Kędzierzyn-Koźle: Remont i modernizacja budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Portowej 70 w Kędzierzynie-Koźlu


Numer ogłoszenia: 369774 - 2012; data zamieszczenia: 27.09.2012

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu , ul. Grunwaldzka 4-6, 47-220 Kędzierzyn-Koźle, woj. opolskie, tel. 77 4834981, faks 77 4834981.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.bip.mzbk.kedzierzynkozle.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont i modernizacja budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Portowej 70 w Kędzierzynie-Koźlu.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa budynku mieszkalno-usługowego, budowa miejsc postojowych, oświetlenia terenu, kanalizacji deszczowej i sanitarnej.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:

  1. Przebudowę budynku głównego o wymiarach zewnętrznych 27,17x13,11x11,80 poprzez wykonanie 12 mieszkań i gabinetu rehabilitacji, budowę dodatkowego wejścia do budynku prowadzącego do gabinetu rehabilitacji, budowę pochylni dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wyburzenie ścian, wykucie otworów, zamurowanie ścian, murowanie ścian z bloków YTONG, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie posadzek i podłóg na parterze, I i II piętrze, tynków wewnętrznych z malowaniem ścian i sufitów, wyłożeniem ścian w łazienkach płytkami ceramicznymi do wysokości 2,0m.
  2. Wykonanie w 12 lokalach mieszkalnych i lokalu użytkowym instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z montażem urządzeń, instalacji gazu ziemnego wraz z montażem urządzeń, instalacji elektrycznej wraz z montażem urządzeń, wykonanie wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem urządzeń. Podłączenie instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania w części remontowanej i istniejącej wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania części mieszkalnej budynku do nowo wybudowanej kotłowni gazowej zlokalizowanej w pomieszczeniu technicznym na II piętrze remontowanego budynku.
  3. Malowanie klatki schodowej budynku głównego i klatki schodowej w skrzydle wschodnim. Na klatce schodowej budynku głównego należy wykonać tynki cementowo - wapienne kat.3 oraz lamperię farbą olejną do wysokości 150cm, pozostałe ściany i sufity pomalować farbami emulsyjnymi i wykonać i pomalować balustradę z prętów stalowych.
  4. W piwnicy wykonanie 12 komórek lokatorskich przynależnych do mieszkań oraz komórki przynależnej do gabinetu rehabilitacji. Pozostałe piwnice o wysokości 150cm przystosować na pomieszczenia gospodarcze. Wymiana okienek piwnicznych i montaż drzwi piwnicznych, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej poziomej, remont i wykonanie posadzek cementowych, dwukrotne malowanie ścian i sufitów farbą wapienną.
  5. Rozbiórka elementów stropów drewnianych i wykonanie nowych stropów WPS.
  6. Przebudowa instalacji elektrycznej budynku, wykonanie instalacji telefonicznej, domofonowej i AZART/RTV
  7. Przebudowa zasilania - wymiana złącza kablowego
  8. Wykonanie izolacji pionowej przeciwwilgociowej na ścianie zewnętrznej fundamentów do wysokości 40cm nad terenem oraz izolacji cieplnej i przeciwdźwiękowej z płyt styropianowych wraz z ułożeniem folii kubełkowej PCV.
  9. Remont dachu papowego budynku głównego oraz przylegającego skrzydła wschodniego o wymiarach 15,38x11,56x11,80 wraz z wymianą rynien i rur spustowych i obróbek blacharskich, murów ogniowych, okapów, kołnierzy, gzymsów itp., rozebranie nie użytkowanych kominów wolnostojących i przebudowa pozostałych kominów ponad dachem.
  10. Ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu całego budynku (części istniejącej i części projektowanej) , docieplenie stropu nad piwnicami i ocieplenie podłóg parteru.
  11. Wykonanie opaski wokół budynku.
  12. Remont i przebudowa chodników.
  13. Remont i przebudowa dróg wewnętrznych.
  14. Remont zjazdów.
  15. Przebudowa i budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych.
  16. Budowa przyłącza i przykanalików kanalizacji deszczowej.
  17. Budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej.
  18. Budowa oświetlenia placu.
  19. Remont śmietnika.
  20. Wywóz i utylizacja gruzu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu został zawarty w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, SIWZ oraz wzorze umowy.
Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz SIWZ i przedmiarach robót pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z uzyskanym pozwoleniem na budowę, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz SIWZ. Wszelkie zastosowane materiały muszą posiadać certyfikat zgodności z Polską Normą i być dopuszczone do stosowania w budownictwie.
Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, ustaleń ze SIWZ, obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną, pełną obsługą geodezyjną wraz z okresem gwarancji. Przedmiarach robót stanowi wyłącznie materiał poglądowy i pomocniczy.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w latach 2007-2013 w ramach Osi priorytetowej: RPOP.06.00.00 - Aktywizacja obszarów miejskich i zdegradowanych.


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
tak.


  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust 1 pkt 6 Ustawy Pzp do wysokości 50% wartości podstawowego. Zamówienie uzupełniające polegać będzie na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień objętych zamówieniem podstawowym.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 18.10.2013.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:

  1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 50.000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych PLN).
  2. Wadium należy wnieść w terminie do dnia 2012-10-18 do godz. 10:00.
  3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
    • pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Banku Pekao S.A. nr rachunku 38124042721111000048388087;
    • poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
    • gwarancjach bankowych;
    • gwarancjach ubezpieczeniowych;
    • poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
  4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
  5. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą.
  6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
  7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
  8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
  9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
  10. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
  11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
  12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
    • odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
    • nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
    • zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Dla uznania, że Wykonawca spełnia warunek posiadania wiedzy i doświadczenia zamawiający, żąda by wykonawca wykazał, iż w okresie 5 lat tj. od 17.10.2007r. do 17.10.2012r., (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie) wykonał, odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich przedmiotu, wartości, daty i miejsca wykonania. Przez -zadania odpowiadające rodzajem robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia- należy rozumieć kompleksowe remonty budynków mieszkalnych lub mieszkalno-użytkowych na wartość łączną 2.500.000zł brutto. Wykonawca złoży także oświadczenie, że dysponuje wiedzą i doświadczeniem potrzebnym do wykonania zamówienia. Ocena spełnienia warunków szczegółowych będzie dokonana na podstawie złożonego przez Wykonawcę wypełnionego formularza - Doświadczenie Wykonawcy, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do SIWZ . Do załącznika nr 5 należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że wykonane roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Dla wykazania dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Wykonawca wykaże, że posiada potencjał kadrowy:

      1. Kierownik budowy w specjalności budowlanej. Minimalne wymagania:
        Wykształcenie wyższe lub średnie
        Posiadający uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania, których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w/w specjalności.
      2. Kierownik robót w specjalności sanitarnej. Minimalne wymagania:
        Wykształcenie wyższe lub średnie
        Posiadający uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych i gazowych lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania, których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w/w specjalności.
      3. Kierownik robót elektroenergetycznych. Minimalne wymagania:
        Wykształcenie wyższe lub średnie
        Posiadający uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania, których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w/w specjalności. Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie wypełnionego przez Wykonawcę wzoru - załącznika nr 6 do SIWZ, a także złożonego oświadczenia o posiadaniu uprawnień przez osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia - załącznik nr 6A.
      W przypadku, gdy Wykonawca dysponuje personelem kierowniczym spoza terytorium RP, to osoby te muszą:
      • Posiadać wykształcenie i kwalifikacje wymagane do świadczenia usług we wskazanej branży budowlanej w kraju zamieszkania tych osób,
      • Posiadać decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych we wskazanej branży budowlanej zgodnie z ustawą z dnia 18.03.2008r. o zasadach uznawaniu kwalifikacji zawodowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub posiadać prawo do świadczenia usług transgranicznych
      • Spełniać opisane wymagania odnośnie doświadczenia
      W przypadku ofert wspólnych, zasoby ludzkie wykonawcy występujących wspólnie podlegają sumowaniu.
      Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
    • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

Do oferty należy dołączyć sporządzone według Załączników do SIWZ:

  1. Oświadczenie o spełnianiu warunków.Podpisane oświadczenie Wykonawcy, że spełnia warunki określone w art. 22 ust 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych według wzoru- załącznik nr 4 do SIWZ
  2. Wypełniony formularz oferty według wzoru - załącznik nr 1 do SIWZ wraz z harmonogramem rzeczowo - finansowym według wzoru stanowiącego załącznik nr 1A
  3. Zaakceptowane istotne postanowienia umowy według wzoru - załącznik nr 2 do SIWZ
  4. Podpisane oświadczenie potwierdzające kto reprezentuje firmę według wzoru - załącznik nr 3 do SIWZ, lub pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona
  5. Oświadczenie o podwykonawstwie według wzoru - załącznik nr 6B do SIWZ


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1 Zmiana postanowień umowy wymaga formy pisemnej, pod rygorem nieważności. 2 Ewentualne spory powstałe w związku z realizacją przedmiotu umowy będą rozstrzygnięte przez Strony polubownie, a w razie niemożliwości osiągnięcia porozumienia tj. po bezskutecznym upływie 30 dni od złożenia propozycji ugodowej drugiej Stronie, spory rozstrzygać będzie Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego. 3 Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy. 3.1 Zmiana postanowień umowy może nastąpić za zgodą obydwu stron wyrażoną na piśmie, w formie aneksu do umowy z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności takiej zmiany. 3.1.1 Zamawiający działając w oparciu o art. 144 ust 1 ustawy Pzp określa następujące okoliczności zmiany terminu ustalonego w § 2 ust 2 umowy, a mianowicie spowodowane: 3.1.1.1 Wstrzymaniem robót przez zamawiającego 3.1.1.2 Koniecznością wykonania robót zamiennych na wniosek zamawiającego 3.1.1.3 Odmowy wydania przez organ administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień przyczyn niezawinionych przez wykonawcę 3.1.1.4 Wystąpieniem warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie (prowadzenie) robót budowlanych, przeprowadzenie prób i sprawdzeń, dokonanie odbiorów - fakt ten musi mieć odzwierciedlenie w dzienniku budowy i musi być potwierdzony przez zamawiającego i inżyniera kontraktu. 3.1.1.5 Działaniem siły wyższej (np. klęski żywiołowej), mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonania robót 3.1.1.6 Wystąpieniem okoliczności , których strony nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności 3.1.1.7 Zmianami technologii jakości lub parametrów charakterystycznych dla danego elementu, wprowadzonych na wniosek wykonawcy 3.1.1.8 Na skutek działania osób trzecich lub organów władzy publicznej, które spowodują przerwanie lub czasowe zawieszenie realizacji zamówienia 3.1.1.9 W przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań i ekspertyz, analiz itp. 3.1.2 Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy z stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że zmiana będzie dotyczyła następujących zdarzeń: 3.1.2.1 Wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizacje przedmiotu umowy 3.1.2.2 Zmiany osób nadzorujących realizację przedmiotu umowy w trakcie realizacji przedmiotu umowy, musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i wymaga pisemnego zaakceptowania przez Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje taka zmianę w terminie 7 dni od daty przedłożenia propozycji i wyłącznie wtedy, gdy kwalifikacje i doświadczenie wskazanych osób będą takie same lub wyższe od kwalifikacji i doświadczenia osób wymaganego postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia. 3.1.2.3 Zaakceptowana przez Zamawiającego zmiana którejkolwiek z osób, o których mowa w pkt 3.1.2.2 winna być dokonana wpisem do dziennika budowy 3.1.2.4 Zmiany podwykonawców, pod warunkiem, że nowy podwykonawca wykaże spełnienie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazany na etapie postępowania o zamówienie publiczne dotychczasowy podwykonawca 3.1.2.5 Ograniczenie zakresu robót wynikające z wprowadzenia zmian istotnych lub nieistotnych w rozumieniu Prawa budowlanego w dokumentacji projektowej, które wynikły w trakcie realizacji robót i były konieczne w celu prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. 3.1.3 Jeżeli z jakiejkolwiek przyczyny, która nie uprawnia wykonawcy do przedłużenia terminu wykonania robót lub ich części, tempo robót według zamawiającego nie pozwoli na terminowe ich zakończenie, zamawiający może polecić wykonawcy podjecie działań dla przyspieszenia tempa robót. Wszystkie koszty związane z podjętymi działaniami obciążą wykonawcę. 3.1.4 Zamawiający ma możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy z przyczyn nie leżących po stronie wykonawcy. 3.1.5 Wystąpienie zmian, o których mowa w § 21 umowy ust 3 pkt 1 ppkt 1.1.3 - 1.1.9 niniejszej umowy, muszą mieć odzwierciedlenie w dzienniku budowy i muszą być potwierdzone przez Inspektora nadzoru Zamawiającego 4 Roboty zamienne 4.1 Zamawiający dopuszcza możliwość wystąpienia w trakcie realizacji przedmiotu umowy konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową, w sytuacji gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami wykonania przedmiotu umowy. 4.2 Za roboty zamienne uważać się będzie roboty wykonane z uwzględnieniem zmian rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych i technologicznych w stosunku do rozwiązań przyjętych w projekcie, których potrzeba wykonania wynikła z okoliczności, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. 4.3 Za roboty zamienne uważać się będzie także roboty wykonywane z uwzględnieniem zmian rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych i technologicznych w stosunku do rozwiązań przyjętych w projekcie, których potrzeba wykonania wynikać może z podwyższenia walorów techniczno-eksploatacyjnych. 4.4 Podstawę wykonania robót zamiennych stanowić będzie wpis Inspektora nadzoru Zamawiającego do dziennika budowy dokonany na podstawie zatwierdzonego przez Zamawiającego Protokołu wykonania robót zamiennych, które powinny zawierać: zakres robót zamiennych, uzasadnienie konieczności ich wykonania oraz kosztorys różnicowy, określający różnice pomiędzy wartością robót podlegających zamianie, a wartością robót określonych do wykonania jako zamienne. Zamawiający wyraża zgodę na wykonanie robót zamiennych po uzyskaniu zgody autora projektu. 4.5 Bez uprzedniej zgody Zamawiającego wykonywane mogą być jedynie prace niezbędne ze względu na bezpieczeństwo lub konieczność zapobieżenia awarii. 4.6 Do wyceny wartości robót zamiennych należy stosować stawki określone w kosztorysie szczegółowym 4.7 Płatność za roboty zamienne odbywać się będzie na podstawie zatwierdzonego przez zamawiającego Protokołu wykonania robót zamiennych, o których mowa w ust 4.3. 4.8 W przypadku zmian proponowanych przez Wykonawcę oprócz informacji w § 21 umowy ust 3 Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć sporządzony projekt zamienny zawierający opis proponowanych zmian wraz z rysunkami 4.9 Odbiory robót zamiennych będą dokonywane wg zasad określonych w § 15 umowy 4.10 Wprowadzenie robót zamiennych nie może powodować podwyższenia wynagrodzenia określonego w § 11 ust 1 umowy.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.bip.mzbk.kedzierzynkozle.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Miejski Zarząd Budynków Komunalnych, ul. Grunwladzka 4, pok nr 3, 47-220 Kędzierzyn-Koźle.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
18.10.2012 godzina 10:00, miejsce: Miejski Zarząd Budynków Komunalnych, ul. Grunwladzka 6, sekretariat, 47-220 Kędzierzyn-Koźle.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w latach 2007-2013 w ramach Osi priorytetowej: RPOP.06.00.00 - Aktywizacja obszarów miejskich i zdegradowanych..


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
tak


Numer ogłoszenia: 379438 - 2012; data zamieszczenia: 03.10.2012


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
369774 - 2012 data 27.09.2012 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Grunwaldzka 4-6, 47-220 Kędzierzyn-Koźle, woj. opolskie, tel. 77 4834981, fax. 77 4834981.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    IV.3.

  • W ogłoszeniu jest:
    1 Zmiana postanowień umowy wymaga formy pisemnej, pod rygorem nieważności. 2 Ewentualne spory powstałe w związku z realizacją przedmiotu umowy będą rozstrzygnięte przez Strony polubownie, a w razie niemożliwości osiągnięcia porozumienia tj. po bezskutecznym upływie 30 dni od złożenia propozycji ugodowej drugiej Stronie, spory rozstrzygać będzie Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego. 3 Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy. 3.1 Zmiana postanowień umowy może nastąpić za zgodą obydwu stron wyrażoną na piśmie, w formie aneksu do umowy z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności takiej zmiany. 3.1.1 Zamawiający działając w oparciu o art. 144 ust 1 ustawy Pzp określa następujące okoliczności zmiany terminu ustalonego w § 2 ust 2 umowy, a mianowicie spowodowane: 3.1.1.1 Wstrzymaniem robót przez zamawiającego 3.1.1.2 Koniecznością wykonania robót zamiennych na wniosek zamawiającego 3.1.1.3 Odmowy wydania przez organ administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień przyczyn niezawinionych przez wykonawcę 3.1.1.4 Wystąpieniem warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie (prowadzenie) robót budowlanych, przeprowadzenie prób i sprawdzeń, dokonanie odbiorów - fakt ten musi mieć odzwierciedlenie w dzienniku budowy i musi być potwierdzony przez zamawiającego i inżyniera kontraktu. 3.1.1.5 Działaniem siły wyższej (np. klęski żywiołowej), mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonania robót 3.1.1.6 Wystąpieniem okoliczności , których strony nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności 3.1.1.7 Zmianami technologii jakości lub parametrów charakterystycznych dla danego elementu, wprowadzonych na wniosek wykonawcy 3.1.1.8 Na skutek działania osób trzecich lub organów władzy publicznej, które spowodują przerwanie lub czasowe zawieszenie realizacji zamówienia 3.1.1.9 W przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań i ekspertyz, analiz itp. 3.1.2 Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy z stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że zmiana będzie dotyczyła następujących zdarzeń: 3.1.2.1 Wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizacje przedmiotu umowy 3.1.2.2 Zmiany osób nadzorujących realizację przedmiotu umowy w trakcie realizacji przedmiotu umowy, musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i wymaga pisemnego zaakceptowania przez Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje taka zmianę w terminie 7 dni od daty przedłożenia propozycji i wyłącznie wtedy, gdy kwalifikacje i doświadczenie wskazanych osób będą takie same lub wyższe od kwalifikacji i doświadczenia osób wymaganego postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia. 3.1.2.3 Zaakceptowana przez Zamawiającego zmiana którejkolwiek z osób, o których mowa w pkt 3.1.2.2 winna być dokonana wpisem do dziennika budowy 3.1.2.4 Zmiany podwykonawców, pod warunkiem, że nowy podwykonawca wykaże spełnienie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazany na etapie postępowania o zamówienie publiczne dotychczasowy podwykonawca 3.1.2.5 Ograniczenie zakresu robót wynikające z wprowadzenia zmian istotnych lub nieistotnych w rozumieniu Prawa budowlanego w dokumentacji projektowej, które wynikły w trakcie realizacji robót i były konieczne w celu prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. 3.1.3 Jeżeli z jakiejkolwiek przyczyny, która nie uprawnia wykonawcy do przedłużenia terminu wykonania robót lub ich części, tempo robót według zamawiającego nie pozwoli na terminowe ich zakończenie, zamawiający może polecić wykonawcy podjecie działań dla przyspieszenia tempa robót. Wszystkie koszty związane z podjętymi działaniami obciążą wykonawcę. 3.1.4 Zamawiający ma możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy z przyczyn nie leżących po stronie wykonawcy. 3.1.5 Wystąpienie zmian, o których mowa w § 21 umowy ust 3 pkt 1 ppkt 1.1.3 - 1.1.9 niniejszej umowy, muszą mieć odzwierciedlenie w dzienniku budowy i muszą być potwierdzone przez Inspektora nadzoru Zamawiającego 4 Roboty zamienne 4.1 Zamawiający dopuszcza możliwość wystąpienia w trakcie realizacji przedmiotu umowy konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową, w sytuacji gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami wykonania przedmiotu umowy. 4.2 Za roboty zamienne uważać się będzie roboty wykonane z uwzględnieniem zmian rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych i technologicznych w stosunku do rozwiązań przyjętych w projekcie, których potrzeba wykonania wynikła z okoliczności, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. 4.3 Za roboty zamienne uważać się będzie także roboty wykonywane z uwzględnieniem zmian rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych i technologicznych w stosunku do rozwiązań przyjętych w projekcie, których potrzeba wykonania wynikać może z podwyższenia walorów techniczno-eksploatacyjnych. 4.4 Podstawę wykonania robót zamiennych stanowić będzie wpis Inspektora nadzoru Zamawiającego do dziennika budowy dokonany na podstawie zatwierdzonego przez Zamawiającego Protokołu wykonania robót zamiennych, które powinny zawierać: zakres robót zamiennych, uzasadnienie konieczności ich wykonania oraz kosztorys różnicowy, określający różnice pomiędzy wartością robót podlegających zamianie, a wartością robót określonych do wykonania jako zamienne. Zamawiający wyraża zgodę na wykonanie robót zamiennych po uzyskaniu zgody autora projektu. 4.5 Bez uprzedniej zgody Zamawiającego wykonywane mogą być jedynie prace niezbędne ze względu na bezpieczeństwo lub konieczność zapobieżenia awarii. 4.6 Do wyceny wartości robót zamiennych należy stosować stawki określone w kosztorysie szczegółowym 4.7 Płatność za roboty zamienne odbywać się będzie na podstawie zatwierdzonego przez zamawiającego Protokołu wykonania robót zamiennych, o których mowa w ust 4.3. 4.8 W przypadku zmian proponowanych przez Wykonawcę oprócz informacji w § 21 umowy ust 3 Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć sporządzony projekt zamienny zawierający opis proponowanych zmian wraz z rysunkami 4.9 Odbiory robót zamiennych będą dokonywane wg zasad określonych w § 15 umowy 4.10 Wprowadzenie robót zamiennych nie może powodować podwyższenia wynagrodzenia określonego w § 11 ust 1 umowy..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    1 Zmiana postanowień umowy wymaga formy pisemnej, pod rygorem nieważności. 2 Ewentualne spory powstałe w związku z realizacją przedmiotu umowy będą rozstrzygnięte przez Strony polubownie, a w razie niemożliwości osiągnięcia porozumienia tj. po bezskutecznym upływie 30 dni od złożenia propozycji ugodowej drugiej Stronie, spory rozstrzygać będzie Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego. 3 Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy. 3.1 Zmiana postanowień umowy może nastąpić za zgodą obydwu stron wyrażoną na piśmie, w formie aneksu do umowy z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności takiej zmiany. 3.1.1 Zamawiający działając w oparciu o art. 144 ust 1 ustawy Pzp określa następujące okoliczności zmiany terminu ustalonego w § 2 ust 2 umowy, a mianowicie spowodowane: 3.1.1.1 Wstrzymaniem robót przez zamawiającego 3.1.1.2 Koniecznością wykonania robót zamiennych na wniosek zamawiającego 3.1.1.3 Odmowy wydania przez organ administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień przyczyn niezawinionych przez wykonawcę 3.1.1.4 Wystąpieniem warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie (prowadzenie) robót budowlanych, przeprowadzenie prób i sprawdzeń, dokonanie odbiorów - fakt ten musi mieć odzwierciedlenie w dzienniku budowy i musi być potwierdzony przez inspektora nadzoru zamawiającego. 3.1.1.5 Działaniem siły wyższej (np. klęski żywiołowej), mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonania robót 3.1.1.6 Wystąpieniem okoliczności , których strony nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności 3.1.1.7 Zmianami technologii jakości lub parametrów charakterystycznych dla danego elementu, wprowadzonych na wniosek wykonawcy 3.1.1.8 Na skutek działania osób trzecich lub organów władzy publicznej, które spowodują przerwanie lub czasowe zawieszenie realizacji zamówienia 3.1.1.9 W przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań i ekspertyz, analiz itp. 3.1.2 Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy z stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że zmiana będzie dotyczyła następujących zdarzeń: 3.1.2.1 Wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizacje przedmiotu umowy 3.1.2.2 Zmiany osób nadzorujących realizację przedmiotu umowy w trakcie realizacji przedmiotu umowy, musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i wymaga pisemnego zaakceptowania przez Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje taka zmianę w terminie 7 dni od daty przedłożenia propozycji i wyłącznie wtedy, gdy kwalifikacje i doświadczenie wskazanych osób będą takie same lub wyższe od kwalifikacji i doświadczenia osób wymaganego postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia. 3.1.2.3 Zaakceptowana przez Zamawiającego zmiana którejkolwiek z osób, o których mowa w pkt 3.1.2.2 winna być dokonana wpisem do dziennika budowy 3.1.2.4 Zmiany podwykonawców, pod warunkiem, że nowy podwykonawca wykaże spełnienie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazany na etapie postępowania o zamówienie publiczne dotychczasowy podwykonawca 3.1.2.5 Ograniczenie zakresu robót wynikające z wprowadzenia zmian istotnych lub nieistotnych w rozumieniu Prawa budowlanego w dokumentacji projektowej, które wynikły w trakcie realizacji robót i były konieczne w celu prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. 3.1.3 Jeżeli z jakiejkolwiek przyczyny, która nie uprawnia wykonawcy do przedłużenia terminu wykonania robót lub ich części, tempo robót według zamawiającego nie pozwoli na terminowe ich zakończenie, zamawiający może polecić wykonawcy podjecie działań dla przyspieszenia tempa robót. Wszystkie koszty związane z podjętymi działaniami obciążą wykonawcę. 3.1.4 Zamawiający ma możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy z przyczyn nie leżących po stronie wykonawcy. 3.1.5 Wystąpienie zmian, o których mowa w § 21 umowy ust 3 pkt 1 ppkt 1.1.3 - 1.1.9 niniejszej umowy, muszą mieć odzwierciedlenie w dzienniku budowy i muszą być potwierdzone przez Inspektora nadzoru Zamawiającego 4 Roboty zamienne 4.1 Zamawiający dopuszcza możliwość wystąpienia w trakcie realizacji przedmiotu umowy konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową, w sytuacji gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami wykonania przedmiotu umowy. 4.2 Za roboty zamienne uważać się będzie roboty wykonane z uwzględnieniem zmian rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych i technologicznych w stosunku do rozwiązań przyjętych w projekcie, których potrzeba wykonania wynikła z okoliczności, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. 4.3 Za roboty zamienne uważać się będzie także roboty wykonywane z uwzględnieniem zmian rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych i technologicznych w stosunku do rozwiązań przyjętych w projekcie, których potrzeba wykonania wynikać może z podwyższenia walorów techniczno-eksploatacyjnych. 4.4 Podstawę wykonania robót zamiennych stanowić będzie wpis Inspektora nadzoru Zamawiającego do dziennika budowy dokonany na podstawie zatwierdzonego przez Zamawiającego Protokołu wykonania robót zamiennych, które powinny zawierać: zakres robót zamiennych, uzasadnienie konieczności ich wykonania oraz kosztorys różnicowy, określający różnice pomiędzy wartością robót podlegających zamianie, a wartością robót określonych do wykonania jako zamienne. Zamawiający wyraża zgodę na wykonanie robót zamiennych po uzyskaniu zgody autora projektu. 4.5 Bez uprzedniej zgody Zamawiającego wykonywane mogą być jedynie prace niezbędne ze względu na bezpieczeństwo lub konieczność zapobieżenia awarii. 4.6 Do wyceny wartości robót zamiennych należy stosować stawki określone w kosztorysie szczegółowym 4.7 Płatność za roboty zamienne odbywać się będzie na podstawie zatwierdzonego przez zamawiającego Protokołu wykonania robót zamiennych, o których mowa w ust 4.3. 4.8 W przypadku zmian proponowanych przez Wykonawcę oprócz informacji w § 21 umowy ust 3 Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć sporządzony projekt zamienny zawierający opis proponowanych zmian wraz z rysunkami 4.9 Odbiory robót zamiennych będą dokonywane wg zasad określonych w § 15 umowy 4.10 Wprowadzenie robót zamiennych nie może powodować podwyższenia wynagrodzenia określonego w § 11 ust 1 umowy..


Numer ogłoszenia: 384226 - 2012; data zamieszczenia: 05.10.2012


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
369774 - 2012 data 27.09.2012 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Grunwaldzka 4-6, 47-220 Kędzierzyn-Koźle, woj. opolskie, tel. 77 4834981, fax. 77 4834981.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    III.1).

  • W ogłoszeniu jest:
    1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 50.000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych PLN).
    2. Wadium należy wnieść w terminie do dnia 2012-10-18 do godz. 10:00.
    3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
      • pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Banku Pekao S.A. nr rachunku 38124042721111000048388087;
      • poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
      • gwarancjach bankowych;
      • gwarancjach ubezpieczeniowych;
      • poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
    4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
    5. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą.
    6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
    7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
    8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
    9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
    10. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
    11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
    12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
      • odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
      • nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
      • zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
    .

  • W ogłoszeniu powinno być:
    1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 50.000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych PLN).
    2. Wadium należy wnieść w terminie do dnia 2012-10-22 do godz. 10:00.
    3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
      • pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Banku Pekao S.A. nr rachunku 38124042721111000048388087;
      • poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
      • gwarancjach bankowych;
      • gwarancjach ubezpieczeniowych;
      • poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
    4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
    5. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą.
    6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
    7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
    8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
    9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
    10. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
    11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
    12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
      • odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
      • nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
      • zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
    .

  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    III.3.2.

  • W ogłoszeniu jest:
    O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Dla uznania, że Wykonawca spełnia warunek posiadania wiedzy i doświadczenia zamawiający, żąda by wykonawca wykazał, iż w okresie 5 lat tj. od 17.10.2007r. do 17.10.2012r., (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie) wykonał, odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich przedmiotu, wartości, daty i miejsca wykonania. Przez -zadania odpowiadające rodzajem robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia- należy rozumieć kompleksowe remonty budynków mieszkalnych lub mieszkalno-użytkowych na wartość łączną 2.500.000zł brutto. Wykonawca złoży także oświadczenie, że dysponuje wiedzą i doświadczeniem potrzebnym do wykonania zamówienia. Ocena spełnienia warunków szczegółowych będzie dokonana na podstawie złożonego przez Wykonawcę wypełnionego formularza - Doświadczenie Wykonawcy, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do SIWZ . Do załącznika nr 5 należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że wykonane roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie.

  • W ogłoszeniu powinno być:
    O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Dla uznania, że Wykonawca spełnia warunek posiadania wiedzy i doświadczenia zamawiający, żąda by wykonawca wykazał, iż w okresie 5 lat tj. od 17.10.2007r. do 17.10.2012r., (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie) wykonał, odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich przedmiotu, wartości, daty i miejsca wykonania. Przez -zadania odpowiadające rodzajem robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia- należy rozumieć kompleksowe remonty budynków mieszkalnych, użytkowych, użyteczności publicznej lub mieszkalno-użytkowych na wartość łączną 2.500.000zł brutto. Wykonawca złoży także oświadczenie, że dysponuje wiedzą i doświadczeniem potrzebnym do wykonania zamówienia. Ocena spełnienia warunków szczegółowych będzie dokonana na podstawie złożonego przez Wykonawcę wypełnionego formularza - Doświadczenie Wykonawcy, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do SIWZ . Do załącznika nr 5 należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że wykonane roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie.

  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    IV.4.4.

  • W ogłoszeniu jest:
    Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
    18.10.2012 godzina 10:00, miejsce: Miejski Zarząd Budynków Komunalnych, ul. Grunwladzka 6, sekretariat, 47-220 Kędzierzyn-Koźle..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
    22.10.2012 godzina 10:00, miejsce: Miejski Zarząd Budynków Komunalnych, ul. Grunwladzka 6, sekretariat, 47-220 Kędzierzyn-Koźle..


Numer ogłoszenia: 406510 - 2012; data zamieszczenia: 18.10.2012


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
369774 - 2012 data 27.09.2012 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Grunwaldzka 4-6, 47-220 Kędzierzyn-Koźle, woj. opolskie, tel. 77 4834981, fax. 77 4834981.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    III.1.

  • W ogłoszeniu jest:
    WADIUM Informacja na temat wadium:
    1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 50.000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych PLN).
    2. Wadium należy wnieść w terminie do dnia 2012-10-18 do godz. 10:00.
    3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
      • pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Banku Pekao S.A. nr rachunku 38124042721111000048388087;
      • poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
      • gwarancjach bankowych;
      • gwarancjach ubezpieczeniowych;
      • poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
    4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
    5. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą.
    6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
    7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
    8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
    9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
    10. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
    11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
    12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
      • odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
      • nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
      • zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
    .

  • W ogłoszeniu powinno być:
    WADIUM Informacja na temat wadium:
    1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 50.000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych PLN).
    2. Wadium należy wnieść w terminie do dnia 2012-10-24 do godz. 10:00.
    3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
      • pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Banku Pekao S.A. nr rachunku 38124042721111000048388087;
      • poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
      • gwarancjach bankowych;
      • gwarancjach ubezpieczeniowych;
      • poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
    4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
    5. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą.
    6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
    7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
    8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
    9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
    10. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
    11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
    12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
      • odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
      • nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
      • zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
    .

  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    IV.4.4.

  • W ogłoszeniu jest:
    Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 18.10.2012 godzina 10:00, miejsce: Miejski Zarząd Budynków Komunalnych, ul. Grunwladzka 6, sekretariat, 47-220 Kędzierzyn-Koźle..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 24.10.2012 godzina 10:00, miejsce: Miejski Zarząd Budynków Komunalnych, ul. Grunwladzka 6, sekretariat, 47-220 Kędzierzyn-Koźle..


Kędzierzyn-Koźle: Remont i modernizacja budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Portowej 70 w Kędzierzynie-Koźlu


Numer ogłoszenia: 453258 - 2012; data zamieszczenia: 15.11.2012

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 369774 - 2012r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Grunwaldzka 4-6, 47-220 Kędzierzyn-Koźle, woj. opolskie, tel. 77 4834981, faks 77 4834981.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont i modernizacja budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Portowej 70 w Kędzierzynie-Koźlu.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa budynku mieszkalno-usługowego, budowa miejsc postojowych, oświetlenia terenu, kanalizacji deszczowej i sanitarnej.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:

  1. Przebudowę budynku głównego o wymiarach zewnętrznych 27,17x13,11x11,80 poprzez wykonanie 12 mieszkań i gabinetu rehabilitacji, budowę dodatkowego wejścia do budynku prowadzącego do gabinetu rehabilitacji, budowę pochylni dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wyburzenie ścian, wykucie otworów, zamurowanie ścian, murowanie ścian z bloków YTONG, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie posadzek i podłóg na parterze, I i II piętrze, tynków wewnętrznych z malowaniem ścian i sufitów, wyłożeniem ścian w łazienkach płytkami ceramicznymi do wysokości 2,0m.
  2. Wykonanie w 12 lokalach mieszkalnych i lokalu użytkowym instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z montażem urządzeń, instalacji gazu ziemnego wraz z montażem urządzeń, instalacji elektrycznej wraz z montażem urządzeń, wykonanie wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem urządzeń. Podłączenie instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania w części remontowanej i istniejącej wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania części mieszkalnej budynku do nowo wybudowanej kotłowni gazowej zlokalizowanej w pomieszczeniu technicznym na II piętrze remontowanego budynku.
  3. Malowanie klatki schodowej budynku głównego i klatki schodowej w skrzydle wschodnim. Na klatce schodowej budynku głównego należy wykonać tynki cementowo - wapienne kat.3 oraz lamperię farbą olejną do wysokości 150cm, pozostałe ściany i sufity pomalować farbami emulsyjnymi i wykonać i pomalować balustradę z prętów stalowych.
  4. W piwnicy wykonanie 12 komórek lokatorskich przynależnych do mieszkań oraz komórki przynależnej do gabinetu rehabilitacji. Pozostałe piwnice o wysokości 150cm przystosować na pomieszczenia gospodarcze. Wymiana okienek piwnicznych i montaż drzwi piwnicznych, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej poziomej, remont i wykonanie posadzek cementowych, dwukrotne malowanie ścian i sufitów farbą wapienną.
  5. Rozbiórka elementów stropów drewnianych i wykonanie nowych stropów WPS.
  6. Przebudowa instalacji elektrycznej budynku, wykonanie instalacji telefonicznej, domofonowej i AZART/RTV
  7. Przebudowa zasilania - wymiana złącza kablowego
  8. Wykonanie izolacji pionowej przeciwwilgociowej na ścianie zewnętrznej fundamentów do wysokości 40cm nad terenem oraz izolacji cieplnej i przeciwdźwiękowej z płyt styropianowych wraz z ułożeniem folii kubełkowej PCV.
  9. Remont dachu papowego budynku głównego oraz przylegającego skrzydła wschodniego o wymiarach 15,38x11,56x11,80 wraz z wymianą rynien i rur spustowych i obróbek blacharskich, murów ogniowych, okapów, kołnierzy, gzymsów itp., rozebranie nie użytkowanych kominów wolnostojących i przebudowa pozostałych kominów ponad dachem.
  10. Ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu całego budynku (części istniejącej i części projektowanej) , docieplenie stropu nad piwnicami i ocieplenie podłóg parteru.
  11. Wykonanie opaski wokół budynku.
  12. Remont i przebudowa chodników.
  13. Remont i przebudowa dróg wewnętrznych.
  14. Remont zjazdów.
  15. Przebudowa i budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych.
  16. Budowa przyłącza i przykanalików kanalizacji deszczowej.
  17. Budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej.
  18. Budowa oświetlenia placu.
  19. Remont śmietnika.
  20. Wywóz i utylizacja gruzu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu został zawarty w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, SIWZ oraz wzorze umowy.
Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz SIWZ i przedmiarach robót pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z uzyskanym pozwoleniem na budowę, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz SIWZ. Wszelkie zastosowane materiały muszą posiadać certyfikat zgodności z Polską Normą i być dopuszczone do stosowania w budownictwie.
Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, ustaleń ze SIWZ, obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną, pełną obsługą geodezyjną wraz z okresem gwarancji. Przedmiarach robót stanowi wyłącznie materiał poglądowy i pomocniczy.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w latach 2007-2013 w ramach Osi priorytetowej: RPOP.06.00.00 - Aktywizacja obszarów miejskich i zdegradowanych..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w latach 2007-2013 w ramach Osi priorytetowej: RPOP.06.00.00 - Aktywizacja obszarów miejskich i zdegradowanych..

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
15.11.2012.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
11.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
2.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • WEMA Kompleksowe Roboty Budowlane i Wykończeniowe Józef Moszek, {Dane ukryte}, 47-208 Pokrzywnica, kraj/woj. opolskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 2663142,47 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    1491127,57


  • Oferta z najniższą ceną:
    1491127,57
    / Oferta z najwyższą ceną:
    1999901,04


  • Waluta:
    PLN.

Adres: Grunwaldzka 6, 47-220 Kędzierzyn-Koźle
woj. opolskie
Dane kontaktowe: email: kubickaa@mzbk.kedzierzynkozle.pl
tel: 774 834 981
fax: 774 834 981
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-10-17
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 36977420120
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-09-26
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 365 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.bip.mzbk.kedzierzynkozle.pl
Informacja dostępna pod: Miejski Zarząd Budynków Komunalnych, ul. Grunwladzka 4, pok nr 3, 47-220 Kędzierzyn-Koźle
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45000000-7 Roboty budowlane
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Remont i modernizacja budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Portowej 70 w Kędzierzynie-Koźlu WEMA Kompleksowe Roboty Budowlane i Wykończeniowe Józef Moszek
Pokrzywnica
2012-11-15 1 491 127,00