TI Tytuł PL-Gdańsk: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
ND Nr dokumentu 394264-2011
PD Data publikacji 17/12/2011
OJ Dz.U. S 243
TW Miejscowość GDAŃSK
AU Nazwa instytucji Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 14/12/2011
DT Termin 03/01/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
OC Pierwotny kod CPV 71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
IA Adres internetowy (URL) http://www.pkm-sa.pl/
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

17/12/2011    S243    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Gdańsk: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

2011/S 243-394264

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
ul. Na Stoku 50 (II piętro)
Osoba do kontaktów: Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
80-874 Gdańsk
POLSKA
Tel.: +48 583501100
E-mail: zamowienia@pkm-sa.pl
Faks: +48 583501101

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.pkm-sa.pl/

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Jednoosobowa Spółka Akcyjna Samorządu Województwa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Budowa i zarządzanie drogami kolejowymi
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wykonanie pośredniej weryfikacji projektu budowlanego przedsięwzięcia pn. Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I – rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” pod względem zgodności podsystemów z dyrektywą 2008/57/WE, ze stosownymi TSI oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu oraz wydanie certyfikatu pośredniego potwierdzenia weryfikacji.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pośredniej weryfikacji projektu budowlanego przedsięwzięcia pn. Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I – rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” pod względem zgodności podsystemów z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/57/WE z dnia 17.6.2008 roku w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie (Dz.U. L 191 z 18.7.2008 ze zm.) – zwaną dalej dyrektywą 2008/57/WE, ze stosownymi Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (dalej „TSI”) oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej – zwanego dalej Traktatem oraz wydanie certyfikatu pośredniego potwierdzenia weryfikacji.
2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub kilka części.
3. Zamówienie obejmuje następujące części:
1) Część 1: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Infrastruktura” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego,
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI INF i TSI PRM, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmującej zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywy 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
2) Część 2: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Energia” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI ENE, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w załączniku VI dyrektywy 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
3) Część 3: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Sterowanie” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI CCS, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywie 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
4. Sposób realizacji zamówienia odnoszący się do wszystkich Części zamówienia, o których mowa w pkt. 3.
1) Pośrednią Weryfikację na etapie projektu budowlanego należy wykonać zgodnie z procedurą opisaną w zał. VI do dyrektywy 2008/57/WE, w ramach której Wykonawca sprawdza i potwierdza certyfikatem, że podsystemy zawarte w projekcie budowlanym są zgodne ze stosownymi TSI oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu.
2) Certyfikat dla każdego podsystemu z osobna musi zawierać odniesienie do TSI, których dotyczyła ocena zgodności.
3) Wykonawca chcąc ubiegać się o zamówienie publiczne musi być jednostką notyfikowaną tzn. organem odpowiedzialnym za dokonywanie oceny procedury weryfikacji WE podsystemów.
Zamawiający dopuszcza do udziału Wykonawców, którzy posiadają Certyfikat Akredytacji jednostki certyfikującej wyroby zgodnie z normą PN-EN 45011:2000 w zakresie potwierdzającym kompetencje jednostki do dokonywania oceny na zgodność z TSI, mającymi zastosowanie do odpowiednich (osobno) podsystemów strukturalnych „Infrastruktura”, „Energia” i „Sterowanie”.
4) Szczegółowy zakres weryfikacji określony został w poszczególnych Częściach zamówienia, wskazanych w pkt 3. Weryfikacja obejmuje również weryfikację interfejsów danego podsystemu z systemem, do którego zostaje on włączany, w oparciu o informacje dostępne w odpowiednich TSI oraz w rejestrach przewidzianych w art. 35 dyrektywy 2008/57/WE.
5) Przez pojęcie „podsystem” należy rozumieć wynik podziału systemu kolei, zgodnie z opisem zawartym w zał. II dyrektywy 2008/57/WE. Podsystemy mają charakter strukturalny lub funkcjonalny.
6) Techniczne Specyfikacje Interoperacyjności (TSI) czyli specyfikacje przyjęte zgodnie z dyrektywą 2008/57/WE i obejmujące każdy z podsystemów lub część podsystemu, celem spełnienia zasadniczych wymagań oraz zapewnienia interoperacyjności systemu kolei.
7) Wykaz TSI stanowi załącznik 5 do SIWZ.
8) TSI określają wszystkie warunki, jakie muszą spełniać składniki interoperacyjności i podsystemy, a także procedury, jakie należy stosować przy ocenie zgodności składników interoperacyjności i ich przydatności do stosowania oraz weryfikacji WE podsystemów.
9) Moduły Weryfikacji systematyzuje Decyzja Komisji 2010/713/UE z dnia 9.11.2010 roku w sprawie modułów procedur oceny zgodności, przydatności do stosowania i weryfikacji WE stosowanych w technicznych specyfikacjach interoperacyjności przyjętych na mocy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/57/WE.
10) Każdy z podsystemów jest objęty jedną TSI. Tam, gdzie jest to konieczne, podsystem może być objęty kilkoma TSI, a jedna TSI może dotyczyć kilku podsystemów.
11) „Zasadnicze wymagania” oznaczają wszystkie warunki wymienione w zał. III dyrektywy 2008/57/WE, jakie muszą być spełnione przez system kolei, podsystemy oraz składniki interoperacyjności, w tym interfejsy;
12) „Interoperacyjność” oznacza zdolność systemu kolei do zapewnienia bezpiecznego i nieprzerwanego przejazdu pociągów spełniających wymagany stopień wydajności tych linii. Zdolność ta zależy od warunków prawnych, technicznych oraz operacyjnych, które muszą być spełnione celem spełnienia zasadniczych wymagań;
13) „Składnik interoperacyjności” - podstawowe składniki, grupy składników, podzespoły lub zespoły, które są włączone lub które mają być włączone do podsystemu, od którego pośrednio lub bezpośrednio zależy interoperacyjność systemu kolei; składnikiem interoperacyjności jest również oprogramowanie.
14) Wykonawca będzie ściśle współpracować przy wypełnieniu wniosku o przeprowadzenie Pośredniej Weryfikacji oraz przygotuje niezbędne opisy i załączniki na podstawie dokumentów Zamawiającego.
15) Podstawowe akty normatywne związane z wdrażaniem, stosowaniem i nadzorowaniem stosowania zasad interoperacyjności to w szczególności:
Na poziomie krajowym:
— Ustawa z dnia 28.3.2003 roku o transporcie kolejowym (tekst jedn. Dz.U. z 2007 r., Nr 16, poz. 94 z późn. zm.),
— Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 5.9.2006 roku w sprawie zasadniczych wymagań dotyczących interoperacyjności kolei oraz procedur oceny zgodności dla transeuropejskiego systemu kolei konwencjonalnej (Dz.U. z 2006 r., Nr 171, poz. 1230 z późn. zm.).
Na poziomie wspólnotowym:
— Dyrektywa 2008/57/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17.6.2008 roku w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie (Dz.U. L 191 z 18.7.2008 ze zm.),
— Dyrektywa 2008/110/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16.12.2008 roku zmieniająca dyrektywę 2004/49/WE w sprawie bezpieczeństwa kolei wspólnotowych (dyrektywę w sprawie bezpieczeństwa kolei) – Dz. U. L 345/62 z 23.12.2008 ze zm.),
— Rozporządzenie 881/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24.4.2004 roku (Dz.U. L 164 z 30.4.2004 ze zm.) ustanawiające Europejską Agencję Kolejową.
5. Sprawozdanie z okresu monitorowania.
Wykonawca w okresie opracowania projektu budowlanego na bieżąco będzie dokonywał monitorowania zgodności projektowanego podsystemu (w przypadku oferty częściowej) / podsystemów (w przypadku oferty na więcej niż 1 podsystem) z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI. Stosowne spostrzeżenia i uwagi przedstawiać będzie na naradach koordynacyjnych z Głównym Projektantem. Na koniec okresu monitorowania Wykonawca sporządzi sprawozdanie z okresu monitorowania – 1 egz. w formie papierowej i elektronicznej (płyta CD - plik .pdf).
6. Raporty z oceny zgodności
Raporty dla każdego zweryfikowanego podsystemu należy przygotować z osobna w 2 egzemplarzach.
W przypadku wskazania jakichkolwiek niezgodności, w szczególności z odpowiednimi TSI, należy w raporcie przedstawić rozwiązania umożliwiające doprowadzenie do zgodności z odpowiednimi dokumentami. Raport należy umieścić w sztywnej oprawie w formacie A-4 w sposób uniemożliwiający dekompletację.
Do każdego raportu dołączona będzie płyta CD lub DVD z zawartością jak zawartość teczki w wersji papierowej w formie plików edytowalnych (.doc, .xls, .dwg) i nieedytowalnych (.pdf).
7. Dokumentacja techniczna
