IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
1. Zamawiający ustala wadium na całość przedmiotu zamówienia w wysokości: 5 000,00 zł, słownie: pięć tysięcy złotych 00/100 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 359) 3. Wadium w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy: Bank BS Puck Nr 51 8348 0003 0000 0000 0332 0004 Z dopiskiem: Powiat Pucki- Starostwo Powiatowe w Pucku Przetarg nieograniczony- Przebudowa budynku użyteczności publicznej w zakresie : budowa windy przy internacie (PCKZiU) w Pucku, Nr sprawy WZ.272.2.1.2018 4. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, na cały okres związania ofertą. Uszczegółowienie informacji dotyczących wadium zawarte jest w rozdz. XIII SIWZ
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena brutto badanej oferty (C) | 60,00 |
Doświadczenie Kierownika budowy wyznaczonego do realizacji zamówienia (D) | 40,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zmiany umowy przewidziano we wzorze umowy- załącznik nr 7 do SIWZ, odpowiednio: Zmiana umowy § 15 1. Niedopuszczalne są zmiany postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, za wyjątkiem możliwości dokonania zmian przewidzianych w art. 144 Ustawy oraz w niniejszym paragrafie, które wymagają zgodnej woli Stron oraz zachowania formy pisemnego aneksu do Umowy, pod rygorem nieważności. 2. Strony dopuszczają możliwość zmiany terminu umowy, o którym mowa w § 3 ust. 1, jeżeli w trakcie realizacji przedmiotu umowy zaistnieje konieczność jego przedłużenia z uwagi na: 1) wystąpienie zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa, w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy, 2) nieprzekazania Wykonawcy terenu robót w terminie wynikającym z § 3 ust. 1 3) wstrzymanie i/lub przesunięcie przez Zamawiającego terminu realizacji robót , o którym mowa w § 3 ust. 1, 4) wystąpienia konieczności wykonania robót dodatkowych, których wykonanie jest konieczne dla prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, 5) Wystąpienia konieczności wprowadzenia zmian spowodowanych następującymi okolicznościami: a) siły wyższej określonej w § 3A nin. umowy, b) konieczności usunięcia błędów, wad lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub STWiORB; c) przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego, mających bezpośredni wpływ na terminowość realizacji przedmiotu umowy. Zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy przez Zamawiającego skutkuje jego przedłużeniem o okres przestojów i opóźnień, d) wystąpienia nieprzewidzianych lub odmiennych od przyjętych w SIWZ, ale istotnych dla realizacji Przedmiotu Umowy warunków terenowych, w szczególności wystąpienia niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych obiektów budowlanych lub ich elementów lub urządzeń, instalacji, e) konieczności wykonania robót dodatkowych, robót o których mowa w art. 144 ust. 1 pkt. 1, 2, 3 i 6 ustawy Pzp lub udzielenia zamówień, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Pzp, które wstrzymają lub opóźnią realizację Umowy, f) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub ewentualnymi równolegle prowadzonymi przez inne podmioty lub Zamawiającego robotami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji, g) koniecznością wprowadzenia uszczegółowienia umowy w zakresie dotyczącym realizacji umowy przez Podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę w celu możliwości dokonania bezpośredniej zapłaty na rzecz Podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy, h) przedłużenia się czynności odbiorowych z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, pod warunkiem zgłoszenia przez Wykonawcę robót budowlanych Zamawiającemu do odbioru końcowego robót w terminie określonym w § 3 umowy, 6) działania organów administracji lub innych podmiotów, w szczególności: a) przekroczenia zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji lub inne podmioty decyzji, zezwoleń, opinii, uzgodnień, postanowień; b) odmowy lub zwłoki w wydaniu przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, opinii, uzgodnień, postanowień na skutek błędów w dokumentacji projektowej lub z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę; 3. Określenie nowego terminu nastąpi poprzez sporządzenie i podpisanie przez przedstawicieli Stron, wskazanych w § 2 ust. 5 i 6, stosownego protokołu określającego nowy termin wykonania przedmiotu umowy wraz z uzasadnieniem opisującym podstawy konieczności i celowości zmiany terminu. 4. Dokonanie zmian, o których mowa w ust. 2, jest możliwe wyłącznie w trybie aneksu do umowy, podpisanego przez upoważnionych przedstawicieli obu Stron. 5. Ponadto przewiduje się następujące zmiany umowy: 1) Wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności lub niejasności i doprecyzowanie Umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów, 2) Wystąpienia konieczności zmiany osób wskazanych w ofercie (odpowiednio §2 ust. 6 nin. Umowy) przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot Umowy (śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy, reorganizacja, lub inne zdarzenia losowe lub inne przyczyny niezależne od Wykonawcy). Przedmiotowa zmiana jest możliwa pod warunkiem zaproponowania innych osób, spełniających na dzień składania ofert, warunki określone przez Zamawiającego w SIWZ, a w przypadku Kierownika budowy zaproponowana osoba musi posiadać doświadczenie co najmniej równe osobie przedstawionej do pełnienia tej funkcji w ofercie Wykonawcy. 3) Wystąpienia konieczności zmian osób wskazanych w ofercie (odpowiednio §2 ust. 6 nin. Umowy) przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot Umowy, w przypadku gdy Zamawiający uzna, że osoby te nie wykonują należycie swoich obowiązków. Wykonawca obowiązany jest dokonać zmiany tych osób, na inne spełniające na dzień składania ofert warunki określone w SIWZ, a w przypadku Kierownika budowy zaproponowana osoba musi posiadać doświadczenie co najmniej równe osobie przedstawionej do pełnienia tej funkcji w ofercie Wykonawcy, w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty złożenia wniosku Zamawiającego. 4) Wystąpienia konieczności zmiany osób, przy pomocy których Zamawiający realizuje przedmiot Umowy (śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy, reorganizacja lub inne zdarzenia losowe lub inne przyczyny niezależne od Zamawiającego). 5) Zmiany, albo rezygnacji z podwykonawstwa na zasadach określonych w załączniku nr 6 do nin. Umowy. 6) Wystąpienia konieczności wprowadzenia zmian w Harmonogramie realizacji przedmiotu umowy poprzez: przesunięcie w czasie, w tym związane ze zmianą finasowania, zmianę zakresów rzeczowych zakończonych i wyodrębnione technicznie elementy robót, uszczegółowienie spowodowane obiektywnymi czynnikami, niezależnymi od Wykonawcy, uniemożliwiającymi realizację przedmiotu Umowy zgodnie z pierwotną wersją przedmiotowego Harmonogramu. Wartości w Harmonogramie mogą ulec zmianie w przypadku wprowadzenie zmian (np. przesunięć środków lub ich zwiększenia, otrzymania dofinansowania) w budżecie lub WPF Zamawiającego. 6. Konieczności wprowadzenia zmian w sposobie rozliczania Umowy, w przypadku gdy będzie to konieczne dla usprawnienia realizacji przedmiotu umowy. Zmiana umowy w zakresie wynagrodzenia § 15 A 1. W przypadku gdy w okresie obowiązywania Umowy nastąpi zmiana: 1) stawki podatku od towarów i usług, 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne oraz gdy zmiana ta lub zmiany będą miały wpływ na koszty wykonania umowy przez Wykonawcę, zastosowanie mają zasady wprowadzania zmian wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, określone w postanowieniach ust. 2-8. 2. Zmiana wysokości wynagrodzenia wymaga zmiany Umowy w drodze pisemnego aneksu pod rygorem nieważności. 3. Wykonawca może przekazać Zamawiającemu pisemny wniosek o dokonanie zmiany Umowy najwcześniej w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających zmiany, o których mowa w ust. 1. Wniosek powinien zawierać propozycję zmiany umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia wraz z jej uzasadnieniem oraz dokumenty niezbędne do oceny przez Zamawiającego, czy zmiany, o których mowa w ust. 1, mają lub będą miały wpływ na koszty wykonania umowy przez Wykonawcę oraz w jakim stopniu zmiany tych kosztów uzasadniają zmianę wysokości wynagrodzenia Wykonawcy określonego w umowie, a w szczególności: 1) przyjęte przez Wykonawcę zasady kalkulacji wysokości kosztów wykonania umowy oraz założenia co do wysokości dotychczasowych oraz przyszłych kosztów wykonania umowy, wraz z dokumentami potwierdzającymi prawidłowość przyjętych założeń - takimi jak umowy o pracę lub dokumenty potwierdzające zgłoszenie pracowników do ubezpieczeń; 2) wykazanie wpływu zmian, o których mowa w ust. 1, na wysokość kosztów wykonania umowy przez Wykonawcę; 3) szczegółową kalkulację proponowanej zmienionej wysokości wynagrodzenia Wykonawcy oraz wykazanie adekwatności propozycji do zmiany wysokości kosztów wykonania umowy przez Wykonawcę. 4. W terminie 1 miesiąca od otrzymania wniosku o którym mowa w ust. 3, Zamawiający może zwrócić się do Wykonawcy o jego uzupełnienie, poprzez przekazanie dodatkowych wyjaśnień, informacji lub dokumentów (oryginałów do wglądu lub kopii potwierdzonych za zgodność z oryginałami). 5. Zamawiający zajmie pisemne stanowisko wobec wniosku Wykonawcy, w terminie 1 miesiąca od dnia otrzymania kompletnego - w jego ocenie - wniosku. Za dzień przekazania stanowiska uznaje się dzień jego wysłania na adres właściwy dla doręczeń pism dla Wykonawcy. 6. W przypadku uwzględnienia wniosku Wykonawcy przez Zamawiającego, Strony podejmą działania w celu uzgodnienia treści aneksu do umowy oraz jego podpisania. Zmiana wysokości wynagrodzenia Wykonawcy dotyczyć będzie części przedmiotu niniejszej umowy, wykonanego po dniu zawarcia aneksu. 7. Zamawiający może przekazać Wykonawcy pisemny wniosek o dokonanie zmiany umowy, w przypadku wydania przepisów wprowadzających zmiany, o których mowa w ust. 1. Wniosek powinien zawierać co najmniej propozycję zmiany umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia oraz powołanie zmian przepisów. 8. Przed przekazaniem wniosku, o którym mowa w ust. 7, Zamawiający może zwrócić się do Wykonawcy o udzielenie informacji lub przekazanie wyjaśnień lub dokumentów (oryginałów do wglądu lub kopii potwierdzonych za zgodność z oryginałem) niezbędnych do oceny przez Zamawiającego, czy zmiany, o których mowa w ust. 3, mają lub będą miały wpływ na koszty wykonania umowy przez Wykonawcę oraz w jakim stopniu zmiany tych kosztów uzasadniają zmianę wysokości wynagrodzenia. Rodzaj i zakres tych informacji określi Zamawiający. Postanowienia ust. 4-6 stosuje się odpowiednio, z tym, że 9. Wykonawca jest zobowiązany w każdym przypadku do zajęcia pisemnego stanowiska w terminie 1 miesiąca od dnia otrzymania wniosku od Zamawiającego. 10. W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania przez Wykonawcę postanowień ust. 8, Zamawiający jest uprawniony do wypowiedzenia niniejszej umowy, z zachowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia. 11. W przypadku zmiany stawki VAT przyjętej do określenia wysokości wynagrodzenia Wykonawcy zgodnie z § 3, która zacznie obowiązywać po dniu zawarcia niniejszej umowy, wynagrodzenie Wykonawcy, w ujęciu brutto, ulegnie odpowiedniej zmianie, poprzez zastosowania zmienionej stawki VAT. Zmianie ulegnie wysokość wynagrodzenia należnego Wykonawcy za wykonywanie umowy w okresie od dnia obowiązywania zmienionej stawki podatku, przy czym zmiana dotyczyć będzie wyłącznie tej części wynagrodzenia Wykonawcy, do której zgodnie z przepisami prawa powinna być stosowana zmieniona stawka podatku. 12. W przypadku zaniechania realizacji części zakresu Przedmiotu Umowy, wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie odpowiednio zmniejszeniu. 13. Podstawą określenia wynagrodzenia za zaniechany zakres robót będzie protokół konieczności uzgodniony przez Zamawiającego i Wykonawcę oraz kosztorys sporządzony przez Wykonawcę i sprawdzony przez Zamawiającego. 14. Kosztorys, o którym mowa w ust. 2 zostanie sporządzony metodą kalkulacji szczegółowej, zawierający pozycje dla robót zaniechanych z kosztorysu szczegółowego, który stanowi załącznik do „HRF”. W przypadku, gdy zaniechany zakres robót wynikających z dokumentacji projektowej nie został uwzględniony przez Wykonawcę w pozycjach kosztorysu będącego podstawą obliczenia ceny oferty, ilość jednostek przedmiarowych zakresu robót podlegającego zaniechaniu zostanie określona na podstawie przedmiaru sporządzonego w oparciu o dokumentację projektową. Wynagrodzenie za zaniechany zakres robót zostanie określone na podstawie kosztorysu szczegółowego sporządzonego w oparciu o ww. przedmiar z uwzględnieniem danych wyjściowych do kosztorysowania przyjętych w kosztorysie szczegółowym, stanowiącym załącznik do „HRF”: 1) stawka r-g, wskaźnik kosztów pośrednich, kosztów zakupu, podatku VAT i zysku oraz ceny materiałów i sprzętu będą tożsame z wielkościami tych składników cenowych oraz cen przyjętych do obliczenia ceny oferty, 2) w przypadku nieuwzględnienia wszystkich cen materiałów i sprzętu w kosztorysie szczegółowym, stanowiącym załącznik do „HRF”, Wykonawca dokona rozliczenia, za ten zakres według średnich cen opublikowanych w wydawnictwach branżowych (np. Sekocenbud, Bistyp, Orgbud, Intercenbud, itp.) dla województwa, pomorskiego, odpowiednich dla daty otwarcia ofert, i uzgodnionych z Zamawiającym. Tak sporządzony kosztorys po uprzednim jego sprawdzeniu przez Zamawiającego, będzie stanowił podstawę zmiany wynagrodzenia w formie aneksu do Umowy. 15. W przypadku wystąpienia konieczności wykonania robót zamiennych lub ewentualnych robót dodatkowych lub robót zleconych na podstawie art. 144 ust. 1 pkt. 2, 3 i 6 ustawy Pzp Wynagrodzenie będzie podlegało zmianie. 16. Podstawą określenia wynagrodzenia za roboty zamienne, roboty dodatkowe lub ewentualnie roboty zlecone na podstawie art. 144 ust. 1 pkt. 2, 3 i 6 ustawy Pzp będzie protokół konieczności uzgodniony przez Zamawiającego i Wykonawcę oraz kosztorysy sporządzone przez Wykonawcę metodą kalkulacji szczegółowej, zawierające zakres robót według technologii przyjętej w kosztorysie, stanowiącym załącznik do „HRF” oraz zakres robót podlegających wykonaniu według zamiennej lub dodatkowej technologii, z uwzględnieniem danych wyjściowych do kosztorysowania określonych poniżej: 1) stawka r-g, wskaźnik kosztów pośrednich, kosztów zakupu, podatku VAT i zysku oraz ceny materiałów i sprzętu będą tożsame z wielkościami tych składników cenowych oraz cen przyjętych do obliczenia ceny oferty, 2) ceny materiałów według średnich cen opublikowanych w kwartalnej Informacji cenowej o cenach materiałów budowlanych, elektrycznych i instalacyjnych w wydawnictwach branżowych (np. Sekocenbud, Bistyp, Orgbud, Intercenbud, itp.), obowiązujących w danym okresie i zawierających ceny zakupu, oraz uzgodnionych z Zamawiającym, 3) ceny sprzętu według średnich cen opublikowanych w wydawnictwach branżowych (np. Sekocenbud, Bistyp, Orgbud, Intercenbud, itp.) dla województwa pomorskiego, obowiązujących w danym okresie i uzgodnionych z Zamawiającym. W przypadku, jeśli wynikający z dokumentacji zakres robót podlegających zamianie nie został uwzględniony przez Wykonawcę w pozycjach kosztorysu, stanowiącym załącznik do „HRF”, ilość jednostek przedmiarowych zakresu robót podlegającego zamianie zostanie określona na podstawie przedmiaru sporządzonego w oparciu o dokumentację projektową. Tak sporządzone kosztorysy po uprzednim ich sprawdzeniu Zamawiającego, będą stanowiły podstawę zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w formie aneksu do Umowy. 17. W przypadku konieczności przerwania robót lub ograniczenia zakresu rzeczowego Przedmiotu Umowy, Wykonawca nie będzie dochodził roszczeń z tego tytułu, z zastrzeżeniem, że w tym przypadku Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za roboty faktycznie wykonane oraz koszty robót zabezpieczających, o ile zostaną potwierdzone w protokole inwentaryzacji. W tym celu Zamawiający sporządzi przy udziale Wykonawcy protokół inwentaryzacji, na dzień przerwania robót, a Wykonawca zabezpieczy przerwane roboty w zakresie uzgodnionym przez Zamawiającego i Wykonawcę. Wynagrodzenie za wykonanie ewentualnych robót zabezpieczających zostanie ustalone w kosztorysach sporządzonych metodą szczegółową, przy zastosowaniu danych wyjściowych do kosztorysowania określonych w ust. 5 nin. §. Tak sporządzony kosztorys po uprzednim jego sprawdzeniu i zatwierdzeniu przez Zamawiającego będzie stanowił podstawę ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy. 18. Sposób obliczenia należnego wynagrodzenia Wykonawcy z tytułu wykonania części Umowy będzie następujący: 1) w przypadku odstąpienia od całego elementu robót określonego w „HRF” nastąpi odliczenie wartości tego elementu od ogólnej wartości Przedmiotu Umowy; 2) w przypadku odstąpienia od części robót z danego elementu określonego w „HRF”, obliczenie wykonanej części tego elementu nastąpi na podstawie kosztorysów określonych w ust. 5 nin. §, a zatwierdzonych przez Zamawiającego. 19. Wykonawca oświadcza, że dysponuje odpowiednimi zasobami finansowymi umożliwiającymi wykonanie Przedmiotu Umowy. 20. Po bezskutecznym upływie terminu wyznaczonego Wykonawcy przez Zamawiającego na dokonanie uzgodnień lub wykonanie czynności, o których mowa w ust. 5, 6 i 7 nin. §. Zamawiający może dokonać ich jednostronnie i są one wiążące dla Stron. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2018-02-06, godzina:
10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
Polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: 1. Miejsce składania ofert: Starostwo powiatowe w Pucku, ul. E. Orzeszkowej 5 84-100 Puck – sekretariat do dnia 06.02.2018 r., do godziny 10.00 zaadresować zgodnie z opisem przedstawionym w rozdziale XII SIWZ. 2. Decydujące znaczenie dla oceny zachowania terminu składania ofert ma data i godzina wpływu oferty do Zamawiającego, a nie data jej wysłania przesyłką pocztową czy kurierską. 3. Oferta złożona po terminie zostanie zwrócona wykonawcy zgodnie z zasadami określonymi w art. 84 ust. 2 ustawy PZP. 4. Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego – sala konferencyjna, w dniu 06.02.2018 r., o godzinie 10.10.