IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. 2. Ustala się wadium dla przedmiotu zamówienia w następującej wysokości: 15 000,00 PLN (słownie: piętnaście tysięcy złotych). 3. Wykonawca wnosi wadium w dowolnie wybranej, spośród niżej wymienionych, formie: 3.1 W pieniądzu - przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Raiffeisen Bank Polska, Nr rachunku 09 1750 0009 0000 0000 0347 9226 z adnotacją: WADIUM Nr sprawy: 10/P/2018 Nazwa zadania: Bezgotówkowa sprzedaż Zamawiającemu paliw silnikowych ciekłych na stacjach paliw Wykonawcy objętych system kart paliwowych. 3.2 W poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo –kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zobowiązaniem pieniężnym, 3.3 W gwarancjach bankowych, 3.4 W gwarancjach ubezpieczeniowych, 3.5 W poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r. poz. 359). Z treści gwarancji/poręczeń winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp. Sposób przekazania wadium w formach wskazanych w pkt. 3.2 – 3.5 - w kasie NCBJ Ośrodka Radioizotopów POLATOM w budynku Nr 24. 4. Nieprzekraczalny termin wniesienia wadium to 11.04.2018 r. godz. 12:00. Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego. 5. W zakresie wadium obowiązują uregulowania ustawy Prawo zamówień publicznych zawarte w art. 45 i 46.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
CENA | 100,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wzór umowy: § 1 Przedmiot umowy 1. Przedmiotem niniejszej umowy jest sukcesywna, bezgotówkowa sprzedaż Zamawiającemu paliw silnikowych ciekłych: - oleju napędowego w ilości 180 (słownie: sto osiemdziesiąt tysięcy) litrów - benzyny bezołowiowej w ilości 7 000 (słownie: siedem tysięcy) litrów przy użyciu otrzymanych od Wykonawcy indywidualnych dla każdego pojazdu kart paliwowych. Sprzedaż paliw odbywać się będzie w stacjach paliw Wykonawcy działających w obejmującej cały kraj sieci stacji paliw, do której należy Wykonawca, przez okres 36 miesięcy od daty podpisania umowy. 2. Wskazane w pkt. 1 ilości paliw ciekłych mają charakter szacunkowy (określają górny limit zapotrzebowania Zamawiającego) i w związku z tym Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania wyżej wymienionych ilości zamawianego paliwa, a Wykonawcy z tego tytułu nie będą przysługiwać żadne roszczenia, w tym w szczególności roszczenia odszkodowawcze z tytułu utraconych korzyści. 3. Parametry sprzedawanego paliwa muszą być zgodne z parametrami określonymi w niżej wymienionych normach: a) PN-EN 590+A1:2017-06E oraz PN-EN 590+A1:2017-06/Ap1 Paliwa do pojazdów samochodowych Oleje napędowe Wymagania i metody badań b) PN-EN 228+A1:2017-06E oraz PN-EN 228+A1:2017-06/Ap1 Paliwa do pojazdów samochodowych Benzyna bezołowiowa Wymagania i metody badań, oraz w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. poz. 1680). 4. Zamawiającemu przysługuje prawo do żądania dokumentu potwierdzającego jakość tankowanego paliwa pn. „Świadectwo jakości paliwa” z każdego miejsca dokonania transakcji, a Wykonawca ma obowiązek taki dokument wydać. 5. W terminie do 7 dni od daty podpisania umowy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu indywidualne dla każdego pojazdu karty paliwowe, oznaczone numerami rejestracyjnymi pojazdów. Karty będą ważne przez okres 36 miesięcy, a w przypadku krótszego okres ważności dostarczonych kart, przed upływem daty ich ważności Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć nowe karty, z terminem ważności umożliwiającym Zamawiającemu dokonywanie transakcji przez cały okres objętym umową. 6. Dostarczone karty będą oznaczone symbolem (logo) sieci, w której działa Wykonawca oraz symbolem (logo) Wykonawcy i będą uprawniały do bezgotówkowego regulowania należności za: - tankowanie pojazdów, - przejazdy płatnymi autostradami na terenie Polski, - korzystanie z myjni samochodowych, - zakup drobnych akcesoriów samochodowych w placówkach Wykonawcy, działających w obejmującej cały kraj sieci, do której Wykonawca należy. 7. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu indywidualne karty paliwowe w ilości zgodnej z przekazanym wykazem pojazdów Zamawiającego zawierającym numery rejestracyjne, oraz jedną kartę nieoznaczoną numerem rejestracyjnym, której identyfikatorem będzie nazwa Zamawiającego - Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM. Dokonywanie transakcji przy użyciu tej karty będzie możliwe wyłącznie za okazaniem pisemnego upoważnienia, opatrzonego pieczęcią firmową i podpisanego przez Kierownika Działu Ekonomiki i Planowania NCBJ OR POLATOM bądź osobę przez niego upoważnioną, w którym zostanie wskazany numer rejestracyjny pojazdu uprawnionego do obsługi w systemie na podstawie okazania takiej karty oraz termin obowiązywania upoważnienia. Okres ważności karty nieoznaczonej numerem rejestracyjnym oraz zakres możliwych do realizacji przy jej użyciu transakcji będzie taki sam, jak dla indywidualnych kart paliwowych. 8. W przypadku zmiany stanu floty samochodowej Zamawiającego, Wykonawca na pisemny wniosek Zamawiającego, dostarczy w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty otrzymania wniosku, nowe indywidualne kart paliwowe bądź dezaktywuje karty pojazdów, które przestały być eksploatowane. 9. Strony oświadczają, że asortyment akcesoriów samochodowych dostępnych w systemie bezgotówkowych zakupów na kartę paliwową został uzgodniony przed podpisaniem umowy i dokument ten stanowi załącznik do umowy. 10. Dokument zawierający regulamin sprzedaży bezgotówkowej Wykonawcy oraz ogólne warunki sprzedaży i używania kart paliwowych stanowi załącznik do niniejszej umowy. Nazwa dokumentu: ………………………………………………………………………........................................................………………………….. § 2 Warunki płatności 1. Wykonawca dwa razy w miesiącu będzie wystawiał Zamawiającemu faktury VAT, zawierające specyfikacje transakcji dokonanych w okresie rozliczeniowym wraz z ich wartościami, datami i godzinami wykonania. wystawione w oparciu o załączone sumaryczne zestawienia transakcji dokonanych w systemie bezgotówkowym przez pracowników Zamawiającego, w podziale na poszczególne karty. Faktury VAT będą wystawiane osobno dla pojazdów ciężarowych i osobno dla osobowych. Do każdej wystawionej faktury VAT Wykonawca załączy szczegółowe zestawienia dokonanych transakcji w podziale na poszczególne karty paliwowe. 2. Strony ustalają następujące okresy rozliczeniowe, trwające: od 01 do 15 dnia miesiąca kalendarzowego i od 16 do ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego. Za datę sprzedaży uznaje się ostatni dzień okresu rozliczeniowego. Wykonawca wystawi faktury po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego, przy czym wszystkie ceny wyszczególnione w fakturze będą cenami z dnia dokonania transakcji. 3. Wszystkie kwoty wyszczególnione na fakturze VAT będą wyrażone w złotych polskich. 4. Wykonawca jest zobowiązany do uwzględniania i wskazywania w każdej fakturze VAT zadeklarowanego w ofercie upustu w wysokości , który wynosi ……….%. 5. Zamawiający będzie regulował zobowiązania wobec Wykonawcy przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy: …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. na podstawie prawidłowo wystawionej faktury VAT, w terminie 14 dni od daty jej wystawienia z zastrzeżeniem, że doręczenie faktury nastąpi na co najmniej 4 dni przed tak określonym terminem płatności. W przypadku niedotrzymania tego warunku, termin płatności przedłuża się automatycznie o czas opóźnienia w dostarczeniu faktury. W przypadku, gdy ostatni dzień terminu płatności przypadnie na dzień inny niż dzień roboczy, wówczas za termin płatności uznaje się pierwszy dzień roboczy następujący bezpośrednio po tym dniu. 6. Wykonawca oświadcza, że udziela Zamawiającemu kredytu kupieckiego w wysokości 40 000,00 PLN (słownie: czterdzieści tysięcy złotych) na dokonywanie transakcji objętych przedmiotem zamówienia. 7. Strony ustalają, że zgodnie z zasadą przyjętą w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zakup paliwa przez Zamawiającego przy użyciu kart paliwowych odbywać się będzie po cenach detalicznych jednostkowych obowiązujących w tych stacjach paliw, w których transakcji dokonano, w momencie ich dokonania, z uwzględnieniem upustu zadeklarowanego w złożonej ofercie. § 3 Termin wykonania umowy Umowa zostaje zawarta na czas określony obejmujący 36 miesięcy od daty jej podpisania przez Strony i będzie realizowana sukcesywnie przez cały okres jej obowiązywania. § 4 Kary umowne i wypowiedzenie umowy 1. Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w następujących sytuacjach: a) Wykonawca nie rozpoczął realizacji przedmiotu umowy bez uzasadnionych przyczyn oraz nie podejmuje jej realizacji pomimo wezwania złożonego na piśmie; b) Wykonawca nienależycie wykonuje przedmiot umowy z przyczyn, za które odpowiada Wykonawca; c) zostanie wydany nakaz zajęcia majątku Wykonawcy; d) utraci ważność koncesja Wykonawcy na obrót paliwami ciekłymi zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2017 r. poz. 220 z późn. zm.) i Wykonawca nie przedstawi nowej, ważnej koncesji. 