Zadanie nr 1 : Rozbiórka dwóch zbiorników retencyjnych wraz z robotami ziemnymi w ramach projektu pn.: Utworzenie powierzchni magazynowej na dekoracje i kostiumy dla Opery Wrocławskiej na terenie MPWiK S.A. , Priorytet 6: Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), Działanie 6.4: Turystyka kulturowa Znak postępowania: ZP/PN/22/12
Opis przedmiotu przetargu: Przeznaczone do rozbiórki dwa zbiorniki retencyjne zlokalizowane są na terenie starej pompowni MPWiK na działce nr 3/5, AM1, obręb Muchobór Mały zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Bystrzyckiej i Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu. Obydwa zbiorniki są jednakowe. Mają kształt cylindryczny o średnicy 20,0 m i wysokości ok. 7,1 m. Poziom dna zbiorników wynosi 119,94 m npm, zaś poziom stropu zbiornika wynosi 127,05 m. npm. Strop zbiorników podparty jest na siatce słupów żelbetowych. Konstrukcję zbiorników stanowi płaszcz żelbetowy o nieznanej grubości (brak dokumentacji archiwalnej). Grubość stropu zbiornika wynosi 42 cm. Obiekt przemysłowy wyposażony jest w instalację elektryczną i wodociągowa, które zostały odłączone od zasilania. Powierzchnia zabudowy jednego zbiornika wynosi 315 m2 zaś jego kubatura podziemna wynosi 2250 m3. Wewnątrz zbiorników znajdują się liczne urządzenia instalacyjne i wyposażenia pomocniczego, głownie stalowe, które należy usunąć przed przystąpieniem do rozbiórki głównej. Na powierzchni znajdują się również liczne urządzenia pomocnicze takie jak wywietrzniki, urządzenia sterujące itp., które powinno się zdemontować przed rozbiórką konstrukcji zbiornika. Do prac rozbiórkowych należy zaliczyć również prace ziemne związane z odkopaniem zbiorników, usunięciem muru oporowego zabezpieczającego skarpę przed osuwaniem się, i innych elementów wyposażenia dodatkowego. Zamawiający posiada prawo do dysponowania ww. nieruchomością na podstawie Umowy dzierżawy nr 2032/FA/I/2011, zawartej w dniu 24 października 2011 r. pomiędzy Operą Wrocławską a wrocławskim MPWiK S.A. W zakres zamówienia wchodzi również wycinka drzew zgodnie z załączona decyzją. Szczegółowy opis robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia przedstawiono w dokumentacji projektowej i STWiORB, które zamieszczono w Części 3 SIWZ ( OPZ) na stronie internetowej: www.opera.wroclaw.pl/1/index.php?page=49.
Wrocław: Zadanie nr 1 : Rozbiórka dwóch zbiorników retencyjnych wraz z robotami ziemnymi w ramach projektu pn.: Utworzenie powierzchni magazynowej na dekoracje i kostiumy dla Opery Wrocławskiej na terenie MPWiK S.A. , Priorytet 6: Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), Działanie 6.4: Turystyka kulturowa Znak postępowania: ZP/PN/22/12
Numer ogłoszenia: 406266 - 2012; data zamieszczenia: 18.10.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Opera Wrocławska , ul. Świdnicka 35, 50-066 Wrocław, woj. dolnośląskie, tel. 071 3708800, faks 081 3708852.
