Wykonanie systemu telewizji przemysłowej do obserwacji przeciwpożarowej lasów
Opis przedmiotu przetargu: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie systemu telewizji przemysłowej do obserwacji przeciwpożarowej lasów.Zamówienie dotyczy wyposażenia 2 istniejących punktów obserwacyjnych w specjalistyczne urządzenia telewizji przemysłowej, przeznaczonej do obserwacji obszarów leśnych (opis i lokalizacja istniejących punktów obserwacyjnych - w tabeli poniżej) wraz z niezbędną do realizacji zamówienia dokumentacją, koniecznymi uzgodnieniami i pozwoleniami. Sterowanie pracą kamer oraz odbiór obrazu z kamer TV przemysłowej zlokalizowanych na wieżach obserwacyjnych, będzie się odbywać w Punkcie Alarmowo-Dyspozycyjnym zlokalizowanym przy siedzibie Nadleśnictwa Grotniki - Zgierz ul. Ogrodnicza 6-8. Przesył obrazu i sterowanie odbywać się będzie miedzy Punktem Alarmowo-Dyspozycyjnym Nadleśnictwa Grotniki a wieżami obserwacyjnymi bezprzewodowo (drogą radiową), bezpośrednio lub z wykorzystaniem punktów pośrednich. 6. Wymagania ogólne: Telewizyjny zestaw urządzeń do wczesnego wykrywania zagrożenia pożarowego terenów leśnych musi obejmować głowicę obrotową z zespołem wizyjnym w hermetycznej obudowie, niezbędne układy zasilania z ochroną przed przepięciami, dedykowany panel sterujący zintegrowany z 3 osiowym joystickiem, zapewniający pełną obsługę urządzeń systemu oraz telewizor LCD LED, FullHD z wejściami HDMI 1.3 ( przekątna ekranu minimum 32 cali). Urządzenia muszą umożliwiać prowadzenie obserwacji w promieniu 20 km w sprzyjających warunkach atmosferycznych przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu i trwałości mechaniki. Elementy montowane na zewnątrz pomieszczeń muszą gwarantować właściwą pracę przy pełnym zakresie wilgotności względnej powietrza (od 0 do 100 %) w zakresie temperatur od - 10°C do +50°C i być odporne na opady atmosferyczne. Głowica (napędy) i zespół wizyjny (kamera i obiektyw) muszą być zintegrowane i stanowić zwartą konstrukcję we wspólnej obudowie, odporną na działanie czynników atmosferycznych, w szczególności na napór wiatru. Obudowa z zespołem wizyjnym musi być mocowana w pozycji stojącej. Stopa obudowy musi być przykręcana do platformy wieży lub masztu, a żaden fragment mocowania urządzenia nie może przesłaniać widzenia kamery. Nie dopuszcza się szyby w obudowie lub innej przeźroczystej osłony kamery i obiektywu wykonanych z tworzyw sztucznych. Urządzenia muszą być przystosowane do transmisji radiowej sygnału wizji HDTV i sterowania, z zabezpieczeniem przed możliwością niezamierzonego pozostawienia urządzeń w pracy. Nie dopuszcza sie rozwiązań opartych na PC lub innego typu komputerach. W żadnym znaczeniu nie traktuje sie, jako komputer PC sytemu typu embedded, czyli dedykowanego pod konkretne zastosowanie systemu mikroprocesorowego. Szczegółowe informacje o przedmiocie zamówienia znajduja sie Specyjikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Zgierz: Wykonanie systemu telewizji przemysłowej do obserwacji przeciwpożarowej lasów
Numer ogłoszenia: 498044 - 2012; data zamieszczenia: 07.12.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Nadleśnictwo Grotniki , ul. Ogrodnicza 6/8, 95-100 Zgierz, woj. łódzkie, tel. 0-42 7190735, 7163963, 7190735, faks 0-42 7190736.
