TI Tytuł PL-Kępice: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 49004-2013
PD Data publikacji 13/02/2013
OJ Dz.U. S 31
TW Miejscowość KĘPICE
AU Nazwa instytucji Gmina Kępice
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 08/02/2013
DT Termin 21/03/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
IA Adres internetowy (URL) http://www.kepice.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

13/02/2013    S31    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Kępice: Usługi związane z odpadami

2013/S 031-049004

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Kępice
ul. Niepodległosci 6
Punkt kontaktowy: Gmina Kępice
Osoba do kontaktów: Barbara Żylis
77-230 Kępice
POLSKA
Tel.: +48 598576621
E-mail: bzylis@kepice.pl
Faks: +48 598576624

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.kepice.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Obrona
Porządek i bezpieczeństwo publiczne
Środowisko
Sprawy gospodarcze i finansowe
Zdrowie
Budownictwo i obiekty komunalne
Ochrona socjalna
Rekreacja, kultura i religia
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kępice w okresie od 01.07.2013 do 31.12.2014 roku
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Kępice
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, o kodzie 200301, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kępice z następujących miejscowości: Barcino, Barwiono, Biesowice, Biesowiczki, Bronowo, Brzezinka, Chorowo, Chorówko, Ciecholub, Darnowo, Gościeradz, Jabłoniec, Jabłonna, Kaczyno, Kawka, Kępice, Korzybie, Kotłowo, Łużki, Mielęcino, Mzdowiec, Mzdowo, Mzdówko, Obłęże, Osieki, Osowo, Płocko, Podgóry, Polichno, Przyjezierze, Przytocko, Pustowo, Warcino, Węgorzyno, Żelice, wskazanych na mapie stanowiącej załącznik nr 14 do SIWZ,
2) Szacunkowa ilość odpadów wynosi ok. 2200 [Mg/rok].
3) Ilość wytwarzanych odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Wyliczona ilość jest szacunkowa i może ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Podaną ilość należy traktować jako orientacyjną. Wykonawcy nie przysługuje prawo odszkodowania za nieosiągnięci wskazanej wielkości.
4) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości, zarówno zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny tj. papieru i tektury, szkła, tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych oraz odpadów ulegających biodegradacji, w tym zielonych. Szacunkową liczbę nieruchomości zamieszkałych, z których będą odbierane odpady komunalne zawiera Załącznik nr 10 i Załącznikiem nr 11 do SIWZ. W trakcie trwania zamówienia przewiduje się wzrost liczby nieruchomości zamieszkałych o 10 - 15%.
5) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości w pojemnikach o minimalnej pojemności 110 l.
6) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości z pojemników o minimalnej pojemności 110 l oraz z worków o pojemności od 60 do 120 1 z folii LDPE (zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości zamieszkałych).
7) Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć apteki i placówki służby zdrowia zlokalizowane na terenie Gminy Kępice, o których mowa w Załączniku nr 12 do SIWZ, w specjalnie oznakowane pojemniki przeznaczone na zbieranie przeterminowanych leków oraz opróżniać je po zgłoszeniu o ich wypełnieniu w najbliższym terminie odbioru odpadów komunalnych w danej miejscowości.
8) Wykonawca na zlecenie Zamawiającego zobowiązany jest do opróżniania punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych utworzonego przez Gminę Kępice, przy ul. ……………………….
9) Wykonawca raz w roku zobowiązany jest zorganizować odbiór odpadów komunalnych obejmujących odpady wielkogabarytowe bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych.
10) Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia raz w miesiącu, w dniu odbierania odpadów, właścicieli nieruchomości od których odbierane są odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny w worki o pojemności od 60 do 120 1 z folii LDPE przeznaczone na gromadzenie następujących frakcji odpadów:
a) papieru i tektury,
b) szkła,
c) tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych.
12) Wykonawca zobowiązany jest, w okresie od 1 kwietnia do 31 października, w dniu odbioru odpadów ulegających biodegradacji, w tym zielonych, do wyposażenia właścicieli nieruchomości, od których odbierane są odpady, w worki o pojemności od 60 do 120 1 z foli LDPE.
13) Worki powinny być oznaczone informacją o rodzaju gromadzonych w nich odpadach, nazwą, adresem oraz numerem telefonu Wykonawcy. Worki należy przekazać właścicielowi nieruchomości.
14) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości zgodnie z ustalonym przez Wykonawcę harmonogramem wywozu, zawartym w Załączniku nr 9 do SIWZ, z zastrzeżeniem, że odbiór w/w odpadów musi odbywać się w godzinach 7.00 - 18.00. Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia harmonogramu wywozu odpadów z terenu Gminy Kępice do 15 maja 2013r. Wszelkie zmiany harmonogramu będą wymagały zgody Zamawiającego, a Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia zmiany harmonogramu do każdej nieruchomości objętej odbieraniem odpadów komunalnych.
15) Wykonawca jest zobowiązany do realizacji „reklamacji” (nieodebranie z nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem, nie pozostawienie worków na odpady segregowane itp.) w przeciągu 24 godzin od otrzymania telefonu lub e-maila od Zamawiającego. O załatwieniu reklamacji należy niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.
16) Wykonawca na żądanie Zamawiającego wyposaży wskazane w załączniku nr do SIWZ nieruchomości w pojemniki o pojemności od 240 l do 1,1 m3, przeznaczone na gromadzenie odpadów zbieranych selektywnie (papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe) - szacunkowa liczba pojemników przeznaczonych na:
a) papier i tektura (makulatura) - X sztuk
b) szkło - X sztuk
c) tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe - X sztuk
17) W przypadku wyposażenia wskazane nieruchomości w pojemniki, o których mowa w pkt 16 -Wykonawca zobowiązuje się do utrzymywania pojemników w należytym stanie technicznymi, higienicznym poprzez ich dezynfekcję z częstotliwością co najmniej raz na dwa miesiące, do oczyszczania miejsc postoju pojemników oraz opróżniania pojemników z częstotliwością określoną w pkt 23,
18) Wykonawca do dnia 28 czerwca 2013 roku wyposaży nieruchomości wskazane przez Zamawiającego w Załączniku nr 10 do SWIZ ( z wyjątkiem nieruchomości wielolokalowych o których mowa w Załączniku nr 11) w worki z folii LDPE o pojemności od 60 do 120l, przeznaczone do gromadzenia frakcji odpadów. Komplet worków w okresie od 1 listopada do 31 marca składa się z 3 szt. z podziałem na frakcje: I - papier i tektura, II - szkło, III – tworzywo sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe, natomiast w okresie od 1 kwietnia do 31 października komplet worków składa się z 4 szt. z podziałem na fakcje: I - papier i tektura, II - szkło, III – tworzywo sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe, IV – odpady ulegające biodegradacji, w tym zielone.
19) Wykonawca zobowiązany jest, w okresach kwartalnych, przekładać Zamawiającemu karty przekazania odpadów do miejsca ich odzysku, recyklingu lub unieszkodliwienia, jako Załącznik do faktury za wykonanie usługi, w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy.
20) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji nieruchomości, z których zostały odebrane zmieszane i selektywnie zebrane frakcje odpadów.
21) Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych do wskazanych w „Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Pomorskiego 2018” regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych RIPOK Bierkowo bądź RIPOK Sierzno oraz do przekazywania selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21).
22) W przypadku gdy regionalna instalacja RIPOK Bierkowo bądź RIPOK Sierzno ulegnie awarii lub nie będzie mogła przyjmować odpadów z innych przyczyn, należy odpady komunalne dostarczyć do zastępczej instalacji obsługi regionu tj. RIPOK Bierkowo, RIPOK Sierzno, RIPOK Czarnówko, RIPOK Eko Dolina.
23) Wykonawca zobowiązany jest z częstotliwością do odbierania bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych następujących frakcji odpadów komunalnych:
a) zmieszane odpady komunalne:
- na obszarach wiejskich - co najmniej raz w miesiącu,
- w mieście, w zabudowie jednorodzinnej — co najmniej raz w miesiącu,
- w mieście, w zabudowie wielorodzinnej - dwa razy w tygodniu,
b) papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal, odpady wielomateriałowe
- na obszarach wiejskich - raz w miesiącu,
- w mieście, w zabudowie jednorodzinnej - raz w miesiącu,
- w mieście, w zabudowie wielorodzinnej - w cyklu dwu tygodniowym,
c) odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone, w okresie od 1 kwietnia do 31 października dwa razy w miesiącu,
d) odpady wielkogabarytowe - raz w roku.
24) Wykonawca zobowiązany jest:
a) posiadać co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompatującej
b) trwale i czytelnie oznakować pojazdy, w widocznym miejscu, firmą oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne,
c) zapewnić, aby konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed rozwiewanie i przed rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady,
d) wyposażyć pojazdy w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz system czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów. Systemy powinny umożliwiać weryfikację zapisanych danych,
e) przechowywać w swojej siedzibie dane o których mowa w pkt 24 ppkt d przez okres 2 lat od dnia ich zapisania,
f) wyposażyć pojazdy w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników,
g) zapewnić, aby pojazdy były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadały aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu
drogowym,
h) zabezpieczyć pojazdy i urządzenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich gromadzenia, przeładunku, a także transportu,
i) myć i dezynfekować pojazdy i urządzenia z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc, a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,
j) prowadzić dokumentację zawierającą informacje o stosowanych środkach dezynfekujących oraz o częstotliwości wykonywanej dezynfekcji pojazdów i urządzeń
k) pojazdy mogą być wyposażone w urządzenie do ważenia odpadów komunalnych,
25) Wykonawca zobowiązany jest posiadać bazę magazynowo - transportową usytuowaną w Gminie Kępice lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Kępice, na terenie, do którego posiada tytuł prawny,
26) Baza transportowo - magazynowa, o której mowa w pkt 25 musi spełniać następujące warunki:
a) teren bazy magazynowo - transportowej musi być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobą nieupoważnionym,
b) miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń go gruntu,
c) miejsce magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych powinno być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz przed działaniem czynników atmosferycznych,
d) teren bazy magazynowo – transportowej należy wyposażyć w urządzenia lub system zapewniający zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych, pochodzących z terenu bazy zgodnie z wymogami określonymi przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne,
e) na koniec każdego dnia roboczego pojazdy muszą być opróżnione z odpadów i parkowane wyłącznie na terenie bazy magazynowo -transportowej,
f) baza magazynowo - transportowa musi być wyposażona w punkt bieżącej konserwacji i napraw pojazdów, miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów, miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadające ilości zatrudnionych osób, stanowiska do selektywnego magazynowania selektywnie zbieranych odpadów z grupy odpadów komunalnych oraz w legalizowaną samochodową wagę najazdową – w przypadku gdy na terenie bazy zastępuje magazynowanie odpadów.
g) w przypadku braku w bazie magazynowo - transportowej punktu bieżącej konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsca do mycia i dezynfekcji pojazdów, Wykonawca zobowiązany jest udokumentować wykonywanie tych usług przez uprawnione podmioty zewnętrzne (dokumenty potwierdzające wykonywanie usług konserwacji i napraw oraz mycia i dezynfekcji pojazdów powinny być przechowywane w siedzibie Wykonawcy przez okres 2 lat),
27) Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć zaświadczenie o dokonaniu wpisu do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Kępic, zgodnie z przepisami art. 9b Ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z późn. zm.),
28) Wykonawca zobowiązany jest kontrolować realizowane przez właścicieli nieruchomości obowiązki w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku jego niedopełnienia Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odebrane odpady komunalne jako zmieszane odpady komunalne oraz powiadomić o tym Zamawiającego, niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu 7 dni, (zgodnie z protokołem, który będzie stanowił Załącznik nr 15 do SWIZ).
29) Wykonawca, stosownie do treści art. 9n Ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z późn. zm.) obowiązany jest do sporządzania kwartalnych sprawozdań i przekazywania ich Burmistrzowi Kępic w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy,
30) Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany jest osiągnąć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła oraz poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych w wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012r. poz. 645 z późn. zm.),
31) Wykonawca w okresie obowiązywania umowy jest zobowiązany ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania do wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012r. poz. 676 z późn. zm.).
W przypadku stwierdzenia, że usługi wykonywane są niezgodnie z obowiązującymi przepisami, Zamawiający może odmówić zapłaty i żądać ponownego wykonania usługi lub odstąpić od umowy z winy Wykonawcy z naliczeniem kary umownej.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90500000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT: 825 000 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.7.2013. Zakończenie 31.12.2014

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1 Zamawiający żąda wadium w wysokości: 15.000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100).
2 Wadium należy wnieść przed upływem terminu do składania ofert.
3 Wykonawca może wnieść wadium w:
1)pieniądzu,
2)poręczeniach bankowych,
3)gwarancjach bankowych,
4)gwarancjach ubezpieczeniowych,
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109 poz. 1158 z późn. zm.).
4 Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w BANK SPÓŁDZIELCZY w Ustce o/Kępice na konto Nr 10931510430040376820000030 z dopiskiem - „przetarg nieograniczony – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kępice w okresie od 01.07.2013 do 31.12.2014 roku.” Kopię przelewu należy dołączyć do oferty. Przy czym za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego.
5 W przypadku wniesienia wadium w pozostałych formach innych niż pieniądz określonych w pkt 3 ppkt 2 - 5 należy złożyć oryginał dokumentu wadium w kasie Urzędu Miejskiego w Kępicach, 77-230 Kępice, ul. Niepodległości 6 (w godz. 7.00 – 15.00), lub dołączyć oryginał dokumentu wadium do oferty, w osobnej koszulce - nie łączyć go na trwale z ofertą. Ponadto w obydwu przypadkach kopię dokumentu wadium potwierdzoną za zgodność z oryginałem (przez Wykonawcę) należy dołączyć do oferty.
6 Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 11.
7 Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8 Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9 Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt 6, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
10 Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
11 Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy PZP, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
12 Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
1)odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
2)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
3)awarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
13 Zamawiający, nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wzywa wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy.
14 W przypadku wniesienia odwołania po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie kieruje się jedynie do wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Warunki finansowe zostały określone we wzorze umowy- załącznik nr 7 do SIWZ
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy chcący wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za nie wykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Wykonawca ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego nie może podlegać wykluczeniu na podstawie art.24 ust.1 ustawy oraz zobowiązany jest spełnić warunki udziału w postępowaniu opisane w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w SIWZ na podstawie art. 22 ust.1 i 4 ustawy. Każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie nie może podlegać wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 ustawy .Ocena spełnienia braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust.1 ustawy dokonana zostanie na podstawie wymaganych dokumentów i oświadczeń i dokumentów wskazanych w pkt 2 poniżej, załączonych do oferty w niniejszym przetargu.
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1ustawy Zamawiający żąda:
1)oświadczenie Wykonawcy w trybie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy, sporządzone wg Załącznika nr 3 do SIWZ,
2)aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu do składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy (wg zał. nr 3,4 do SIWZ),
3)aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatnosci lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu- wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
4) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłaceniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przeiwdziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatnosci lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu- wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
5) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
6) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. Jeżeli w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art.24 ust.1 pkt 5-8 ustawy maja miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń- zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
4. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa pkt 2 powyżej:
1)ppkt 2-4 i 6- składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonywania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
2) ppkt 5- składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 4-8 ustawy.
5. Dokumenty o których mowa w pkt 4 ppkt 1 lit. a i c oraz ppkt 2 powyżej, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt 4 ppkt 1 lit. b, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 4 powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania. Postanowienia pkt 5 powyżej stosuje się odpowiednio.
7.W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby, lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
8. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa w załączeniu do oferty dokumenty, o których mowa w pkt2 ppkt 1,2,3,4,5,6 powyżej. Zapisy pkt 3-7stosuje się odpowiednio.
9. W celu wykazania spełnienia przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Zamawiający żąda oświadczenia wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 22 ust.1 ustawy, sporządzone wg Załącznika nr 3 do SIWZ oraz dokumentów wskazanych poniżej.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Oświadczenie
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Zamawiający żąda:
1) oświadczenia Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu opisanych na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy sporządzonego wg załącznika nr 2 do SIWZ,
2) zezwolenie na zbieranie i transport odpadów ( zgodnie z art. 28 ust.1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach, Dz. U. z 2010 r.Nr 185, poz. 1243 z późn. zm.)
3) wpis do rejestru Głównego Inspektora Ochrony Środowiska dot. zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
4)wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Kępic,
5) wykaz wykonanych usług dotyczących odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych sporządzonego według załącznika nr 5 do SIWZ wraz z załączeniem dokumentów potwierdzających , że te usługi zostały wykonane należycie.
6) wykazu wymaganego potencjału technicznego określonego w pkt 7.1 ppkt 3 sporządzonego wg załącznika nr 6 do SIWZ, wraz z załączeniem dokumentów potwierdzających dysponowanie tymi zasobami.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, iż:
10 posiada uprawnienia do wykonywania działalności objętej przedmiotem zamówienia,
2) posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie wykonywania usług odpowiadającym usługom stanowiącym przedmiot zamówienia tj. realizują lub zrealizowali w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu do składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, usługę w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od co najmniej 2000 wytwórców tych odpadów ( gospodarstwa domowe, podmioty gospodarcze itp)
3) dysponuje, lub będzie dysponował potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania niniejszego zamówienia na okres korzystania z niego przy wykonywaniu zamówienia tj.:
a) co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych,
b) co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
c) co najmniej 1 pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompatującej.
4) dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia- oświadczenie
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP271/04/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
21.3.2013 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 21.3.2013 - 10:15

Miejscowość:

Urząd Miejski w Kępicach ul. Niepodległości 6 77-230 Kępice

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
2. Powołanie się przez Wykonawcę na doświadczenie podmiotu trzeciego i posiadane przez niego referencje bedzie dopuszczalne wyłącznie w sytuacji, gdy ten podmiot trzeci będzie brał udział w wykonaniu zamówienia.
3. W przypadku powołania się Wykonawcy na zasoby podmiotu trzeciego, Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do wykonania zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, wg załącznika nr 15 do SIWZ.
4. Jeżeli Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy, a podmioty te będą brać udział w realizacji części zamówienia to Wykonawca zobowiązany jest złożyć dokumenty o których mowa w pkt 8.1 ppkt 2,3,9,10,11, i 12 SIWZ w odniesieniu do tych podmiotów i określić ich funkcję w realizacji zamówienia.
5. Wymagane dokumenty mogą być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, zgodnie z postanowieniami niniejszej SIWZ.
6.W przypadku działania Wykonawcy przez pełnomocników należy dołączyć do oferty uwierzytelniony odpis pełnomocnictwa lub pełnomocnictwo w oryginale.
7. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawidłowości.
8. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
9.Złożenie przez Wykonawcę fałszywych lub stwierdzających nieprawdę informacji mających wpływ na wynik prowadzonego postępowania powoduje wykluczenie Wykonawcy z przetargu na każdym etapie, zgodnie z dyspozycją art. 24 ust. 2 pkt 3 ustawy. Osoba lub osoby składające ofertę ponoszą pełną odpowiedzialność za treść złożonego oświadczenia woli na zasadach określonych w art. 297 par. 1 kodeksu karnego
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia- jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy, albo w terminie 15 dni- jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, także wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Ustawa Prawo Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587706
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
8.2.2013
TI Tytuł PL-Kępice: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 54679-2013
PD Data publikacji 19/02/2013
OJ Dz.U. S 35
TW Miejscowość KĘPICE
AU Nazwa instytucji Gmina Kępice
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 14/02/2013
DT Termin 21/03/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami

19/02/2013    S35    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Kępice: Usługi związane z odpadami

2013/S 035-054679

Gmina Kępice, ul. Niepodległosci 6, Osoba do kontaktów: Barbara Żylis, Kępice77-230, POLSKA. Tel.: +48 598576621. Faks: +48 598576624. E-mail: bzylis@kepice.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 13.2.2013, 2013/S 31-049004)

Przedmiot zamówienia:
CPV:90500000

Usługi związane z odpadami

Zamiast: 

IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia:

Najniższa cena.

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakresu

1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, o kodzie 200301, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kępice z następujących miejscowości: Barcino, Barwiono, Biesowice, Biesowiczki, Bronowo, Brzezinka, Chorowo, Chorówko, Ciecholub, Darnowo, Gościeradz, Jabłoniec, Jabłonna, Kaczyno, Kawka, Kępice, Korzybie, Kotłowo, Łużki, Mielęcino, Mzdowiec, Mzdowo, Mzdówko, Obłęże, Osieki, Osowo, Płocko, Podgóry, Polichno, Przyjezierze, Przytocko, Pustowo, Warcino, Węgorzyno, Żelice, wskazanych na mapie stanowiącej załącznik nr 14 do SIWZ,

2) Szacunkowa ilość odpadów wynosi ok. 2 200 [Mg/rok].

3) Ilość wytwarzanych odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Wyliczona ilość jest szacunkowa i może ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Podaną ilość należy traktować jako orientacyjną. Wykonawcy nie przysługuje prawo odszkodowania za nieosiągnięci wskazanej wielkości.

4) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości, zarówno zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny tj. papieru i tektury, szkła, tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych oraz odpadów ulegających biodegradacji, w tym zielonych. Szacunkową liczbę nieruchomości zamieszkałych, z których będą odbierane odpady komunalne zawiera Załącznik nr 10 i Załącznikiem nr 11 do SIWZ. W trakcie trwania zamówienia przewiduje się wzrost liczby nieruchomości zamieszkałych o 10-15 %.

5) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości w pojemnikach o minimalnej pojemności 110 l.

6) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości z pojemników o minimalnej pojemności 110 l oraz z worków o pojemności od 60 do 120 1 z folii LDPE (zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości zamieszkałych).

7) Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć apteki i placówki służby zdrowia zlokalizowane na terenie Gminy Kępice, o których mowa w Załączniku nr 12 do SIWZ, w specjalnie oznakowane pojemniki przeznaczone na zbieranie przeterminowanych leków oraz opróżniać je po zgłoszeniu o ich wypełnieniu w najbliższym terminie odbioru odpadów komunalnych w danej miejscowości.

8) Wykonawca na zlecenie Zamawiającego zobowiązany jest do opróżniania punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych utworzonego przez Gminę Kępice, przy ul. ……………………….

9) Wykonawca raz w roku zobowiązany jest zorganizować odbiór odpadów komunalnych obejmujących odpady wielkogabarytowe bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych.

10) Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia raz w miesiącu, w dniu odbierania odpadów, właścicieli nieruchomości od których odbierane są odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny w worki o pojemności od 60 do 120 1 z folii LDPE przeznaczone na gromadzenie następujących frakcji odpadów:

a) papieru i tektury,

b) szkła,

c) tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych.

12) Wykonawca zobowiązany jest, w okresie od 1 kwietnia do 31 października, w dniu odbioru odpadów ulegających biodegradacji, w tym zielonych, do wyposażenia właścicieli nieruchomości, od których odbierane są odpady, w worki o pojemności od 60 do 120 1 z foli LDPE.

13) Worki powinny być oznaczone informacją o rodzaju gromadzonych w nich odpadach, nazwą, adresem oraz numerem telefonu Wykonawcy. Worki należy przekazać właścicielowi nieruchomości.

14) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości zgodnie z ustalonym przez Wykonawcę harmonogramem wywozu, zawartym w Załączniku nr 9 do SIWZ, z zastrzeżeniem, że odbiór w/w odpadów musi odbywać się w godzinach 7:00-18:00. Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia harmonogramu wywozu odpadów z terenu Gminy Kępice do 15.5.2013 r. Wszelkie zmiany harmonogramu będą wymagały zgody Zamawiającego, a Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia zmiany harmonogramu do każdej nieruchomości objętej odbieraniem odpadów komunalnych.

15) Wykonawca jest zobowiązany do realizacji „reklamacji” (nieodebranie z nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem, nie pozostawienie worków na odpady segregowane itp.) w przeciągu 24 godzin od otrzymania telefonu lub e-maila od Zamawiającego. O załatwieniu reklamacji należy niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.

16) Wykonawca na żądanie Zamawiającego wyposaży wskazane w załączniku nr do SIWZ nieruchomości w pojemniki o pojemności od 240 l do 1,1 m³, przeznaczone na gromadzenie odpadów zbieranych selektywnie (papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe) - szacunkowa liczba pojemników przeznaczonych na:

a) papier i tektura (makulatura) - X sztuk,

b) szkło - X sztuk,

c) tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe - X sztuk.

17) W przypadku wyposażenia wskazane nieruchomości w pojemniki, o których mowa w pkt 16 -Wykonawca zobowiązuje się do utrzymywania pojemników w należytym stanie technicznymi, higienicznym poprzez ich dezynfekcję z częstotliwością co najmniej raz na dwa miesiące, do oczyszczania miejsc postoju pojemników oraz opróżniania pojemników z częstotliwością określoną w pkt 23,

18) Wykonawca do dnia 28 czerwca 2013 roku wyposaży nieruchomości wskazane przez Zamawiającego w Załączniku nr 10 do SWIZ ( z wyjątkiem nieruchomości wielolokalowych o których mowa w Załączniku nr 11) w worki z folii LDPE o pojemności od 60 do 120l, przeznaczone do gromadzenia frakcji odpadów. Komplet worków w okresie od 1 listopada do 31 marca składa się z 3 szt. z podziałem na frakcje: I - papier i tektura, II - szkło, III – tworzywo sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe, natomiast w okresie od 1 kwietnia do 31 października komplet worków składa się z 4 szt. z podziałem na fakcje: I - papier i tektura, II - szkło, III – tworzywo sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe, IV – odpady ulegające biodegradacji, w tym zielone.

19) Wykonawca zobowiązany jest, w okresach kwartalnych, przekładać Zamawiającemu karty przekazania odpadów do miejsca ich odzysku, recyklingu lub unieszkodliwienia, jako Załącznik do faktury za wykonanie usługi, w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy.

20) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji nieruchomości, z których zostały odebrane zmieszane i selektywnie zebrane frakcje odpadów.

21) Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych do wskazanych w „Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Pomorskiego 2018” regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych RIPOK Bierkowo bądź RIPOK Sierzno oraz do przekazywania selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami o której mowa w ustawie z dnia 14.12.2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21).

22) W przypadku gdy regionalna instalacja RIPOK Bierkowo bądź RIPOK Sierzno ulegnie awarii lub nie będzie mogła przyjmować odpadów z innych przyczyn, należy odpady komunalne dostarczyć do zastępczej instalacji obsługi regionu tj. RIPOK Bierkowo, RIPOK Sierzno, RIPOK Czarnówko, RIPOK Eko Dolina.

23) Wykonawca zobowiązany jest z częstotliwością do odbierania bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych następujących frakcji odpadów komunalnych:

a) zmieszane odpady komunalne:

- na obszarach wiejskich - co najmniej raz w miesiącu,

- w mieście, w zabudowie jednorodzinnej — co najmniej raz w miesiącu,

- w mieście, w zabudowie wielorodzinnej - dwa razy w tygodniu,

b) papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal, odpady wielomateriałowe

- na obszarach wiejskich - raz w miesiącu,

- w mieście, w zabudowie jednorodzinnej - raz w miesiącu,

- w mieście, w zabudowie wielorodzinnej - w cyklu dwu tygodniowym,

c) odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone, w okresie od 1 kwietnia do 31 października dwa razy w miesiącu,

d) odpady wielkogabarytowe - raz w roku.

24) Wykonawca zobowiązany jest:

a) posiadać co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompatującej

b) trwale i czytelnie oznakować pojazdy, w widocznym miejscu, firmą oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne,

c) zapewnić, aby konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed rozwiewanie i przed rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady,

d) wyposażyć pojazdy w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz system czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów. Systemy powinny umożliwiać weryfikację zapisanych danych,

e) przechowywać w swojej siedzibie dane o których mowa w pkt 24 ppkt d przez okres 2 lat od dnia ich zapisania,

f) wyposażyć pojazdy w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników,

g) zapewnić, aby pojazdy były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadały aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu

drogowym,

h) zabezpieczyć pojazdy i urządzenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich gromadzenia, przeładunku, a także transportu,

i) myć i dezynfekować pojazdy i urządzenia z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc, a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,

j) prowadzić dokumentację zawierającą informacje o stosowanych środkach dezynfekujących oraz o częstotliwości wykonywanej dezynfekcji pojazdów i urządzeń

k) pojazdy mogą być wyposażone w urządzenie do ważenia odpadów komunalnych,

25) Wykonawca zobowiązany jest posiadać bazę magazynowo - transportową usytuowaną w Gminie Kępice lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Kępice, na terenie, do którego posiada tytuł prawny,

26) Baza transportowo - magazynowa, o której mowa w pkt 25 musi spełniać następujące warunki:

a) teren bazy magazynowo - transportowej musi być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobą nieupoważnionym,

b) miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń go gruntu,

c) miejsce magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych powinno być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz przed działaniem czynników atmosferycznych,

d) teren bazy magazynowo – transportowej należy wyposażyć w urządzenia lub system zapewniający zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych, pochodzących z terenu bazy zgodnie z wymogami określonymi przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne,

e) na koniec każdego dnia roboczego pojazdy muszą być opróżnione z odpadów i parkowane wyłącznie na terenie bazy magazynowo -transportowej,

f) baza magazynowo - transportowa musi być wyposażona w punkt bieżącej konserwacji i napraw pojazdów, miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów, miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadające ilości zatrudnionych osób, stanowiska do selektywnego magazynowania selektywnie zbieranych odpadów z grupy odpadów komunalnych oraz w legalizowaną samochodową wagę najazdową – w przypadku gdy na terenie bazy zastępuje magazynowanie odpadów.

g) w przypadku braku w bazie magazynowo - transportowej punktu bieżącej konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsca do mycia i dezynfekcji pojazdów, Wykonawca zobowiązany jest udokumentować wykonywanie tych usług przez uprawnione podmioty zewnętrzne (dokumenty potwierdzające wykonywanie usług konserwacji i napraw oraz mycia i dezynfekcji pojazdów powinny być przechowywane w siedzibie Wykonawcy przez okres 2 lat),

27) Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć zaświadczenie o dokonaniu wpisu do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Kępic, zgodnie z przepisami art. 9b Ustawy z dnia 13.9.1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z późn. zm.),

28) Wykonawca zobowiązany jest kontrolować realizowane przez właścicieli nieruchomości obowiązki w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku jego niedopełnienia Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odebrane odpady komunalne jako zmieszane odpady komunalne oraz powiadomić o tym Zamawiającego, niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu 7 dni, (zgodnie z protokołem, który będzie stanowił Załącznik nr 15 do SWIZ).

29) Wykonawca, stosownie do treści art. 9n Ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z późn. zm.) obowiązany jest do sporządzania kwartalnych sprawozdań i przekazywania ich Burmistrzowi Kępic w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy,

30) Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany jest osiągnąć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła oraz poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych w wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012r. poz. 645 z późn. zm.),

31) Wykonawca w okresie obowiązywania umowy jest zobowiązany ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania do wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25.5.2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012r. poz. 676 z późn. zm.).

W przypadku stwierdzenia, że usługi wykonywane są niezgodnie z obowiązującymi przepisami, Zamawiający może odmówić zapłaty i żądać ponownego wykonania usługi lub odstąpić od umowy z winy Wykonawcy z naliczeniem kary umownej.

Powinno być: 

IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia:

Ofera najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów określonych poniżej:

1) Kryterium 1 ( K1) – ryczałtowa cena jednostkowa netto za tonę odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych zmieszanych – C1 – 60 %,

2) ryczałtową cenę jednostkową netto za tonę odpadów odebranych i zagospodarowanych w wyniku zbiórki selektywnej, w tym:

a) Kryterium 2 ( K2) papier i tektura – C2 – 10 %,

b) Kryterium 3 ( K3) szkło – C3 – 10 %,

c) Kryterium 4 ( K4) tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych – C4 -15 %,

d) Kryterium 5 ( K5) odpady ulegające biodegradacji, w tym zielone – C5 – 5 %.

