Katowice: Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja pomieszczeń budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Bankowej 12


Numer ogłoszenia: 346870 - 2013; data zamieszczenia: 28.08.2013

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych , ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 3592048, faks 32 3592048.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.us.edu.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja pomieszczeń budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Bankowej 12.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja pomieszczeń budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Bankowej 12 wraz z uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na budowę - jeżeli będzie to konieczne lub z uzyskaniem postanowienia o przyjęciu zgłoszenia robót budowlanych lub złożeniem wniosku o zmianę sposobu użytkowania obiektu lub jego części organowi administracji architektoniczno - budowlanej (jeżeli będzie to konieczne).
2. Zakres opracowania projektowego obejmuje:
2.1. Projekt budowlany - 4 kpl.
2.2. Projekt wykonawczy wielobranżowy - 4 kpl. obejmujący:
a) część architektoniczną;
b) część instalacyjną elektryczną;
c) instalację teleinformatyczną - jako odrębne opracowanie projektowe;
d) linię kabla telefonicznego relacji Centrala telefoniczna - szafa internetowa w budynku Rektoratu - jako odrębne opracowanie projektowe.
2.3. Przedmiary robót z podziałem na branże (dotyczy ppkt. 2.2.) - 4 kpl.
2.4. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - 4 kpl.
2.5. Kosztorysy inwestorskie (dotyczy ppkt. 2.3.) - 4 kpl.
2.6. Wersja elektroniczna (dotyczy poz. 2.2, 2.3, 2.4, 2.5) - 4 szt.
2.7. Złożenie w Wydziale Budownictwa Urzędu Miasta Katowice wniosku o pozwolenie na budowę - jeżeli w ocenie Projektanta zakres prac budowlanych będzie wymagał pozwolenia na budowę lub uzyskanie postanowienia o przyjęciu zgłoszenia o rozpoczęciu robót budowlanych lub złożenie wniosku o zmianę sposobu użytkowania obiektu lub jego części organowi administracji architektoniczno-budowlanej, jeżeli w ocenie Projektanta będzie to zasadne.
Wykonawca przed przystąpieniem do prac projektowych zobowiązany jest do przeprowadzenia inwentaryzacji w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.
3. W projektach należy przewidzieć między innymi:
A. Roboty budowlane
- wyburzenie ścianek działowych;
- wykucie nowych otworów drzwiowych;
- skucia istniejących fartuchów ceramicznych w miejscach po zdemontowanych urządzeniach badawczych;
- wymianę lastrykowych wewnętrznych parapetów podokiennych;
- zamurowanie zbędnych otworów drzwiowych;
- wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej;
- wymianę wykładzin podłogowych (PCV i Dywanowych);
- naprawę i malowanie ścian w pomieszczeniach;
- montaż przesuwnej, otwieranej ścianki działowej w Sali konferencyjnej;
- montaż sufitów podwieszanych w korytarzach.
B. Roboty elektryczne
- szczegółowa inwentaryzacja sieci elektrycznej na odcinku rozdzielnia obiektowa - tablice zasilające piętrowe;
- zinwentaryzowanie nowych elementów nowej instalacji zasilającej nowe centrale wentylacyjne i klimatyzatory podłączone do starych tablic zasilających;
zaprojektować ich przepięcie do nowoprojektowanych tablic piętrowych; - zaprojektowanie linii WLZ-ów w ciągach korytarzowych nad przewidzianymi do wykonania sufitami podwieszonymi;
- zaprojektowanie instalacji elektrycznych w poszczególnych pomieszczeniach;
B.1. Zaprojektowanie dla całego segmentu instalacji komputerowej oraz telefonicznej.
- przy projektowaniu wykorzystać wytyczne użytkowników, co do zagospodarowania poszczególnych pomieszczeń,
- z sekcją informatyczną uzgodnić miejsce wypinania starych przewodów instalacji komputerowych i wpięcie nowych w serwerowni,
- j.w. dla przewodów telefonicznych.
B.2. Zaprojektowanie linii kabla telefonicznego relacji Centrala telefoniczna (budynek Instytut Fizyki, ul Uniwersytecka 4 ) - szafa internetowa w budynku Rektoratu (ul. Bankowa 12).
- przeprowadzić inwentaryzację istniejącej linii kablowej na ww. opisanym odcinku;
- w oparciu o inwentaryzację opisać możliwość wykorzystania istniejących kanałów kablowych, w szczególności:
a) odcinek od studni teletechnicznej zlokalizowanej w chodniku przy narożu budynku (przy głównym wejściu Bankowa 14), wzdłuż tego budynku do studni teletechnicznej zlokalizowanej naprzeciw północnego szczytu budynku Rektoratu, a z tej studzienki po przez przepust pod drogą do studzienki zlokalizowanej w trawniku przy wschodnim narożu północnej ściany szczytowej budynku Rektoratu;
b) możliwości wykorzystania dwóch rur PCV o średnicy 50 mm ułożonych pod nową elewacją i biegnących na pierwsze piętro, gdzie na korytarzu pod stropem wchodzą do budynku.
- zaprojektować linię kabla telefoniczną o pojemności, co najmniej 50 par z uwzględnieniem wniosków wynikających z inwentaryzacji.
4. UWAGA: W dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane (tj. w projekcie budowlanym i wykonawczym, a także przedmiarach robót i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych), Wykonawca nie może wskazywać znaków towarowych, patentów lub pochodzenia chyba, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można jego opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny. W takim przypadku, Wykonawca w dokumentacji musi wskazać parametry, które nie będą naruszały zasady uczciwej konkurencji.
5. Dokumentacja projektowa stanowiąca przedmiot niniejszego zamówienia musi być kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, tj. musi być opracowana należycie, gwarantować uzyskanie pozwolenia na budowę/uzyskanie postanowienia o przyjęciu zgłoszenia robót budowlanych/złożenie wniosku o zmianę sposobu użytkowania obiektu lub jego części (w zależności, która z opcji będzie konieczna) oraz prawidłową wycenę i realizację robót budowlanych. Winna być opracowana w sposób eliminujący ryzyko wystąpienia robót dodatkowych wynikających z jej niekompletności lub nieprawidłowości. Dokumentacja projektowa stanowi najistotniejszy element opisu przedmiotu zamówienia publicznego na roboty budowlane, zatem należy ją opracować zgodnie z zapisami art. 29 i 30 ustawy Pzp oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego.
6. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia) oraz załącznik nr 3 (Wzór umowy) do niniejszej Specyfikacji.
7. Zamawiający informuje, iż umożliwi, na wniosek Wykonawcy, wizję lokalną po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z p. inż. Stefanem Mucha, tel. (32) 359-20-97.
8. Wymagany termin realizacji zamówienia: do 3 miesięcy od daty zawarcia umowy bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, z uzyskaniem postanowienia o przyjęciu zgłoszenia rozpoczęcia robót budowlanych lub z złożeniem wniosku o zmianę sposobu użytkowania obiektu lub jego części (jeżeli będzie to zasadne) lub do 5 miesięcy od daty zawarcia umowy w przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę.
9. Zamówienie może być wykonywane przy udziale podwykonawców. W przypadku korzystania z podwykonawców w ofercie należy wskazać część zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcom (załącznik nr 4 do SIWZ).
10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień uzupełniających.
11. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
12. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
14. Zamawiający nie dopuszcza rozliczeń w walutach obcych.
15. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej.
16. Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów.
17. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
18. Rozliczenia finansowe dokonywane między Zamawiającym, a Wykonawcą dokonywane będą w polskich złotych (PLN).
19. Zamawiający nie ogranicza możliwości ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla Wykonawców, u których ponad 50 % zatrudnionych stanowią osoby niepełnosprawne w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych lub właściwych przepisów państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.22.00.00-6.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 5.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w niniejszym postępowaniu


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1) SIWZ


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że posiada doświadczenie w wykonaniu minimum 1 usługi w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert, a jeśli okres działalności jest krótszy - w tym okresie, polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej dotyczącej budowy lub przebudowy lub rozbudowy obiektu użyteczności publicznej przeznaczonego do pełnienia funkcji w administracji państwowej, wymiaru sprawiedliwości, opieki społecznej i socjalnej, oświaty, nauki lub inny ogólnodostępny budynek do wykonania podobnych funkcji (z wyłączeniem obiektów sportowych, wielkopowierzchniowych obiektów handlowych) o projektowanej powierzchni co najmniej 1 500 m2. Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 SIWZ oraz dokumenty wymienione w rozdziale IV ust. 1 pkt 2 SIWZ. Jeżeli Wykonawca na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia wykaże się realizacją usług, których wartości wyrażone zostaną w walucie innej niż PLN, Zamawiający w celu dokonania oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu dokona przeliczenia wskazanych wartości według średniego kursu NBP z dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1) SIWZ


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż dysponuje lub będzie dysponował osobami posiadającymi prawo wykonywania zawodu oraz uprawnienia budowlane do projektowania (lub inne równoważne uprawnienia dopuszczone np. ustawami, dyrektywami lub umowami międzynarodowymi) w specjalności: 1) konstrukcyjno-budowalnej bez ograniczeń - co najmniej jedna osoba; 2) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń - co najmniej jedna osoba; 3) telekomunikacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wentylacyjnych bez ograniczeń - co najmniej jedna osoba; - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r. Nr 83 poz. 578), lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. UWAGA! Zamawiający dopuszcza łączenie uprawnień, o których mowa w pkt 2-3 powyżej) - tzn. jedna bądź kilka osób może spełniać wymagania z punktów od 2-3 i pełnić w przedmiotowym zamówieniu więcej niż jedną funkcję. Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 oraz dokumenty wymienione w rozdziale IV ust. 1 pkt 3 i 4 SIWZ.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1) SIWZ


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY, USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM

W zakresie potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:

  • inne dokumenty

    Pełnomocnictwo - wymagane jeżeli oferta jest podpisana przez pełnomocnika (z wyłączeniem prokurenta) nawet jeżeli jest on ujawniony w dokumencie rejestrowym, a także w przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia (zgodnie z rozdz. II ust. 6 SIWZ) W razie wątpliwości co do ważności lub zakresu posiadanego pełnomocnictwa Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania potwierdzenia pełnomocnictwa przez Wykonawcę. Forma dokumentu: Oryginał lub czytelna, wyraźna kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian


1. Zmiana treści niniejszej umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych za zgodą obu Stron i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu, skutecznego po podpisaniu przez obie Strony.
2. Zamawiający może wyrazić zgodę na dokonanie istotnych zmian postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w przypadku:
1) konieczności przesunięcia terminów wskazanych w umowie, jeśli konieczność ta nastąpiła na skutek okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy lub wynika z okoliczności leżących po stronie Zamawiającego;
2) zmiany sposobu realizacji zamówienia z samodzielnej realizacji przez Wykonawcę na realizację z udziałem podwykonawców lub zmiany zakresu czynności powierzonych podwykonawcom, z zastrzeżeniem, iż podwykonawcy będą posiadać właściwości niezbędne do realizacji zamówienia;
3) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy;
4) ustawowej zmiany stawek podatkowych (VAT) w okresie obowiązywania umowy, Zamawiający nie dopuszcza możliwości zwiększenia wartości umowy, o której mowa w §7 ust. 1 wzoru umowy;
5) w sytuacji zmiany ceny w przypadku, kiedy zmiana ta będzie korzystna dla Zamawiającego tzn. na cenę niższą - na pisemny wniosek jednej ze Stron


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.us.edu.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, pokój 69.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
06.09.2013 godzina 10:30, miejsce: Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, pokój 69.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Katowice: Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja pomieszczeń budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Bankowej 12


Numer ogłoszenia: 219227 - 2013; data zamieszczenia: 21.10.2013

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 346870 - 2013r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 3592048, faks 32 3592048.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja pomieszczeń budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Bankowej 12.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja pomieszczeń budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Bankowej 12 wraz z uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na budowę - jeżeli będzie to konieczne lub z uzyskaniem postanowienia o przyjęciu zgłoszenia robót budowlanych lub złożeniem wniosku o zmianę sposobu użytkowania obiektu lub jego części organowi administracji architektoniczno - budowlanej (jeżeli będzie to konieczne). 2. Zakres opracowania projektowego obejmuje: 2.1. Projekt budowlany - 4 kpl. 2.2. Projekt wykonawczy wielobranżowy - 4 kpl. obejmujący: a) część architektoniczną; b) część instalacyjną elektryczną; c) instalację teleinformatyczną - jako odrębne opracowanie projektowe; d) linię kabla telefonicznego relacji Centrala telefoniczna - szafa internetowa w budynku Rektoratu - jako odrębne opracowanie projektowe. 2.3. Przedmiary robót z podziałem na branże (dotyczy ppkt. 2.2.) - 4 kpl. 2.4. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - 4 kpl. 2.5. Kosztorysy inwestorskie (dotyczy ppkt. 2.3.) - 4 kpl. 2.6. Wersja elektroniczna (dotyczy poz. 2.2, 2.3, 2.4, 2.5) - 4 szt. 2.7. Złożenie w Wydziale Budownictwa Urzędu Miasta Katowice wniosku o pozwolenie na budowę - jeżeli w ocenie Projektanta zakres prac budowlanych będzie wymagał pozwolenia na budowę lub uzyskanie postanowienia o przyjęciu zgłoszenia o rozpoczęciu robót budowlanych lub złożenie wniosku o zmianę sposobu użytkowania obiektu lub jego części organowi administracji architektoniczno-budowlanej, jeżeli w ocenie Projektanta będzie to zasadne. Wykonawca przed przystąpieniem do prac projektowych zobowiązany jest do przeprowadzenia inwentaryzacji w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia. 3. W projektach należy przewidzieć między innymi: A. Roboty budowlane - wyburzenie ścianek działowych; - wykucie nowych otworów drzwiowych; - skucia istniejących fartuchów ceramicznych w miejscach po zdemontowanych urządzeniach badawczych; - wymianę lastrykowych wewnętrznych parapetów podokiennych; - zamurowanie zbędnych otworów drzwiowych; - wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej; - wymianę wykładzin podłogowych (PCV i Dywanowych); - naprawę i malowanie ścian w pomieszczeniach; - montaż przesuwnej, otwieranej ścianki działowej w Sali konferencyjnej; - montaż sufitów podwieszanych w korytarzach. B. Roboty elektryczne - szczegółowa inwentaryzacja sieci elektrycznej na odcinku rozdzielnia obiektowa - tablice zasilające piętrowe; - zinwentaryzowanie nowych elementów nowej instalacji zasilającej nowe centrale wentylacyjne i klimatyzatory podłączone do starych tablic zasilających; zaprojektować ich przepięcie do nowoprojektowanych tablic piętrowych; - zaprojektowanie linii WLZ-ów w ciągach korytarzowych nad przewidzianymi do wykonania sufitami podwieszonymi; - zaprojektowanie instalacji elektrycznych w poszczególnych pomieszczeniach; B.1. Zaprojektowanie dla całego segmentu instalacji komputerowej oraz telefonicznej. - przy projektowaniu wykorzystać wytyczne użytkowników, co do zagospodarowania poszczególnych pomieszczeń, - z sekcją informatyczną uzgodnić miejsce wypinania starych przewodów instalacji komputerowych i wpięcie nowych w serwerowni, - j.w. dla przewodów telefonicznych. B.2. Zaprojektowanie linii kabla telefonicznego relacji Centrala telefoniczna (budynek Instytut Fizyki, ul Uniwersytecka 4 ) - szafa internetowa w budynku Rektoratu (ul. Bankowa 12). - przeprowadzić inwentaryzację istniejącej linii kablowej na ww. opisanym odcinku; - w oparciu o inwentaryzację opisać możliwość wykorzystania istniejących kanałów kablowych, w szczególności: a) odcinek od studni teletechnicznej zlokalizowanej w chodniku przy narożu budynku (przy głównym wejściu Bankowa 14), wzdłuż tego budynku do studni teletechnicznej zlokalizowanej naprzeciw północnego szczytu budynku Rektoratu, a z tej studzienki po przez przepust pod drogą do studzienki zlokalizowanej w trawniku przy wschodnim narożu północnej ściany szczytowej budynku Rektoratu; b) możliwości wykorzystania dwóch rur PCV o średnicy 50 mm ułożonych pod nową elewacją i biegnących na pierwsze piętro, gdzie na korytarzu pod stropem wchodzą do budynku. - zaprojektować linię kabla telefoniczną o pojemności, co najmniej 50 par z uwzględnieniem wniosków wynikających z inwentaryzacji. 4. UWAGA: W dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane (tj. w projekcie budowlanym i wykonawczym, a także przedmiarach robót i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych), Wykonawca nie może wskazywać znaków towarowych, patentów lub pochodzenia chyba, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można jego opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny. W takim przypadku, Wykonawca w dokumentacji musi wskazać parametry, które nie będą naruszały zasady uczciwej konkurencji. 5. Dokumentacja projektowa stanowiąca przedmiot niniejszego zamówienia musi być kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, tj. musi być opracowana należycie, gwarantować uzyskanie pozwolenia na budowę/uzyskanie postanowienia o przyjęciu zgłoszenia robót budowlanych/złożenie wniosku o zmianę sposobu użytkowania obiektu lub jego części (w zależności, która z opcji będzie konieczna) oraz prawidłową wycenę i realizację robót budowlanych. Winna być opracowana w sposób eliminujący ryzyko wystąpienia robót dodatkowych wynikających z jej niekompletności lub nieprawidłowości. Dokumentacja projektowa stanowi najistotniejszy element opisu przedmiotu zamówienia publicznego na roboty budowlane, zatem należy ją opracować zgodnie z zapisami art. 29 i 30 ustawy Pzp oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego. 6. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia) oraz załącznik nr 3 (Wzór umowy) do niniejszej Specyfikacji. 7. Zamawiający informuje, iż umożliwi, na wniosek Wykonawcy, wizję lokalną po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z p. inż. Stefanem Mucha, tel. (32) 359-20-97. 8. Wymagany termin realizacji zamówienia: do 3 miesięcy od daty zawarcia umowy bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, z uzyskaniem postanowienia o przyjęciu zgłoszenia rozpoczęcia robót budowlanych lub z złożeniem wniosku o zmianę sposobu użytkowania obiektu lub jego części (jeżeli będzie to zasadne) lub do 5 miesięcy od daty zawarcia umowy w przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. 9. Zamówienie może być wykonywane przy udziale podwykonawców. W przypadku korzystania z podwykonawców w ofercie należy wskazać część zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcom (załącznik nr 4 do SIWZ). 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień uzupełniających. 11. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 12. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 14. Zamawiający nie dopuszcza rozliczeń w walutach obcych. 15. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej. 16. Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów. 17. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 18. Rozliczenia finansowe dokonywane między Zamawiającym, a Wykonawcą dokonywane będą w polskich złotych (PLN). 19. Zamawiający nie ogranicza możliwości ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla Wykonawców, u których ponad 50 % zatrudnionych stanowią osoby niepełnosprawne w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych lub właściwych przepisów państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.22.00.00-6.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
16.10.2013.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
16.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
4.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Lispki i Wujek Sp. z o.o., {Dane ukryte}, 90-562 Łódź, kraj/woj. łódzkie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 50000,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    39360,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    34440,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    261250,00


  • Waluta:
    PLN.

Adres: Bankowa 12, 40-007 Katowice
woj. śląskie
Dane kontaktowe: email: dzp@us.edu.pl
tel: 032 359 13 34
fax: -
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-09-05
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 34687020130
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-08-27
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 5 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.us.edu.pl
Informacja dostępna pod: Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, pokój 69
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja pomieszczeń budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Bankowej 12 Lispki i Wujek Sp. z o.o.
Łódź
2013-10-21 39 360,00