Ogłoszenie nr 511086-N-2018 z dnia 2018-01-29 r.

Powiat Cieszyński w imieniu którego występuje Zarząd Powiatu Cieszyńskiego: Rozbudowa ul. Górny Bór w Skoczowie (droga powiatowa 2614S) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ciężarową do skrzyżowania z ulicami Mickiewicza i Targową wraz ze skrzyżowaniami
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu


O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Powiat Cieszyński w imieniu którego występuje Zarząd Powiatu Cieszyńskiego, krajowy numer identyfikacyjny 7218622400000, ul. ul. Bobrecka  29 , 43400   Cieszyn, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 334 777 213, e-mail wiz@powiat.cieszyn.pl, faks 334 777 133.
Adres strony internetowej (URL): bip.powiat.cieszyn.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
bip.powiat.cieszyn.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
bip.powiat.cieszyn.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
forma pisemna
Adres:
43-400 Cieszyn ul. Bobrecka 29, Kancelaria Ogólna


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rozbudowa ul. Górny Bór w Skoczowie (droga powiatowa 2614S) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ciężarową do skrzyżowania z ulicami Mickiewicza i Targową wraz ze skrzyżowaniami

Numer referencyjny:
ZP.272.3.2018

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn„Rozbudowa ul. Górny Bór w Skoczowie (droga powiatowa 2614S) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ciężarową do skrzyżowania z ulicami Mickiewicza i Targową wraz ze skrzyżowaniami”, zgodnie z decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji WB-MB 7331/19/2016 z dnia 30.03.2017r. oraz postanowieniem WB-MB 7331/19/2016 z dnia 21.07.2017r. (dotyczącym sprostowania oczywistej omyłki). 1.1. Zakres planowanych robót obejmuje m.in.: Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi powiatowej 2614S w Skoczowie (ul. Górny Bór ) na odcinku 867 m. Początek przebudowy ul. Górny Bór – od skrzyżowania z ulicą Ciężarową (w tym przebudowa na skrzyżowanie nieskanalizowane) – do skrzyżowania z ulicami Mickiewicza i Targową (w tym rozbudowa na skrzyżowanie skanalizowane z ruchem okrężnym wzdłuż wyspy centralnej). 1.2. Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.: a) wykonanie nowej konstrukcji jezdni na ciągu o dł. 867m (szer. jezdni 7m na szlaku głównym, do 7,60m przy poszerzeniach na łukach poziomych) ; b) rozbudowę skrzyżowania ul. Górny Bór z ul. Mickiewicza i ul. Targową na skrzyżowanie skanalizowane z ruchem okrężnym wzdłuż wyspy centralnej wraz z budową dwóch wyniesionych wysepek „azylu” dla pieszych; c) przebudowę skrzyżowania ul. Górny Bór z ul. Ciężarową (skrzyżowanie proste); d) przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi (w km 0+055,5 i km 0+649,00); e) przebudowę obustronnych chodników dla pieszych; f) przebudowę przepustu w ciągu ul. Górny Bór w km 0+779,5; g) wykonanie 2 przystanków autobusowych wyposażonych w zatoki autobusowe; h) przebudowę odwodnienia drogi i skrzyżowań, w tym budowa 2 odcinków nowych sieci kanalizacji deszczowej wraz z włączeniem nowobudowanej kanalizacji do istniejących kanałów deszczowych oraz do cieku wodnego poprzez istniejący wylot; i) przebudowę zjazdów indywidualnych do posesji i zjazdów publicznych; j) wycinkę kolidujących drzew oraz nasadzenia w obrębie wyspy centralnej; k) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego; l) budowę sieci oświetlenia ulicznego (w tym oświetlenie przejść dla pieszych); m) remont drogi gminnej – ul. Morcinka (w ramach wdrożenia tymczasowej organizacji ruchu); n) przebudowę i zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnych; o) przebudowę kolidujących sieci elektroenergetycznych; p) przebudowę kolidującej sieci gazowej. 1.3. Przyjęte parametry techniczne przebudowanej drogi: - Klasa drogi – Z; - Kategoria ruchu KR4; - Przekrój drogi – uliczny Z 1/2 - Vp =40km/h. 1.4. Oprócz zakresu robót zasadniczych Zamówienie obejmuje także: a) inne roboty towarzyszące i tymczasowe, warunkujące pełne wykonanie zadania inwestycyjnego, zgodnie z dokumentacją techniczną, obowiązującymi przepisami i aktualnymi normami. b) obsługę realizacyjną geodezyjną, pomiar powykonawczy, karty studni; c) wdrożenie, utrzymanie i likwidację tymczasowej organizacji ruchu; d) opracowanie planu BIOZ, PZJ; e) opracowanie innych projektów technologicznych wymienionych w dokumentacji projektowej i STWiORB.


II.5) Główny kod CPV:
45233120-6

Dodatkowe kody CPV:

Kod CPV
45233200-1
45233260-9
45221111-3
45231400-9
45316110-9
45100000-8
45111200-0
45231221-0
32412100-5



II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień o których mowa w art. 67 ust 1 pkt 6 uPzp polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych w wysokości do 20% zamówienia podstawowego. Ewentualny zakres robót budowlanych będzie dotyczył tych samych asortymentów robót jakie są ujęte w zamówieniu podstawowym. Zamówienie może zostać udzielone z uwzględnieniem cen ofertowych obowiązujących w zamówieniu podstawowym oraz z wymaganym zapewnieniem okresu rękojmi i gwarancji takim samym jak zadeklarowane w zamówieniu podstawowym. Zamówienie zostanie udzielone na podstawie uPzp.

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:
2018-10-26


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: a) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1.500.000 zł; b) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową nie mniejszą niż 1.500.000 zł
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: a) Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), wykonał w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej jedno lub dwa zadania polegające na przebudowie, rozbudowie lub budowie dróg publicznych o wartości (jednego bądź łącznie dwóch zadań) minimum 3.000.000 zł brutto. W przypadku, gdy jakakolwiek wartość dotycząca ww. warunku wyrażona będzie w walucie obcej, Zamawiający przeliczy tę wartość w oparciu o średni kurs walut NBP dla danej waluty z daty wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (za datę wszczęcia postępowania Zamawiający uznaje datę umieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej). b) Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował, co najmniej następującym sprzętem: - układarka gąsienicowa z elektronicznym sterowaniem równości układanej masy z hydraulicznie rozsuwanym stołem – 1 szt., - układarka kołowa – 1 szt., - skrapiarka – 1 szt., - walec stalowy gładki – 2 szt., - walec ogumiony – 2 szt. UWAGA: - Wykonawca winien oświadczyć, że układarka gąsienicowa: • nie jest prototypem, • posiada stół roboczy od 3 do min. 7 m. - Wyżej wymieniona ilość sprzętu jest ilością minimalną, jaka winna być w wyłącznej dyspozycji Wykonawcy na okres realizacji robót związanych z układaniem mas bitumicznych. Faktyczna ilość sprzętu, jaką Wykonawca będzie musiał zastosować dla realizacji zamówienia będzie wynikała ze sposobu układania mas bitumicznych. - Sprzęt winien posiadać Dane techniczno-ruchowe, które należy dostarczyć Zamawiającemu na wezwanie Zamawiającego na każdym etapie realizacji zamówienia. - Zamawiający w uzasadnionych przypadkach dopuszcza zmianę jednostek sprzętowych Wykonawcy. Zmiana taka wymaga akceptacji Zamawiającego. - Układarka gąsienicowa i kołowa musi być dostępna dla realizacji przedmiotowego zadania do 48 h od wezwania przez Zamawiającego, oraz w przypadku jej awarii winna nastąpić wymiana sprzętu do 48 h. - Zamawiający zastrzega możliwość weryfikacji przedstawionego sprzętu przed przystąpieniem do realizacji robót przez Zamawiającego / Inspektora Nadzoru. c) Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował, osobami uprawnionymi zgodnie z wymogami ustawy Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz.U. z 2016r. poz. 290) do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj: Wykonawca dysponuje co najmniej: 1. Kierownik Budowy, Kierownik robót drogowych - Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej lub konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń - Doświadczenie, jako kierownik budowy w branży drogowej lub kierownik robót drogowych w rozumieniu ustawy Prawo budowlane zgodnie z proponowaną funkcją, w realizacji min. 1 zadania obejmującego przebudowę, rozbudowę lub budowę drogi publicznej od rozpoczęcia do wykonania zadania (odbioru końcowego), na wartość min. 1.500.000zł brutto, w okresie ostatnich 7 lat. 2. Inżynier budowy - Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej lub konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń -Doświadczenie na budowie (w zakresie inwestycji drogowych) zgodnie z proponowaną funkcją – min. 2 lata 3. Kierownik robót mostowych - Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności mostowej lub konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń - Doświadczenie, jako kierownik budowy w branży mostowej lub kierownik robót mostowych w rozumieniu ustawy Prawo budowlane zgodnie z proponowaną funkcją – min. 2 lata 4. Kierownik robót instalacyjnych w zakresie kanalizacji deszczowej - Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie kanalizacji deszczowej - Doświadczenie jako kierownik budowy lub kierownik robót w rozumieniu ustawy Prawo budowlane w branży instalacyjnej w zakresie kanalizacji deszczowej, zgodnie z proponowaną funkcją – min. 2 lata. 5. Kierownik robót elektrycznych - Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych - Doświadczenie, jako kierownik budowy lub kierownik robót w rozumieniu ustawy prawo budowlane w branży elektrycznej zgodnie z proponowaną funkcją – min. 2 lata 6. Kierownik robót teletechnicznych - Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych - Doświadczenie, jako kierownik budowy lub kierownik robót w rozumieniu ustawy prawo budowlane w branży teletechnicznej zgodnie z proponowaną funkcją – min. 2 lata 7. Kierownik robót gazowych - Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci gazowych - Doświadczenie, jako kierownik budowy lub kierownik robót w rozumieniu ustawy prawo budowlane w branży elektrycznej zgodnie z proponowaną funkcją – min. 2 lata 8. Geodeta lub firma geodezyjna - Geodeta: Uprawnienia geodezyjne w zakresie: geodezyjne pomiary sytuacyjno – wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne lub geodezyjna obsługa inwestycji - Firma: nie dotyczy - Geodeta: musi posiadać doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi geodezyjnej inwestycji drogowych – min. 2 lata. - Firma: musi posiadać doświadczenie w zakresie obsługi geodezyjnej inwestycji drogowych –min. 2 lata. 9.- 9.1.Technolog (Inżynier materiałowy) gruntów, betonu i nawierzchni drogowych oraz 9.2. zapewnienie obsługi laboratoryjnej przez laboratorium drogowe - Wykształcenie minimum średnie budowlane oraz specjalistyczne kursy w zakresie badań gruntów oraz badań materiałów budowlanych (np. beton, mieszanki mineralno – bitumiczne) - Firma: nie dotyczy - Technolog gruntu, betonu i nawierzchni drogowych musi posiadać doświadczenie zawodowe w zakresie badań gruntu, betonu, nawierzchni drogowych dla inwestycji drogowych – min. 2 lata. - Obsługa laboratoryjna przez laboratorium drogowe musi posiadać doświadczenie, jako obsługa laboratoryjna w zakresie badań gruntu, betonu, nawierzchni drogowych dla inwestycji drogowych – min. 2 lata. 10. Specjalista ds. rozliczeń - Wykształcenie minimum średnie - Doświadczenie w rozliczaniu inwestycji drogowych – min. 2 lata, Zalecana znajomość programu AutoCad. 11. Specjalista ds. BHP - Wykształcenie wyższe o kierunku lub specjalności w zakresie bhp albo studia podyplomowe w zakresie bhp - minimum 1 rok stażu w służbie bhp Uwaga: - poz. 1i: Jako wykonanie zadania - zakończenie pełnienia funkcji należy rozumieć zakończenie wszystkich zadań przypisanych danej funkcji i realizowanych w ramach danej funkcji, - Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia obsługi zadania przez wskazane w ofercie osoby, - zmiany personalne w stosunku do stanowisk wskazanych w ofercie są możliwe po zatwierdzeniu ich przez Zamawiającego, - Zamawiający nie dopuszcza łączenia kilku stanowisk za wyjątkiem osoby wskazanej na stanowisko 1 i 3, stanowisku 2 i 10, stanowisku 4 i 7 oraz osoby wyszczególnionej na stanowisku 5 i 6 - te cztery pary stanowisk mogą być łączone. W przypadku łączenia ww. stanowisk Wykonawca winien umieć udokumentować posiadane doświadczenia dla poszczególnych stanowisk oraz że osoba/osoby wskazane na łączone stanowiska posiadają wymagane uprawnienia dla każdego z łączonych stanowisk oddzielnie jeśli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, - Mając na uwadze obowiązujące w Polsce przepisy prawa Krajowego, w przypadku osób spoza Polski możliwe jest uzyskanie decyzji w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych, nabytych w Państwach Członkowskich UE, po przeprowadzeniu właściwego postępowania weryfikacyjnego przez odpowiedni organ samorządu zawodowego w Polsce, na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Nie Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:








III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:


III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:



III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Kompletna oferta musi zawierać: a) formularz Ofertowy sporządzony i wypełniony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SIWZ, b) oświadczenia, o których mowa w pkt 6.1.1 SIWZ według wzorów stanowiących odpowiednio załączniki nr 2 i 3 do SIWZ, c) potwierdzenie wniesienia / zabezpieczenia oferty wadium, d) pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy (Wykonawców występujących wspólnie), o ile ofertę składa pełnomocnik, e) zobowiązanie podmiotu trzeciego, o którym mowa w pkt 5.4 SIWZ – jeżeli Wykonawca polega na zasobach lub sytuacji podmiotu trzeciego, f) kosztorys ofertowy oraz tabela elementów scalonych wypełnione zgodnie z formularzami stanowiącymi załącznik nr 6 do SIWZ.
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1. Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 70.000zł (słownie: siedemdziesiąt tysięcy złotych). 2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu, b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c) gwarancjach bankowych, d) gwarancjach ubezpieczeniowych, e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie poręczenia lub gwarancji, dokumenty te powinny być sporządzone zgodnie z obowiązującym prawem i muszą zawierać co najmniej: a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta poręczenia/gwarancji (Zamawiającego), poręczyciela/gwaranta oraz wskazanie ich siedzib, b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona poręczeniem/gwarancją, c) kwotę wadium, d) termin ważności poręczenia/gwarancji – nie krótszy niż termin związania ofertą, e) zobowiązanie poręczyciela/gwaranta do zapłacenia kwoty wadium bezwarunkowo na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego w sytuacji, gdy: - Wykonawca odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, lub - Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, - zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, lub - w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a uPzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 uPzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1 ustawy Pzp, pełnomocnictw lub nie wyraził zgodny na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 uPzp, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej. 4. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez Wykonawców, wadium może zostać wniesione przez Pełnomocnika (jednego z Wykonawców) występującego w imieniu wszystkich wykonawców, pod warunkiem, że został on do tego upoważniony. 5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na konto Zamawiającego: Bank Handlowy Nr: 37 1030 1087 0000 0000 9261 1035. W tytule przelewu należy wpisać: Wadium – Rozbudowa ul. Górny Bór w Skoczowie. Do oferty należy dołączyć kopię polecenia przelewu poświadczoną za zgodność z oryginałem przez wykonawcę składającego ofertę. 6. Wadium w innych dopuszczonych formach (oryginały dokumentów) należy wnieść (zdeponować) w Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie, ul. Bobrecka 29, 43-400 Cieszyn, a do oferty należy dołączyć poświadczoną przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem kopię. 7. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu Zamawiający uzna wadium, które w oznaczonym terminie w dniu otwarcia ofert znajduje się na rachunku Zamawiającego. 8. Wadium w formie nie pieniężnej Zamawiający uzna za skutecznie wniesione – jeżeli przedmiotowy dokument znajdzie się u Zamawiającego w terminie wyznaczonym do składania ofert. 9. Wadium musi zabezpieczać ofertę przez cały okres związania ofertą, począwszy od dnia, w którym upływa termin składania ofert.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
cena60,00
Okres gwarancji i rękojmi30,00
Doświadczenie zawodowe kierownika budowy10,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Nie

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zmiana umowy dla swej ważności wymaga zachowania formy pisemnego aneksu, podpisanego przez obie strony. 2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian niniejszej umowy, w niżej wymienionych przypadkach: 1) Zmiany ogólne: A. Możliwa jest: 1. zmiana adresu / siedziby Zamawiającego / Wykonawcy, 2. zmiana osób występujących po stronie Zamawiającego / Wykonawcy, 3. zmiana w kolejności i terminach robót, 4. zmiana będąca skutkiem poprawy omyłki oczywistej, 5. zmiana lub wprowadzenie nowego zakresu/rodzaju podwykonawstwa, B. Nie jest dopuszczalna zmiana Wykonawcy, z wyjątkiem sukcesji generalnej, przekształcenia spółek handlowych zgodnie z kodeksem spółek handlowych, sukcesji z mocy prawa. 2) Zmiany rzutujące na termin wykonania umowy oraz/lub wynagrodzenie: A. Możliwe jest przedłużenie terminu zakończenia umowy, jeżeli opóźnienie to wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego i jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy, w zakresie następujących obowiązków Zamawiającego: a) przekazanie terenu budowy, b) przekazanie dokumentów budowy. B. Możliwa jest zmiana terminu wykonania umowy, ewentualne wstrzymanie lub wznowienie robót oraz/lub zmiana wynagrodzenia, ze względu na: a) oczekiwanie Wykonawcy na niezbędne opinie, decyzje administracyjne (opóźnienie spowodowane przez urzędy), b) przedłużenie procedury przetargowej, c) uwarunkowania społeczne np. protesty, petycje, itp. d) konieczność prowadzenia uzgodnień z właścicielami urządzeń obcych lub właścicielami nieruchomości, e) konieczność uwzględnienia warunków uzgodnień z właścicielami urządzeń obcych lub właścicielami nieruchomości, f) wykonanie robót dodatkowych, g) zmianę zastosowanych materiałów i technologii wykonania robót, h) wykonanie robót zamiennych, i) zmiany stanu prawnego, j) warunki geologiczne, geotechniczne i hydrologiczne, których nie można było przewidzieć, k) niesprzyjające warunki atmosferyczne i ich następstwa, l) działania sił natury, uznane za stan klęski żywiołowej, m) wprowadzenie zmian w dokumentacji projektowej, w szczególności tych, które wynikają z błędów projektowych lub niedostosowania projektu do faktycznych warunków terenowych, a także zmian powodujących poprawę efektywności ekonomicznej inwestycji, generujących oszczędności lub poprawiających parametry użytkowe obiektu, n) zmianę stawki podatku od towarów i usług (VAT), o) obniżenie kosztów wykonania robót a tym samym wynagrodzenia Wykonawcy, p) rezygnację z części robót, q) rozliczenie wynikające z obmiarów wykonanych robót (tj. iloczynu faktycznie wykonanych robót i ich wartości ofertowych), r) konieczność skoordynowania robót z innymi robotami prowadzonymi w pasie drogowym, s) inne niż „siła wyższa” (zdarzenie zewnętrzne, niemożliwe do przewidzenia i do zapobieżenia) uniemożliwiające wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ i dokumentacją, t) wystąpienie zmian w przepisach prawnych mających wpływ na realizację zadania. C. Wykonawca nie będzie miał prawa do przedłużenia terminu zakończenia umowy jeżeli przedłużenie wynika z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. 3. Określa się następujący tryb dokonywania zmian postanowień umowy: 1) Sposób inicjowania zmian: a) Wykonawca wnioskuje do Zamawiającego w sprawie możliwości dokonania wskazanej zmiany, b) Zamawiający wnioskuje do Wykonawcy w sprawie możliwości dokonania wskazanej zmiany. 2) Przyczyny dokonania zmian postanowień umowy oraz uzasadnienie takich zmian należy opisać w stosownych dokumentach takich jak notatka służbowa, pismo Wykonawcy lub Zamawiającego, protokół konieczności itp. 3) W rezultacie dokonania czynności opisanych w pkt. 1) i 2) może dojść do podpisania przez strony aneksu do umowy. Projekt aneksu przygotowuje Zamawiający. 4. Wszelkie postanowienia zawarte w §23 powinny być interpretowane z uwzględnieniem treści Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 2004/18/WE z dnia 31 marca 2004r. w sprawie koordynacji procedur udzielania zamówień publicznych na roboty budowlane, dostawy i usługi (Dz. U. WE seria L, nr 134 z dnia 30 kwietnia 2004r., z późn. zm).

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2018-02-14, godzina: 09:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






Rozmiar pliku: 21280 KB
Ogłoszenie nr 500058627-N-2018 z dnia 19-03-2018 r.
Powiat Cieszyński w imieniu którego występuje Zarząd Powiatu Cieszyńskiego: Rozbudowa ul. Górny Bór w Skoczowie (droga powiatowa 2614S) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ciężarową do skrzyżowania z ulicami Mickiewicza i Targową wraz ze skrzyżowaniami

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 511086-N-2018

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Powiat Cieszyński w imieniu którego występuje Zarząd Powiatu Cieszyńskiego, Krajowy numer identyfikacyjny 7218622400000, ul. ul. Bobrecka  29, 43400   Cieszyn, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 334 777 213, e-mail wiz@powiat.cieszyn.pl, faks 334 777 133.
Adres strony internetowej (url): bip.powiat.cieszyn.pl

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Rozbudowa ul. Górny Bór w Skoczowie (droga powiatowa 2614S) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ciężarową do skrzyżowania z ulicami Mickiewicza i Targową wraz ze skrzyżowaniami

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
ZP.272.3.2018

II.2) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn„Rozbudowa ul. Górny Bór w Skoczowie (droga powiatowa 2614S) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ciężarową do skrzyżowania z ulicami Mickiewicza i Targową wraz ze skrzyżowaniami”, zgodnie z decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji WB-MB 7331/19/2016 z dnia 30.03.2017r. oraz postanowieniem WB-MB 7331/19/2016 z dnia 21.07.2017r. (dotyczącym sprostowania oczywistej omyłki). 1.1. Zakres planowanych robót obejmuje m.in.: Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi powiatowej 2614S w Skoczowie (ul. Górny Bór ) na odcinku 867 m. Początek przebudowy ul. Górny Bór – od skrzyżowania z ulicą Ciężarową (w tym przebudowa na skrzyżowanie nieskanalizowane) – do skrzyżowania z ulicami Mickiewicza i Targową (w tym rozbudowa na skrzyżowanie skanalizowane z ruchem okrężnym wzdłuż wyspy centralnej). 1.2. Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.: a) wykonanie nowej konstrukcji jezdni na ciągu o dł. 867m (szer. jezdni 7m na szlaku głównym, do 7,60m przy poszerzeniach na łukach poziomych) ; b) rozbudowę skrzyżowania ul. Górny Bór z ul. Mickiewicza i ul. Targową na skrzyżowanie skanalizowane z ruchem okrężnym wzdłuż wyspy centralnej wraz z budową dwóch wyniesionych wysepek „azylu” dla pieszych; c) przebudowę skrzyżowania ul. Górny Bór z ul. Ciężarową (skrzyżowanie proste); d) przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi (w km 0+055,5 i km 0+649,00); e) przebudowę obustronnych chodników dla pieszych; f) przebudowę przepustu w ciągu ul. Górny Bór w km 0+779,5; g) wykonanie 2 przystanków autobusowych wyposażonych w zatoki autobusowe; h) przebudowę odwodnienia drogi i skrzyżowań, w tym budowa 2 odcinków nowych sieci kanalizacji deszczowej wraz z włączeniem nowobudowanej kanalizacji do istniejących kanałów deszczowych oraz do cieku wodnego poprzez istniejący wylot; i) przebudowę zjazdów indywidualnych do posesji i zjazdów publicznych; j) wycinkę kolidujących drzew oraz nasadzenia w obrębie wyspy centralnej; k) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego; l) budowę sieci oświetlenia ulicznego (w tym oświetlenie przejść dla pieszych); m) remont drogi gminnej – ul. Morcinka (w ramach wdrożenia tymczasowej organizacji ruchu); n) przebudowę i zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnych; o) przebudowę kolidujących sieci elektroenergetycznych; p) przebudowę kolidującej sieci gazowej. 1.3. Przyjęte parametry techniczne przebudowanej drogi: - Klasa drogi – Z; - Kategoria ruchu KR4; - Przekrój drogi – uliczny Z 1/2 - Vp =40km/h. 1.4. Oprócz zakresu robót zasadniczych Zamówienie obejmuje także: a) inne roboty towarzyszące i tymczasowe, warunkujące pełne wykonanie zadania inwestycyjnego, zgodnie z dokumentacją techniczną, obowiązującymi przepisami i aktualnymi normami. b) obsługę realizacyjną geodezyjną, pomiar powykonawczy, karty studni; c) wdrożenie, utrzymanie i likwidację tymczasowej organizacji ruchu; d) opracowanie planu BIOZ, PZJ; e) opracowanie innych projektów technologicznych wymienionych w dokumentacji projektowej i STWiORB.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

nie

II.5) Główny Kod CPV:
45233120-6


Dodatkowe kody CPV:
45233200-1, 45233260-9, 45221111-3, 45231400-9, 45316110-9, 45100000-8, 45111200-0, 45231221-0, 32412100-5
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
15/03/2018

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
6770943.88

Waluta
PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  2
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: EUROVIA POLSKA S.A.
Email wykonawcy: bielsko@eurovia.pl
Adres pocztowy: {Dane ukryte}
Kod pocztowy: 55-040
Miejscowość: Kobierzyce
Kraj/woj.: dolnośląskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
7077724.11
Oferta z najniższą ceną/kosztem 7077724.11
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 8480738.49
Waluta: PLN

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
tak

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom: 28%

IV.8) Informacje dodatkowe:


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 

Adres: ul. Bobrecka 29, 43-400 Cieszyn
woj. śląskie
Dane kontaktowe: email: wiz@powiat.cieszyn.pl
tel: 334 777 213
fax: 334 777 133
Termin składania wniosków lub ofert:
2018-02-13
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 511086-N-2018
ID postępowania Zamawiającego: ZP.272.3.2018
Data publikacji zamówienia: 2018-01-28
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 254 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: bip.powiat.cieszyn.pl
Informacja dostępna pod: bip.powiat.cieszyn.pl
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
32412100-5 Sieć telekomunikacyjna
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45221111-3 Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
45231221-0 Roboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilających
45231400-9 Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45233120-6 Roboty w zakresie budowy dróg
45233200-1 Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233260-9 Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45316110-9 Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Rozbudowa ul. Górny Bór w Skoczowie (droga powiatowa 2614S) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ciężarową do skrzyżowania z ulicami Mickiewicza i Targową wraz ze skrzyżowaniami EUROVIA POLSKA S.A.
Kobierzyce
2018-03-18 7 077 724,00