TI Tytuł Polska-Radom: Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
ND Nr dokumentu 376936-2015
PD Data publikacji 27/10/2015
OJ Dz.U. S 208
TW Miejscowość RADOM
AU Nazwa instytucji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 22/10/2015
DT Termin 04/12/2015
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45212200 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
OC Pierwotny kod CPV 45212200 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
RC Kod NUTS PL128
IA Adres internetowy (URL) www.mosir.radom.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

27/10/2015    S208    - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Radom: Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

2015/S 208-376936

Ogłoszenie o zamówieniu

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o.
Narutowicza 9
Osoba do kontaktów: Robert Pankowski
26-600 Radom
POLSKA
Tel.: +48 483851001
E-mail: przetarg@mosir.radom.pl
Faks: +48 483851003

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.mosir.radom.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: sp. z o.o.
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Rekreacja, kultura i religia
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
„Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dotyczących obiektu sportowego obejmującego halę sportowo-widowiskową i stadionu piłkarskiego wraz z robotami rozbiórkowymi w Radomiu przy ul. Struga”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Radom ul. Struga.

Kod NUTS PL128

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie zadania pn. „Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dotyczących obiektu sportowego obejmującego halę sportowo-widowiskową i stadion piłkarski wraz z robotami rozbiórkowymi w Radomiu przy ul. Struga” zgodnie z wymaganiami opisanymi w SIWZ oraz w załączonych do SIWZ dokumentach (pkt XXI – „Wykaz załączników” )
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót rozbiórkowych obecnej infrastruktury sportowej zlokalizowanej na nieruchomości położonej w Radomiu przy ul Struga na działkach ew. Nr 74/6, 74/7, 74/8, 74/23 oraz na części działek nr 75, 78, 81 oraz zaprojektowanie na tej nieruchomości obiektu sportowego, w skład którego wchodzić będzie hala sportowo-widowiskowa i stadion piłkarski, jak również kompleksowa realizacja (wykonanie robót budowlanych w systemie „pod klucz”) obiektu zaprojektowanej hali widowiskowo sportowej oraz I etapu stadionu sportowego. Na potrzeby wykonania i rozliczenia zmówienia Zamawiający podzielił je na dwa odrębne zadania opisane poniżej.
3. Zadanie I zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie robót rozbiórkowych wszystkich budynków, obiektów i urządzeń zlokalizowanych na nieruchomości, o której mowa w pkt 2 oraz zaprojektowanie i kompleksową realizację obiektu hali widowiskowo – sportowej:
3.1. Zakres zadania I obejmuje wykonanie następujących robót:
A. wykonanie rozbiórki stadionu
Opis stanu istniejącego objętego obowiązkiem rozbiórki:
W skład stadionu wchodzą dwie trybuny ziemne usytuowane wzdłuż dłuższego boku boiska i związane z nimi niewielkie obiekty budowlane: gniazdo sędziowskie zlokalizowane na szczycie jednej z trybun, zadaszenie stalowe trybuny, tunel żelbetowy pod trybuną stanowiący przejście do budynku klubowego, budynek WC oraz budynki gospodarcze.
Podstawowe parametry;
Powierzchnia zabudowy dla jednej trybuny: około 3400 m2,
Wymiar trybuny w rzucie: około 21,5x155,0 m,
Maksymalna wysokość trybuny ponad powierzchnię boiska: około 3,30m
Zadaszenie stalowe trybuny: wymiar w rzucie około 15,0x20,0m
Gniazdo sędziowskie: całkowita powierzchnia w rzucie około 4,0x7,0m
Pylon z tablicą wyników: wysokość około 10,0m,
Budynek WC wymiar w rzucie około 5,0x5,0m, budynki gospodarcze 3,0x5,0m ,4,0x5,0m
Szczegółowy opis przedmiotu rozbiórki zawarty jest w dokumentacji Projekt rozbiórki stadionu wraz z załącznikami, który stanowi załącznik do niniejszej SIWZ.
Uwaga
Materiał pozyskany z rozbiórki Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować we własnym zakresie. Wytworzone odpady (z rozbiórki) należy usunąć zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nadmiar ziemi Wykonawca zobowiązany jest usunąć na własny koszt.
B. wykonanie rozbiórki budynku socjalno – usługowego, a także pozostałej infrastruktury zlokalizowanej na nieruchomości
Opis stanu istniejącego objętego obowiązkiem rozbiórki:
Budynek administracyjny oznaczony w załączonej dokumentacji jako BUD.A jest aktualnie używany. Obiekt czterokondygnacyjny podpiwniczony.
Podstawowe parametry:
Powierzchnia zabudowy: około 985 m2,
Powierzchnia użytkowa budynku: około 2900 m2,
Wymiar budynku: około 43,1x18,70m,
Taras południowy na 2 piętrze: 24,4x7,2m,
Ilość kondygnacji: 4,
Podpiwniczenie: pod całym budynkiem,
Wysokość: 11,5m.
Szczegółowy opis przedmiotu rozbiórki zawarty jest w dokumentacji: Projekt rozbiórki budynków wraz z załącznikami, który stanowi załącznik do niniejszej SIWZ.
UWAGA:
1. Dokumentacja opracowana jest dla szerszego zakresu zadania. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dokonanie rozbiórki budynku oznaczonego symbolem BUD.A.
2. Obowiązkiem rozbiórki objęte są także wszystkie obiekty zlokalizowane na nieruchomości, kolidujące z realizacją zaprojektowanych obiektów sportowych (np. istniejące ogrodzenie)
Uwaga
Materiał pozyskany z rozbiórki Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować we własnym zakresie. Wytworzone odpady (z rozbiórki) należy usunąć zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nadmiar ziemi Wykonawca zobowiązany jest usunąć na własny koszt.
C. zaprojektowanie oraz budowa hali sportowo-widowiskowej.
Przedmiotem zadania I jest zaprojektowanie i wykonanie HALI SPORTOWO- WIDOWISKOWEJ NA DZIAŁKACH NR 74/6, 74/7, 74/8, 74/23 ORAZ CZĘŚĆI DZIAŁEK 75, 78, 81 PRZY UL.STANISŁAWA ZBROWSKIEGO i UL. ANDRZEJA STRUGA W RADOMIU wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną.
Wykonawca zobowiązany jest zaprojektować i wykonać budynek hali sportowo-widowiskowej, który składać się będzie z dwóch części: części wyższej głównej hali zaprojektowanej na planie okręgu oraz części niższej zaprojektowanej na planie prostokąta, usytuowanej po stronie północnej okręgu. Zgodnie załączonym do SIWZ Programem Funkcjonalno – Użytkowym, który stanowi podstawę do realizacji – w głównej hali znajduje się arena sportowa z widownią dla 5 tys. widzów wraz powierzchniami niezbędnymi do jej obsługi: szatniami, punktami gastronomicznymi, komunikacją pionową i poziomą, węzłami sanitarnymi; strefa zawodników z szatniami, węzłami sanitarnymi, pom. sędziów, itp., niezbędne pom. magazynowe, gospodarcze i techniczne. W części prostokątnej znajduje się hala treningowa wraz z zespołem szatniowym, pomieszczenia administracyjne, klubowe, techniczne.
Program Funkcjonalno – Użytkowy został przygotowany przez zamawiającego w oparciu o posiadany projekt budowlany hali wraz z aktualną, obowiązującą decyzją administracyjną o pozwoleniu na budowę. Projekt ten stanowi podstawę do realizacji robót.
W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca w razie wystąpienia takiej konieczności zobowiązany jest wprowadzić do projektu budowlanego stosowne zmiany, w tym również zakwalifikowane jako istotne odstąpienie od projektu budowlanego. W przypadku wprowadzenia zmian w projekcie budowlanym zakwalifikowanych jako istotne Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić wszystkie działania w celu uzyskania zamiennej decyzji o pozwoleniu na budowę. W każdym jednak razie wykonanie dokumentacji projektowej i ewentualne jej zmiany muszą mieścić się w wymaganiach opisanych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym.
Uwaga!
Zamawiający dopuszcza zaprojektowanie i wykonanie obydwu obiektów sportowych (hali i stadionu) jako przylegających, połączonych fizycznie i funkcjonalnie sąsiednich obiektów.
Przedmiotu zamówienia w zakresie zaprojektowania i budowy Hali widowiskowo – sportowej obejmuje m.in.:
1) Wykonanie kompletnego pełnobranżowego projektu wykonawczego (części opisowe, rysunkowe, zestawienia) w oparciu o jednoznaczne wskazania wybranych konkretnych producentów, dostawców lub konkretny asortyment lub system produktów
Projekt należy przekazać inwestorowi w ilości 4 egz. w wersji papierowej i w wersji elektronicznej w formie modyfikowalnej.
Projekt musi zawierać wykonany przez Wykonawcę operat p.poż., opis warunków ochrony p.poż. (część opisowa, rzuty, przekroje, schematy) oraz uzyskać jako całość pozytywną opinię rzeczoznawcy p.poż. potwierdzoną pieczęciami i podpisami.
Zakres projektu wykonawczego w części architektonicznej opracowanego przez Oferenta musi odpowiadać przynajmniej zakresowi i podziałowi opracowania, które stanowi opis przedmiotu zamówienia (w części opisowej i rysunkowej).
Zakres projektu wykonawczego w części dotyczącej pozostałych branż winien obejmować:
— konstrukcje żelbetowe – opis, rzuty, przekroje, zestawienia
— konstrukcje stalowe – opis, rzuty, przekroje, zestawienia
— instalacje wodne i kanalizacyjne – opis, rzuty, schematy, zestawienia
— instalacje ogrzewcze + węzeł – opis, rzuty
— instalacje wentylacji i klimatyzacji – opis, rzuty, schematy, zestawienia
— instalacje wody lodowej – opis, rzuty, schematy, zestawienia
— instalacje elektryczne i stacja trafo – opis, rzuty, schematy, zestawienia
— instalacje teletechniczne – opis, rzuty, schematy, zestawienia (dla wszystkich projektów instalacji teletechnicznych)
— monitoringu TV
— sygnalizacja włamania i napadu
— system kontroli dostępu
— instalacja nagłośnienia
— instalacje teleinformatyczne
— system kontroli wejść i sprzedaży biletów
— instalacja tablic wyników
— technologia punktów gastronomicznych – opis, rzuty, zestawienia
— projekt aranżacji wszystkich wnętrz
Skale rysunków, zakres opracowania i podział na części i branże powinien zasadniczo odpowiadać opisowi przedmiotu zamówienia w formie załączonego przez Zamawiającego opracowania PFU
Ponadto w ramach projektu wykonawczego należy opracować:
— operat akustyczny, który zapewni uzyskanie wysokiej jakości klimatu akustycznego poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań technicznych i materiałowych. Poziom wewnętrznego hałasu dla hali pustej: 40/45 dB. Pożądany średni czas pogłosu dla hali pustej: max 1,8 – 2,0 sek. W zakresie 500 Hz do 4 kHz. Rozwiązania konstrukcyjne i materiałowo-technologiczne powinny zapewnić ochronę otoczenia przed emisją hałasu generowanego wewnątrz hali przekraczającego 105 dB.
— analizę prawidłowości oświetlenia hali ze szczególnym uwzględnieniem pól poszczególnych gier sportowych popartą komputerowymi symulacjami i obliczeniami. Oświetlenie musi pozwalać na przeprowadzanie zawodów sportowych i jednoczesnych bezpośrednich transmisji telewizyjnych
— komputerową symulację oddymiania, która będzie mogła stanowić podstawę wykonania projektu i realizację systemu oddymiania, szczegółowego operatu ochrony p.poż., scenariusz rozwoju zdarzeń, instrukcję bezpieczeństwa pożarowego. Wszystkie te opracowania muszą być wykonane przez wykonawcę a ich autorzy, w razie potrzeby udzielania wyjaśnień i oświadczeń wymaganych przez stosowne organy, będą brali udział w czynnościach odbiorów końcowych i przekazywania obiektu do użytkowania.
2) Wykonanie szczegółowych projektów warsztatowych elementów istotnych z punktu widzenia funkcjonowania hali sportowo-widowiskowej oraz oczekiwanych najważniejszych rozwiązań architektoniczno-budowlanych, w oparciu o wybranych konkretnych producentów, dostawców, konkretny asortyment lub system produktów w następujących zakresach:
— projekt warsztatowy widowni stałych i ruchomych (teleskopowych) wraz z układem krzeseł – opis, rzuty, przekroje, schematy, zestawienia, wykresy widoczności
— szczegółowe rozwiązanie części widowni nad przejazdem, w min. 2 wariantach (z uwzględnieniem konstrukcji, widoczności, przepisów dotyczących ewakuacji, bezpieczeństwa pożarowego) – opis, rzuty, przekroje, schematy, zestawienia, wykresy widoczności
— projekt warsztatowy podłóg i urządzeń sportowych – opis, rzuty, przekroje, schematy, zestawienia z podaniem nazw produktów wraz ze specyfikacją, dostawców, dystrybutorów, warunkami gwarancji
— projekt warsztatowy konstrukcji stalowej – opis, rzuty, przekroje, detale, schematy, zestawienia
— projekt warsztatowy ścian zewnętrznych aluminiowych (ślusarka aluminiowa wraz z szkleniem) – opis, rzuty, przekroje, detale, schematy, zestawienia
— projekt warsztatowy obudowy hali sportowej – panele aluminiowe wraz z komputerowo przeniesionym z fotografii i wyperforowanym obrazem chmur, wraz z kompletną podkonstrukcją i konstrukcją wsporczą obudowy – opis, rzuty, przekroje, detale, schematy, zestawienia
— projekt warsztatowy zagospodarowania terenu wraz z wszystkimi elementami: posadzkami, pylonami reklamowymi, ścianą „parawanową”, schodami terenowymi, masztami, zielenią itd.- – opis, rzuty, przekroje, detale, schematy, zestawienia
Projekty warsztatowe należy przekazać inwestorowi w ilości 4 egz. w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej w formie modyfikowalnej.
3) Wybudowanie hali sportowo-widowiskowej (w systemie „pod klucz” tj. w standardzie i stanie umożliwiającym jej wykorzystanie zgodnie z przeznaczeniem) wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną, według projektu budowalnego i pełnobranżowego projektu wykonawczego oraz wyżej wymienionych projektów warsztatowych, zaakceptowanych przez Zamawiającego, w zakresie określonym przez te projekty i specyfikacje techniczne
4) Wykonanie opracowań i przeprowadzenie działań związanych z odbiorem
i uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie
— wykonanie kompletnej dokumentacji powykonawczej obiektu;
— wykonanie zestawienia nieistotnych odstąpień od zatwierdzonego projektu budowlanego i naniesienie ich na projekt budowlany zgodnie wymaganiami Prawa Budowlanego;
— opracowanie świadectwa energetycznego dla obiektu hali;
— zgromadzenie dokumentacji odbiorowej, zgłoszenie do odbioru i uzyskanie ostatecznego dokumentu pozwalającego na bezwarunkowe (nieograniczone w zakresie wymaganych funkcji) użytkowanie obiektu;
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym zakresie zawarty jest w Programie Funkcjonalno Użytkowym Hala Sportowo-Widowiskowa wraz z załącznikami.
4. Zadanie II zamówienia obejmuje wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo -kosztorysowej na budowę stadionu piłkarskiego oraz kompleksową realizację etapu I budowy zaprojektowanego stadionu piłkarskiego:
4.1. Zakres zadania II obejmuje wykonanie następujących prac, obiektów, robót:
A. wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych dla stadionu cztero-trybunowego na min. 15 tys. miejsc siedzących z zadaszonymi trybunami ( zgodnie z wymogami kategorii 3 wg. Klasyfikacji PZPN uchwała nr III/34 Zarządu PZPN z dn.17 lutego 2011r. w sprawie przyjęcia Regulaminu Stadionu UEFA/Ligi Zawodowej oraz powinny spełniać wymogi wynikające z Podręcznika licencyjnego PZPN dla klubów ekstraklasy na sezon 2015/2016) wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Przedmiot zamówienia należy zaprojektować w taki sposób, aby możliwe było etapowanie inwestycji.
1) Prace przedprojektowe:
Uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień, warunków przyłączeniowych, decyzji administracyjnych.
2) Projekt koncepcyjny wielobranżowy wraz z wizualizacją
3) Projekt budowlany stadionu miejskiego wraz z zagospodarowaniem, urządzeniem i uzbrojeniem terenu – branże: architektoniczna, konstrukcyjna, sanitarna, elektryczna, teletechniczna, drogowa – 5 egz.
4) projekt wykonawczy stadionu miejskiego wraz z zagospodarowaniem, urządzeniem i uzbrojeniem terenu – branże: architektoniczna, konstrukcyjna, sanitarna, elektryczna, teletechniczna, drogowa – 4 egz.
5) projekt technologii i wyposażenia stadionu miejskiego – 4 egz.,
6) projekt wnętrz – 4 egz.
7) kosztorys inwestorski – 2 egz., przedmiar robót – 2 egz.,
8) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych – 3 egz.
9) dokumentację geotechniczną – 6 egz.
B. uzyskanie pozwolenia na budowę, wybudowanie i oraz uzyskanie decyzji na użytkowanie stadionu piłkarskiego o pojemności min. 5500 miejsc siedzących z zadaszoną trybuną główną o pojemności min. 3500 miejsc siedzących oraz trybuną równoległą min 2000 miejsc siedzących (spełniającego wymogi licencyjne dla klubów ekstraklasy na lata 2015/2016).
MINIMALNE KONIECZNE WYMAGANIA DOTYCZĄCE I ETAPU BUDOWY STADIONU PIŁKARSKIEGO
W I etapie budowy stadionu piłkarskiego należy wykonać budynek główny (ze wszystkimi pomieszczeniami opisanymi w PFU) wraz z trybuną główną. W I etapie należy wykonać trybunę główną kompleksowo zadaszoną z liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 3500, tym miejsca dla VIP – nie mniej niż 400 miejsc oraz minimum 100 miejsc dla prasy oraz trybunę równoległą do trybuny głównej z liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 2000 miejsc zlokalizowanych wzdłuż całej długości boiska.
I etap budowy stadionu piłkarskiego wymaga wybudowania płyty boiska piłkarskiego, trybuny głównej, trybuny równoległej do trybuny głównej z łączną liczbą dla obydwu trybun, nie mniej niż 5500 miejsc siedzących.
W I etapie należy wyposażyć stadion w system sztucznego oświetlenia, utrzymujący minimalne średnie natężenie oświetlenia pionowego o wartości min. 1600Ev z możliwością rozbudowy do min. 2000Ev w II etapie.
1). Zakres przedmiotu zamówienia w I etapie, obejmuje co najmniej:
a) wykonanie obiektu stadionu piłkarskiego wraz z 2 trybunami, zadaszeniem trybuny głównej, podgrzewaną płytą boiska, oświetleniem i innymi obiektami towarzyszącymi (zgodnie z projektem),
b) wykonanie wszystkich instalacji wewnętrznych i zewnętrznych.
c) wykonanie wszystkich przyłączy.
d) wykonanie zagospodarowania i urządzenia terenu inwestycji obejmującego: zjazdy z dróg publicznych, drogę wewnętrzną, miejsca parkingowe, ciągi piesze, małą architekturę, ogrodzenie, nasadzenia zieleni oraz inne elementy przewidziane w opracowanej dokumentacji projektowej.
e) usunięcie kolizji oraz wykonanie przebudowy istniejącej infrastruktury technicznej wynikającej z opracowanej dokumentacji projektowej.
f) wyposażenie obiektu stadionu w zakresie określonym w programie funkcjonalno-użytkowym.
g) zabezpieczenia istniejących obiektów kubaturowych oraz istniejącej infrastruktury technicznej,
h) usunięcia wszelkich szkód powstałych w wyniku prowadzenia robót,
i) przywrócenie terenu w rejonie prowadzonych robót do stanu pierwotnego.
j) obsługę geodezyjną prowadzonych robót w liniach regulujących własności,
k) inwentaryzację powykonawczą,
2) opracowanie świadectwa charakterystyki energetycznej obiektu,
3) zamówienie winno być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, pozwoleniem na budowę, opracowaną dokumentacją projektową, warunkami technicznymi oraz na warunkach określonych umową.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (zadania II) zawarty jest w Programie Funkcjonalno Użytkowym Stadion wraz z załącznikami
5. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kompleksowy nadzór autorski nad realizacją robót budowlanych objętych przedmiotem niniejszego zamówienia. Autorzy dokumentacji zobowiązani są aktywnie uczestniczyć przy realizacji robót objętych sporządzoną dokumentacją.
6. W ramach kompleksowego wykonania zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest zrealizować należycie wszystkie roboty budowlane, dostawy i usługi w odpowiednim standardzie i w taki sposób, aby obiekt sportowy (hala widowiskowo – sportowa i stadion piłkarski) będący ich rezultatem nadawał się do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem.
7. Uwaga:
1. Jeżeli w załączonych do SIWZ dokumentach, w szczególności przy opisie przedmiotu zamówienia wskazana została nazwa producenta, znak towarowy, patent lub pochodzenie w stosunku do określonych materiałów, urządzeń, itp. Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazanie jako przykładowe, nieobowiązujące dla Wykonawcy i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów, urządzeń, itp. równoważnych o parametrach istotnych nie gorszych niż posiadają wskazane materiały, urządzenia itp. Przy ocenie równoważności zaoferowanych materiałów, urządzeń itp. należy kierować się ich przeznaczeniem oraz funkcją wynikającą z dokumentacji (PFU) i przeznaczenia użytkowego
2. Wykonawca zobowiązany jest przygotowując ofertę zwrócić szczególną uwagę na ryzyko związane z terminowym sporządzeniem dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania II. Zamawiający informuje, że nie dysponuje decyzjami administracyjnymi umożliwiającymi realizacje Zadania II. Pozyskanie tych decyzji jest obowiązkiem Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia.
8. Wykonawca zobowiązany jest wykonać prace towarzyszące nie objęte dokumentacją, a konieczne do uwzględnienia i wykonania, np:
a) projekt organizacji ruchu wraz z koniecznymi uzgodnieniami;
b) uzyskanie stosownych decyzji wraz z opłatami oraz spełnienie tych decyzji na koszt wykonawcy:
— za zajmowanie pasa drogowego i umieszczenie w pasie drogowym urządzeń,
— za realizację robót w pobliżu urządzeń wymagających tych decyzji,
— innych – niezbędnych przy realizacji zadania.
9. Uwaga: Wykonawca we własnym zakresie winien zabezpieczyć sobie możliwość ogrzewania obiektu w przypadku prowadzenia robót budowlanych w warunkach wymagających określonej temperatury ( np. prowadzenie robót w okresie jesiennym, zimowym, wiosennym). Koszty ogrzewania tak samo jak i innych mediów ponosi Wykonawca.
10. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia na minimalny okres 36 miesięcy.
UWAGA:
Oferta wykonawcy, który nie zaoferuje okresu gwarancji jakości na przedmiot zamówienia, wg. wymagań Zamawiającego – zostanie odrzucona.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45212200

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 28 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Zamawiający ustala wadium na całość przedmiotu zamówienia w wysokości 2 000 000 PLN (słownie: dwa miliony złotych);
2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy-10 % ceny całkowitej podanej w ofercie. Okres rękojmi jest tożsamy z oferowanym okresem gwarancji.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Zgodnie z projektem Umowy stanowiącym załącznik do SIWZ.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Dla wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 oraz braku podstaw do wykluczenia wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy, Zamawiający żąda złożenia następujących dokumentów:
1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia. Przykład formularza oświadczenia podany jest w Załączniku nr 4 do SIWZ.
2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonanie decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego, w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt. 10-11 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
8. Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest złożyć w odniesieniu do tych podmiotów dokumenty wymienione wyżej w pkt. B. 1-7.
9. Oświadczenie dotyczące funkcjonowania w ramach grupy kapitałowej, zawierające informacje, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy, albo informacje o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej, podpisana przez osoby upoważnione do reprezentacji wykonawcy. Przykład formularza oświadczenia podany jest w Załączniku Nr 7 do SIWZ.
10. W przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 oraz 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 oraz 10 i 11 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. W przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
11. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów:
1) o których mowa w ust. B. 2, 3, 4 i 6 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2) o których mowa w ust. 5 i 7 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8 oraz pkt. 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
12. Jeżeli w kraju miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 11 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub przed notariuszem. Termin ważności dokumentów zawierających oświadczenie stosuje się odpowiednio jak w ust. 7.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Oświadczenia i dokumenty ,jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu:
1. Informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolności kredytowej wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: 1. posiada środki finansowe na koncie lub zdolność kredytową w łącznej wysokości nie mniejszej niż 20 000 000,00 zł;
2. Wykonawca powołujący się przy wykazaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art 22 ust. 1 pkt 4 p.z.p. ( dotyczy Rozdział VII ust. 2 pkt.4) na zasoby innych podmiotów, przedkłada również następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował Wykonawca:
— informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową innego podmiotu, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Oświadczenia i dokumenty ,jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu:
1. Wykaz robót budowlanych, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączaniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Wzór wykazu podany jest w Załączniku Nr 5 do SIWZ. Jako najważniejsze roboty rozumie się roboty za pomocą których wykonawca potwierdza spełnienie warunku udziału w postępowaniu.
2. wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
Wzór wykazu podany jest w załączniku nr 6 do SIWZ. Jako główne usługi rozumie się usługi za pomocą których wykonawca potwierdza spełnienie warunku udziału w postępowaniu.
3. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór wykazu podany jest w Załączniku Nr 7 do SIWZ.
4. oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Wzór wykazu podany jest w Załączniku nr 8 do SIWZ
5. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków udziału określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, to:
1) Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia, podpisane przez osoby upoważnione do reprezentacji danego podmiotu;
2) W celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda złożenia dokumentów dotyczących w szczególności:
a) Zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) Sposobu wykorzystania przez Wykonawcę zasobów innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia,
c) Charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
d) Zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia,
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1) Posiadania wiedzy i doświadczenia.
Opis sposobu dokonania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający żąda, by wykonawca wykazał, że:
1.1) Posiada wiedzę i doświadczenie w wykonaniu zamówień w sposób należyty w okresie ostatnich 5 lat przed dniem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, związanym z przedmiotem zamówienia, przy czym za takie zamówienia Zamawiający uzna:
1.1.1) wykonanie w sposób należyty, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na wybudowaniu jednej hali sportowo- widowiskowej o kubaturze obiektu minimum 70 000 m3 lub z widownią z liczbą miejsc siedzących dla minimum 5000 widzów
oraz
1.1.2) wykonanie w sposób należyty co najmniej jednej roboty budowalnej polegającej na wybudowaniu stadionu piłkarskiego, przy czym wykazany wybudowany stadion piłkarski o pojemności nie mniejszej niż 5,5 tys. miejsc siedzących, z czego na jednej trybunie nie mniej niż 3500 zadaszonych miejsc siedzących lub dwa inne obiekty kubaturowe o kubaturze nie mniej niż 70 000 m3 każdy z wykazanych obiektów oraz
1.2) Posiada wiedzę i doświadczenie w wykonaniu zamówień w sposób należyty w okresie ostatnich 3 lat przed dniem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, związanych z przedmiotem zamówienia, przy czym za takie zamówienia Zamawiający uzna:
1.2.1) wykonanie w sposób należyty co najmniej jednej usługi, która obejmowała wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej co najmniej jednego stadionu sportowego o pojemności nie mniejszej niż 15 tysięcy widzów lub obiektu kubaturowego nie mniej niż 70 000 m3 kubatury
2) Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Opis sposobu dokonania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający żąda by wykonawca wykazał, że dysponuje:
2.1) Osobami posiadającymi uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi, tj.:
2.1.1) Co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję kierownika budowy, która:
a) posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tej specjalności,

b) posiada doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy w tym przy realizacji co najmniej jednej inwestycji, od chwili jej rozpoczęcia do czasu oddania do użytkowania, dotyczącej kubaturowego obiektu budowlanego o kubaturze nie mniejszej niż 70 000m3 lub stadionu piłkarskiego z liczbą miejsc dla kibiców nie mniejszą niż 5,5 tys. za miejsc siedzących, z czego na jednej trybunie nie mniej niż 3500 zadaszonych miejsc siedzących lub hali sportowej z widownią i liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 5000 widzów.

2.1.2) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych oraz instalacji i urządzeń cieplnych i wentylacyjnych bez ograniczeń, która:
a) posiada ważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tej specjalności.
2.1.3) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności sieci i instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń i która:
a) posiada ważne uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tej specjalności.
2.1.4) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowalne do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń i która:
a) posiada ważne uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci telekomunikacyjnej bez ograniczeń lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tej specjalności,
— wykaz osób zdolnych do wykonania zamówienia musi zawierać informacje na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia, zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami.
— Zamawiający dopuszcza wskazanie osoby/ osób spełniających łącznie warunki określone wyżej.
2.2) Osobami posiadającymi uprawnienia do projektowania tj.:
2.2.1) co najmniej jedną osobą, pełniącą funkcję kierownika zespołu projektowego – projektant, która posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej lub konstrukcyjno- budowlanej, która:
a) nadzorowała/wykonała co najmniej jedną usługę dokumentacji projektowej oraz dokumentację wykonawczą (specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót) zawierającą projekt budowlany i wykonawczy obejmujący między innymi stadionu piłkarskiego z liczbą miejsc siedzących dla kibiców nie mniej niż 15 tys widzów.
b) posiada doświadczenie zawodowe w projektowaniu po uzyskaniu uprawnień bez ograniczeń (samodzielnie lub jako członek zespołu projektowego)
2.2.2) Zespół projektowy – składający się z osób posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w specjalnościach:
a) architektonicznej – bez ograniczeń,
b) konstrukcyjno- budowlanej – bez ograniczeń,
c) drogowej – bez ograniczeń,
d) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: cieplnych, wentylacyjnych i gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych – bez ograniczeń,
e) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: elektrycznych i elektroenergetycznych – bez ograniczeń,
f) telekomunikacyjnej – bez ograniczeń
— posiadające doświadczenie zawodowe w projektowaniu po uzyskaniu uprawnień budowalnych (samodzielnie lub jako członek zespołu projektowego).
— wykaz osób zdolnych do wykonania zamówienia musi zawierać informacje na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia, zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami.
— Zamawiający dopuszcza wskazanie osoby/ osób o których mowa w p/pkt 2.2.2. spełniających łącznie warunki dot. uprawnień określone w p/pkt od a) do f).
UWAGA. Zamawiający określając warunki dla osoby/osób w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409, z późn. zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394, z późn. zm.), a także w sytuacji określonej w art. 20 a ustawy z dnia z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42, z późn. zm.).
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 95

2. Gwarancja. Waga 5

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
7/2015/ZP
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
4.12.2015 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 4.12.2015 - 10:00

Miejscowość:

Radom

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, na podstawie, art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy w wysokości do 50 % wartości zamówienia podstawowego oznaczonych kodem CPV 45212200-8, 45212225-9, 45212224-2, 45100000-8, 45223200-8,
45400000-1, 45300000-0, 39000000-2, tj. w szczególności dotyczących rozbudowy infrastruktury hali i stadionu.
2.W celu oceny spełnienia wymagań dla zakresu określonego w PF-U dla Stadionu piłkarskiego, Zamawiający wymaga złożenia koncepcji projektowej/ architektonicznej, na zasadach określonych SIWZ.
3. Do oferty Wykonawca dołączy kalkulację – zbiorcze zestawienie kosztów (ZZK) – według wzoru określonego w załącznikach nr 14 i 15 do SIWZ.
4. Istotne zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty możliwe są jedynie zgodnie z treścią przepisu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych. Dopuszczalne zmiany umowy oraz warunki zmian określono w treści wzoru umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiącego załącznik do SIWZ.
5. Wykonawca zobowiązany jest załączyć Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcom i innym podmiotom przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI ustawy, w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w toku postępowania o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy – Prawo zamówień publicznych.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej:
4.1. W terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane faxem lub drogą elektroniczną, albo w terminie 15 – jeżeli zostały przesłane w inny sposób;
4.2. W terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej;
4.3. W terminie 10 dni od dnia w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia wobec czynności innych niż określone w pkt 4.1.
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
6. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby Zamawiający mógł zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
7. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego za pośrednictwem Prezesa KIO w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-679 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587801

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
22.10.2015
TI Tytuł Polska-Radom: Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
ND Nr dokumentu 412408-2015
PD Data publikacji 24/11/2015
OJ Dz.U. S 227
TW Miejscowość RADOM
AU Nazwa instytucji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 19/11/2015
DT Termin 15/12/2015
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45212200 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
OC Pierwotny kod CPV 45212200 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
RC Kod NUTS PL128

24/11/2015    S227    - - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Radom: Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

2015/S 227-412408

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o., Narutowicza 9, Osoba do kontaktów: Robert Pankowski, Radom 26-600, POLSKA. Tel.: +48 483851001. Faks: +48 483851003. E-mail: przetarg@mosir.radom.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 27.10.2015, 2015/S 208-376936)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45212200

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

Zamiast: 

III.2.3) Kwalifikacje techniczne:

2.1.4) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowalne do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń i która:

a) posiada ważne uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci telekomunikacyjnej bez ograniczeń lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania, których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tej specjalności.

2.2.1) co najmniej jedną osobą, pełniącą funkcję kierownika zespołu projektowego – projektant, która posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej lub konstrukcyjno- budowlanej, która:

a) nadzorowała/wykonała, co najmniej jedną usługę dokumentacji projektowej oraz dokumentację wykonawczą (specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót) zawierającą projekt budowlany i wykonawczy obejmujący między innymi stadionu piłkarskiego z liczbą miejsc siedzących dla kibiców nie mniej niż 15 tys widzów.

b) posiada doświadczenie zawodowe w projektowaniu po uzyskaniu uprawnień bez ograniczeń (samodzielnie lub jako członek zespołu projektowego)”.

1.1.1) wykonanie w sposób należyty, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na wybudowaniu jednej hali sportowo- widowiskowej o kubaturze obiektu minimum 70 000 m3 lub

z widownią z liczbą miejsc siedzących dla minimum 5000 widzów

oraz

1.1.2) wykonanie w sposób należyty co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na wybudowaniu stadionu piłkarskiego, przy czym wykazany wybudowany stadion piłkarski o pojemności nie mniejszej niż 5,5 tys. miejsc siedzących, z czego na jednej trybunie nie mniej niż 3500 zadaszonych miejsc siedzących lub dwa inne obiekty kubaturowe o kubaturze nie mniej niż 70 000 m3 każdy z wykazanych obiektów oraz.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

4.12.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

4.12.2015 (10:00)

Powinno być: 

III.2.3) Kwalifikacje techniczne:

2.1.4) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń i która:

a) posiada ważne uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania, których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tej specjalności.”

Ponadto dodaje się ppkt 2.1.5) w brzmieniu

2.1.5) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej bez ograniczeń i która:

a) posiada ważne uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych bez ograniczeń lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania, których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tej specjalności.

2.2.1) co najmniej jedną osobą, pełniącą funkcję kierownika zespołu projektowego – projektant, która posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej lub konstrukcyjno- budowlanej, która:

a) nadzorowała/wykonała, co najmniej jedną usługę dokumentacji projektowej oraz dokumentację wykonawczą (specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót) zawierającą projekt budowlany i wykonawczy obejmujący między innymi stadion sportowy z liczbą miejsc siedzących dla kibiców nie mniej niż 14 000 widzów;

b) posiada doświadczenie zawodowe w projektowaniu po uzyskaniu uprawnień bez ograniczeń (samodzielnie lub jako członek zespołu projektowego).

1.1.1) wykonanie w sposób należyty, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na wybudowaniu jednej hali sportowej bądź widowiskowej (za halę sportową Zamawiający uzna także obiekty o dominującej funkcji sportowej, np. lodowisko, welodrom, pływalnię z basenem o parametrach olimpijskich, korty tenisowe itp. o ile są to obiekty całkowicie kryte, o stałym – a nie sezonowym zadaszeniu) o kubaturze obiektu minimum 70 000 m3 lub z widownią z liczbą miejsc siedzących dla minimum 4 500 widzów

lub

co najmniej 2 robót budowlanych polegających na wybudowaniu budynków kubaturowych z zastrzeżeniem, że wartość każdego z ww. budynków wynosiła co najmniej 70 000 000 PLN

oraz

1.1.2) wykonanie w sposób należyty, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na wybudowaniu stadionu sportowego, z co najmniej jedną trybuną o pojemności 3 tysięcy zadaszonych miejsc siedzących, lub dwóch innych obiektów kubaturowych o kubaturze każdego z ww. obiektów nie mniejszej niż 70 000 m3 (Uwaga. Roboty, na które powołuje się Wykonawca w celu potwierdzenia spełnienia warunku o którym mowa w pkt. 1.1 nie mogą się dublować) oraz

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

15.12.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

15.12.2015 (10:15)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Radom: Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
ND Nr dokumentu 425596-2015
PD Data publikacji 04/12/2015
OJ Dz.U. S 235
TW Miejscowość RADOM
AU Nazwa instytucji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 30/11/2015
DT Termin 23/12/2015
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45212200 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
OC Pierwotny kod CPV 45212200 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
RC Kod NUTS PL128

04/12/2015    S235    - - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Radom: Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

2015/S 235-425596

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o., Narutowicza 9, Osoba do kontaktów: Robert Pankowski, Radom 26-600, POLSKA. Tel.: +48 483851001. Faks: +48 483851003. E-mail: przetarg@mosir.radom.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 27.10.2015, 2015/S 208-376936)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45212200

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

Zamiast: 

III.2.2) Zdolność ekonomiczna i finansowa:

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Oświadczenia i dokumenty ,jakie

mają dostarczyć wykonawcy w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu:

1. Informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej potwierdzającej wysokość

posiadanych środków finansowych lub zdolności kredytowej wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3

miesiące przed upływem terminu składania ofert.

Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: 1. posiada środki finansowe na koncie lub zdolność

kredytową w łącznej wysokości nie mniejszej niż 20 000 000,00 zł;

2. Wykonawca powołujący się przy wykazaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa

w art 22 ust. 1 pkt 4 p.z.p. ( dotyczy Rozdział VII ust. 2 pkt.4) na zasoby innych podmiotów, przedkłada również

następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował Wykonawca:

— informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych

środków finansowych lub zdolność kredytową innego podmiotu, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące

przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o

udzielenie zamówienia;

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

15.12.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

15.12.2015 (10:15)

Powinno być: 

III.2.2) Zdolność ekonomiczna i finansowa:

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:

Oświadczenia i dokumenty, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu:

1. Informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolności kredytowej wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: 1. posiada środki finansowe na koncie lub zdolność kredytową w łącznej wysokości nie mniejszej niż 14 000 000 PLN.

2. Wykonawca powołujący się przy wykazaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art 22 ust. 1 pkt 4 Pzp ( dotyczy Rozdział VII ust. 2 pkt 4) na zasoby innych podmiotów, przedkłada również następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował Wykonawca:

— informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową innego podmiotu, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

23.12.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

23.12.2015 (10:15)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Radom: Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
ND Nr dokumentu 106436-2016
PD Data publikacji 30/03/2016
OJ Dz.U. S 62
TW Miejscowość RADOM
AU Nazwa instytucji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 25/03/2016
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45212200 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
OC Pierwotny kod CPV 45212200 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
RC Kod NUTS PL128
IA Adres internetowy (URL) www.mosir.radom.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

30/03/2016    S62    - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Radom: Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

2016/S 062-106436

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o.
Narutowicza 9
Punkt kontaktowy: Radom, ul. Narutowicza 9
Osoba do kontaktów: Robert Pankowski
26-600 Radom
Polska
Tel.: +48 3851001
E-mail: przetarg@mosir.radom.pl
Faks: +48 3851003

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.mosir.radom.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: spółka z o.o.
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Rekreacja, kultura i religia
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dotyczących obiektu sportowego obejmującego halę sportowo-widowiskową i stadion piłkarski wraz z robotami rozbiórkowymi w Radomiu przy ul. Struga.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Radom.

Kod NUTS PL128

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie zadania pn. „Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dotyczących obiektu sportowego obejmującego halę sportowo-widowiskową i stadion piłkarski wraz z robotami rozbiórkowymi w Radomiu przy ul. Struga” zgodnie z wymaganiami opisanymi w SIWZ oraz w załączonych do SIWZ dokumentach (rozdział XXI – „Wykaz załączników” )
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót rozbiórkowych obecnej infrastruktury sportowej zlokalizowanej na nieruchomości położonej w Radomiu przy ul. Struga na działkach ew. nr 74/6, 74/7, 74/8, 74/23 oraz na części działek nr 75, 78, 81 oraz zaprojektowanie na tej nieruchomości obiektu sportowego, w skład którego wchodzić będzie hala sportowo-widowiskowa i stadion piłkarski, jak również kompleksowa realizacja (wykonanie robót budowlanych w systemie „pod klucz”) obiektu zaprojektowanej hali widowiskowo sportowej oraz I etapu stadionu sportowego. Na potrzeby wykonania i rozliczenia zmówienia Zamawiający podzielił je na dwa odrębne zadania opisane poniżej.
3. Zadanie I zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie robót rozbiórkowych wszystkich budynków, obiektów i urządzeń zlokalizowanych na nieruchomości, o której mowa w pkt 2 oraz zaprojektowanie i kompleksową realizację obiektu hali widowiskowo – sportowej:
3.1. Zakres zadania I obejmuje wykonanie następujących robót:
A. wykonanie rozbiórki stadionu
Opis stanu istniejącego objętego obowiązkiem rozbiórki:
W skład stadionu wchodzą dwie trybuny ziemne usytuowane wzdłuż dłuższego boku boiska i związane z nimi niewielkie obiekty budowlane: gniazdo sędziowskie zlokalizowane na szczycie jednej z trybun, zadaszenie stalowe trybuny, tunel żelbetowy pod trybuną stanowiący przejście do budynku klubowego, budynek WC oraz budynki gospodarcze.
Podstawowe parametry;
Powierzchnia zabudowy dla jednej trybuny: około 3400 m²,
Wymiar trybuny w rzucie: około 21,5x155,0 m,
Maksymalna wysokość trybuny ponad powierzchnię boiska: około 3,30 m
Zadaszenie stalowe trybuny: wymiar w rzucie około 15,0x20,0 m
Gniazdo sędziowskie: całkowita powierzchnia w rzucie około 4,0x7,0 m
Pylon z tablicą wyników: wysokość około 10,0 m,
Budynek WC wymiar w rzucie około 5,0x5,0 m, budynki gospodarcze 3,0x5,0 m ,4,0x5,0 m
Szczegółowy opis przedmiotu rozbiórki zawarty jest w dokumentacji Projekt rozbiórki stadionu wraz z załącznikami, który stanowi załącznik do niniejszej SIWZ.
Uwaga:
Materiał pozyskany z rozbiórki Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować we własnym zakresie. Wytworzone odpady (z rozbiórki) należy usunąć zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nadmiar ziemi Wykonawca zobowiązany jest usunąć na własny koszt.
B. wykonanie rozbiórki budynku socjalno-usługowego, a także pozostałej infrastruktury zlokalizowanej na nieruchomości
Opis stanu istniejącego objętego obowiązkiem rozbiórki:
Budynek administracyjny oznaczony w załączonej dokumentacji, jako BUD.A jest aktualnie używany. Obiekt czterokondygnacyjny podpiwniczony.
Podstawowe parametry:
Powierzchnia zabudowy: około 985 m²,
Powierzchnia użytkowa budynku: około 2900 m²,
Wymiar budynku: około 43,1x18,70 m,
Taras południowy na 2 piętrze: 24,4x7,2 m,
Ilość kondygnacji: 4,
Podpiwniczenie: pod całym budynkiem,
Wysokość: 11,5 m.
Szczegółowy opis przedmiotu rozbiórki zawarty jest w dokumentacji: Projekt rozbiórki budynków wraz z załącznikami, który stanowi załącznik do niniejszej SIWZ.
Uwaga:
1. Dokumentacja opracowana jest dla szerszego zakresu zadania. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dokonanie rozbiórki budynku oznaczonego symbolem BUD.A.
2. Obowiązkiem rozbiórki objęte są także wszystkie obiekty zlokalizowane na nieruchomości, kolidujące z realizacją zaprojektowanych obiektów sportowych (np. istniejące ogrodzenie).
3. Materiał pozyskany z rozbiórki Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować we własnym zakresie. Wytworzone odpady (z rozbiórki) należy usunąć zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nadmiar ziemi Wykonawca zobowiązany jest usunąć na własny koszt.
C. zaprojektowanie oraz budowa hali sportowo-widowiskowej.
Przedmiotem zadania I jest zaprojektowanie i wykonanie hali sportowo- widowiskowej na działkach nr 74/6, 74/7, 74/8, 74/23 ORAZ CZĘŚĆI działek 75, 78, 81 przy ul. Stanisława Zbrowskiego i ul. Andrzeja Struga w Radomiu wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną.
Wykonawca zobowiązany jest zaprojektować i wykonać budynek hali sportowo-widowiskowej, który składać się będzie z dwóch części: części wyższej głównej hali zaprojektowanej na planie okręgu oraz części niższej zaprojektowanej na planie prostokąta, usytuowanej po stronie północnej okręgu. Zgodnie załączonym do SIWZ Programem Funkcjonalno – Użytkowym, który stanowi podstawę do realizacji – w głównej hali znajduje się arena sportowa z widownią dla 5 tys. widzów wraz powierzchniami niezbędnymi do jej obsługi: szatniami, punktami gastronomicznymi, komunikacją pionową i poziomą, węzłami sanitarnymi; strefa zawodników z szatniami, węzłami sanitarnymi, pom. sędziów, itp., niezbędne pom. magazynowe, gospodarcze i techniczne. W części prostokątnej znajduje się hala treningowa wraz z zespołem szatniowym, pomieszczenia administracyjne, klubowe, techniczne.
Program Funkcjonalno – Użytkowy został przygotowany przez zamawiającego w oparciu o posiadany projekt budowlany hali wraz z aktualną, obowiązującą decyzją administracyjną o pozwoleniu na budowę. Projekt ten stanowi podstawę do realizacji robót.
W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca w razie wystąpienia takiej konieczności zobowiązany jest wprowadzić do projektu budowlanego stosowne zmiany, w tym również zakwalifikowane jako istotne odstąpienie od projektu budowlanego. W przypadku wprowadzenia zmian w projekcie budowlanym zakwalifikowanych jako istotne Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić wszystkie działania w celu uzyskania zamiennej decyzji o pozwoleniu na budowę. W każdym jednak razie wykonanie dokumentacji projektowej i ewentualne jej zmiany muszą mieścić się w wymaganiach opisanych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym.
Uwaga!
Zamawiający dopuszcza zaprojektowanie i wykonanie obydwu obiektów sportowych (hali i stadionu) jako przylegających, połączonych fizycznie i funkcjonalnie sąsiednich obiektów.
Przedmiot zamówienia w zakresie zaprojektowania i budowy Hali widowiskowo – sportowej obejmuje m.in.:
1) Wykonanie kompletnego pełnobranżowego projektu wykonawczego (części opisowe, rysunkowe, zestawienia) w oparciu o jednoznaczne wskazania wybranych konkretnych producentów, dostawców lub konkretny asortyment lub system produktów
Projekt należy przekazać inwestorowi w ilości 4 egz. w wersji papierowej i w wersji elektronicznej w formie modyfikowalnej.
Projekt musi zawierać wykonany przez Wykonawcę operat ppoż., opis warunków ochrony ppoż. (część opisowa, rzuty, przekroje, schematy) oraz uzyskać jako całość pozytywną opinię rzeczoznawcy ppoż. potwierdzoną pieczęciami i podpisami.
Zakres projektu wykonawczego w części architektonicznej opracowanego przez Oferenta musi odpowiadać przynajmniej zakresowi i podziałowi opracowania, które stanowi opis przedmiotu zamówienia (w części opisowej i rysunkowej).
Zakres projektu wykonawczego w części dotyczącej pozostałych branż winien obejmować:
— konstrukcje żelbetowe – opis, rzuty, przekroje, zestawienia,
— konstrukcje stalowe – opis, rzuty, przekroje, zestawienia,
— instalacje wodne i kanalizacyjne – opis, rzuty, schematy, zestawienia,
— instalacje ogrzewcze + węzeł – opis, rzuty,
— instalacje wentylacji i klimatyzacji – opis, rzuty, schematy, zestawienia,
— instalacje wody lodowej – opis, rzuty, schematy, zestawienia,
— instalacje elektryczne i stacja trafo – opis, rzuty, schematy, zestawienia,
— instalacje teletechniczne – opis, rzuty, schematy, zestawienia (dla wszystkich projektów instalacji teletechnicznych),
— monitoringu TV,
— sygnalizacja włamania i napadu,
— system kontroli dostępu,
— instalacja nagłośnienia,
— instalacje teleinformatyczne,
— system kontroli wejść i sprzedaży biletów,
— instalacja tablic wyników,
— technologia punktów gastronomicznych – opis, rzuty, zestawienia,
— projekt aranżacji wszystkich wnętrz.
Skale rysunków, zakres opracowania i podział na części i branże powinien zasadniczo odpowiadać opisowi przedmiotu zamówienia w formie załączonego przez Zamawiającego opracowania PFU.
Ponadto w ramach projektu wykonawczego należy opracować:
— operat akustyczny, który zapewni uzyskanie wysokiej jakości klimatu akustycznego poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań technicznych i materiałowych. Poziom wewnętrznego hałasu dla hali pustej: 40/45 dB. Pożądany średni czas pogłosu dla hali pustej: max 1,8 – 2,0 sek. W zakresie 500 Hz do 4 kHz. Rozwiązania konstrukcyjne i materiałowo-technologiczne powinny zapewnić ochronę otoczenia przed emisją hałasu generowanego wewnątrz hali przekraczającego 105 dB,
— analizę prawidłowości oświetlenia hali ze szczególnym uwzględnieniem pól poszczególnych gier sportowych popartą komputerowymi symulacjami i obliczeniami. Oświetlenie musi pozwalać na przeprowadzanie zawodów sportowych i jednoczesnych bezpośrednich transmisji telewizyjnych,
— komputerową symulację oddymiania, która będzie mogła stanowić podstawę wykonania projektu i realizację systemu oddymiania, szczegółowego operatu ochrony ppoż., scenariusz rozwoju zdarzeń, instrukcję bezpieczeństwa pożarowego. Wszystkie te opracowania muszą być wykonane przez wykonawcę a ich autorzy, w razie potrzeby udzielania wyjaśnień i oświadczeń wymaganych przez stosowne organy, będą brali udział w czynnościach odbiorów końcowych i przekazywania obiektu do użytkowania.
2) Wykonanie szczegółowych projektów warsztatowych elementów istotnych z punktu widzenia funkcjonowania hali sportowo-widowiskowej oraz oczekiwanych najważniejszych rozwiązań architektoniczno-budowlanych, w oparciu o wybranych konkretnych producentów, dostawców, konkretny asortyment lub system produktów w następujących zakresach:
— projekt warsztatowy widowni stałych i ruchomych (teleskopowych) wraz z układem krzeseł – opis, rzuty, przekroje, schematy, zestawienia, wykresy widoczności,
— szczegółowe rozwiązanie części widowni nad przejazdem, w min. 2 wariantach (z uwzględnieniem konstrukcji, widoczności, przepisów dotyczących ewakuacji, bezpieczeństwa pożarowego) – opis, rzuty, przekroje, schematy, zestawienia, wykresy widoczności,
— projekt warsztatowy podłóg i urządzeń sportowych – opis, rzuty, przekroje, schematy, zestawienia z podaniem nazw produktów wraz ze specyfikacją, dostawców, dystrybutorów, warunkami gwarancji,
— projekt warsztatowy konstrukcji stalowej – opis, rzuty, przekroje, detale, schematy, zestawienia,
— projekt warsztatowy ścian zewnętrznych aluminiowych (ślusarka aluminiowa wraz z szkleniem) – opis, rzuty, przekroje, detale, schematy, zestawienia,
— projekt warsztatowy obudowy hali sportowej – panele aluminiowe wraz z komputerowo przeniesionym z fotografii i wyperforowanym obrazem chmur, wraz z kompletną podkonstrukcją i konstrukcją wsporczą obudowy – opis, rzuty, przekroje, detale, schematy, zestawienia,
— projekt warsztatowy zagospodarowania terenu wraz z wszystkimi elementami: posadzkami, pylonami reklamowymi, ścianą „parawanową”, schodami terenowymi, masztami, zielenią itd.- – opis, rzuty, przekroje, detale, schematy, zestawienia.
Projekty warsztatowe należy przekazać inwestorowi w ilości 4 egz. w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej w formie modyfikowalnej.
3) Wybudowanie hali sportowo-widowiskowej (w systemie „pod klucz” tj. w standardzie i stanie umożliwiającym jej wykorzystanie zgodnie z przeznaczeniem) wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną, według projektu budowalnego i pełnobranżowego projektu wykonawczego oraz wyżej wymienionych projektów warsztatowych, zaakceptowanych przez Zamawiającego, w zakresie określonym przez te projekty i specyfikacje techniczne.
4) Wykonanie opracowań i przeprowadzenie działań związanych z odbiorem i uzyskaniem w imieniu i na rzecz Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie
— wykonanie kompletnej dokumentacji powykonawczej obiektu,
— wykonanie zestawienia nieistotnych odstąpień od zatwierdzonego projektu budowlanego i naniesienie ich na projekt budowlany zgodnie wymaganiami Prawa Budowlanego,
— opracowanie świadectwa energetycznego dla obiektu hali,
— zgromadzenie dokumentacji odbiorowej, zgłoszenie do odbioru i uzyskanie ostatecznego dokumentu pozwalającego na bezwarunkowe (nieograniczone w zakresie wymaganych funkcji) użytkowanie obiektu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym zakresie zawarty jest w Programie Funkcjonalno Użytkowym Hala Sportowo-Widowiskowa wraz z załącznikami.
4. Zadanie II zamówienia obejmuje wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo -kosztorysowej na budowę stadionu piłkarskiego oraz kompleksową realizację etapu I budowy zaprojektowanego stadionu piłkarskiego:
4.1. Zakres zadania II obejmuje wykonanie następujących prac, obiektów, robót:
A. wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych dla stadionu cztero-trybunowego na min. 15 tys. miejsc siedzących z zadaszonymi trybunami (zgodnie z wymogami kategorii 3 wg. Klasyfikacji PZPN uchwała nr III/34 Zarządu PZPN z 17.2.2011 w sprawie przyjęcia Regulaminu Stadionu UEFA/Ligi Zawodowej oraz powinny spełniać wymogi wynikające z Podręcznika licencyjnego PZPN dla klubów ekstraklasy na sezon 2015/2016) wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Przedmiot zamówienia należy zaprojektować w taki sposób, aby możliwe było etapowanie inwestycji.
1) Prace przedprojektowe:
Uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień, warunków przyłączeniowych, decyzji administracyjnych.
2) Projekt koncepcyjny wielobranżowy wraz z wizualizacją.
3) Projekt budowlany stadionu miejskiego wraz z zagospodarowaniem, urządzeniem i uzbrojeniem terenu – branże: architektoniczna, konstrukcyjna, sanitarna, elektryczna, teletechniczna, drogowa – 5 egz.
4) projekt wykonawczy stadionu miejskiego wraz z zagospodarowaniem, urządzeniem i uzbrojeniem terenu – branże: architektoniczna, konstrukcyjna, sanitarna, elektryczna, teletechniczna, drogowa – 4 egz.
5) projekt technologii i wyposażenia stadionu miejskiego – 4 egz.
6) projekt wnętrz – 4 egz.
7) kosztorys inwestorski – 2 egz., przedmiar robót – 2 egz.
8) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych – 3 egz.
9) dokumentację geotechniczną – 6 egz.
B. uzyskanie pozwolenia na budowę, wybudowanie i oraz uzyskanie decyzji na użytkowanie stadionu piłkarskiego o pojemności min. 5500 miejsc siedzących z zadaszoną trybuną główną o pojemności min. 3500 miejsc siedzących oraz trybuną równoległą min 2000 miejsc siedzących (spełniającego wymogi licencyjne dla klubów ekstraklasy na lata 2015/2016).
Minimalne konieczne wymagania dotyczące I etapu budowy stadionu piłkarskiego
W I etapie budowy stadionu piłkarskiego należy wykonać budynek główny (ze wszystkimi pomieszczeniami opisanymi w PFU) wraz z trybuną główną. W I etapie należy wykonać trybunę główną kompleksowo zadaszoną z liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 3500, tym miejsca dla VIP – nie mniej niż 400 miejsc oraz minimum 100 miejsc dla prasy oraz trybunę równoległą do trybuny głównej z liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 2000 miejsc zlokalizowanych wzdłuż całej długości boiska.
I etap budowy stadionu piłkarskiego wymaga wybudowania płyty boiska piłkarskiego, trybuny głównej, trybuny równoległej do trybuny głównej z łączną liczbą dla obydwu trybun, nie mniej niż 5500 miejsc siedzących.
W I etapie należy wyposażyć stadion w system sztucznego oświetlenia, utrzymujący minimalne średnie natężenie oświetlenia pionowego o wartości min. 1600Ev z możliwością rozbudowy do min. 2000Ev w II etapie.
1) Zakres przedmiotu zamówienia w I etapie, obejmuje co najmniej:
a) wykonanie obiektu stadionu piłkarskiego wraz z 2 trybunami, zadaszeniem trybuny głównej, podgrzewaną płytą boiska, oświetleniem i innymi obiektami towarzyszącymi (zgodnie z projektem),
b) wykonanie wszystkich instalacji wewnętrznych i zewnętrznych,
c) wykonanie wszystkich przyłączy,
d) wykonanie zagospodarowania i urządzenia terenu inwestycji obejmującego: zjazdy z dróg publicznych, drogę wewnętrzną, miejsca parkingowe, ciągi piesze, małą architekturę, ogrodzenie, nasadzenia zieleni oraz inne elementy przewidziane w opracowanej dokumentacji projektowej,
e) usunięcie kolizji oraz wykonanie przebudowy istniejącej infrastruktury technicznej wynikającej z opracowanej dokumentacji projektowej,
f) wyposażenie obiektu stadionu w zakresie określonym w programie funkcjonalno-użytkowym,
g) zabezpieczenia istniejących obiektów kubaturowych oraz istniejącej infrastruktury technicznej,
h) usunięcia wszelkich szkód powstałych w wyniku prowadzenia robót,
i) przywrócenie terenu w rejonie prowadzonych robót do stanu pierwotnego,
j) obsługę geodezyjną prowadzonych robót w liniach regulujących własności,
k) inwentaryzację powykonawczą,
2) opracowanie świadectwa charakterystyki energetycznej obiektu,
3) zamówienie winno być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, pozwoleniem na budowę, opracowaną dokumentacją projektową, warunkami technicznymi oraz na warunkach określonych umową.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (zadania II) zawarty jest w Programie Funkcjonalno Użytkowym Stadion wraz z załącznikami
5. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kompleksowy nadzór autorski nad realizacją robót budowlanych objętych przedmiotem niniejszego zamówienia. Autorzy dokumentacji zobowiązani są aktywnie uczestniczyć przy realizacji robót objętych sporządzoną dokumentacją.
6. W ramach kompleksowego wykonania zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest zrealizować należycie wszystkie roboty budowlane, dostawy i usługi w odpowiednim standardzie i w taki sposób, aby obiekt sportowy (hala widowiskowo – sportowa i stadion piłkarski) będący ich rezultatem nadawał się do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem.
7. Uwaga:
1) Jeżeli w załączonych do SIWZ dokumentach, w szczególności przy opisie przedmiotu zamówienia wskazana została nazwa producenta, znak towarowy, patent lub pochodzenie w stosunku do określonych materiałów, urządzeń, itp. Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazanie jako przykładowe, nieobowiązujące dla Wykonawcy i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów, urządzeń, itp. równoważnych o parametrach istotnych nie gorszych niż posiadają wskazane materiały, urządzenia itp. Przy ocenie równoważności zaoferowanych materiałów, urządzeń itp. należy kierować się ich przeznaczeniem oraz funkcją wynikającą z dokumentacji (PFU) i przeznaczenia użytkowego.
2) Wykonawca zobowiązany jest przygotowując ofertę zwrócić szczególną uwagę na ryzyko związane z terminowym sporządzeniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania II. Zamawiający informuje, że nie dysponuje decyzjami administracyjnymi umożliwiającymi realizacje Zadania II. Pozyskanie tych decyzji jest obowiązkiem Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia.
8. Wykonawca zobowiązany jest wykonać prace towarzyszące nie objęte dokumentacją, a konieczne do uwzględnienia i wykonania, np:
1) projekt organizacji ruchu wraz z koniecznymi uzgodnieniami;
2) uzyskanie stosownych decyzji wraz z opłatami oraz spełnienie tych decyzji na koszt wykonawcy:
— za zajmowanie pasa drogowego i umieszczenie w pasie drogowym urządzeń,
— za realizację robót w pobliżu urządzeń wymagających tych decyzji,
— innych – niezbędnych przy realizacji zadania;
3) powykonawcze inwentaryzacje geodezyjne;
4) uzupełniające badania geologiczne – w zakresie niezbędnym do należytego wykonania dokumentacji i w konsekwencji należytego wykonania zamówienia.
9. Wykonawca we własnym zakresie winien zabezpieczyć sobie możliwość ogrzewania obiektu w przypadku prowadzenia robót budowlanych w warunkach wymagających określonej temperatury (np. prowadzenie robót w okresie jesiennym, zimowym, wiosennym). Koszty ogrzewania tak samo jak i innych mediów ponosi Wykonawca.
10. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia na minimalny okres 36 miesięcy. Oferta wykonawcy, który nie zaoferuje okresu gwarancji jakości na przedmiot zamówienia, wg. wymagań Zamawiającego – zostanie odrzucona.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45212200

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 89 390 395,12 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 95
2. Gwarancja. Waga 5
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
7/2015/ZP
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 208-376936 z dnia 27.10.2015

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 235-425596 z dnia 4.12.2015

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 227-412408 z dnia 19.11.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
24.3.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 8
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcjum: Lider – ROSA-BUD; Partner – MAXTO Sp. z o.o. S.K.A.
{Dane ukryte}
26-600; 31-421 Radom; Kraków
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 90 161 987,14 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 89 390 395,12 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
Warszawa
Polska

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
25.3.2016

Adres: ul. Narutowicza 9, 26-600 Radom
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: mosir@mosir.radom.pl
tel: 483 851 001
fax: 483 851 003
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-12-04
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 37693620151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-10-27
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 28 miesięcy
Wadium: 2000000 ZŁ
Szacowana wartość* 66 666 666 PLN  -  100 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.mosir.radom.pl
Informacja dostępna pod: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Spółka z o.o.
ul. Narutowicza 9, 26-600 Radom, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
45212200-8 Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
„Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dotyczących obiektu sportowego obejmującego halę sportowo-widowiskową i stadionu piłkarskiego wraz z robotami rozbiórkowymi w Radomiu przy ul. Struga”. - polska-radom: roboty budowlane w zak Konsorcjum: Lider – ROSA-BUD; Partner – MAXTO Sp. z o.o. S.K.A.
Radom; Kraków
2016-03-24 89 390 395,00