TI Tytuł PL-Ropa: Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
ND Nr dokumentu 356525-2012
PD Data publikacji 09/11/2012
OJ Dz.U. S 216
TW Miejscowość ROPA
AU Nazwa instytucji Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łosie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 06/11/2012
DT Termin 17/12/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71322000 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
OC Pierwotny kod CPV 71322000 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
RC Kod NUTS PL215
IA Adres internetowy (URL) www.losie.krakow.lasy.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

09/11/2012    S216    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Ropa: Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

2012/S 216-356525

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łosie
Łosie 39
Osoba do kontaktów: Jan Szot, Marcin Walczyk
38-312 Ropa
POLSKA
Tel.: +48 183534719
E-mail: losie@krakow.lasy.gov.pl
Faks: +48 183534719

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.losie.krakow.lasy.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: prace związane bezpośredznio z prowadzeniem gospodarki leśnej
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowych wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji na budowę, sprawowanie nadzoru autorskiego oraz pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla obiektów małej retencji górskiej w Nadleśnictwie Łosie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: teren Nadleśnictwa Łosie.

Kod NUTS PL215

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowych wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji na budowę, sprawowanie nadzoru autorskiego oraz pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla obiektów małej retencji górskiej.
Wykaz zadań objętych zamówieniem:
Budowa kompleksu zbiorników małej retencji o charakterze kałuż ekologicznych w celu ograniczenia spływu wód powierzchniowych na terenie Nadleśnictwa Łosie.
Szczegółowy zakres:
— budowa minimum 10 zbiorników małej retencji w L-ctwie Stawisza, Brunary i Wysowa opisanych w Kartach Oceny Zbiorników o nr:
03-13-132-4 stanowiącej zał. nr 1 do niniejszej SIWZ
03-13-132-5 stanowiącej zał. nr 2 do niniejszej SIWZ
03-13-132-6 stanowiącej zał. nr 3 do niniejszej SIWZ,
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następującego zakresu prac:
1. Sporządzenie koncepcji wstępnej realizacji 1 egz. opisanych w pkt 3.2. SIWZ, Kartach Oceny Zbiorników, polegającej na:
a) określeniu parametrów technicznych obiektów, z jednoczesnym uwzględnieniem lokalizacji i ukształtowania terenu,
b) wskazaniu optymalnych rozwiązań wraz z określeniem możliwości uzyskania zakładanych parametrów obiektów planowanych do realizacji
(objętość retencjonowanej wody),
c) sporządzenie obliczeń hydrologicznych przed przystąpieniem do projektu, określenie możliwości napełnienia i utrzymania wody w zbiornikach
d) sporządzenie badań geologicznych podłoża pod kontem występowania warstw przepuszczalnych w dnie przyszłych zbiorników
e) propozycji w zakresie technologii i kolejności wykonywania prac w poszczególnych zadaniach
2. Wykonanie dokumentacji projektowej zgodnej z Rozporządzeniem Ministra
Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcyjno – użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia18.5.2004 r., w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowych kosztów prac projektowych oraz planowych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz.U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389) służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót, a w szczególności:
a) wykonanie projektów budowlanych z projektami zagospodarowania terenu oraz informacją BIOZ,
b) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,
c) wykonanie kosztorysów nakładczych (ślepych), przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich, kosztorysów ofertowych.
3. Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia.
4. Uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy- dla obiektów wymagających takiej decyzji.
5. Uzyskanie Zaświadczenia Organu Odpowiedzialnego za monitorowanie sieci NATURA 2000 oraz Decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót.
6. Sporządzenie wniosków w imieniu inwestora o wydanie pozwolenia wodno – prawnego oraz uzyskanie pozwolenia wodno – prawnego, zgodnie z Ustawą Prawo wodne.
7. Sporządzenie operatu wodno – prawnego, zgodnie z Ustawą Prawo wodne z dnia 18.7.2001 r. (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 239, poz. 2019 z późn. zm.).
8. Sporządzenie map do celów projektowych, dokumentacji hydrologicznej w skali 1:500 oraz mapy sytuacyjno-wysokościowej.
9. Uzyskanie pozwolenia na budowę w imieniu inwestora, zgodnie z ustawą z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz.U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.).
10. Udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych przy formułowaniu odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści SIWZ, w szczególności opisu przedmiotu zamówienia oraz w charakterze biegłego przy ocenie złożonych ofert,
11. Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji projektu zgodnie z art.
20, ust. 1, pkt 4 ustawy Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) polegające na:
a) czuwaniu w trakcie wykonywania robót budowlanych nad zgodnością ich realizacji z projektem.
Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski według potrzeb wynikających z postępu robót, jednak nie rzadziej niż raz na trzy tygodnie oraz na każde wezwanie Zamawiającego, dokonane telefonicznie lub faksem, na 3 dni przed oczekiwanym pobytem. Nadzór autorski sprawowany będzie od dnia rozpoczęcia robót budowlanych do ich zakończenia i oddania do użytkowania celem stwierdzenia realizacji robót z projektem, wyjaśnienia wątpliwości dotyczących projektu i ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej oraz czuwanie, by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu budowlanego, wymagającej uzyskania nowego pozwolenia na budowę.
b) uzgodnieniu z Zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidywanych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy.
Pobyt projektanta na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego i Zamawiający nie ponosi kosztów tego pobytu.
12. Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z ustawą Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) polegającej na:
a) protokolarnym przekazaniu Wykonawcy terenu robót wraz z dziennikami budowy, w terminie do 14 dni licząc od dnia podpisania umowy z Wykonawcą na realizację prac,
b) reprezentowaniu inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektami, pozwoleniami na budowę, przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej,
c) sprawowaniu nadzoru na budowie w celu zapewnienia właściwej i skutecznej kontroli nadzorowanych robót, tj. dwa razy w tygodniu.
Dodatkowo inspektor zobowiązany jest do przybycia na budowę na wezwanie Zamawiającego w razie zaistniałej pilnej, nieprzewidzianej potrzeby w czasie 4 godz. od telefonicznego powiadomienia (godziny rozliczane będą w ramach czasu pracy 7:00-15:00),
d) wykonywaniu powierzonych czynności sumiennie i fachowo, czuwaniu w imieniu Zamawiającego nad prawidłową realizacją umowy zawartej z Wykonawcą oraz chronienie interesów Zamawiającego we wszystkich przejawach nadzoru, kontrolowaniu Wykonawcy w zakresie przestrzegania zasad planu BIOZ oraz przepisów BHP, ppoż. i ochrony środowiska,
e) sprawdzeniu posiadania przez kierowników budowy odpowiednich dokumentów (atestów, świadectw jakości, wyników badań) dotyczących elementów prefabrykowanych i innych wyrobów przed ich wbudowaniem.
W razie braku wymaganych dokumentów stwierdzających właściwą jakość lub też w razie zastrzeżeń dotyczących elementów prefabrykowanych lub innych wyrobów przewidzianych do wbudowania – żądaniu od wykonawcy odpowiednich badań i przedstawienia ekspertyz technicznych,
f) sprawdzaniu robót ulegających zakryciu lub zanikających, najpóźniej w ciągu 3 dni roboczych po zgłoszeniu ich przez kierownika budowy zapisem w dzienniku budowy. W przypadku nie zgłoszenia tych robót do sprawdzenia inspektor nadzoru może żądać dokonania przez wykonawcę, na jego koszt odkrywek elementów robót budzących wątpliwości,
g) wydawaniu kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych,
h) żądaniu od kierownika budowy lub kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymaniu dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektami lub pozwoleniami na budowę,
i) kontroli ilości i terminowości wykonywania robót,
j) w razie konieczności wykonania robót dodatkowych nieprzewidzianych umową zawartą z wykonawcą, niezwłoczne zawiadomienie o tym fakcie
Zamawiającego, który podejmie decyzje co do zlecenia tych robót.
Wykonawcy robót budowlanych,
k) sprawdzeniu wykonania geodezyjnych powykonawczych pomiarów inwentaryzacyjnych, a także sprawdzeniu zgodności usytuowania obiektów z dokumentacją techniczną. Stwierdzeniu wykonania tych czynności zapisem w dzienniku budowy,
l) uczestniczeniu w zwoływanych przez Zamawiającego radach technicznych,
m) zawiadamianiu nadzoru budowlanego o wypadkach naruszenia prawa budowlanego stwierdzonych w toku realizacji budowy, dotyczących bezpieczeństwa budowy i ochrony środowiska, a także o rażących nieprawidłowościach lub uchybieniach technicznych,
n) kontroli ilości i wartości wykonywanych robót przed każdym odbiorem zadania,
o) czynnym udziale w pracach komisji odbiorów robót,
p) sprawdzaniu pod względem merytorycznym i formalnym oraz rachunkowym protokołów odbiorów robót w zakresie wykonanych robót oraz zgodności faktur z umową, oraz terminowym przekazywaniu faktur do realizacji
Zmawiającemu,
r) sprawdzeniu i potwierdzeniu prawidłowości sporządzenia dokumentów rozliczeniowych oraz dokumentacji powykonawczych w tym kosztorysów powykonawczych,
s) udziale w komisjach powołanych do stwierdzenia ujawnionych wad, kontrolowaniu usunięcia przez Wykonawcę tych wad oraz bieżące informowanie Zamawiającego o nieprawidłowościach,
t) udziale w pracach komisji dotyczących przeglądów miedzy gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Dodatkowe warunki dotyczące przedmiotu zamówienia:
1. Opracowanie koncepcji wstępnej realizacji zadania podlegać będzie uzgodnieniu z Zamawiającym. Uzgodnienie koncepcji zostanie potwierdzone protokołem uzgodnień przygotowanym przez zespół w skład, którego zostaną powołani przedstawiciele Wykonawcy i Zamawiającego. Zespół zobowiązany jest do uzgodnienia koncepcji w terminie 7 dni od protokolarnego przedstawienia jej Zamawiającemu.
2. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych prawem decyzji i pozwoleń, opinii oraz zaświadczeń i uzgodnień.
3. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, normami i przepisami w zakresie projektowania urządzeń wodnych oraz zgodnie z obowiązującymi aktualnymi przepisami prawa w tym zakresie z należytą starannością, przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia.
4. Przy projektowaniu i wycenie Wykonawca zobowiązany jest do kierowania się założeniami i ustaleniami zawartymi w Kartach Oceny
Zbiorników oraz uzyskanych decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięć, treścią „Dobrych Praktyk w realizacji obiektów małej retencji w górach” (zał. nr 4 do SIWZ) oraz uzyskanych zaświadczeń organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów objętych siecią Natura 2000.
5. Wszelkie koszty opracowania ponosi Wykonawca (np. opłaty do wniosków o wydanie pozwoleń, za pełnomocnictwa, wypisy, wyrysy itp.).
6. Na stronie tytułowej sporządzanych dokumentów, o których mowa powyżej
Wykonawca zobowiązany jest umieścić informację o fakcie współfinansowania z Funduszu Spójności w ramach POIiŚ oraz logo podmiotów finansujących i realizujących projekt. Wzory znaków w wersji elektronicznej zostaną przekazane Wykonawcy przez Zamawiającego po podpisaniu umowy.
7. Dokumentację projektową obiektów „małej retencji górskiej” Wykonawca dostarczy w 5 egzemplarzach oraz w formie elektronicznej na płytach CD lub
DVD, w postaci plików ogólnodostępnych (formaty: .doc,.docx, .pdf; inne pliki po uzgodnieniu z Zamawiającym).
8. Całość zamówienia Wykonawca realizuje z własnych materiałów, własnym staraniem i na własny koszt.
9. Sporządzone wnioski i uzyskane postanowienia, opinie, uzgodnienia, decyzje i pozwolenia itp. (oryginały lub kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem)
Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu na bieżąco, w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwołania.
10. Wykonawca będzie występował o wydanie niezbędnych uzgodnień, opinii, pozwoleń i decyzji, na potrzeby przedmiotu zamówienia na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego.
11. Dodatkowo dokumentacja musi być zaopatrzona w oświadczenia:
a) oświadczenie, że dokumentacja została sporządzona zgodnie z umową i obowiązującymi w kraju normami oraz aktualnymi przepisami,
b) oświadczenie, że dokumentacja jest kompletna z punktu widzenia celu, dla którego służy i nadaje się do realizacji,
c) oświadczenie, że Wykonawca posiada udokumentowane niezbędne uzgodnienia w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów;
d) oświadczenie, że Wykonawca zobowiązuje się do niezwłocznego usunięcia błędów lub usterek, jeżeli takie wynikną w trakcie realizacji przedmiotu opracowania,
e) oświadczenie, że Wykonawca przenosi na Zamawiającego prawa autorskie oraz prawa zależne związane z dokumentacją projektowo- techniczną.
12. W związku z koniecznością stosowania art. 29-31 ustawy Pzp, w dokumentacji projektowej zabrania się opisywania materiałów i urządzeń za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu i Wykonawca nie może opisać zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu temu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
W przypadkach, o których mowa powyżej Wykonawca sporządza opis, w jaki sposób równoważność może być zweryfikowana przez Zamawiającego.
13. Wykonawca zobowiązany jest do zastosowania w projekcie rozwiązań standardowych, skutkujących optymalizacją kosztów budowy i eksploatacji.
14. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej planowanej budowy i jej otoczenia, a także zdobył na własną odpowiedzialność i ryzyko wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówień. Koszty dokonania wizji lokalnej planowanej budowy ponosi Wykonawca.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71322000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
185288 złotych
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 7.1.2013. Zakończenie 31.12.2013

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wadium należy wnieść w wysokości:
4 000 PLN – słownie: cztery tysiące
2. Wadium musi obejmować okres związania ofertą to jest 60 dni od dnia ostatecznego terminu składania ofert.
3. Wadium może być wniesione w następujących formach:
3.1. pieniężnej,
3.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3.3. gwarancjach bankowych,
3.4. gwarancjach ubezpieczeniowych,
3.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji
Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz.275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 96, poz. 620).
4. W przypadku złożenia wadium w formie pieniężnej, wadium należy wnieść na konto
Banku: Bank BGŻ o/ Nowy Sącz, konto nr 42203000451110000000250870.
Wadium winno być na koncie Zamawiającego nie później niż w dniu 17.12.2012 r. o godz. 9:00.
5. W przypadku złożenia wadium w formie gwarancji, poręczeń, oryginał dokumentu należy przekazać Zamawiającemu – Nadleśnictwu Łosie - w terminie do dnia 17.12.2012 r. do godz. 9:00. Kopię dokumentu wraz z potwierdzeniem złożenia, należy dołączyć do oferty. Wadium złożone w formie gwarancji, poręczeń winno być bezwarunkowo płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego.
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
10. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
12.1. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
12.2. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
12.3. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1. Wybrany Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 7 % ceny ofertowej brutto.
2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione w następujących formach:
2.1. pieniądzu;
2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
2.3. gwarancjach bankowych;
2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt
2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju
Przedsiębiorczości.
3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone w formie pieniężnej powinno zostać wpłacone przelewem na wskazany przez Zamawiającego rachunek bankowy.
4. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
5. W trakcie realizacji umowy wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w art. 148 ust. 1 Ustawy Pzp.
6. Zmiana formy zabezpieczenia jest dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości.
7. Zamawiający dokona zwrotu zabezpieczenia należytego wykonania umowy w następujący sposób:
7.1. 70 % wartości zabezpieczenia zostanie zwrócone w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane,
7.2. 30 % wartości zabezpieczenia zostanie zatrzymane przez Zamawiającego na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady – kwota ta zostanie zwrócona w terminie 15 dni po upływie okresu rękojmi za wady.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą prowadzone będą wyłącznie w PLN. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
Uzgadnia się możliwość zapłaty faktur częściowych po zakończeniu poszczególnych etapów przedmiotu zamówienia:
a) Etap I - wykonanie potwierdzone protokołem odbioru dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wymaganych pozwoleń.
b) Etap II - udział w charakterze biegłego w przetargach na wykonanie robót oraz prowadzenie nadzoru autorskiego nad realizacją zaprojektowanych robót budowlanych oraz pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego.
Wynagrodzenie za Etap II płatne będzie po zrealizowaniu robót budowlanych.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
O udzielenie zamówienia może ubiegać się osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej oraz podmioty te występujące wspólnie.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia może ubiegać się osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej oraz podmioty te występujące wspólnie.
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, a także pozostałe warunki określone w SIWZ oraz nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2 ustawy Pzp.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.
Żaden z podmiotów występujących wspólnie nie może podlegać wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Warunki udziału w postępowaniu: o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie
Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp dotyczące:
2.1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
2.2. posiadania wiedzy i doświadczenia,
2.3. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
2.4. sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Wykaz dokumentów i oświadczeń, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1. Dokumenty i oświadczenia wymagane w przedmiotowym postępowaniu:
1.1. Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych przepisami art. 22 ust.1 ustawy - zał. nr 7 do SIWZ.
W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
1.2. Wykaz usług projektowych – zał. nr 8 do SIWZ, tj. wykaz wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane należycie.
1.3. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, niezależnie od tego, czy są one zatrudnione bezpośrednio przez wykonawcę, odpowiedzialnych za świadczenie usługi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - zał. nr 9 do SIWZ,
1.4. Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7.7.1994 r.
Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) – zał. nr.
10 do SIWZ,
1.5. Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że
Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
W sytuacji, gdy Wykonawca przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu polegał będzie na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków, zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski kurs średni waluty na dzień:
— zakończenia realizacji zamówienia potwierdzającego posiadanie stosownego doświadczenia,
— wystawienia przez instytucję finansową dokumentu o posiadaniu środków finansowych na rachunku bankowym o zdolności kredytowej.
W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
1.6. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust 1 ustawy – zał. nr 11 do SIWZ,
1.7. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art.24 ust.1 pkt.2 ustawy wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych należy przedłożyć oświadczenie w zakresie wynikającym z art. 24 ust.1 pkt. 2 ustawy,
1.8. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
1.9. Aktualne zaświadczenie z właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
1.10. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 -8 ustawy - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
1.11. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt.9 ustawy - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Dokumenty podmiotów zagranicznych:
2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w punkcie 1.7, 1.8, 1.9 i 1.11 - składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
2.1. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
2.2. nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
2.3. nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w punkcie 7.1.10. składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt4-8 ustawy PZP.
4. Dokumenty o których mowa w punktach 2.1. i 2.3. oraz w punkcie 3., powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
5. Dokument o którym mowa w punkcie 2.2., powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punktach 2. i
3. zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Zapis punktów 4. i 5. stosuje się odpowiednio.
7. Forma dokumentów
7.1. Dokumenty, o których mowa powyżej muszą być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
7.2. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
7.3. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
7.4. W przypadku składania oferty łącznej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, dokumenty wymienione w punktach
1.6. - 1.11 muszą być złożone przez każdy podmiot oddzielnie.
Pozostałe oświadczenia lub dokumenty na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu powinny zostać złożone w taki sposób, aby wykazać, że warunki udziału w postępowaniu wykonawcy spełniają łącznie (przez jednego lub kilku wykonawców łącznie). Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia.
7.5. Złożenie przez Wykonawcę nieprawdziwych informacji mających wpływ lub mogących mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania zgodnie z przepisami art. 24 ust 2 pkt 3 ustawy PZP spowoduje wykluczenie wykonawcy z dalszego postępowania.
7.6. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia złożenie takich informacji przez choćby jednego z Wykonawców spowoduje wykluczenie Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia z postępowania.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu potwierdzenia spełniania powyższego warunku, Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Na kwotę nie mniejszą niż 100 000 PLN.
Na podstawie złożonego dokumentu zamawiający dokona oceny spełnienia wymaganego warunku wg formuły: spełnia – nie spełnia.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Posiadanie wiedzy i doświadczenia:
1. Wykaz usług projektowych – zał. nr 8 do SIWZ, tj. wykaz wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane należycie.
2. Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
a) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, niezależnie od tego, czy są one zatrudnione bezpośrednio przez wykonawcę, odpowiedzialnych za świadczenie usługi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - zał. nr 9 do SIWZ,
b)Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7.7.1994 r Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) – zał. nr 10 do SIWZ.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Posiadania wiedzy i doświadczenia:
W celu potwierdzenia spełniania powyższego warunku należy wykazać się wykonaniem usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed dniem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie polegających na wykonaniu:
— co najmniej jednej usługi projektowania urządzeń z zakresu inżynierii wodnej (np zbiorniki retencyjne) o wartości brutto, co najmniej 50 000,00 PLN każda,
— oraz co najmniej jednej usługi nadzoru inwestorskiego w zakresie budowy, przebudowy, remontu zbiorników wodnych o minimalnej wartości brutto 5 000,00 PLN każda.
Wykonanie w/w usług winno być udokumentowane wykazem wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia - z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi te zostały wykonane należycie (referencje, opinie, protokoły odbioru).
Na podstawie złożonych dokumentów zamawiający dokona oceny spełnienia wymaganego warunku wg formuły: spełnia – nie spełnia.
Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
W celu potwierdzenia spełniania powyższego warunku Wykonawca musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował następującymi osobami:
— osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, uprawniające do projektowania obiektów hydrotechnicznych, lub odpowiednie zgodnie z art. 104 Prawa budowlanego (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.), posiadającą wykształcenie średnie lub wyższe,
— osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej, lub odpowiednie zgodnie z art. 104 Prawa budowlanego (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.), posiadającą wykształcenie średnie lub wyższe,
— osobą posiadającą uprawnienia budowlane do nadzorowania robót budowlanych w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, uprawniające do nadzorowania obiektów hydrotechnicznych, lub odpowiednie zgodnie z art. 104 Prawa budowlanego (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.), posiadającą wykształcenie średnie lub wyższe,
— osobą posiadającą uprawnienia budowlane do nadzorowania robót budowlanych w specjalności drogowej, lub odpowiednie zgodnie z art. 104 Prawa budowlanego (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.), posiadającą wykształcenie średnie lub wyższe.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli co najmniej jedna osoba posiadać będzie wszystkie powyższe uprawnienia i spełniać warunki dotyczące wykształcenia.
W przypadku, gdy wskazane przez wykonawcę osoby są obywatelami państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej muszą one spełniać wymogi prawa polskiego.
Na podstawie złożonego dokumentu zamawiający dokona oceny spełnienia wymaganego warunku wg formuły: spełnia – nie spełnia.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: tak
Odniesienie do odpowiednich przepisów ustawowych, wykonawczych lub administracyjnych: Uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno - budowlanej i drogowej oraz do sprawowania nadzoru robót budowlanych, wydane według obecnie obowiązujących przepisów ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo Budowlane (Dz. u. z 2010 r. nr 243 poz. 1623 z późn. zm.) albo odpowiadające im uprawnienia otrzymane według wcześniej obowiązujących przepisów prawa, umożliwiające wykonanie tych samych czynności, do których w aktualnym stanie prawnym, upoważniają uprawnienia budowlane tych specjalnośći.
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
SA-2710-13/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
17.12.2012 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 17.12.2012 - 09:15

Miejscowość:

Siedziba Zamawiającego, Łosie 39.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Przedsięwzięcie realizowane w ramach Programu Przeciwdziałanie skutkom odpływu wód opadowych na terenach górskich. Zwiększenie retencji i utrzymanie potoków oraz związanej z nimi infrastruktury w dobrym stanie.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu.
Spójności - III Oś Priorytetowa Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – Zarządzanie zasobami i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska.
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Szczegółowe warunki postępowania o udzielenie zamówienia Określa Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia.
2. Informacja dotycząca udziału podwykonawców w przedmiocie zamówienia:
2.1. Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców przy realizacji przedmiotowego zamówienia.
2.2. Wskazanie w ofercie części zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcom, musi nastąpić przez określenie rodzaju i zakresu powierzonych usług. W przypadku braku takiego wskazania poczytywać się będzie, iż Wykonawca wykona zamówienie samodzielnie.
2.3. Wykonawca przed podpisaniem umowy powinien przedłożyć zamawiającemu umowę zawartą z Podwykonawcą zawierającą w szczególności:
— zakres usług powierzonych podwykonawcy,
— kwotę wynagrodzenia za wykonywaną usługę,
— termin wykonania zakresu usług powierzonych podwykonawcy,
— warunki płatności,
— warunki rękojmi i gwarancji,
— postanowienia dotyczące wysokości kar umownych.
2.4. Zamawiający nie wyraża zgody na zawieranie umów przez Podwykonawców z dalszym Podwykonawcą.
2.5. W przypadku realizacji robót za pomocą Podwykonawcy warunkiem wypłaty wynagrodzenia Wykonawcy jest:
— przedstawienie Zamawiającemu wraz z fakturami kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem polecenia przelewu dokumentującego przekazanie przez.
Wykonawcę Podwykonawcy wynagrodzenia za wykonaną przez niego usługę.
— lub przedstawienie Zamawiającemu upoważnienia uprawniającego Zamawiającego do zapłaty należnego wynagrodzenia bezpośrednio na rzecz Podwykonawcy z dyspozycją przekazania tego wynagrodzenia (wskazując dokładnie kwotę, nr rachunku).
2.6. Wykonawca ponosi wobec Zamawiającego pełną odpowiedzialność za roboty, które wykonuje przy pomocy podwykonawców.
3.. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów
3.1. Zgodnie z art. 27 ust 1 ustawy wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia, pytania i informacje Zamawiający i Wykonawcy muszą przekazywać pisemnie, faxem lub drogą elektroniczną. Wykonawca może zwracać się do Zamawiającego o wyjaśnienia dotyczące wszelkich wątpliwości związanych ze SIWZ, sposobem przygotowania i złożenia oferty, kierując swoje zapytania na piśmie pod adres: Nadleśnictwo Łosie, Łosie 39, 38-312 Ropa.

Zapytania mogą być składane faksem pod numer: +48 183534719 lub na adres e-mail losie@krakow.lasy.gov.pl.

Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazuje dokumenty faxem lub drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt jego otrzymania.
3.2. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ.
3.3. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynie do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
3.4. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ upłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa, w pkt 3.3., lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpatrywania.
3.5. Zamawiający przekazuje treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a także zamieszcza na stronie internetowej na której została umieszczona niniejsza specyfikacja.
3.6. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu do składania ofert, zmienić treść SIWZ (art. 38, ust. 4 ustawy Pzp). Dokonaną w ten sposób zmianę przekazuje się niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano SIWZ oraz zamieszcza na stronie internetowej zamawiającego.
3.7. Zamawiający nie przewiduje zwołania zebrania wykonawców w celu wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości dotyczących SIWZ.
4. Istotne postanowienia do umowy
4.1. Istotne postanowienia umowy zawiera projekt umowy stanowiący załącznik nr 6 do SIWZ.
4.2. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w formie pisemnej pod rygorem nieważności, w następujących okolicznościach:
4.2.1. potrzeby wprowadzenia zmian w przedmiocie niniejszego postępowania, w szczególności dokumentacji projektowej, wywołanych zmianami w przepisach prawa, normach i standardach, zmianami w wiedzy technicznej, zmianą funkcji użytkowej, zmianami uwarunkowań środowiskowych, technicznych, technologicznych lub innymi okolicznościami;
4.2.2. potrzeby wprowadzenia zmian w sposobie wykonania przedmiotu niniejszego postępowania, wynikających ze zmian technologicznych, osobowych, w organizacji spełnienia świadczenia, spowodowanych zmianami w przepisach prawa, norm i standardów lub zmianami w wiedzy technicznej, zmianami uwarunkowań środowiskowych, technicznych lub innymi okolicznościami;
4.2.3. zmiany lokalizacji projektowanych inwestycji gdy konieczność ta wyniknie z badań geologicznych lub hydrologicznych lub zaleceń organów opiniujących, zezwalających, kontrolujących lub innych;
4.2.4. konieczności zmiany terminu realizacji spowodowanej:
a) wystąpienia okoliczności niezależnych od wykonawcy skutkujących niemożliwością dotrzymania terminu realizacji przedmiotu umowy,
b) zmianami przepisów prawa, norm, wiedzy technicznej, warunkami geologicznymi, terenowymi, archeologicznymi, wodnymi, ochrony środowiska, itp.,
c) okolicznościami będącymi następstwem działania organów administracji i innych podmiotów trzecich,
d) wydłużeniem terminu wykonania robót budowlanych objętych nadzorem inwestorskim.
Na podstawie art. 93 ust. 1a ustawy z dnia 29.1.2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113 poz. 759 ze zmianami), Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość unieważnienia tego postępowania, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587800
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art.27 ust. 2 ustawy Pzp.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia- jeżeli zostały przesłane faksem, albo w terminie 15 dni- jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 8 i 9 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
8. Jeżeli Zamawiający nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
8.1. 30 dni od dnia zamieszczenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia
8.2. 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie zamieścił w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
9. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.

10. Źródło gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań: Urząd Zmówień Publicznych, ul. Postępu 17a, PL-02-676 Warszawa, e-mail:odwolania@uzp.gov.pl; tel.: +48 224587801: fax.: +48224587803, +48 224587800; URL: www.uzp.gov.pl.

11. Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze: Prezes Urzędu Zamówień Publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587800
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
6.11.2012
TI Tytuł PL-Ropa: Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
ND Nr dokumentu 2966-2013
PD Data publikacji 04/01/2013
OJ Dz.U. S 3
TW Miejscowość ROPA
AU Nazwa instytucji Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łosie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 03/01/2013
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71322000 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
OC Pierwotny kod CPV 71322000 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
RC Kod NUTS PL215
IA Adres internetowy (URL) www.losie.krakow.lasy.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

04/01/2013    S3    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Ropa: Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

2013/S 003-002966

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łosie
Łosie 39
Punkt kontaktowy: 38-312 Ropa, Łosie 39
Osoba do kontaktów: Jan Szot, Marcin Walczyk
38-312 Ropa
Polska
Tel.: +48 183534719
E-mail: losie@krakow.lasy.gov.pl
Faks: +48 183534719

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.losie.krakow.lasy.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Prace związane bezpośredznio z prowadzeniem gospodarki leśnej
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji na budowę, sprawowanie nadzoru autorskiego oraz pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla obiektów małej retencji górskiej w Nadleśnictwie Łosie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Teren Nadleśnictwa Łosie.

Kod NUTS PL215

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji na budowę, sprawowanie nadzoru autorskiego oraz pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla obiektów małej retencji górskiej.
Wykaz zadań objętych zamówieniem:
Budowa kompleksu zbiorników małej retencji o charakterze kałuż ekologicznych w celu ograniczenia spływu wód powierzchniowych na terenie Nadleśnictwa Łosie.
Szczegółowy zakres:
— budowa minimum 10 zbiorników małej retencji w L-ctwie Stawisza, Brunary i Wysowa opisanych w Kartach Oceny Zbiorników o nr:
— 03-13-132-4 stanowiącej zał. nr 1 do niniejszej SIWZ,
— 03-13-132-5 stanowiącej zał. nr 2 do niniejszej SIWZ,
— 03-13-132-6 stanowiącej zał. nr 3 do niniejszej SIWZ.
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następującego zakresu prac:
1. sporządzenie koncepcji wstępnej realizacji 1 egz. opisanych w pkt 3.2. SIWZ, Kartach Oceny Zbiorników, polegającej na:
a) określeniu parametrów technicznych obiektów, z jednoczesnym uwzględnieniem lokalizacji i ukształtowania terenu;
b) wskazaniu optymalnych rozwiązań wraz z określeniem możliwości uzyskania zakładanych parametrów obiektów planowanych do realizacji (objętość retencjonowanej wody);
c) sporządzenie obliczeń hydrologicznych przed przystąpieniem do projektu, określenie możliwości napełnienia i utrzymania wody w zbiornikach;
d) sporządzenie badań geologicznych podłoża pod kontem występowania warstw przepuszczalnych w dnie przyszłych zbiorników;
e) propozycji w zakresie technologii i kolejności wykonywania prac w poszczególnych zadaniach;
2. wykonanie dokumentacji projektowej zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.9.2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcyjno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. nr 202, poz. 2072) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18.5.2004 r., w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowych kosztów prac projektowych oraz planowych kosztów robót budowlanych określonych w programie
funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. nr 130, poz. 1389) służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót, a w szczególności:
a) wykonanie projektów budowlanych z projektami zagospodarowania terenu oraz informacją BIOZ;
b) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót;
c) wykonanie kosztorysów nakładczych (ślepych), przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich, kosztorysów ofertowych;
3. uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia;
4. uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy- dla obiektów wymagających takiej decyzji;
5. uzyskanie Zaświadczenia Organu Odpowiedzialnego za monitorowanie sieci NATURA 2000 oraz Decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót;
6. sporządzenie wniosków w imieniu inwestora o wydanie pozwolenia wodno-prawnego oraz uzyskanie pozwolenia wodno – prawnego, zgodnie z Ustawą Prawo wodne;
7. sporządzenie operatu wodno – prawnego, zgodnie z Ustawą Prawo wodne z dnia 18.7.2001 r. (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. nr 239, poz. 2019 z późn. zm.);
8. sporządzenie map do celów projektowych, dokumentacji hydrologicznej w skali 1:500 oraz mapy sytuacyjno-wysokościowej;
9. uzyskanie pozwolenia na budowę w imieniu inwestora, zgodnie z ustawą z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.);
10. udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych przy formułowaniu odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści SIWZ, w szczególności opisu przedmiotu zamówienia oraz w charakterze biegłego przy ocenie złożonych ofert;
11. sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji projektu zgodnie z art. 20, ust. 1, pkt 4 ustawy Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) polegające na:
a) czuwaniu w trakcie wykonywania robót budowlanych nad zgodnością ich realizacji z projektem.
Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski według potrzeb wynikających z postępu robót, jednak nie rzadziej niż raz na trzy tygodnie oraz na każde wezwanie Zamawiającego, dokonane telefonicznie lub faksem, na 3 dni przed oczekiwanym pobytem. Nadzór autorski sprawowany będzie od dnia rozpoczęcia robót budowlanych do ich zakończenia i oddania do użytkowania celem stwierdzenia realizacji robót z projektem, wyjaśnienia wątpliwości dotyczących projektu i ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej oraz czuwanie, by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu budowlanego, wymagającej uzyskania nowego pozwolenia na budowę;
b) uzgodnieniu z Zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidywanych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy;
Pobyt projektanta na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego i Zamawiający nie ponosi kosztów tego pobytu.
12. pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z ustawą Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) polegającej na:
a) protokolarnym przekazaniu Wykonawcy terenu robót wraz z dziennikami budowy, w terminie do 14 dni licząc od dnia podpisania umowy z Wykonawcą na realizację prac;
b) reprezentowaniu inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektami, pozwoleniami na budowę, przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej;
c) sprawowaniu nadzoru na budowie w celu zapewnienia właściwej i skutecznej kontroli nadzorowanych robót, tj. dwa razy w tygodniu.
Dodatkowo inspektor zobowiązany jest do przybycia na budowę na wezwanie Zamawiającego w razie zaistniałej pilnej, nieprzewidzianej potrzeby w czasie 4 godz. od telefonicznego powiadomienia (godziny rozliczane będą w ramach czasu pracy 7:00-15:00);
d) wykonywaniu powierzonych czynności sumiennie i fachowo, czuwaniu w imieniu Zamawiającego nad prawidłową realizacją umowy zawartej z Wykonawcą oraz chronienie interesów Zamawiającego we wszystkich przejawach nadzoru, kontrolowaniu Wykonawcy w zakresie przestrzegania zasad planu BIOZ oraz przepisów BHP, ppoż. i ochrony środowiska;
e) sprawdzeniu posiadania przez kierowników budowy odpowiednich dokumentów (atestów, świadectw jakości, wyników badań) dotyczących elementów prefabrykowanych i innych wyrobów przed ich wbudowaniem.
W razie braku wymaganych dokumentów stwierdzających właściwą jakość lub też w razie zastrzeżeń dotyczących elementów prefabrykowanych lub innych wyrobów przewidzianych do wbudowania – żądaniu od wykonawcy odpowiednich badań i przedstawienia ekspertyz technicznych,
f) sprawdzaniu robót ulegających zakryciu lub zanikających, najpóźniejw ciągu 3 dni roboczych po zgłoszeniu ich przez kierownika budowy zapisem w dzienniku budowy. W przypadku nie zgłoszenia tych robót do sprawdzenia inspektor nadzoru może żądać dokonania przez wykonawcę, na jego koszt odkrywek elementów robót budzących wątpliwości,
g) wydawaniu kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych;
h) żądaniu od kierownika budowy lub kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymaniu dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektami lub pozwoleniami na budowę;
i) kontroli ilości i terminowości wykonywania robót,
j) w razie konieczności wykonania robót dodatkowych nieprzewidzianych umową zawartą z wykonawcą, niezwłoczne zawiadomienie o tym fakcie Zamawiającego, który podejmie decyzje co do zlecenia tych robót Wykonawcy robót budowlanych;
k) sprawdzeniu wykonania geodezyjnych powykonawczych pomiarów inwentaryzacyjnych, a także sprawdzeniu zgodności usytuowania obiektów z dokumentacją techniczną. Stwierdzeniu wykonania tych czynności zapisem w dzienniku budowy;
l) uczestniczeniu w zwoływanych przez Zamawiającego radach technicznych;
m) zawiadamianiu nadzoru budowlanego o wypadkach naruszenia prawa budowlanego stwierdzonych w toku realizacji budowy, dotyczących bezpieczeństwa budowy i ochrony środowiska, a także o rażących nieprawidłowościach lub uchybieniach technicznych;
n) kontroli ilości i wartości wykonywanych robót przed każdym odbiorem zadania;
o) czynnym udziale w pracach komisji odbiorów robót;
p) sprawdzaniu pod względem merytorycznym i formalnym oraz rachunkowym protokołów odbiorów robót w zakresie wykonanych robót oraz zgodności faktur z umową, oraz terminowym przekazywaniu faktur do realizacji Zmawiającemu;
r) sprawdzeniu i potwierdzeniu prawidłowości sporządzenia dokumentów rozliczeniowych oraz dokumentacji powykonawczych w tym kosztorysów powykonawczych;
s) udziale w komisjach powołanych do stwierdzenia ujawnionych wad, kontrolowaniu usunięcia przez Wykonawcę tych wad oraz bieżące informowanie Zamawiającego o nieprawidłowościach,
t) udziale w pracach komisji dotyczących przeglądów miedzy gwarancyjnych i pogwarancyjnych.
Dodatkowe warunki dotyczące przedmiotu zamówienia:
1. opracowanie koncepcji wstępnej realizacji zadania podlegać będzie uzgodnieniu z Zamawiającym. Uzgodnienie koncepcji zostanie potwierdzone protokołem uzgodnień przygotowanym przez zespół w skład, którego zostaną powołani przedstawiciele Wykonawcy i Zamawiającego. Zespół zobowiązany jest do uzgodnienia koncepcji w terminie 7 dni od protokolarnego
przedstawienia jej Zamawiającemu;
2. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych prawem decyzji i pozwoleń, opinii oraz zaświadczeń i uzgodnień;
3. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, normami i przepisami w zakresie projektowania urządzeń wodnych oraz zgodnie z obowiązującymi aktualnymi przepisami prawa w tym zakresie z należytą starannością, przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia;
4. przy projektowaniu i wycenie Wykonawca zobowiązany jest do kierowania się założeniami i ustaleniami zawartymi w Kartach Oceny Zbiorników oraz uzyskanych decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięć, treścią „Dobrych Praktyk w realizacji obiektów małej retencji w górach” (zał. nr 4 do SIWZ) oraz uzyskanych zaświadczeń organu
odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów objętych siecią Natura 2000;
5. wszelkie koszty opracowania ponosi Wykonawca (np. opłaty do wniosków o wydanie pozwoleń, za pełnomocnictwa, wypisy, wyrysy itp.);
6. na stronie tytułowej sporządzanych dokumentów, o których mowa powyżej Wykonawca zobowiązany jest umieścić informację o fakcie współfinansowania z Funduszu Spójności w ramach POIiŚ oraz logo podmiotów finansujących i realizujących projekt. Wzory znaków w wersji elektronicznej zostaną przekazane Wykonawcy przez Zamawiającego po podpisaniu umowy;
7. dokumentację projektową obiektów „małej retencji górskiej” Wykonawca dostarczy w 5 egzemplarzach oraz w formie elektronicznej na płytach CD lub DVD, w postaci plików ogólnodostępnych (formaty: .doc, .docx, .pdf; inne pliki po uzgodnieniu z Zamawiającym);
8. całość zamówienia Wykonawca realizuje z własnych materiałów, własnym staraniem i na własny koszt.
9. sporządzone wnioski i uzyskane postanowienia, opinie, uzgodnienia, decyzje i pozwolenia itp. (oryginały lub kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem) Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu na bieżąco, w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwołania.
10. Wykonawca będzie występował o wydanie niezbędnych uzgodnień, opinii, pozwoleń i decyzji, na potrzeby przedmiotu zamówienia na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego.
11. Dodatkowo dokumentacja musi być zaopatrzona w oświadczenia:
a) oświadczenie, że dokumentacja została sporządzona zgodnie z umową i obowiązującymi w kraju normami oraz aktualnymi przepisami;
b) oświadczenie, że dokumentacja jest kompletna z punktu widzenia celu, dla którego służy i nadaje się do realizacji;
c) oświadczenie, że Wykonawca posiada udokumentowane niezbędne uzgodnienia w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów;
d) oświadczenie, że Wykonawca zobowiązuje się do niezwłocznego usunięcia błędów lub usterek, jeżeli takie wynikną w trakcie realizacji przedmiotu opracowania;
e) oświadczenie, że Wykonawca przenosi na Zamawiającego prawa autorskie oraz prawa zależne związane z dokumentacją projektowo-techniczną;
12. W związku z koniecznością stosowania art. 29-31 ustawy Pzp, w dokumentacji projektowej zabrania się opisywania materiałów i urządzeń za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu i Wykonawca nie może opisać zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu temu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W przypadkach, o których mowa powyżej Wykonawca sporządza opis, w jaki sposób równoważność może być zweryfikowana przez Zamawiającego;
13. Wykonawca zobowiązany jest do zastosowania w projekcie rozwiązań standardowych, skutkujących optymalizacją kosztów budowy i eksploatacji;
14. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej planowanej budowy i jej otoczenia, a także zdobył na własną odpowiedzialność i ryzyko wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówień. Koszty dokonania wizji lokalnej planowanej budowy ponosi Wykonawca.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71322000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 150 000 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
SA-2710-13/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 216-356525 z dnia 9.11.2012

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Nazwa: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji na budowę, sprawowanie nadzoru autorskiego oraz pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla obiektów małej retencji górskiej w Nadleśnictwie Łosie.
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
2.1.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

A14 Usługi Projektowe, Nadzory Budowlane, Roboty Drogowe, mgr inż. Andrzej J. Olszowski
{Dane ukryte}
38-300 Gorlice
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 185 280 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 150 000 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Przedsięwzięcie realizowane w ramach Programu Przeciwdziałanie skutkom odpływu wód opadowych na terenach górskich. Zwiększenie retencji i utrzymanie potoków oraz związanej z nimi infrastruktury w dobrym stanie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności - III Oś Priorytetowa Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – Zarządzanie zasobami i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587800

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art.27 ust. 2 ustawy Pzp.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane faksem, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 8 i 9 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
8. Jeżeli Zamawiający nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
8.1. 30 dni od dnia zamieszczenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia
8.2. 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie zamieścił w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
9. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamawiający może przedłużyć termin składania ofert .

10. Źródło gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań: Urząd Zmówień Publicznych, ul. Postępu 17a, PL-02-676 Warszawa, e-mail:odwolania@uzp.gov.pl;

tel.: +48 224587801: fax.: +48 224587803, +48 224587800; URL: www.uzp.gov.pl

11. Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze: Prezes Urzędu Zamówień.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
3.1.2013

Adres: Łosie 39, 38-312 Ropa
woj. MAŁOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: losie@krakow.lasy.gov.pl
tel: +48 183534719
fax: +48 183534719
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-12-17
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 35652520121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-11-09
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 379 dni
Wadium: 4000 ZŁ
Szacowana wartość* 133 333 PLN  -  200 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.losie.krakow.lasy.gov.pl
Informacja dostępna pod: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łosie
Łosie 39, 38-312 ropa, woj. małopolskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Pakiet 3 A14 Usługi Projektowe, Nadzory Budowlane, Roboty Drogowe, mgr inż. Andrzej J. Olszowski
Gorlice
2013-01-02 150 000,00