Ogłoszenie nr 534399-N-2019 z dnia 2019-04-05 r.

Muzeum w Koszalinie: Budowa instalacji grzewczej, instalacji wentylacji mechanicznej oraz przebudowa instalacji elektrycznej budynku etnograficznego (Stodoła) w Muzeum w Koszalinie"
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu


O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Muzeum w Koszalinie, krajowy numer identyfikacyjny 27702600000000, ul. ul. Młyńska  , 75-420  Koszalin, woj. zachodniopomorskie, państwo Polska, tel. 943 432 011, e-mail mwk@muzeum.koszalin.pl, faks 943 431 220.
Adres strony internetowej (URL):
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Jednostki organizacyjne administracji samorządowej

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
http://mwk.koszalin.ibip.pl/public/?id=226346


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
http://mwk.koszalin.ibip.pl/public/?id=226346


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie w siedzibie Zamawiającego - Muzeum w Koszalinie, 75-420 Koszalin, ul. Młyńska 37-39, w sekretariacie (pokój nr 1), w godzinach od 7:30 do 15:30
Adres:
Muzeum w Koszalinie, 75-420 Koszalin, ul. Młyńska 37-39, w sekretariacie (pokój nr 1)


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa instalacji grzewczej, instalacji wentylacji mechanicznej oraz przebudowa instalacji elektrycznej budynku etnograficznego (Stodoła) w Muzeum w Koszalinie"

Numer referencyjny:
MK-III-26.1.2019

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:



Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania p.n. „Budowa instalacji grzewczej, instalacji wentylacji mechanicznej oraz przebudowa instalacji elektrycznej budynku etnograficznego (Stodoła) Muzeum w Koszalinie”. 2) Przedmiot zamówienia będzie realizowany na działce nr 124 obręb ewidencyjny 20 przy ul. Młyńskiej w Koszalinie, woj. Zachodniopomorskie. Na terenie Muzeum w Koszalinie, na której zlokalizowany jest budynek etnografii. 3) Opis remontowanego budynku. Budynek etnografii zrealizowany na przełomie 2005/2006 roku, wiata przyległa do ściany północno-zachodniej wypełniająca przestrzeń między ścianą budynku, a kamiennym ogrodzeniem zrealizowana w 2013 roku. Budynek jednokondygnacyjny z wysokim poddaszem, nakryty dachem dwuspadowym, pełniącym funkcję biurową i ekspozycyjną w parterze i magazynową na poddaszu, wiata magazynowa jednokondygnacyjna nakryta niskim dachem pulpitowym. Powierzchnia zabudowy 199.21 m2. Powierzchnia pomieszczeń 171.10 m2 –parter, 91.30 m2 – poddasze. Kubatura 973.60 m3 – budynek etnografii, 115.45 –wiata magazynowa. 4) Zakres robót: 1. podłączenie budynku etnografii do miejskiej sieci grzewczej wraz z zamontowaniem ciepłomierza (podlicznika na wykonanym odcinku przyłącza c.o. do budynku) 2. wykonanie ogrzewania podłogowego w pomieszczeniu ekspozycyjnym, 3. wykonanie ogrzewania grzejnikami naściennymi pomieszczeń pozostałych, 4. wykonanie wentylacji nawiewno- wywiewnej mechanicznej, 5. instalacje elektryczne, 6. prace wykończeniowe. Zakres prac termomodernizacyjnych nie spowoduje zmiany zagospodarowania terenu, nie powoduje zmian w elewacjach, zakres projektowanych prac obejmuje wnętrza obiektu. Modernizacji ulec musi wentylacja budynku - zastosowano jako dodatkową, wentylację mechaniczną. Zasilanie energetyczne obiektu oraz pomiar energetyczny pozostaje bez zmian. Projektowane instalacje elektryczne - jest to instalacja zalicznikowa i nie wymaga uzgodnień w RE Koszalin. Przebudowa instalacji elektrycznej nie spowoduje wzrostu zapotrzebowania na moc dla budynku, gdyż w ramach zadania przewiduje się demontaż 3 szt. grzejników elektrycznych (suma mocy około 4,5kW) a projektowane urządzenia mają zapotrzebowanie w sumie około 0,5kW. 5) Zamawiający umożliwi Wykonawcy robót budowlanych korzystanie z dostępnych na terenie przyszłego placu budowy mediów (prąd, woda). Wykonawca zobowiązany będzie do regulowania należności za korzystanie z mediów na podstawie wskazań liczników Wykonawcy. Wykonawca zapewnia sobie zaplecze budowy i jest zobowiązany do ponoszenia kosztów.3.2. Zakres zamówienia. Zakres zamówienia stanowią roboty budowlane określone w SIWZ, zatwierdzonej dokumentacji projektowej oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót stanowiących załącznik do niniejszej SIWZ oraz jej integralną część. Zamawiający zaleca dokonanie wizji lokalnej na terenie przyszłej budowy, w celu przeanalizowania możliwości terenowych zorganizowania placu budowy, zaplecza budowy oraz dojazdu na plac budowy.


II.5) Główny kod CPV:
45000000-7

Dodatkowe kody CPV:

Kod CPV
45331210-1
45331221-1
45210000-2
45331100-7



II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:
2019-09-15
Okres w miesiącachOkres w dniachData rozpoczęciaData zakończenia
2019-09-15


II.9) Informacje dodatkowe:
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: A. Załącznik nr 10 do SIWZ – dokumentacja projektowo - wykonawcza dla wszystkich branż oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót: B. Przedmiar robót, który stanowi element pomocniczy do przygotowania oferty. 2. W przypadku rozbieżności w ustaleniach poszczególnych dokumentów składających się na opis przedmiotu zamówienia obowiązuje następująca kolejność ich ważności: a) specyfikacja istotnych warunków zamówienia, b) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, c) dokumentacja projektowa. d) wizja w terenie i własne pomiary 3.Gwarancja i rękojmia. 1) Wymagany okres gwarancji - min. 36 miesięcy. 2) Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz użyte materiały, zamontowane maszyny i urządzenia na okres minimalny j.w. licząc od dnia końcowego odbioru robót potwierdzonego stosownym protokołem, zgodnie z Kartą Gwarancyjną – Załącznik nr 9. 3) Niezależnie od gwarancji Zamawiającemu przysługują uprawnienia z tytułu rękojmi zgodnie z zasadami określonymi przez Kodeks Cywilny. Okres rękojmi za wady wynosi 5 lat licząc od dnia końcowego odbioru robót. 4) Zamawiający wprowadził jako jedno z kryteriów oceny ofert oferowany okres gwarancji. Zaoferowanie przez Wykonawcę okresu gwarancji dłuższego niż minimalny skutkować będzie przyznaniem ofercie odpowiednio punktacji w kryterium gwarancja. 4.Równoważność Jeżeli w dokumentacji opisującej szczegółowo przedmiot zamówienia, zostało wskazane znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkt lub usługę dostarczane przez konkretnego wykonawcę materiałów lub odnosi się do norm, europejskich ocen technicznych i systemów referencji technicznych o których mowa w art. 30 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy iż zapewnią one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w opisie przedmiotu zamówienia. W przypadku materiałów, których znaki towarowe podano w dokumentacji projektowej poprzez równoważność Zamawiający rozumie zastosowanie takich materiałów, których parametry techniczne jakościowe nie będą gorsze od materiałów jakie zostały przyjęte w rozwiązaniach projektu. Wykonawca nie może składać oferty równoważnej w innych okolicznościach niż dopuszczone powyżej oraz w ustawie Pzp. W szczególności, klauzula o ofertach równoważnych nie uprawnia wykonawcy do złożenia oferty odmiennej niż stanowi to opis przedmiotu zamówienia, w zakresie w jakim nie odwołuje się on do znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługę lub nie odnosi się do norm, europejskich ocen technicznych i systemów referencji technicznych. Do wykonania zamówienia Wykonawcy zobowiązani są użyć materiałów i urządzeń nowych, o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz dokumentacji projektowej, odpowiadających wymaganiom Polskiej Normy przenoszących normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego, przenoszących te normy. W przypadku odniesienia się w Opisie Przedmiotu Zamówienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca ma obowiązek, na etapie realizacji zamówienia, posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty zezwalające na ich stosowanie w budownictwie (atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności, świadectwa jakości). 5. Dodatkowe warunki wykonywania i finansowania zamówienia: 1.) Za moment zakończenia realizacji zamówienia uważać się będzie: dzień zakończenia wszystkich robót określonych w opisie przedmiotu zamówienia potwierdzonego wpisem w dzienniku budowy przez kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego. 2.) Odbiór będzie przeprowadzony zgodnie ze Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót – Załącznik nr 10 do SIWZ oraz zgodnie z Umową. 