Obsługa wierzytelności wobec wskazanych przez Urząd Dozoru Technicznego dłużników prowadzących działalność gospodarczą
Opis przedmiotu przetargu: Wykonanie wierzytelności wobec wskazanych przez Zamawiającego dłużników prowadzących działalność gospodarczą, poprzez występowanie w imieniu Zamawiającego w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym, w szczególności poprzez sporządzanie pism, które okażą się konieczne do wykonania przedmiotu umowy

Warszawa: Obsługa wierzytelności wobec wskazanych przez Urząd Dozoru Technicznego dłużników prowadzących działalność gospodarczą
Numer ogłoszenia: 525938 - 2012; data zamieszczenia: 21.12.2012
OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Dozoru Technicznego, ul. Szczęśliwicka 34, 02-353 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 5722100, faks 022 5722388 , strona internetowa www.udt.gov.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Państwowa osoba prawna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Obsługa wierzytelności wobec wskazanych przez Urząd Dozoru Technicznego dłużników prowadzących działalność gospodarczą.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Wykonanie wierzytelności wobec wskazanych przez Zamawiającego dłużników prowadzących działalność gospodarczą, poprzez występowanie w imieniu Zamawiającego w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym, w szczególności poprzez sporządzanie pism, które okażą się konieczne do wykonania przedmiotu umowy.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
79.11.20.00-2.
II.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.
SEKCJA III: PROCEDURA
Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki
1. Podstawa prawnaPostępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 5 ust. 1a, art. 5 ust. 1b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienie wyboru trybuW art. 5 ust. 1b) ustawy Pzp ustawodawca dopuścił możliwość zastosowania trybu negocjacji bez ogloszenia lub zamowienia z wolnej ręki zgodnie ze swobodnym wyborem zamawiającego jak ma to miejsce w okolicznościach wskazanych w art. 5 ust. 1a), dla niektorych uslug prawniczych bez koniecznśsci uzasadnienia zastosowania takich trybów. Dyspozycja przepisu wskazuje jednak tylko na pewnego rodzaju ustugi prawnicze, w tym ustugi zastępstwa procesowego przed sqdami, trybunałami lub innymi organami orzekającymi. Zamawiający może zastosowac taki niekonkurencyjny tryb w przypadku, gdy między zamawiającym a stroną trzecią, wystąpi spór lub co najmniej zagrożenie sporem, dla którego rozstrzygnięcia wlaściwy jest sąd (powszechny, administracyjny, czy wojskowy) trybunal lub inny organ orzekający. Zamawiający może udzielić na takie uslugi prawnicze w trybie z wolnej ręki, po pierwsze - co oczywiste, zawsze wtedy gdy dopuszczają, to przepisy art. 62 i 67 ustawy. Po wtóre - jeśli zachodzi uzasadniony przypadek. Należy wskazać, że do przeslanki definiowanej jako uzasadniony przypadek nie ma bezwzględnego zastosowania konieczność wykazywania że zastosowanie innego trybu mogłoby skutkować co najmniej jedną z wymienionych w dalszej części przepisu okoliczności. Przepis bowiem ustanawia najpierw generalną zasadę korzystania z trybów negocjacyjnych wskazując że jest nią uzasadniony przypadek, a dopiero potem,wskazuje, że za taki uzasadniony przypadek uzna się w szczególności ewentualność wystąpienia co najmniej jednej z czterech niekorzystnych konsekwencji wymienionych w dalszej części przepisu. Nie zamyka tym samym drogi do innego uzasadniania skorzystania z trybu z wolnej ręki. Takim uzasadnionym przypadkiem w przypadku uslug prawniczych polegających na reprezentacji przed komornikiem może być np. zatrudnienie do nich tego samego wykonawcy, który (wybrany zgodnie z art. 5 ust 1b), lub w inny dowolny sposób) i reprezentował Zamawiającego w procesie slużącym wydaniu tytulu wykonawczego. Może mieć także miejsce w przypadku wyboru w łącznym celu - reprezentacji podczas postępowania procesowego oraz postępowaniu egzekucyjnym. Także w sytuacji wyboru prawnika wyłącznie do czynności w postępowaniu egzekucyjnym przed komornikiem może zajść uzasadniony przypadek, o którym mowa w art. 5 ust. 1a) ustawy Pzp. Ustawodawca nie wykluczył bowiem, że takim uzasadnionym przypadkiem nie może być np. szczególne doświadczenie w wykonywaniu określonych specjalistycznych usług prawniczych. Wskazuje jedynie, że przesłanką jest istnienie faktycznej uzasadnionej potrzeby i zastosowanie innego trybu nie przyniesie pożądanego efektu.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA
Kancelaria Prawna dr hab. Rafał Szczepaniak i Partnerzy, ul. Kazimierza Wielkiego 14a/2, 61-863 Poznań, kraj/woj. wielkopolskie.
Warszawa: Obsługa wierzytelności wobec wskazanych przez Urzad Dozoru Technicznego dłużników prowadzących działalność gospodarczą, znak sprawy: ZP-DF-104/12
Numer ogłoszenia: 4689 - 2013; data zamieszczenia: 08.01.2013
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 525938 - 2012r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Dozoru Technicznego, ul. Szczęśliwicka 34, 02-353 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 5722100, faks 022 5722388.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Państwowa osoba prawna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Obsługa wierzytelności wobec wskazanych przez Urzad Dozoru Technicznego dłużników prowadzących działalność gospodarczą, znak sprawy: ZP-DF-104/12.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Wykonanie widnykacji wierzytelności wobec wskazanych przez Zamawiającego dłużników prowadzących działalność gospodarczą, poprzez występowanie w imieniu Zamawiającego w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym, w szczególności poprzez sporządzanie pism, które okażą się konieczne do wykonania przedmiotu umowy..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
79.11.20.00-2.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
04.01.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Kancelaria Prawna dr hab. Rafał Szczepaniak i Partnerzy, {Dane ukryte}, 61-863 Poznań, kraj/woj. wielkopolskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 500000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
615000,00
Oferta z najniższą ceną:
615000,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
615000,00
Waluta:
PLN.
ZAŁĄCZNIK I
Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę
1. Podstawa prawnaPostępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 5 ust. 1a, art. 5 ust. 1b ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienia wyboru trybuNależy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
W art. 5 ust. 1b) ustawy Pzp ustawodawca dopuścił możliwość zastosowania trybu negocjacji bez ogłoszenia lub zamówienia z wolnej ręki zgodnie ze swobodnym wyborem zamawiającego jak ma to miejsce w okolicznościach wskazanych w art. 5 ust. 1a), dla niektórych usług prawniczych bez koniecznści uzasadnienia zastosowania takich trybów. Dyspozycja przepisu wskazuje jednak tylko na pewnego rodzaju usługi prawnicze, w tym usługi zastępstwa procesowego przed sądami, trybunałami lub innymi organami orzekającymi. Zamawiający może zastosować taki niekonkurencyjny tryb w przypadku, gdy między zamawiającym a stroną trzecią, wystąpi spór lub co najmniej zagrożenie sporem, dla którego rozstrzygnięcia właściwy jest sąd (powszechny, administracyjny, czy wojskowy) trybunał lub inny organ orzekający. Zamawiający może udzielić na takie usługi prawnicze w trybie z wolnej ręki, po pierwsze - co oczywiste, zawsze wtedy gdy dopuszczają, to przepisy art. 62 i 67 ustawy. Po wtóre - jeśli zachodzi uzasadniony przypadek. Należy wskazać, że do przesłanki definiowanej jako uzasadniony przypadek nie ma bezwzględnego zastosowania konieczność wykazywania, że zastosowanie innego trybu mogłoby skutkować co najmniej jedną z wymienionych w dalszej części przepisu okoliczności. Przepis bowiem ustanawia najpierw generalną zasadę korzystania z trybów negocjacyjnych wskazując że jest nią uzasadniony przypadek, a dopiero potem, wskazuje, że za taki uzasadniony przypadek uzna się w szczególności ewentualność wystąpienia co najmniej jednej z czterech niekorzystnych konsekwencji wymienionych w dalszej części przepisu. Nie zamyka tym samym drogi do innego uzasadniania skorzystania z trybu z wolnej ręki. Takim uzasadnionym przypadkiem w przypadku usług prawniczych polegających na reprezentacji przed komornikiem może być np. zatrudnienie do nich tego samego wykonawcy, który (wybrany zgodnie z art. 5 ust 1b), lub w inny dowolny sposób) i reprezentował Zamawiającego w procesie służącym wydaniu tytułu wykonawczego. Może mieć także miejsce w przypadku wyboru w łącznym celu - reprezentacji podczas postępowania procesowego oraz postępowaniu egzekucyjnym. Także w sytuacji wyboru prawnika wyłącznie do czynności w postępowaniu egzekucyjnym przed komornikiem może zajść uzasadniony przypadek, o którym mowa w art. 5 ust. 1a) ustawy Pzp. Ustawodawca nie wykluczył bowiem, że takim uzasadnionym przypadkiem nie może być np. szczególne doświadczenie w wykonywaniu określonych specjalistycznych usług prawniczych. Wskazuje jedynie, że przesłanką jest istnienie faktycznej uzasadnionej potrzeby i zastosowanie innego trybu nie przyniesie pożądanego efektu.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 52593820120 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2012-12-20 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [WR]: | Zamówienia z wolnej ręki |
Czas na realizację: | - |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.udt.gov.pl |
Informacja dostępna pod: | |
Okres związania ofertą: | 0 dni |
Kody CPV
79112000-2 | Usługi reprezentacji prawnej |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Obsługa wierzytelności wobec wskazanych przez Urzad Dozoru Technicznego dłużników prowadzących działalność gospodarczą, znak sprawy: ZP-DF-104/12 | Kancelaria Prawna dr hab. Rafał Szczepaniak i Partnerzy Poznań | 2013-01-08 | 615 000,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-01-08 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 791120002 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 615 000,00 zł Minimalna złożona oferta: 615 000,00 zł Ilość złożonych ofert: 1 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 615 000,00 zł Maksymalna złożona oferta: 615 000,00 zł |