TI Tytuł Polska-Olsztyn: Usługi edukacyjne i szkoleniowe
ND Nr dokumentu 394355-2014
PD Data publikacji 19/11/2014
OJ Dz.U. S 223
TW Miejscowość OLSZTYN
AU Nazwa instytucji Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP w Olsztynie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 17/11/2014
DT Termin 28/11/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 80000000 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
OC Pierwotny kod CPV 80000000 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
IA Adres internetowy (URL) http://www.warminsko-mazurska.ohp.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

19/11/2014    S223    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Olsztyn: Usługi edukacyjne i szkoleniowe

2014/S 223-394355

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP w Olsztynie
ul. Narutowicza 4
Osoba do kontaktów: Jabłońska Karolina
10-581 Olsztyn
POLSKA
Tel.: +48 895276203
E-mail: warminsko-mazurska@ohp.pl
Faks: +48 8952762-03/33

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.warminsko-mazurska.ohp.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Przeprowadzenie Warsztatów wyrównawczych z przedmiotów szkolnych dla 20 beneficjentów projektu „Pomysł na siebie”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 24: Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Mrągowo i Pasłęk.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie Warsztatów wyrównawczych z przedmiotów szkolnych dla 20 beneficjentów projektu „Pomysł na siebie” w wieku od 15–16 lat, którzy posiadają słabe wyniki w nauce i wykazują dużą absencję na zajęciach szkolnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach Gwarancji dla młodzieży – Operacji wspieranej w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych realizowanego przez Warmińsko-Mazurską Wojewódzką Komendę OHP w Olsztynie.
Warsztaty wyrównawcze będą odbywały się w dwóch jednostkach W-M WK OHP w następujących miastach województwa warmińsko-mazurskiego:
a) Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie – 10 osób;
b) Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku – 10 osób.
1) Warsztaty wyrównawcze z przedmiotów szkolnych będą realizowane indywidualnie dla każdego z 20 beneficjentów projektu po 40 godzin dydaktycznych dla każdego z uczestników – łącznie 800 godzin lekcyjnych (jedna godzina lekcyjna wynosi 45 minut zegarowych).
Warsztaty będą odbywały się w następujący sposób:
A. Warsztaty wyrównawcze z jęz. polskiego w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie będą realizowane indywidualnie dla każdego z 3 beneficjentów projektu po 15 godzin dydaktycznych – łącznie 45 godzin dydaktycznych (jedna godzina dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
B. Warsztaty wyrównawcze z jęz. polskiego w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku będą realizowane indywidualnie dla każdego z 3 beneficjentów projektu po 20 godzin dydaktycznych – łącznie 60 godzin dydaktycznych (jedna godzina dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
C. Warsztaty wyrównawcze z matematyki w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie będą realizowane indywidualnie dla każdego z 7 beneficjentów projektu średnio po 15 godzin dydaktycznych – łącznie 105 godzin dydaktycznych (jedna godzina dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
D. Warsztaty wyrównawcze z matematyki w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku będą realizowane indywidualnie dla każdego z 10 beneficjentów projektu: 2 osoby po 40 godzin dydaktycznych (łącznie 80 godzin dydaktycznych), 1 osoba 30 godzin dydaktycznych (łącznie 30 godzin dydaktycznych), 7 osób po 20 godzin dydaktycznych (łącznie 140 godzin dydaktycznych) – łącznie 250 godzin dydaktycznych (jedna dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
E. Warsztaty wyrównawcze z chemii w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie będą realizowane indywidualnie dla każdego z 5 beneficjentów projektu: 4 osoby po 15 godzin dydaktycznych (łącznie 60 godzin dydaktycznych), 1 osoba 10 godzin dydaktycznych (łącznie 10 godzin dydaktycznych) – łącznie 70 godzin dydaktycznych (jedna dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
F. Warsztaty wyrównawcze z chemii w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku będą realizowane indywidualnie dla każdego z 3 beneficjentów projektu: 2 osoby po 20 godzin dydaktycznych (łącznie 40 godzin dydaktycznych), 1 osoba 10 godzin dydaktycznych (łącznie 10 godzin dydaktycznych) – łącznie 50 godzin dydaktycznych (jedna dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
G. Warsztaty wyrównawcze z fizyki w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie będą realizowane indywidualnie dla każdego z 4 beneficjentów projektu: 3 osoby po 15 godzin dydaktycznych (łącznie 45 godzin dydaktycznych), 1 osoba 10 godzin dydaktycznych (łącznie 10 godzin dydaktycznych) – łącznie 55 godzin dydaktycznych (jedna dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
H. Warsztaty wyrównawcze z fizyki w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku będą realizowane indywidualnie dla 1 beneficjenta projektu - 10 godzin dydaktycznych (jedna dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
I. Warsztaty wyrównawcze z historii w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie będą realizowane indywidualnie dla 1 beneficjenta projektu - 10 godzin dydaktycznych (jedna dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
J. Warsztaty wyrównawcze z historii w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku będą realizowane indywidualnie dla każdego z 2 beneficjentów projektu po 10 godzin dydaktycznych - łącznie 20 godzin dydaktycznych (jedna dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
K. Warsztaty wyrównawcze z geografii w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie będą realizowane indywidualnie dla każdego z 3 beneficjentów projektu po 10 godzin dydaktycznych - łącznie 30 godzin dydaktycznych (jedna dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
L. Warsztaty wyrównawcze z geografii w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku będą realizowane indywidualnie dla 1 beneficjenta projektu - 10 godzin dydaktycznych (jedna dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
M. Warsztaty wyrównawcze z jęz. niemieckiego w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP
w Mrągowie będą realizowane indywidualnie dla 1 beneficjenta projektu - 20 godzin dydaktycznych (jedna dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
N. Warsztaty wyrównawcze z biologii w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie będą realizowane indywidualnie dla każdego z 2 beneficjentów projektu po 10 godzin dydaktycznych - łącznie 20 godzin dydaktycznych (jedna dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
O. Warsztaty wyrównawcze z informatyki w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP
w Mrągowie będą realizowane indywidualnie dla każdego z 4 beneficjentów projektu: 1 osoba 15 godzin dydaktycznych (łącznie 15 godzin dydaktycznych), 3 osoba po 10 godzin dydaktycznych (łącznie 30 godzin dydaktycznych) – łącznie 45 godzin dydaktycznych (jedna dydaktyczna wynosi 45 minut zegarowych).
2) Termin realizacji usługi: od dnia podpisania umowy do 31 maja 2015r.
3) Wykonawca gwarantuje ciągłość nauki.
4) Warsztaty mogą odbywać się w salach Zamawiającego bądź Wykonawcy.
5) Warsztaty muszą odbywać się w terminach zgodnych z harmonogramem realizowanych zajęć w ramach projektu „Pomysł na siebie” uzgodnionym z koordynatorami lokalnymi projektu w Mrągowie i Pasłęku.
6) Wykonawca przedstawi niezwłocznie (przed rozpoczęciem zajęć) harmonogram i program zajęć – do zatwierdzenia przez koordynatorów lokalnych projektu.
7) Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia dziennika zajęć zawierającego listę obecności, wymiar godzin, szczegółową tematykę zajęć oraz listę obecności podpisywaną przez uczestników projektu.
8) Warsztaty wyrównawcze z przedmiotów szkolnych winny być prowadzone przez czynnych zawodowo nauczycieli kontraktowych/ mianowanych/ dyplomowanych, specjalizujących się
w danej dziedzinie, posiadających doświadczenie w pracy dydaktycznej oraz w pracy z młodzieżą sprawiającą trudności wychowawcze lub zagrożoną wykluczeniem społecznym.
9) Warsztaty winny zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników.
10) Nauczyciele będą zobowiązani do użycia metod niezbędnych do prowadzenia warsztatów z młodzieżą sprawiającą trudności wychowawcze lub zagrożoną wykluczeniem społecznym.
11) Zamawiający zapewni stały nadzór merytoryczny nad realizacją projektu.
12) Wykonawca zobowiązany będzie do informowania koordynatorów lokalnego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników.
13) Usługa będąca przedmiotem zamówienia winna być wykonana i dokumentowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
14) Wykonawca nie będzie mógł powierzyć wykonania przedmiotu umowy osobie trzeciej bez zgody zamawiającego.
15) Zapłata za wykonanie usługi nastąpi przelewem na konto wskazane przez Wykonawcę, w terminie 60 dni od dnia otrzymania przez zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury (rachunku) oraz „Protokołu odbioru usługi” zatwierdzonego przez koordynatora lokalnego.
16) Z przyczyn od siebie niezależnych zamawiający zastrzega możliwość przedłużenia terminu zapłaty należności za wykonanie usługi w przypadku opóźnienia przekazania środków finansowych z Rezerwy Celowej.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

80000000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 6 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
15) Zapłata za wykonanie usługi nastąpi przelewem na konto wskazane przez Wykonawcę,
w terminie 60 dni od dnia otrzymania przez zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury (rachunku) oraz „Protokołu odbioru usługi” zatwierdzonego przez koordynatora lokalnego.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 4. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków:
1. o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1. posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
2. posiadania wiedzy i doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia;
3. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
4. znajdowanie się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej wykonanie zamówienia;
2. o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Ocena spełnienia ww. warunków wymienionych w pkt 1 oraz wykazania braku podstaw do wykluczenia dokonana zostania zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach lub dokumentach wyszczególnionych poniżej. Z treści załączonych oświadczeń i dokumentów wynikać musi jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
5. Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie należy dostarczyć w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
1. W celu wykazania spełnienia warunków, o którym mowa w pkt 1 należy przedłożyć wraz z ofertą
1.1. oświadczenie w zakresie art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 1) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oświadczenie powinno być złożone w imieniu wszystkich Wykonawców,
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, w postępowaniach określonych w art. 26 ust. 1 ustawy zamawiający żąda następujących dokumentów:
2.1. oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 2) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oświadczenie powinno być złożone w imieniu wszystkich Wykonawców;
2.2. aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy (załącznik nr 3);
2.3. aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
2.4. aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
2.5. aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
2.6. aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokumenty wymienione w pkt 2.2–2.6 powinny być złożone w imieniu wszystkich Wykonawców.
Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób
3. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 2:
3.1 pkt 2.2–2.44 i pkt 2.6 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
3.2 pkt 2.5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy.
Dokumenty, o których mowa w pkt 3 ppkt 3.1 lit. a i c oraz pkt 3.2, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. Dokument, o którym mowa w ppkt 3.1 lit. b, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 3, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce za¬mieszkania. Przepis ppkt 3.2 stosuje się odpowiednio.
W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
Oferta i wszystkie załączniki muszą być podpisane przez osobę (osoby) uprawnioną do występowania w imieniu Wykonawcy. Jeżeli dokumenty będą podpisywane przez pełnomocnika firmy lub inną osobę upoważnioną, do wniosku należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo Poprawki powinny być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem osoby podpisującej wniosek. Strony muszą być ponumerowane i zaparafowane. Dopuszcza się możliwość przedłożenia kserokopii wymaganych dokumentów poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy (należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo).
Inne dokumenty: lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp albo informacja o tym, że nie należy do grupy kapitałowej (załącznik nr 8).
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
28.11.2014 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 28.11.2014 - 10:15

Miejscowość:

Olsztyn.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest obowiązany na podstawie ustawy. Odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności:
— wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę,
— opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu,
— wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenia zamówienia,
— odrzucenia oferty odwołującego.
Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający, mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2.
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni do dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę do jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu i postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
Odwołanie wobec czynności innych niż określone wyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę do jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
17.11.2014
Adres: ul. Narutowicza 4, 10-581 Olsztyn
woj. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Dane kontaktowe: email: warminsko-mazurska@ohp.pl
tel: +48 895276203
fax: +48 895276203/33
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-11-28
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 39435520141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-11-19
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 6 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.warminsko-mazurska.ohp.pl
Informacja dostępna pod: Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP w Olsztynie
ul. Narutowicza 4, 10-581 Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
80000000-4 Usługi edukacyjne i szkoleniowe