3.) Wykonawca otrzyma wynagrodzenie ryczałtowe. Zamawiający przewiduje fakturowania częściowe, nie częściej niż 1 raz na 2 miesiące na zasadach określonych w Umowie na podstawie częściowych protokołów odbioru kolejnych etapów robót, według stanu zaawansowania prac potwierdzonych przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego harmonogramem rzeczowo - finansowym realizacji prac, stanowiącym załącznik do Umowy. Harmonogram rzeczowo – finansowy Wykonawca zobowiązany będzie uzgodnić z Zamawiającym. Zamawiający wypłaci wykonawcy wynagrodzenie w kwocie brutto z wyjątkiem sytuacji, gdy złożono ofertę, której wybór prowadzi do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku VAT, w takim przypadku zamawiający uiści Wykonawcy wynagrodzenie netto. Protokoły częściowe robót muszą być każdorazowo zatwierdzone przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Po wykonaniu całego zakresu robót stanowiących przedmiot zamówienia, potwierdzonym przez Kierownika Budowy i Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w dzienniku budowy, Zamawiający dokona odbioru końcowego robót. Na okoliczność odbioru końcowego zostanie sporządzony przez Strony Umowy i przy udziale Inspektora Nadzoru Inwestorskiego protokół odbioru końcowego robót. Od daty protokołu końcowego robót liczony będzie okres gwarancji na przedmiot zamówienia. 4.) Należności za każdorazowy zakres robót lub dostaw będą regulowane przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze w terminie do 30 dni od daty złożenia w siedzibie Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury. 5.) Zamawiający wyklucza możliwość dokonywania przedpłat i zaliczek. 6.) Zamawiający na podstawie art. 144 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.) dopuszcza wprowadzanie zmian w zawartej umowie w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w zakresie i na warunkach określonych we wzorze umowy, stanowiącej Załącznik nr 8 do niniejszej SIWZ, 7.) Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania: części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania - jeśli są mu znani - firm podwykonawców. W przypadku braku wskazania podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. 8.) W przypadku powierzenia części zadań do wykonania Podwykonawcy, Wykonawca związany jest obowiązkami wskazanymi w Umowie stanowiącej Załącznik nr 8 do niniejszej SIWZ i ponosi przed Zamawiającym pełną odpowiedzialność za realizację umowy. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za działania lub zaniechania podwykonawców działających na jego rzecz jak za własne działania lub zaniechania. 6. Wymogi zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. 1) Rodzaj czynności: Na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, Zamawiający wymaga by osoby wykonujące roboty budowlane oraz świadczące usługi w miejscu wykonania zamówienia (plac budowy) były zatrudnione przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 Kodeksu pracy, minimum na okres i w wymiarze niezbędnym dla wykonania tych robót lub usług, które będą wykonywać. Wymóg nie dotyczy czynności wykonywanych przez osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie (np. kierownika robót). 2) Sposób dokumentowania: Dla udokumentowania faktu zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, przed przystąpieniem do wykonania zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu listę pracowników (ze wskazaniem imienia i nazwiska) zatrudnionych do realizacji zamówienia przez wykonawcę lub podwykonawcę, które będą wykonywać roboty budowlane oraz świadczyć usługi w miejscu wykonania zamówienia. Przed przystąpieniem do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także okazać do wglądu Zamawiającego oryginały zawartych umów o pracę z osobami wymienionymi na liście pracowników. W przypadku zmiany pracowników skierowanych do realizacji zamówienia lub zmiany warunków zawartych z nimi umów o pracę, Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo i niezwłocznie zgłaszać ten fakt Zamawiającemu na piśmie oraz okazać umowę o pracę. 