TI Tytuł Polska-Poznań: Usługi nieruchomości mieszkalnych
ND Nr dokumentu 402886-2014
PD Data publikacji 26/11/2014
OJ Dz.U. S 228
TW Miejscowość POZNAŃ
AU Nazwa instytucji Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Poznaniu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 21/11/2014
DT Termin 05/01/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 70331000 - Usługi nieruchomości mieszkalnych
OC Pierwotny kod CPV 70331000 - Usługi nieruchomości mieszkalnych
IA Adres internetowy (URL) www.anr.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

26/11/2014    S228    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Poznań: Usługi nieruchomości mieszkalnych

2014/S 228-402886

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Poznaniu
ul. Fredry 12
Osoba do kontaktów: Radosław Stróżyk
61-701 Poznań
POLSKA
Tel.: +48 618560619
E-mail: rstrozyk@anr.gov.pl
Faks: +48 618560683

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.anr.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: gospodarowanie nieruchomościami
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Poznaniu – postępowanie nr 16/POZ/78/2014.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Teren województwa wielkopolskiego.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zawarcia umowy ramowej
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
Umowa ramowa z kilkoma wykonawcami
liczba maksymalna uczestników planowanej umowy ramowej: 6

Czas trwania umowy ramowej

Okres w miesiącach: 12
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Poznaniu.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

70331000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Wycena zasobu mieszkaniowego wraz z przynależnościami (budynki gospodarcze, garaże, drewutnie, piwnice, ziemianki, działki siedliskowe jak również zabudowane infrastrukturą techniczną np. zbiornik bezodpływowy, drogi wewnętrzne) będącego w administrowaniu Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Poznaniu na terenie województwa wielkopolskiego.
Pakiet A
1/ Wykonanie opracowania oznaczenia przedmiotu odrębnej własności lokalu mieszkalnego wraz z przynależnościami oraz lokalu o innym przeznaczeniu niż mieszkalny (na przykład lokal użytkowy) i uzyskanie przez rzeczoznawcę majątkowego zaświadczenia stwierdzającego, że lokal jest samodzielnym lokalem w rozumieniu ustawy z dnia 24.6.1994 r. o własności lokali, dla celów ustanowienia odrębnej własności lokalu. Opracowanie oznaczenia przedmiotu odrębnej własności lokalu mieszkalnego lub niemieszkalnego (szkice) należy wykonać w trzech egzemplarzach dla każdego lokalu oddzielnie, z czego dwa egzemplarze wraz z uzyskanym przez rzeczoznawcę majątkowego zaświadczeniem o samodzielności lokalu należy dostarczyć zamawiającemu wraz z operatami szacunkowymi w dniu składania operatów do Oddziału Terenowego ANR w Poznaniu. Zaświadczenie o samodzielności lokalu mieszkalnego lub niemieszkalnego należy uzyskać ze Starostwa Powiatowego w dwóch egzemplarzach dla każdego lokalu oddzielnie. W przypadku ustanowienia własności pierwszego lokalu, w wielorodzinnym budynku mieszkalnym lokale wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi należy zaznaczyć na rzucie odpowiednich kondygnacji budynku, a w razie położenia pomieszczeń przynależnych poza budynkiem mieszkalnym - na wyrysie z operatu ewidencyjnego. Dokumenty te stanowią załącznik do aktu ustanawiającego odrębną własność lokalu. Zaznaczenie rzutu poszczególnych pomieszczeń dotyczy również przynależności (budynków gospodarczych, garaży, piwnic ziemianek, suche wc itp.). Jeśli przynależności położone są na odrębnej działce geodezyjnej, niż tej na której znajduje się budynek mieszkalny należy sporządzić ich szkic w dwóch egzemplarzach.
2/ Wypełnienie i podpisanie „Arkusza Danych Ewidencyjnych Lokali” przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w celu założenia w ewidencji gruntów i budynków kartoteki lokalu. „Arkusz Danych Ewidencyjnych Lokali” należy dostarczyć w dwóch egzemplarzach.
3/ Wykonanie operatu szacunkowego określającego wartość nieruchomości lokalowej mieszkalnej wraz z przynależnościami lub nieruchomości lokalowej o innym przeznaczeniu niż mieszkalna wraz z przynależnościami wraz z udziałem w gruncie w nieruchomości wspólnej. Operaty szacunkowe należy wykonać w dwóch egzemplarzach, dla każdej nieruchomości oddzielnie oraz na nośniku cyfrowym. W operatach należy podać wartość nieruchomości z rozbiciem na: wartość lokalu mieszkalnego bez gruntu, wartość pomieszczenia gospodarczego lub garażu bez gruntu, wartość piwnicy ziemianki bez gruntu (w tym należy podać powierzchnię zabudowy piwnicy) oraz wartość udziału w gruncie. W zależności od potrzeb Zamawiającego wycenie będą podlegać znajdujące się w lokalu urządzenia techniczne (np. kocioł co wraz z instalacją).
Operaty szacunkowe będą wykorzystane dla celów sprzedaży nieruchomości z Zasobu Agencji lub nieodpłatnego przekazania na rzecz Gmin lub Spółdzielni Mieszkaniowych, z terenu województwa wielkopolskiego.
Pakiet B
1/ Wykonanie operatu szacunkowego określającego wartość nieruchomości lokalowej mieszkalnej wraz z przynależnościami lub nieruchomości lokalowej o innym przeznaczeniu niż mieszkalna wraz z przynależnościami wraz z udziałem w gruncie w nieruchomości wspólnej. Operaty szacunkowe należy wykonać w dwóch egzemplarzach, dla każdej nieruchomości oddzielnie oraz na nośniku cyfrowym. W operatach należy podać wartość nieruchomości z rozbiciem na: wartość budynku bez gruntu i wartość gruntu. Należy podać powierzchnię zabudowy budynku położonego na nieruchomości. W operatach należy podać wartość nieruchomości z rozbiciem na: wartość lokalu mieszkalnego bez gruntu, wartość pomieszczenia gospodarczego lub garażu bez gruntu, wartość piwnicy ziemianki bez gruntu (w tym należy podać powierzchnię zabudowy piwnicy) oraz wartość udziału w gruncie. W zależności od potrzeb Zamawiającego wycenie będą podlegać znajdujące się w lokalu urządzenia techniczne (np. kocioł co wraz z instalacją).
Operaty szacunkowe będą wykorzystane dla celów sprzedaży nieruchomości z Zasobu Agencji lub nieodpłatnego przekazania na rzecz Gmin lub Spółdzielni Mieszkaniowych, z terenu województwa wielkopolskiego.
Uwaga: Nieruchomości lokalowe posiadają zaświadczenia o samodzielności lokalu i znajdują się w dyspozycji Agencji.
2/ Wypełnienie i podpisanie „Arkusza Danych Ewidencyjnych Lokali” przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w celu założenia w ewidencji gruntów i budynków kartoteki lokalu. „Arkusz Danych Ewidencyjnych Lokali” należy dostarczyć w dwóch egzemplarzach.
Pakiet C
Wykonanie operatu szacunkowego określającego wartość nieruchomości zabudowanej. Dotyczy nieruchomość, która jest zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym lub budynkiem o innym przeznaczeniu niż mieszkalny (na przykład budynkiem gospodarczym, garażowym, kotłowni i innym) wraz z przynależnościami. Operaty szacunkowe należy wykonać w dwóch egzemplarzach, dla każdej nieruchomości oddzielnie oraz na nośniku cyfrowym. W operatach należy podać wartość nieruchomości z rozbiciem na: wartość budynku bez gruntu i wartość gruntu. Należy podać powierzchnię zabudowy budynku położonego na nieruchomości. W zależności od potrzeb Zamawiającego wycenie będą podlegać znajdujące się w budynku urządzenia techniczne (np. kocioł co wraz z instalacją).
Operaty szacunkowe będą wykorzystane dla celów sprzedaży nieruchomości z Zasobu Agencji lub nieodpłatnego przekazania na rzecz Gmin lub Spółdzielni Mieszkaniowych, z terenu województwa wielkopolskiego.
Pakiet D
1/ Wykonanie inwentaryzacji budynku mieszkalnego wraz z przynależnościami oraz innych budynków niemieszkalnych położonych na nieruchomości, która stanowi własność Skarbu Państwa ANR w udziale 1/1 cz. W tym:
— wykonanie opracowania oznaczenia przedmiotu odrębnej własności lokali mieszkalnych wraz z przynależnościami oraz lokali o innym przeznaczeniu niż mieszkalne (na przykład lokali użytkowych) i uzyskanie przez rzeczoznawcę majątkowego zaświadczeń stwierdzających, że lokal jest samodzielnym lokalem w rozumieniu ustawy z dnia 24.6.1994 r. o własności lokali, dla celów ustanowienia odrębnej własności lokalu,
— opracowanie oznaczenia przedmiotu odrębnej własności lokalu mieszkalnego lub niemieszkalnego (szkice) należy wykonać w trzech egzemplarzach dla każdego lokalu oddzielnie, z czego dwa egzemplarze wraz z uzyskanym przez rzeczoznawcę majątkowego zaświadczeniem o samodzielności lokalu należy dostarczyć zamawiającemu wraz z operatami szacunkowymi w dniu składania operatów do Oddziału Terenowego ANR w Poznaniu. Zaświadczenie o samodzielności lokalu mieszkalnego lub niemieszkalnego należy uzyskać ze Starostwa Powiatowego w dwóch egzemplarzach dla każdego lokalu oddzielnie,
— w przypadku ustanowienia własności pierwszego lokalu, w wielorodzinnym budynku mieszkalnym lokale wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi zaznacza się na rzucie odpowiednich kondygnacji budynku, a w razie położenia pomieszczeń przynależnych poza budynkiem mieszkalnym – na wyrysie z operatu ewidencyjnego. Dokumenty te stanowią załącznik do aktu ustanawiającego odrębną własność lokalu. Zaznaczenie rzutu poszczególnych pomieszczeń dotyczy również przynależności (budynków gospodarczych, garaży, piwnic ziemianek, suche wc itp.). Jeśli przynależności położone są na odrębnej działce geodezyjnej, niż tej na której znajduje się budynek mieszkalny należy sporządzić ich szkic w dwóch egzemplarzach,
— do sporządzonej inwentaryzacji należy dołączyć zbiorcze zestawienie udziałów w gruncie w nieruchomości wspólnej, które to udziały przynależą do zinwentaryzowanych lokali.
2/ Wypełnienie i podpisanie „Arkusza Danych Ewidencyjnych Lokali” przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w celu założenia w ewidencji gruntów i budynków kartoteki lokali. „Arkusz Danych Ewidencyjnych Lokali” należy dostarczyć w dwóch egzemplarzach.
3/ Wykonanie operatu szacunkowego określającego wartość nieruchomości lokalowych wraz z przynależnościami. Operaty szacunkowe należy wykonać w dwóch egzemplarzach, dla każdej nieruchomości oddzielnie oraz na nośniku cyfrowym. W operatach należy podać wartość nieruchomości z rozbiciem na: wartość lokalu mieszkalnego bez gruntu, wartość pomieszczenia gospodarczego bez gruntu, wartość piwnicy ziemianki bez gruntu (w tym należy podać powierzchnię zabudowy piwnicy) oraz wartość udziału w gruncie. W zależności od potrzeb Zamawiającego wycenie będą podlegać znajdujące się w lokalu urządzenia techniczne ( np. kocioł co wraz z instalacją ).
Operaty szacunkowe będą wykorzystane dla celów sprzedaży nieruchomości z Zasobu Agencji lub nieodpłatnego przekazania na rzecz Gmin lub Spółdzielni Mieszkaniowych, z terenu województwa wielkopolskiego.
Pakiet E
Wykonanie operatu szacunkowego określającego wartość pomieszczenia gospodarczego lub pomieszczenia garażowego lub piwnicy ziemianki wraz z udziałem w gruncie w nieruchomości wspólnej. Wraz z operatem szacunkowym należy przedłożyć oddzielnie sporządzony szkic pomieszczenia gospodarczego lub pomieszczenia garażowego lub piwnicy ziemianki w dwóch egzemplarzach. W operatach należy podać wartość nieruchomości z rozbiciem na: wartość pomieszczenia gospodarczego lub garażu bez gruntu, wartość piwnicy ziemianki bez gruntu oraz wartość udziału w gruncie. Operaty szacunkowe należy wykonać w dwóch egzemplarzach, dla każdej nieruchomości oddzielnie oraz na nośniku cyfrowym.
Operaty szacunkowe będą wykorzystane dla celów sprzedaży nieruchomości z Zasobu Agencji lub nieodpłatnego przekazania na rzecz Gmin lub Spółdzielni Mieszkaniowych, z terenu województwa wielkopolskiego.
Pakiet F
Wykonanie operatu szacunkowego określającego wartość ogródka przydomowego i nasadzeń. Ogródki przydomowe mogą być położone na geodezyjnie wyodrębnionych działkach. Wówczas wycenie podlega cała działka geodezyjna użytkowana jako ogródek przydomowy. Ogródki przydomowe mogą być położone na większych powierzchniowo działkach, do których przypisany jest udział w gruncie w nieruchomości wspólnej. Wówczas wycenie podlega udział w gruncie użytkowany jako ogródek przydomowy. Operaty szacunkowe należy wykonać w dwóch egzemplarzach, dla każdej nieruchomości oddzielnie oraz na nośniku cyfrowym. W zależności od potrzeb Zamawiającego wycenie będą podlegać nasadzenia znajdujące się na nieruchomości.
Operaty szacunkowe będą wykorzystane dla celów sprzedaży nieruchomości z Zasobu Agencji.
Pakiet G
Wykonanie operatu szacunkowego określającego wartość pomieszczenia (pomieszczenia nie spełniającego warunków samodzielnego lokalu w myśl ustawy o własności lokali), na przykład pokoju, skrytki itp. wraz z przynależnościami położonego w budynku wielorodzinnym wraz z udziałem w gruncie w nieruchomości wspólnej. Sprzedaż pomieszczenia nastąpi w trybie art. 29 ust.1 h ustawy z dnia 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, z uwagi na fakt że pomieszczenie to nie spełnia wymogów samodzielnego lokalu mieszkalnego. Zgodnie z ww. przepisem nieruchomość z Zasobu Agencji lub jej część może być sprzedana bez przetargu, jeżeli może poprawić warunki zagospodarowania nieruchomości przyległej stanowiącej własność osoby chcącej nabyć tę nieruchomość lub jej część, o ile nieruchomość ta nie może być zagospodarowana samodzielnie. Nieruchomość taką powinno oszacować się samoistnie, według wartości rynkowej dla najkorzystniejszego sposobu użytkowania, bez stosowania § 54.1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego. Wraz z operatem szacunkowym należy przedłożyć oddzielnie sporządzony szkic pomieszczenia (lokalu) wraz z przynależnościami w dwóch egzemplarzach. Operaty szacunkowe należy wykonać w dwóch egzemplarzach, dla każdej nieruchomości oddzielnie oraz na nośniku cyfrowym. W operatach należy podać wartość nieruchomości z rozbiciem na: wartość pomieszczenia bez gruntu oraz wartość udziału w gruncie.
Operaty szacunkowe będą wykorzystane dla celów sprzedaży nieruchomości z Zasobu Agencji.
Pakiet H
Wykonanie operatu ustalającego nowy udziału w nieruchomości wspólnej w budynkach wielorodzinnych, w których nastąpiło już częściowe lub całkowite wyodrębnienie lokali mieszkalnych z uwzględnieniem powierzchni pomieszczeń przynależnych. Udział winien być obliczony według stosunku powierzchni użytkowej lokalu wraz z powierzchnią pomieszczeń przynależnych do łącznej powierzchni użytkowej wszystkich lokali wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi (art. 3 ust. 3 ustawy o własności lokali). Powierzchnię użytkową sprzedanych, wyodrębnionych lokali mieszkalnych należy przyjąć z aktu notarialnego przenoszącego własność lokali. Operat powinien zawierać zestawienie powierzchni użytkowej wszystkich lokali wraz z przynależnościami oraz odpowiadające im nowe udziały w nieruchomości wspólnej. Operaty należy wykonać w dwóch egzemplarzach, dla każdej nieruchomości oddzielnie oraz na nośniku cyfrowym.
Operaty będą wykorzystane dla celów regulacji udziałów nieruchomości z Zasobu Agencji i do dokonania zmian zapisów w księgach wieczystych.
W związku z faktem, iż punkt II.3 ogłoszenia o zamówieniu „Czas trwania zamówienia lub termin realizacji” przewiduje jedynie określenie trwania zamówienia lub terminu realizacji w miesiącach/dniach albo poprzez podanie daty rozpoczęcia i daty zakończenia zamówienia, co zobowiązuje zamawiającego do wskazania konkretnych dat lub ilości miesięcy/dni zamawiający jednocześnie, celem zapewnienia transparentności i spójności, wyjaśnia co następuje: „termin obowiązywania umowy ramowej: od daty podpisania umowy ramowej do 31.12.2015r. z zastrzeżeniem, że maksymalna wartość zamówień, jaka może zostać wydatkowana z tytułu zamówień udzielanych w ramach umowy ramowej w trakcie jej realizacji, nie przekroczy kwoty przeznaczonej przez Zamawiającego na realizację zamówienia. W takiej sytuacji umowa ramowa ulega natychmiastowemu rozwiązaniu”.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Proszę podać opis takich opcji: Potwierdzenie aktualności wykonanego operatu szacunkowego po upływie 12 miesięcy od daty jego wykonania, poprzez dołączenie stosownej klauzuli do operatu na podstawie art. 156 ust. 3 Ustawy z dnia 21.8.1997r. o gospodarce nieruchomościami oraz § 58 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21.9.2004r. w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego. Potwierdzenie aktualności operatu szacunkowego lub też ewentualna, uzasadniona, pisemna odmowa takiego potwierdzenia będzie zrealizowana przez Wykonawcę w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania zlecenia od Zamawiającego.
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 12 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1.Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w następującej kwocie: 5 000 PLN (słownie: pięć tysięcy złotych).
Wykonawca powinien wnieść wadium tylko do części, do których składa ofertę.
2. Wadium wnoszone może być w następujących formach:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. O utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275)
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłacać należy przelewem na konto:
63 1130 1088 0001 3116 7390 0001
4. Ostatecznym terminem wniesienia wadium jest termin wyznaczony na składanie ofert, z tym że wadium wniesione w pieniądzu musi znajdować się na koncie zamawiającego w momencie upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert.
5. Dokument potwierdzający wniesienie wadium w pieniądzu, powinno być dołączone do oferty w oryginale lub w kserokopii jako załącznik do składanej oferty.
6. W przypadku wniesienia wadium nie bezpośrednio przez Wykonawcę składającego ofertę ale podmiot inny, należy w dokumencie przelewu zaznaczyć w imieniu jakiego wykonawcy jest wadium wnoszone. W przeciwnym wypadku Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości identyfikacji i przypisania odpowiedniej kwoty wadium w swoim systemie do właściwego Wykonawcy.
7. Dokument potwierdzający wniesienie wadium w formie innej niż w pieniądzu, dołączyć należy w oryginale do oferty, przed terminem wyznaczonym na składanie ofert.
8. Z dokumentów potwierdzających wniesienie wadium powinno czytelnie wynikać, do którego postępowania jest wnoszone.
9. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniężna powinno wyraźnie oznaczać beneficjanta tj. Agencję Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Poznaniu, być bezwarunkowe, nieodwołalne, płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego.
10. Wadium, które zostało wniesione po terminie wyznaczonym na składanie ofert, lub znalazło się na koncie zamawiającego po tym terminie, nie zostanie przyjęte, a Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt. 2 ustawy.
11. Zamawiający zwróci wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a.
12. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwróci wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
13. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
14. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt. 10, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
15. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami:
15. 1. na podstawie art. 46 ust. 5 ustawy Pzp, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
15.2. na podstawie art. 46 ust. 4a ustawy Pzp jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, z przyczyn leżących po jego stronie nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca zobowiązany jest załączyć dokumenty i oświadczenia
Ofertę, na którą składa się: wypełniony i podpisany formularz oferty i formularz cenowy.
Do oferty należy załączyć dokument potwierdzający wniesienie wadium.
W przypadku, gdy ofertę lub załączone do niej dokumenty podpisuje osoba nieujawniona we właściwym rejestrze lub ewidencji do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy lub w przypadku składania oferty wspólnej, do oferty należy załączyć pełnomocnictwo w oryginale bądź kopii poświadczonej notarialnie.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu o których mowa w art. 22 ust 1 Ustawy, dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
b) posiadania wiedzy i doświadczenia;
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykażą brak podstaw do wykluczenia ich z postępowania o udzielenie zamówienia z powodu okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
4. Za spełniających warunek udziału w postępowaniu dotyczący posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, Zamawiający uzna wykonawców, którzy złożą oświadczenie o spełnieniu warunków.
Ocena tego warunku dokonywana będzie na podstawie złożenia oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.
5. Za spełniających warunek udziału w postępowaniu, dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia, Zamawiający uzna wykonawców, którzy wykażą, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie:
a) należycie wykonali co najmniej 5 operatów szacunkowych nieruchomości lokalowej mieszkalnej wraz z przynależnościami lub nieruchomości lokalowej o innym przeznaczeniu niż mieszkalna wraz z przynależnościami wraz z udziałem w gruncie w nieruchomości wspólnej, sporządzonych dla organów działających w imieniu Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego. Operaty mogą być sporządzone w oparciu o umowę (w tym np. o umowę ramową) lub zlecenie bezumowne.
Wykonawcy załączą dowody, że wykazane operaty zostały wykonane należycie.
b) należycie wykonali co najmniej 5 operatów szacunkowych określających wartość nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym lub budynkiem o innym przeznaczeniu niż mieszkalny (na przykład budynkiem gospodarczym, garażowym, kotłowni i innym), sporządzonych dla organów działających w imieniu Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego. Operaty mogą być sporządzone w oparciu o umowę (w tym np. o umowę ramową) lub zlecenie bezumowne.
Wykonawcy załączą dowody, że wykazane operaty zostały wykonane należycie.
c) należycie wykonali co najmniej 5 opracowań oznaczenia przedmiotu odrębnej własności lokalu mieszkalnego wraz z przynależnościami lub lokalu o innym przeznaczeniu niż mieszkalny (na przykład lokal użytkowy), które jest niezbędne do uzyskania zaświadczenia stwierdzającego, że lokal jest samodzielnym lokalem w rozumieniu ustawy z dnia 24.6.1994 r. o własności lokali, dla celów ustanowienia odrębnej własności lokalu. Opracowania mogą być sporządzone w oparciu o umowę (w tym np. o umowę ramową) lub zlecenie bezumowne.
Wykonawcy załączą dowody, że wykazane operaty zostały wykonane należycie.
Ocena spełnienia tego warunku dokonywana będzie na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz załączonego do oferty wykazu wykonanych usług oraz dowodów poświadczających, że wymienione usługi zostały wykonane należycie.
6. Za spełniających warunek udziału w postępowaniu, dotyczący dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający uzna wykonawców, którzy wykażą, że dysponują co najmniej jedną osobą:
a) rzeczoznawcy majątkowego posiadającego uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości, o których mowa w art. 191 ust. 1 w związku z art. 177 ustawy z dnia 21.8.1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 ze zmianami),
b) osobą posiadającą uprawnienia budowlane wydane zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 prawo budowlane (Dz.U. z 2010r., Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.).
Zamawiający dopuszcza połączenie wyżej wskazanych funkcji pod warunkiem spełnienia przez osobę łączącą te funkcję wszystkich warunków wymagalnych dla poszczególnych funkcji.
Ocena spełnienia tego warunku dokonywana będzie na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, załączonego do oferty wykazu osób oraz oświadczenia o posiadanych uprawnieniach.
W przypadku gdy nie jest możliwe wykonanie przedmiotu zamówienia przez osobę wskazaną w ofercie przetargowej z powodu śmierci, choroby, wypadku lub innych niemożliwych do przewidzenia okoliczności, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić inną osobę, która wykona przedmiot zamówienia. Osoba ta winna posiadać kwalifikacje nie gorsze niż osoba wskazana w ofercie przetargowej. Wykonawca zobowiązany jest do podania imienia i nazwiska tej osoby, numeru uprawnień i podstawy dysponowania tą osobą. Jednocześnie zaistnienie powyższej sytuacji nie implikuje zmiany terminu wykonania zamówienia.
7. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja), warunki określone w pkt 1 winien spełniać co najmniej jeden z tych wykonawców albo wszyscy ci wykonawcy wspólnie. Warunek określony w pkt 2 powinien spełniać każdy z wykonawców samodzielnie.
8. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
9. Jeżeli Wykonawca dla wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy, zobowiązany jest wykazać Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia a także, że stosunek łączący go z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów. W tym celu Zamawiający wymaga w szczególności:
— pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu Zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu, iż ww. zobowiązanie zostało podpisane przez osobę lub osoby uprawnione do reprezentacji tego podmiotu,
— określenia zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
— wskazania sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu Zamówienia,
— określenia charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
— podania zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu Zamówienia.
W przypadku korzystania z wiedzy i doświadczenia podmiotu trzeciego Zamawiający wymaga aktywnego udziału tego podmiotu w realizacji części zamówienia.
Jeżeli wykonawca, wykazując spełnienie warunków, o których mowa w pkt 1, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy, Zamawiający wymaga od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt 11.
10. Na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy, wykonawca zobowiązany jest dołączyć:
a) wypełnione i podpisane oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu,
b) wykaz wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie,
c) dowody, że usługi wymienione w wykazach zostały wykonane należycie;
Dowodami są:
— poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych, poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
— oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
d) wykaz osób wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
e) oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego posiadającego uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości, o których mowa w art. 191 ust. 1 w związku z art. 177 ustawy z dnia 21.8.1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 ze zmianami),
f) Pisemne zobowiązanie podmiotów do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia,
g) jeżeli wykonawca, wykazując spełnienie warunków w postępowaniu polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wymaga od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów, dokumentów wymienionych w pkt 11. Dokumenty winny zostać poświadczone za zgodność z oryginałem przez te podmioty.
h) aktualną opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej, w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
11. Na potwierdzenie, spełnienia warunków udziału w postępowaniu, dotyczące braku podstaw do wykluczenia, Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty:
a) wypełnione i podpisane oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia,
b) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
e) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8 PZP – wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
f) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 PZP – wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
g) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 10 PZP – wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
h) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 11 PZP – wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
12. Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16.2.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacje, że nie należy do tej samej grupy kapitałowej.
UWAGA: Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który nie złożył wyjaśnień, oraz wykonawcę, który nie złożył listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej.
13. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5 – 8, 10 i 11 ustawy PZP, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5 – 8, 10 i 11 ustawy PZP, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
14. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów:
a) aktualnego odpisu z właściwego rejestru,
b) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego,
c) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
d) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. pkt. 9 PZP.
– składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed terminem składania ofert) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie(dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert).
Zamiast: aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 PZP, aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 10 PZP, aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 11 PZP, składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8, 10, 11 PZP (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert).
15. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 14 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub przed notariuszem. Dokument należy złożyć w oryginale lub w potwierdzonej za zgodność z oryginałem kserokopii, pod warunkiem, że takie kserokopie zostaną podpisane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
16. Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
17. Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń i dokumentów wymaganych lub którzy złożyli dokumenty zawierające błędy, zamawiający wezwie do ich uzupełnienia wyznaczając termin, chyba, że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
18. Zgodnie z art. 23 ust. 2 Ustawy, wykonawcy wspólnie występujący (np. spółki cywilne, konsorcja) są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika lub lidera do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.
19. W odniesieniu do warunków, o których mowa w pkt. 1 w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, każdy z warunków określonych w pkt. 1 winien spełniać co najmniej jeden z tych wykonawców, albo wszyscy wykonawcy wspólnie.
20. Każdy z wykonawców składających ofertę wspólną musi wykazać brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków określonych w art. 24 ust. 1 Ustawy.
21. W przypadku złożenia przez wykonawców oferty wspólnej, do oferty winny być ponadto załączone:
21. 1. pełnomocnictwo regulujące współpracę podmiotów występujących wspólnie (np. umowa konsorcjum, jeżeli takie pełnomocnictwo wynika z tej umowy) złożone w oryginale lub kopii potwierdzonej notarialnie, zawierające wskazanie:
a) postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy,
b) wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby,
c) ustanowionego pełnomocnika lub lidera oraz zakresu jego umocowania.
21.2. dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt. 10 lit. a) – h) specyfikacji, podpisane przez pełnomocnika lub lidera lub wszystkich wykonawców składających ofertę,
21.3. dokumenty na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt. 11 lit. a) – h), podpisane przez pełnomocnika lub lidera lub wykonawców, których przedmiotowe dokumenty dotyczą.
22. Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem lub liderem, którego adres należy wpisać w formularzu oferty.
23. Jeżeli oferta wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający może zażądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
22. Każdy z wykonawców składających ofertę wspólną musi wraz z ofertą złożyć listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.2.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm) albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Za spełniających warunek udziału w postępowaniu, dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej, Zamawiający uzna wykonawców, którzy:
a) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 25 000 EUR na dzień zawarcia polisy.
Ocena tego warunku dokonywana będzie na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz na przedstawieniu aktualnej opłaconej polisy, a w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: tak
Odniesienie do odpowiednich przepisów ustawowych, wykonawczych lub administracyjnych: Świadectwo nadania uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości, wydane zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 21.8.1997 r. o gospodarce nieruchomościami.
Świadectwo nadania uprawnień budowlanych wydanych zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 prawo budowlane (Dz.U. z 2010r., Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.).
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 80

2. Termin. Waga 20

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
016/POZ/78/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
5.1.2015 - 08:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 5.1.2015 - 12:00

Miejscowość:

Poznań.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Złożenie większej liczby ofert lub oferty zawierającej rozwiązania alternatywne lub oferty wariantowej, spowoduje odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez danego Wykonawcę.
2. Oferta, wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami, musi być przygotowana zgodnie z wymaganiami specyfikacji oraz ustawy Prawo zamówień publicznych. Wszelkie koszty przygotowania i złożenia oferty ponosi Wykonawca, niezależnie od wyników postępowania.
3. W celu prawidłowego sporządzenia oferty, wykonawca winien zapoznać się z specyfikacją i załącznikami do niej.
4. Oferta i wszystkie załączane dokumenty sporządzone przez wykonawcę (również te złożone na załączonych do SIWZ wzorach) muszą być przygotowane w języku polskim, w formie pisemnej, czytelnie oraz podpisane przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy. Do oferty należy załączyć pełnomocnictwo, w oryginale bądź kopii poświadczonej notarialnie, w przypadku, gdy ofertę lub załączone do niej dokumenty podpisuje osoba nieujawniona we właściwym rejestrze lub ewidencji do składania oświadczeń woli.
5. Dokumenty załączone do oferty, inne niż wymienione w pkt 2 i pkt 4, winny być oryginałami lub kopiami poświadczonymi za zgodność z oryginałem przez osoby podpisujące ofertę lub inne stosownie umocowane do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy (pełnomocnictwo w oryginale bądź kopii poświadczonej notarialnie należy załączyć do oferty) oraz muszą być sporządzone w języku polskim, chyba że specyfikacja stanowi inaczej. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na język polski. W razie wątpliwości uznaje się, że wersja polskojęzyczna jest wersją wiążącą. Dokument załączony do oferty, o którym mowa w pkt III.2.1, 10. lit. f), potwierdzający oddanie do dyspozycji określonych zasobów, jeżeli wykonawca będzie polegał na zasobach innych podmiotów w celu wykazania spełnienia warunków, o których mowa w pkt 1, winien być złożony w oryginale.
6. Zaleca się, by wszystkie strony oferty były parafowane przez osoby stosownie umocowane, a wszystkie jej strony ponumerowane i spięte w sposób zapobiegający możliwości dekompletacji jej zawartości.
7. Poprawki w ofercie powinny być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem osoby uprawnionej do reprezentowania Wykonawcy.
8. Oferty należy złożyć w opakowaniach uniemożliwiających ich bezśladowe otwarcie, np. w zaklejonych kopertach. Opakowanie musi być oznaczone napisem:
„Oferta przetargowa – zawarcie umów ramowych na usługi wyceny nieruchomości zasobu dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Poznaniu (016/POZ/78/2014) - Nie otwierać przed 5.1.2015r. do godziny 12.00 – Kancelaria Zamawiającego – parter.
oraz winno zawierać nazwę i adres wykonawcy.
Opis taki umożliwi zamawiającemu sprawne przeprowadzenie czynności otwarcia ofert i poprawne zakwalifikowanie oferty do konkretnego postępowania przed jej otwarciem.
9.W przypadku oferty wspólnej należy na opakowaniu wymienić z nazwy, z określeniem siedziby – wszystkie podmioty składające ofertę wspólną z wyszczególnieniem pełnomocnika.
10. Wykonawca może, przed upływem terminu do składania ofert, zmienić lub wycofać ofertę. W celu dokonania zmiany oferty, złoży Zamawiającemu kolejną zamkniętą kopertę oznaczoną jak w pkt 8 oraz dodatkowo oznaczoną „Zmiana” lub „Wycofanie''. Wykonawca nie może wycofać oferty lub wprowadzić jakichkolwiek zmian w treści oferty po upływie terminu składania ofert.
11. W celu wycofania oferty Wykonawca musi złożyć stosowne pismo wycofujące złożoną ofertę, podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy. Do pisma należy dołączyć dokument, z którego wynikać będzie, kto jest uprawniony do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. W przypadku braku takiego dokumentu komisja zastrzega sobie prawo do otwarcia oferty w terminie wyznaczonym na otwarcie ofert.
12.Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej okoliczności wymienionej poniżej:
12.1. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy:
12.1.1.Zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi:
a) klęski żywiołowe,
b) udokumentowane warunki atmosferyczne uniemożliwiające przeprowadzenie rzetelnej lustracji wycenianej nieruchomości.
12.1.2. Zmiany będące następstwem konieczności wprowadzenia zmian w zakresie wyceny z przyczyn nie wynikających ze strony Wykonawcy.
12.1.3. Zmiany będące następstwem działania organów administracji a w szczególności:
a) przekroczenie określonych przez prawo terminów wydawania przez osoby trzecie wypisów, wyrysów, opinii decyzji, zaświadczeń itp. skutkujące niemożliwością wykonania zamówienia,
b) wstrzymanie realizacji przedmiotu umowy jako następstwo działania osób trzecich,
c) przystąpienie do opracowania nowego planu zagospodarowania przestrzennego lub studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.
12.1.4. Zmiany spowodowane działaniem lub brakiem działania osób a uniemożliwiające przeprowadzenie lustracji wycenianej nieruchomości bądź inwentaryzacji lokali.
12.1.5. Siła wyższa uniemożliwiającą wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ lub treścią umowy
13.2. Zmiana przedmiotu umowy:
13.2.1. Zmiana w opisie przedmiotu zamówienia wynikła ze zmiany planu zagospodarowania przestrzennego lub studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, o którym zamawiający nie wiedział w momencie ogłoszenia postępowania, lub na czas składania i otwarcia ofert. Zamiany nie warunkują zwiększenia wynagrodzenia wykonawcy z uwagi na wynagrodzenie ryczałtowe.
14.3. Zmiana osób wykonujących przedmiot zamówienia
14.3.1. Gdy nie jest możliwe wykonanie przedmiotu zamówienia przez osobę wskazaną w ofercie przetargowej z powodu śmierci, choroby, wypadku lub innych niemożliwych do przewidzenia okoliczności. Zaproponowana przez Wykonawcę inna osoba winna posiadać kwalifikacje nie gorsze niż osoba wskazana w ofercie przetargowej. Wykonawca zobowiązany jest do podania imienia i nazwiska tej osoby, numeru uprawnień i podstawy dysponowania tą osobą.
15.4.Pozostałe zmiany
15.4.1. Zmiana danych stron umowy związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy np. zmiana adresu.
16. W przypadku wystąpienia którejkolwiek okoliczności wymienionych w pkt. 12.1. termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu o czas niezbędny do zakończenia wykonania jej przedmiotu w sposób należyty. Ciężar udowodnienia faktu w takim układzie spoczywa na wykonawcy przedmiotowego zamówienia.
17. W przypadku wystąpienia okoliczności wymienionej w pkt. 15.4. strony niezwłocznie powiadomią się wzajemnie pisemnie.
18. Dla kryterium oceny ofert zaproponowany termin realizacji umów cząstkowych, w celu zwarcia umowy ramowej, nie może być krótszy niż 30 dni kalendarzowych i dłuższy niż 45 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy cząstkowej.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Szczegółowe informacje na temat odwołań można uzyskać w ustawie Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29.1.2004 r.(Dz.U. z 2010 nr 113 poz. 759 ze zm.) – Rozdział 2 i 3 dział VI (Środki Ochrony Prawnej).
1. Odwołanie wnosi się: w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie: 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 1 i 2 wnosi się: w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
21.11.2014
TI Tytuł Polska-Poznań: Usługi nieruchomości mieszkalnych
ND Nr dokumentu 70477-2015
PD Data publikacji 27/02/2015
OJ Dz.U. S 41
TW Miejscowość POZNAŃ
AU Nazwa instytucji Agencja Nieruchomości Rolnych, Oddział Terenowy w Poznaniu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 25/02/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 70331000 - Usługi nieruchomości mieszkalnych
OC Pierwotny kod CPV 70331000 - Usługi nieruchomości mieszkalnych
IA Adres internetowy (URL) www.anr.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

27/02/2015    S41    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Poznań: Usługi nieruchomości mieszkalnych

2015/S 041-070477

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Agencja Nieruchomości Rolnych, Oddział Terenowy w Poznaniu
ul. Fredry 12
Osoba do kontaktów: Radosław Stróżyk
61-701 Poznań
Polska
Tel.: +48 618560619
E-mail: rstrozyk@anr.gov.pl
Faks: +48 618560683

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.anr.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: gospodarowanie nieruchomościami
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Poznaniu – postępowanie nr 16/POZ/78/2014.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Teren województwa wielkopolskiego.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zawarcia umowy ramowej
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Poznaniu.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

70331000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 679 206 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 80
2. Termin. Waga 20
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 228-402886 z dnia 26.11.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Nazwa: Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Poznaniu
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
23.2.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 6
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Wycena Nieruchomości Jacek Maćkowiak
{Dane ukryte}
64-700 Czarnków
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 679 206 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 679 206 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Nazwa: Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Poznaniu
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
23.2.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 6
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

WA-PRI Biuro Inżynierskie
{Dane ukryte}
60-461 Poznań
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 679 206 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 424 590 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Nazwa: Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Poznaniu
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
23.2.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 6
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Lider Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Usługowe Epir Ireneusz Grobelny
{Dane ukryte}
64-100 Leszno
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 679 206 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 597 500 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Nazwa: Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Poznaniu
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
23.2.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 6
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Biuro Usług Inżynierskich Kosztbud Witold Mikołajczak
{Dane ukryte}
60-728 Poznań
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 679 206 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 679 206 PLN
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Nazwa: Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Poznaniu
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
23.2.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 6
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Lider Konsorcjum: Biuro Obsługi Rynku Nieruchomości Marcin Czarnecki
{Dane ukryte}
61-064 Poznań
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 679 206 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 446 244 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Nazwa: Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Poznaniu
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
23.2.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 6
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

CDN – Centrum Doradztwa Nieruchomości Damian Bukowski
{Dane ukryte}
64-600 Oborniki
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 679 206 EUR
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 679 206 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Szczegółowe informacje na temat odwołań można uzyskać w ustawie Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29.1.2004 r.(Dz.U. z 2010 nr 113 poz. 759 ze zm.) – Rozdział 2 i 3 dział VI (Środki Ochrony Prawnej).
1. Odwołanie wnosi się: w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie: 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 1 i 2 wnosi się: w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
25.2.2015

Adres: ul. Fredry 12, 61-701 Poznań
woj. WIELKOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: rstrozyk@anr.gov.pl
tel: +61 8560619
fax: +61 8560683
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-01-05
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 40288620141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-11-26
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 5000 ZŁ
Szacowana wartość* 166 666 PLN  -  250 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.anr.gov.pl
Informacja dostępna pod: Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Poznaniu
ul. Fredry 12, 61-701 poznań, woj. wielkopolskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
70331000-0 Usługi nieruchomości mieszkalnych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nier Wycena Nieruchomości Jacek Maćkowiak
Czarnków
2015-02-23 679 206,00
Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nier WA-PRI Biuro Inżynierskie
Poznań
2015-02-23 424 590,00
Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nier Lider Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Usługowe Epir Ireneusz Grobelny
Leszno
2015-02-23 597 500,00
Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nier Biuro Usług Inżynierskich Kosztbud Witold Mikołajczak
Poznań
2015-02-23 679 206,00
Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nier Lider Konsorcjum: Biuro Obsługi Rynku Nieruchomości Marcin Czarnecki
Poznań
2015-02-23 446 244,00
Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wyceny nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z terenu województwa wielkopolskiego, dla potrzeb zbycia związanych z bieżącym funkcjonowaniem Sekcji Gospodarowania Zasobem Mieszkaniowym Agencji Nier CDN – Centrum Doradztwa Nieruchomości Damian Bukowski
Oborniki
2015-02-23 679 206,00