IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Licytacja elektroniczna IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Nie
Informacja na temat wadium
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
cena | 100,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
http://aukcje.um.warszawa.pl
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
www.wola.waw.pl
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
1. Wykonawca, pobiera ze wskazanej w Ogłoszeniu o przedmiotowej licytacji strony internetowej www.wola.waw.pl wzór Wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji wraz z załącznikami. Następnie, w przypadku zainteresowania udziałem w licytacji elektronicznej, składa Wniosek w Siedzibie Zamawiającego. Wniosek o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej należy złożyć do dnia 05.06.2017 r. do godz. 12:00. Złożenie Wniosku jednocześnie oznacza akceptację warunków licytacji i postanowień wzoru umowy. Zamawiający, po weryfikacji złożonych Wniosków, informuje Wykonawców o wyniku kwalifikacji oraz zaprasza do składania ofert (postąpień) wszystkich Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający przekazuje zakwalifikowanym Wykonawcom, tj. Wykonawcom spełniającym warunki udziału w postępowaniu, zaproszenie do udziału w licytacji elektronicznej – składania ofert. Zaproszenie zostanie przekazane drogą elektroniczną na adres wskazany we Wniosku. Treść zaproszenia zawierać będzie adres strony internetowej, na której odbywać się będzie licytacja oraz parametry licytacji elektronicznej takie jak: data i godzina otwarcia, czas trwania i warunki zamknięcia licytacji, cenę wywoławczą, wartość postąpienia minimalnego. 3. Operator platformy aukcyjnej przekazuje zakwalifikowanym przez Zamawiającego Wykonawcom informację o sposobie rejestracji na platformie aukcyjnej. W trakcie rejestracji Wykonawca otrzyma kod dostępu do platformy aukcyjnej. Otrzymany kod dostępu Wykonawca będzie musiał zmienić na nowy - określony przez siebie. 4. Komputer użytkownika powinien spełniać następujące wymagania: 1) posiadać zainstalowany system operacyjny wspierany przez producenta tego systemu (Windows 7/Windows 8/Windows 10 bądź nowszy), 2) być wyposażony w procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz i posiadać co najmniej 1 GB pamięci RAM (są to wymagania jakie powinien spełnić komputer z systemem Windows 7), 3) posiadać zainstalowaną przeglądarkę internetową wspieraną przez jej producenta: Microsoft Internet Explorer w wersji co najmniej IE10 albo Mozilla Firefox, 4) posiadać połączenie z siecią Internet o przepustowości nie mniejszej niż 128 kb/s.
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
1. Cena wywoławcza za całość zamówienia wynosi 95.035,22 zł. 2. W trakcie licytacji Wykonawca podaje cenę brutto (z VAT) za wykonanie całego zamówienia. W toku licytacji elektronicznej Zamawiający na bieżąco przekazuje wszystkim Wykonawcom informacje o pozycji składanych przez nich ofert, liczbie Wykonawców biorących udział w licytacji, także o cenach złożonych przez nich ofert, z tym, że do momentu zamknięcia licytacji elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację Wykonawców. 3. Minimalne postąpienie wynosi 300,00 zł. 4. Po zamknięciu licytacji elektronicznej, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, Wykonawca, który został zwycięzcą licytacji elektronicznej ma obowiązek przekazać Zamawiającemu wypełniony: formularz – kalkulacja cen za poszczególne rodzaje prac (wzór formularza udostępniony jest na stronie internetowej Zamawiającego). Ceny jednostkowe w w/w formularzu mają zostać określone tak, aby łączna cena zamówienia brutto była co najwyżej równa cenie oferty, która wygrała licytację elektroniczną. Wszystkie ceny muszą być wyrażone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
licytacja jednoetapowa 15 minut
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: Nie
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
2017-06-05 godzina:
12:00:00 Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Zamawiający przewiduje otwarcie licytacji elektronicznej w dniu 14.06.2017 r. o godzinie 10:00.
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
14.06.2017 r. o godz. 10:15, gdy w podstawowym czasie nie zostanie złożona żadna oferta lub, gdy w ciągu 3 min. od złożenia oferty przez jednego z Wykonawców nie zostanie złożona żadna inna oferta, nie wcześniej jednak niż po upływie 15 min od otwarcia licytacji elektr. Ostateczny termin otwarcia licytacji Zamawiający poda w zaproszeniu do udziału w licytacji – składania ofert, które zostanie przesłane do Wykonawców. Termin ten nie będzie krótszy niż 5 dni od dnia przekazania Wykonawcom zaproszenia.
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
„wzór” UMOWA NR UD-XVII-WOŚ-OŚ-B/III/2/3- -2017- W dniu ............... 2017 r., w Warszawie, pomiędzy: Miastem Stołecznym Warszawa Dzielnicą Wola, z siedzibą w Warszawie (kod: 01 – 003), przy Al. Solidarności 90, NIP: 5252248481, Regon: 0152599640-00184, zwanym dalej „Zamawiającym”, reprezentowanym przez: 1) ………………………………………………………………………………………………na podstawie udzielonego przez Prezydenta m. st. Warszawy pełnomocnictwa nr ………………..……… z dnia ………………… 2) ………………………………………………………………………………………………na podstawie udzielonego przez Prezydenta m. st. Warszawy pełnomocnictwa nr …………………..…… z dnia ………………… a firmą ............................................................................................................................................ z siedzibą w................................................................................... , przy ul................, działającą na podstawie …………………………………………………………………………………… ......................................................................................................................................................, pod numerem..............................., o numerze identyfikacyjnym NIP ................................ REGON..................................... zwaną dalej "Wykonawcą", reprezentowaną przez: .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................. w wyniku rozstrzygniętego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie licytacji elektronicznej zgodnie z art. 74 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 z pózn. zm.), które to zamówienie wpisano do Rejestru Zamówień Publicznych pod numerem …………………w dniu …………..2017 r. zawarto umowę o poniższej treści: § 1 Przedmiot umowy 1. Zamawiający powierza, a Wykonawca zgodnie ze złożoną ofertą, stanowiącą Załącznik Nr 1 do umowy, przyjmuje do wykonania prace polegające na konserwacji powierzchniowych zbiorników wodnych: Wolskiego (1 staw), w Parku E. Szymańskiego (1 staw) oraz w Parku Moczydło (4 stawy), znajdujących się na terenie Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. 2. Zakres prac dla ww. stawów obejmuje konserwacje: 1) główne; 2) niepełne; 3) częściowe; 4) podczyszczenia; przy czym wykaz prac określa Załącznik Nr 2 do umowy. 3. Częstotliwość prowadzenia prac podczas trwania umowy dla ww. stawów: 1) 2-krotnie – konserwacja główna, łącznie 6 konserwacji głównych; 2) 3-krotnie – konserwacja niepełna, łącznie 9 konserwacji niepełnych; 3) 3-krotnie – konserwacja częściowa, łącznie 9 konserwacji częściowych; 4) 25-krotnie – podczyszczenie, łącznie 75 podczyszczeń. § 2 Terminy realizacji umowy Umowa zostaje zawarta na czas określony, od dnia podpisania umowy do dnia 18 grudnia 2017 r. § 3 Obowiązki Wykonawcy 1. Do obowiązków Wykonawcy należy, w szczególności: 1) Wykonywanie usługi zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami; 2) terminowego wykonywania konserwacji, w terminie do 2 dni, od dnia pisemnego zgłoszenia (protokół konieczności) przez Zamawiającego, określającego zakres prac niezbędnych do wykonania oraz termin ich realizacji, zgodnie z § 8; 3) zachowanie szczególnej staranności, z uszanowaniem powagi miejsca w trakcie prac prowadzonych w obrębie Stawu Wolskiego, który znajduje się przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, wpisanym do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego; 4) dojazd do Stawu Wolskiego w sposób zapewniający nienaruszenie istniejącej nawierzchni, zieleni, ukształtowania terenu oraz małej architektury sakralnej, po uzyskaniu od Zarządu Cmentarzy Komunalnych stosownej zgody na wjazd na teren Cmentarza Powstańców Warszawy przez który dojeżdża się do akwenu; 5) uzgadnianie z Zamawiającym każdorazowego wykonywania prac na terenie Cmentarza Powstańców Warszawy; 6) zabezpieczenie terenu (szczególnie pod względem bhp) podczas wykonywanych prac wraz z jego uporządkowaniem po zakończeniu ich realizacji; 7) przerywanie prac na żądanie Zamawiającego i usuwanie ewentualnych usterek; 8) posiadanie przez cały okres obowiązywania umowy polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej w wysokości co najmniej 50.000,00 zł, której kopia stanowi Załącznik Nr 3 do umowy. W przypadku, gdy termin obowiązywania polisy będzie się kończył przed terminem zakończenia umowy, Wykonawca na 14 dni przed upływem tego terminu, ma obowiązek przedłożyć Zamawiającemu dokument o kontynuacji ubezpieczenia. 2. W przypadku posiadania Podwykonawcy(ców) Wykonawca zapewni, aby umowy z Podwykonawcą(mi) zostały sporządzone na piśmie. Każdorazowo Wykonawca, przedkłada Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem przez przedkładającego kopię zawartej umowy o podwykonawstwo, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia. 3. Procedurę o której mowa w ust. 2, stosuje się również odpowiednio do wszystkich zmian, uzupełnień oraz aneksów umów z Podwykonawcą(mi). 4. Zlecenie wykonania części robót Podwykonawcy(om) nie zmienia zobowiązań Wykonawcy wobec Zamawiającego za wykonane prace. Wykonawca jest odpowiedzialny wobec Zamawiającego oraz osób trzecich za działania, zaniechanie działania, uchybienia i zaniedbania Podwykonawców w takim samym stopniu, jakby to były działania, uchybienia lub zaniedbania jego własnych pracowników. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania usunięcia z terenu wykonywanych prac każdego z pracowników Wykonawcy lub Podwykonawcy(ów), którzy przez swoje zachowania lub jakość wykonanej pracy dali powód do uzasadnionych skarg. § 4 Obowiązki Zamawiającego Do obowiązków Zamawiającego należy: 1) wystawianie protokołów wykonania zakresu prac o którym mowa w § 1; 2) pełnienie kontroli realizacji przedmiotu umowy; 3) zapłata Wykonawcy wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy. § 5 Wynagrodzenie 1. Całkowite wynagrodzenie za przedmiot umowy nie przekroczy kwoty brutto: ………………………………… zł (słownie: ………………………………………...…… ……………………………………………………………………………….. zł ……/100). 2. Ceny jednostkowe za poszczególne rodzaje prac określa kalkulacja będąca załącznikiem do umowy. Ceny jednostkowe są stałe przez cały okres obowiązywania umowy i nie podlegają waloryzacji. 3. Wynagrodzenie brutto określone w ust. 1 obejmuje wszystkie koszty niezbędne do wykonania przedmiotu umowy i w okresie realizacji umowy nie podlega podwyższeniu. 4. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za faktyczne zlecone przez Zamawiającego i wykonane usługi, rzeczywisty zakres zleconych usług jest uzależniony od potrzeb Zamawiającego. Każdorazowo zakres usług do wykonania będzie ustalany na podstawie zleceń Zamawiajacego. W przypadku gdy podczas realizacji Zamówienia wystąpią niesprzyjające warunki pogodowe lub zdarzenia niemożliwe do przewidzenia, które będą uniemożliwiały realizację części zakresu prac, Strony dopuszczają możliwość zmniejszenia poszczególnych ilości prac wskazanych w § 1 ust. 3. § 6 Zabezpieczenie należytego wykonania umowy 1. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy, w łącznej kwocie: …………………. zł (słownie:……………………………………………………………………….……………………….zł ...…./100), stanowiące 5 % całkowitego wynagrodzenia brutto wskazanego w § 5 ust. 1, Wykonawca wniósł przed podpisaniem umowy w formie ………………….... 2. W ramach wniesionego zabezpieczenia, o którym mowa w ust. 1, ustala się, że 100% wniesionej kwoty będzie stanowiło zabezpieczenie w okresie realizacji przedmiotu umowy i zostanie zwolnione w ciągu 30 dni od dnia przekazania przez Wykonawcę prac i przyjęcia ich przez Zamawiającego jako należycie wykonanych po zakończeniu realizacji przedmiotu umowy, tj. odebranych, w formie protokołu odbioru końcowego, o którym mowa w § 8 pkt 4). 3. Kwota Zabezpieczenia, wniesiona w pieniądzu będzie podlegała zwrotowi – z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym były one przechowywane, pomniejszonymi o koszty prowadzenia rachunku, prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek Wykonawcy, po należytym wykonaniu zobowiązań umownych, wynikających z niniejszej umowy. § 7 Płatności 1. Zapłata wynagrodzenia za realizację przedmiotu umowy następować będzie na podstawie protokołów, o których mowa w § 8 oraz prawidłowo wystawianych przez Wykonawcę faktur po zakończeniu miesiąca, przy czym fakturę za miesiąc grudzień 2017 r. Wykonawca wystawi i dostarczy Zamawiającemu (Wydział Ochrony Środowiska 01-017 Warszawa, ul. Żelazna 99, piętro II, pokój 207) najpóźniej do dnia 18.12.2017 r. 2. W przypadku wykonywania części prac będących Przedmiotem umowy przez Podwykonawcę(ów), Wykonawca składając fakturę, która opiewa na zakres prac wykonywany również przez Podwykonawcę(ów), dokona stosownego podziału należności pomiędzy Wykonawcę i Podwykonawcę(ów). Podział należności będzie wynikał z protokołu odbioru prac podpisanego przez Wykonawcę i Podwykonawcę(ów). Zapłata faktur będzie odbywała się w następujący sposób: 1) zapłata całości należności za wykonane prace będzie następowała w całości na rzecz Wykonawcy z zastrzeżeniem pkt. 4); 2) Wykonawca w ciągu 5 dni od daty przekazania na jego konto przez Zamawiającego środków za dany okres rozliczeniowy, przedłoży w siedzibie Zamawiającego dowody zapłaty, na kwotę należną Podwykonawcy(om) za wykonane przez niego(ich) prace; 3) w przypadku nie dostarczenia w ww. terminie przez Wykonawcę kserokopii dowodów zapłaty, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zatrzymania kwoty należnej Podwykonawcy(om) z następnej faktury Wykonawcy do momentu spełnienia warunku podanego w pkt 2); 4) w przypadku faktury za miesiąc grudzień 2017 r., z której Wykonawca zobowiązany jest do przekazania należności Podwykonawcy(om), Wykonawca złoży w dniu jej dostarczenia dowody zapłaty Podwykonawcy(om). Brak potwierdzenia przekazania należności Podwykonawcy(om), spowoduje zatrzymanie z faktury grudniowej 2017 r. wynagrodzenia należnego Podwykonawcy(om), do momentu spełnienia tego warunku; 5) w przypadku uchylenia się Wykonawcy od zapłaty Podwykonawcy(om) Zamawiający dokona zapłaty bezpośredniej na rzecz Podwykonawcy(ów), zgodnie z postanowieniami ustawy Prawo zamówień publicznych (art. 143c). 3. Brak zachowania przez Wykonawcę warunków określonych w ust. 2 pkt 2) i 4) zwalnia Zamawiającego z zapłaty odsetek z tytułu nieterminowej zapłaty faktur w części dotyczącej zatrzymanych kwot. Ewentualne odsetki wynikające z nieterminowej płatności w stosunku do Podwykonawcy(ów) obciążają Wykonawcę. 4. Faktury, będą płatne w drodze przelewu bankowego w terminie do 21 dni od daty ich otrzymania i zaakceptowania przez Zamawiającego, na konto Wykonawcy nr ………………………………………………………………………………………….... 5. Faktury będą wystawiane przez Wykonawcę na: Miasto Stołeczne Warszawa, Pl. Bankowy 3/5, 00 – 950 Warszawa, NIP 525–22–48–481, REGON 015259640. Płatnikiem i odbiorcą faktur jest Dzielnica Wola Miasta Stołecznego Warszawy, Al. Solidarności 90, 01-003 Warszawa. 6. Za termin zapłaty faktury uznaje się dzień, obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego kwota należną Wykonawcy. 7. Zamówienie wynika z budżetu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy na 2017 r.: Dział 900, Rozdział 90001, Paragraf 4300, zadanie B/III/2/3. § 8 Odbiory Odbiór prac odbywać się będzie na podstawie nw. protokołów: 1) konieczności – określającego zakres prac niezbędnych do wykonania oraz termin ich realizacji; 2) odbioru – sporządzonego po zakończeniu realizacji prac; 3) stanu zaawansowania – sporządzonego po dokonaniu odbioru przerwanych prac; 4) odbioru końcowego – sporządzonego po zakończeniu realizacji całego przedmiotu umowy i przejęciu go przez Zamawiającego, jako należycie wykonanego. § 9 Podwykonawcy 1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać siłami własnymi zakres prac stanowiący ……% wartości przedmiotu umowy. Zakres prac, tj. ………. – stanowiący …. % wartości przedmiotu umowy Wykonawca wykona przy pomocy podwykonawcy(ów). 2. W sytuacji, której Strony nie przewidziały przy zawieraniu umowy, w celu sprawnego wykonania prac i zapewnienia dobrej ich jakości, Wykonawca może podczas realizacji umowy wnioskować, że inny zakres prac niż wskazany w ust. 1 umowy wykona przy udziale Podwykonawcy(ów), mimo że podczas zawarcia umowy deklarował wykonanie zamówienia w sposób określony jak w ust. 1. 3. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwe i terminowe wykonanie całego przedmiotu umowy, w tym także odpowiedzialność za jakość, terminowość oraz bezpieczeństwo realizacji prac przez Podwykonawcę(ów). 4. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy o podwykonawstwo wraz z dokumentacją określającą zakres prac do wykonania przez Podwykonawcę(ów). Postanowienia umowy zawartej pomiędzy Wykonawcą, a Podwykonawcą(mi) nie mogą być sprzeczne z postanowieniami niniejszej umowy, przy czym każda musi zawierać w szczególności: 1) zakres robót przewidziany do wykonania; 2) termin(y) realizacji, nie przekraczające terminu(ów) z niniejszej umowy, 3) wynagrodzenie i termin(y) płatności, z zastrzeżeniem, że termin zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy(om) przewidziany w umowie o podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia Wykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej Podwykonawcy(om) części Zamówienia oraz, że wynagrodzenie należne Podwykonawcy za zlecony mu zakres robót nie może być wyższe niż wynagrodzenie Wykonawcy za ten zakres robót; 4) sposób rozwiązania umowy z Podwykonawcą(mi) w przypadku rozwiązania niniejszej umowy. Ponadto Wykonawca, zobowiązany jest przedstawić odpis z Krajowego Rejestru Sądowego lub inny dokument, właściwy dla danej formy organizacyjnej Podwykonawcy wskazujący na uprawnienia osób wymienionych w umowie do reprezentowania stron umowy. 5. W przypadku gdy termin zapłaty wynagrodzenia w umowie o podwykonawstwo jest dłuższy niż określony w § 9 ust. 4 pkt. 3, Zamawiający poinformuje o tym Wykonawcę i wezwie go do doprowadzenia do zmiany umowy w powyższym zakresie. 6. Wykonawca na żądanie Zamawiającego zobowiązuje się udzielić wszelkich informacji dotyczących Podwykonawcy(ów). 7. Niezależnie od obowiązków wymienionych w poprzednich postanowieniach umowy, Wykonawca przyjmuje na siebie pełnienie funkcji koordynacyjnych w stosunku do prac realizowanych przez Podwykonawców. § 10 Nadzór Nadzór nad prawidłowym wykonaniem prac objętych niniejszą umową sprawują: 1) ze strony Zamawiającego: Joanna Zagórska, Robert Piotr Izmer - tel. (22) 443 56 33, (22) 443 56 28, 2) ze strony Wykonawcy: ……………………………….. - tel. ……………………….. § 11 Kary umowne 1. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne z następujących tytułów: 1) przekroczenia przez Wykonawcę 2-dniowego terminu na wykonanie konserwacji w wysokości 1% całkowitego wynagrodzenia umownego brutto, określonego w § 5 ust. 1; 2) odstąpienia przez Zamawiającego od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, w wysokości 10% całkowitego wynagrodzenia umownego brutto, określonego w § 5 ust. 1; 3) nie dopełnienia obowiązku wynikającego z § 3 ust. 1 pkt 8), w wysokości 5% całkowitego wynagrodzenia umownego brutto, określonego w § 5 ust. 1; 4) naruszenia zobowiązań umownych, Zamawiający naliczy karę w wysokości 0,5% całkowitego wynagrodzenia umownego brutto, określonego w § 5 ust. 1 za każdą stwierdzoną nieprawidłowość. 2. Wysokość kar umownych nie może przekroczyć 20% całkowitego wynagrodzenia umownego brutto, określonego w § 5 ust. 1. 3. W przypadku nie dokonania zapłaty kar umownych w ciągu 7 dni od daty otrzymania wezwania do ich dobrowolnej zapłaty, Zamawiający będzie uprawniony do potrącania tych kar z bieżących należności Wykonawcy lub pobrania ich z wniesionego Zabezpieczenia bez konieczności wzywania Wykonawcy do ich zapłaty na co Wykonawca wyraża bezwarunkową zgodę. Zapłata kary, jej potrącenie lub pobranie nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku zakończenia robót oraz wykonania pozostałych zobowiązań umownych. 4. Zamawiający ma prawo do odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych Kodeksu cywilnego, jeżeli wartość szkody przekroczy wysokość kwot wynikających z naliczonych kar umownych. §12 Odstąpienie od umowy 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od umowy, z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy bez wyznaczenia dodatkowego terminu, w przypadku: 1) nie rozpoczęcia bez uzasadnionych przyczyn wykonywania prac lub nie kontynuowania ich pomimo wezwania Zamawiającego przez okres 7 dni; 2) nie wykonywania prac zgodnie z umową lub też nienależytego wykonywania zobowiązań wynikających z umowy; 3) nie wywiązania się Wykonawcy z obowiązku, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 8). 2. Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy, gdy wystąpi istotna zmiana okoliczności powodująca, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, lub dalsze wykonywanie umowy może zagrozić istotnemu interesowi bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwu publicznemu, zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od dnia powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. 3. Odstąpienie od umowy nastąpi w formie pisemnej i zawierać będzie uzasadnienie Zamawiającego pod rygorem nieważności, ze skutkiem na dzień doręczenia. Wówczas stan prac określi protokół o którym mowa w § 8 pkt 3). 4. W przypadku odstąpienia od umowy przez Zamawiającego z tytułów wymienionych w ust. 1 pkt. 2), 3) lub odstąpienia od umowy przez Wykonawcę z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zatrzymania należności Wykonawcy za wykonane prace, na dzień odstąpienia od umowy, w poczet pokrycia różnicy pomiędzy wysokością kary umownej, o której mowa § 11 ust. 1 pkt 1) lub 2) lub 3) lub 4), a kwotą zabezpieczenia należytego wykonaniu umowy. § 13 Klauzula społeczna 1. Zgodnie z art. 29 ust. 3a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r., Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164, ze zm.), Wykonawca lub Podwykonawca zatrudni na podstawie umowy o pracę zgodnie z ustawą z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2016 r. poz. 1666, ze zm.) osoby wykonujące czynności związane z konserwacją powierzchniowych zbiorników wodnych. 2. Wykonawca lub Podwykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu, najpóźniej w ciągu trzech dni od daty podpisania Umowy, oświadczenie wraz z listą osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę wykonujących czynności związane z konserwacją powierzchniowych zbiorników wodnych, które zawiera co najmniej: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy. 3. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca lub Podwykonawca zobowiązany będzie niezwłocznie udokumentować fakt zatrudnienia osób wskazanych w oświadczeniu. W celu udokumentowania zatrudnienia tych osób Zamawiający może żądać, aby Wykonawca lub Podwykonawca przedłożył Zamawiającemu wskazane poniżej dowody: 1) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania; 2) zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy; 3) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922). Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. 4. Dopuszcza się zmianę osób, o których mowa w ust. 1, wykonujących przedmiot zamówienia. 5. W przypadku wygaśnięcia/rozwiązania stosunku pracy z osobami biorącymi udział przy realizacji zamówienia, Wykonawca lub Podwykonawca jest zobowiązany powiadomić Zamawiającego o tym fakcie (pisemnie, bądź faksem) w terminie do 5 dni, licząc od dnia, w którym nastąpiło rozwiązanie stosunku pracy oraz przedstawi nowe oświadczenie wraz z aktualną listą osób, o której mowa w ust. 2. 6. Do każdej faktury Wykonawca lub Podwykonawca dołączy oświadczenie, że ww. osoby są zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę i Wykonawca lub Podwykonawca nie zalega na ich rzecz z wypłatą należnego wynagrodzenia. 7. W przypadku niezatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę ww. osób na podstawie umowy o pracę (w okresie realizacji usługi) Zamawiający ma prawo żądać kary umownej w wysokości kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, obowiązujących w chwili stwierdzenia przez Zamawiającego niedopełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudniania osób na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy oraz liczby miesięcy w okresie realizacji umowy, w których nie dopełniono przedmiotowego wymogu określonego w ust. 1. § 14 Postanowienia szczególne Wykonawca przyjmuje pełną odpowiedzialność cywilną za wszelkie zawinione przez siebie, jak również przez podwykonawcę(ów), szkody osobiste i majątkowe wobec osób trzecich, które mogą powstać w związku z wykonywaniem niniejszej umowy oraz za roszczenia odszkodowawcze, wynikające z prawomocnych orzeczeń sądowych, łącznie ze wszelkimi wynikającymi z tego tytułu kosztami, które mogłyby być skierowane do Zamawiającego lub przedsiębiorstw pozostających pod jego kontrolą, osób upoważnionych do ich reprezentacji, pracowników i innych osób działających w imieniu Zamawiającego. § 15 Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych Wykonanie niniejszej umowy nie wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922) dla których Administratorem Danych jest Prezydent m.st. Warszawy, a co za tym idzie nie wiąże się z dostępem do systemów informatycznych Urzędu m.st. Warszawy. § 16 Postanowienia końcowe 1. W razie powstania sporu związanego z wykonaniem niniejszej umowy Strony będą dążyć do rozwiązania go w drodze postępowania ugodowego, bez odwoływania się do pomocy osób trzecich. 2. W przypadku braku rozstrzygnięcia w drodze postępowania, o którym mowa w ust. 1 Strony mogą wystąpić na drogę sądową. Spory wynikające z umowy rozpatrywać będzie Sąd właściwy miejscowo dla siedziby Zamawiającego. 3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy muszą mieć formę pisemną pod rygorem nieważności w formie aneksu do umowy podpisanego przez obie Strony. 4. Nie stanowi zmiany umowy: 1) zmiana adresów Zamawiającego i Wykonawcy; 2) zmiana numeru konta bankowego Wykonawcy, o którym mowa w § 7 ust. 4; 3) wyznaczenie innych osób, niż wskazane w § 10; 4) utracenie mocy lub zmiana aktów prawnych przywoływanych w treści umowy. W każdym z takich przypadków Wykonawca ma obowiązek stosowania się do obowiązujących w aktualnym czasie aktów prawnych. Przy czym zmiany dotyczące pkt 1), 2) i 3) dokonywane będą w drodze jednostronnego pisemnego oświadczenia danej Strony i wywołają skutek od dnia doręczenia go drugiej Stronie. 5. W sprawach nieuregulowanych postanowieniami niniejszej umowy, mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego, ustawy Prawo zamówień publicznych. 6. Integralną część umowy stanowią jej załączniki. 7. Umowę sporządzono w czterech jednobrzmiących egzemplarzach, trzy egzemplarze dla Zamawiającego, jeden egzemplarz dla Wykonawcy. Załączniki: Nr 1 Kalkulacja cen za poszczególne rodzaje prac Nr 2 wykaz prac Nr 3 kopia polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej Zamawiający Wykonawca Załącznik Nr 2 Wykaz prac – dla konserwacji powierzchniowych zbiorników wodnych: 1) Wolskiego (1 staw): a) konserwacja główna obejmuje w szczególności: zebranie zanieczyszczeń ze skarp i z dna stawu oraz ułożenie w pryzmy; ręczne koszenie skarp wraz z wygrabianiem; hakowanie porostów roślin korzeniących się w dnie wraz z wydobyciem darni korzeniowej; usunięcie kożucha roślin pływających z powierzchni lustra wody; oczyszczenie z namułu studzienek osadowych i kratek ściekowych; ręczne oczyszczanie odpływów z elementów betonowych; załadowanie i wywiezienie zanieczyszczeń wraz z ich utylizacją; b) konserwacja niepełna obejmuje w szczególności: zebranie zanieczyszczeń ze skarp i dna stawu oraz ułożenie w pryzmy; wygrabianie liści ze skarp i z dna wokół stawu oraz zgarnięcie w pryzmy; usunięcie kożucha roślin pływających z 50% powierzchni lustra wody; oczyszczenie z namułu studzienek osadowych i kratek ściekowych; ręczne oczyszczanie odpływów z elementów betonowych; załadowanie i wywiezienie zanieczyszczeń wraz z ich utylizacją; c) konserwacja częściowa obejmuje w szczególności: zebranie zanieczyszczeń ze skarp i dna stawu oraz ułożenie w pryzmy; usunięcie kożucha roślin pływających z 50% powierzchni lustra wody; załadowanie i wywiezienie zanieczyszczeń wraz z ich utylizacją; d) podczyszczenie obejmuje w szczególności: utrzymanie czystości na powierzchni skarp i wody, a w okresie zimy na powierzchni lodu wraz z wykonaniem przerębli; 2) w Parku. E. Szymańskiego (1 staw): a) konserwacja główna obejmuje w szczególności: zebranie zanieczyszczeń ze skarp i dna stawu oraz ułożenie w pryzmy; hakowanie porostów roślin korzeniących się w dnie wraz z wydobyciem darni korzeniowej; usunięcie kożucha roślin pływających z powierzchni lustra wody; załadowanie i wywiezienie zanieczyszczeń wraz z ich utylizacją; b) konserwacja niepełna obejmuje w szczególności: zebranie zanieczyszczeń ze skarp i dna stawu oraz ułożenie w pryzmy; wygrabianie liści ze skarp i z dna wokół stawu oraz zgarnięcie w pryzmy; usunięcie kożucha roślin pływających z 50% powierzchni lustra wody; załadowanie i wywiezienie zanieczyszczeń wraz z ich utylizacją; c) konserwacja częściowa obejmuje w szczególności: zebranie zanieczyszczeń ze skarp i dna stawu oraz ułożenie w pryzmy; wygrabienie skarp i dna wokół stawu z liści; załadowanie i wywiezienie zanieczyszczeń wraz z ich utylizacją; d) podczyszczenie obejmuje w szczególności: utrzymanie czystości na powierzchni skarp i wody, a w okresie zimy na powierzchni lodu wraz z wykonaniem przerębli; 3) w Parku Moczydło (4 stawy): a) konserwacja główna obejmuje w szczególności: zebranie zanieczyszczeń ze skarp i dna stawu oraz ułożenie w pryzmy; ręczne koszenie skarp wraz z wygrabianiem; hakowanie porostów roślin korzeniących się w dnie wraz z wydobyciem darni korzeniowej; usunięcie kożucha roślin pływających z powierzchni lustra wody; ręczne oczyszczanie odpływów brukowanych z namułu i liści; załadowanie i wywiezienie zanieczyszczeń wraz z ich utylizacją; b) konserwacja niepełna obejmuje w szczególności: zebranie zanieczyszczeń ze skarp i dna stawu oraz ułożenie w pryzmy; wygrabianie liści ze skarp i z dna wokół stawu oraz zgarnięcie w pryzmy; usunięcie kożucha roślin pływających z 50% powierzchni lustra wody; ręczne oczyszczanie odpływów brukowanych z namułu i liści; załadowanie i wywiezienie zanieczyszczeń wraz z ich utylizacją; c) konserwacja częściowa obejmuje w szczególności: zebranie zanieczyszczeń ze skarp i dna stawu oraz ułożenie w pryzmy; usunięcie kożucha roślin pływających z 50% powierzchni lustra wody; załadowanie i wywiezienie zanieczyszczeń wraz z ich utylizacją; d) podczyszczanie obejmuje w szczególności: utrzymanie czystości na powierzchni skarp i wody, a w okresie zimy na powierzchni lodu wraz z wykonaniem przerębli. Zamawiający Wykonawca
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany będzie wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy stanowiące 5 % wynagrodzenia brutto za wykonanie Przedmiotu Umowy.
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zamawiający, przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy. Zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian wskazane są we wzorze umowy. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2017-06-05, godzina:
12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
Wnioski o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej musza być sporządzone w języku polskim. IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: Osoby uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami. - w zakresie formalno-prawnym: Luiza Gierak – tel. 22 44-35-682. - w zakresie dotyczącym przedmiotu zamówienia: Joanna Zagórska – tel. 22 44-35-633, Grzegorz Obłękowski – tel. 22 44-35-630,