Adres strony internetowej zamawiającego:
http://www.opera.wroclaw.pl/1/
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Samorządowa Instytucja Kultury.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zadanie nr 1 : Rozbiórka dwóch zbiorników retencyjnych wraz z robotami ziemnymi w ramach projektu pn.: Utworzenie powierzchni magazynowej na dekoracje i kostiumy dla Opery Wrocławskiej na terenie MPWiK S.A. , Priorytet 6: Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), Działanie 6.4: Turystyka kulturowa Znak postępowania: ZP/PN/22/12.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przeznaczone do rozbiórki dwa zbiorniki retencyjne zlokalizowane są na terenie starej pompowni MPWiK na działce nr 3/5, AM1, obręb Muchobór Mały zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Bystrzyckiej i Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu. Obydwa zbiorniki są jednakowe. Mają kształt cylindryczny o średnicy 20,0 m i wysokości ok. 7,1 m. Poziom dna zbiorników wynosi 119,94 m npm, zaś poziom stropu zbiornika wynosi 127,05 m. npm. Strop zbiorników podparty jest na siatce słupów żelbetowych. Konstrukcję zbiorników stanowi płaszcz żelbetowy o nieznanej grubości (brak dokumentacji archiwalnej). Grubość stropu zbiornika wynosi 42 cm. Obiekt przemysłowy wyposażony jest w instalację elektryczną i wodociągowa, które zostały odłączone od zasilania. Powierzchnia zabudowy jednego zbiornika wynosi 315 m2 zaś jego kubatura podziemna wynosi 2250 m3. Wewnątrz zbiorników znajdują się liczne urządzenia instalacyjne i wyposażenia pomocniczego, głownie stalowe, które należy usunąć przed przystąpieniem do rozbiórki głównej. Na powierzchni znajdują się również liczne urządzenia pomocnicze takie jak wywietrzniki, urządzenia sterujące itp., które powinno się zdemontować przed rozbiórką konstrukcji zbiornika. Do prac rozbiórkowych należy zaliczyć również prace ziemne związane z odkopaniem zbiorników, usunięciem muru oporowego zabezpieczającego skarpę przed osuwaniem się, i innych elementów wyposażenia dodatkowego. Zamawiający posiada prawo do dysponowania ww. nieruchomością na podstawie Umowy dzierżawy nr 2032/FA/I/2011, zawartej w dniu 24 października 2011 r. pomiędzy Operą Wrocławską a wrocławskim MPWiK S.A. W zakres zamówienia wchodzi również wycinka drzew zgodnie z załączona decyzją. Szczegółowy opis robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia przedstawiono w dokumentacji projektowej i STWiORB, które zamieszczono w Części 3 SIWZ ( OPZ) na stronie internetowej: www.opera.wroclaw.pl/1/index.php?page=49..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.11.00.00-1.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 3.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
1.Przed złożeniem ofert Wykonawcy zobowiązani będą wnieść Wadium w wysokości: 4 000 złotych (słownie: cztery tysięce złotych). 2. Zamawiający ustanawia Zabezpieczenie należytego wykonania Umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 10 % ceny oferty ( brutto). 3.Szczegółowe wymagania dotyczące wadium i zabezpieczenia należytego wykonania umowy zawarte zostaną w Części 1 SIWZ o nazwie IDW na stronie internetowej: www.opera.wroclaw.pl/1/index.php?page=49.
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykonawca w celu potwierdzenia, że spełnia warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia zobowiązany jest wykazać, że wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie co najmniej: jedną rozbiórkę obiektu kubaturowego o wartości wykonanych robót (brutto) min 70 tys. złotych. Za wykonane roboty budowlane, o których mowa powyżej należy rozumieć roboty, dla których wydano świadectwa przejęcia lub końcowy protokół odbioru robót budowlanych. Ocena spełnienia powyższego warunku nastąpi metodą: spełnia - nie spelnia.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykonawca w celu potwierdzenia, że spełnia warunek dotyczący dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, zobowiązany jest wykazać, że do realizacji zamówienia będzie dysponował następującymi osobami posiadającymi wymienione niżej kwalifikacje zawodowe, wykształcenie i doświadczenie, niezbędne do wykonania zamówienia: 1). Kierownik Budowy (w rozumieniu ustawy Prawo Budowlane) posiadający: - uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno - budowlanej (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dn. 28 kwietnia 2006 roku w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006r. Nr 83 poz. 578, ze zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010r., Nr 243, poz.1623 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63, poz. 394); Powyższy skład zespołu osobowego jest zespołem podstawowym (kluczowym). Wykonawca powinien przeanalizować swoje rzeczywiste potrzeby w tym zakresie. Jeżeli jest to konieczne istnieje możliwość zatrudnienia dodatkowego personelu w celu zapewnienia należytego wykonania zamówienia. Zamawiający co do zasady zakazuje zmian przedstawionego w ofercie personelu. Zmiany takie będą możliwe jedynie po zaistnieniu okoliczności niezależnych od Wykonawcy (np. zdarzeń losowych) określonych w Umowie. W takim przypadku wszelkie zmiany personelu muszą uzyskać zgodę Zamawiającego. Stosownie do treści art. 12 ust.7 ustawy Prawo Budowlane, podstawę do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie stanowi m.in. wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, potwierdzony zaświadczeniem wydanym przez tę izbę. Zaświadczenie, o którym mowa powyżej Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą dostarczy Zamawiającemu przed podpisaniem Umowy. W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć: - Ocena spełnienia powyższego warunku nastąpi metodą: spełnia - nie spełnia.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:- wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
-
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
III.4.3.2) zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Dodatkowo Wykonawca zobowiązany jest do złożenia: 1.Oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art.22 ust.1 ustawy Pzp, sporządzonego według wzoru stanowiącego załącznik Nr 4 do IDW, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (Wykonawcy składający ofertę wspólną przedstawiają razem jeden dokument w formie załącznika nr 4 Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia odrębnych oświadczeń przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, jeżeli Wykonawca składający odrębne oświadczenie spełnia samodzielnie wszystkie warunki udziału w postępowaniu. Powyższe oświadczenie winno zostać złożone w formie oryginału). 2. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8 ustawy Pzp mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8 ustawy Pzp wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym, że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób. 3.. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów o których mowa w § 1 ust.2 i 3 rozporządzenia w sprawie dokumentów, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia muszą wykazać, iż spełniają warunki udziału w postępowaniu w sposób określony w pkt.IV IDW. Ponadto tacy Wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez wszystkie podmioty występujące wspólnie (przez tzw. członków konsorcjum). Pełnomocnictwa składane przez Wykonawcę wraz z ofertą muszą być przedstawione w formie oryginałów. Treść pełnomocnictwa powinna wskazywać rodzaj czynności, do których upoważniony jest Pełnomocnik, tj. np.: podpisania oferty, potwierdzanie za zgodność z oryginałem kopii dokumentów, składania oświadczeń woli i wiedzy, składania wyjaśnień, parafowania dokumentów, itp. 5. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej prawdziwości. 6. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 7. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana na podstawie przedłożonych oświadczeń i dokumentów, o których mowa w pkt. IV IDW, wg zasady: spełnia - nie spełnia. 8. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. W takim wypadku Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu oryginał pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, w szczególności: 1). Obowiązkiem wykonawcy w przypadku, gdy korzysta z potencjału podmiotów trzecich, jest rzeczywiste wykazanie, że tym potencjałem będzie dysponował. 2). Treść zobowiązania podmiotu trzeciego powinna określać: kto jest podmiotem przyjmującym zasoby, zakres zobowiązania podmiotu trzeciego, czego konkretnie dotyczy zobowiązanie oraz w jaki sposób będzie ono wykonane, w tym jakiego okresu dotyczy. A w sytuacji gdy przedmiotem udzielenia są zasoby nierozerwalnie związane z podmiotem ich udzielającym, niemożliwe do samodzielnego obrotu i dalszego udzielenia ich bez zaangażowania tego podmiotu w wykonanie zamówienia, taki dokument powinien zawierać wyraźne nawiązanie do uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu zamówienia. 9. Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu w zakresie art. 24 ust.1 odpowiednio pkt. 10 lub 11 ustawy Pzp
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian: 1. Zgodnie z Prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, wszelkie istotne zmiany postanowień Umowy w stosunku do treści Formularza Oferty są niedozwolone, chyba że zgodnie z art. 144 Ustawy Pzp Zamawiający przewiduje zmiany zawartej Umowy w stosunku do treści Oferty wykonawcy, z którym podpisano umowę oraz określa warunki takiej zmiany: w niniejszej Umowie obowiązuje następująca Procedura zmian: 1). zmiana sposobu spełnienia świadczenia poprzez zmiany technologiczne, w szczególności: a).konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w Ofercie, dokumentacji projektowej w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem robót; b) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategorie gruntu wyższe od przyjętych w projekcie) skutkujące niemożliwością zrealizowania przedmiotu Umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych; c).odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, poziom wód podziemnych, istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych; d). konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych ze względu na zmiany obowiązującego prawa; e). zmiana dokonana na podstawie art. 23 pkt 1 ustawy Prawo budowlane, zmiana w rozwiązaniach projektowych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowy; f). zmiana dokonana na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy Prawo budowlane, uzgodniona możliwość wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, pod warunkiem, że zmiana ta spowodowana będzie okolicznościami zaistniałymi w trakcie realizacji robót budowlanych, których nie można było wcześniej przewidzieć; g). zmiany dokonane zostaną podczas wykonywania robót i nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36a ust. 5 ustawy Prawo budowlane i dokonane zostaną zgodnie z zapisami art. 36a ust. 6 ustawy Prawo budowlane, spełniając zapisy art. 57 ust. 2 ustawy Prawo budowlane; Zmiany wskazane w pkt.1) będą wprowadzone wyłącznie w zakresie umożliwiającym wykonanie przedmiotu Umowy, a Zamawiający może ponieść ryzyko zwiększenia wynagrodzenia z tytułu takich zmian wyłącznie w kwocie równej zwiększonym z tego powodu kosztom. 2). zmiany osobowe: a). zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane, b). zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy, a od których wymagano określonego doświadczenia lub wykształcenia na inne legitymujące się doświadczeniem lub wykształceniem spełniającym wymóg SIWZ, 3). Zmiany sposobu spełniania świadczenia: Zmiany według zasad określonych w Umowie; 4). Zmiana płatności: a). zmiany terminów płatności wynikające z wszystkich zmian wprowadzanych do Umowy, a także zmiany samoistne o ile nie spowodują konieczności zapłaty odsetek lub wynagrodzenia w większej kwocie Wykonawcy; 5). Pozostałe zmiany: a). siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ; b). zmiana obowiązującej stawki VAT; Jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku zapłaconego przez wykonawcę ale tylko w odniesieniu do robót niewykonanych; c). zmiana obowiązującej stawki VAT; Jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku zapłaconego przez Wykonawcę ale tylko w odniesieniu do robót niewykonanych; d). zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu; e). rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami; f). kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami. W takim przypadku zmiany w umowie zostaną ograniczone do zmian koniecznych powodujących uniknięcie kolizji, a wynagrodzenie zostanie ustalone z zachowaniem zasad do udzielania zamówień dodatkowych. g). zmiany uzasadnione okolicznościami, o których mowa w art. 3571 KC z uwzględnieniem faktu, że za rażącą zostanie uznana strata w wysokości, o której mowa w art. 397 Kodeksu Spółek Handlowych. h). zmiana Terminu zakończenia robót spowodowana: - wystąpieniem nie zinwentaryzowanych w obowiązujących dokumentach instalacji, sieci; - wystąpieniem koniecznych badań archeologicznych. - wystąpieniem klęsk żywiołowych i niesprzyjających warunków atmosferycznych. i) zmiana w przypadku regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie podpisania Umowy, wywołujących potrzebę jego zmiany; 2.Zmiana do Umowy musi być dokonana poprzez sporządzenie Zmiany do Umowy ( Aneksu) i musi być podpisana przed upływem terminu zakończenia robót. 3. Zmiany do Umowy skutkujące zmianą Wynagrodzenia Umownego zostaną przez Wykonawcę wyliczone według niżej podanej procedury pn. Wycena zmian: a). Ilekroć w cytowanym powyżej paragrafie jest mowa o zmianach należy przez to rozumieć kosztorys zamienny sporządzony przez Wykonawcę tych robót metodą kalkulacji szczegółowej opisaną w (nieobowiązujących) postanowieniach rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 13 lipca 2001 r. w sprawie metod kosztorysowania obiektów i robót budowlanych (Dz.U. 2001 Nr 80,poz. 867), a przyjętych do stosowania na zasadach określonych w art. 384 § 2 Kc. b). Kosztorys zamienny określający cenę jednostkową opracowany będzie w oparciu o następujące składniki cenotwórcze: [R(robocizna), M(materiał), S(sprzęt), Kp(koszty pośrednie), Z(zysk); c). ceny czynników cenotwórczych [R(robocizna), M(materiał), S(sprzęt), Kp(koszty pośrednie), Z(zysk)] zostaną przyjęte na poziomie średnim wynikającym z publikacji kwartalnych SECOCENBUD z kwartału poprzedzającego wprowadzane zmiany; d). w przypadku jeżeli nie będzie możliwe zastosowanie zasad określonych wyżej w pkt c) brakujące ceny materiałów zostaną przyjęte jako ceny hurtowe konkretnego producenta za kwartał poprzedzający wprowadzane zmiany; podstawą do określenia nakładów rzeczowych będą normy zawarte w wytycznych producenta; 4. Sporządzony przez Wykonawcę kosztorys zamienny podlega weryfikacji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego a następnie po jego pozytywnym zaopiniowaniu, zatwierdzeniu przez Zamawiającego. 5. Uwzględnienie skutków kosztorysu zamiennego nastąpi w formie podpisanego przez Strony Aneksu do Umowy poprzez zwiększeniu/zmniejszenie wynagrodzenia umownego.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://www.opera.wroclaw.pl/1/index.php?page=49
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Opera Wrocławska ul. Świdnicka 35 50-066 Wrocław (sekretariat)..
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
05.11.2012 godzina 10:00, miejsce: Opera Wrocławska ul. Świdnicka 35 50-066 Wrocław (sekretariat)..
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Projekt finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 Priorytet 6: Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), Działanie 6.4: Turystyka kulturowa.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
tak
Wrocław: Zadanie nr 1 : Rozbiórka dwóch zbiorników retencyjnych wraz z robotami ziemnymi w ramach projektu pn.: Utworzenie powierzchni magazynowej na dekoracje i kostiumy dla Opery Wrocławskiej na terenie MPWiK S.A. , Priorytet 6: Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), Działanie 6.4: Turystyka kulturowa Znak postępowania: ZP/PN/22/12
Numer ogłoszenia: 495748 - 2012; data zamieszczenia: 06.12.2012
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 406266 - 2012r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35, 50-066 Wrocław, woj. dolnośląskie, tel. 071 3708800, faks 081 3708852.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Samorządowa Instytucja Kultury.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zadanie nr 1 : Rozbiórka dwóch zbiorników retencyjnych wraz z robotami ziemnymi w ramach projektu pn.: Utworzenie powierzchni magazynowej na dekoracje i kostiumy dla Opery Wrocławskiej na terenie MPWiK S.A. , Priorytet 6: Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), Działanie 6.4: Turystyka kulturowa Znak postępowania: ZP/PN/22/12.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przeznaczone do rozbiórki dwa zbiorniki retencyjne zlokalizowane są na terenie starej pompowni MPWiK na działce nr 3/5, AM1, obręb Muchobór Mały zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Bystrzyckiej i Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu. Obydwa zbiorniki są jednakowe. Mają kształt cylindryczny o średnicy 20,0 m i wysokości ok. 7,1 m. Poziom dna zbiorników wynosi 119,94 m npm, zaś poziom stropu zbiornika wynosi 127,05 m. npm. Strop zbiorników podparty jest na siatce słupów żelbetowych. Konstrukcję zbiorników stanowi płaszcz żelbetowy o nieznanej grubości (brak dokumentacji archiwalnej). Grubość stropu zbiornika wynosi 42 cm. Obiekt przemysłowy wyposażony jest w instalację elektryczną i wodociągowa, które zostały odłączone od zasilania. Powierzchnia zabudowy jednego zbiornika wynosi 315 m2 zaś jego kubatura podziemna wynosi 2250 m3. Wewnątrz zbiorników znajdują się liczne urządzenia instalacyjne i wyposażenia pomocniczego, głownie stalowe, które należy usunąć przed przystąpieniem do rozbiórki głównej. Na powierzchni znajdują się również liczne urządzenia pomocnicze takie jak wywietrzniki, urządzenia sterujące itp., które powinno się zdemontować przed rozbiórką konstrukcji zbiornika. Do prac rozbiórkowych należy zaliczyć również prace ziemne związane z odkopaniem zbiorników, usunięciem muru oporowego zabezpieczającego skarpę przed osuwaniem się, i innych elementów wyposażenia dodatkowego. Zamawiający posiada prawo do dysponowania ww. nieruchomością na podstawie Umowy dzierżawy nr 2032/FA/I/2011, zawartej w dniu 24 października 2011 r. pomiędzy Operą Wrocławską a wrocławskim MPWiK S.A. W zakres zamówienia wchodzi również wycinka drzew zgodnie z załączona decyzją. Szczegółowy opis robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia przedstawiono w dokumentacji projektowej i STWiORB, które zamieszczono w Części 3 SIWZ ( OPZ) na stronie internetowej: www.opera.wroclaw.pl/1/index.php?page=49.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.11.00.00-1.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
tak, projekt/program: Projekt finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 Priorytet 6: Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), Działanie 6.4: Turystyka kulturowa.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
06.12.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
7.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
2.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- M-Bud Małgorzata Lubecka - Walusiak, {Dane ukryte}, 53-213 Wrocław, kraj/woj. dolnośląskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 320659,50 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
134070,00
Oferta z najniższą ceną:
134070,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
734433,00
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 40626620120 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2012-10-17 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 3 miesięcy |
Wadium: | 1 ZŁ |
Szacowana wartość* | 33 PLN - 50 PLN |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | http://www.opera.wroclaw.pl/1/ |
Informacja dostępna pod: | Opera Wrocławska ul. Świdnicka 35 50-066 Wrocław (sekretariat). |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
45110000-1 | Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Zadanie nr 1 : Rozbiórka dwóch zbiorników retencyjnych wraz z robotami ziemnymi w ramach projektu pn.: Utworzenie powierzchni magazynowej na dekoracje i kostiumy dla Opery Wrocławskiej na terenie MPWiK S.A. , Priorytet 6: Wykorzystanie i promocja pote | M-Bud Małgorzata Lubecka - Walusiak Wrocław | 2012-12-06 | 134 070,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2012-12-06 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 451100001 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 134 070,00 zł Minimalna złożona oferta: 134 070,00 zł Ilość złożonych ofert: 7 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 2 Minimalna złożona oferta: 134 070,00 zł Maksymalna złożona oferta: 734 433,00 zł |