Adres strony internetowej zamawiającego:
http://www.lodz.lasy.gov.pl/web/grotniki
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: PGL LP.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie systemu telewizji przemysłowej do obserwacji przeciwpożarowej lasów.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie systemu telewizji przemysłowej do obserwacji przeciwpożarowej lasów.Zamówienie dotyczy wyposażenia 2 istniejących punktów obserwacyjnych w specjalistyczne urządzenia telewizji przemysłowej, przeznaczonej do obserwacji obszarów leśnych (opis i lokalizacja istniejących punktów obserwacyjnych - w tabeli poniżej) wraz z niezbędną do realizacji zamówienia dokumentacją, koniecznymi uzgodnieniami i pozwoleniami. Sterowanie pracą kamer oraz odbiór obrazu z kamer TV przemysłowej zlokalizowanych na wieżach obserwacyjnych, będzie się odbywać w Punkcie Alarmowo-Dyspozycyjnym zlokalizowanym przy siedzibie Nadleśnictwa Grotniki - Zgierz ul. Ogrodnicza 6-8. Przesył obrazu i sterowanie odbywać się będzie miedzy Punktem Alarmowo-Dyspozycyjnym Nadleśnictwa Grotniki a wieżami obserwacyjnymi bezprzewodowo (drogą radiową), bezpośrednio lub z wykorzystaniem punktów pośrednich. 6. Wymagania ogólne: Telewizyjny zestaw urządzeń do wczesnego wykrywania zagrożenia pożarowego terenów leśnych musi obejmować głowicę obrotową z zespołem wizyjnym w hermetycznej obudowie, niezbędne układy zasilania z ochroną przed przepięciami, dedykowany panel sterujący zintegrowany z 3 osiowym joystickiem, zapewniający pełną obsługę urządzeń systemu oraz telewizor LCD LED, FullHD z wejściami HDMI 1.3 ( przekątna ekranu minimum 32 cali). Urządzenia muszą umożliwiać prowadzenie obserwacji w promieniu 20 km w sprzyjających warunkach atmosferycznych przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu i trwałości mechaniki. Elementy montowane na zewnątrz pomieszczeń muszą gwarantować właściwą pracę przy pełnym zakresie wilgotności względnej powietrza (od 0 do 100 %) w zakresie temperatur od - 10°C do +50°C i być odporne na opady atmosferyczne. Głowica (napędy) i zespół wizyjny (kamera i obiektyw) muszą być zintegrowane i stanowić zwartą konstrukcję we wspólnej obudowie, odporną na działanie czynników atmosferycznych, w szczególności na napór wiatru. Obudowa z zespołem wizyjnym musi być mocowana w pozycji stojącej. Stopa obudowy musi być przykręcana do platformy wieży lub masztu, a żaden fragment mocowania urządzenia nie może przesłaniać widzenia kamery. Nie dopuszcza się szyby w obudowie lub innej przeźroczystej osłony kamery i obiektywu wykonanych z tworzyw sztucznych. Urządzenia muszą być przystosowane do transmisji radiowej sygnału wizji HDTV i sterowania, z zabezpieczeniem przed możliwością niezamierzonego pozostawienia urządzeń w pracy. Nie dopuszcza sie rozwiązań opartych na PC lub innego typu komputerach. W żadnym znaczeniu nie traktuje sie, jako komputer PC sytemu typu embedded, czyli dedykowanego pod konkretne zastosowanie systemu mikroprocesorowego. Szczegółowe informacje o przedmiocie zamówienia znajduja sie Specyjikacji Istotnych Warunków Zamówienia..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
tak.
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających- Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 stanowiących nie więcej niż 20% maksymalnej wartości zamówienia podstawowego i polegających na wykonaniu tego samego rodzaju zamówień w okresie 3 lat od udzielenia niniejszego zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
32.20.00.00-5, 32.24.00.00-7, 32.23.40.00-2, 32.23.10.00-1, 32.22.40.00-9.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 15.03.2013.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 2.000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) 2. Wadium może być wniesione w następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy: - w pieniądzu, wpłaconym wyłącznie na rachunek bankowy zamawiającego w banku BGŻ S.A. o/w Łódź nr 15203000451110000000199170, z dopiskiem na blankiecie: WADIUM NA PRZETARG ZG-5-2710-14/2012/ZP; - w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest poręczeniem pieniężnym; - w gwarancjach bankowych; - w gwarancjach ubezpieczeniowych; - w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.). 3. Nie dopuszcza się wnoszenia wadium w pieniądzu w siedzibie zamawiającego. Wadium wnoszone w formie: poręczenia bankowego lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, należy złożyć w formie oryginału w sekretariacie zamawiającego. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. 4. Wadium wniesione w pieniądzu musi wpłynąć na rachunek zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. Wadium wniesione w formie pieniężnej zamawiający będzie przechowywał na rachunku bankowym. 5. Wykonawca, który nie wniesie wadium zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona. 6. Zamawiający dokona zwrotu wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. 7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający dokona zwrotu wadium niezwłocznie po zawarciu umowy. 8. Zamawiający dokona niezwłocznie zwrotu wadium na pisemny wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu do składania ofert. 9. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizję bankową za przelew pieniędzy na rachunek wykonawcy. 10. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub pełnomocnictw, chyba że wykonawca ten udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie. 11. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, utraci wadium na rzecz zamawiającego w przypadku, gdy: - odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w niniejszej SIWZ i w złożonej ofercie; - nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; - zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuO zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia, to znaczy wykonali co najmniej dwa zamówienia polegające na wykonaniu systemu telewizji przemysłowej do obserwacji terenów leśnych w promieniu minimum 20 kilometrów w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, za łączną kwotę co najmniej 100.000,00 zł z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że dostawy te zostały wykonane należycie. Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach złożonych z ofertą
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuO zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej, to znaczy posiadają środki finansowe w kwocie co najmniej 50.000,00 zł lub zdolność do uzyskania kredytu w wysokości 50.000,00 zł. Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach złożonych z ofertą.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
-
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY , USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM
W zakresie potwierdzenia, że oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:
- opis urządzeń technicznych, instrukcję obsługi oraz środków stosowanych przez wykonawcę dostaw lub usług oraz opis zaplecza naukowo-badawczego wykonawcy, w celu potwierdzenia zapewnienia odpowiedniej jakości realizowanego zamówienia
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian w treści umowy jedynie w przypadku zaistnienia następujących okoliczności: a) wykonawca ma prawo wystąpić o zmianę terminu wykonania przedmiotu umowy w przypadku wystąpienia przyczyn niezależnych od obu stron umowy lub z powodu działania siły wyższej np. niekorzystnych warunków pogodowych uniemożliwiających terminowe wykonanie zamówienia.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_lodz/nadl_grotniki/zamowienia_publiczne
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Nadleśnictwo Grotniki z siedzibą w Zgierzu ul. Ogrodnicza 6/8, 95-100 Zgierz.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
14.12.2012 godzina 12:00, miejsce: Nadleśnictwo Grotniki z siedzibą w Zgierzu ul. Ogrodnicza 6/8 - sekretariat.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Zgierz: Wykonanie systemu telewizji przemysłowej do obserwacji przeciwpożarowej lasów
Numer ogłoszenia: 532520 - 2012; data zamieszczenia: 31.12.2012