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakresu

1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, o kodzie 200301, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kępice z następujących miejscowości: Barcino, Barwiono, Biesowice, Biesowiczki, Bronowo, Brzezinka, Chorowo, Chorówko, Ciecholub, Darnowo, Gościeradz, Jabłoniec, Jabłonna, Kaczyno, Kawka, Kępice, Korzybie, Kotłowo, Łużki, Mielęcino, Mzdowiec, Mzdowo, Mzdówko, Obłęże, Osieki, Osieczki, Osowo, Płocko, Podgóry, Polichno, Przyjezierze, Przytocko, Pustowo, Warcino, Węgorzyno, Żelice, wskazanych na mapie stanowiącej załącznik nr 1 do SIWZ,

2) Szacunkowa ilość odpadów wynosi ok. 2 300 [Mg/rok].

3) Ilość wytwarzanych odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Wyliczona ilość jest szacunkowa i może ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Podaną ilość należy traktować, jako orientacyjną. Wykonawcy nie przysługuje prawo odszkodowania za nieosiągnięcie wskazanej wielkości.

5) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości, zarówno zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny tj. papieru i tektury, szkła, tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych oraz odpadów ulegających biodegradacji, w tym zielonych. Szacunkową liczbę nieruchomości zamieszkałych, z których będą odbierane odpady komunalne zawiera Załącznik nr 9 I 10 SIWZ. W trakcie trwania zamówienia przewiduje się wzrost liczby nieruchomości zamieszkałych o 10-15 %.

6) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości w pojemnikach o minimalnej pojemności 110 l.

7) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych gromadzonych na terenie nieruchomości o których mowa w załączniku nr 10, z pojemników o minimalnej pojemności 110 l oraz z worków o pojemności od 60 do 120 1 z folii LDPE (zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości zamieszkałych).

8) Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć apteki i placówki służby zdrowia zlokalizowane na terenie Gminy Kępice, o których mowa w Załączniku nr 13 do SIWZ, w specjalnie oznakowane pojemniki przeznaczone na zbieranie przeterminowanych leków oraz opróżniać je po zgłoszeniu o ich wypełnieniu w najbliższym terminie odbioru odpadów komunalnych w danej miejscowości.

9) Wykonawca na zlecenie Zamawiającego zobowiązany jest opróżnić punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych utworzony przez Gminę Kępice.

10) Wykonawca raz w roku zobowiązany jest zorganizować odbiór odpadów komunalnych obejmujących odpady wielkogabarytowe bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych.

11) Wykonawca zobowiązany jest, w dniu odbierania odpadów selektywnie zebranych, do wyposażenia właścicieli nieruchomości, od których odbierane są odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny, w worki o pojemności od 60 do 120 1 z folii LDPE przeznaczone na gromadzenie następujących frakcji odpadów:

a) papieru i tektury,

b) szkła,

c) tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych

d) odpady ulegające biodegradacji, w tym zielone.

12) Worki powinny być oznaczone informacją o rodzaju gromadzonych w nich odpadach, nazwą, adresem, kodem kreskowym oraz numerem telefonu Wykonawcy. Worki należy przekazać właścicielowi nieruchomości.

12) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości zgodnie z ustalonym przez Wykonawcę harmonogramem wywozu, zawartym w Załączniku nr 8 do SWIZ, z zastrzeżeniem, że odbiór w/w odpadów musi odbywać się w godzinach 7:00-18:00. Wszelkie zmiany harmonogramu będą wymagały zgody Zamawiającego, a Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia zmiany harmonogramu do każdej nieruchomości objętej odbieraniem odpadów komunalnych.

13) Wykonawca jest zobowiązany do realizacji „reklamacji” (nieodebranie z nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem, nie pozostawienie worków na odpady segregowane itp.) w przeciągu 24 godzin od otrzymania telefonu lub e-maila od Zamawiającego. O załatwieniu reklamacji należy niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.

14) Wykonawca na żądanie Zamawiającego wyposaży wskazane w załączniku nr 12 do SIWZ, nieruchomości w pojemniki, przeznaczone na gromadzenie odpadów zbieranych selektywnie (papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe)

Szacunkowa liczba pojemników o pojemności 240 l przeznaczonych na:

a) papier i tektura (makulatura) – 16 szt.,

b) szkło - 16 szt.,

c) tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe - 17 szt.

Szacunkowa liczba pojemników o pojemności 1,1 m³ przeznaczonych na:

a) papier i tektura (makulatura) – 29 szt.

b) szkło - 27 szt.

c) tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe - 22 szt.

15) W przypadku wyposażenia wskazane nieruchomości w pojemniki, o których mowa w pkt 14 -Wykonawca zobowiązuje się do utrzymywania pojemników w należytym stanie technicznym, higienicznym poprzez ich dezynfekcję z częstotliwością, co najmniej raz na dwa miesiące, do oczyszczania miejsc postoju pojemników oraz opróżniania pojemników z częstotliwością określoną w pkt 22,

16) Wykonawca do dnia 28.6.2013 roku wyposaży nieruchomości wskazane przez Zamawiającego w Załączniku nr 5 do SWIZ w worki z folii LDPE o pojemności od 60 do 120 l przeznaczone do gromadzenia frakcji tj. papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe. Komplet worków okresie od 1 listopada do 31 marca składa się z 3 szt. z podziałem na fakcje: I - papier i tektura, II - szkło, III – tworzywo sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe. W okresie od 1 kwietnia do 31 października komplet worków składa się z 4 szt. z podziałem na fakcje: I - papier i tektura, II - szkło, III – tworzywo sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe, IV – odpady biodegradowalne, w tym zielone.

17) Wykonawca do dnia 28.6.2013 roku wyposaży nieruchomości wskazane przez Zamawiającego w Załączniku nr 12 do SWIZ w pojemniki o pojemności od 240 l i 1,1 m³ przeznaczone do gromadzenia frakcji tj. papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe.

18) Wykonawca zobowiązany jest, w okresach kwartalnych, przekładać Zamawiającemu karty przekazania odpadów do miejsca ich odzysku, recyklingu lub unieszkodliwienia, jako Załącznik do faktury za wykonanie usługi, w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy.

19) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji nieruchomości, z których zostały odebrane zmieszane i selektywnie zebrane frakcje odpadów.

20) Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych do wskazanych w „Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Pomorskiego 2018” regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych RIPOK Bierkowo bądź RIPOK Sierzno oraz do przekazywania selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami o której mowa w ustawie z dnia 14.12.2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21).

21) W przypadku, gdy regionalna instalacja RIPOK Bierkowo bądź RIPOK Sierzno ulegnie awarii lub nie będzie mogła przyjmować odpadów z innych przyczyn, należy odpady komunalne dostarczyć do zastępczej instalacji obsługi regionu tj. RIPOK Bierkowo, RIPOK Sierzno, RIPOK Czarnówko, RIPOK Eko Dolina.

22) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych następujących frakcji odpadów komunalnych:

a) zmieszane odpady komunalne:

— na obszarach wiejskich - co najmniej raz w miesiącu,

— w mieście, w zabudowie jednorodzinnej — co najmniej raz w miesiącu,

— w mieście, w zabudowie wielorodzinnej - dwa razy w tygodniu.

b) papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal, odpady wielomateriałowe

— na obszarach wiejskich - raz w miesiącu,

— w mieście, w zabudowie jednorodzinnej - raz w miesiącu,

— w mieście, w zabudowie wielorodzinnej - w cyklu dwu tygodniowym.

c) odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone, w okresie od 1 kwietnia do 31 października dwa razy w miesiącu,

d) odpady wielkogabarytowe - raz w roku.

23) Wykonawca zobowiązany jest przestrzegać regulamin utrzymania czystości i porządku Gminy Kępice.

24) Wykonawca zobowiązany jest:

a) posiadać co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej

b) trwale i czytelnie oznakować pojazdy, w widocznym miejscu, firmą oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne,

c) zapewnić, aby konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed rozwiewanie i przed rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady,

d) wyposażyć pojazdy w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz system czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów. Systemy powinny umożliwiać weryfikację zapisanych danych,

e) przechowywać w swojej siedzibie dane o których mowa w pkt 24 ppkt d przez okres 2 lat od dnia ich zapisania,

f) wyposażyć pojazdy w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników,

g) zapewnić, aby pojazdy były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadały aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym,

h) zabezpieczyć pojazdy i urządzenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich gromadzenia, przeładunku, a także transportu,

i) myć i dezynfekować pojazdy i urządzenia z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc, a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,

j) prowadzić dokumentację zawierającą informacje o stosowanych środkach dezynfekujących oraz o częstotliwości wykonywanej dezynfekcji pojazdów i urządzeń

k) pojazdy mogą być wyposażone w urządzenie do ważenia odpadów komunalnych,

25) Wykonawca zobowiązany jest posiadać bazę magazynowo - transportową usytuowaną w Gminie Kępice lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Kępice, na terenie, do którego posiada tytuł prawny,

26) Baza transportowo-magazynowa, o której mowa w pkt 25 musi spełniać następujące warunki:

a) teren bazy magazynowo - transportowej musi być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobą nieupoważnionym,

b) miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń go gruntu,

c) miejsce magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych powinno być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz przed działaniem czynników atmosferycznych,

d) teren bazy magazynowo – transportowej należy wyposażyć w urządzenia lub system zapewniający zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych, pochodzących z terenu bazy zgodnie z wymogami określonymi przepisami ustawy z dnia 18.7.2001 r. - Prawo wodne,

e) na koniec każdego dnia roboczego pojazdy muszą być opróżnione z odpadów i parkowane wyłącznie na terenie bazy magazynowo -transportowej,

f) baza magazynowo - transportowa musi być wyposażona w punkt bieżącej konserwacji i napraw pojazdów, miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów, miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadające ilości zatrudnionych osób, stanowiska do selektywnego magazynowania selektywnie zbieranych odpadów z grupy odpadów komunalnych oraz w legalizowaną samochodową wagę najazdową – w przypadku gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów.

g) w przypadku braku w bazie magazynowo - transportowej punktu bieżącej konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsca do mycia i dezynfekcji pojazdów, Wykonawca zobowiązany jest udokumentować wykonywanie tych usług przez uprawnione podmioty zewnętrzne (dokumenty potwierdzające wykonywanie usług konserwacji i napraw oraz mycia i dezynfekcji pojazdów powinny być przechowywane w siedzibie Wykonawcy przez okres 2 lat),

27) Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć zaświadczenie o dokonaniu wpisu do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Kępic, zgodnie z przepisami art. 9b Ustawy z dnia 13.9.1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.),

28) Wykonawca zobowiązany jest kontrolować realizowane przez właścicieli nieruchomości obowiązki w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku jego niedopełnienia Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odebrane odpady komunalne jako zmieszane odpady komunalne oraz powiadomić o tym Zamawiającego, niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu 7 dni, (zgodnie z protokołem, który będzie stanowił Załącznik nr 16 do SIWZ).

