IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
1) Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 40.000 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych zero groszy). 2) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert pod rygorem odrzucenia ofert. 3) Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na rachunek bankowy numer: 31 1560 0013 2781 4918 3000 0002. 4) Wadium może być wniesione w formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 pzp, tj. w: a) pieniądzu, b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c) gwarancjach bankowych, d) gwarancjach ubezpieczeniowych, e) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r. poz. 359.) Szczegółowe informacje dotyczące wniesienia wadium określone zostały w rozdziale IX SIWZ.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
cena oferty | 60,00 |
okres gwarancji i rękojmi | 20,00 |
termin wykonania zamówienia | 20,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wzór umowy stanowi załącznik nr 6 do SIWZ.
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
1. Przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego Wykonawca, którego oferta została wybrana wnosi zabezpieczenie należytego wykonania umowy, o którym mowa w rozdziale XVI SIWZ. 2. Wykonawca wnosi zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10 % ceny całkowitej podanej w ofercie, jako gwarancję zgodnego z umową jej wykonania. 3. 70% zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostanie zwrócone lub zwolnione Wykonawcy w terminie 30 dni po ich ostatecznym odbiorze. 4. 30% zostanie zwrócone lub zwolnione Wykonawcy w terminie 15 dni po upływie okresu rękojmi. 5. W sytuacji, gdy wystąpi konieczność przedłużenia terminu wykonania umowy, Wykonawca przed podpisaniem aneksu lub najpóźniej w dniu jego podpisania, zobowiązany jest do przedłużenia terminu ważności wniesionego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, albo jeśli nie jest to możliwe, do wniesienia nowego zabezpieczenia na okres wynikający z aneksu do umowy.
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość dokonania zmian istotnych postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w przypadku wystąpienia jednej z okoliczności wymienionych poniżej: 1) zmiana terminu wykonania umowy w przypadku: a) wystąpienia warunków atmosferycznych odbiegających od typowych, w szczególności z powodu długotrwałych, obfitych deszczy, niskich temperatur powietrza, uniemożliwiających wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z umową; termin wykonania umowy może ulec przedłużeniu o okres wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z umową; b) wykonania prac dodatkowych bądź zamiennych, jeżeli terminy ich zlecenia, rodzaj lub zakres uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu zakończenia realizacji umowy; termin wykonania umowy zostanie przedłużony o okres niezbędny do przygotowania dodatkowej dokumentacji oraz do wykonania tych prac, chyba że ich zakres i charakter nie ma wpływu na wykonanie umowy w terminie pierwotnym; c) wstrzymania robót przez właściwy organ, co uniemożliwia terminowe zakończenie realizacji przedmiotu umowy; przedłużenie terminu wykonania umowy nastąpi na okres nie dłuższy niż okres wstrzymania robót; d) wystąpienia uniemożliwiającej wykonywanie robót siły wyższej, rozumianej jako zdarzenie zewnętrzne i nagłe, niezależne od Zamawiającego lub Wykonawcy, niemożliwe do przewidzenia i zapobieżenia, w szczególności powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne; termin wykonania umowy zostanie przedłużony o okres trwania siły wyższej i usunięcia skutków jej wystąpienia, jeżeli skutki te uniemożliwiają wykonanie umowy w terminie pierwotnym, e) wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy, uniemożliwiających wykonanie umowy w terminie, a wynikających z awarii infrastruktury technicznej lub konieczności jej przebudowy, konieczności usunięcia niewypałów, konieczności zabezpieczenia wykopalisk archeologicznych; termin wykonania umowy zostanie przedłużony o okres trwania przeszkody; f) wystąpienia w dokumentacji projektowej wad, w tym braków, błędów lub niezgodności ze stanem faktycznym, stwierdzonych w toku wykonywania umowy, jeżeli z powodu tych wad lub niezgodności i konieczności ich usunięcia dotrzymanie pierwotnego terminu nie jest możliwe; termin wykonania umowy zostanie przedłużony o okres niezbędny do usunięcia wad lub niezgodności w dokumentacji oraz wykonania robót zgodnie z poprawioną dokumentacją; 2) zmiana osób odpowiedzialnych za nadzór nad wykonaniem umowy, jeżeli zmiana dotyczy osób stanowiących kluczowy personel Wykonawcy lub potencjał osobowy, jakim dysponowanie Wykonawca wykazał na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu i jeżeli osoby te nie są w stanie dalej wykonywać swoich obowiązków w ramach niniejszej umowy; osoba wskazana w miejsce dotychczasowej winna posiadać kwalifikacje i doświadczenie co najmniej na takim samym poziomie, jak wskazane w ofercie Wykonawcy; zmiana nie może spowodować wydłużenia terminu wykonania umowy; 3) zmiany wynagrodzenia w przypadku: a) zmiany obowiązującej stawki podatku od towarów i usług (VAT); nowa wysokość wynagrodzenia zostanie ustalona poprzez odpowiednie przeliczenie kwot netto z uwzględnieniem nowej wysokości podatku VAT; b) konieczność zmiany zakresów rzeczowych elementów zamówienia ujętych w kosztorysie ofertowym: - wynikających z obmiaru wykonanych robót zgodnie z projektem budowlanym. - wynikających z ujawnienia się w dokumentacji projektowej, w toku realizacji niniejszej umowy, wad, w szczególności błędów i braków, lub rozbieżności ze stanem faktycznym na budowie, c) zaniechania części robót, stosownie do projektu umowy, w następujący sposób: - w przypadku odstąpienia od całego elementu robót określonego w kosztorysie ofertowym przedłożonym przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy nastąpi odliczenie wartości tego elementu, od pierwotnej kwoty wynagrodzenia, - w przypadku odstąpienia od części robót z danego elementu określonego w kosztorysie ofertowym przedłożonym przez Wykonawcę, obliczenie niewykonanej części tego elementu nastąpi na podstawie ustalenia, przez Zamawiającego i Wykonawcę, procentowego stosunku niewykonanych robót do wartości całego elementu; następnie zostanie wyliczona wartość niewykonanych robót i odliczona od wynagrodzenia; w szczególnych przypadkach, za zgodą Zamawiającego dopuszcza się także możliwość obliczenia niewykonanej części danego elementu na podstawie kosztorysu przygotowanego przez Wykonawcę, w oparciu o odpowiednie KNR-y lub KNNR-y oraz rynkowe ceny materiałów, robocizny oraz sprzętu, a zatwierdzonych przez Zamawiającego; d) wykonania robót zamiennych, stosownie do projektu umowy; wynagrodzenie zostanie obniżone o kwotę wynikającą z oszczędności powstałych w wyniku wykonania robót zamiennych albo podwyższone o kwotę wynikającą z dodatkowych kosztów spowodowanych wykonaniem robót zamiennych; podstawą określenia zmniejszenia albo zwiększenia wynagrodzenia za roboty zamienne będzie protokół konieczności uzgodniony przez strony, a w przypadku robót dodatkowo kosztorys różnicowy, z uwzględnieniem następujących danych wyjściowych do kosztorysowania: ceny materiałów wg średnich cen opublikowanych w kwartalnej informacji cenowej o cenach materiałów budowlanych i instalacyjnych SEKOCENBUD, obowiązujących w danym okresie i zawierających ceny zakupu, a w przypadku ich braku według cen udokumentowanych i uzgodnionych z Zamawiającym, e) wystąpienia robót dodatkowych; wysokość wynagrodzenia ulegnie zwiększeniu o wartość tych robót, obliczoną w następujący sposób: f) ceny czynników produkcji zostaną przyjęte z kosztorysów opracowanych przez Wykonawcę metodą kalkulacji szczegółowej, g) w przypadku, gdy nie będzie możliwe rozliczenie danej roboty w sposób wskazany w lit. a, brakujące ceny czynników produkcji zostaną przyjęte na podstawie SEKOCENBUD (jako średnie) obowiązujące w danym okresie, h) podstawą do określenia nakładów rzeczowych będą kosztorysy wskazane w lit. a, a w przypadku ich braku – odpowiednie pozycje w Katalogach Nakładów Rzeczowych; w przypadku braku odpowiedniej pozycji w Katalogach Nakładów Rzeczowych zastosowane zostaną Katalogi Norm Nakładów Rzeczowych, a następnie wycena indywidualna Wykonawcy, zatwierdzona przez Zamawiającego. 2. Nie stanowią zmiany istotnej umowy w rozumieniu art. 144 ustawy PZP zmiany związane z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (w szczególności zmiana rachunku bankowego lub zmiana danych teleadresowych, zmiana osób upoważnionych do kontaktów oraz usuwanie omyłek, błędów pisarskich i rachunkowych). 3. Wykonawca zobowiązany jest wystąpić z uzasadnionym wnioskiem o zmianę umowy na piśmie, nie później niż w terminie 3 dni od zaistnienia okoliczności wymienionych w tym zapisie, a w razie konieczności dokona odpowiedniego wpisu do dziennika budowy i udokumentuje stosownym protokołem podpisanym przez kierownika budowy, inspektora nadzoru budowlanego i przedłoży do zaakceptowania Zamawiającemu. 4. Wykonawca jest także zobowiązany do niezwłocznego, nie później jednak niż w terminie 3 dni od powzięcia odpowiedniej informacji, zawiadomienia Zamawiającego o wszelkich przeszkodach mogących spowodować niewywiązanie się przez niego z terminów zakończenia robót budowlanych. Wszelkie takie przeszkody winny ponadto zostać udokumentowane przez Wykonawcę odpowiednim wpisem w dzienniku budowy, określającym datę wystąpienia przeszkody, jej charakter i gdy jest to możliwe – przewidywany czas trwania. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2017-06-22, godzina:
11:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
PL IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: