Ogłoszenie nr 506577-N-2018 z dnia 2018-01-17 r.

Filharmonia Sudecka: „Pełnienie roli Inżyniera Kontraktu – Inwestora Zastępczego w projekcie pn.: Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu

Zamówienie finansowane ze środków publicznych, w tym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020 oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Filharmonia Sudecka, krajowy numer identyfikacyjny 00078675600000, ul. Słowackiego  4 , 58-300   Wałbrzych, woj. brak, państwo Polska, tel. 748 423 287, , e-mail a_simm@filharmonia-sudecka.pl, info@filharmonia-sudecka.pl, faks 748 423 289.
Adres strony internetowej (URL):
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny (proszę określić):
Instytucja kultury

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
http://www.filharmonia-sudecka.pl/


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
http://www.filharmonia-sudecka.pl/pl/bip/69/459


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
PISEMNY
Adres:
Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, z siedzibą przy ul. Słowackiego 4, 58-300 Wałbrzych, sekretariat II piętro


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
„Pełnienie roli Inżyniera Kontraktu – Inwestora Zastępczego w projekcie pn.: Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu”

Numer referencyjny:


Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

tylko jednej części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Wykonawcy - Inżyniera Kontraktu – Inwestora Zastępczego wraz z nadzorem inwestorskim dla robót związanych z modernizacją obiektów (całych lub ich części) stanowiących siedzibę Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. W skład infrastruktury instytucji kultury, dla której przewidywane są roboty modernizacyjne, wchodzą: budynek sali koncertowej (całość) – zlokalizowany między ulicami Juliusza Słowackiego i Dmowskiego w Wałbrzychu, działka numer 243, obręb: 0027, Śródmieście Nr 27, jednostka ewidencyjna: 022109_1 Wałbrzych, budynek Dmowskiego 1 (część w obrębie: piwnicy, parteru i pierwszego piętra) – wpisany do rejestru zabytków decyzją z dnia 16 marca 1979 roku pod numerem 727/WŁ, zlokalizowany w Wałbrzychu, działka numer 243, obręb: 0027, Śródmieście Nr 27, jednostka ewidencyjna: 022109_1 Wałbrzych, budynek Słowackiego 4a (część w obrębie: parteru) – wpisany do rejestru zabytków decyzją z dnia 16 marca 1979 roku pod numerem 724/WŁ, zlokalizowany w Wałbrzychu, działka numer 250/1, obręb: 0027, Śródmieście Nr 27, jednostka ewidencyjna: 022109_1 Wałbrzych, budynek Słowackiego 4 (część - wszystkie piętra z pominięciem części piwnic oraz lokali komercyjnych w obrębie parteru) – wpisany do rejestru zabytków decyzją z dnia 16 marca 1979 roku pod numerem 724/WŁ, zlokalizowany w Wałbrzychu, działka numer 251, obręb: 0027, Śródmieście Nr 27, jednostka ewidencyjna: 022109_1 Wałbrzych, łącznik na działce 242/2 – wyjście ewakuacyjne z Sali Koncertowej oraz wejście na I piętro obiektu przy ul. Dmowskiego 1, w części użytkowanej przez instytucję kultury, podwórko na działce 250/2 – ogrodzone zarysami obiektów: Sali Koncertowej, Słowackiego 4 i Słowackiego 4a. Zadanie to jest przedmiotem wniosku nr RPDS.04.03.01-02-0035/16, złożonego do naboru nr RPDS.04.03.01.IZ.00-02-112/16 dla EFRR, RPO WD 2014 – 2020, oś priorytetowa 4 – Środowisko i zasoby, działanie 4.3 – Dziedzictwo kulturowe, poddziałanie 4.3.1 – Dziedzictwo kulturowe – konkurs horyzontalny, na który Zamawiający uzyskał dofinansowanie. Zamawiający planuje więc współfinansowanie tego zadania ze środków Unii Europejskiej oraz z Budżetu Województwa Dolnośląskiego. Tym samym Wykonawca – Inżynier Kontraktu – Inwestor Zastępczy zobowiązany będzie do realizacji przedmiotu zamówienia w zgodzie z wszelkimi dokumentami programowymi dla EFRR RPO WD 2014 – 2020 oraz stosowania się do zapisów umów i porozumień o dofinasowanie realizacji zadania. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ZNAJDUJE SIĘ W PRZEDMIOTOWEJ SIWZ.


II.5) Główny kod CPV:
71540000-5

Dodatkowe kody CPV:

Kod CPV
71247000-1
71310000-4
71520000-9



II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:
2018-05-31


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków:
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Na podstawie dokumentów potwierdzających, że Wykonawca – Inżynier Kontraktu – Inwestor Zastępczy jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej (kontraktowej i deliktowej) w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną 1 mln PLN (słownie: jeden milion złotych). Zakres ubezpieczenia obejmować będzie zdarzenia powstałe zarówno na obszarze terenu budowy jak i na osobach, mieniu i budynkach znajdujących się poza tym terenem, a mających związek z prowadzonymi robotami. Ubezpieczenie będzie obejmowało cały okres realizacji przedmiotu umowy przedłużony o 3 miesiące.
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: Zamawiający oczekuje przedstawienia wykazu zrealizowanych usług Inżyniera Kontraktu - Inwestora Zastępczego nad realizacją co najmniej: 1 (jednej) wykonanej zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończonej roboty budowlanej o wartości robót co najmniej 10 000 000 PLN brutto polegającej na remoncie, przebudowie lub rozbudowie obiektu użyteczności publicznej wpisanego do ewidencji zabytków lub rejestru zabytków, obejmującej co najmniej prace w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, elektrycznej w zakresie sieci, instalacjI i urządzeń: elektrycznych i elektroenergetycznych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: wodociągowych i kanalizacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych i gazowych. Za roboty wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone Zamawiający uważa, roboty dla których wydano świadectwo przejęcia lub końcowy protokół odbioru robót budowlanych. Zamawiający oczekuje dodatkowo przedstawienia posiadanego w zasobach oferenta: Zespołu nadzorującego opracowanie dokumentacji projektowej i sprawdzającego dokumentację. Zespół ten winien składać się z minimum dwóch (2) osób posiadających uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń, zgodnie z zapisami ustawy Prawo budowlane w specjalnościach: a) architektonicznej, b) konstrukcyjno – budowlanej, c) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, d) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, Zamawiający oczekuje dodatkowo przedstawienia przez oferenta poświadczenia spełnienia warunku zapisanego decyzji nr 1578/2017 z dnia 21 grudnia 2017 roku – Pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku – wydanej Zamawiającemu przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków / Delegatura w Wałbrzychu – cytat poniżej: „Pozwolenie udzielane jest pod warunkiem powierzenia obowiązku kierowania robotami budowlanymi i wykonywania nadzoru inwestorskiego osobom posiadającym kwalifikacje, o których mowa w art. 37c ww. ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.” 2) posiadanie zdolności zawodowych w zakresie świadczenia usług: Wykonawca musi wykazać, że dysponuje następującymi osobami, skierowanymi przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnych za świadczenia usług: A. Ekspert 1 - Kierownik Zespołu (dyspozycyjność w trakcie realizacji robót budowlanych na placu budowy w każdym dniu roboczym), posiadający: wyższe wykształcenie techniczne, doświadczenie w kierowaniu zespołem ludzi prowadzącym nadzór inwestorski nad realizacją minimum dwóch zakończonych robót budowlanych o wartości co najmniej 10 000 000 PLN brutto każda, polegających na remoncie, przebudowie lub rozbudowie obiektu użyteczności publicznej wpisanego do ewidencji zabytków lub rejestru zabytków, obejmującej co najmniej prace w specjalności konstrukcyjno - budowlanej, elektrycznej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: elektrycznych i elektroenergetycznych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: wodociągowych i kanalizacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych i gazowych. B. Ekspert 2 – Inspektor nadzoru w specjalności konstrukcyjno - budowlanej, posiadający: wyższe wykształcenie techniczne, odpowiednie do pełnionej funkcji aktualne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, co najmniej 5 lat doświadczenia jako inspektor nadzoru branży konstrukcyjno-budowlanej, co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Kultury z 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych (Dz.U. z 2004 r. Nr 150 poz.1579) lub posiadający uprawnienia do kierowania robotami na obiektach zabytkowych, o których mowa w § 13 powołanego wyżej rozporządzenia. Praktyka nie musi być ciągła jednak suma poszczególnych prac przy zabytkach nieruchomych musi wynosić co najmniej 2 lata. doświadczenie zawodowe na stanowisku inspektora nadzoru robót konstrukcyjno – budowlanych, przy realizacji co najmniej jednej zakończonej roboty budowlanej o wartości co najmniej 10 000 000 PLN brutto, polegającej na wielobranżowym remoncie, przebudowie lub rozbudowie obiektu użyteczności publicznej wpisanego do ewidencji zabytków lub rejestru zabytków. C. Ekspert 3 – Inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, posiadający: wykształcenie techniczne, odpowiednie do pełnionej funkcji aktualne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci i instalacji sanitarnych, co najmniej 5 lat doświadczenia jako inspektor nadzoru specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, doświadczenie zawodowe na stanowisku Inspektora nadzoru robót sanitarnych przy realizacji, co najmniej jednej zakończonej roboty budowlanej o wartości co najmniej 10 000 000 PLN brutto, polegającej na wielobranżowym remoncie, przebudowie lub rozbudowie obiektu użyteczności publicznej, D. Ekspert 4 – Inspektor nadzoru w specjalności elektrycznej, posiadający: wykształcenie techniczne, odpowiednie do pełnionej funkcji aktualne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci i instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych co najmniej 2 lata doświadczenia jako inspektor nadzoru specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci i instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych, doświadczenie zawodowe na stanowisku inspektora nadzoru robót elektrycznych, przy realizacji co najmniej jednej zakończonej roboty budowlanej o wartości co najmniej 10 000 000 PLN brutto, polegającej na wielobranżowym remoncie, przebudowie lub rozbudowie obiektu użyteczności publicznej, Za roboty zakończone Zamawiający uważa, roboty dla których wydano świadectwo przejęcia lub końcowy protokół odbioru robót budowlanych. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji inspektora nadzoru przez jedną osobę jedynie w specjalnościach wymienionych dla (A – Ekspert 1 z B – Ekspert 2). Innych zaproponowanych w ofercie form łączenia funkcji inspektora nadzoru Zamawiający nie zaakceptuje. Funkcje wskazane w C – Ekspert 3, D – Ekspert 4, winny być wykazane i obsadzone osobnymi inspektorami. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji inspektora nadzoru i członka zespołu nadzorującego opracowanie dokumentacji projektowej i sprawdzającego dokumentację w określonej specjalności budowlanej, jedynie w przypadku gdy osoby posiadają równocześnie uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi i do projektowania. Posiadane przez w/w Ekspertów i członków zespołu sprawdzającego dokumentację uprawnienia w wymaganym zakresie, stosownie do wymagań określonych w ogłoszeniu i SIWZ, powinny być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r., Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) oraz aktualnym obowiązującym rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. nr 83 z 2006 r., poz. 578 z późn. zm.). Każdy członek Zespołu Ekspertów - inspektorów nadzoru i członek Zespołu nadzorującego sporządzanie i sprawdzanie dokumentacji musi wykazać się aktualną przynależnością do właściwej izby inżynierów budownictwa i posiadaniem wymaganego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w związku z wykonywaniem samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie. Osoby, które posiadają uzyskane przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego odpowiednie do realizacji przedmiotu zamówienia, do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie i zachowały uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie wykazują te dokumenty jako obowiązujące. Zamawiający określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza, odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 ze zm) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U z 2008 r., Nr 63, poz. 394). Wskazane osoby powinny biegle posługiwać się językiem polskim. W przypadku, gdy wskazane osoby nie wykazują się biegłą znajomością języka polskiego Wykonawca jest zobowiązany zapewnić co najmniej jednego tłumacza na okres realizacji umowy, w celu realizacji potrzeb wynikających z wykonywanego zamówienia. Wykonawca – Inżynier Kontraktu – Inwestor Zastępczy zobowiązany jest do zapewnienia obsługi zadania przez wskazanych w ofercie pracowników. Podczas nieobecności jakiegokolwiek eksperta z listy przedstawionej Zamawiającemu, wynikającej np. z urlopu lub choroby, Wykonawca – Inżynier Kontraktu ma zapewnić zastępstwo krótkoterminowe, dla uniknięcia opóźnień w realizacji robót kontraktowych. Takie zastępstwo będzie zaproponowane uprzednio na piśmie wraz z CV i wymaga zaakceptowania przez Zamawiającego.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 3 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 5 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 6 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1. Potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia zgodnie z art.. 24 ust. 1 pkt. 12-23 oraz ust. 5 pkt. 1-8 Pzp na podstawie załączonego do oferty przetargowej oświadczenia oraz dokumentów do których przekazania zostanie wezwany Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą tj. : 1) posiadanie odpisu z właściwego rejestru Na podstawie odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 1 ustawy. 2) posiadanie zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego że Wykonawca nie zalega z uiszczaniem podatków Na podstawie zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego,że Wykonawca – Inżynier Kontraktu – Inwestor Zastępczy nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca – Inżynier Kontraktu – Inwestor Zastępczy zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. 3) posiadanie zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej ZUS lub KRUS potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne Na podstawie zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej ZUS lub KRUS, albo innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca – Inżynier Kontraktu – Inwestor Zastępczy nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotnie, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. Jeżeli Wykonawca – Inżynier Kontraktu – Inwestor Zastępczy ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu zamiast dokumentów wymienionych w: - pkt.2 : A. Ppkt. 1, 2, 3 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że : - ppkt. 1- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości (wystawiony nie wcześniej niż 6 m-cy przed upływem terminu składania ofert), - ppkt. 2, 3- nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo, że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. (wystawiony nie wcześniej niż 3 m-ce przed upływem terminu składania ofert), B. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca – Inżynier Kontraktu – Inwestor Zastępczy ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się w/w dokumentów, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy – Inżyniera Kontraktu – Inwestora Zastępczego, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy – Inżyniera Kontraktu – Inwestora Zastępczego lub miejsce zamieszkania tej osoby. C. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę – Inżyniera Kontraktu – Inwestora Zastępczego, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym Wykonawca – Inżynier Kontraktu – Inwestor Zastępczy ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu. e) PODMIOTY WSPÓLNIE UBIEGJACE SIĘ O ZAMOWIENIE Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, że nie podlegają wykluczeniu zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt. 12-23 oraz ust. 5 pkt. 1-8 ustawy Pzp oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia. Dokumenty, do których przekazania zostanie wezwany Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zgodnie z art. 26 ustawy Pzp. 1) Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 1 ustawy. 2) Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. 3) Zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej ZUS lub KRUS albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotnie, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. 4) Wykaz wykonanych usług (Inżyniera Kontraktu/Inwestora Zastępczego), a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów- oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert o dopuszczenie do udziału w postępowaniu tj: 1 (jednej) wykonanej zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończonej roboty budowlanej o wartości robót co najmniej 10 000 000 PLN brutto polegającej na remoncie, przebudowie lub rozbudowie obiektu użyteczności publicznej wpisanego do ewidencji zabytków lub rejestru zabytków, obejmującej co najmniej prace w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, elektrycznej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: elektrycznych i elektroenergetycznych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: wodociągowych i kanalizacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych i gazowych. ( załącznik nr 4). 5) Dokumenty potwierdzające że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną 1 MLN ( słownie : 1 milion złotych). 6) Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego (eksperci i osoby zespołu nadzorującego opracowanie i sprawdzanie dokumentacji projektowej), (zgodny z pkt. 6 ppkt. 1 i 2) – załącznik nr 5. 12. GRUPA KAPITAŁOWA Wykonawca – Inżynier Kontraktu, zgodnie z art. 24 ust. 11 w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp., przekaże Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca – Inżynier Kontraktu – Inwestor Zastępczy może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

