obecne zagospodarowanie - parking 3. Zakres merytoryczny opracowania W ramach opracowania należy wykonać: • rysunek projektu zagospodarowania terenu (minimum 1 rysunek), • rozwiązania architektoniczne nowej zabudowy – jako element projektu zagospodarowania terenu, • rysunek rozwinięcia elewacji od strony ul. Armii Krajowej (minimum 1 rysunek), • wizualizacje rozwiązań projektowych dla każdego z obszarów (minimum 3 wizualizacje), • opis proponowanych rozwiązań projektowych. 4. Szczegółowy zakres merytoryczny opracowania Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna powinna składać się z części rysunkowej oraz części tekstowej, zgodnie z poniższą specyfikacją. 4.1. Rysunek projektu zagospodarowania terenu należy wykonać w skali 1:500, zgodnie z zakresem przestrzennym wskazanym w punkcie 2 oraz załączniku do OPZ (tereny opracowania - kolor niebieski) i założeniami funkcjonalnymi wskazanymi w punkcie 5. 4.2. Rozwiązania architektoniczne nowej zabudowy powinny być integralną częścią projektu zagospodarowania terenu, o którym mowa w punkcie 4.1. Ponadto powinny być uwzględnione na wizualizacjach, o których mowa w punkcie 4.5. 4.3. Do projektu zagospodarowania terenu należy dołączyć rozwinięcie elewacji od strony ul. Armii Krajowej na odcinku pomiędzy ulicami: Słowackiego i Chopina, wykonane w skali 1:200. 4.4. Wizualizacje rozwiązań projektowych należy wykonać w oparciu o model 3D, opracowany dla terenu wskazanego w punkcie 2 (teren kontekstu - kolor czerwony). Wykonawca powinien przygotować minimum 1 ujęcie ogólne z lotu ptaka i minimum 2 ujęcia z perspektywy wzroku człowieka, wykonane z punktów i w kadrach uzgodnionych z Zamawiającym. Wizualizacje powinny mieć rozdzielczość co najmniej 4 000 px na dłuższym boku. Na wizualizacjach powinny być pokazane: budynki z detalem architektonicznym, rozwiązania w zakresie zieleni, elementy małej architektury, materiały budowlane, użytkownicy przestrzeni. 4.5. Część tekstowa powinna zawierać: •rysunek projektu zagospodarowania terenu, o którym mowa w punkcie 4.1., •rysunek rozwinięcia elewacji, o którym mowa w punkcie 4.3., •wizualizacje, o których mowa w punkcie 4.4., umieszczone po jednej na osobnych stronach, •bilans terenu, •opis proponowanych rozwiązań projektowych, w tym propozycje dotyczące urządzenia terenów zieleni, m.in. doboru gatunkowego roślin, oraz rozwiązania w zakresie nawierzchni i małej architektury. 5. Założenia funkcjonalne Obszar powinien być terenem zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami w parterze (usługi nieuciążliwe) – w szczególności w pierzei ul. Armii Krajowej. W koncepcji należy uwzględnić realizację miejsc postojowych oraz urządzenie przestrzeni publicznej o charakterze sąsiedzkim. W ramach zamówienia nie jest wymagane przedstawienie rozwiązań w zakresie poszczególnych kondygnacji obiektu. Rozwiązania powinny mieścić się w następujących wytycznych urbanistycznych: •wskaźnik powierzchni zabudowy - maksimum 60%, •wskaźnik intensywności zabudowy - maksimum 4,5, •minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej - 20%, •wysokość zabudowy - maksimum 5 kondygnacji nadziemnych, •dopuszcza się kondygnację podziemną oraz lokalizację garaży w tej kondygnacji, •budynek należy zaprojektować w zabudowie pierzejowej z układem pionowego podziału elewacji na wzór kamienic miejskich, z zastosowaniem bogatego detalu architektonicznego, przy użyciu tradycyjnych dla regionu materiałów budowlanych takich jak: cegła, ceramika, drewno, dachówka ceramiczna, •miejsca postojowe należy zapewnić na terenie własnej działki w liczbie nie mniejszej niż: 1 miejsce na każde rozpoczęte 40 m2 powierzchni użytkowej lokali usługowych oraz 1,7 miejsca na jeden lokal mieszkalny. UWAGA: określone zostały jedynie ogólne wytyczne dotyczące sposobu użytkowania. Zadaniem Wykonawcy jest przygotowanie szczegółowych rozwiązań w oparciu o własne analizy terenów i ich otoczenia. 