29) Wykonawca, stosownie do treści art. 9n Ustawy z dnia 13.9.1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.) obowiązany jest do sporządzania kwartalnych sprawozdań i przekazywania ich Burmistrzowi Kępic w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy,

30) Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany jest osiągnąć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła oraz poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych w wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29.5.2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012r. poz. 645 z późn. zm.),

31) Wykonawca w okresie obowiązywania umowy jest zobowiązany ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania do wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25.5.2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676 z późn. zm.).

32) W przypadku stwierdzenia, że usługi wykonywane są niezgodnie z obowiązującymi przepisami, Zamawiający może odmówić zapłaty i żądać ponownego wykonania usługi lub odstąpić od umowy z winy Wykonawcy z naliczeniem kary umownej o której mowa w załączniku nr 7 do SIWZ.

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł PL-Kępice: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 69052-2013
PD Data publikacji 02/03/2013
OJ Dz.U. S 44
TW Miejscowość KĘPICE
AU Nazwa instytucji Gmina Kępice
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 27/02/2013
DT Termin 21/03/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami

02/03/2013    S44    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Kępice: Usługi związane z odpadami

2013/S 044-069052

Gmina Kępice, ul. Niepodległosci 6, Osoba do kontaktów: Barbara Żylis, Kępice77-230, POLSKA. Tel.: +48 598576621. Faks: +48 598576624. E-mail: bzylis@kepice.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 13.2.2013, 2013/S 31-049004)

Przedmiot zamówienia:
CPV:90500000

Usługi związane z odpadami

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Przedmiotem przetargu jest usługa w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kępice w okresie od 01.07.2013 do 31.12.2014 roku.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kępice w okresie od 01.07.2013 do 31.12.2014 roku.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, o kodzie 200301, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kępice z następujących miejscowości: Barcino, Barwiono, Biesowice, Biesowiczki, Bronowo, Brzezinka, Chorowo, Chorówko, Ciecholub, Darnowo, Gościeradz, Jabłoniec, Jabłonna, Kaczyno, Kawka, Kępice, Korzybie, Kotłowo, Łużki, Mielęcino, Mzdowiec, Mzdowo, Mzdówko, Obłęże, Osieki, Osieczki, Osowo, Płocko, Podgóry, Polichno, Przyjezierze, Przytocko, Pustowo, Warcino, Węgorzyno, Żelice, wskazanych na mapie stanowiącej załącznik nr 1 do SIWZ,

2) Szacunkowa ilość odpadów wynosi ok. 2300 [Mg/rok].

3) Ilość wytwarzanych odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Wyliczona ilość jest szacunkowa i może ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Podaną ilość należy traktować, jako orientacyjną. Wykonawcy nie przysługuje prawo odszkodowania za nieosiągnięcie wskazanej wielkości.

5) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości, zarówno zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny tj. papieru i tektury, szkła, tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych oraz odpadów ulegających biodegradacji, w tym zielonych. Szacunkową liczbę nieruchomości zamieszkałych, z których będą odbierane odpady komunalne zawiera Załącznik nr 9 I 10 SIWZ. W trakcie trwania zamówienia przewiduje się wzrost liczby nieruchomości zamieszkałych o 10 - 15%.

6) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości w pojemnikach o minimalnej pojemności 110 l.

7) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych gromadzonych na terenie nieruchomości o których mowa w załączniku nr 10, z pojemników o minimalnej pojemności 110 l oraz z worków o pojemności od 60 do 120 1 z folii LDPE (zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości zamieszkałych).

8) Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć apteki i placówki służby zdrowia zlokalizowane na terenie Gminy Kępice, o których mowa w Załączniku nr 13 do SIWZ, w specjalnie oznakowane pojemniki przeznaczone na zbieranie przeterminowanych leków oraz opróżniać je po zgłoszeniu o ich wypełnieniu w najbliższym terminie odbioru odpadów komunalnych w danej miejscowości.

9) Wykonawca na zlecenie Zamawiającego zobowiązany jest opróżnić punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych utworzony przez Gminę Kępice.

10) Wykonawca raz w roku zobowiązany jest zorganizować odbiór odpadów komunalnych obejmujących odpady wielkogabarytowe bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych.

11) Wykonawca zobowiązany jest, w dniu odbierania odpadów selektywnie zebranych, do wyposażenia właścicieli nieruchomości, od których odbierane są odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny, w worki o pojemności od 60 do 120 1 z folii LDPE przeznaczone na gromadzenie następujących frakcji odpadów:

a) papieru i tektury,

b) szkła,

c) tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych

d) odpady ulegające biodegradacji, w tym zielone.

12) Worki powinny być oznaczone informacją o rodzaju gromadzonych w nich odpadach, nazwą, adresem, kodem kreskowym oraz numerem telefonu Wykonawcy. Worki należy przekazać właścicielowi nieruchomości.

12) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości zgodnie z ustalonym przez Wykonawcę harmonogramem wywozu, zawartym w Załączniku nr 8 do SWIZ, z zastrzeżeniem, że odbiór w/w odpadów musi odbywać się w godzinach 7.00 - 18.00. Wszelkie zmiany harmonogramu będą wymagały zgody Zamawiającego, a Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia zmiany harmonogramu do każdej nieruchomości objętej odbieraniem odpadów komunalnych.

13) Wykonawca jest zobowiązany do realizacji „reklamacji” (nieodebranie z nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem, nie pozostawienie worków na odpady segregowane itp.) w przeciągu 24 godzin od otrzymania telefonu lub e-maila od Zamawiającego. O załatwieniu reklamacji należy niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.

14) Wykonawca na żądanie Zamawiającego wyposaży wskazane w załączniku nr 12 do SIWZ, nieruchomości w pojemniki, przeznaczone na gromadzenie odpadów zbieranych selektywnie (papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe)

- szacunkowa liczba pojemników o pojemności 240 l przeznaczonych na:

a) papier i tektura (makulatura) – 16 szt.

b) szkło - 16 szt.

c) tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe - 17 szt.

- szacunkowa liczba pojemników o pojemności 1,1m3 przeznaczonych na:

a) papier i tektura (makulatura) – 29 szt.

b) szkło - 27 szt.

c) tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe - 22 szt.

15) W przypadku wyposażenia wskazane nieruchomości w pojemniki, o których mowa w pkt 14 -Wykonawca zobowiązuje się do utrzymywania pojemników w należytym stanie technicznym, higienicznym poprzez ich dezynfekcję z częstotliwością, co najmniej raz na dwa miesiące, do oczyszczania miejsc postoju pojemników oraz opróżniania pojemników z częstotliwością określoną w pkt 22,

16) Wykonawca do dnia 28 czerwca 2013 roku wyposaży nieruchomości wskazane przez Zamawiającego w Załączniku nr 5 do SWIZ w worki z folii LDPE o pojemności od 60 do 120 l przeznaczone do gromadzenia frakcji tj. papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe. Komplet worków okresie od 1 listopada do 31 marca składa się z 3 szt. z podziałem na fakcje: I - papier i tektura, II - szkło, III – tworzywo sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe. W okresie od 1 kwietnia do 31 października komplet worków składa się z 4 szt. z podziałem na fakcje: I - papier i tektura, II - szkło, III – tworzywo sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe, IV – odpady biodegradowalne, w tym zielone.

17) Wykonawca do dnia 28 czerwca 2013 roku wyposaży nieruchomości wskazane przez Zamawiającego w Załączniku nr 12 do SWIZ w pojemniki o pojemności od 240 l i 1,1 m3 przeznaczone do gromadzenia frakcji tj. papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe.

18) Wykonawca zobowiązany jest, w okresach kwartalnych, przekładać Zamawiającemu karty przekazania odpadów do miejsca ich odzysku, recyklingu lub unieszkodliwienia, jako Załącznik do faktury za wykonanie usługi, w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy.

19) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji nieruchomości, z których zostały odebrane zmieszane i selektywnie zebrane frakcje odpadów.

20) Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych do wskazanych w „Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Pomorskiego 2018” regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych RIPOK Bierkowo bądź RIPOK Sierzno oraz do przekazywania selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21).

21) W przypadku, gdy regionalna instalacja RIPOK Bierkowo bądź RIPOK Sierzno ulegnie awarii lub nie będzie mogła przyjmować odpadów z innych przyczyn, należy odpady komunalne dostarczyć do zastępczej instalacji obsługi regionu tj. RIPOK Bierkowo, RIPOK Sierzno, RIPOK Czarnówko, RIPOK Eko Dolina.

22) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych następujących frakcji odpadów komunalnych:

a) zmieszane odpady komunalne:

- na obszarach wiejskich - co najmniej raz w miesiącu,

- w mieście, w zabudowie jednorodzinnej — co najmniej raz w miesiącu,

- w mieście, w zabudowie wielorodzinnej - dwa razy w tygodniu,

b) papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal, odpady wielomateriałowe

- na obszarach wiejskich - raz w miesiącu,

- w mieście, w zabudowie jednorodzinnej - raz w miesiącu,

- w mieście, w zabudowie wielorodzinnej - w cyklu dwu tygodniowym,

c) odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone, w okresie od 1 kwietnia do 31 października dwa razy w miesiącu,

d) odpady wielkogabarytowe - raz w roku.

23) Wykonawca zobowiązany jest przestrzegać regulamin utrzymania czystości i porządku Gminy Kępice.

24) Wykonawca zobowiązany jest:

a) posiadać co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej

b) trwale i czytelnie oznakować pojazdy, w widocznym miejscu, firmą oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne,

c) zapewnić, aby konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed rozwiewanie i przed rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady,

d) wyposażyć pojazdy w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz system czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów. Systemy powinny umożliwiać weryfikację zapisanych danych,

e) przechowywać w swojej siedzibie dane o których mowa w pkt 24 ppkt d przez okres 2 lat od dnia ich zapisania,

f) wyposażyć pojazdy w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników,

g) zapewnić, aby pojazdy były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadały aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu

drogowym,

h) zabezpieczyć pojazdy i urządzenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich gromadzenia, przeładunku, a także transportu,

i) myć i dezynfekować pojazdy i urządzenia z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc, a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,

j) prowadzić dokumentację zawierającą informacje o stosowanych środkach dezynfekujących oraz o częstotliwości wykonywanej dezynfekcji pojazdów i urządzeń

k) pojazdy mogą być wyposażone w urządzenie do ważenia odpadów komunalnych,

25) Wykonawca zobowiązany jest posiadać bazę magazynowo - transportową usytuowaną w Gminie Kępice lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Kępice, na terenie, do którego posiada tytuł prawny,

26) Baza transportowo - magazynowa, o której mowa w pkt 25 musi spełniać następujące warunki:

a) teren bazy magazynowo - transportowej musi być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobą nieupoważnionym,

b) miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń go gruntu,

c) miejsce magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych powinno być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz przed działaniem czynników atmosferycznych,

d) teren bazy magazynowo – transportowej należy wyposażyć w urządzenia lub system zapewniający zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych, pochodzących z terenu bazy zgodnie z wymogami określonymi przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne,

e) na koniec każdego dnia roboczego pojazdy muszą być opróżnione z odpadów i parkowane wyłącznie na terenie bazy magazynowo -transportowej,

f) baza magazynowo - transportowa musi być wyposażona w punkt bieżącej konserwacji i napraw pojazdów, miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów, miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadające ilości zatrudnionych osób, stanowiska do selektywnego magazynowania selektywnie zbieranych odpadów z grupy odpadów komunalnych oraz w legalizowaną samochodową wagę najazdową – w przypadku gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów.

g) w przypadku braku w bazie magazynowo - transportowej punktu bieżącej konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsca do mycia i dezynfekcji pojazdów, Wykonawca zobowiązany jest udokumentować wykonywanie tych usług przez uprawnione podmioty zewnętrzne (dokumenty potwierdzające wykonywanie usług konserwacji i napraw oraz mycia i dezynfekcji pojazdów powinny być przechowywane w siedzibie Wykonawcy przez okres 2 lat),

27) Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć zaświadczenie o dokonaniu wpisu do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Kępic, zgodnie z przepisami art. 9b Ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z późn. zm.),

28) Wykonawca zobowiązany jest kontrolować realizowane przez właścicieli nieruchomości obowiązki w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku jego niedopełnienia Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odebrane odpady komunalne jako zmieszane odpady komunalne oraz powiadomić o tym Zamawiającego, niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu 7 dni, (zgodnie z protokołem, który będzie stanowił Załącznik nr 16 do SIWZ).

29) Wykonawca, stosownie do treści art. 9n Ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z późn. zm.) obowiązany jest do sporządzania kwartalnych sprawozdań i przekazywania ich Burmistrzowi Kępic w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy,

30) Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany jest osiągnąć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła oraz poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych w wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012r. poz. 645 z późn. zm.),

31) Wykonawca w okresie obowiązywania umowy jest zobowiązany ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania do wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012r. poz. 676 z późn. zm.).

32) W przypadku stwierdzenia, że usługi wykonywane są niezgodnie z obowiązującymi przepisami, Zamawiający może odmówić zapłaty i żądać ponownego wykonania usługi lub odstąpić od umowy z winy Wykonawcy z naliczeniem kary umownej o której mowa w załączniku nr 7 do SIWZ.

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Przedmiotem przetargu jest usługa w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kępice w okresie od 01.07.2013 do 31.12.2014 roku.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kępice w okresie od 01.07.2013 do 31.12.2014 roku.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, o kodzie 200301, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kępice z następujących miejscowości: Barcino, Barwiono, Biesowice, Biesowiczki, Bronowo, Brzezinka, Chorowo, Chorówko, Ciecholub, Darnowo, Gościeradz, Jabłoniec, Jabłonna, Kaczyno, Kawka, Kępice, Korzybie, Kotłowo, Łużki, Mielęcino, Mzdowiec, Mzdowo, Mzdówko, Obłęże, Osieki, Osieczki, Osowo, Płocko, Podgóry, Polichno, Przyjezierze, Przytocko, Pustowo, Warcino, Węgorzyno, Żelice, wskazanych na mapie stanowiącej załącznik nr 1 do SIWZ,

2) Szacunkowa ilość odpadów wynosi ok. 2300 Mg przez cały rok trwania umowy.

3) Ilość wytwarzanych odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Wyliczona ilość jest szacunkowa i może ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Podaną ilość należy traktować, jako orientacyjną. Wykonawcy nie przysługuje prawo odszkodowania za nieosiągnięcie wskazanej wielkości.

5) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości, zarówno zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny tj. papieru i tektury, szkła, tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych oraz odpadów ulegających biodegradacji, w tym zielonych. Szacunkową liczbę nieruchomości zamieszkałych, z których będą odbierane odpady komunalne zawiera Załącznik nr 9 I 10 SIWZ. W trakcie trwania zamówienia przewiduje się wzrost liczby nieruchomości zamieszkałych o 10 - 15%.

6) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości w pojemnikach o minimalnej pojemności 110 l.

7) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych gromadzonych na terenie nieruchomości o których mowa w załączniku nr 10, z pojemników o minimalnej pojemności 110 l oraz z worków o pojemności od 60 do 120 1 z folii LDPE (zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości zamieszkałych).

8) Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć apteki i placówki służby zdrowia zlokalizowane na terenie Gminy Kępice, o których mowa w Załączniku nr 13 do SIWZ, w specjalnie oznakowane pojemniki przeznaczone na zbieranie przeterminowanych leków oraz opróżniać je po zgłoszeniu o ich wypełnieniu w najbliższym terminie odbioru odpadów komunalnych w danej miejscowości.

9) Wykonawca na zlecenie Zamawiającego zobowiązany jest opróżnić punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych utworzony przez Gminę Kępice.

10) Wykonawca raz w roku zobowiązany jest zorganizować odbiór odpadów komunalnych obejmujących odpady wielkogabarytowe bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych.

11) Wykonawca zobowiązany jest, w dniu odbierania odpadów selektywnie zebranych, do wyposażenia właścicieli nieruchomości, od których odbierane są odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny, w worki o pojemności od 60 do 120 1 z folii LDPE przeznaczone na gromadzenie następujących frakcji odpadów:

a) papieru i tektury,

b) szkła,

c) tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych

d) odpady ulegające biodegradacji, w tym zielone.

12) Worki powinny być oznaczone informacją o rodzaju gromadzonych w nich odpadach, nazwą, adresem oraz numerem telefonu Wykonawcy. Worki należy przekazać właścicielowi nieruchomości.

12) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości zgodnie z ustalonym przez Wykonawcę harmonogramem wywozu, zawartym w Załączniku nr 8 do SWIZ, z zastrzeżeniem, że odbiór w/w odpadów musi odbywać się w godzinach 6.00 - 21.00. Wszelkie zmiany harmonogramu będą wymagały zgody Zamawiającego, a Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia zmiany harmonogramu do każdej nieruchomości objętej odbieraniem odpadów komunalnych.

13) Wykonawca jest zobowiązany do realizacji „reklamacji” (nieodebranie z nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem, nie pozostawienie worków na odpady segregowane itp.) w przeciągu 24 godzin od otrzymania telefonu lub e-maila od Zamawiającego. O załatwieniu reklamacji należy niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.

14) Wykonawca na żądanie Zamawiającego wyposaży wskazane w załączniku nr 12 do SIWZ, nieruchomości w pojemniki, przeznaczone na gromadzenie odpadów zbieranych selektywnie (papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe)

- szacunkowa liczba pojemników o pojemności 240 l przeznaczonych na:

a) papier i tektura (makulatura) – 16 szt.

b) szkło - 16 szt.

c) tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe - 17 szt.

- szacunkowa liczba pojemników o pojemności minimum 1,1m3 przeznaczonych na:

a) papier i tektura (makulatura) – 29 szt.

b) szkło - 27 szt.

c) tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe - 22 szt.

15) W przypadku wyposażenia wskazane nieruchomości w pojemniki, o których mowa w pkt 14 -Wykonawca zobowiązuje się do utrzymywania pojemników w należytym stanie technicznym, higienicznym poprzez ich dezynfekcję z częstotliwością, co najmniej raz na dwa miesiące, do oczyszczania miejsc postoju pojemników oraz opróżniania pojemników z częstotliwością określoną w pkt 22,

16) Wykonawca do dnia 28 czerwca 2013 roku wyposaży nieruchomości wskazane przez Zamawiającego w Załączniku nr 11 do SWIZ w worki z folii LDPE o pojemności od 60 do 120 l przeznaczone do gromadzenia frakcji tj. papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe. Komplet worków okresie od 1 listopada do 31 marca składa się z 3 szt. z podziałem na fakcje: I - papier i tektura, II - szkło, III – tworzywo sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe. W okresie od 1 kwietnia do 31 października komplet worków składa się z 4 szt. z podziałem na fakcje: I - papier i tektura, II - szkło, III – tworzywo sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe, IV – odpady biodegradowalne, w tym zielone.

17) Wykonawca do dnia 28 czerwca 2013 roku wyposaży nieruchomości wskazane przez Zamawiającego w Załączniku nr 12 do SWIZ w pojemniki o pojemności od 240 l i 1,1 m3 przeznaczone do gromadzenia frakcji tj. papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe.

18) Wykonawca zobowiązany jest, w okresach kwartalnych, przekładać Zamawiającemu karty przekazania odpadów do miejsca ich odzysku, recyklingu lub unieszkodliwienia, jako Załącznik do faktury za wykonanie usługi, w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy.

19) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji nieruchomości, z których zostały odebrane zmieszane i selektywnie zebrane frakcje odpadów.

20) Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych do wskazanych w „Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Pomorskiego 2018” regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych RIPOK Bierkowo bądź RIPOK Sierzno oraz do przekazywania selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21).

21) W przypadku, gdy regionalna instalacja RIPOK Bierkowo bądź RIPOK Sierzno ulegnie awarii lub nie będzie mogła przyjmować odpadów z innych przyczyn, należy odpady komunalne dostarczyć do zastępczej instalacji obsługi regionu tj. RIPOK Bierkowo, RIPOK Sierzno, RIPOK Czarnówko, RIPOK Eko Dolina.

22) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych następujących frakcji odpadów komunalnych:

a) zmieszane odpady komunalne:

- na obszarach wiejskich - co najmniej raz w miesiącu,

- w mieście, w zabudowie jednorodzinnej — co najmniej raz w miesiącu,

- w mieście, w zabudowie wielorodzinnej – raz w tygodniu,

b) papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal, odpady wielomateriałowe

- na obszarach wiejskich - raz w miesiącu,

- w mieście, w zabudowie jednorodzinnej - raz w miesiącu,

- w mieście, w zabudowie wielorodzinnej - w cyklu dwu tygodniowym,

c) odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone, w okresie od 1 kwietnia do 31 października dwa razy w miesiącu,

d) odpady wielkogabarytowe - raz w roku.

23) Wykonawca zobowiązany jest przestrzegać regulamin utrzymania czystości i porządku Gminy Kępice.

24) Wykonawca zobowiązany jest:

a) posiadać co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej

b) trwale i czytelnie oznakować pojazdy, w widocznym miejscu, firmą oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne,

c) zapewnić, aby konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed rozwiewanie i przed rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady,

d) wyposażyć pojazdy w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz system czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów. Systemy powinny umożliwiać weryfikację zapisanych danych,

e) przechowywać w swojej siedzibie dane o których mowa w pkt 24 ppkt d przez okres 2 lat od dnia ich zapisania,

f) wyposażyć pojazdy w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników,

g) zapewnić, aby pojazdy były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadały aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu

drogowym,

h) zabezpieczyć pojazdy i urządzenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich gromadzenia, przeładunku, a także transportu,

i) myć i dezynfekować pojazdy i urządzenia z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc, a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,

j) prowadzić dokumentację zawierającą informacje o stosowanych środkach dezynfekujących oraz o częstotliwości wykonywanej dezynfekcji pojazdów i urządzeń

k) pojazdy mogą być wyposażone w urządzenie do ważenia odpadów komunalnych,

25) Wykonawca zobowiązany jest posiadać bazę magazynowo - transportową usytuowaną w Gminie Kępice lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Kępice, na terenie, do którego posiada tytuł prawny,

26) Baza transportowo - magazynowa, o której mowa w pkt 25 musi spełniać następujące warunki:

a) teren bazy magazynowo - transportowej musi być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobą nieupoważnionym,

b) miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń go gruntu,

c) miejsce magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych powinno być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz przed działaniem czynników atmosferycznych,

d) teren bazy magazynowo – transportowej należy wyposażyć w urządzenia lub system zapewniający zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych, pochodzących z terenu bazy zgodnie z wymogami określonymi przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne,

e) na koniec każdego dnia roboczego pojazdy muszą być opróżnione z odpadów i parkowane wyłącznie na terenie bazy magazynowo -transportowej,

f) baza magazynowo - transportowa musi być wyposażona w punkt bieżącej konserwacji i napraw pojazdów, miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów, miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadające ilości zatrudnionych osób, stanowiska do selektywnego magazynowania selektywnie zbieranych odpadów z grupy odpadów komunalnych oraz w legalizowaną samochodową wagę najazdową – w przypadku gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów.

g) w przypadku braku w bazie magazynowo - transportowej punktu bieżącej konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsca do mycia i dezynfekcji pojazdów, Wykonawca zobowiązany jest udokumentować wykonywanie tych usług przez uprawnione podmioty zewnętrzne (dokumenty potwierdzające wykonywanie usług konserwacji i napraw oraz mycia i dezynfekcji pojazdów powinny być przechowywane w siedzibie Wykonawcy przez okres 2 lat),

27) Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć zaświadczenie o dokonaniu wpisu do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Kępic, zgodnie z przepisami art. 9b Ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z późn. zm.),

28) Wykonawca zobowiązany jest kontrolować realizowane przez właścicieli nieruchomości obowiązki w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku jego niedopełnienia Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odebrane odpady komunalne jako zmieszane odpady komunalne oraz powiadomić o tym Zamawiającego, niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu 7 dni, (zgodnie z protokołem, który będzie stanowił Załącznik nr 16 do SIWZ).

29) Wykonawca, stosownie do treści art. 9n Ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z późn. zm.) obowiązany jest do sporządzania kwartalnych sprawozdań i przekazywania ich Burmistrzowi Kępic w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy,

30) Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany jest osiągnąć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła oraz poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych w wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012r. poz. 645 z późn. zm.),

31) Wykonawca w okresie obowiązywania umowy jest zobowiązany ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania do wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012r. poz. 676 z późn. zm.).

32) W przypadku stwierdzenia, że usługi wykonywane są niezgodnie z obowiązującymi przepisami, Zamawiający może odmówić zapłaty i żądać ponownego wykonania usługi lub odstąpić od umowy z winy Wykonawcy z naliczeniem kary umownej o której mowa w załączniku nr 7 do SIWZ.


TI Tytuł PL-Kępice: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 116052-2013
PD Data publikacji 10/04/2013
OJ Dz.U. S 70
TW Miejscowość KĘPICE
AU Nazwa instytucji Gmina Kępice
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 08/04/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
IA Adres internetowy (URL) http://www.kepice.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

10/04/2013    S70    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Kępice: Usługi związane z odpadami

2013/S 070-116052

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Kępice
ul. Niepodległosci 6
Punkt kontaktowy: Gmina Kępice
Osoba do kontaktów: Barbara Żylis
77-230 Kępice
POLSKA
Tel.: +48 598576621
E-mail: bzylis@kepice.pl
Faks: +48 598576624