2. Niezależnie od zapisów powyższego pkt. 1 , również w przypadku nieskorzystania z uprawnienia do odstąpienia od umowy, Zamawiający ma prawo naliczyć kary umowne w wysokości 10% wartości netto niewykonanej części umowy (tzn. różnicy między ilością paliwa określoną w § 1 pkt 1 a ilością paliwa zakupioną do dnia poprzedzającego dzień zaprzestania wykonywania umowy, obliczonej według cen detalicznych jednostkowych obowiązujących na stacji paliw Wykonawcy położonej najbliżej siedziby Zamawiającego, w dniu zaprzestania wykonywania umowy. Zamawiający wystawi Wykonawcy notę księgową (obciążeniową) na kwotę należnych kar umownych. 3. Jeżeli na skutek niewykonania lub nienależytego wykonania części lub całości umowy powstanie szkoda w wysokości przewyższającej zastrzeżoną karę umowną, bądź szkoda powstanie z innych przyczyn niż te, dla których zastrzeżono karę, Zamawiającemu przysługuje prawo do dochodzenia odszkodowań na zasadach ogólnych. § 5 Zmiana umowy 1. Wszystkie dodatki, uzupełnienia i zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej i podpisów Stron pod rygorem nieważności, przy czym zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że zachodzi co najmniej jedna z okoliczności opisanych w art. 144 ust. 1 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje wprowadzanie odpowiednich korekt wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w stosunku do wynagrodzenia określonego w niniejszej umowie, w przypadku zmiany przepisów dotyczących: a) stawki podatku od towarów i usług, b) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3–5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2017, poz. 847), c) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. 2. W przypadku zmian przepisów, o których mowa w ust. 1 pkt. 1), 2) i 3) niniejszego § 5, Wykonawca może wystąpić do Zamawiającego z pisemnym wnioskiem o wprowadzenie aneksu do niniejszej umowy, w którym udokumentuje, że zmiana tych przepisów powoduje konieczność wprowadzenia korekty w zakresie należnego mu wynagrodzenia oraz załączy szczegółową kalkulację wysokości wnioskowanej korekty. 3. Zamawiający, po otrzymaniu wniosku o wprowadzenie aneksu do umowy, dokona sprawdzenia załączonej kalkulacji i po stwierdzeniu, że jest prawidłowa, sporządza stosowny aneks do umowy, z mocą obowiązującą od dnia złożenia wniosku. 4. W przypadku, gdy Zamawiający stwierdzi błędy w kalkulacji wysokości wnioskowanej przez Wykonawcę korekty wynagrodzenia, niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę o popełnionych błędach i wezwie go do ich poprawienia. Po otrzymaniu wniosku z poprawioną kalkulacją, Zamawiający sporządza stosowny aneks do umowy z mocą obowiązującą od dnia jego złożenia. 5. Zamawiający dopuszcza ponadto możliwość zmiany postanowień umowy w stosunku do treści oferty złożonej przez Wykonawcę w przypadku zaistnienia siły wyższej, mającej wpływ na realizację umowy. § 6 Postanowienia końcowe 1. Wszystkie spory, kontrowersje lub różnice zdań, które mogą wyniknąć między Stronami z niniejszej umowy lub w związku z nią, odnośnie jej ważności i interpretacji, które nie mogą być załatwione w sposób polubowny, będą rozstrzygane przez sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego. 2. Umowę sporządzono w 2 jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron. 3. Umowa wchodzi w życie z chwilą podpisania przez Strony. 4. Oferta Wykonawcy oraz SIWZ wraz z załącznikami stanowią integralną część umowy. 5. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy ustawy Kodeksu cywilnego.
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Zamawiający nie przewiduje wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień umowy wynikających z treści SIWZ oraz danych zawartych w ofercie w przypadku zaistnienia siły wyższej, mającej wpływ na realizację umowy. W innych przypadkach niedopuszczalne jest dokonywanie zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że zachodzi co najmniej jedna z okoliczności wymienionych w art. 144 ust. 1 ustawy Pzp. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2018-04-11, godzina:
12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
Język polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: