IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
Przystępując do przetargu wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 26.000,00 zł (słownie: dwadzieścia sześć tysięcy złotych 00/100). Zamawiający dopuszcza wniesienie wadium w następujących formach: pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. 2004 nr 109 poz. 1158). Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy: ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/ CHORZÓW Nr 21 1050 1243 1000 0010 0009 7517 Wadium w pieniądzu wniesione zostaje na oprocentowany rachunek bankowy. Wadium w formie niepieniężnej należy złożyć w Kasie Głównej Zespołu Szpitali Miejskich. Termin wniesienia wadium upływa dnia 13.02.2018r. o godzinie 10:00. Zwrot oraz utrata wadium następuje zgodnie z art. 46 ustawy – „Prawo zamówień publicznych” z późn. zm. W celu potwierdzenia zabezpieczenia złożonej oferty wadium Zamawiający wymaga załączenia kserokopii wniesionego wadium do oferty przetargowej. Wartość i formy w jakich Wykonawca może zabezpieczyć ofertę wadium podano powyżej. Zamawiający zwraca wadium Wykonawcom, którzy wycofali ofertę przed upływem terminu składania ofert niezwłocznie po otrzymaniu wniosku o zwrot wadium. Wniosek powinien zawierać nazwę postępowania przetargowego, nr sprawy, numer rachunku bankowego Wykonawcy oraz datę wpłaty i kwotę wadium jakie należy zwrócić. Wniosek należy przesłać do Działu Zamówień Publicznych faksem na numer (32) 3499-269 lub (32) 3499-299, a po godz. 1500 (32) 34 99 119 lub pocztą elektroniczną: zp@zsm.com.pl. Zwrot oraz utrata wadium następuje zgodnie z art. 46 ustawy – „Prawo zamówień publicznych” z późn. zm.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena oferty | 60,00 |
Klauzula Społeczna | 25,00 |
Czas dowozu z zakładu (kuchni) w której będą przygotowywane posiłki od siedziby Zamawiającego | 15,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z wybranym Wykonawcą nastąpi w miejscu i czasie określonym przez Zamawiającego zgodnie z zapisami zawartymi w art. 94 prawa zamówień publicznych. Wszelkie przyszłe zobowiązania Wykonawcy związane z umową będą wynikały z ustaleń oraz zobowiązań zawartych w ofercie i umowie. Umowa zostanie zawarta nie później niż przed upływem terminu związania ofertą. Umowa zostanie sporządzona w oparciu o załączony do SIWZ projekt umowy z uwzględnieniem załączników, tj. formularzy specyfikacji asortymentowo-cenowej stanowiących jednocześnie opis przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie ustanawia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, o którym mowa w art. 147 i dalszych ustawy PZP. Wykonawca, któremu zostanie powierzone do realizacji zamówienie publiczne zobowiązany jest ustalić zasady wykonywania zamówienia ze swoimi Podwykonawcami oraz zobowiązany jest do regulowania zobowiązań oraz prowadzenia bieżących rozliczeń finansowych z tymi Podwykonawcami bez udziału Zamawiającego. Zamawiający oczekuje zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach wynikających z załączonego do specyfikacji istotnych warunków zamówienia wzoru umowy zawierającego istotne dla stron postanowienia. Projekt umowy stanowi Załącznik nr 7 do SIWZ. Wszelkie rozliczenia wynikające z realizacji umowy poprzetargowej Zamawiający prowadził będzie z Wykonawcą wybranym w toku niniejszego postępowania przetargowego w PLN (złotych polskich). Zamawiający zmiany umowy opisał w § 7 Projektu Umowy - "Zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty", jak niżej: Zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Sprzedającego, chyba że zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: 1. (art. 144 ust. 1 pkt. 1) zmiany zostały przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postaci jednoznacznych postanowień umownych, które określają ich zakres, w szczególności możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia Sprzedającego, i charakter oraz warunki wprowadzenia zmian (przy czym zmiany postanowień umownych nie mogą prowadzić do zmiany charakteru umowy); Kupujący przewiduje zmianę umowy poprzez zastrzeżenie możliwości zastosowania prawa opcji do zmniejszenia ilości asortymentu dla zamówienia „Świadczenie kompleksowych usług przygotowania i dostarczania posiłków dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie” przewiduje się: a) Maksymalny poziom zamówienia – wynosi 100% wartości umowy i ilości asortymentu stanowiącego przedmiot umowy, który może ale nie musi zostać zrealizowany w okresie realizacji umowy. b) Minimalny poziom zamówienia - wynosi 90% wartości umowy i ilości asortymentu stanowiącego przedmiot umowy, który zostanie zrealizowany w okresie realizacji umowy. c) Dodatkowy zakres - wynosi 10% wartości umowy i ilości asortymentu stanowiącego przedmiot umowy, którego realizacja jest uzależniona od potrzeb zamawiającego związanych z fluktuacją wymagań pacjentów, z którego Zamawiający może, ale nie musi skorzystać w okresie realizacji umowy. 2. (art. 144 ust. 1 pkt. 2) zmiany dotyczą realizacji dodatkowych dostaw od dotychczasowego Sprzedającego, nieobjętych zamówieniem podstawowym, o ile stały się niezbędne i zostały spełnione łącznie poniższe warunki (przy czym Kupujący nie może wprowadzić kolejnych zmian umowy celem uniknięcia stosowania przepisów ustawy): - zmiana Sprzedającego nie może zostać dokonana z powodów ekonomicznych lub technicznych, w szczególności dotyczących zamienności lub cech i właściwości posiłków zamówionych w ramach zamówienia podstawowego, - zmiana Sprzedającego spowodowałaby istotną niedogodność lub znaczne zwiększenie kosztów dla Kupującego, - wartość każdej kolejnej zmiany nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie. Jeżeli umowa zawiera postanowienia przewidujące możliwość zmiany wynagrodzenia należnego Sprzedającemu z powodu okoliczności innych niż zmiana zakresu świadczenia Sprzedającego, dopuszczalną wartość zmiany umowy ustala się w oparciu o wartość zamówienia określoną pierwotnie, z uwzględnieniem zmian wynikających z tych postanowień. Kupujący po dokonaniu zmiany umowy zamieszcza w BZP lub przekazuje Urzędowi Publikacji UE ogłoszenie o zmianie umowy. 3. (art. 144 ust. 1 pkt. 3) zostały spełnione łącznie poniższe warunki (przy czym Kupujący nie może wprowadzić kolejnych zmian umowy celem uniknięcia stosowania przepisów ustawy oraz zmiana postanowień umownych nie może prowadzić do zmiany charakteru umowy): - konieczność zmiany umowy spowodowana jest okolicznościami, których Kupujący, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, - wartość zmiany nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie. Jeżeli umowa zawiera postanowienia przewidujące możliwość zmiany wynagrodzenia należnego Sprzedającemu z powodu okoliczności innych niż zmiana zakresu świadczenia Sprzedającego, dopuszczalną wartość zmiany umowy ustala się w oparciu o wartość zamówienia określoną pierwotnie, z uwzględnieniem zmian wynikających z tych postanowień. Kupujący po dokonaniu zmiany umowy zamieszcza w BZP lub przekazuje Urzędowi Publikacji UE ogłoszenie o zmianie umowy. 4. (art. 144 ust. 1 pkt. 4) Sprzedającego, któremu Kupujący udzielił zamówienia na podstawie niniejszej umowy, ma zastąpić nowy podmiot: a) w wyniku połączenia, podziału, przekształcenia, otwarcia likwidacji, restrukturyzacji lub nabycia dotychczasowego Sprzedającego lub jego przedsiębiorstwa, o ile nowy podmiot spełnia warunki udziału w postępowaniu, nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian umowy; b) w wyniku przejęcia przez Kupującego zobowiązań Sprzedającego względem jego Podwykonawców; c) na podstawie postanowień umownych, które zostały przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu lub SIWZ o następującej treści: - w trakcie realizacji umowy poprzetargowej Kupujący może odstąpić na wniosek Sprzedającego od wymagania, aby zamówienie realizowane było przez podmioty wskazane w ofercie przetargowej. W sytuacji tej Sprzedający zobowiązany jest podać Kupującemu powody zmiany podmiotu oraz wskazać nowy podmiot, a także przekazać pisemne zobowiązanie tego podmiotu do oddania Sprzedającemu do dyspozycji niezbędnych zasobów na czas korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia oraz przedłożyć dokument potwierdzający spełnienie warunków udziału w zakresie dotyczącym tych zasobów przez ww. podmiot. - wniosek dotyczący zmiany podmiotu udostępniającego zasoby, zmiany Podwykonawcy lub zmiany głównego Sprzedającego zamówienia publicznego (Sprzedający) musi zostać złożony w formie pisemnej w siedzibie Kupującego (sekretariat SP ZOZ ZSM) wraz z uzasadnieniem i pisemnym zobowiązaniem podmiotu przejmującego obowiązki i zadania dotychczasowego podmiotu. Kupujący w terminie do 5 dni rozpatrzy wniesiony przez Sprzedającego wniosek lub zwróci się o dodatkowe wyjaśnienia lub przedłożenie niezbędnych dokumentów w oparciu o warunki dopuszczenia do udziału w postępowaniu, które zawarto w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Uwaga: bez pisemnej zgody Kupującego, Sprzedający nie może powierzyć wykonania umowy innej osobie. 5. (art. 144 ust. 1 pkt. 5) zmiany, niezależnie od ich wartości, nie są istotne w rozumieniu art. 144 ust. 1e ustawy PZP. Kupujący przewiduje możliwość zmiany okresu obowiązywania umowy (§ 4) i realizacji dostaw sukcesywnych (§ 5 ust. 1) w przypadku zaistnienia okoliczności leżących po stronie Kupującego - np. spowodowanych sytuacją finansową, zdolnościami płatniczymi bądź warunkami organizacyjnymi lub okolicznościami, które nie były możliwe do przewidzenia w chwili zawarcia umowy. Wymienione okoliczności mogą spowodować przedłużenie okresu realizacji dostaw na okres niezbędny do wykorzystania całości asortymentu określonego w przedmiocie umowy. W odniesieniu do wynagrodzenia Sprzedającego w przedłużonym okresie realizacji zamówienia mają zastosowanie przepisy art. 142 ust. 5 ustawy PZP w sytuacji, gdy okres obowiązywania umowy przekroczy okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 6. (art. 144 ust. 1 pkt. 6) łączna wartość zmian jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 i jest mniejsza od 10% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie, przy czym zmiany te nie mogą prowadzić do zmiany charakteru umowy. Jeżeli umowa zawiera postanowienia przewidujące możliwość zmiany wynagrodzenia należnego Sprzedającemu z powodu okoliczności innych niż zmiana zakresu świadczenia Sprzedającego, dopuszczalną wartość zmiany umowy ustala się w oparciu o wartość zamówienia określoną pierwotnie, z uwzględnieniem zmian wynikających z tych postanowień. 7. Postanowienie umowne zmienione z naruszeniem art. 144 ust. 1–1b, ust. 1d i ust. 1e ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – „Prawo zamówień publicznych” i ustawy z dnia 22 czerwca 2016r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych i niektórych innych ustaw podlegają unieważnieniu. Na miejsce unieważnionych postanowień umowy wchodzą postanowienia umowne w pierwotnym brzmieniu. 8. Zmianę postanowień zawartych w umowie uznaje się za istotną, jeżeli zmienia ogólny charakter umowy, w stosunku do charakteru umowy w pierwotnym brzmieniu lub nie zmienia ogólnego charakteru umowy i zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: - zmiana wprowadza warunki, które, gdyby były postawione w postępowaniu o udzielenie zamówienia, to w tym postępowaniu wzięliby lub mogliby wziąć udział inni Sprzedający lub przyjęto by oferty innej treści, - zmiana narusza równowagę ekonomiczną umowy na korzyść Sprzedającego w sposób nieprzewidziany pierwotnie w umowie, - zmiana znacznie rozszerza lub zmniejsza zakres świadczeń i zobowiązań wynikający z umowy, - polega na zastąpieniu Sprzedającego, któremu Kupujący udzielił zamówienia, nowym Sprzedającym, w przypadkach innych niż wymienione w ust. 4 niniejszego paragrafu. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Wszystkie dokumenty złożone przez Wykonawcę są jawne, przy czym Zamawiający nie ujawnia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym Wszystkie dokumenty złożone przez Wykonawcę są jawne, przy czym nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, które zostały zastrzeżone w terminie składania ofert przez Wykonawcę zgodnie z art. 8 ust 3 ustawy – „Prawo zamówień publicznych”, i które należy każdorazowo przekazywać Zamawiającemu w odrębnej, opisanej i trwale zaklejonej kopercie. IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2018-02-13, godzina:
10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
> polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: