Wieliczka: Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu


Numer ogłoszenia: 348640 - 2014; data zamieszczenia: 17.10.2014

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej , ul. Sienkiewicza 26, 32-020 Wieliczka, woj. małopolskie, tel. 12 278 19 55, faks 12 278 19 55.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.mgopswieliczka.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu systemowego Czas na aktywność. Aktywność społeczna i zawodowa klientów Ośrodka Pomocy Społecznej, realizowanego przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. 3. Zakres zamówienia obejmuje XIII części. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na wykonanie poszczególnych zadań według poniższego podziału: Część I zamówienia: Kurs pn. Opiekun osób starszych; Część II zamówienia: Kurs pn. Przedstawiciel handlowy; Część III zamówienia: Kurs pn. Sprzedawca, fakturzysta z obsługą kas fiskalnych, terminali płatniczych i programu komputerowego oraz dokumentacją handlową; Część IV zamówienia: Kurs pn. Prawo jazdy kat. B; Część V zamówienia: Kurs pn. Prawo jazdy kat. D + świadectwo kwalifikacyjne; Część VI zamówienia: Kurs pn. Operator koparko-ładowarki; Część VII zamówienia: Kurs pn. Stylizacja paznokci; Część VIII zamówienia: Kurs pn. Profesjonalne sprzątanie; Część IX zamówienia: Kurs pn. Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym; Część X zamówienia: Kurs pn. Kadry, płace, księgowość; Część XI zamówienia: Kurs pn. Obsługa komputera od podstaw; Część XII zamówienia: Kurs pn. Florystka; Część XIII zamówienia: Kurs pn. Spawanie metodą TIG (141)..


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.50.00.00-9.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
tak, liczba części: 13.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 20.12.2014.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie formułuje szczegółowych wymagań w tym zakresie, ocena spełnienia warunku dokonana zostanie na podstawie złożonego oświadczenia w zakresie art. 22 ust. 1 ustawy PZP.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna, że warunek o którym mowa w pkt. 2 został spełniony, w sytuacji gdy Wykonawca wykaże, w Wykazie wykonanych głównych usług, stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ, w kolumnie pn. Przedmiot usług, że okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia przez Wykonawcę działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował, co najmniej jedną usługę polegającą na przeprowadzeniu co najmniej jednego kursu zawodowego o tematyce wskazanej w danej części zamówienia. Do powyższego Wykazu wykonanych głównych usług należy załączyć dowody, że usługi w nim wykazane zostały wykonane lub są wykonywane należycie.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie formułuje szczegółowych wymagań w tym zakresie, ocena spełnienia warunku dokonana zostanie na podstawie złożonego oświadczenia w zakresie art. 22 ust. 1 ustawy PZP.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie formułuje szczegółowych wymagań w tym zakresie, ocena spełnienia warunku dokonana zostanie na podstawie złożonego oświadczenia w zakresie art. 22 ust. 1 ustawy PZP.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie formułuje szczegółowych wymagań w tym zakresie, ocena spełnienia warunku dokonana zostanie na podstawie złożonego oświadczenia w zakresie art. 22 ust. 1 ustawy PZP.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

Formularz ofertowy, pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy swojej wiedzy i doświadczenia w przypadku, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, formularz dotyczący podwykonawców, Pełnomocnictwo dla osoby podpisującej ofertę lub inny dokument, z którego wynikać będzie jej umocowanie do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniach przetargowych, w tym podpisywania dokumentów przetargowych.

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zmiany postanowień umowy mogą dotyczyć: - terminu realizacji zamówienia, - warunków płatności, - miejsca realizacji zamówienia, - zmniejszenia ilości uczestników


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.mgopswieliczka.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce ul. Sienkiewicza 26, 32-020 Wieliczka.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
28.10.2014 godzina 12:00, miejsce: Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce ul. Sienkiewicza 26, 32-020 Wieliczka dziennik podawczy.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Zamówienie jest realizowane w ramach i na potrzeby projektu pn. Czas na aktywność. Aktywność społeczna i zawodowa klientów Ośrodka Pomocy Społecznej, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego..


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


CZĘŚĆ Nr:
1
NAZWA:
Opiekun osób starszych.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Liczba uczestników: 4 osoby, Czas trwania: 100 godzin dydaktycznych. (teoria: 30 godzin - na terenie Krakowa w odległości nie większej niż 1 km od przystanku komunikacji miejskiej, praktyka: 70 godzin - w pobliżu miejsca zamieszkania uczestnika szkolenia). Zakres programowy szkolenia musi obejmować: Moduł I - zakres tematyczny: 1. Zagadnienia wstępne, etyka zawodu, przepisy BHP, 2. Starzenie się - fizjologia starości, 3. Pielęgnacja i higiena osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, 4. Specyfika przebiegu schorzeń podeszłego wieku - wybrane schorzenia: Parkinson, Alzheimer, cukrzyca, zwyrodnienia stawów, demencje starcze, 5. Wiadomości o lekach, 6. Dietetyka i żywienie, jako profilaktyka zdrowia, Moduł II - zakres tematyczny: 1. Sytuacje zagrażające życiu, 2. Ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca wypadku, 3. Sposoby ewakuacji w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia, 4. Ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy, 5. Udzielania pomocy osobom nieprzytomnym, 6. Pierwsza pomoc w zatrzymaniu oddechu, 7. Zakrztuszenie, omdlenie, atak serca, epilepsja, krwotok wewnętrzny i zewnętrzny, oparzenia o odmrożenia, urazy kręgosłupa, urazy brzucha i klatki piersiowej. Moduł III - zakres programowy: 1. Rola i zadania opiekuna, 2. Wzrost samoświadomości i postawy komunikacji, 3. Psychologiczne aspekty funkcjonowania osób starszych, 4. Starość, jako etap rozwoju. 5. Jakość życia osób w podeszłym wieku i ich postawy wobec własnej starości, 6. Organizacja czasu wolnego osobom starszym. Moduł IV - zakres programowy: 1. Specyfika działania opiekuńczo-rehabilitacyjnego u osób w wieku podeszłym, 2. Usprawnienie osób starszych na tle ogólnych problemów geriatrii, 3. Charakterystyka zmian zachodzących w układzie ruchu, - problemy wynikające z unieruchomienia, - problemy samoobsługi, 4. Elementy rehabilitacji, przykładowe ćwiczenia - jak zapobiegać odleżynom oraz skutkom długotrwałego unieruchomienia, utrzymanie aktywności, sprawności fizycznej..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 20.12.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
2
NAZWA:
Przedstawiciel handlowy.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Liczba uczestników: 5 osób. Czas trwania: niemniej niż 60 godzin dydaktycznych (jedna godzina lekcyjna trwa 45 minut) Zakres programowy szkolenia musi obejmować: I Moduł planowanie oraz organizowanie pracy przedstawiciela 1. Rola i zadania Przedstawiciela Handlowego 2. Targetowanie poszczególnych klientów 3. Ranga poszczególnych klientów a) Zastosowanie zasady 80/20 Pareto- Lorenz b) Wykorzystanie Techniki ABC 4. Organizacja pracy i skuteczności podczas wizyty u klienta 5. Realizacja wizyty handlowej 6. Autoanaliza wizyty 7. Definiowanie celu kolejnej wizyty Sposoby raportowania sprzedaży 8. Raportowanie i przekazywanie informacji zwrotnej do przełożonego II Moduł Umiejętności sprzedażowe 1. Proces kupowania 2. Perswazyjny format sprzedaży 3. Techniki zamykania sprzedaży 4. Kontakt z konsumentem, budowanie komunikacji skierowanej na konsumenta 5. Kontakt z klientem, pozyskanie niezbędnych informacji 6. Typologia Klientów 7. Monitoring należności - rozmowy przyspieszające ściągnięcie należności..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 20.12.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
3
NAZWA:
Sprzedawca, fakturzysta z obsługą kas fiskalnych, terminala płatniczego i programu komputerowego oraz dokumentację handlową.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Liczba uczestników: 2 osoby Czas trwania: co najmniej 88 godzin Zakres programowy szkolenia: Zakres programowy szkolenia musi obejmować: 1. Zagadnienia wstępne, etyka zawodu, przepisy BHP. 2. Obsługa kas fiskalnych i terminala płatniczego - 16 h zajęć praktycznych, 3. Przepisy prawne związane z zawodem sprzedawcy - 8 h zajęć teoretycznych, 4. Elementy towaroznawstwa handlowego - 8 h zajęć teoretycznych, 5. Dokumentacja handlowa i magazynowa - 20 h zajęć praktycznych, 6. Zasady BHP w jednostce handlowej, organizacja zapotrzebowania i przyjmowania dostaw towarów - 8 h zajęć teoretycznych, 7. Zastosowanie programu komputerowego w obsłudze transakcji handlowych - 20 h zajęć praktycznych, 8. Marketing, sprzedaż i obsługa klienta, 8 h zajęć teoretycznych..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 20.12.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
4
NAZWA:
Prawo jazdy kat. B.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Liczba uczestników: 5 osób. Czas trwania: ilość godzin zajęć teoretycznych: 30h dydaktycznych, ilość godzin zajęć praktycznych: 30 h zegarowych. Zakres programowy szkolenia musi obejmować: I. Przeprowadzenie kursu prawa jazdy kat. B zgodnie z wymogami w tym zakresie, w tym: 1. Przeprowadzenie badań lekarskich przed rozpoczęciem kursu, 2. Opłacenie pierwszego egzaminu teoretycznego i praktycznego w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krakowie. II. Informacje dodatkowe: 1. Zajęcia muszą odbywać się, co najmniej 2 x w tygodniu, 2. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić: - odpowiednie warunki lokalowe do przeprowadzenia kursu, sprzęt, oraz wszystkie konieczne i zalecane materiały szkoleniowe, - możliwość ćwiczenia testów na komputerze dostosowanym sprzętowo i programowo do symulacji egzaminu, - przeprowadzić egzamin wewnętrzny, który odbędzie się na koniec całego szkolenia, - wykonawca musi w trakcie trwania zajęć, zapewnić opiekę nad dzieckiem jednego z uczestników..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 20.12.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
5
NAZWA:
Prawo jazdy kat. D + świadectwo kwalifikacyjne.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Liczba uczestników: 2 osoby Czas trwania: ilość godzin zajęć teoretycznych: 20h, ilość godzin zajęć praktycznych: 40h lub 60h zegarowych. Zakres programowy szkolenia musi obejmować: I. Przeprowadzenie kursu prawa jazdy kat. D zgodnie z wymogami w tym zakresie, w tym: 1. Przeprowadzenie badań lekarskich przed rozpoczęciem kursu, 2. Wydanie świadectwa kwalifikacji, II. Informacje dodatkowe: 1. Zajęcia muszą się odbywać, co najmniej 4 razy w tygodniu. 2. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić: - odpowiednie warunki lokalowe do przeprowadzenia kursu, sprzęt, oraz wszystkie konieczne i zalecane materiały szkoleniowe, - możliwość ćwiczenia testów na komputerze dostosowanym sprzętowo i programowo do symulacji egzaminu, - przeprowadzić egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny, który odbędzie się na koniec całego szkolenia..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 20.12.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
6
NAZWA:
Operator koparko-ładowarki.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Liczba uczestników: 3 osoby Czas trwania: 176 godzin Zakres programowy szkolenia musi obejmować: 1. Użytkowanie eksploatacyjne - zajęcia teoretyczne 8h, 2. Dokumentacja techniczna - zajęcia teoretyczne 8h, 3. Bezpieczeństwo i higiena pracy - zajęcia teoretyczne 8h, 4. Podstawy elektrotechniki - zajęcia teoretyczne - 8h, 5. Silniki spalinowe - zajęcia teoretyczne - 16h, 6. Elementy hydrauliki - zajęcia teoretyczne - 16h, 7. Budowa koparko-ładowarki - zajęcia teoretyczne - 32h, 8. Technologia robót - zajęcia teoretyczne - 20h, 9. Zajęcia praktyczne - 60 h.


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 20.12.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
7
NAZWA:
Stylizacja paznokci.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Liczba uczestników: 3 osoby Czas trwania: 50h Zakres programowy szkolenia musi obejmować: 1. Specyfika pracy stylisty paznokci (stanowisko pracy, metody, techniki, aparatura i narzędzia, materiały, dermatologia, bezpieczeństwo i higiena pracy). 2. Manicure i Pedicure (tradycyjny, biologiczny, francuski, pielęgnacja i masaż dłoni i stóp, zabieg parafinowy). 3. Metoda żelowa (żel na tipsie) 4. Akryl..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 20.12.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
8
NAZWA:
Profesjonalne sprzątanie.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Liczba uczestników: 1 osoby Czas trwania: 60 godzin dydaktycznych, w 95% składający się z praktyki. Zakres programowy szkolenia musi obejmować: 1. Zagadnienie wstępne, etyka zawodu, przepisy BHP. 2. Problematyka utrzymania czystości. 3. Rodzaje i typy podłóg: drewniane, sztuczne, ceramiczne, gres, kamienne, dywanowe 4. Środki chemiczne ich rodzaje i zastosowanie: 5. Podstawowe technologie sprzątania. 6. Sprzątanie profesjonalne. 7. Organizacja procesów sprzątania w zależności od rodzaju obiektu. 8. Rodzaje obiektów i specyfika ich sprzątania. 9. Zapobieganie nadmiernym zabrudzeniom w sprzątanych obiektach..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 20.12.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
9
NAZWA:
Opiekun w żłobku lub Klubie dziecięcym.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Liczba uczestników: 1 osoba Czas trwania: 280h w tym praktyka Zakres programowy szkolenia musi być zgodny z programem oraz być zatwierdzony przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej i musi obejmować następujące zagadnienia: Moduł I: Psychopedagogiczne podstawy rozwoju jednostki. 1. Uwarunkowania i etapy rozwoju jednostki w cyklu życia. 2. Osiągnięcia rozwojowe na poszczególnych etapach - wspieranie rozwoju. 3. Adaptacja, jako rezultat rozwoju - wybrane zagadnienia. Moduł II: Rozwój dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa. 1. Neurologiczne podstawy rozwoju dziecka. 2. Aspekty (poznawczy, psychospołeczny i motoryczny) oraz mechanizmy rozwoju dziecka. 3. Szanse i zagrożenia rozwoju dziecka. 4. Zadania rozwojowe w okresie niemowlęcym i poniemowlęcym. Moduł III: Stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka. 1. Diagnozowanie i stymulowanie potrzeb rozwojowych dziecka 2. Planowanie i dokumentowanie rozwoju dziecka w codziennych sytuacjach (powitanie, pożegnanie, posiłki, czynności higieniczne, odpoczynek, zabawa). 3. Opieka pielęgnacyjna i zdrowotna nad dzieckiem. 4. Zaburzenia rozwoju dziecka - specyfika opieki. 5. Kreowanie środowiska rozwoju dziecka. 6. Współpraca z rodzicami i środowiskiem społecznym. 7. Zabawa, jako podstawowa forma aktywności dziecka - wprowadzenie dziecka w kulturę. 8. Zabawy eksploatacyjne, muzyczne, rytmiczne, plastyczne, techniczne. Moduł IV: Kompetencje opiekuna dziecka: 1. Odpowiedzialność prawna opiekuna. 2. Bezpieczeństwo i higiena pracy. 3. Podstawy medycyny ratunkowej - udzielanie pierwszej pomocy. 4. Radzenie sobie ze stresem i rozwiązywanie problemów. 5. Emisja głosu. Moduł V: praktyki zawodowe.


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 20.12.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
10
NAZWA:
Kadry, płace, księgowość.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Liczba uczestników: 1 osoba Czas trwania: 80 godzin Zakres programowy szkolenia musi obejmować: Kadry Płace Zasiłki Ubezpieczenie społeczne Płatnik.


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 20.12.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
11
NAZWA:
Obsługa komputera.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Ilość uczestników: 4 osoby Czas trwania: 24h Zakres programowy szkolenia musi obejmować: 1. Podstawy obsługi komputera - 8h, 2. Edytor tekstu - MS Word, Excel - 8h, 3. Użytkowanie sieci (Internet, e-mail) - 8h.


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 20.12.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
12
NAZWA:
Florystka.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Liczba uczestników: 2 osoby. Czas trwania: 60 godzin. Zakres programowy szkolenia musi obejmować następujące zagadnienia: 1. Florystyka okolicznościowa. 2. Florystyka ślubna. 3. Florystyka żałobna. 4. Florystyka komercyjna..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 20.12.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
13
NAZWA:
Spawanie metodą TIG (141).


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Liczba uczestników: 1 osoba . Czas trwania oraz zakres programowy szkolenia muszą być zgodne z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Szkolenie musi zakończyć się egzaminem, którego pozytywne zaliczenie uprawnia do pracy w zawodzie spawacza. Uprawnienia potwierdzone muszą być: - książeczką spawacza, - świadectwem egzaminu kwalifikacyjnego spawacza..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 20.12.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.


Adres: ul. ul. Sienkiewicza  26, 32020   Wieliczka
woj. małopolskie
Dane kontaktowe: email: mops@wieliczka.eu
tel: 12 278 19 55
fax: 12 278 19 55
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-10-27
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 34864020140
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-10-16
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 53 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 13
Kryterium ceny: 0%
WWW ogłoszenia: www.mgopswieliczka.pl
Informacja dostępna pod: Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce ul. Sienkiewicza 26, 32-020 Wieliczka
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
80500000-9 Usługi szkoleniowe