Ogłoszenie nr 535089-N-2019 z dnia 2019-04-08 r.

Instytut Pracy i Spraw Socjalnych: wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu dwóch badań źródeł wtórnych (desk-research) poświęconych współpracy między podmiotami świadczącymi usługi społeczne
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu

„Nowy model współpracy instytucji zatrudnienia socjalnego” (KMW). Projekt jest realizowany w ramach osi priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.5. Skuteczna pomoc społeczna, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) i współfinansowany ze środków EFS (POWR.02.05.00-00-0210/17).

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, krajowy numer identyfikacyjny 18023000000000, ul. ul. Bellottiego  , 01-022  Warszawa, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 225 267 511, e-mail sekretariat@ipiss.com.pl, faks 225 367 514.
Adres strony internetowej (URL): www.ipiss.com.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Nie
www.ipiss.com.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:

Adres:


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu dwóch badań źródeł wtórnych (desk-research) poświęconych współpracy między podmiotami świadczącymi usługi społeczne

Numer referencyjny:


Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Tak

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dwóch badań źródeł wtórnych (desk-research) i sporządzenie Raportu poświęconego współpracy podmiotów zatrudnienia socjalnego z innymi instytucjami i podmiotami świadczącymi usługi reintegracji społecznej i zawodowej. Badania stanowią element konstrukcji nowego modelu współpracy instytucji zatrudnienia socjalnego z innymi podmiotami ekonomii społecznej realizującymi zadania reintegracyjne. Cel projektu: opracowanie koncepcji, przetestowanie i wdrożenie modelu współpracy (KMW) między instytucjami zatrudnienia socjalnego (np. kluby integracji społecznej) a podmiotami świadczącymi usługi społeczne (np. spółdzielnie socjalne) w trzech obszarach: 1) Zaspokajanie potrzeb kadrowych realizatorów usług społecznych (podmiotów ES). 2) Przygotowanie osób do tworzenia podmiotów ekonomii społecznej specjalizujących się w usługach społecznych. 3) Wykonywanie zleceń w określonych usługach społecznych. Bazą informacyjną do wypracowania koncepcji jest analiza różnych modeli: 1) generowania podaży i popytu na określone typy usług społecznych; 2) współpracy między podmiotami świadczącymi usługi społeczne, wśród których są instytucje o różnych celach statutowych, umocowaniu prawnym i źródłach finansowania; 3) organizacji rynku usług społecznych w relacji państwo – sektory pozarządowe (hierarchizacja, biurokratyzacja, decentralizacja); 4) rozwoju zasobów ludzkich oraz sposobów przygotowania pracowników przez instytucje świadczące usługi reintegracyjne. Wykonawca powinien uwzględniać powyższe wytyczne w konstruowaniu Raportu z badania. Całościowy Raport zawiera analizę źródeł wtórnych (desk-research) pod kątem użyteczności oraz możliwości implementacji dobrych praktyk współpracy w obszarze ekonomii społecznej. Na Raport składają się dwa komplementarne desk-research: Badanie 1. Instytucje i podmioty ekonomii społecznej. Badanie 2. Modele współpracy między podmiotami ekonomii społecznej. Podstawą źródłową do sporządzenia Raportu z badań są materiały wtórne (tzw. dane zastane), tj. analizy statystyczne, opracowania eksperckie, artykuły czy monografie poświęcone ekonomii społecznej. Szczegółowa struktura Raportu będzie przedmiotem odrębnych konsultacji. Wykonawca zobowiązuje się do: - przedstawienia do akceptacji przez Zamawiającego listy źródeł, danych osoby realizatora oraz wstępnej koncepcji struktury badania w terminie 7 dni od podpisania umowy; - informowania Zamawiającego o przebiegu realizacji poszczególnych etapów analizy; - zapewnienia możliwości konsultowania problemów realizacyjnych i sposobów ich rozwiązywania; - dostarczenia zwartego opracowania w postaci Raportu z badań (desk-research) do akceptacji przez Zleceniodawcę. Zamówienie podzielone jest na 2 części


II.5) Główny kod CPV:
73110000-6

Dodatkowe kody CPV:

Kod CPV
73000000-2
79300000-7



II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:
30
lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:



II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków:
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków:
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą posiadającą wiedzę i doświadczenie w przedmiotowym zakresie zamówienia (zatrudnienie socjalne, ekonomia społeczna, usługi społeczne, pomoc społeczna, funkcjonowanie samorządu terytorialnego i współpraca samorządu z organizacjami pozarządowymi i podmiotami zatrudnienia socjalnego) i prowadziła analizy w tym zakresie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Nie Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:








III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

Stosownie do postanowień art. 24 ust. 11 ustawy, Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej www.IPISS.com.pl informacji o wykonawcach, którzy złożyli oferty w postępowaniu, zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23) ustawy, podpisane przez osoby upoważnione do reprezentacji Wykonawcy. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą, który złożył ofertę w tym samym postępowaniu, nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór oświadczenia podany jest w załączniku nr 3 do SIWZ.

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem)
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
cena50,00
jakość50,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień niniejszej umowy w przypadkach określonych w SIWZ oraz gdy: 1) nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia, 2) konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych w umowach pomiędzy Zamawiającym, a innym niż Wykonawca stroną, w tym instytucjami nadzorującymi realizację projektu, w ramach którego realizowane jest przedmiotowe zamówienie. 3) w sytuacjach kiedy z powodów innych niż działania wykonawcy konieczne będzie przedłużenie terminu realizacji zamówienia o okres niezbędny dla jego wykonania.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2019-04-16, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:


IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane


IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr:
1Nazwa:
część 1

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Część 1 Badanie 1. Instytucje i podmioty ekonomii społecznej. Zakres badania obejmuje charakterystykę sektora ekonomii społecznej w różnych kontekstach instytucjonalnych: perspektywa krajowa i międzynarodowa, tradycje współpracy administracji centralnej z organizacjami pozarządowymi czy samorządowymi. W zakresie reintegracji społeczno-zawodowej w kontekście współpracy instytucji zatrudnienia socjalnego i funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej Wykonawca kieruje uwagę na: - charakterystykę autorów, wykonawców i beneficjentów usług społecznych w rozumieniu KPRES; - sposoby zaspokajania potrzeb kadrowych realizatorów usług społecznych (relacje podmiotów świadczącym usługi społeczne z administracją publiczną i sektorem rynkowym); - przygotowanie osób do tworzenia podmiotów specjalizujących się w usługach reintegracyjnych (system wspierania); - rodzaje działalności i mechanizmy powoływania podmiotów świadczących usługi społeczne; - rozwiązania stosowane w ramach działania instytucji reintegracyjnych. - współpracę administracji publicznej z podmiotami ekonomii społecznej (cele, przebieg i zakres kooperacji); - charakterystykę badań dotyczących współpracy instytucji zatrudnienia socjalnego z podmiotami ekonomii społecznej oraz administracją publiczną. Badanie 1 zawiera opis i ocenę: a) zaangażowania instytucji społecznych w diagnozę zapotrzebowania na usługi społeczne i przygotowanie planów ich świadczenia (struktura i funkcje systemu); b) zaangażowanie instytucji w pozyskiwanie kadr do realizacji usług społecznych oraz sposoby ich przygotowania; c) wymogi/oczekiwania pracodawców – realizatorów usług społecznych w stosunku do rekrutowanych pracowników (szczególnie na stanowiska niespecjalistyczne); d) typy realizatorów usług społecznych (ujęcie podmiotowe i sektorowe); e) procedury i zasady współpracy między wszystkimi instytucjami zaangażowanymi w proces dostarczania usług społecznych (tj. władze lokalne, realizatorzy usług społecznych, przedsiębiorcy, podmioty reintegracji społecznej i zawodowej); f) zasady współpracy między zleceniodawcą a zleceniobiorcą usług społecznych (wymiar finansowy, merytoryczny, rekrutacyjny, itd.); g) zasady finansowania usług społecznych; h) metody oceny skuteczności i jakości oferowanych usług społecznych; i) formy włączania i zachęcania podmiotów ekonomii społecznej do podjęcia się roli realizatorów usług społecznych; j) proces przygotowania podmiotów ekonomii społecznej do podjęcia się roli realizatorów usług społecznych, tj. szkolenia, praktyki, staże. Objętość każdej części: minimum 40 stron, ok. 1800 znaków na stronie czcionka 12 bez spacji (bez wykazu wykorzystanych źródeł i ew. załączników)

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
73110000-6, 73000000-2, 79300000-7


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach: 30
data rozpoczęcia:
data zakończenia:

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
cena50,00
jakość50,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
2Nazwa:
część 2

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Część 2 Badanie 2. Modele współpracy między podmiotami ekonomii społecznej. Wykonawca przeprowadza desk-research uwzględniając następujące obszary badawcze: 1. Zasady i kryteria rekrutacji pracowników do realizacji usług społecznych wśród podopiecznych sieci reintegracyjnej. 2. Formy przygotowania do pełnienia danej roli zawodowej (szkolenia, staże, itd.) oraz instytucje odpowiedzialne za ten proces. 3. Przepisy prawne wspierające zatrudnienie beneficjentów sieci reintegracji np. subsydia dla pracodawcy, asystent wspierający itd. W „Badaniu 2” Wykonawca opisuje zasady i praktyki współpracy między instytucjami zatrudnienia społecznego pod kątem: 1) dobrych praktyk oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie reintegracji zawodowej i społecznej osób wykluczonych społecznie; 2) zaangażowania podmiotów ekonomii społecznej w projektowaną sieć reintegracji; 3) form prawnych kooperacji międzysektorowej (legislacja); 4) instytucjonalizacji metod (współ)pracy z beneficjentami; 5) zakresu wsparcia beneficjentów w ramach programów reintegracyjnych i zasad rekrutacji beneficjentów; 6) zasad doboru prac w ramach usług społecznych dla beneficjentów sieci reintegracyjnych; 7) form diagnozy zapotrzebowania na daną rolę zawodową w ramach usług społecznych; 8) metod wspierających beneficjentów sieci reintegracji w podjęciu zatrudnienia na stałe; 9) stosunku i praktyk różnych podmiotów ekonomii społecznej do modeli reintegracji społecznej. W opisie dobrych praktyk reintegracyjnych omówione zostaną: - typy instytucji działających na rzecz reintegracji społecznej i zawodowej osób wykluczonych społecznie (publiczne, prywatne, pozarządowe); - funkcje, zadania, formy działań reintegracyjnych. - grupy odbiorców działań podmiotów reintegracyjnych (homogeniczność podopiecznych np. osoby uzależnione lub opuszczające zakład karny) - formy współpracy między instytucjami reintegracyjnymi - metody pracy z podopiecznymi podmiotów reintegracji i zakres tematyczny zajęć prowadzonych w ramach działań reintegracyjnych - wsparcie beneficjentów (w tym formy służące utrzymaniu ich w roli uczestników programów reintegracyjnych) - zasady i kryteria rekrutacji beneficjentów podmiotów reintegracyjnych - zasady doboru kierunku kształcenia/przekwalifikowania beneficjentów działań - najczęstsze kierunki kształcenia zawodowego beneficjentów podmiotów reintegracyjnych - losy absolwentów działań reintegracyjnych - zakładane miary sukcesu procesu reintegracji - metody ewaluacji działań w ramach działań podmiotów reintegracyjnych. Badanie obejmuje różne modele i praktyki, np. „welfare”, „workfare”, re-indywidualizacja odpowiedzialności; de-instytucjonalizacja, wzmacnianie wspólnot lokalnych, organizowanie społeczności wokół wspólnych celów czy reintegracja społeczna poprzez samorozwój. Objętość każdej części: minimum 40 stron, ok. 1800 znaków na stronie czcionka 12 bez spacji (bez wykazu wykorzystanych źródeł i ew. załączników)

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
73110000-6, 73000000-2, 79300000-7


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach: 30
data rozpoczęcia:
data zakończenia:

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
cena50,00
jakość50,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:







Adres: ul. Bellottiego , 01-022 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: sekretariat@ipiss.com.pl
tel: 225 267 511
fax: 225 367 514
Termin składania wniosków lub ofert:
2019-04-15
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 535089-N-2019
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2019-04-08
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 30 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 50%
WWW ogłoszenia: www.ipiss.com.pl
Informacja dostępna pod: www.ipiss.com.pl
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
73110000-6 Usługi badawcze