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.kepice.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Obrona
Porządek i bezpieczeństwo publiczne
Środowisko
Sprawy gospodarcze i finansowe
Zdrowie
Budownictwo i obiekty komunalne
Ochrona socjalna
Rekreacja, kultura i religia
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kępice w okresie od 01.07.2013 do 31.12.2014 roku
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Kępice
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, o kodzie 200301, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kępice z następujących miejscowości: Barcino, Barwiono, Biesowice, Biesowiczki, Bronowo, Brzezinka, Chorowo, Chorówko, Ciecholub, Darnowo, Gościeradz, Jabłoniec, Jabłonna, Kaczyno, Kawka, Kępice, Korzybie, Kotłowo, Łużki, Mielęcino, Mzdowiec, Mzdowo, Mzdówko, Obłęże, Osieki, Osowo, Płocko, Podgóry, Polichno, Przyjezierze, Przytocko, Pustowo, Warcino, Węgorzyno, Żelice, wskazanych na mapie stanowiącej załącznik nr 14 do SIWZ,
2) Szacunkowa ilość odpadów wynosi ok. 2200 [Mg/rok].
3) Ilość wytwarzanych odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Wyliczona ilość jest szacunkowa i może ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Podaną ilość należy traktować jako orientacyjną. Wykonawcy nie przysługuje prawo odszkodowania za nieosiągnięci wskazanej wielkości.
4) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości, zarówno zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny tj. papieru i tektury, szkła, tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych oraz odpadów ulegających biodegradacji, w tym zielonych. Szacunkową liczbę nieruchomości zamieszkałych, z których będą odbierane odpady komunalne zawiera Załącznik nr 10 i Załącznikiem nr 11 do SIWZ. W trakcie trwania zamówienia przewiduje się wzrost liczby nieruchomości zamieszkałych o 10 - 15%.
5) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości w pojemnikach o minimalnej pojemności 110 l.
6) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości z pojemników o minimalnej pojemności 110 l oraz z worków o pojemności od 60 do 120 1 z folii LDPE (zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości zamieszkałych).
7) Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć apteki i placówki służby zdrowia zlokalizowane na terenie Gminy Kępice, o których mowa w Załączniku nr 12 do SIWZ, w specjalnie oznakowane pojemniki przeznaczone na zbieranie przeterminowanych leków oraz opróżniać je po zgłoszeniu o ich wypełnieniu w najbliższym terminie odbioru odpadów komunalnych w danej miejscowości.
8) Wykonawca na zlecenie Zamawiającego zobowiązany jest do opróżniania punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych utworzonego przez Gminę Kępice, przy ul. ……………………….
9) Wykonawca raz w roku zobowiązany jest zorganizować odbiór odpadów komunalnych obejmujących odpady wielkogabarytowe bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych.
10) Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia raz w miesiącu, w dniu odbierania odpadów, właścicieli nieruchomości od których odbierane są odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny w worki o pojemności od 60 do 120 1 z folii LDPE przeznaczone na gromadzenie następujących frakcji odpadów:
a) papieru i tektury,
b) szkła,
c) tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych.
12) Wykonawca zobowiązany jest, w okresie od 1 kwietnia do 31 października, w dniu odbioru odpadów ulegających biodegradacji, w tym zielonych, do wyposażenia właścicieli nieruchomości, od których odbierane są odpady, w worki o pojemności od 60 do 120 1 z foli LDPE.
13) Worki powinny być oznaczone informacją o rodzaju gromadzonych w nich odpadach, nazwą, adresem oraz numerem telefonu Wykonawcy. Worki należy przekazać właścicielowi nieruchomości.
14) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości zgodnie z ustalonym przez Wykonawcę harmonogramem wywozu, zawartym w Załączniku nr 9 do SIWZ, z zastrzeżeniem, że odbiór w/w odpadów musi odbywać się w godzinach 7.00 - 18.00. Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia harmonogramu wywozu odpadów z terenu Gminy Kępice do 15 maja 2013r. Wszelkie zmiany harmonogramu będą wymagały zgody Zamawiającego, a Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia zmiany harmonogramu do każdej nieruchomości objętej odbieraniem odpadów komunalnych.
15) Wykonawca jest zobowiązany do realizacji „reklamacji” (nieodebranie z nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem, nie pozostawienie worków na odpady segregowane itp.) w przeciągu 24 godzin od otrzymania telefonu lub e-maila od Zamawiającego. O załatwieniu reklamacji należy niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.
16) Wykonawca na żądanie Zamawiającego wyposaży wskazane w załączniku nr do SIWZ nieruchomości w pojemniki o pojemności od 240 l do 1,1 m3, przeznaczone na gromadzenie odpadów zbieranych selektywnie (papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe) - szacunkowa liczba pojemników przeznaczonych na:
a) papier i tektura (makulatura) - X sztuk
b) szkło - X sztuk
c) tworzywa sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe - X sztuk
17) W przypadku wyposażenia wskazane nieruchomości w pojemniki, o których mowa w pkt 16 -Wykonawca zobowiązuje się do utrzymywania pojemników w należytym stanie technicznymi, higienicznym poprzez ich dezynfekcję z częstotliwością co najmniej raz na dwa miesiące, do oczyszczania miejsc postoju pojemników oraz opróżniania pojemników z częstotliwością określoną w pkt 23,
18) Wykonawca do dnia 28 czerwca 2013 roku wyposaży nieruchomości wskazane przez Zamawiającego w Załączniku nr 10 do SWIZ ( z wyjątkiem nieruchomości wielolokalowych o których mowa w Załączniku nr 11) w worki z folii LDPE o pojemności od 60 do 120l, przeznaczone do gromadzenia frakcji odpadów. Komplet worków w okresie od 1 listopada do 31 marca składa się z 3 szt. z podziałem na frakcje: I - papier i tektura, II - szkło, III – tworzywo sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe, natomiast w okresie od 1 kwietnia do 31 października komplet worków składa się z 4 szt. z podziałem na fakcje: I - papier i tektura, II - szkło, III – tworzywo sztuczne, metal i odpady wielomateriałowe, IV – odpady ulegające biodegradacji, w tym zielone.
19) Wykonawca zobowiązany jest, w okresach kwartalnych, przekładać Zamawiającemu karty przekazania odpadów do miejsca ich odzysku, recyklingu lub unieszkodliwienia, jako Załącznik do faktury za wykonanie usługi, w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy.
20) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji nieruchomości, z których zostały odebrane zmieszane i selektywnie zebrane frakcje odpadów.
21) Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych do wskazanych w „Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Pomorskiego 2018” regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych RIPOK Bierkowo bądź RIPOK Sierzno oraz do przekazywania selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21).
22) W przypadku gdy regionalna instalacja RIPOK Bierkowo bądź RIPOK Sierzno ulegnie awarii lub nie będzie mogła przyjmować odpadów z innych przyczyn, należy odpady komunalne dostarczyć do zastępczej instalacji obsługi regionu tj. RIPOK Bierkowo, RIPOK Sierzno, RIPOK Czarnówko, RIPOK Eko Dolina.
23) Wykonawca zobowiązany jest z częstotliwością do odbierania bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych następujących frakcji odpadów komunalnych:
a) zmieszane odpady komunalne:
- na obszarach wiejskich - co najmniej raz w miesiącu,
- w mieście, w zabudowie jednorodzinnej — co najmniej raz w miesiącu,
- w mieście, w zabudowie wielorodzinnej - dwa razy w tygodniu,
b) papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metal, odpady wielomateriałowe
- na obszarach wiejskich - raz w miesiącu,
- w mieście, w zabudowie jednorodzinnej - raz w miesiącu,
- w mieście, w zabudowie wielorodzinnej - w cyklu dwu tygodniowym,
c) odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone, w okresie od 1 kwietnia do 31 października dwa razy w miesiącu,
d) odpady wielkogabarytowe - raz w roku.
24) Wykonawca zobowiązany jest:
a) posiadać co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompatującej
b) trwale i czytelnie oznakować pojazdy, w widocznym miejscu, firmą oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne,
c) zapewnić, aby konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed rozwiewanie i przed rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady,
d) wyposażyć pojazdy w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz system czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów. Systemy powinny umożliwiać weryfikację zapisanych danych,
e) przechowywać w swojej siedzibie dane o których mowa w pkt 24 ppkt d przez okres 2 lat od dnia ich zapisania,
f) wyposażyć pojazdy w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników,
g) zapewnić, aby pojazdy były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadały aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu
drogowym,
h) zabezpieczyć pojazdy i urządzenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich gromadzenia, przeładunku, a także transportu,
i) myć i dezynfekować pojazdy i urządzenia z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc, a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,
j) prowadzić dokumentację zawierającą informacje o stosowanych środkach dezynfekujących oraz o częstotliwości wykonywanej dezynfekcji pojazdów i urządzeń
k) pojazdy mogą być wyposażone w urządzenie do ważenia odpadów komunalnych,
25) Wykonawca zobowiązany jest posiadać bazę magazynowo - transportową usytuowaną w Gminie Kępice lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Kępice, na terenie, do którego posiada tytuł prawny,
26) Baza transportowo - magazynowa, o której mowa w pkt 25 musi spełniać następujące warunki:
a) teren bazy magazynowo - transportowej musi być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobą nieupoważnionym,
b) miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń go gruntu,
c) miejsce magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych powinno być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz przed działaniem czynników atmosferycznych,
d) teren bazy magazynowo – transportowej należy wyposażyć w urządzenia lub system zapewniający zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych, pochodzących z terenu bazy zgodnie z wymogami określonymi przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne,
e) na koniec każdego dnia roboczego pojazdy muszą być opróżnione z odpadów i parkowane wyłącznie na terenie bazy magazynowo -transportowej,
f) baza magazynowo - transportowa musi być wyposażona w punkt bieżącej konserwacji i napraw pojazdów, miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów, miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadające ilości zatrudnionych osób, stanowiska do selektywnego magazynowania selektywnie zbieranych odpadów z grupy odpadów komunalnych oraz w legalizowaną samochodową wagę najazdową – w przypadku gdy na terenie bazy zastępuje magazynowanie odpadów.
g) w przypadku braku w bazie magazynowo - transportowej punktu bieżącej konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsca do mycia i dezynfekcji pojazdów, Wykonawca zobowiązany jest udokumentować wykonywanie tych usług przez uprawnione podmioty zewnętrzne (dokumenty potwierdzające wykonywanie usług konserwacji i napraw oraz mycia i dezynfekcji pojazdów powinny być przechowywane w siedzibie Wykonawcy przez okres 2 lat),
27) Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć zaświadczenie o dokonaniu wpisu do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Kępic, zgodnie z przepisami art. 9b Ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z późn. zm.),
28) Wykonawca zobowiązany jest kontrolować realizowane przez właścicieli nieruchomości obowiązki w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku jego niedopełnienia Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odebrane odpady komunalne jako zmieszane odpady komunalne oraz powiadomić o tym Zamawiającego, niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu 7 dni, (zgodnie z protokołem, który będzie stanowił Załącznik nr 15 do SWIZ).
29) Wykonawca, stosownie do treści art. 9n Ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z późn. zm.) obowiązany jest do sporządzania kwartalnych sprawozdań i przekazywania ich Burmistrzowi Kępic w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy,
30) Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany jest osiągnąć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła oraz poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych w wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012r. poz. 645 z późn. zm.),
31) Wykonawca w okresie obowiązywania umowy jest zobowiązany ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania do wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012r. poz. 676 z późn. zm.).
W przypadku stwierdzenia, że usługi wykonywane są niezgodnie z obowiązującymi przepisami, Zamawiający może odmówić zapłaty i żądać ponownego wykonania usługi lub odstąpić od umowy z winy Wykonawcy z naliczeniem kary umownej.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90500000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP271/04/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 31-049004 z dnia 13.2.2013

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 44-069052 z dnia 2.3.2013

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 35-054679 z dnia 19.2.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 1 Część nr: 1 - Nazwa: Ryczałtowa cena jednostkowa netto za tonę odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych zmieszanych
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
8.4.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

KING SOMMER SP.J
{Dane ukryte}
76-200 Słupsk
POLSKA
Tel.: +49 59-8427050
Faks: +49 59-8427050

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 342 i najwyższa oferta 468 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Zamówienie nr: 1 Część nr: 2 - Nazwa: 1 tona odpadów odebranych i zagospodarowanych w wyniku zbiórki selektywnej- papier, tektura
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
8.4.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

KING SOMMER
{Dane ukryte}
76-200 Słupsk Słupsk
Tel.: +48 59-8427050
Faks: +48 59-8427050

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 410 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Zamówienie nr: 1 Część nr: 3 - Nazwa: 1 tona odpadówodebranych i zagospodarowanych w wyniku zbiórki selektywnej- szkło
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
8.4.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

KING SOMMER
{Dane ukryte}
77-230 Słupsk
POLSKA
Tel.: +48 59-8427050
Faks: +48 59-8427050

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 410 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Zamówienie nr: 1 Część nr: 4 - Nazwa: 1 tona odpadów odebranych i zagospodarowanych w wyniku zbiórki selektywnej- tworzywo sztuczne, metal, odpady wielomateriałowe
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
8.4.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

KING SOMMER
{Dane ukryte}
76-200 Słupsk
POLSKA
Tel.: +48 59-8427050
Faks: +48 59-8427050

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 390 PLN
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Zamówienie nr: 1 Część nr: 5 - Nazwa: 1 tona odpadów odebranych i zagospodarowanych w wyniku zbiórki selektywnej- odpady ulegajace biodegradacji, w tym zielone
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
8.4.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

KING SOMMER
{Dane ukryte}
76-200 Słupsk
POLSKA
Tel.: +48 59-8427050
Faks: +48 59-8427050

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 410 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
1. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
2. Powołanie się przez Wykonawcę na doświadczenie podmiotu trzeciego i posiadane przez niego referencje bedzie dopuszczalne wyłącznie w sytuacji, gdy ten podmiot trzeci będzie brał udział w wykonaniu zamówienia.
3. W przypadku powołania się Wykonawcy na zasoby podmiotu trzeciego, Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do wykonania zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, wg załącznika nr 15 do SIWZ.
4. Jeżeli Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy, a podmioty te będą brać udział w realizacji części zamówienia to Wykonawca zobowiązany jest złożyć dokumenty o których mowa w pkt 8.1 ppkt 2,3,9,10,11, i 12 SIWZ w odniesieniu do tych podmiotów i określić ich funkcję w realizacji zamówienia.
5. Wymagane dokumenty mogą być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, zgodnie z postanowieniami niniejszej SIWZ.
6.W przypadku działania Wykonawcy przez pełnomocników należy dołączyć do oferty uwierzytelniony odpis pełnomocnictwa lub pełnomocnictwo w oryginale.
7. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawidłowości.
8. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
9.Złożenie przez Wykonawcę fałszywych lub stwierdzających nieprawdę informacji mających wpływ na wynik prowadzonego postępowania powoduje wykluczenie Wykonawcy z przetargu na każdym etapie, zgodnie z dyspozycją art. 24 ust. 2 pkt 3 ustawy. Osoba lub osoby składające ofertę ponoszą pełną odpowiedzialność za treść złożonego oświadczenia woli na zasadach określonych w art. 297 par. 1 kodeksu karnego
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia- jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy, albo w terminie 15 dni- jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, także wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Ustawa Prawo Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587706
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
8.4.2013

Adres: ul. Niepodległości 6, 77-230 Kępice
woj. pomorskie
Dane kontaktowe: email: poczta@kepice.pl
tel: 598 576 621
fax: 598 576 624
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-03-21
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 4900420131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-02-13
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 649 dni
Wadium: 15000 ZŁ
Szacowana wartość* 500 000 PLN  -  750 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.kepice.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Kępice
ul. Niepodległości 6, 77-230 Kępice, woj. pomorskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
90500000-2 Usługi związane z odpadami
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Zakup energii elektrycznej KING SOMMER SP.J
Słupsk
2013-04-08 0,00
Zakup energii elektrycznej KING SOMMER
Słupsk
2013-04-08 410,00
Zakup energii elektrycznej KING SOMMER
Słupsk
2013-04-08 410,00
Zakup energii elektrycznej KING SOMMER
Słupsk
2013-04-08 390,00
Zakup energii elektrycznej KING SOMMER
Słupsk
2013-04-08 410,00