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 498044 - 2012r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Nadleśnictwo Grotniki, ul. Ogrodnicza 6/8, 95-100 Zgierz, woj. łódzkie, tel. 0-42 7190735, 7163963, 7190735, faks 0-42 7190736.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: PGL LP.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie systemu telewizji przemysłowej do obserwacji przeciwpożarowej lasów.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie systemu telewizji przemysłowej do obserwacji przeciwpożarowej lasów. Zamówienie dotyczy wyposażenia 2 istniejących punktów obserwacyjnych w specjalistyczne urządzenia telewizji przemysłowej, przeznaczonej do obserwacji obszarów leśnych wraz z niezbędną do realizacji zamówienia dokumentacją, koniecznymi uzgodnieniami i pozwoleniami. Sterowanie pracą kamer oraz odbiór obrazu z kamer TV przemysłowej zlokalizowanych na wieżach obserwacyjnych, będzie się odbywać w Punkcie Alarmowo-Dyspozycyjnym zlokalizowanym przy siedzibie Nadleśnictwa Grotniki - Zgierz ul. Ogrodnicza 6-8. Przesył obrazu i sterowanie odbywać się będzie miedzy Punktem Alarmowo-Dyspozycyjnym Nadleśnictwa Grotniki a określoną w poniższej tabeli lokalizacją bezprzewodowo (drogą radiową), bezpośrednio lub z wykorzystaniem punktów pośrednich. Konieczność zastosowania punktów pośrednich niezbędnych do sterowania i przesyłu drogą radiową określi wykonawca. Wykonawca zaproponuje lokalizację punktów pośrednich. Wymagania ogólne: Telewizyjny zestaw urządzeń do wczesnego wykrywania zagrożenia pożarowego terenów leśnych musi obejmować głowicę obrotową z zespołem wizyjnym w hermetycznej obudowie, niezbędne układy zasilania z ochroną przed przepięciami, dedykowany panel sterujący zintegrowany z 3 osiowym joystickiem, zapewniający pełną obsługę urządzeń systemu oraz telewizor LCD LED, FullHD z wejściami HDMI 1.3 ( przekątna ekranu minimum 32 cali). Urządzenia muszą umożliwiać prowadzenie obserwacji w promieniu 20 km w sprzyjających warunkach atmosferycznych przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu i trwałości mechaniki. Elementy montowane na zewnątrz pomieszczeń muszą gwarantować właściwą pracę przy pełnym zakresie wilgotności względnej powietrza (od 0 do 100 %) w zakresie temperatur od - 10°C do +50°C i być odporne na opady atmosferyczne. Głowica (napędy) i zespół wizyjny (kamera i obiektyw) muszą być zintegrowane i stanowić zwartą konstrukcję we wspólnej obudowie, odporną na działanie czynników atmosferycznych, w szczególności na napór wiatru. Obudowa z zespołem wizyjnym musi być mocowana w pozycji stojącej. Stopa obudowy musi być przykręcana do platformy wieży lub masztu, a żaden fragment mocowania urządzenia nie może przesłaniać widzenia kamery. Nie dopuszcza się szyby w obudowie lub innej przeźroczystej osłony kamery i obiektywu wykonanych z tworzyw sztucznych. Urządzenia muszą być przystosowane do transmisji radiowej sygnału wizji HDTV i sterowania, z zabezpieczeniem przed możliwością niezamierzonego pozostawienia urządzeń w pracy. Nie dopuszcza sie rozwiązań opartych na PC lub innego typu komputerach. W żadnym znaczeniu nie traktuje sie, jako komputer PC sytemu typu embedded, czyli dedykowanego pod konkretne zastosowanie systemu mikroprocesorowego..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
32.20.00.00-5, 32.24.00.00-7, 32.23.40.00-2, 32.23.10.00-1, 32.22.40.00-9.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
27.12.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Przedsiębiorstwo Produkcyjne-Wdrożeniowe MANTA Sp. z o.o., {Dane ukryte}, 03-828 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 95000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
79000,00
Oferta z najniższą ceną:
79000,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
108500,00
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 49804420120 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2012-12-06 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 91 dni |
Wadium: | 1 ZŁ |
Szacowana wartość* | 33 PLN - 50 PLN |
Oferty uzupełniające: | TAK |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | http://www.lodz.lasy.gov.pl/web/grotniki |
Informacja dostępna pod: | Nadleśnictwo Grotniki z siedzibą w Zgierzu ul. Ogrodnicza 6/8, 95-100 Zgierz |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
32200000-5 | Aparatura transmisyjna do radiotelefonii, radiotelegrafii, transmisji radiowej i telewizyjnej | |
32224000-9 | Telewizyjna aparatura nadawcza | |
32231000-1 | Aparatura telewizyjna o obwodzie zamkniętym | |
32234000-2 | Kamery telewizyjne o obwodzie zamkniętym | |
32240000-7 | Kamery telewizyjne |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Wykonanie systemu telewizji przemysłowej do obserwacji przeciwpożarowej lasów | Przedsiębiorstwo Produkcyjne-Wdrożeniowe MANTA Sp. z o.o. Warszawa | 2012-12-31 | 79 000,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2012-12-31 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 322000005 322400007 322340002 322310001 322240009 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 79 000,00 zł Minimalna złożona oferta: 79 000,00 zł Ilość złożonych ofert: 2 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 79 000,00 zł Maksymalna złożona oferta: 108 500,00 zł |