Dokumentację techniczną dla każdego z podsystemu z osobna należy skompletować w ilości 2 egz. Zakres dokumentacji technicznej określa zał. VI dyrektywy 2008/57/WE. Każdy egzemplarz z osobna należy umieścić w sztywnej oprawie w formacie A-4 w sposób uniemożliwiający dekompletację. Do każdego egz. dokumentacji technicznej należy dołączyć płytę CD lub DVD z zawartością jak zawartość dokumentacji technicznej w wersji papierowej w formie plików edytowalnych (.doc, .xls, .dwg) i nieedytowalnych (.pdf).
8. Opis techniczny zadania inwestycyjnego pn.: Pomorska Kolei Metropolitalnej Etap I – rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” – na podstawie Koncepcji Programowo – Przestrzennej.
Planowane przedsięwzięcie pod nazwą Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I – rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” obejmuje odcinek projektowanej linii kolejowej od stacji Gdańsk Wrzeszcz do stacji Gdańsk Osowa. Planowana inwestycja położona jest w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, gminie Żukowo oraz w powiecie grodzkim Gdańsk na terenie dzielnic: Matarnia, Kokoszki, Brętowo, Niedźwiednik, Strzyża i Wrzeszcz. Projektowana linia kolejowa będzie wykorzystywała istniejące budowle ziemne dawnej kolei Gdańsk Wrzeszcz - Kokoszki do miejsca przecięcia z Obwodnicą Trójmiasta (stacja Gdańsk Kiełpinek). Na odcinku od przecięcia linii z Obwodnicą Trójmiasta do linii nr 201, przez Port Lotniczy, przebieg linii będzie wytyczony po całkowicie nowej trasie.
Linię kolejową projektuje się jako dwutorową docelowo zelektryfikowaną wraz z niezbędną infrastrukturą. Projekt przewiduje m.in:
— budowę dwutorowej linii kolejowej od stacji Gdańsk Wrzeszcz przez Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku do włączenia się w istniejącą linię kolejową nr 201 (Gdynia – Kościerzyna) w kierunku Gdyni o długości ok 16,4 km,
— budowę jednotorowej łącznicy linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej z linią kolejową 201 w kierunku Kościerzyny o długości ok 1,3 km,
— Modernizację odcinka linii kolejowej 201 od ok. km 184+400 do ok. km 188+100 (3,7km) związanej z wykonaniem włączenia linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w tor linii 201 z uwzględnieniem etapu II - czyli dobudowy drugiego toru na linii 201 na odcinku od włączenia linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w linię 201 w kierunku Gdyni do włączenia w układ torowy stacji Osowa wraz z przebudową głowicy rozjazdowej stacji Osowa,
— przebudowę bocznicy lotniska ok 0,5 km.
Zakłada się m.in. wybudować 8 przystanków, węzły integracyjne, pętle autobusowe, parkingi, drogi dojazdowe i 1 stację techniczną, obiekty kubaturowe w tym budynek LCS, oraz obiekty inżynieryjne w tym mosty, wiadukty, mury oporowe, tunele, ekrany akustyczne. Projekt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przewiduje zabudowę urządzeń srk (w tym zabudowę systemu ERTMS/ETCS poziom 2 + GSM-R), budowę instalacji teletechnicznych, usunięcie kolizji i budowę/przebudowę sieci uzbrojenia terenu, wyburzenia, wycinkę zieleni wykonanie robót ziemnych m.in. budowa nowego podtorza, dobudowa podtorza pod drugi tor, modernizacja istniejącego podtorza torowiska, wykonanie systemu odwodnienia w tym lokalnych zbiorników retencyjnych itp.
Uwaga.
Projekt budowlany Pomorskiej Kolei Metropolitalnej będący przedmiotem weryfikacji w momencie ogłaszania zamówienia publicznego na weryfikację jest w fazie wykonywania. Planowany termin zakończenia prac projektowych kwiecień 2012r. Podstawą opracowania Projektu budowlanego jest:
— Koncepcja Programowo - Przestrzenna PKM (KPP) wraz z uzupełnieniami wykonana przez konsorcjum firm: Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A. w Gdańsku, Instytut Kolejnictwa oraz DS Consulting,
— Koncepcja techniczna budowy urządzeń srk i telekomunikacyjnych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, na odcinku od stacji Gdańsk Wrzeszcz do połączenia z LCS Gdynia wykonana przez Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska Sp. z o.o,
— Uzupełnienie Studium Wykonalności w zakresie systemu cyfrowej łączności radiowej GSM-R, łączności technologicznej i systemów teleinformatycznych związanych z prowadzeniem ruchu na projektowanej linii kolejowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wykonane przez Politechnikę Warszawską,
— Koreferat dotyczący zagadnień systemów ERTMS/ETCS poziom 2 i ERTMS/GSM-R na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Zamawiający w celu umożliwienia Wykonawcom oszacowania zakresu przedmiotu zamówienia oraz umożliwienia przygotowania oferty załącza do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia następujące dokumenty:
— załącznik nr 6 - elektroniczną wersję KPP. Zamawiający informuje, że przyjęte rozwiązania techniczne w Koncepcji programowo – Przestrzennej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej mogą się różnić od przyjętych w projekcie budowlanym Pomorskiej Kolei Metropolitalnej,
— załącznik nr 7 - elektroniczną wersję Koncepcji technicznej budowy urządzeń srk i telekomunikacyjnych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, na odcinku od stacji Gdańsk Wrzeszcz do połączenia z LCS Gdynia,
— załącznik nr 8 – elektroniczne Uzupełnienie Studium Wykonalności w zakresie systemu cyfrowej łączności radiowej GSM-R, łączności technologicznej i systemów teleinformatycznych związanych z prowadzeniem ruchu na projektowanej linii kolejowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej,
— Załącznik nr 9 - Koreferat dotyczący zagadnień systemów ERTMS/ETCS poziom 2 i ERTMS/GSM-R na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Projekt Budowlany wykonywany jest w rozbiciu na branże w podziale na zadania i podzadania.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71240000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pośredniej weryfikacji projektu budowlanego przedsięwzięcia pn. Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I – rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” pod względem zgodności podsystemów z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/57/WE z dnia 17.6.2008 roku w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie (Dz.U. L 191 z 18.7.2008 ze zm.) – zwaną dalej dyrektywą 2008/57/WE, ze stosownymi Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (dalej „TSI”) oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej – zwanego dalej Traktatem oraz wydanie certyfikatu pośredniego potwierdzenia weryfikacji.
2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub kilka części.
3. Zamówienie obejmuje następujące części:
1) Część 1: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Infrastruktura” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego,
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI INF i TSI PRM, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmującej zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywy 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
2) Część 2: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Energia” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI ENE, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w załączniku VI dyrektywy 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
3) Część 3: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Sterowanie” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI CCS, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywie 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
4. Sposób realizacji zamówienia odnoszący się do wszystkich Części zamówienia, o których mowa w pkt. 3.
1) Pośrednią Weryfikację na etapie projektu budowlanego należy wykonać zgodnie z procedurą opisaną w zał. VI do dyrektywy 2008/57/WE, w ramach której Wykonawca sprawdza i potwierdza certyfikatem, że podsystemy zawarte w projekcie budowlanym są zgodne ze stosownymi TSI oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu.
2) Certyfikat dla każdego podsystemu z osobna musi zawierać odniesienie do TSI, których dotyczyła ocena zgodności.
3) Wykonawca chcąc ubiegać się o zamówienie publiczne musi być jednostką notyfikowaną tzn. organem odpowiedzialnym za dokonywanie oceny procedury weryfikacji WE podsystemów.
Zamawiający dopuszcza do udziału Wykonawców, którzy posiadają Certyfikat Akredytacji jednostki certyfikującej wyroby zgodnie z normą PN-EN 45011:2000 w zakresie potwierdzającym kompetencje jednostki do dokonywania oceny na zgodność z TSI, mającymi zastosowanie do odpowiednich (osobno) podsystemów strukturalnych „Infrastruktura”, „Energia” i „Sterowanie”.
4) Szczegółowy zakres weryfikacji określony został w poszczególnych Częściach zamówienia, wskazanych w pkt 3. Weryfikacja obejmuje również weryfikację interfejsów danego podsystemu z systemem, do którego zostaje on włączany, w oparciu o informacje dostępne w odpowiednich TSI oraz w rejestrach przewidzianych w art. 35 dyrektywy 2008/57/WE.
5) Przez pojęcie „podsystem” należy rozumieć wynik podziału systemu kolei, zgodnie z opisem zawartym w zał. II dyrektywy 2008/57/WE. Podsystemy mają charakter strukturalny lub funkcjonalny.
6) Techniczne Specyfikacje Interoperacyjności (TSI) czyli specyfikacje przyjęte zgodnie z dyrektywą 2008/57/WE i obejmujące każdy z podsystemów lub część podsystemu, celem spełnienia zasadniczych wymagań oraz zapewnienia interoperacyjności systemu kolei.
7) Wykaz TSI stanowi załącznik 5 do SIWZ.
8) TSI określają wszystkie warunki, jakie muszą spełniać składniki interoperacyjności i podsystemy, a także procedury, jakie należy stosować przy ocenie zgodności składników interoperacyjności i ich przydatności do stosowania oraz weryfikacji WE podsystemów.