3) Sposób kontroli: Zakazane jest wykonywanie pracy na nieruchomości przez inne osoby niż wymienione na liście przekazanej przez Wykonawcę lub w stosunku do których nie zostały okazane Zamawiającemu umowy o pracę. Zamawiający nie dopuści do wykonywania pracy na obiekcie osób, z którymi nie zawarto umów o pracę lub warunki zatrudnienia (np. w zakresie minimalnego wynagrodzenia za pracę) nie odpowiadają przepisom prawnym. 4) Sankcje: Za dopuszczenie do uczestnictwa w wykonywaniu robót budowlanych lub usług osób zatrudnionych przez wykonawcę lub podwykonawcę na innej podstawie niż umowa o pracę, przewiduje się nałożenie na Wykonawcę kar umownych na zasadach i w wysokości przewidzianej w warunkach umowy stanowiącej Załącznik nr 8 do SIWZ. 7. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, przedstawić Zamawiającemu w 2 egzemplarzach, uzgodniony wcześniej z Inwestorem, szczegółowy harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji robót (który to harmonogram stanowił będzie załącznik do zawieranej Umowy) uwzględniający przewidywane terminy zgłaszania robót do odbiorów częściowych i końcowego oraz rozbiciem złożonej ceny oferty na poszczególne etapy robót.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków:
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: W zakresie „sytuacji ekonomicznej lub finansowej”, wykonawca zobowiązany jest wykazać: 1.) UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ za ewentualną szkodę wyrządzoną Zamawiającemu wskutek wykonywania przez wykonawcę czynności związanych z prowadzoną działalnością na sumę gwarancyjną: 2 000 000,00 zł; oraz 2.) ŚRODKI FINANSOWE lub ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ na kwotę 200 000,00 zł.
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: W zakresie „zdolności technicznej lub zawodowej” wykonawca zobowiązany jest wykazać: 1.) DOŚWIADCZENIE Za spełnienie warunku Zamawiający uzna należyte wykonanie, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej: - jednego zamówienia polegającego na wykonaniu instalacji c.o. o wartości min. 100.000 brutto zł, - jednego zamówienia na wykonanie wentylacji mechanicznej budynku o wartości robót min.50 000,00 zł brutto, Zamawiający dopuszcza wykazanie spełnienia warunków dotyczących doświadczenia w wykonaniu powyższych zamówień także na podstawie jednej umowy. W przypadku, gdy określone w warunku roboty budowlane, stanowiły jedynie część robót wykonanych przez Wykonawcę w ramach umowy, dla oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu uwzględniana będzie nie wysokość wynagrodzenia za całą umowę lecz wynagrodzenie za wykonane roboty odpowiadające robotom wskazanym w warunku. 2.) POTENCJAŁ KADROWY Za wykonawcę mającego odpowiedni potencjał kadrowy, Zamawiający uzna Wykonawcę, który dysponuje lub będzie dysponować w okresie wykonywania zamówienia i skieruje do jego realizacji: a) Kierownika budowy: posiadającego przynajmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe jako kierownik budowy, kierownik robót lub inspektor nadzoru inwestorskiego robót branży ogólnobudowlanej, posiadającego doświadczenie jako kierownik budowy, kierownik robót lub inspektor nadzoru inwestorskiego na co najmniej jednej budowie porównywalnej zakresem do planowanych przez Muzeum, posiadającego doświadczenie zawodowe jako kierownik budowy lub inspektor nadzoru robót wykonywanych na obiektach zabytkowych- potwierdzone przez Urząd Ochrony Zabytków, posiadającego uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, wydane na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 Prawo budowlane, lub ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawnienia uzyskane według przepisów obowiązujących w kraju ich uzyskania uprawniające do pełnienia funkcji kierownika robót budowlanych. b) Kierownika robót instalacyjnych w zakresie, instalacji: c.o. i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, posiadającego przynajmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe jako kierownik budowy, kierownik robót lub inspektor nadzoru inwestorskiego robót instalacyjnych w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, posiadającego uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, bez