1) posiadanie zdolności technicznych w zakresie świadczenia usług: Na podstawie wykazu wykonanych usług, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 2) posiadanie zdolności zawodowych w zakresie świadczenia usług: wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacja na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a takze zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacja o podstawie do dysponowania tymi osobami. 3) sytuacja ekonomiczna dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sume gwarancyjna 1 mln PLN (słownie: jeden milion złotych).

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
Na podstawie art. 45 ust. 1 Pzp Zamawiający żąda od Wykonawcy – Inżyniera Kontraktu – Inwestora Zastępczego wniesienia wadium. 1. Zamawiający określa kwotę wadium w wysokości: 6.000 zł (słownie: sześć tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium ma być wniesione przed upływem terminu składania ofert, w jednej lub kilku formach podanych w art. 45 ust. 6 Pzp. 3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w BZ WBK 41 1090 2271 0000 0001 2347 7145  Kserokopię polecenia przelewu załącza się do oferty. 4. W przypadku wniesienia wadium w poręczeniach lub gwarancjach, ich złożenia należy dokonać w sekretariacie Zamawiającego, a kserokopię z potwierdzeniem złożenia należy załączyć do oferty. Złożenie ma być dokonane przed terminem składania ofert. 5. Jeżeli złożenie oferty następuje za pośrednictwem poczty lub przesyłką kurierską, to oryginał poręczenia lub gwarancji ma być załączony do oferty. 6. Poręczenie lub gwarancja ma zawierać zapis uwzględniający wszystkie trzy warunki zatrzymania wadium, określone w art. 46 ust. 4a i ust. 5 Pzp. Ma również zawierać oświadczenie o bezwarunkowym zobowiązaniu do zapłaty wskazanej kwoty. W przeciwnym wypadku poręczenie lub gwarancja nie będzie spełniała wymagań Zamawiającego. 7. Zwrot lub zatrzymanie wadium następuje w przypadkach określonych w art. 46 Pzp.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem)
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena60,00
Doświadczenie osób przewidzianych do realizacji zamówienia40,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zmiana postanowień umowy może nastąpić za zgodą obydwu stron wyrażoną na piśmie,w formie aneksu do umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany. Zamawiający przewiduje możliwość wystąpienia następujących okoliczności (wymienionych poniżej), które mogą skutkować wnioskami stron o zmianę postanowień zawartej umowy: przesunięcie terminu realizacji umowy z Wykonawcą Inżynierem Kontraktu – Inwestorem Zastępczym, w zależności od daty zakończenia i rozliczenia robót, zmiany terminu realizacji robót, zmiany obowiązywania okresu pogwarancyjnego, zmiany osób realizujących przedmiot umowy po stronie Wykonawcy – Inżyniera Kontraktu – Inwestora Zastępczego. Zmiana którejkolwiek z osób w trakcie realizacji przedmiotu niniejszej umowy, musi być uzasadniona przez Wykonawcę – Inżyniera Kontraktu – Inwestora Zastępczego na piśmie i wymaga pisemnego zaakceptowania przez Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje taką zmianę w terminie 7 dni od daty przedłożenia propozycji i wyłącznie wtedy, gdy kwalifikacje i doświadczenie wskazanych osób będą takie same lub wyższe od kwalifikacji i doświadczenia osób wymaganego postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zmiany terminu na skutek działań osób trzecich lub organów władzy publicznej, które spowodują przerwanie lub czasowe zawieszenie realizacji zamówienia, zamiany terminu realizacji umowy w przypadku działania siły wyższej (np. klęski żywiołowe, strajki), mającej bezpośredni wpływ na terminowość usługi lub robót budowlanych, zmiany zakresu zadania, będącej wynikiem uzyskania przez Zamawiającego dofinansowania ze strony EFRR, RPO WD 2014 – 2020 oraz z BWD w kwocie niższej niż oczekiwana na realizację całego zadania pn. „Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu”, zmiany przedmiotu zamówienia w zakresie kontraktu na roboty (budowlane –montażowe - wyposażeniowe) w przypadku wystąpienia robót zamiennych, zmiana ta nie może powodować podwyższenia wynagrodzenia Wykonawcy – Inżyniera Kontraktu – Inwestora Zastępczego, zmiany terminu realizacji umowy w przypadku wystąpienia przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego, zmiany podwykonawców zaakceptowanej przez Zamawiającego, pod warunkiem, że nowy podwykonawca wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazany na etapie postępowania o zamówienie publiczne dotychczasowy podwykonawca, gdy zmiana sposobu realizacji zamówienia będzie wynikać ze zmian w obowiązujących przepisach prawa bądź wytycznych mających wpływ na realizację przedmiotu umowy, zmiany stawki podatku VAT. Z Wykonawcą, który złoży najkorzystniejszą ofertę w niniejszym postępowaniu, zostanie podpisana umowa, której wzór stanowi załącznik nr 7 do formularza oferty. Zamawiający nie dopuszcza możliwości przesłania zawartej umowy do podpisania przez Wykonawcę – Inżyniera Kontraktu za pośrednictwem poczty.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2018-01-31, godzina: 14:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> POLSKI

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






Rozmiar pliku: 18910 KB
Ogłoszenie nr 500037809-N-2018 z dnia 20-02-2018 r.
Filharmonia Sudecka: "Pełnienie roli Inżyniera Kontraktu - Inwestora Zastępczego w projekcie pn.: Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu"

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak
Nazwa projektu lub programu
"Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu"

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 506577-N-2018

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie zostało przeprowadzone przez centralnego zamawiającego
tak


I. 1) NAZWA I ADRES:
Filharmonia Sudecka, Krajowy numer identyfikacyjny 00078675600000, ul. Słowackiego  4, 58-300   Wałbrzych, woj. brak, państwo Polska, tel. 748 423 287, e-mail a_simm@filharmonia-sudecka.pl, info@filharmonia-sudecka.pl, faks 748 423 289.
Adres strony internetowej (url): www.filharmonia-sudecka.pl

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Jednostki organizacyjne administracji samorządowej
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

"Pełnienie roli Inżyniera Kontraktu - Inwestora Zastępczego w projekcie pn.: Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu"

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
ZP-1/2018

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia/postępowania przetargowego było pełnienie funkcji Wykonawcy - Inżyniera Kontraktu – Inwestora Zastępczego wraz z nadzorem inwestorskim dla robót związanych z modernizacją obiektów (całych lub ich części) stanowiących siedzibę Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. W skład infrastruktury instytucji kultury, dla której przewidywane są roboty modernizacyjne, wchodzą: • budynek sali koncertowej (całość) – zlokalizowany między ulicami Juliusza Słowackiego i Dmowskiego w Wałbrzychu, działka numer 243, obręb: 0027, Śródmieście Nr 27, jednostka ewidencyjna: 022109_1 Wałbrzych, • budynek Dmowskiego 1 (część w obrębie: piwnicy, parteru i pierwszego piętra) – wpisany do rejestru zabytków decyzją z dnia 16 marca 1979 roku pod numerem 727/WŁ, zlokalizowany w Wałbrzychu, działka numer 243, obręb: 0027, Śródmieście Nr 27, jednostka ewidencyjna: 022109_1 Wałbrzych, • budynek Słowackiego 4a (część w obrębie: parteru) – wpisany do rejestru zabytków decyzją z dnia 16 marca 1979 roku pod numerem 724/WŁ, zlokalizowany w Wałbrzychu, działka numer 250/1, obręb: 0027, Śródmieście Nr 27, jednostka ewidencyjna: 022109_1 Wałbrzych, • budynek Słowackiego 4 (część - wszystkie piętra z pominięciem części piwnic oraz lokali komercyjnych w obrębie parteru) – wpisany do rejestru zabytków decyzją z dnia 16 marca 1979 roku pod numerem 724/WŁ, zlokalizowany w Wałbrzychu, działka numer 251, obręb: 0027, Śródmieście Nr 27, jednostka ewidencyjna: 022109_1 Wałbrzych, • łącznik na działce 242/2 – wyjście ewakuacyjne z Sali Koncertowej oraz wejście na I piętro obiektu przy ul. Dmowskiego 1, w części użytkowanej przez instytucję kultury, • podwórko na działce 250/2 – ogrodzone zarysami obiektów: Sali Koncertowej, Słowackiego 4 i Słowackiego 4a.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

nie

II.5) Główny Kod CPV:
71540000-5

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
12/02/2018

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
134070

Waluta
PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  1
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  1
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: Przedsiębiorstwo "Inwestbud" Spółka z o.o. w Wałbrzychu
Email wykonawcy: biuro@inwestbud.biz
Adres pocztowy: {Dane ukryte}
Kod pocztowy: 58-306
Miejscowość: Wałbrzych
Kraj/woj.: dolnośląskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
134070
Oferta z najniższą ceną/kosztem 134070
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 134070
Waluta: PLN

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 

Adres: ul. Słowackiego  4, 58-300   Wałbrzych
woj. brak
Dane kontaktowe: email: a_simm@filharmonia-sudecka.pl, info@filharmonia-sudecka.pl
tel: 748 423 287,
fax: 748 423 289
Termin składania wniosków lub ofert:
2018-01-30
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 506577-N-2018
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2018-01-16
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 120 dni
Wadium: 60 ZŁ
Szacowana wartość* 2 000 PLN  -  3 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: http://www.filharmonia-sudecka.pl/pl/bip/69/459
Informacja dostępna pod: http://www.filharmonia-sudecka.pl/pl/bip/69/459
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71247000-1 Nadzór nad robotami budowlanymi
71310000-4 Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
71520000-9 Usługi nadzoru budowlanego
71540000-5 Usługi zarządzania budową
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
"Pełnienie roli Inżyniera Kontraktu - Inwestora Zastępczego w projekcie pn.: Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu" Przedsiębiorstwo "Inwestbud" Spółka z o.o. w Wałbrzychu
Wałbrzych
2018-02-19 134 070,00