167/ZP/13 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 10 000 000 EURO na dostawy produktów radiofarmaceutycznych dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi. - polska-łódź: produkty farmaceutyczne
Opis przedmiotu przetargu: przedmiotem zamówienia publicznego są dostawy produktów radiofarmaceutycznych 1 mtck 2 zestaw do sporządzania radiofarmaceutyku 99 mtc koloid; 2 technetii (99mtc) medronas do scyntygrafii kości; 3 technetii (99mtc) pentetatis tc/sn/dtpa; 4 technetii99mtc succimeri solutio iniectabilis tc/sn/mibi.ii.1.6)

TI | Tytuł | Polska-Łódź: Produkty farmaceutyczne |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 440028-2013 |
PD | Data publikacji | 28/12/2013 |
OJ | Dz.U. S | 251 |
TW | Miejscowość | ŁÓDŹ |
AU | Nazwa instytucji | WSS im. M. Kopernika w Łodzi |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 6 - Podmiot prawa publicznego |
DS | Dokument wysłany | 24/12/2013 |
DD | Termin składania wniosków o dokumentację | 03/02/2014 |
DT | Termin | 04/02/2014 |
NC | Zamówienie | 2 - Zamówienie publiczne na dostawy |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 3 - Ogłoszenie o zamówieniu |
RP | Legislacja | 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 33600000 - Produkty farmaceutyczne |
OC | Pierwotny kod CPV | 33600000 - Produkty farmaceutyczne |
RC | Kod NUTS | PL113 |
IA | Adres internetowy (URL) | http://www.kopernik.lodz.pl |
DI | Podstawa prawna | Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE) |
Polska-Łódź: Produkty farmaceutyczne
2013/S 251-440028
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
WSS im. M. Kopernika w Łodzi
ul. Pabianicka 62
Osoba do kontaktów: Agnieszka Ornoch
93-513 Łódź
POLSKA
Tel.: +48 426895819
E-mail: przetargi@kopernik.lodz.pl
Faks: +48 426895409
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.kopernik.lodz.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi, ul. Pabianicka 62, 93-513 Łódź.
Kod NUTS PL113
1 MTCK -2 zestaw do sporządzania radiofarmaceutyku 99 mTc - Koloid;
2 Technetii (99mTc) medronas do scyntygrafii kości;
3 Technetii (99mTc) pentetatis Tc/Sn/DTPA;
4 Technetii99mTc succimeri solutio iniectabilis Tc/Sn/MIBI.
33600000
1 MTCK -2 zestaw do sporządzania radiofarmaceutyku 99 mTc - Koloid op. 8;
2 Technetii (99mTc) medronas do scyntygrafii kości op. 140;
3 Technetii (99mTc) pentetatis Tc/Sn/DTPA op. 30;
4 Technetii99mTc succimeri solutio iniectabilis Tc/Sn/MIBI op. 40.
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
Wadium należy wpłacić przelewem na konto Zamawiającego:
PKO S.A. V O./Łódź 78 1240 1545 1111 0000 1166 9960 do dnia składania ofert do godziny 10.00 z zaznaczeniem:
„Wadium na dostawy produktów radiofarmaceutycznych. Nr sprawy 167/ZP/2013”
2. Oferta zostanie uznana za zabezpieczoną, jeżeli środki z tytułu wadium faktycznie wpłyną na konto Zamawiającego do dnia i godziny składania oferty. Dowód wniesienia wadium należy dołączyć do oferty.
3. Wadium może być wniesione w pieniądzu lub innych przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo Zamówień Publicznych formach. Jeżeli wadium będzie wniesione w formie gwarancji albo poręczenia to jego oryginał musi być załączony do oferty.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego w pkt. 1.
5. Oferta nie zabezpieczona wymaganym przez ustawę wadium zostanie odrzucona.
6. Zamawiający zobowiązany jest zwrócić wadium na warunkach określonych w art. 46 ust. 1, 1a, 2, i 4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
7. Wykonawca traci wadium na rzecz Zamawiającego, jeżeli zaistnieje którakolwiek z przesłanek wymienionych w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
a) oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy PZP – zgodnie z załącznikiem nr 3 do SIWZ;
b) koncesje, zezwolenia lub licencje na podjęcie działalności gospodarczej w zakresie objętym niniejszym zamówieniem - zgodnie z ustawą z 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2010 r. Nr 78, poz. 513, ze zm.) oraz z innymi obowiązującymi przepisami prawymi w tym zakresie, dla pakietów zawierających przedmiot zamówienia dla których jest ono ustawowo wymagane, lub oświadczenie, że oferowany przedmiot zamówienia nie wymaga takiego zezwolenia;
c) zezwolenie Polskiej Agencji Atomistyki na obrót materiałami promieniotwórczymi dla zawierających przedmiot zamówienia dla którego jest ono ustawowo wymagane lub oświadczenie, że oferowany przedmiot zamówienia nie wymaga takiego zezwolenia;
d) zezwolenie Polskiej Agencji Atomistyki na transport materiałów promieniotwórczych dla przedmiotu zamówienia dla którego taki transport jest ustawowo wymagany lub oświadczenie, że oferowany przedmiot zamówienia nie wymaga takiego zezwolenia.
2. W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy PZP należy przedłożyć:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia – Załącznik nr 4 do SIWZ;
b) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału ZUS lub KRUS, potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu do składania ofert,
e) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
f) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy,
wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
g) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
h) listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp (załączyć tylko w przypadku przynależności do grupy kapitałowej).
3. Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
A. Dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
d) Zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8 , 10-11 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert – albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów o których mowa w punkcie A, zastępuje się je dokumentem oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem – wystawione z odpowiednią datą wymaganą dla tych dokumentów.
B. Dokument lub dokumenty wystawione dla wykonawcy który ma siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej a osoby o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8, 10-11 ustawy PZP mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8, 10 i 11 ustawy PZP mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo
administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy PZP, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym, że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń –zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem z zachowaniem w/w terminu.
4. Warunki wymagane przy złożeniu oferty wspólnej kilku przedsiębiorców (konsorcjum, spółka cywilna).
W przypadku, kiedy ofertę składa kilka podmiotów, oferta musi spełniać następujące warunki:
a) oferta winna być podpisana przez każdego partnera lub upoważnionego przedstawiciela/ partnera wiodącego;
b) upoważnienie do pełnienia funkcji przedstawiciela / partnera wiodącego wymaga podpisu prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z partnerów – należy załączyć je do oferty. Przedstawiciele / wiodący partner winien być upoważniony do zaciągania zobowiązań i płatności w imieniu każdego na rzecz każdego z partnerów oraz do wyłącznego występowania w realizacji kontraktu.
c) podmioty występujące wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań,
d) Dokumenty z pkt. 2 a) - h) każdy z podmiotów składa osobno, dokumenty w zakresie pkt. 1 oraz zabezpieczenie oferty wadium, jeżeli jest wymagane podmioty składają razem.
e) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy są poświadczane za zgodność z oryginałem przez tego wykonawcę.
a) oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy PZP – zgodnie z załącznikiem nr 3 do SIWZ;
b) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.;
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanych przez Zamawiającego warunków.
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1. w przypadku warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy – dokumentów, o których mowa w ust. 1 pkt 9–11 rozporządzenia, a także innych dokumentów, dotyczących sytuacji ekonomicznej i finansowej, określonych w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
2. dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
W postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego wszczynanych w okresie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane, wykonawca w miejsce poświadczeń, może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw lub usług oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowe ukończenie, określone w § 1 ust. 1 pkt 2 i 3 Rozporządzenia
Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz.1817).
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Za spełnienie warunku Zamawiający uzna posiadanie środków finansowych lub zdolność kredytową na poziomie minimum 25 000,00 PLN.
Dla potrzeb oceny spełniania warunku określonego powyżej, jeśli wartości zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez NBP na dzień opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Zamawiający dokona oceny spełnienia w/w warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń oraz dokumentów o których mowa w rozdziale V niniejszej SIWZ.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
W zakresie wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy należy przedłożyć:
a) oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy PZP – zgodnie z załącznikiem nr 3 do SIWZ;
b) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
Dowodami o których mowa wyżej są:
1. poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postepowaniu albo ofert;
2. w przypadku zamówień na dostawy lub usługi – oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt. 1;
3. w przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane, dostawy lub usługi wskazane w wykazie, o którym mowa w punkcie b) zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w punkcie b).
Uwaga:
Zamawiający stawiając powyższy warunek udziału w postępowaniu, skorzystał z możliwości wynikającej z § 1 ust. 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19.02.2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1. w przypadku warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy – dokumentów, o których mowa w ust. 1 pkt 9–11 rozporządzenia, a także innych dokumentów, dotyczących sytuacji ekonomicznej i finansowej, określonych w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
2. dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
W postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego wszczynanych w okresie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane, wykonawca w miejsce poświadczeń, może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw lub usług oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowe ukończenie, określone w § 1 ust. 1 pkt 2 i 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817).
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Za spełnienie warunku Zamawiający uzna wykonanie z należytą starannością w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania tj. przed dniem ukazania się ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, min. 2 dostaw rodzajowo odpowiednich o łącznej wartości brutto minimum 25 000,00 zł wraz z potwierdzeniem ich należytego wykonania.
Dla potrzeb oceny spełniania warunku określonego powyżej, jeśli wartości zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez NBP na dzień opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Sekcja IV: Procedura
Dokumenty odpłatne: nie
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
Przewidywany czas publikacji kolejnych ogłoszeń: 12.2015.
Krajowa Izba Owoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Krajowa Izba Odowławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
TI | Tytuł | Polska-Łódź: Produkty farmaceutyczne |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 35409-2014 |
PD | Data publikacji | 01/02/2014 |
OJ | Dz.U. S | 23 |
TW | Miejscowość | ŁÓDŹ |
AU | Nazwa instytucji | WSS im. M. Kopernika w Łodzi |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 6 - Podmiot prawa publicznego |
DS | Dokument wysłany | 29/01/2014 |
DD | Termin składania wniosków o dokumentację | 06/02/2014 |
DT | Termin | 07/02/2014 |
NC | Zamówienie | 2 - Zamówienie publiczne na dostawy |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 2 - Dodatkowe informacje |
RP | Legislacja | 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 33600000 - Produkty farmaceutyczne |
OC | Pierwotny kod CPV | 33600000 - Produkty farmaceutyczne |
RC | Kod NUTS | PL113 |
Polska-Łódź: Produkty farmaceutyczne
2014/S 023-035409
WSS im. M. Kopernika w Łodzi, ul. Pabianicka 62, Osoba do kontaktów: Agnieszka Ornoch, Łódź93-513, POLSKA. Tel.: +48 426895819. Faks: +48 426895409. E-mail: przetargi@kopernik.lodz.pl
(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 28.12.2013, 2013/S 251-440028)
CPV:33600000
Produkty farmaceutyczne
Zamiast:
IV.3.3) Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego:
03.02.2014 (15:00)
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
04.02.2014 (10:00)
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:
04.02.2014 (11:00)
Powinno być:IV.3.3) Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego:
06.02.2014 (15:00)
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
07.02.2014 (10:00)
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:
07.02.2014 (11:00)
TI | Tytuł | Polska-Łódź: Produkty farmaceutyczne |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 135902-2014 |
PD | Data publikacji | 19/04/2014 |
OJ | Dz.U. S | 78 |
TW | Miejscowość | ŁÓDŹ |
AU | Nazwa instytucji | WSS im. M. Kopernika w Łodzi |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 6 - Podmiot prawa publicznego |
DS | Dokument wysłany | 16/04/2014 |
NC | Zamówienie | 2 - Zamówienie publiczne na dostawy |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 7 - Udzielenie zamówienia |
RP | Legislacja | 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA |
TY | Rodzaj oferty | 9 - Nie dotyczy |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 33600000 - Produkty farmaceutyczne |
OC | Pierwotny kod CPV | 33600000 - Produkty farmaceutyczne |
IA | Adres internetowy (URL) | http://www.kopernik.lodz.pl |
DI | Podstawa prawna | Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE) |
Polska-Łódź: Produkty farmaceutyczne
2014/S 078-135902
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Dostawy
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
WSS im. M. Kopernika w Łodzi
ul. Pabianicka 62
Osoba do kontaktów: Agnieszka Ornoch
93-513 Łódź
POLSKA
Tel.: +48 426895819
E-mail: przetargi@kopernik.lodz.pl
Faks: +48 426895409
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.kopernik.lodz.pl
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Apteka Szpitalna
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
im. M. Kopernika w Łodzi
ul. Pabianicka 62
93 – 513 Łódź
Kod NUTS
1 MTCK -2 zestaw do sporządzania radiofarmaceutyku 99 mTc - Koloid
2 Technetii (⁹⁹⁹Tc) medronas do scyntygrafii kości
3 Technetii (⁹⁹⁹Tc) pentetatis Tc/Sn/DTPA
4 Technetii ⁹⁹⁹Tc succimeri solutio iniectabilis Tc/Sn/MIBI
33600000
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
Sekcja IV: Procedura
Ogłoszenie o zamówieniu
Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 251-440028 z dnia 28.12.2013
Sekcja V: Udzielenie zamówienia
Zamówienie nr: 1 Część nr: 1 - Nazwa: Pakiet nr 1Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM
{Dane ukryte}
05-400 Otwock
POLSKA
Wartość: 109 123,20 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 109 166,40 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
Krajowa Izba Owoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes prawny w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądania oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
6. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie: 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej - jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych.
9. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w punktach 7 i 8 wnosi się, w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych - w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
10. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający: nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
11. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
12. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
13. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
14. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej.
15. Od wyroku sądu lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie nie przysługuje skarga kasacyjna. Przepisu nie stosuje się do Prezesa Urzędu.
16. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy o Prokuratorze Generalnym, określone w części I w księdze I w tytule VI w dziale Va ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. z późn.zm. – Kodeks postępowania cywilnego.
Krajowa Izba Owoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 44002820131 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2013-12-28 |
Rodzaj zamówienia: | dostawy |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 24 miesięcy |
Wadium: | 2000 ZŁ |
Szacowana wartość* | 66 666 PLN - 100 000 PLN |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 0 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | http://www.kopernik.lodz.pl |
Informacja dostępna pod: | WSS im. M. Kopernika w Łodzi ul. Pabianicka 62, łódź, woj. nierozpoznano Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 03/02/2014 |
Okres związania ofertą: | 90 dni |
Kody CPV
33600000-6 | Produkty farmaceutyczne |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Pakiet nr 1 | Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM Otwock | 2014-03-27 | 109 166,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2014-03-27 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 33600000 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 109 166,00 zł Minimalna złożona oferta: 109 166,00 zł Ilość złożonych ofert: 1 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 109 166,00 zł Maksymalna złożona oferta: 109 166,00 zł |