ograniczeń, wydane na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 Prawo budowlane, lub ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawnienia uzyskane według przepisów obowiązujących w kraju ich uzyskania uprawniające do pełnienia funkcji kierownika robót w zakresie robót polegających na budowie sieci i instalacji co i wentylacji objętych niniejszym zamówieniem; a) Uprawnienia. Uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie, o których mowa powyżej, powinny być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1332 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2014 r., poz. 1278). Dopuszcza się ważne uprawnienia, uzyskane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, które uprawniają do kierowania budową lub właściwymi robotami objętymi przedmiotem zamówienia. Osoby będące obywatelami krajów członkowskich Unii Europejskiej, od których wymagane są stosowne uprawnienia budowlane, powinny posiadać decyzję w sprawie uznania wymaganych kwalifikacji do wykonywania w Rzeczypospolitej Polskiej funkcji technicznych w budownictwie w zakresie przedmiotu niniejszego zamówienia - zgodnie z Ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2016r., poz. 65). Osoby, jeżeli posiadają kwalifikacje zawodowe inżyniera budownictwa i prowadzą zgodnie z prawem działalność w zakresie tego zawodu w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim UE, mają prawo do tymczasowego i okazjonalnego wykonywania zawodu inżyniera budownictwa tj. do świadczenia usług transgranicznych, bez konieczności uznawania kwalifikacji zawodowych, po złożeniu pisemnego oświadczenia o zamiarze świadczenia danej usługi wraz z niezbędnymi dokumentami i uzyskaniu tymczasowego wpisu do właściwej okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa; świadczenie usług transgranicznych podlega każdorazowo indywidualnej ocenie dokonywanej przez właściwy organ samorządu zawodowego w Rzeczpospolitej Polskiej. Kadra kierownicza winna posiadać biegłą znajomość języka polskiego. Zamawiający dopuszcza osoby bez znajomości języka polskiego w przypadku, gdy Wykonawca na własny koszt zapewni tłumacza języka polskiego, który zapewni stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach pomiędzy Zamawiającym a personelem Wykonawcy, a także zapewni tłumaczenie na bieżąco wszystkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotowego zamówienia, stworzonych zarówno przez Wykonawcę, jak i dostarczonych przez Zamawiającego. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia”/„nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w Oświadczeniu Wykonawcy sporządzonym wg wzoru Załącznik nr 2 do SIWZ, następnie potwierdzonych w dokumentach lub oświadczeniach złożonych przez Wykonawców, o których mowa w Rozdziale 8 SIWZ Na podstawie art. 22d ust. 2 Pzp Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. Spełnianie warunków poprzez poleganie na potencjale „innych podmiotów”. 1.) Wykonawcy, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu mogą polegać na sytuacji finansowej lub ekonomicznej oraz zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 2.) W odniesieniu do warunków dotyczących doświadczenia wykonawcy, kwalifikacji zawodowych i wykształcenia osób, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują roboty lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 3.) Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. 4.) Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu, na potencjale którego wykonawca polega, nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, lub zachodzą wobec tych podmiotów odpowiednie podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego: a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami , b) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną. Spełnianie warunków udziału przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (Konsorcjum). W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki mogą być spełnione wspólnie przez wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób:
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)






Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Tak

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

Szczegółowy wykaz oświadczeń i dokumentów znajduje się w rozdziale 8 SIWZ

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

Szczegółowy wykaz oświadczeń i dokumentów znajduje się w rozdziale 8 SIWZ

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

Szczegółowy wykaz oświadczeń i dokumentów znajduje się w rozdziale 8 SIWZ

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

Szczegółowy wykaz oświadczeń i dokumentów znajduje się w rozdziale 8 SIWZ

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Szczegółowy wykaz oświadczeń i dokumentów znajduje się w rozdziale 8 SIWZ
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
Wymagania dotyczące wadium 1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w kwocie: 3500,00 zł (słownie złotych: trzy tysiące pięćset złotych 00/100). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: pieniądzu; poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r., poz. 359 z późn. zm.) 4. Nie dopuszcza się wnoszenia wadium w formie pieniężnej do kasy Zamawiającego i nie dopuszcza się wnoszenia wadium w formie przekazu pocztowego. 5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego o numerze: 53 2030 0045 1110 0000 0294 8630 z dopiskiem: „ Wadium - Muzeum w Koszalinie - Termomodernizacja budynku Etnografii” Kserokopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem lub wydruk operacji bankowej zaleca się dołączyć do oferty. 6.Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy podany w pkt 11.5. przed upływem terminu składania ofert. Załączenie do oferty kopii dowodu wpłaty wadium nie jest wystarczające do skutecznego wniesienia wadium. 7. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 8. Wadium wnoszone w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, należy załączyć w formie oryginału do oferty. Z treści dokumentu wadialnego powinno wynikać w okresie nie krótszym niż okres związania ofertą (30 dni licząc od dnia upływu terminu składania ofert) do bezwarunkowego, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a oraz art. 46 ust. 5 uPzp. 9. Treść gwarancji wadialnej/poręczenia wadialnego musi zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta/poręczyciela (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib, 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem – określenie przedmiotu zamówienia, 3) kwotę gwarancji/poręczenia, 4) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a uPzp oraz art. 46 ust. 5 uPzp . 10. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a uPzp i pkt. 11.14. oraz 11.15. 11. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 12. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. 13. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę. 14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: 1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; 2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. 15. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej. 16. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium do upływu terminu składania ofert lub wniesie wadium w sposób nieprawidłowy zostanie odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7b ustawy Pzp.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena86,00
Przedłużony okres gwarancji10,00
Doświadczenie zawodowe kierownika budowy4,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Nie

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Nie
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:


IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2019-04-26, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:


IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane


IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






Gość
Zamawiający
Ogłoszenie nr 540075401-N-2019 z dnia 17-04-2019 r.
Koszalin:
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE DOTYCZY:
Ogłoszenia o zamówieniu
INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU

Numer:
534399-N-2019

Data:
05-04-2019
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Muzeum w Koszalinie, Krajowy numer identyfikacyjny 27702600000000, ul. ul. Młyńska  , 75-420  Koszalin, woj. zachodniopomorskie, państwo Polska, tel. 943 432 011, e-mail mwk@muzeum.koszalin.pl, faks 943 431 220.
Adres strony internetowej (url):
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU

II.2) Tekst, który należy dodać


Miejsce, w którym należy dodać tekst:


Numer sekcji:
Załącznik nr 10 do SIWZ

Punkt:


Tekst, który należy dodać w ogłoszeniu:
Zamawiający zgodnie z art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. , poz. 1579 z późn. zm.), uzupełnia treść Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) poprzez uzupełnienie załącznika nr 10 do SIWZ w zakresie dodania skanu Decyzji Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie dla zadania: „Budowa instalacji grzewczej, instalacji wentylacji mechanicznej oraz przebudowa instalacji elektrycznej budynku etnograficznego (Stodoła) w Muzeum w Koszalinie”.

 
Copyright © 2010 Urząd Zamówień Publicznych
Adres: ul. Młyńska , 75-420 Koszalin
woj. zachodniopomorskie
Dane kontaktowe: email: mwk@muzeum.koszalin.pl
tel: 943 432 011
fax: 943 431 220
Termin składania wniosków lub ofert:
2019-04-25
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 534399-N-2019
ID postępowania Zamawiającego: MK-III-26.1.2019
Data publikacji zamówienia: 2019-04-05
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 3501 ZŁ
Szacowana wartość* 116 700 PLN  -  175 050 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 86%
WWW ogłoszenia: http://mwk.koszalin.ibip.pl/public/?id=226346
Informacja dostępna pod: http://mwk.koszalin.ibip.pl/public/?id=226346
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45000000-7 Roboty budowlane