7. Część informacyjna Zamawiający posiada kopię mapy zasadniczej w wersji wektorowej (pliki w formacie DXF), którą udostępni Wykonawcy w celu realizacji przedmiotu zamówienia. 8. Forma dokumentacji Przekazanie dokumentacji powinno nastąpić w formie: •papierowej – wydruki części tekstowej, o której mowa w punkcie 4.5., w formacie A4 – 2 egzemplarze w skoroszytach zawieszkowych, •elektronicznej – ostateczna wersja dokumentacji w formacie PDF, JPG, TXT, DWG oraz 3ds (lub inne pliki w zależności od zastosowanego oprogramowania do wykonywania wizualizacji), przy czym projekt zagospodarowania terenu, rozwinięcie elewacji i wizualizacje zapisane w oddzielnych plikach – 1 egzemplarz na pendrive. 9. Pozostałe obowiązki Wykonawcy Wykonawca zobowiązany jest do • udziału w trzech spotkaniach roboczych w Urzędzie Miasta w Ełku w celu: •spotkanie nr 1 - zapoznania się z obecnym zagospodarowaniem obszaru w trakcie wizyty terenowej, zorganizowanej przez Zamawiającego, omówienia wytycznych do koncepcji, prezentacji i omówienia szczegółowego harmonogramu pracy, przygotowanego przez Wykonawcę, •spotkanie nr 2 - przedstawienia przez Wykonawcę i omówienia roboczej wersji koncepcji, •spotkanie nr 3 - przedstawienia przez Wykonawcę koncepcji w wersji uwzględniającej uwagi ze spotkania nr 2, przedstawienia przez Wykonawcę i omówienia roboczego modelu 3D oraz wyboru punktów, z których wykonane zostaną wizualizacje, oraz ich kadrów. Zamawiający zastrzega sobie prawo zorganizowania maksimum dwóch dodatkowych spotkań roboczych w siedzibie Urzędu Miasta Ełku, w szczególności służących: omówieniu wizualizacji w kontekście opracowanego projektu zagospodarowania terenu, a także przedstawienia przez Wykonawcę wyników pracy i wniesienia ostatnich korekt lub uzyskania ostatecznej akceptacji. We wszystkich spotkaniach mogą brać udział osoby trzecie (np. właściciele terenu, potencjalni inwestorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych), wskazane przez Zamawiającego. • wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi w tym zakresie przepisami, warunkami technicznymi i normami; • przeniesienia na Zamawiającego praw autorskich majątkowych do wykonanej dokumentacji; • udzielenia 24-miesiecznej gwarancji licząc od daty odbioru końcowego; • oznaczenia wszystkich materiałów i opracowań, wytworzonych w toku realizacji umowy, zgodnie z zasadami promocji i oznakowania projektów, tj. zawierać informację o dofinansowani u projektu oraz obowiązkowe logotypy zgodnie z zasadami informacji i promocji opisanymi w Księdze Identyfikacji wizualnej znaku marki Fundusze Europejskie i znaków programów Polityki Spójności na lata 2014 - 2020 oraz Podręcznikiem Beneficjenta Funduszy Europejskich w zakresie informacji i promocji na lata 2014-2020, przy wykorzystaniu informacji zamieszczonych na stronie https://www.popt.gov.pl/strony/o-programie/promocja-programu/zasady-promocji-i-oznakowania-projektow-w-programie/zasady-promocji-i-oznakowania-projektow-w-programie-umowy-podpisane-od-1-stycznia-2018-roku/
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71420000-8, 71222000-0
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT: 29458,33
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-09-28
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
Doświadczenie kadry | 40,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr:
| 4 | Nazwa:
| obszar w rejonie ulic Kościuszki, Orzeszkowej, Armii Krajowej i Placu Miejskiego w Ełku |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Opis przedmiotu zamówienia dla Części 4 - obszar w rejonie ulic Kościuszki, Orzeszkowej, Armii Krajowej i Placu Miejskiego w Ełku 1. Przedmiot opracowania Przedmiotem opracowania jest koncepcja urbanistyczno-architektoniczna dla obszaru położonego w rejonie ulic: Kościuszki, Orzeszkowej i Armii Krajowej oraz Placu Miejskiego w Ełku, sporządzana w ramach realizacji projektu „Nowe Śródmieście Miasta Ełk – wzór na rewitalizację”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu państwa. 2. Zakres przestrzenny opracowania • lokalizacja - rejon ulic: Kościuszki, Orzeszkowej i Armii Krajowej oraz Placu Miejskiego • powierzchnia terenu opracowania (kolor niebieski) - ok. 2,1 ha • obecne zagospodarowanie - teren powojskowy (dawny plac apelowy) funkcjonujący jako parking, zieleń wysoka, w otoczeniu zabudowa handlowo-usługowa, edukacyjna (szkoła wyższa), usług społecznych (schronisko dla osób bezdomnych) oraz budynki pokoszarowe, w części których powstaje Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej 3. Zakres merytoryczny opracowania W ramach opracowania należy wykonać: • rysunek projektu zagospodarowania terenu (minimum 1 rysunek), • wizualizacje rozwiązań projektowych dla każdego z obszarów (minimum 6 wizualizacji), • opis proponowanych rozwiązań projektowych. 4. Szczegółowy zakres merytoryczny opracowania Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna powinna składać się z części rysunkowej oraz części tekstowej, zgodnie z poniższą specyfikacją. 4.1. Rysunek projektu zagospodarowania terenu należy wykonać w skali 1:500, zgodnie z zakresem przestrzennym wskazanym w punkcie 2 oraz załączniku do OPZ (tereny opracowania - kolor niebieski) i założeniami funkcjonalnymi wskazanymi w punkcie 5. 4.2. Wizualizacje rozwiązań projektowych należy wykonać w oparciu o model 3D, opracowany dla terenu wskazanego w punkcie 2 (teren kontekstu - kolor czerwony). Wykonawca powinien przygotować minimum 2 ujęcia ogólne z lotu ptaka i 4 ujęcia z perspektywy wzroku człowieka, wykonane z punktów i w kadrach uzgodnionych z Zamawiającym. Wizualizacje powinny mieć rozdzielczość co najmniej 4 000 px na dłuższym boku. Na wizualizacjach powinny być pokazane: budynki z detalem architektonicznym, rozwiązania w zakresie zieleni, elementy małej architektury, materiały budowlane, użytkownicy przestrzeni. Wizualizacje powinny obejmować również budynek Ełckiego Centrum Rewitalizacji Społecznej przy ul. Kościuszki 27A – stan projektowany, zgodnie z dokumentacją załączoną do niniejszego OPZ. 4.3. Część tekstowa powinna zawierać: •rysunek, o którym mowa w punktach 4.1., •wizualizacje, o których mowa w punkcie 4.2., umieszczone po jednej na osobnych stronach, •bilans terenu, •opis proponowanych rozwiązań projektowych, w tym propozycje dotyczące urządzenia terenów zieleni, m.in. doboru gatunkowego roślin, oraz rozwiązania w zakresie nawierzchni i małej architektury. UWAGA: możliwe jest odstąpienie od przepisów obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 5. Założenia funkcjonalne Obszar powinien pełnić funkcję przestrzeni publicznej, uzupełniającą w stosunku do położonego w pobliżu Placu Miejskiego. Część terenu, ukształtowana z wykorzystaniem istniejącej zieleni wysokiej, powinna mieć charakter parkowy. Na części należy też zakomponować zieleń średnią. Teren znajduje się w pobliżu budynku Ełckiego Centrum Rewitalizacji Społecznej i powinien uwzględniać projekt adaptacji wraz z zagospodarowaniem terenu wokół oraz charakter działalności tej instytucji (zgodnie z dokumentacją projektową i polityką funkcjonowania dołączonymi do OPZ – załącznik). UWAGA: określone zostały jedynie ogólne wytyczne dotyczące sposobu użytkowania. Zadaniem Wykonawcy jest przygotowanie szczegółowych rozwiązań w oparciu o własne analizy terenów i ich otoczenia. 7. Część informacyjna Zamawiający posiada kopię mapy zasadniczej w wersji wektorowej (pliki w formacie DXF), którą udostępni Wykonawcy w celu realizacji przedmiotu zamówienia. 8. Forma dokumentacji Przekazanie dokumentacji powinno nastąpić w formie: • papierowej – wydruk części tekstowej, o której mowa w punkcie 4.3., w formacie A4 – 2 egzemplarze w skoroszytach zawieszkowych, • elektronicznej – ostateczna wersja dokumentacji w formacie PDF, JPG, TXT, DWG oraz 3ds (lub inne pliki w zależności od zastosowanego oprogramowania do wykonywania wizualizacji), przy czym projekt zagospodarowania terenu i wizualizacje zapisane w oddzielnych plikach – 1 egzemplarz na pendrive. 9. Pozostałe obowiązki Wykonawcy Wykonawca zobowiązany jest do • udziału w trzech spotkaniach roboczych w Urzędzie Miasta w Ełku w celu: •spotkanie nr 1 - zapoznania się z obecnym zagospodarowaniem obszaru w trakcie wizyty terenowej, zorganizowanej przez Zamawiającego, omówienia wytycznych do koncepcji, prezentacji i omówienia szczegółowego harmonogramu pracy, przygotowanego przez Wykonawcę, •spotkanie nr 2 - przedstawienia przez Wykonawcę i omówienia roboczej wersji koncepcji, •spotkanie nr 3 - przedstawienia przez Wykonawcę koncepcji w wersji uwzględniającej uwagi ze spotkania nr 2, przedstawienia przez Wykonawcę i omówienia roboczego modelu 3D oraz wyboru punktów, z których wykonane zostaną wizualizacje, oraz ich kadrów. Zamawiający zastrzega sobie prawo zorganizowania maksimum dwóch dodatkowych spotkań roboczych w siedzibie Urzędu Miasta Ełku, w szczególności służących: omówieniu wizualizacji w kontekście opracowanego projektu zagospodarowania terenu, a także przedstawienia przez Wykonawcę wyników pracy i wniesienia ostatnich korekt lub uzyskania ostatecznej akceptacji. We wszystkich spotkaniach mogą brać udział osoby trzecie (np. właściciele terenu, potencjalni inwestorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych), wskazane przez Zamawiającego. • wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi w tym zakresie przepisami, warunkami technicznymi i normami; • przeniesienia na Zamawiającego praw autorskich majątkowych do wykonanej dokumentacji; • udzielenia 24-miesiecznej gwarancji licząc od daty odbioru końcowego; • oznaczenia wszystkich materiałów i opracowań, wytworzonych w toku realizacji umowy, zgodnie z zasadami promocji i oznakowania projektów, tj. zawierać informację o dofinansowani u projektu oraz obowiązkowe logotypy zgodnie z zasadami informacji i promocji opisanymi w Księdze Identyfikacji wizualnej znaku marki Fundusze Europejskie i znaków programów Polityki Spójności na lata 2014 - 2020 oraz Podręcznikiem Beneficjenta Funduszy Europejskich w zakresie informacji i promocji na lata 2014-2020, przy wykorzystaniu informacji zamieszczonych na stronie https://www.popt.gov.pl/strony/o-programie/promocja-programu/zasady-promocji-i-oznakowania-projektow-w-programie/zasady-promocji-i-oznakowania-projektow-w-programie-umowy-podpisane-od-1-stycznia-2018-roku/
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71420000-8, 71222000-0
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT: 40041,67
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-09-28
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
Doświadczenie kadry | 40,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE: