TITytułPolska-Kostrzyn: Elektryczność
NDNr dokumentu516472-2017
PDData publikacji22/12/2017
OJDz.U. S246
TWMiejscowośćKOSTRZYN
AUNazwa instytucjiBurmistrz Gminy Kostrzyn Urząd Miejski (7773114347)
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji3 - Władze lokalne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany20/12/2017
DTTermin30/01/2018
NCZamówienie2 - Dostawy
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj ofertyZ - Nie określono
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV09310000 - Elektryczność
65310000 - Przesył energii elektrycznej
OCPierwotny kod CPV09310000 - Elektryczność
65310000 - Przesył energii elektrycznej
RCKod NUTSPL418
IAAdres internetowy (URL)http://www.kostrzyn.wlkp.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna 2004/18/WE

22/12/2017    S246    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Kostrzyn: Elektryczność

2017/S 246-516472

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Burmistrz Gminy Kostrzyn Urząd Miejski
7773114347
ul. Dworcowa 5
Punkt kontaktowy: Urząd Miejski w Kostrzynie, ul. Dworcowa 5, 62-025 KOSTRZYN
Osoba do kontaktów: Aleksandra Kaczmarek - El-Masri
62-025 Kostrzyn
Polska
Tel.: +48 601513451
E-mail: zamowienia@kostrzyn.wlkp.pl
Faks: +48 618178191


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.kostrzyn.wlkp.pl


Więcej informacji można uzyskać pod adresem:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)


Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej do obiektów znajdujących się na terenie Gminy Kostrzyn
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Teren Miasta i Gminy Kostrzyn

Kod NUTS PL418

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowej polegającej na dostawie energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Zamawiającego, tj. do obiektów będących własnością oraz w zarządzie Gminy Kostrzyn i zlokalizowanych na jej terenie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym nazwy i lokalizacje obiektów, prognozowane zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie obowiązywania umowy, rodzaje taryf, moc umowną, miejsce dostarczania oraz niezbędne dane do zawarcia umowy zawiera załącznik nr 7 do Oferty.
2. Wskazane w załączniku nr 7 do Oferty wartości są wartościami szacunkowymi, co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywiste rozliczenia odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych za dostawę energii elektrycznej zgodnie z ofertą Wykonawcy, za dystrybucję energii elektrycznej odbywać się będą na podstawie opłat wynikających z Taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego.
3. Zamawiający informuje, że przy świadczeniu usługi kompleksowej, polegającej na dostawie energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej, będącej przedmiotem zamówienia stosuje się prawo opcji, o którym mowa w art. 34 ust 5 ustawy Pzp. Oznacza to możliwość zwiększenia ilości punktów odbioru energii, o których mowa w załączniku nr 7 do Oferty, jednakże w rozmiarze nie większym niż 10 % punktów odbioru energii. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej lub/i zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do PPE nie większe niż 20 % przedmiotu wartości zamówienia w załączniku nr 7 do Oferty. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do modyfikacji punktów poboru określonych w zał. nr 7 do oferty w okresie obowiązywania umowy, w zależności od swoich potrzeb - likwidacja istniejących punktów poboru.
5. Szacunkowa ilość energii elektrycznej, która może być zakupiona w okresie obowiązywania umowy do punktów poboru określonych w Załączniku nr 7 do Umowy.
6. Zastrzega się, że Zamawiający ma prawo do niewykorzystania 40 % szacowanej ilości energii elektrycznej dla wszystkich punktów poboru. Zamawiający zobowiązuje się natomiast do wykorzystania minimum 60 % wartości szacowanego zużycia.
7. Zamawiający nie przewiduje wymiany układów pomiarowych w taryfie B. Punkty poboru energii w taryfie B nie są zmodernizowane. Zamawiający nie będzie ponosił kosztów
Z tytułu zaistnienia konieczności wymiany układów pomiarowych w taryfie B i dostosowania tych układów do zasady TPA.
8. Dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie – Prawo energetyczne z dnia 10.4. 1997 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 220) przepisach wykonawczych do tej ustawy, a w szczególności Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 4 .5. 2007 roku w sprawie szczególnych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2007 r. Nr 93, poz. 623), Taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (Taryfie OSD), Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) oraz ogólnie obowiązujących przepisach prawnych.
9. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania na dzień rozpoczęcia świadczenia usługi kompleksowej umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, do którego sieci przyłączone są obiekty Zamawiającego, umożliwiającej świadczenie usługi kompleksowej dla obiektów objętych niniejszym zamówieniem.
10. Po podpisaniu umowy w sprawie zamówienia publicznego Wykonawca jest zobowiązany do:
a) wypowiedzenia w imieniu Zamawiającego i wszystkich jednostek umów sprzedaży energii elektrycznej i umów o świadczenie usług dystrybucji dla poszczególnych obiektów, jeśli taka konieczność zaistnieje;
b) zawarcia nowych umów kompleksowych lub aneksów do dotychczasowych umów kompleksowych o dostawę i dystrybucję energii elektrycznych dla wszystkich obiektów, objętych niniejszym postępowaniem z odpowiednią jednostką.
Szczegółowy wykaz obiektów - punktów poboru energii – PPE wraz z opisem jednostki, której są przyporządkowane znajduje się w załączniku nr 1 DO OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA – Zestawienie punktów poboru energii elektrycznej oraz we formularzu cenowym - stanowiącym załącznik nr 7 do Oferty, opracowanymi przez FIRMĘ IPSUM Dariusz Kostański, z siedzibą.
W Poznaniu, ul. Osinowa 8b/14, 61-451 POZNAŃ, dniu 30.10.2017 r.
Szacunkowa ilość dostarczanej energii w okresie dostawy wynosi 7 118 586 kWh (wartość.
W okresie 24 miesięcy):
I. energia rozliczana całodobowo 6 234 114 kWh
II. energia rozliczana w strefie szczytowej 254 658 kWh
III. energia rozliczana w strefie pozaszczytowej 629 794 kWh
11. Zamawiający oświadcza, iż prognoza zużycia energii wskazana w Załączniku nr 1 do SIWZ stanowi jedynie przybliżoną ilość zużycia, która w trakcie wykonywania Umowy może ulec zwiekszeniu w stosunku do prognoz. Faktyczne zużycie energii (mniejsze lub większe od prognozy zużycia energii wskazanej w Załączniku nr 1 do SIWZ), uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb, z tym, że niezależnie od wielkości zużycia Sprzedawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w przetargu ceny energii. Sprzedawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń finansowych (np. odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający zakupi od Sprzedawcy mniejszą lub większą ilość energii elektrycznej niż prognozowana ilość energii, wskazana w Załączniku Nr 1 do SIWZ, w szczególności spowodowanej zwiększeniem lub zmniejszeniem ilości PPE dla Odbiorcy końcowego, zmianą grupy taryfowej, zmianą mocy zamówionej lub parametrów technicznych PPE, faktycznym poborem energii w ramach poszczególnych PPE.
UWAGI:
1) Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej.
2) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
3) Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania Wykonawcy realizującemu zamówienie, zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
4) Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
5) Zamawiający nie zamierza zwoływać zebrania wykonawców, chyba że taka potrzeba zajdzie.
6) Zamawiający przewiduje możliwość prowadzenie korespondencji drogą elektroniczna lub fax-em.
7) Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia realizacji części zamówienia podwykonawcom, pod warunkiem wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, jaką zamierza powierzyć Podwykonawcy.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09310000, 65310000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa ilość dostarczanej energii w okresie dostawy wynosi 7 118 586 kWh (wartość w okresie 24 miesięcy):
I. energia rozliczana całodobowo 6 234 114 kWh
II. energia rozliczana w strefie szczytowej 254 658 kWh
III. energia rozliczana w strefie pozaszczytowej 629 794 kWh
Zamawiający informuje, że przy świadczeniu usługi kompleksowej, polegającej na dostawie energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej, będącej przedmiotem zamówienia stosuje się prawo opcji, o którym mowa w art. 34 ust 5 ustawy Pzp. Oznacza to możliwość zwiększenia ilości punktów odbioru energii, o których mowa w załączniku nr 7 do Oferty, jednakże w rozmiarze nie większym niż 10 % punktów odbioru energii. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej lub/i zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do PPE nie większe niż 20 % przedmiotu wartości zamówienia w załączniku nr 7 do Oferty. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie.
Szacunkowa wartość bez VAT: 1 288 750,85 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Proszę podać opis takich opcji: Zamawiający informuje, że przy świadczeniu usługi kompleksowej, polegającej na dostawie energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej, będącej przedmiotem zamówienia stosuje się prawo opcji, o którym mowa w art. 34 ust 5 ustawy Pzp. Oznacza to możliwość zwiększenia ilości punktów odbioru energii, o których mowa w załączniku nr 7 do Oferty, jednakże w rozmiarze nie większym niż 10 % punktów odbioru energii. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej lub/i zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do PPE nie większe niż 20 % przedmiotu wartości zamówienia w załączniku nr 7 do Oferty. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie.
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: tak
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 24 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wymagania dotyczące wadium.
1. Wysokość wadium.
Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 38 000,00 PLN.
(słownie: trzydzieści osiem tysięcy PLN 00/100).
2. Forma wadium.
Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, gwarancjach z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia
9 .11. 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. t.j.
Z 2007r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
3. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), Gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
3) kwotę gwarancji,
4) termin ważności gwarancji,
5) zobowiązanie gwaranta do (klauzule): bezwarunkowego i nieodwołalnego zapłacenia (bez jakichkolwiek zastrzeżeń Gwaranta, z wyjątkiem zaleceń organizacyjnych) kwoty gwarancji, na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, bez konieczności jego uzasadniania, zawierające oświadczenie, iż:
Wykonawca, którego ofertę wybrano:
a) odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
c) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
Lub Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a Pzp,
Z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust.1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej.
Wyżej wymienione zobowiązanie, poza zgodnymi z obowiązującym prawem pozostałymi zaleceniami organizacyjnymi Gwaranta, nie może zawierać zastrzeżenia wyłącznego dot. konieczności kierowania żądania Zamawiającego jedynie przez Bank Zamawiającego.
I powinno w takim przypadku dopuszczać inne, zgodne z obowiązującym prawem formy.
6) Postanowienia dotyczące gwarancji odnoszą się również do wadium składanego w formie poręczeń.
4. Miejsce, sposób i termin wniesienia wadium.
1) Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego ING BANK ŚLĄSKI SA Oddział w Kostrzynie nr rachunku: 26 1050 1520 1000 0022 4573 0391. Na przelewie należy umieścić informację Wadium do przetargu nieograniczonego na kompleksową dostawę energii elektrycznej obejmującą sprzedaż energii elektrycznej
I świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej do obiektów znajdujących się na terenie gminy Kostrzyn.
Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 63. ust. 3 pkt.1 oraz art. 63c ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 128 z późn. zm.) rozliczenia bezgotówkowe przeprowadza się w szczególności poleceniem przelewu, które stanowi udzieloną bankowi dyspozycję dłużnika obciążenia jego rachunku określoną kwotą i uznania tą kwotą rachunku wierzyciela. Bank wykonuje dyspozycję dłużnika w sposób przewidziany w umowie rachunku bankowego.
2) Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w oryginale wraz z ofertą w oddzielnej kopercie, w siedzibie Zamawiającego – Urząd Miejski w Kostrzynie, ul. Dworcowa 5, pok. 01 – sekretariat – I p.
Na kopercie należy umieścić informację Wadium do przetargu nieograniczonego na kompleksową dostawę energii elektrycznej obejmującą sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej do obiektów znajdujących się na terenie gminy Kostrzyn.
Oznaczenie sprawy: IN.271.1.14.2017 oraz.
Nazwę i dane adresowe Wykonawcy.
3) do oferty należy dołączyć kserokopię dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium.
4) wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 30 stycznia 2018 r. do godziny 09:00, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu, Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał wadium przed upływem terminu składania ofert.
5) Zamawiający zaleca, aby w przypadku wniesienia wadium w formie:
a) pieniężnej – dokument potwierdzający dokonanie przelewu wadium został załączony do oferty;
b) innej niż pieniądz – oryginał dokumentu został złożony w oddzielnej kopercie, a jego kopia w ofercie.
5. Zwrot wadium.
1) Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom (zgodnie z ich dyspozycją) niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a Pzp, (tj. Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust.1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej).
2) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie niniejszego zamówienia oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
6. Ponowne wniesienie wadium
Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 5 pkt. 1), jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
7. Zatrzymanie wadium.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli:
1) Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
2) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7b Pzp Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli wadium nie zostało wniesione lub zostało wniesione w sposób nieprawidłowy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Rozliczenia i warunki płatności.
1. Maksymalna łączna wartość dla całego zamówienia dotycząca wszystkich punktów poboru wynosi netto: ............(słownie: ................), wartość brutto: ................. (słownie: .......................)
Wartość należności za świadczoną usługę kompleksową z zastrzeżeniem §1 ust. 2 obliczana będzie w oparciu o:
a) ceny energii elektrycznej zawarte w Tabeli nr 1 w Załączniku nr 1 do Umowy, z zastrzeżeniem zapisów
§ 6 ust. 3-4;
b) stawki opłat, wynikające z Taryfy OSD; o ile decyzja administracyjna Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nie stanowi inaczej, Taryfa OSD ustalana jest na okres 12 miesięcy kalendarzowych, zwany rokiem obowiązywania Taryfy i jest publikowana w Biuletynie Urzędu Regulacji Energetyki;
c) Należność za zużytą energię elektryczną w okresach rozliczeniowych obliczana będzie indywidualnie dla każdego punktu poboru na podstawie danych pomiarowych określonych przez OSD w oparciu o odczyty wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych i udostępnionych Wykonawcy przez OSD lub danych szacowanych.
2. Za prowadzoną przez Wykonawcę obsługę handlową, pobierana będzie miesięczna opłata w wysokości określonej w Tabeli nr 1 w Załączniku nr 1 do Umowy za każdy układ pomiarowo – rozliczeniowy. Opłata za obsługę handlową naliczana będzie miesięcznie w pełnej wysokości niezależnie od dnia miesiąca, w którym nastąpiło rozpoczęcie świadczenia usługi kompleksowej na podstawie Umowy lub rozwiązanie Umowy.
3. Ceny określone w Tabeli nr 1 w Załączniku nr 1 do Umowy zawierają podatek akcyzowy na energię elektryczną w kwocie 20,00 PLN/MWh. W przypadku zmiany przepisów ustawy, o której mowa w § 2 ust. 2 lit. d) Umowy polegającej na zmianie stawki podatku akcyzowego, wraz z wejściem w życie tych zmian, zmianie ulegną stosownie do zmienionej stawki podatku akcyzowego, ceny określone w Tabeli nr 1 w Załączniku nr 1 do Umowy.
4. Do cen energii oraz opłaty handlowej, o których mowa wyżej doliczony zostanie podatek od towarów i usług zgodnie z obowiązującymi przepisami.

5. Taryfa OSD zatwierdzana jest przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki i publikowana w Biuletynie Urzędu Regulacji Energetyki. O ile decyzja administracyjna Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nie stanowi inaczej, Taryfa OSD zatwierdzana jest na okres 12 miesięcy. Taryfa OSD udostępniana jest Zamawiającemu nieodpłatnie w punktach obsługi klientów Wykonawcy. Aktualne komunikaty o zmianie cen i stawek opłat zawartych w Taryfie OSD publikowane są na stronie internetowej: www.operator.enea.pl.

6. Wykonawca będzie powiadamiał Zamawiającego (w formie ogłoszeń prasowych, internetowych oraz poprzez ulotki informacyjne dostępne we wszystkich punktach obsługi klienta Wykonawcy) o podwyżce stawek opłat za dystrybucję energii elektrycznej, określonych w Taryfie OSD, w ciągu jednego okresu rozliczeniowego od dnia tej podwyżki. Informacja ta nie będzie miała wpływu na datę, od której zgodnie z przepisami prawa obowiązywać będą zmienione stawki opłat.
7. Zamawiający oświadcza, że zapoznał się z aktualnie obowiązującą Taryfą OSD.
8. Rozliczenia usługi kompleksowej odbywają się w cyklu wskazanym w Załączniku nr 1.
9. Rozliczeniu zgodnie z zasadami określonymi w Taryfie OSD podlega ponad umowny pobór mocy czynnej
I energii elektrycznej biernej indukcyjnej i pojemnościowej. Wielkość mocy umownej i umownego współczynnika tgφo określono w Załączniku nr 1.
10. W przypadku zmiany cen lub stawek opłat od dnia innego niż pierwszy dzień kolejnego okresu rozliczeniowego, Wykonawca o ile nie otrzyma danych pomiarowych od OSD, jako podstawę do rozliczenia przyjmie rzeczywiste wskazania układu pomiarowo-rozliczeniowego odczytane i podane przez Zamawiającego w terminie do 5 dni od daty obowiązywania nowych cen, a jeżeli nie otrzyma takich danych od Zamawiającemu - szacunkowe wskazania układu pomiarowo-rozliczeniowego na dzień rozpoczęcia obowiązywania nowych cen.
11. OSD nie jest zobowiązany do dokonywania dodatkowych odczytów wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych w przypadku zmiany Taryfy OSD lub zmiany cen lub stawek opłat, o których mowa w § 6 ust. 1 lit. a).
12. W przypadku utraty, zniszczenia lub wadliwego działania układu pomiarowo-rozliczeniowego rozliczenie następuje na zasadach określonych w przepisach prawa, a w szczególności w przepisach, o których mowa w § 2 ust. 2 lit. a) oraz w Taryfie OSD.
13. Wykonawca ma prawo do korygowania rozliczeń i wystawionych faktur. Wykonawca dokonuje korekty uprzednio wystawionych faktur w szczególności w przypadku stwierdzenia:
a) nieprawidłowości w zainstalowaniu lub działaniu układu pomiarowo-rozliczeniowego;
b) przyjęcia do rozliczeń błędnych danych pomiarowych;
c) przyjęcia do rozliczeń niewłaściwych cen energii elektrycznej lub niewłaściwych stawek opłat.
14. Strony zgodnie ustalają:
a) w terminie 14 dni po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego Wykonawca wystawi fakturę obejmującą należności za dany okres rozliczeniowy;
b) faktura płatna będzie w terminie 21 dni, licząc od daty wpływu prawidłowo wystawionej faktury, do siedziby (sekretariatu) Zamawiającego.
15. Należności wynikające z Umowy regulowane będą przelewem na konto Wykonawcy, wskazane na odpowiednich dokumentach finansowych.
16. Jeżeli w wyniku wzajemnych rozliczeń powstanie nadpłata, zostanie ona zaksięgowana na poczet przyszłych należności, o ile Zamawiający nie zażąda jej zwrotu. Żądanie zwrotu nadpłaty musi pod rygorem nieważności: zostać przekazane Wykonawcy w formie pisemnej na adres Wykonawcy wskazany, jako adres do korespondencji oraz zawierać wskazanie nr rachunku Zamawiającego, na który Wykonawca powinien zwrócić nadpłatę.
17. Za dzień zapłaty uznaje się datę wpływu środków na rachunek Wykonawcy.
18. W przypadku przekroczenia terminów płatności określonych w § 6 ust. 14, Wykonawcy będą przysługiwać odsetki ustawowe.
19. Wniesienie reklamacji nie zwalnia z obowiązku zapłaty należności w wysokości określonej na fakturze za świadczone usługi kompleksowe oraz innych należności wynikających z Umowy.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Jeżeli zostanie wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, przed zawarciem umowy Zamawiający zażąda przedłożenia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Umowa ta winna określać strony umowy, cel działania, sposób współdziałania, zakres prac przewidzianych do wykonania każdemu z nich, solidarną odpowiedzialność za wykonanie zamówienia, oznaczenie czasu trwania konsorcjum (obejmującego okres realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji i rękojmi), wykluczenie możliwości wypowiedzenia umowy konsorcjum przez któregokolwiek z jego członków do czasu wykonania zamówienia (oryginał – do wglądu oraz kserokopię poświadczoną za zgodność z oryginałem).
W przypadku udziału Podwykonawców w realizacji zamówienia, w wyznaczonym terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu:
a) wykaz Podwykonawców oraz wykaz dostaw/usług, które Wykonawca zamierza im powierzyć wraz z wzorami umów (pomiędzy Wykonawcą a Podwykonawcami) – w celu akceptacji przez Zamawiającego,
b) oryginały umów zawartych pomiędzy Wykonawcą i Podwykonawcami (do wglądu) oraz kserokopie tych umów poświadczone za zgodność z oryginałem.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: Wykonawca jest zobowiązany do posiadania na dzień rozpoczęcia świadczenia usługi kompleksowej umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, do którego sieci przyłączone są obiekty Zamawiającego, umożliwiającej świadczenie usługi kompleksowej dla obiektów objętych niniejszym zamówieniem.
Po podpisaniu umowy w sprawie zamówienia publicznego Wykonawca jest zobowiązany do:
a) wypowiedzenia w imieniu Zamawiającego i wszystkich jednostek umów sprzedaży energii elektrycznej i umów o świadczenie usług dystrybucji dla poszczególnych obiektów, jeśli taka konieczność zaistnieje;
b) zawarcia nowych umów kompleksowych lub aneksów do dotychczasowych umów kompleksowych o dostawę i dystrybucję energii elektrycznych dla wszystkich obiektów, objętych niniejszym postępowaniem z odpowiednią jednostką.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca:
1) posiadał uprawnienia do wykonywania działalności i czynności związanych z realizacją przedmiotu zamówienia, tzn.:
a) posiadał aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (ważność koncesji musi być utrzymywana przez cały okres wykonywania umowy),
b) posiadał aktualną umowę o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej zawartą
Z operatorem systemu dystrybucyjnego działającym na terenie objętym realizacją niniejszego przedmiotu zamówienia posiadającym ważną koncesję na dystrybucję energii elektrycznej (ważność umowy i koncesji musi być utrzymywana przez cały okres wykonywania niniejszego przedmiotu zamówienia),
2) Wykonawca w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składnia ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał lub wykonuje, z należytą starannością co najmniej jedno zamówienie dotyczące dostawy i dystrybucji energii elektrycznej, przez okres min. 6 miesięcy, w zakresie zgodnym lub szerszym od zakresu przedmiotowego zamówienia określonego w rozdz. III SIWZ, oraz dysponuje odpowiednimi dokumentami potwierdzającymi, że te usługi i dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 12-23 oraz ust. 5 pkt 1 i 8 Pzp; przy czym Wykonawca nie podlega wykluczeniu w przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13 lit. d) Pzp oraz w przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 14 Pzp, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 24 ust. 1 pkt 13 lit. d) Pzp.
2. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia:
1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; dokument należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem,
2) odpisu z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych; dokument należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem,
3) oświadczenia wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do Oferty; oświadczenie należy złożyć w oryginale. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zamiast dokumentów, o których mowa w:
a) ust. 3 A pkt. 1) SIWZ składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Prawo zamówień publicznych – dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
b) ust. 3 A pkt. 2), 3) i 4) SIWZ składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument ma dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Zapisy dotyczące terminu wystawienia dokumentów stosuje się odpowiednio.
Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w ust. 3 A pkt. 1) SIWZ, składa dokument, o którym mowa w ust. 4 pkt 1) SIWZ, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21 ustawy Prawo zamówień publicznych. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający nie wymaga złożenia dodatkowych dokumentów.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu dotyczące (art. 22 ust. 1 b Pzp) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia:
1) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; dokument należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem,
2) zaświadczenia właściwej terenowo jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; dokument należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem,
3) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
4) Wykonawca, który polega na sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
5) Zamawiający oceni, czy udostępniana wykonawcy przez inne podmioty ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13–22 i ust. 5 Pzp.
6) Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
8) Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu, o którym mowa w ust. 3), nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego:
a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub
b) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną, o których mowa w ust. 3).
9) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zamiast dokumentów, o których mowa w:
1). ust. 3 A pkt. 1) SIWZ składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Prawo zamówień publicznych – dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2). ust. 3 A pkt. 2), 3) i 4) SIWZ składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument ma dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Zapisy dotyczące terminu wystawienia dokumentów stosuje się odpowiednio.
Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w ust. 3 A pkt. 1) SIWZ, składa dokument, o którym mowa w ust. 4 pkt 1) SIWZ, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21 ustawy Prawo zamówień publicznych. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W celu potwierdzenia, że Wykonawca dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający nie wymaga dodatkowych dokumentów.
W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będzie łącznie spełnienie warunku - w tym celu dokumenty ma obowiązek złożyć ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie tego warunku.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu dotyczące (art. 22 ust. 1 b Pzp)dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi zawodowo do wykonania zamówienia.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena w PLN. Waga 60

2. Termin płatności faktur w dniach. Waga 40

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
IN.271.1.14.2017
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
30.1.2018 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 30.1.2018 - 10:00

Miejscowość:

62-025 KOSTRZYN, ul. Dworcowa 5, Urząd Miejski w Kostrzynie, pok. 01 – SEKRETARIAT – I p.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: tak
Dodatkowe informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia: 1. Daniel Lewicki - Przewodniczący
2. Magdalena Stachowiak - Sekretarz
3. Aleksandra Kaczmarek – El-Masri - Członek

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Informacja o oświadczeniach lub dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 25 ust. 1 Pzp.
1. Dokumenty składane wraz z ofertą:
W celu wstępnego wykazania braku podstaw do wykluczenia oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu należy złożyć następujące oświadczenia i dokumenty;
1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym w rozdz. VIII SIWZ w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) – sporządzone według wzoru standardowego formularza określonego rozporządzeniem wykonawczym Komisji Europejskiej KE (UE) 2016/7 z dnia 5 .1. 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). Wzór Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) stanowi załącznik nr 1 do Oferty. Oświadczenie należy złożyć w oryginale.

Jednolity europejski dokument zamówienia (JEDZ) można utworzyć poprzez wypełnienie formularza JEDZ, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do Oferty, lub za pomocą elektronicznego narzędzia do wypełnienia JEDZ dostępnego na stronie (https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/jednolity-europejski-dokument zamowienia/linki-i-zalaczniki/elektroniczne-narzedzie-do-wypelniania-jedzespd) oraz pobranego ze strony internetowej Zamawiającego pliku JEDZ w formacie .xml.

Pod adresem http://ec.europa.eu/growth/espd Komisja Europejska udostępniła narzędzie umożliwiające Zamawiającym i Wykonawcom utworzenie, wypełnienie i ponowne wykorzystanie standardowego formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ/ESPD) w wersji elektronicznej (eESPD).

Szczegółowe informacje dotyczące JEDZ można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/jednolity-europejski-dokument-zamowienia.

Wykonawca może wykorzystać w jednolitym dokumencie nadal aktualne informacje zawarte w innym jednolitym dokumencie złożonym w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia.
2) W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia (np.: konsorcjum, spółka cywilna), oświadczenie w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (w przypadku konsorcjum każdy uczestnik, w przypadku spółki cywilnej każdy wspólnik spółki cywilnej). Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia
3) Wykonawca, który w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa oświadczenia w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) dotyczące tych podmiotów - niezbędne jest w takiej sytuacji przedstawienie dla każdego z podmiotów, których to dotyczy (zarówno gdy będą podwykonawcą w trakcie realizacji zamówienia, jak i takim podwykonawcą nie będą), odrębnego formularza JEDZ, zawierającego informacje na temat podstaw do wykluczenia oraz – w zakresie, w jakim udostępniają swoje zasoby – w części dotyczącej warunków udziału. Formularze powinny być wtedy wypełnione i podpisane przez te podmioty.
4) W przypadku, gdy Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału, o których mowa w rozdz. VIII ust. 2 SIWZ polega na zasobach innych podmiotów wykonawca, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. Ze zobowiązania lub innych dokumentów potwierdzających udostępnienie zasobów przez inne podmioty musi bezspornie i jednoznacznie wynikać w szczególności:
a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu przez wykonawcę przy wykonywaniu zamówienia publicznego,
c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego.
Oświadczenie (zobowiązanie) należy złożyć w formie oryginału. Dokumenty inne niż oświadczenia składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
2. Wykonawca w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, zgodnie z art. 86 ust. 5 ustawy PZP, przekaże Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy PZP. Wraz ze złożeniem oświadczenia (wg wzoru zał. nr 2 do Oferty), w przypadku, gdy Wykonawca należy do tej samej grupy kapitałowej Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Oświadczenie należy złożyć w oryginale.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, powyższe oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3. Dokumenty składane po otwarciu ofert i zamieszczeniu przez Zamawiającego na jego stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy PZP.
Wykonawca w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, zgodnie z art. 86 ust. 5 ustawy PZP, przekaże Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy PZP. Wraz ze złożeniem oświadczenia (wg wzoru zał. nr 2 do Oferty), w przypadku, gdy Wykonawca należy do tej samej grupy kapitałowej Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Oświadczenie należy złożyć w oryginale.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, powyższe oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów:
A. w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia;
1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; dokument należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem,
2) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; dokument należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem,
3) zaświadczenia właściwej terenowo jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; dokument należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem,
4) odpisu z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych; dokument należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem,
5) oświadczenia wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do Oferty albo - w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji - dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności, oświadczenie należy złożyć w oryginale,
6) oświadczenia wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do Oferty; oświadczenie należy złożyć w oryginale,
7) oświadczenia wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 .1. 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 716), zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do Oferty; oświadczenie należy złożyć w oryginale,
B. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
1) w celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, związanej z realizacją przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga następujące dokumenty:
a) aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki,
b) oświadczenie o posiadaniu aktualnej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej zawartej z operatorem systemu dystrybucyjnego działającym na terenie objętym realizacją niniejszego przedmiotu zamówienia, określonego w załączniku nr 7 do Oferty.
2) W celu potwierdzenia, że Wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Zamawiający nie wymaga złożenia dodatkowych dokumentów.
3) W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada niezbędna wiedzę i doświadczenie, Zamawiający żąda:
a) wykazu (wg zał. nr 6 do Oferty) wykonanych dostaw/usług lub aktualnie realizowanych (przez okres min. 6 miesięcy), w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy — w tym okresie,
Z podaniem ich wartości, opisu przedmiotu wykonanych usług/robót, dat wykonania, adresów i nazw inwestorów.
b) dowodów dotyczących najważniejszych dostaw/usług, określających, czy dostawy/usługi te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone; poświadczenia lub innych dokumentów, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać takiego poświadczenia,
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego dostawy/usługi wskazane w wykazie, o którym mowa w lit. a), zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w lit. b).
4) W celu potwierdzenia, że Wykonawca dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający nie wymaga dodatkowych dokumentów.
W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będzie łącznie spełnienie warunku - w tym celu dokumenty ma obowiązek złożyć ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie tego warunku.
5. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia składa dokumenty określone w ust. 3 A pkt. 1) – 7) SIWZ dotyczące tych podmiotów.
6. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum spółka cywilna), każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa dokumenty, o których mowa w ust. 3 A pkt 1) – 7).
7. Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla Wykonawcy, określonym wyżej.
8. Dokumenty podmiotów zagranicznych:
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zamiast dokumentów, o których mowa w:
1) ust. 3 A pkt. 1) SIWZ składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Prawo zamówień publicznych – dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2) ust. 3 A pkt. 2), 3) i 4) SIWZ składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument ma dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Zapisy dotyczące terminu wystawienia dokumentów stosuje się odpowiednio.
Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w ust. 3 A pkt. 1) SIWZ, składa dokument, o którym mowa w ust. 4 pkt 1) SIWZ, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21 ustawy Prawo zamówień publicznych. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
9. Oświadczenia dotyczące Wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca na zasadach określonych w art. 22a ustawy Prawo zamówień publicznych składane są w oryginale. Dokumenty inne niż oświadczenia należy przedstawić w formie oryginałów albo kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. Poświadczenie za zgodność następuje w formie pisemnej.
10. Ilekroć występuje wymóg podpisywania dokumentów lub oświadczeń lub też potwierdzania dokumentów za zgodność z oryginałem, należy przez to rozumieć że oświadczenia i dokumenty te powinny być opatrzone podpisem (podpisami) osoby (osób) uprawnionej (uprawnionych) do reprezentowania Wykonawcy/podmiotu, na zasobach lub sytuacji którego Wykonawca polega zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze lub osobę (osoby) upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy/podmiotu, na zasobach lub sytuacji którego wykonawca polega na podstawie pełnomocnictwa.
11. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą.
12. Podpisy na oświadczeniach i dokumentach muszą być złożone w sposób pozwalający zidentyfikować osobę podpisującą Zaleca się, aby poświadczenie za zgodność z oryginałem zawierało sformułowanie „za zgodność z oryginałem”, pieczątkę imienną osoby lub osób uprawnionych do reprezentowania oraz podpis lub parafę, a w przypadku braku imiennej pieczątki czytelny podpis zawierający imię i nazwisko. Przez kopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy rozumieć:
1) kopię dokumentu zawierającą klauzulę "za zgodność z oryginałem" umieszczoną na każdej stronie dokumentu wraz z datą i czytelnymi podpisami osób uprawnionych do potwierdzania dokumentów za zgodność z oryginałem, lub
2) kopię dokumentu zawierającą na jednej ze stron dokumentu klauzulę "za zgodność z oryginałem od strony 1 do strony ..." wraz z datą i czytelnymi podpisami osób uprawnionych do potwierdzania dokumentów za zgodność z oryginałem
13. W przypadku, gdy wybrany Wykonawca polegać będzie na zasobach innych podmiotów w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, dla oceny, czy Wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda dokumentów, które określają w szczególności:
a) Zobowiązanie tego podmiotu do udostępnienia niezbędnych zasobów Wykonawcy na czas realizacji przedmiotu zamówienia;
b) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu;
c) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego;
d) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego,
e) czy podmiot, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących doświadczenia, zrealizuje zamówienie, których wskazane zdolności dotyczą.
14. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu, o którym mowa w art. 22a ust. 1 Pzp, nie potwierdzają spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego:
a) Zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub
b) Zobowiązał się do osobistego wykonania zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną, o których mowa w art. 22a ust. 1 Pzp.
15. Zamawiający nie wymaga od Wykonawcy przedstawienia dokumentów wymienionych w SIWZ, dotyczących Podwykonawcy, któremu zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia, a który nie jest podmiotem, na którego zdolnościach lub sytuacji Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 22a Pzp.
16. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w ust. 1 i 3 SIWZ, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego Wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 .2. 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 570). W takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany do wskazania Zamawiającemu oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w ust.1 oraz ust. 3 SIWZ, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, a w przypadku wskazania dostępności oświadczeń lub dokumentów w formie elektronicznej, do wskazania Zamawiającemu adresów internetowych ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, z których zamawiający może samodzielnie pobrać wskazane przez Wykonawcę oświadczenia i dokumenty.
17. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności dokumentów w sposób, o którym mowa w ust. 3 K SIWZ, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski wskazanych przez Wykonawcę i pobranych samodzielnie przez zamawiającego dokumentów.
18. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w wymaganych dokumentach i oświadczeniach, zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, na podstawie dokumentów załączonych do oferty.
19. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia zobowiązani są do ustanowienia Pełnomocnika celem reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
20. Jeżeli oferta Wykonawców, o których mowa w ust. 8, zostanie wybrana, Zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tychWwykonawców, zapewniającą ich solidarną odpowiedzialność za realizowane zamówienie.
21. Obok dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa:
1) ofertę, wg wzoru oferty, stanowiącego część II SIWZ;
2) dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego - w przypadku, gdy Wykonawcy składają wspólną ofertę, a podpisywana jest przez pełnomocnika;
3) stosowne pełnomocnictwo(a) - w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio ze złożonego w ofercie odpisu z właściwego rejestru, albo
Z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej (CEIDG) lub innego dokumentu (umowa spółki cywilnej, konsorcjum, itp.). Zamawiający może pobrać samodzielnie dokumenty ogólnie dostępne pod warunkiem podania niezbędnych informacji o Wykonawcy, w złożonej przez siebie ofercie.
22. Dokumenty są składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej „ZA ZGODNOŚĆ
Z ORYGINAŁEM” przez Wykonawcę. Pełnomocnictwa należy złożyć w oryginale lub poświadczonej przez notariusza kopii. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym – jak wyżej - przez Wykonawcę.
23. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, na zasobach których polega Wykonawca, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.
24. Jeżeli termin składania ofert ulegnie przesunięciu, wówczas dokumenty, które do tego czasu utraciły swą ważność muszą zostać uaktualnione.
25. Zasady składania oświadczeń i dokumentów oraz wyboru oferty:
1) Zgodnie z art. 25a ust. 1 Pzp do Oferty (wg, znajdującego się w II części niniejszej SIWZ Formularze wzoru - FORMULARZ OFERTOWY) Wykonawca dołącza aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ), zgodnie z wzorem zawartym w załączniku nr 1 do Oferty w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ).
2) Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
3) Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa także oświadczenia formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) dotyczące tych podmiotów.
4) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie JEDZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
5) Wykonawca może wykorzystać nadal aktualne informacje zawarte w innym oświadczeniu JEDZ złożonym w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia.
6) Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw wykluczenia z postępowania, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego Wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 .2. 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 570).
26. Uwaga: W przypadku, gdy Wykonawca nie załączy do oferty dokumentów rejestrowych, które Zamawiający posiada lub które samodzielnie może pozyskać (KRS,CEIGD), Wykonawca winien zawrzeć w ofercie informacje, gdzie dokumenty te może Zamawiający uzyskać oraz niezbędne dane i informacje o Wykonawcy (NIP, Regon, itd..) umożliwiające uzyskanie tych dokumentów.
1) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom i określić procentową wartość dostaw zlecanych Podwykonawcom w stosunku do ceny ofertowej, a także (jeśli Wykonawca posiada taką wiedzę) podania przez Wykonawcę nazw firm Podwykonawców.
2) Zgodnie z art. 24aa ust. 1 Pzp Zamawiający w postępowaniu najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Na podstawie art. 24aa ust. 1 Pzp Zamawiający w pierwszej kolejności dokona badania ofert w celu ustalenia, czy złożona oferta nie podlega odrzuceniu na podstawie art. 89 ust. 1 Pzp, a następnie dokona oceny ofert w oparciu o opis kryteriów oraz ich wagi i sposobu oceny ofert, określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Po dokonaniu oceny ofert Zamawiający na podstawie art. 26 ust. 1 Pzp przed udzieleniem Zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, spełnianie przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego oraz brak podstaw wykluczenia.
3) Oświadczenia, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 .7. 2016 r. dotyczące Wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca na zasadach określonych w art. 22a Pzp oraz dotyczące Podwykonawców, składane są w oryginale.
4) Dokumenty, o których mowa w rozporządzeniu rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 .7. 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, okresu ich ważności oraz form, w jakich dokumenty te mogą być składane (Dz. U. z 2016 r. poz. 1128), inne niż oświadczenia, w tym JEDZ, składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
5) Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo Podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą.
6) Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie pisemnej lub w formie elektronicznej.
7) Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentów, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 .7. 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, okresu ich ważności oraz form, w jakich dokumenty te mogą być składane (Dz. U. z 2016 r. poz. 1128), innych niż oświadczenia, wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
8) Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
9) Jeżeli Wykonawca nie złoży oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, spełnianie przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego lub brak podstaw wykluczenia, lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez Zamawiającego wątpliwości, Zamawiający wzywa do ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub do udzielania wyjaśnień w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub udzielenia wyjaśnień oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
10) Jeżeli wykaz, oświadczenia lub inne złożone przez Wykonawcę dokumenty będą budzić wątpliwości Zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi, dostawy były wykonywane, o dodatkowe informacje lub dokumenty w tym zakresie.
11) Zamawiający wzywa także, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, spełnianie przez oferowane dostawy i usługi wymagań określonych przez Zamawiającego oraz brak podstaw wykluczenia - wskazanych w ogłoszeniu o zamówieniu i specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
12) Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, Zamawiający może na każdym etapie postępowania wezwać Wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających, że nie podlegają wykluczeniu, spełniają warunki udziału w postępowaniu, a jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio oświadczenia lub dokumenty nie są już aktualne, do złożenia aktualnych oświadczeń lub dokumentów.
13) W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w § 2, § 5 i § 7 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 .7. 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, okresu ich ważności oraz form, w jakich dokumenty te mogą być składane (Dz. U. z 2016 r. poz. 1128) w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez wykonawcę oświadczenia lub dokumenty.
14) W przypadku wskazania przez Wykonawcę oświadczeń lub dokumentów, o których mowa
W § 2, § 5 i § 7 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 .7. 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od wykonawcy, okresu ich ważności oraz form, w jakich dokumenty te mogą być składane (Dz. U. z 2016 r. poz. 1128), które znajdują się w posiadaniu Zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez Zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, Zamawiający w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
15) Jeżeli treść informacji przekazanych przez Wykonawcę w oświadczeniu, o którym mowa w art. 10a ust. 1 Pzp, odpowiada zakresowi informacji, których Zamawiający wymaga poprzez żądanie dokumentów, w szczególności o których mowa w § 2 ust. 4 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 .7. 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, okresu ich ważności oraz form, w jakich dokumenty te mogą być składane (Dz. U. z 2016 r. poz. 1128) Zamawiający odstąpi od żądania tych dokumentów od Wykonawcy. W takim przypadku dowodem spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz braku podstaw wykluczenia są odpowiednie informacje przekazane przez Wykonawcę lub odpowiednio przez podmioty, na których zdolnościach lub sytuacji Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 22a Pzp, w jednolitym europejskim dokumencie zamówienia.
16) Informacje dotyczące składania oświadczeń i dokumentów dotyczą oświadczeń i dokumentów wymaganych w postępowaniu.
27. Zawarcie umowy:
1) Zamawiający oraz podległe mu jednostki (płatnicy) zawrą umowy w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia przekazania zawiadomienia faksem, drogą elektroniczną lub nie krótszym niż 15 dni od dnia wysłania zawiadomienia listem poleconym.
2) Zamawiający oraz podległe mu jednostki (płatnicy) mogą zawrzeć umowy przed upływem 10-dniowego lub 15-dniowego terminu, jeżeli w postępowaniu złożono tylko jedną ofertę.
3) Jeżeli zostanie wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, przed zawarciem umowy Zamawiający zażąda przedłożenia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Umowa ta winna określać strony umowy, cel działania, sposób współdziałania, zakres prac przewidzianych do wykonania każdemu z nich, solidarną odpowiedzialność za wykonanie zamówienia, oznaczenie czasu trwania konsorcjum (obejmującego okres realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji i rękojmi), wykluczenie możliwości wypowiedzenia umowy konsorcjum przez któregokolwiek z jego członków do czasu wykonania zamówienia (oryginał – do wglądu oraz kserokopię poświadczoną za zgodność z oryginałem).
4) W przypadku udziału Podwykonawców w realizacji zamówienia, w wyznaczonym terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu:
a) wykaz Podwykonawców oraz wykaz dostaw/usług, które Wykonawca zamierza im powierzyć wraz z wzorami umów (pomiędzy Wykonawcą a Podwykonawcami) – w celu akceptacji przez Zamawiającego,
b) oryginały umów zawartych pomiędzy Wykonawcą i Podwykonawcami (do wglądu) oraz kserokopie tych umów poświadczone za zgodność z oryginałem.
28. Umowy
Po podpisaniu umowy w sprawie zamówienia publicznego wykonawca jest zobowiązany do:
a) wypowiedzenia w imieniu Zamawiającego i wszystkich jednostek umów sprzedaży energii elektrycznej i umów o świadczenie usług dystrybucji dla poszczególnych obiektów, jeśli taka konieczność zaistnieje,
b) zawarcia nowych kompleksowych umów lub aneksów do dotychczasowych umów kompleksowych o dostawę i dystrybucję energii elektrycznych dla wszystkich obiektów, objętych niniejszym postępowaniem z odpowiednią jednostką.
Zamawiający nie przewiduje wymiany układów pomiarowych w taryfie B. Punkty poboru energii w taryfie B nie są zmodernizowane. Zamawiający nie będzie ponosił kosztów z tytułu zaistnienia konieczności wymiany układów pomiarowych w taryfie B i dostosowania tych układów do zasady TPA.
29. Niezwłocznie po zawarciu umów w sprawie zamówienia publicznego zamawiający zamieści ogłoszenie o udzieleniu zamówienia Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich.
C. Postanowienia dotyczące umowy - Istotne dla stron postanowienia dotyczące umowy i warunki umowy zostały wprowadzone do wzoru umowy:
1. Zamawiający podpisze umowę z Wykonawcą, który przedłoży najkorzystniejszą ofertę.
2. O miejscu i terminie podpisania umowy zamawiający powiadomi odrębnym pismem.
3. Umowa zawarta zostanie z uwzględnieniem postanowień wynikających z treści niniejszej specyfikacji oraz danych zawartych w ofercie.
4. Istotne postanowienia umowy zawarto w wzorze umowy, który stanowi część III SIWZ
5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość do niewykorzystania pełnej kwoty wynagrodzenia bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu.
6. Zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, za wyjątkiem możliwości i warunków dokonania takich zmian określonych poniżej:
1) zmiany strony umowy tj. następstwo prawne wynikające z odrębnych przepisów oraz zmiana nazwy, adresu i siedziby jednej ze stron,
2) zmiany obowiązujących przepisów – aktów prawnych, pociągająca za sobą zmianę postanowień umowy:
a) ustawy z dnia 20 .1. 2017 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2017 poz. 220);
b) ustawy z dnia 14 .12. 2017 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 43), w zakresie akcyzy na energię elektryczną;
c) rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 18 października 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu obowiązków uzyskania i przedstawienia do umorzenia świadectw pochodzenia, uiszczenia opłaty zastępczej, zakupu energii elektrycznej i ciepła wytworzonych w odnawialnych źródłach energii oraz obowiązku potwierdzania danych dotyczących ilości energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnym źródle energii (Dz. U. z 2012 r., poz 1229);
d) rozporządzenia Ministra Gospodarki z 26 .7. 2011 r. w sprawie sposobu obliczania danych podanych we wniosku o wydanie świadectwa pochodzenia z kogeneracji oraz szczegółowego zakresu obowiązku uzyskania i przedstawiania do umorzenia tych świadectw, uiszczania opłaty zastępczej i obowiązku potwierdzania danych dotyczących ilości energii elektrycznej wytworzonej w wysokosprawnej kogeneracji (Dz. U. z 2011 r. Nr 176, poz. 1052);
e) ustawy z dnia 26.5.2017 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1221).
3) zmiany cen jednostkowych składników cenowych za świadczone usługi dystrybucji w przypadku zmiany „Taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej” właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
4) zmiany wartości umowy z uwagi na rzeczywiste zużycie energii elektrycznej oraz z uwagi na zmianę zakresu rzeczowego i ilościowego PPE – punktów poboru energii, która może mieć miejsce w sytuacji likwidacji istniejącego (ych) PPE lub powstania nowego(ych) PPE w trakcie realizacji umowy, z tym, że zwiększenie ilości zakupionej energii i tym samym wynagrodzenia Wykonawcy może nastąpić wyłącznie z zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w rozdziale III pkt. 3 SIWZ.
5) nieprzewidzianych okoliczności formalno-prawnych,
6) zmiany danych osobowych: przedstawicieli i osób upoważnionych (tylko w uzgodnieniu i po otrzymaniu akceptacji Zamawiającego) podwykonawcy lub innego podmiotu uczestniczącego
W realizacji przedmiotu zamówienia, na którego zasobach polegać będzie Wykonawca – wyłącznie na pisemny wniosek Wykonawcy i za zgodą Zamawiającego, udzieloną wyłącznie po dostarczeniu dokumentów określonych przez Zamawiającego, adekwatnie do wymagań obowiązujących w trakcie przeprowadzonej procedury przetargowej,
7) korekty oczywistych omyłek i błędów pisarskich,
8) zmiany terminu rozpoczęcia realizacji zamówienia może mieć miejsce wyłącznie w sytuacji, gdy okres wypowiedzenia umowy na dany PPE upłynie po terminie wyznaczonym na dzień zawarcia umowy. Wówczas termin rozpoczęcia realizacji tej części zamówienia zostanie ustalony na dzień następujący, bezpośrednio po dniu upływu okresu wypowiedzenia dotychczasowej umowy.
9) zmiany zapisów umowy z uwagi na dostosowanie ich do rzeczywistych potrzeb danej jednostki Zamawiającego, która zawierać będzie umowę z Wybranym Wykonawcą.
7. Jakiekolwiek zmiany umowy wymagają zgody obu stron oraz pod rygorem nieważności – zachowania formy pisemnej w postaci aneksu do umowy, z wyjątkiem:
1) zmiany wartości umowy z uwagi na: ustawową zmianę stawki podatku VAT, zmianę stawki podatku akcyzowego, rzeczywiste zużycie energii elektrycznej oraz zmiany stawki i opłat, wynikające z taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej,
2) zmiany wartości umowy wynikające z ogólnie obowiązujących przepisów prawa w szczególności skutkujących zmianą Ustawy Prawo Energetyczne, Ustawy o Efektywności Energetycznej, zmiana aktów prawnych, o których mowa w § 2 ust 2.
3) zmiany Taryfy OSD, w szczególności stawek opłat stosowanych w rozliczeniach
4) zmiany wartości umowy z uwagi na zmianę ceny jednostkowej w grupie taryfowej G11, zatwierdzanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki,
5) zmiany nr licznika,
6) zmiany adresu do korespondencji.
8. Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w sytuacji określonej w art. 145 prawa zamówień publicznych. W takim wypadku Wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonania części umowy.
9. W sprawach nieuregulowanych umową zastosowanie będą miały przepisy kodeksu cywilnego, prawa bankowego, prawa wekslowego, o ile przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
10. Sprawy sporne wynikające z umowy rozstrzygane będą przez Sąd właściwy dla siedziby Zamawiającego.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800


Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
20.12.2017
TITytułPolska-Kostrzyn: Elektryczność
NDNr dokumentu525975-2017
PDData publikacji29/12/2017
OJDz.U. S249
TWMiejscowośćKOSTRZYN
AUNazwa instytucjiBurmistrz Gminy Kostrzyn Urząd Miejski
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji3 - Władze lokalne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany27/12/2017
DTTermin30/01/2018
NCZamówienie2 - Dostawy
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument2 - Dodatkowe informacje
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj ofertyZ - Nie określono
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV09310000 - Elektryczność
65310000 - Przesył energii elektrycznej
OCPierwotny kod CPV09310000 - Elektryczność
65310000 - Przesył energii elektrycznej
RCKod NUTSPL418

29/12/2017    S249    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Kostrzyn: Elektryczność

2017/S 249-525975

Burmistrz Gminy Kostrzyn Urząd Miejski, ul. Dworcowa 5, Urząd Miejski w Kostrzynie, ul. Dworcowa 5, 62-025 Kostrzyn, Osoba do kontaktów: Aleksandra Kaczmarek-El-Masri, Kostrzyn 62-025, Polska. Tel.: +48 601513451. Faks: +48 618178191. E-mail: zamowienia@kostrzyn.wlkp.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 22.12.2017, 2017/S 246-516472)

Przedmiot zamówienia:
CPV:09310000, 65310000

Elektryczność

Przesył energii elektrycznej


Zamiast: 

III.1.2) Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:

14. Strony zgodnie ustalają:

a) w terminie 14 dni po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego Wykonawca wystawi fakturę obejmującą należności za dany okres rozliczeniowy;

b) faktura płatna będzie w terminie 21 dni, licząc od daty wpływu prawidłowo wystawionej faktury, do siedziby (sekretariatu) Zamawiającego.

III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający nie wymaga złożenia dodatkowych dokumentów.

III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu

Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: brak informacji

III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: brak informacji


Powinno być: 

III.1.2) Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:

14. Strony zgodnie ustalają:

a) w terminie do 14 dni po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego Wykonawca wystawi fakturę obejmującą należności za dany okres rozliczeniowy;

b) faktura płatna będzie w terminie ..... dni (uzupełnione zostanie na podstawie wybranej oferty), licząc od daty wpływu prawidłowo wystawionej faktury, do siedziby (sekretariatu) Zamawiającego.

III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną na kwotę - min. 1 400 000,00 PLN, jeżeli suma gwarancyjna została określona w walutach innych niż PLN Zamawiający przyjmuje średni kurs danej waluty podany przez Narodowy Bank Polski w dniu wydania dokumentu – jeżeli w dniu wydania dokumentu Narodowy Bank Polski nie podał średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmuje się średni kurs waluty podany pierwszego dnia po dniu wydania dokumentu.

III.3.1) Informacje dotyczące określonego zawodu

Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie

III.3.2) Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie


TITytułPolska-Kostrzyn: Elektryczność
NDNr dokumentu109376-2018
PDData publikacji10/03/2018
OJDz.U. S49
TWMiejscowośćKOSTRZYN
AUNazwa instytucjiBurmistrz Gminy Kostrzyn Urząd Miejski (7773114347)
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji3 - Władze lokalne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany09/03/2018
NCZamówienie2 - Dostawy
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty9 - Nie dotyczy
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV09310000 - Elektryczność
65310000 - Przesył energii elektrycznej
OCPierwotny kod CPV09310000 - Elektryczność
65310000 - Przesył energii elektrycznej
RCKod NUTSPL418
IAAdres internetowy (URL)http://www.kostrzyn.wlkp.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna 2004/18/WE

10/03/2018    S49    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Kostrzyn: Elektryczność

2018/S 049-109376

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Burmistrz Gminy Kostrzyn Urząd Miejski
7773114347
ul. Dworcowa 5
Punkt kontaktowy: Urząd Miejski w Kostrzynie, ul. Dworcowa 5, 62-025 KOSTRZYN
Osoba do kontaktów: Aleksandra Kaczmarek - El-Masri
62-025 Kostrzyn
Polska
Tel.: +48 601513451
E-mail: zamowienia@kostrzyn.wlkp.pl
Faks: +48 618178191


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.kostrzyn.wlkp.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: tak

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Kostrzynie
ul. Poznańska 24
62-025 Kostrzyn
Polska

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Rady Europy w Kostrzynie
ul. Powstańców Wielkopolskich 28/a
62-025 Kostrzyn
Polska

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Poznańska 33
62-025 Kostrzyn
Polska

Przedszkole Miejskie
ul. Średzka 9
62-025 Kostrzyn
Polska

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego
ul. Piasta 1
62-025 Kostrzyn
Polska

Zakład Komunalny
ul. Poznańska 2
62-025 Kostrzyn
Polska

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Brzeżnie
ul. Długa 5, Brzeźno
62-025 Kostrzyn
Polska

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Czerlejnie
ul. Kostrzyńska 4, Czerlejno
62-025 Kostrzyn
Polska

Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Gułtowach
ul. Średzka 8, Gułtowy
62-025 Kostrzyn
Polska

Szkoła Podstawowa im. Pauliny i Augusta Wilkońskich w Siekierkach Wielkich
ul. Stanisława Karalusa 1, Siekierki Wielkie
62-025 Kostrzyn
Polska

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Iwnie
ul. Szkolna 11, Iwno
62-025 Kostrzyn
Polska

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej do obiektów znajdujących się na terenie Gminy Kostrzyn
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Teren Miasta i Gminy Kostrzyn

Kod NUTS PL418

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowej polegającej na dostawie energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Zamawiającego, tj. do obiektów będących własnością oraz w zarządzie Gminy Kostrzyn i zlokalizowanych na jej terenie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym nazwy i lokalizacje obiektów, prognozowane zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie obowiązywania umowy, rodzaje taryf, moc umowną, miejsce dostarczania oraz niezbędne dane do zawarcia umowy zawiera załącznik nr 7 do Oferty.
2. Wskazane w załączniku nr 7 do Oferty wartości są wartościami szacunkowymi, co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywiste rozliczenia odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych za dostawę energii elektrycznej zgodnie z ofertą Wykonawcy, za dystrybucję energii elektrycznej odbywać się będą na podstawie opłat wynikających z Taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego.
3. Zamawiający informuje, że przy świadczeniu usługi kompleksowej, polegającej na dostawie energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej, będącej przedmiotem zamówienia stosuje się prawo opcji, o którym mowa w art. 34 ust 5 ustawy Pzp. Oznacza to możliwość zwiększenia ilości punktów odbioru energii, o których mowa w załączniku nr 7 do Oferty, jednakże w rozmiarze nie większym niż 10 % punktów odbioru energii. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej lub/i zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do PPE nie większe niż 20 % przedmiotu wartości zamówienia w załączniku nr 7 do Oferty. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do modyfikacji punktów poboru określonych w zał. nr 7 do oferty w okresie obowiązywania umowy, w zależności od swoich potrzeb - likwidacja istniejących punktów poboru.
5.Szacunkowa ilość energii elektrycznej, która może być zakupiona w okresie obowiązywania umowy do punktów poboru określonych w Załączniku nr 7 do Umowy.
6. Zastrzega się, że Zamawiający ma prawo do niewykorzystania 40 % szacowanej ilości energii elektrycznej dla wszystkich punktów poboru. Zamawiający zobowiązuje się natomiast do wykorzystania minimum 60 % wartości szacowanego zużycia.
7. Zamawiający nie przewiduje wymiany układów pomiarowych w taryfie B. Punkty poboru energii w taryfie B nie są zmodernizowane. Zamawiający nie będzie ponosił kosztów z tytułu zaistnienia konieczności wymiany układów pomiarowych w taryfie B i dostosowania tych układów do zasady TPA.
8. Dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie - Prawo energetyczne z dnia 10.4.1997 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 220) przepisach wykonawczych do tej ustawy, a w szczególności Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 4.5.2007 roku w sprawie szczególnych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2007 r. Nr 93, poz. 623), Taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (Taryfie OSD), Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) oraz ogólnie obowiązujących przepisach prawnych.
9. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania na dzień rozpoczęcia świadczenia usługi kompleksowej umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, do którego sieci przyłączone są obiekty Zamawiającego, umożliwiającej świadczenie usługi kompleksowej dla obiektów objętych niniejszym zamówieniem.
10. Po podpisaniu umowy w sprawie zamówienia publicznego Wykonawca jest zobowiązany do:
a) wypowiedzenia w imieniu Zamawiającego i wszystkich jednostek umów sprzedaży energii elektrycznej i umów o świadczenie usług dystrybucji dla poszczególnych obiektów, jeśli taka konieczność zaistnieje;
b) zawarcia nowych umów kompleksowych lub aneksów do dotychczasowych umów kompleksowych o dostawę i dystrybucję energii elektrycznych dla wszystkich obiektów, objętych niniejszym postępowaniem z odpowiednią jednostką.
Szczegółowy wykaz obiektów - punktów poboru energii - PPE wraz z opisem jednostki, której są przyporządkowane znajduje się w załączniku nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia - Zestawienie punktów poboru energii elektrycznej oraz we formularzu cenowym - stanowiącym załącznik nr 7 do Oferty, opracowanymi przez FIRMĘ IPSUM Dariusz Kostański, z siedzibą w Poznaniu, ul. Osinowa 8b/14, 61-451 POZNAŃ, dniu 30.10.2017 r.
Szacunkowa ilość dostarczanej energii w okresie dostawy wynosi 7 118 586 kWh (wartość.
W okresie 24 miesięcy):
I. energia rozliczana całodobowo 6 234 114 kWh
II. energia rozliczana w strefie szczytowej 254 658 kWh
III. energia rozliczana w strefie pozaszczytowej 629 794 kWh
11. Zamawiający oświadcza, iż prognoza zużycia energii wskazana w Załączniku nr 1 do SIWZ stanowi jedynie przybliżoną ilość zużycia, która w trakcie wykonywania Umowy może ulec zwiekszeniu w stosunku do prognoz. Faktyczne zużycie energii (mniejsze lub większe od prognozy zużycia energii wskazanej w Załączniku nr 1 do SIWZ), uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb, z tym, że niezależnie od wielkości zużycia Sprzedawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w przetargu ceny energii. Sprzedawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń finansowych (np. odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający zakupi od Sprzedawcy mniejszą lub większą ilość energii elektrycznej niż prognozowana ilość energii, wskazana w Załączniku Nr 1 do SIWZ, w szczególności spowodowanej zwiększeniem lub zmniejszeniem ilości PPE dla Odbiorcy końcowego, zmianą grupy taryfowej, zmianą mocy zamówionej lub parametrów technicznych PPE, faktycznym poborem energii w ramach poszczególnych PPE.
Uwagi:
1) Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej.
2) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
3) Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania Wykonawcy realizującemu zamówienie, zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
4) Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
5) Zamawiający nie zamierza zwoływać zebrania wykonawców, chyba że taka potrzeba zajdzie.
6) Zamawiający przewiduje możliwość prowadzenie korespondencji drogą elektroniczna lub fax-em.
7) Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia realizacji części zamówienia podwykonawcom, pod warunkiem wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, jaką zamierza powierzyć Podwykonawcy.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09310000, 65310000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 3 528 304,66 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena w PLN. Waga 60
2. Termin płatności faktur w dniach. Waga 40
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
IN.271.1.14.2017
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia


Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2017/S 246-516472 z dnia 22.12.2017


Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2017/S 249-525975 z dnia 29.12.2017

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
14.2.2018
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 0
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Enea S.A.
{Dane ukryte}
60-201 Poznań
Polska
E-mail: przetargi@enea.pl
Tel.: +48 618845450
Adres internetowy: www.enea.pl
Faks: +48 618845953

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 288 750,85 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 3 528 304,66 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800


Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
9.3.2018

Adres: ul. Dworcowa 5, 62-025 Kostrzyn
woj. WIELKOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: zamowienia@kostrzyn.wlkp.pl
tel: +48 601513451
fax: +48 618178191
Termin składania wniosków lub ofert:
2018-01-30
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 51647220171
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2017-12-22
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 24 miesięcy
Wadium: 38000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 266 666 PLN  -  1 900 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.kostrzyn.wlkp.pl
Informacja dostępna pod: Burmistrz Gminy Kostrzyn Urząd Miejski
ul. Dworcowa 5, 62-025 Kostrzyn, woj. WIELKOPOLSKIE
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
09310000-5 Elektryczność
65310000-9 Przesył energii elektrycznej
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej do obiektów znajdujących się na terenie Gminy Kostrzyn Enea S.A.
Poznań
2018-02-14 3,00