9) Moduły Weryfikacji systematyzuje Decyzja Komisji 2010/713/UE z dnia 9 listopada 2010 roku w sprawie modułów procedur oceny zgodności, przydatności do stosowania i weryfikacji WE stosowanych w technicznych specyfikacjach interoperacyjności przyjętych na mocy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/57/WE.
10) Każdy z podsystemów jest objęty jedną TSI. Tam, gdzie jest to konieczne, podsystem może być objęty kilkoma TSI, a jedna TSI może dotyczyć kilku podsystemów.
11) „Zasadnicze wymagania” oznaczają wszystkie warunki wymienione w zał. III dyrektywy 2008/57/WE, jakie muszą być spełnione przez system kolei, podsystemy oraz składniki interoperacyjności, w tym interfejsy;
12) „Interoperacyjność” oznacza zdolność systemu kolei do zapewnienia bezpiecznego i nieprzerwanego przejazdu pociągów spełniających wymagany stopień wydajności tych linii. Zdolność ta zależy od warunków prawnych, technicznych oraz operacyjnych, które muszą być spełnione celem spełnienia zasadniczych wymagań;
13) „Składnik interoperacyjności” - podstawowe składniki, grupy składników, podzespoły lub zespoły, które są włączone lub które mają być włączone do podsystemu, od którego pośrednio lub bezpośrednio zależy interoperacyjność systemu kolei; składnikiem interoperacyjności jest również oprogramowanie.
14) Wykonawca będzie ściśle współpracować przy wypełnieniu wniosku o przeprowadzenie Pośredniej Weryfikacji oraz przygotuje niezbędne opisy i załączniki na podstawie dokumentów Zamawiającego.
15) Podstawowe akty normatywne związane z wdrażaniem, stosowaniem i nadzorowaniem stosowania zasad interoperacyjności to w szczególności:
Na poziomie krajowym:
— Ustawa z dnia 28.3.2003 roku o transporcie kolejowym (tekst jedn. Dz.U. z 2007 r., Nr 16, poz. 94 z późn. zm.),
— Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 5.9.2006 roku w sprawie zasadniczych wymagań dotyczących interoperacyjności kolei oraz procedur oceny zgodności dla transeuropejskiego systemu kolei konwencjonalnej (Dz.U. z 2006 r., Nr 171, poz. 1230 z późn. zm.).
Na poziomie wspólnotowym:
— Dyrektywa 2008/57/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17.6.2008 roku w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie (Dz.U. L 191 z 18.7.2008 ze zm.),
— Dyrektywa 2008/110/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16.12.2008 roku zmieniająca dyrektywę 2004/49/WE w sprawie bezpieczeństwa kolei wspólnotowych (dyrektywę w sprawie bezpieczeństwa kolei) – Dz. U. L 345/62 z 23.12.2008 ze zm.),
— Rozporządzenie 881/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24.4.2004 roku (Dz.U. L 164 z 30.4.2004 ze zm.) ustanawiające Europejską Agencję Kolejową.
5. Sprawozdanie z okresu monitorowania.
Wykonawca w okresie opracowania projektu budowlanego na bieżąco będzie dokonywał monitorowania zgodności projektowanego podsystemu (w przypadku oferty częściowej) / podsystemów (w przypadku oferty na więcej niż 1 podsystem) z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI. Stosowne spostrzeżenia i uwagi przedstawiać będzie na naradach koordynacyjnych z Głównym Projektantem. Na koniec okresu monitorowania Wykonawca sporządzi sprawozdanie z okresu monitorowania – 1 egz. w formie papierowej i elektronicznej (płyta CD - plik .pdf).
6. Raporty z oceny zgodności
Raporty dla każdego zweryfikowanego podsystemu należy przygotować z osobna w 2 egzemplarzach.
W przypadku wskazania jakichkolwiek niezgodności, w szczególności z odpowiednimi TSI, należy w raporcie przedstawić rozwiązania umożliwiające doprowadzenie do zgodności z odpowiednimi dokumentami. Raport należy umieścić w sztywnej oprawie w formacie A-4 w sposób uniemożliwiający dekompletację.
Do każdego raportu dołączona będzie płyta CD lub DVD z zawartością jak zawartość teczki w wersji papierowej w formie plików edytowalnych (.doc, .xls, .dwg) i nieedytowalnych (.pdf).
7. Dokumentacja techniczna
Dokumentację techniczną dla każdego z podsystemu z osobna należy skompletować w ilości 2 egz. Zakres dokumentacji technicznej określa zał. VI dyrektywy 2008/57/WE. Każdy egzemplarz z osobna należy umieścić w sztywnej oprawie w formacie A-4 w sposób uniemożliwiający dekompletację. Do każdego egz. dokumentacji technicznej należy dołączyć płytę CD lub DVD z zawartością jak zawartość dokumentacji technicznej w wersji papierowej w formie plików edytowalnych (.doc, .xls, .dwg) i nieedytowalnych (.pdf).
8. Opis techniczny zadania inwestycyjnego pn.: Pomorska Kolei Metropolitalnej Etap I – rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” – na podstawie Koncepcji Programowo – Przestrzennej.
Planowane przedsięwzięcie pod nazwą Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I – rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” obejmuje odcinek projektowanej linii kolejowej od stacji Gdańsk Wrzeszcz do stacji Gdańsk Osowa. Planowana inwestycja położona jest w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, gminie Żukowo oraz w powiecie grodzkim Gdańsk na terenie dzielnic: Matarnia, Kokoszki, Brętowo, Niedźwiednik, Strzyża i Wrzeszcz. Projektowana linia kolejowa będzie wykorzystywała istniejące budowle ziemne dawnej kolei Gdańsk Wrzeszcz - Kokoszki do miejsca przecięcia z Obwodnicą Trójmiasta (stacja Gdańsk Kiełpinek). Na odcinku od przecięcia linii z Obwodnicą Trójmiasta do linii nr 201, przez Port Lotniczy, przebieg linii będzie wytyczony po całkowicie nowej trasie.
Linię kolejową projektuje się jako dwutorową docelowo zelektryfikowaną wraz z niezbędną infrastrukturą. Projekt przewiduje m.in:
— budowę dwutorowej linii kolejowej od stacji Gdańsk Wrzeszcz przez Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku do włączenia się w istniejącą linię kolejową nr 201 (Gdynia – Kościerzyna) w kierunku Gdyni o długości ok 16,4 km,
— budowę jednotorowej łącznicy linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej z linią kolejową 201 w kierunku Kościerzyny o długości ok 1,3 km,
— Modernizację odcinka linii kolejowej 201 od ok. km 184+400 do ok. km 188+100 (3,7km) związanej z wykonaniem włączenia linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w tor linii 201 z uwzględnieniem etapu II - czyli dobudowy drugiego toru na linii 201 na odcinku od włączenia linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w linię 201 w kierunku Gdyni do włączenia w układ torowy stacji Osowa wraz z przebudową głowicy rozjazdowej stacji Osowa,
— przebudowę bocznicy lotniska ok 0,5 km.
Zakłada się m.in. wybudować 8 przystanków, węzły integracyjne, pętle autobusowe, parkingi, drogi dojazdowe i 1 stację techniczną, obiekty kubaturowe w tym budynek LCS, oraz obiekty inżynieryjne w tym mosty, wiadukty, mury oporowe, tunele, ekrany akustyczne. Projekt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przewiduje zabudowę urządzeń srk (w tym zabudowę systemu ERTMS/ETCS poziom 2 + GSM-R), budowę instalacji teletechnicznych, usunięcie kolizji i budowę/przebudowę sieci uzbrojenia terenu, wyburzenia, wycinkę zieleni wykonanie robót ziemnych m.in. budowa nowego podtorza, dobudowa podtorza pod drugi tor, modernizacja istniejącego podtorza torowiska, wykonanie systemu odwodnienia w tym lokalnych zbiorników retencyjnych itp.
Uwaga.
Projekt budowlany Pomorskiej Kolei Metropolitalnej będący przedmiotem weryfikacji w momencie ogłaszania zamówienia publicznego na weryfikację jest w fazie wykonywania. Planowany termin zakończenia prac projektowych kwiecień 2012r. Podstawą opracowania Projektu budowlanego jest:
— Koncepcja Programowo - Przestrzenna PKM (KPP) wraz z uzupełnieniami wykonana przez konsorcjum firm: Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A. w Gdańsku, Instytut Kolejnictwa oraz DS Consulting,
— Koncepcja techniczna budowy urządzeń srk i telekomunikacyjnych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, na odcinku od stacji Gdańsk Wrzeszcz do połączenia z LCS Gdynia wykonana przez Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska Sp. z o.o,
— Uzupełnienie Studium Wykonalności w zakresie systemu cyfrowej łączności radiowej GSM-R, łączności technologicznej i systemów teleinformatycznych związanych z prowadzeniem ruchu na projektowanej linii kolejowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wykonane przez Politechnikę Warszawską,
— Koreferat dotyczący zagadnień systemów ERTMS/ETCS poziom 2 i ERTMS/GSM-R na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Zamawiający w celu umożliwienia Wykonawcom oszacowania zakresu przedmiotu zamówienia oraz umożliwienia przygotowania oferty załącza do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia następujące dokumenty:
— załącznik nr 6 - elektroniczną wersję KPP. Zamawiający informuje, że przyjęte rozwiązania techniczne w Koncepcji programowo – Przestrzennej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej mogą się różnić od przyjętych w projekcie budowlanym Pomorskiej Kolei Metropolitalnej,
— załącznik nr 7 - elektroniczną wersję Koncepcji technicznej budowy urządzeń srk i telekomunikacyjnych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, na odcinku od stacji Gdańsk Wrzeszcz do połączenia z LCS Gdynia,
— załącznik nr 8 – elektroniczne Uzupełnienie Studium Wykonalności w zakresie systemu cyfrowej łączności radiowej GSM-R, łączności technologicznej i systemów teleinformatycznych związanych z prowadzeniem ruchu na projektowanej linii kolejowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej,
— Załącznik nr 9 - Koreferat dotyczący zagadnień systemów ERTMS/ETCS poziom 2 i ERTMS/GSM-R na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Projekt Budowlany wykonywany jest w rozbiciu na branże w podziale na zadania i podzadania.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 13.1.2012. Zakończenie 18.6.2012

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: 1) Część 1: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Infrastruktura” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”
1)Krótki opis
1) Część 1: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Infrastruktura” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego,
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI INF i TSI PRM, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmującej zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywy 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71240000

3)Wielkość lub zakres
1) Część 1: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Infrastruktura” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego,
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI INF i TSI PRM, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmującej zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywy 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 13.1.2012. Zakończenie 18.6.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 2 Nazwa: Część 2: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Energia” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”
1)Krótki opis
1) Część 2: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Energia” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI ENE, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w załączniku VI dyrektywy 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71240000

3)Wielkość lub zakres
1) Część 2: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Energia” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI ENE, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w załączniku VI dyrektywy 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 13.1.2012. Zakończenie 18.6.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 3 Nazwa: 3) Część 3: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Sterowanie” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”
1)Krótki opis
1) Część 3: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Sterowanie” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI CCS, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywie 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71240000

3)Wielkość lub zakres
1) Część 3: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Sterowanie” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI CCS, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywie 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wykonawca przystępujący do postępowania obowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości:
1) Część 1: 9 000,00 PLN,
2) Część 2: 3 000,00 PLN
3) Część 3: 1 500,00 PLN
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wniesione w pieniądzu; poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, (z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym), gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na rachunek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej S.A. w Gdańsku nr konta 26 1030 1117 0000 0000 8762 8035. Wykonawca, wnoszący wadium w pieniądzu zobowiązany jest do wpłacenia go odpowiednio wcześniej, tak aby znalazło się ono na koncie Zamawiającego przed datą i godziną składania ofert.
5. Wadium wnoszone w formie niepieniężnej powinno być wystawione na Pomorską Kolej Metropolitalną S.A., ul. Na Stoku 50, 80-874 Gdańsk. Oryginał dokumentu należy złożyć w opisanej kopercie wraz z ofertą, natomiast potwierdzoną za zgodność z oryginałem kserokopię należy dołączyć do oferty.
6. Dokument poręczenia/gwarancyjny powinien przewidywać utratę wadium na rzecz Zamawiającego w przypadkach określonych w pkt. 7 i 8, oraz zawierać w swojej treści zobowiązanie do bezwarunkowej i nieodwołalnej zapłaty na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego pełnej kwoty wadium po spełnieniu się każdego warunku określonego w pkt. 7.
7. Wykonawca traci wadium na rzecz Zamawiającego, wraz z odsetkami, w przypadku, gdy Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a. odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
b. nie wniesie zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c. zawarcie umowy będzie niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
8. Ponadto Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie do uzupełnienia dokumentów, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust 1 ustawy, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
9. Wadium musi zabezpieczać ofertę w całym okresie związania ofertą, który wynosi 30 dni od upływu terminu składania ofert.
10. Zamawiający zwróci wadium dla Wykonawcy na zasadach określonych w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. W zamian za należytą i terminową realizację niniejszej Umowy, w tym przeniesienie majątkowych praw autorskich zgodnie z § 5 powyżej i udzielenie wskazanych tam upoważnień, Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty Wykonawcy wynagrodzenia w ryczałtowej wysokości .............................. - ........................... (słownie: ..............................) PLN, powiększonej o należny podatek VAT, w tym:
a. z tytułu wykonania pośredniej weryfikacji projektu budowlanego Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pod względem zgodności podsystemu .............................. - ........................... (słownie: ..............................) PLN, powiększonej o należny podatek VAT.
b. z tytułu wykonania pośredniej weryfikacji projektu budowlanego Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pod względem zgodności podsystemu .............................. - ........................... (słownie: ..............................) PLN, powiększonej o należny podatek VAT.
c. z tytułu wykonania pośredniej weryfikacji projektu budowlanego Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pod względem zgodności podsystemu .............................. - ........................... (słownie: ..............................) PLN, powiększonej o należny podatek VAT.
2. Wynagrodzenie za wykonanie Przedmiotu niniejszej Umowy, określone w § 6 ust. 1 powyżej, obejmuje wszystkie opłaty związane z certyfikacją.
3. Wynagrodzenie płatne będzie w terminie 28 dni od dnia doręczenia Zamawiającemu prawidłowej faktury VAT, wystawionej przez Wykonawcę po podpisaniu przez Strony kolejnych protokołów odbioru, o których mowa w § 4 ust. 4 powyżej.
4. Za dzień zapłaty Strony uznają dzień złożenia dyspozycji przelewu przez Zamawiającego.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawcy występujący wspólnie ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. Wykonawcy, o których mowa w pkt. 1, ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu, dotyczący braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy.
1. W celu wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, należy złożyć następujące dokumenty:
a. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy – wg wzoru na załączniku nr 3 (składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia)
b. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy – załącznik nr 3 do SIWZ (składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia),
3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, nie zależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
4. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przestawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnienie opisanego przez Zamawiającego warunku.
5. Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2 b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
6. Dokumenty sporządzone w języku obcym będą składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
7. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu będą składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
8. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w art. 26 ust. 2 b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.
9. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 2:
1) lit. b - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
10. Dokumenty, o których mowa w pkt. 1) lit a, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
11. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 9, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
12. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w pkt. 5, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty.
13. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Komisja przetargowa może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, tj. dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca przedłoży oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy.
2. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, do oferty należy załączyć:
a. oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – wg. wzoru na załączniku nr 2 do SIWZ
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, tj. dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że jest Jednostką Notyfikowaną wprowadzoną do systemu informacyjnego o jednostkach notyfikowanych - NANDO (ang. New Approach Notified and Designated Organisations), jako jednostka upoważniona do prowadzania procedur weryfikacji WE zgodności dla podsystemów strukturalnych (z osobna) „Infrastruktura”, „Energia”, „Sterowanie” na podstawie dyrektywy 2008/57/WE w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie, bądź Jednostką posiadającą Certyfikat Akredytacji jednostki certyfikującej wyroby zgodnie z normą PN-EN 45011:2000 w zakresie potwierdzającym kompetencje jednostki do dokonywania oceny na zgodność z TSI, mającymi zastosowanie do odpowiednich (osobno) podsystemów strukturalnych „Infrastruktura”, „Energia” i „Sterowanie”.
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca przedłoży oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy.
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca przedłoży oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy.
2. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, do oferty należy załączyć:
a. oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – wg. wzoru na załączniku nr 2 do SIWZ,
b. odpowiednie dokumenty (koncesja, zezwolenie, licencja) potwierdzające udzielenie jednostce notyfikacji w zakresie procedur weryfikacji WE zgodności podsystemów strukturalnych (z osobna) „Infrastruktura”, „Energia” i „Sterowanie” (podany nr notyfikacji) bądź w przypadku posiadania certyfikatu akredytacji, Certyfikat Akredytacji.
3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, nie zależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
4. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przestawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnienie opisanego przez Zamawiającego warunku.
5. Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2 b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
6. Dokumenty sporządzone w języku obcym będą składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
7. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu będą składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
8. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w art. 26 ust. 2 b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.
9. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w pkt. 5, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty.
10. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Komisja przetargowa może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
PKM/ZAP/GB/350/8/11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
3.1.2012 - 09:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 30 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie współfinansowane ze środków UE w ramach Projektu Infrastruktura i Środowisko.
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających.
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub kilka części.
4. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania w przypadku, o którym mowa w art. 93 ust 1a ustawy.
5. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia, co najmniej jednej okoliczności z wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia.
1) Zmiana terminu realizacji umowy:
a) wykonanie przedmiotu umowy w określonym terminie nie leży w interesie Zamawiającego;
b) działanie siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy w określonym pierwotnie terminie;
c) realizacja w drodze odrębnej umowy prac powiązanych z przedmiotem umowy, wymuszającej konieczność skoordynowania prac i uwzględnienia wzajemnych powiązań;
d) przypadku zmiany obowiązujących przepisów prawa, uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy w założonym terminie. Zamawiający dopuszcza taką sytuację tylko w sytuacji gdy ww. zmiany obowiązujących przepisów prawa, były niemożliwe do przewidzenia do upływu terminu składania oferty;
2) Zmiany wynagrodzenia będące wynikiem zmiany wysokości stawek podatku VAT;
3) Pozostałe zmiany:
a) zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji przedsięwzięcia, o którym mowa w pkt 1 Preambuły do umowy;
b) rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy – w takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie proporcjonalnie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia, uzasadnione ze względu na przedmiot umowy jak i stan zaawansowania prac, oraz udokumentowane i uzasadnione koszty, które Wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami.
7. Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego) oraz zmiany danych teleadresowych i zmiany osób wskazanych do kontaktów miedzy stronami.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcom, a także innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes w uzyskaniu zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, przysługują środki ochrony prawnej.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy.
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności:
a. opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu,
b. wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia,
c. odrzucenia oferty odwołującego.
4. Odwołanie wnosi się w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia przesłanej za pośrednictwem faksu, lub 10 dni w przypadku przesłania informacji w inny sposób.
5. Pozostałe postanowienia dotyczące środków ochrony prawnej regulują przepisy Działu VI ustawy.
6. Wykonawca może, w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2 ustawy.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba odwoławcza
Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
14.12.2011
TI Tytuł PL-Gdańsk: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
ND Nr dokumentu 79-2012
PD Data publikacji 04/01/2012
OJ Dz.U. S 1
TW Miejscowość GDAŃSK
AU Nazwa instytucji Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 30/12/2011
DT Termin 12/01/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
OC Pierwotny kod CPV 71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

04/01/2012    S1    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Gdańsk: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

2012/S 1-000079

Pomorska Kolej Metropolitalna S.A., ul. Na Stoku 50 (II piętro), attn: Pomorska Kolej Metropolitalna S.A., POLSKA-80-874Gdańsk. Tel. +48 583501100. E-mail: zamowienia@pkm-sa.pl. Fax +48 583501101.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 17.12.2011, 2011/S 243-394264)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71240000

Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania.

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 3.1.2012.

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 12.1.2012.

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł PL-Gdańsk: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
ND Nr dokumentu 12411-2012
PD Data publikacji 14/01/2012
OJ Dz.U. S 9
TW Miejscowość GDAŃSK
AU Nazwa instytucji Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 11/01/2012
DT Termin 20/01/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
OC Pierwotny kod CPV 71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

14/01/2012    S9    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Gdańsk: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

2012/S 9-012411

Pomorska Kolej Metropolitalna S.A., ul. Na Stoku 50 (II piętro), attn: Pomorska Kolej Metropolitalna S.A., POLSKA-80-874Gdańsk. Tel. +48 583501100. E-mail: zamowienia@pkm-sa.pl. Fax +48 583501101.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 17.12.2011, 2011/S 243-394264)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71240000

Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania.

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)

4. Sposób realizacji zamówienia odnoszący się do wszystkich Części zamówienia, o których mowa w pkt. 3.

14) Wykonawca będzie ściśle współpracować przy wypełnieniu wniosku o przeprowadzenie Pośredniej Weryfikacji oraz przygotuje niezbędne opisy i załączniki na podstawie dokumentów Zamawiającego.

6. Raporty z oceny zgodności. Raporty dla każdego zweryfikowanego podsystemu należy przygotować z osobna w 2 egzemplarzach. W przypadku wskazania jakichkolwiek niezgodności, w szczególności z odpowiednimi TSI, należy w raporcie przedstawić rozwiązania umożliwiające doprowadzenie do zgodności z odpowiednimi dokumentami. Raport należy umieścić w sztywnej oprawie w formacie A-4 w sposób uniemożliwiający dekompletację. Do każdego raportu dołączona będzie płyta CD lub DVD z zawartością jak zawartość teczki w wersji papierowej w formie plików edytowalnych (.doc, .xls, .dwg) i nieedytowalnych (.pdf).

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 3.1.2012

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)

4. Sposób realizacji zamówienia odnoszący się do wszystkich Części zamówienia, o których mowa w pkt. 3.

14)Wykonawca udzieli wszelkich niezbędnych wyjaśnień koniecznych do przygotowania wniosku o przeprowadzenie Pośredniej Weryfikacji wraz z niezbędnymi opisami i załącznikami. Wykonawca przyjmuje przy tym do wiadomości i godzi się, że Projekt budowlany jaki zostanie załączony przez Zamawiającego do wniosku o przeprowadzenie Pośredniej Weryfikacji będzie załączony w formie elektronicznej (pliki w formacie .pdf) na płycie CD/DVD i uznaje tą formę za wystarczającą do wydania decyzji certyfikacyjnej.

6. Raporty dla każdego zweryfikowanego podsystemu należy przygotować z osobna w 2 egzemplarzach. W przypadku wskazania przez Wykonawcę jakichkolwiek niezgodności Zamawiający przedstawi Wykonawcy plan działań naprawczych zmierzających do usunięcia niezgodności, a Wykonawca przekażę informację, czy proponowane działania sa wystarczające do usunięcia niezgodności, a po ich zrealizowaniu ponownie dokona weryfikacji zgodności przyjętych rozwiązań,. Raport należy umieścić w sztywnej oprawie w formacie A-4 w sposób uniemożliwiający dekompletację. Do każdego raportu dołączona będzie płyta CD lub DVD z zawartością jak zawartość teczki w wersji papierowej w formie plików edytowalnych (.doc, .xls, .dwg) i nieedytowalnych (.pdf).

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 20.1.2012

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł PL-Gdańsk: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
ND Nr dokumentu 31881-2012
PD Data publikacji 31/01/2012
OJ Dz.U. S 20
TW Miejscowość GDAŃSK
AU Nazwa instytucji Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 27/01/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
OC Pierwotny kod CPV 71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
IA Adres internetowy (URL) http://www.pkm-sa.pl/
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

31/01/2012    S20    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Gdańsk: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

2012/S 20-031881

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
ul. Na Stoku 50 (II piętro)
Punkt kontaktowy: Pomorska Kolej Matropolitalna S. A.
Osoba do kontaktów: Grzegorz Bebłowski
80-874 Gdańsk
POLSKA
Tel.: +48 583501100
E-mail: zamowienia@pkm-sa.pl
Faks: +48 583501101

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.pkm-sa.pl/

Dostęp elektroniczny do informacji: http://bip.pkm-sa.pl/

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Jednoosobowa Spółka Akcyjna Samorządu Województwa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Budowa i zarządzanie drogami kolejowymi
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Wykonanie pośredniej weryfikacji projektu budowlanego przedsięwzięcia pn. Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I – rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” pod względem zgodności podsystemów z dyrektywą 2008/57/WE, ze stosownymi TSI oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu oraz wydanie certyfikatu pośredniego potwierdzenia weryfikacji.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pośredniej weryfikacji projektu budowlanego przedsięwzięcia pn. Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I – rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” pod względem zgodności podsystemów z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/57/WE z dnia 17.6.2008 roku w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie (Dz.U. L 191 z 18.7.2008 ze zm.) – zwaną dalej dyrektywą 2008/57/WE, ze stosownymi Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (dalej „TSI”) oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej – zwanego dalej Traktatem oraz wydanie certyfikatu pośredniego potwierdzenia weryfikacji.
2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub kilka części.
3. Zamówienie obejmuje następujące części:
1) Część 1: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Infrastruktura” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego,
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI INF i TSI PRM, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmującej zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywy 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
2) Część 2: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Energia” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI ENE, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt. b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności,
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w załączniku VI dyrektywy 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
3) Część 3: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Sterowanie” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”, obejmujące następujące elementy:
a) monitorowanie projektu budowlanego na etapie jego opracowywania celem potwierdzenia zgodności podsystemu z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI - Monitorowanie zakończone sprawozdaniem dla Zamawiającego.
b) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu z dyrektywą 2008/57/WE.
c) przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu ze stosownymi TSI, a w szczególności z wymaganiami TSI CCS, wg modułu SG, na podstawie projektu budowlanego,
d) przeprowadzenie oceny zgodność podsystemu z innymi przepisami wynikającymi z Traktatu,
e) sporządzenie raportu z oceny zgodności obejmujący zakres wymieniony w ppkt b)-d),
f) w przypadku negatywnej oceny zgodności ponowne przeprowadzenie czynności wymienionych w ppkt. b)-e) dla poprawionej dokumentacji projektowej, zgodnie z uwagami z raportu z oceny zgodności
g) skompletowanie dokumentacji technicznej, o której mowa w zał. VI dyrektywie 2008/57/WE,
h) wydanie decyzji certyfikacyjnej.
4. Sposób realizacji zamówienia odnoszący się do wszystkich Części zamówienia, o których mowa w pkt. 3.
1) Pośrednią Weryfikację na etapie projektu budowlanego należy wykonać zgodnie z procedurą opisaną w zał. VI do dyrektywy 2008/57/WE, w ramach której Wykonawca sprawdza i potwierdza certyfikatem, że podsystemy zawarte w projekcie budowlanym są zgodne ze stosownymi TSI oraz z innymi przepisami wywodzącymi się z Traktatu.
2) Certyfikat dla każdego podsystemu z osobna musi zawierać odniesienie do TSI, których dotyczyła ocena zgodności.
3) Wykonawca chcąc ubiegać się o zamówienie publiczne musi być jednostką notyfikowaną tzn. organem odpowiedzialnym za dokonywanie oceny procedury weryfikacji WE podsystemów.
Zamawiający dopuszcza do udziału Wykonawców, którzy posiadają Certyfikat Akredytacji jednostki certyfikującej wyroby zgodnie z normą PN-EN 45011:2000 w zakresie potwierdzającym kompetencje jednostki do dokonywania oceny na zgodność z TSI, mającymi zastosowanie do odpowiednich (osobno) podsystemów strukturalnych „Infrastruktura”, „Energia” i „Sterowanie”.
4) Szczegółowy zakres weryfikacji określony został w poszczególnych Częściach zamówienia, wskazanych w pkt 3. Weryfikacja obejmuje również weryfikację interfejsów danego podsystemu z systemem, do którego zostaje on włączany, w oparciu o informacje dostępne w odpowiednich TSI oraz w rejestrach przewidzianych w art. 35 dyrektywy 2008/57/WE.
5) Przez pojęcie „podsystem” należy rozumieć wynik podziału systemu kolei, zgodnie z opisem zawartym w zał. II dyrektywy 2008/57/WE. Podsystemy mają charakter strukturalny lub funkcjonalny.
6) Techniczne Specyfikacje Interoperacyjności (TSI) czyli specyfikacje przyjęte zgodnie z dyrektywą 2008/57/WE i obejmujące każdy z podsystemów lub część podsystemu, celem spełnienia zasadniczych wymagań oraz zapewnienia interoperacyjności systemu kolei.
7) Wykaz TSI stanowi załącznik 5 do SIWZ.
8) TSI określają wszystkie warunki, jakie muszą spełniać składniki interoperacyjności i podsystemy, a także procedury, jakie należy stosować przy ocenie zgodności składników interoperacyjności i ich przydatności do stosowania oraz weryfikacji WE podsystemów.
9) Moduły Weryfikacji systematyzuje Decyzja Komisji 2010/713/UE z dnia 9 listopada 2010 roku w sprawie modułów procedur oceny zgodności, przydatności do stosowania i weryfikacji WE stosowanych w technicznych specyfikacjach interoperacyjności przyjętych na mocy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/57/WE.
10) Każdy z podsystemów jest objęty jedną TSI. Tam, gdzie jest to konieczne, podsystem może być objęty kilkoma TSI, a jedna TSI może dotyczyć kilku podsystemów.
11) „Zasadnicze wymagania” oznaczają wszystkie warunki wymienione w zał. III dyrektywy 2008/57/WE, jakie muszą być spełnione przez system kolei, podsystemy oraz składniki interoperacyjności, w tym interfejsy;
12) „Interoperacyjność” oznacza zdolność systemu kolei do zapewnienia bezpiecznego i nieprzerwanego przejazdu pociągów spełniających wymagany stopień wydajności tych linii. Zdolność ta zależy od warunków prawnych, technicznych oraz operacyjnych, które muszą być spełnione celem spełnienia zasadniczych wymagań;
13) „Składnik interoperacyjności” - podstawowe składniki, grupy składników, podzespoły lub zespoły, które są włączone lub które mają być włączone do podsystemu, od którego pośrednio lub bezpośrednio zależy interoperacyjność systemu kolei; składnikiem interoperacyjności jest również oprogramowanie.
14) Wykonawca udzieli wszelkich niezbędnych wyjaśnień koniecznych do przygotowania wniosku o przeprowadzenie Pośredniej Weryfikacji wraz z niezbędnymi opisami i załącznikami. Wykonawca przyjmuje przy tym do wiadomości i godzi się, że Projekt budowlany jaki zostanie załączony przez Zamawiającego do wniosku o przeprowadzenie Pośredniej Weryfikacji będzie załączony w formie elektronicznej (pliki w formacie .pdf) na płycie CD/DVD i uznaje tą formę za wystarczającą do wydania decyzji certyfikacyjnej.
15) Podstawowe akty normatywne związane z wdrażaniem, stosowaniem i nadzorowaniem stosowania zasad interoperacyjności to w szczególności:
Na poziomie krajowym:
— Ustawa z dnia 28.3.2003 roku o transporcie kolejowym (tekst jedn. Dz.U. z 2007 r., Nr 16, poz. 94 z późn. zm.),
— Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 5.9.2006 roku w sprawie zasadniczych wymagań dotyczących interoperacyjności kolei oraz procedur oceny zgodności dla transeuropejskiego systemu kolei konwencjonalnej (Dz.U. z 2006 r., Nr 171, poz. 1230 z późn. zm.).
Na poziomie wspólnotowym:
— Dyrektywa 2008/57/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17.6.2008 roku w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie (Dz.U. L 191 z 18.7.2008 ze zm.),
— Dyrektywa 2008/110/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16.12.2008 roku zmieniająca dyrektywę 2004/49/WE w sprawie bezpieczeństwa kolei wspólnotowych (dyrektywę w sprawie bezpieczeństwa kolei) – Dz. U. L 345/62 z 23.12.2008 ze zm.),
— Rozporządzenie 881/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24.4.2004 roku (Dz.U. L 164 z 30.4.2004 ze zm.) ustanawiające Europejską Agencję Kolejową.
5. Sprawozdanie z okresu monitorowania.
Wykonawca w okresie opracowania projektu budowlanego na bieżąco będzie dokonywał monitorowania zgodności projektowanego podsystemu (w przypadku oferty częściowej) / podsystemów (w przypadku oferty na więcej niż 1 podsystem) z odpowiednimi dokumentami, w szczególności ze stosownymi TSI. Stosowne spostrzeżenia i uwagi przedstawiać będzie na naradach koordynacyjnych z Głównym Projektantem. Na koniec okresu monitorowania Wykonawca sporządzi sprawozdanie z okresu monitorowania – 1 egz. w formie papierowej i elektronicznej (płyta CD - plik .pdf).
6. Raporty z oceny zgodności
Raporty dla każdego zweryfikowanego podsystemu należy przygotować z osobna w 2 egzemplarzach.
W przypadku wskazania przez Wykonawcę jakichkolwiek niezgodności Zamawiający przedstawi Wykonawcy plan działań naprawczych zmierzających do usunięcia niezgodności, a Wykonawca przekażę informację, czy proponowane działania są wystarczające do usunięcia niezgodności, a po ich zrealizowaniu ponownie dokona weryfikacji zgodności przyjętych rozwiązań,. Raport należy umieścić w sztywnej oprawie w formacie A-4 w sposób uniemożliwiający dekompletację.
Do każdego raportu dołączona będzie płyta CD lub DVD z zawartością jak zawartość teczki w wersji papierowej w formie plików edytowalnych (.doc., .xls, .dwg) i nieedytowalnych (.pdf).
7. Dokumentacja techniczna
Dokumentację techniczną dla każdego z podsystemu z osobna należy skompletować w ilości 2 egz. Zakres dokumentacji technicznej określa zał. VI dyrektywy 2008/57/WE. Każdy egzemplarz z osobna należy umieścić w sztywnej oprawie w formacie A-4 w sposób uniemożliwiający dekompletację. Do każdego egz. dokumentacji technicznej należy dołączyć płytę CD lub DVD z zawartością jak zawartość dokumentacji technicznej w wersji papierowej w formie plików edytowalnych (.doc., .xls, .dwg) i nieedytowalnych (.pdf).
8. Opis techniczny zadania inwestycyjnego pn.: Pomorska Kolei Metropolitalnej Etap I – rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” – na podstawie Koncepcji Programowo – Przestrzennej.
Planowane przedsięwzięcie pod nazwą Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I – rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” obejmuje odcinek projektowanej linii kolejowej od stacji Gdańsk Wrzeszcz do stacji Gdańsk Osowa. Planowana inwestycja położona jest w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, gminie Żukowo oraz w powiecie grodzkim Gdańsk na terenie dzielnic: Matarnia, Kokoszki, Brętowo, Niedźwiednik, Strzyża i Wrzeszcz. Projektowana linia kolejowa będzie wykorzystywała istniejące budowle ziemne dawnej kolei Gdańsk Wrzeszcz - Kokoszki do miejsca przecięcia z Obwodnicą Trójmiasta (stacja Gdańsk Kiełpinek). Na odcinku od przecięcia linii z Obwodnicą Trójmiasta do linii nr 201, przez Port Lotniczy, przebieg linii będzie wytyczony po całkowicie nowej trasie.
Linię kolejową projektuje się jako dwutorową docelowo zelektryfikowaną wraz z niezbędną infrastrukturą. Projekt przewiduje m.in:
— budowę dwutorowej linii kolejowej od stacji Gdańsk Wrzeszcz przez Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku do włączenia się w istniejącą linię kolejową nr 201 (Gdynia – Kościerzyna) w kierunku Gdyni o długości ok 16,4 km,
— budowę jednotorowej łącznicy linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej z linią kolejową 201 w kierunku Kościerzyny o długości ok 1,3 km,
— Modernizację odcinka linii kolejowej 201 od ok. km 184+400 do ok. km 188+100 (3,7km) związanej z wykonaniem włączenia linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w tor linii 201 z uwzględnieniem etapu II - czyli dobudowy drugiego toru na linii 201 na odcinku od włączenia linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w linię 201 w kierunku Gdyni do włączenia w układ torowy stacji Osowa wraz z przebudową głowicy rozjazdowej stacji Osowa,
— przebudowę bocznicy lotniska ok 0,5 km.
Zakłada się m.in. wybudować 8 przystanków, węzły integracyjne, pętle autobusowe, parkingi, drogi dojazdowe i 1 stację techniczną, obiekty kubaturowe w tym budynek LCS, oraz obiekty inżynieryjne w tym mosty, wiadukty, mury oporowe, tunele, ekrany akustyczne. Projekt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przewiduje zabudowę urządzeń srk (w tym zabudowę systemu ERTMS/ETCS poziom 2 + GSM-R), budowę instalacji teletechnicznych, usunięcie kolizji i budowę/przebudowę sieci uzbrojenia terenu, wyburzenia, wycinkę zieleni wykonanie robót ziemnych m.in. budowa nowego podtorza, dobudowa podtorza pod drugi tor, modernizacja istniejącego podtorza torowiska, wykonanie systemu odwodnienia w tym lokalnych zbiorników retencyjnych itp.
Uwaga.
Projekt budowlany Pomorskiej Kolei Metropolitalnej będący przedmiotem weryfikacji w momencie ogłaszania zamówienia publicznego na weryfikację jest w fazie wykonywania. Planowany termin zakończenia prac projektowych kwiecień 2012r. Podstawą opracowania Projektu budowlanego jest:
— Koncepcja Programowo - Przestrzenna PKM (KPP) wraz z uzupełnieniami wykonana przez konsorcjum firm: Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A. w Gdańsku, Instytut Kolejnictwa oraz DS Consulting,
— Koncepcja techniczna budowy urządzeń srk i telekomunikacyjnych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, na odcinku od stacji Gdańsk Wrzeszcz do połączenia z LCS Gdynia wykonana przez Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska Sp. z o.o,
— Uzupełnienie Studium Wykonalności w zakresie systemu cyfrowej łączności radiowej GSM-R, łączności technologicznej i systemów teleinformatycznych związanych z prowadzeniem ruchu na projektowanej linii kolejowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wykonane przez Politechnikę Warszawską,
— KOREFERAT dotyczący zagadnień systemów ERTMS/ETCS poziom 2 i ERTMS/GSM-R na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Zamawiający w celu umożliwienia Wykonawcom oszacowania zakresu przedmiotu zamówienia oraz umożliwienia przygotowania oferty załącza do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia następujące dokumenty:
— załącznik nr 6 - elektroniczną wersję KPP. Zamawiający informuje, że przyjęte rozwiązania techniczne w Koncepcji programowo – Przestrzennej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej mogą się różnić od przyjętych w projekcie budowlanym Pomorskiej Kolei Metropolitalnej,
— załącznik nr 7 - elektroniczną wersję Koncepcji technicznej budowy urządzeń srk i telekomunikacyjnych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, na odcinku od stacji Gdańsk Wrzeszcz do połączenia z LCS Gdynia,
— załącznik nr 8 – elektroniczne Uzupełnienie Studium Wykonalności w zakresie systemu cyfrowej łączności radiowej GSM-R, łączności technologicznej i systemów teleinformatycznych związanych z prowadzeniem ruchu na projektowanej linii kolejowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej,
— Załącznik nr 9 - KOREFERAT dotyczący zagadnień systemów ERTMS/ETCS poziom 2 i ERTMS/GSM-R na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Projekt Budowlany wykonywany jest w rozbiciu na branże w podziale na zadania i podzadania.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71240000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 295 000,00 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
PKM/ZAP/GB/350/8/11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2011/S 243-394264 z dnia 17.12.2011

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Część nr: 1 - Nazwa: 1) Część 1: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Infrastruktura” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej”
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
25.1.2012
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 0
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Certyfikacja Infrastruktury Transportu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
{Dane ukryte}
54-413 Wrocław
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 324 000,00 EUR
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 295 000,00 RON
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie współfinansowane ze środków UE w ramach Projektu Infrastruktura i Środowisko.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcom, a także innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes w uzyskaniu zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, przysługują środki ochrony prawnej.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy.
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności:
a. opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu,
b. wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia,
c. odrzucenia oferty odwołującego.
4. Odwołanie wnosi się w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia przesłanej za pośrednictwem faksu, lub 10 dni w przypadku przesłania informacji w inny sposób.
5. Pozostałe postanowienia dotyczące środków ochrony prawnej regulują przepisy Działu VI ustawy.
6. Wykonawca może, w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2 ustawy.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
27.1.2012

Adres: ul. Na Stoku 50 (II piętro), 80-874 Gdańsk
woj. POMORSKIE
Dane kontaktowe: email: zamowienia@pkm-sa.pl
tel: +48 583501100
fax: +48 583501101
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-01-03
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 39426420111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-12-17
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 166 dni
Wadium: 13500 ZŁ
Szacowana wartość* 450 000 PLN  -  675 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 3
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.pkm-sa.pl/
Informacja dostępna pod: Pomorska Kolej Metropolitalna S. A.
ul. Na Stoku 50 (II piętro), 80-874 gdańsk, woj. pomorskie
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71240000-2 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
1) Część 1: „Przeprowadzenie certyfikacji podsystemu „Infrastruktura” w części dotyczącej dokumentacji projektowej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Etap I - rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” Certyfikacja Infrastruktury Transportu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Wrocław
2012-01-25 1 132 505,00