TI Tytuł Polska-Oświęcim: Usuwanie i obróbka odpadów
ND Nr dokumentu 34433-2014
PD Data publikacji 31/01/2014
OJ Dz.U. S 22
TW Miejscowość OŚWIĘCIM
AU Nazwa instytucji Gmina Oświęcim
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 29/01/2014
DT Termin 11/03/2014
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 63120000 - Usługi składowania i magazynowania
90510000 - Usuwanie i obróbka odpadów
OC Pierwotny kod CPV 63120000 - Usługi składowania i magazynowania
90510000 - Usuwanie i obróbka odpadów
RC Kod NUTS PL216
IA Adres internetowy (URL) www.oswiecim-gmina.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

31/01/2014    S22    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Oświęcim: Usuwanie i obróbka odpadów

2014/S 022-034433

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Oświęcim
ul. Zamkowa 12
Osoba do kontaktów: Agata Grzebinoga
32-600 Oświęcim
POLSKA
Tel.: +48 338449533
E-mail: zp@oswiecim-gmina.pl
Faks: +48 338449510

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.oswiecim-gmina.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy z terenu gminy Oświęcim w okresie od 1 maja 2014 r. do 31 grudnia 2014 r.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi

Kod NUTS PL216

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiot zamówienia obejmuje usługę:
1.1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy Oświęcim, w okresie od dnia 1 maja 2014r. do 31 grudnia 2014r.
1.2. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym, w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów,
1.3. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych,
1.4. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych.
1.5. Szacunkowa liczba budynków mieszkalnych, z których będą odbierane odpady komunalne wynosi 4717, z czego 2 budynki to budynki wielolokalowe (tzw. bloki).
Ostateczna ilość nieruchomości zamieszkałych, objętych gminnym system gospodarowania odpadami, zostanie przekazana wybranemu w drodze zamówienia publicznego Wykonawcy, najpóźniej w dniu podpisania umowy.
1.6. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych, którą Zamawiający przewiduje do odebrania od właścicieli nieruchomości, w okresie realizacji usługi do 1 927 Mg, w tym do 1 500 Mg zmieszanych odpadów komunalnych. Wykaz odpadów stanowi Załącznik Nr 1 do SIWZ.
1.7. W przypadku gdy ilość odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych przekroczy ilości szacunkowe, Zamawiający może udzielić Wykonawcy zamówienia uzupełniającego, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych.
1.8. Wykonawca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości jest obowiązany do:
a) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 7 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. o odpadach,
b) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.
1.9. Wykonawca zobowiązany jest do postąpienia z odpadami tzw. „problematycznymi” tj. zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych oraz odpadami remontowo-budowlanymi, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
1.10. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru u źródła i zagospodarowania odpadów komunalnych, przekazanych przez właścicieli nieruchomości, według podziału na następujące frakcje:
a) zmieszane odpady komunalne,
b) papier, tektura i opakowania wielomateriałowe,
c) szkło,
d) metale,
e) tworzywa sztuczne,
f) odpady ulegające biodegradacji,
g) odpady wielkogabarytowe,
h) odpady remontowo-budowlane,
i) odpady tzw. „problematyczne” tj. zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych.
1.11. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru każdej ilości odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości w pojemnikach lub workach, zgodnie z uchwałą Nr XXXIV/246/12 Rady Gminy Oświęcim z dnia 12 grudnia 2012r. w sprawie przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Oświęcim, które gromadzone są w następujący sposób:
a) odpady komunalne zmieszane – pojemniki od 110l do 10m3, przystosowanych do obsługi przez specjalistyczne środki transportu,
b) odpady zbierane selektywnie: tworzywa sztuczne, metale, szkło, papier, tektura i odpady wielomateriałowe oraz odpady ulegające biodegradacji:
- w zabudowie wielorodzinnej- co najmniej 1,5m3 na każdą frakcję, chyba że z przyczyn technicznych (wynikających ze sposobu zabudowy), nieruchomość musi zostać wyposażona w pojemniki o mniejszej pojemności lub worki na te odpady,
- w zabudowie jednorodzinnej - worki polietylenowe PE-HD o pojemności od 50l do 120l.
1.12. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć nieruchomości w pojemniki oraz worki według następujących zasad:
a) w zabudowie jednorodzinnej:
- na odpady zbierane selektywnie - worki z folii LDPE lub HDPE o pojemności od 50l do 120l z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne, metale, szkło, papier, tektura i odpady wielomateriałowe oraz odpady ulegające biodegradacji. Worki należy dostarczać właścicielom nieruchomości raz w miesiącu. W przypadku większego zapotrzebowania na danej nieruchomości Wykonawca dostarczy niezbędną ilość worków.
b) w zabudowie wielorodzinnej:
- na odpady zbierane selektywnie - pojemniki o pojemności minimum 1,5m3, gdy z przyczyn technicznych (wynikających ze sposobu zabudowy) nie jest możliwe umieszczenie tych pojemników na nieruchomości, pojemniki o pojemności mniejszej lub worki.
1.13. Pojemniki oraz worki, określone w pkt 1.12, powinny posiadać informację w formie graficznej lub tekstowej o przeznaczeniu i sposobie użytkowania oraz inny kolor w zależności od frakcji gromadzonych w nim odpadów komunalnych do selektywnej zbiórki odpadów:
a) białe - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia szkła bezbarwnego,
b) zielone - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia szkła kolorowego,
c) żółte - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych,
d) czerwone - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia metalu,
e) niebieskie - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia makulatury,
f) brązowe – w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia odpadów zielonych.
1.14. Zamawiający przekaże Wykonawcy, nie później niż 3 dni od momentu podpisania umowy, wykaz nieruchomości, które należy wyposażyć w pojemniki lub worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
1.15. Zamawiający będzie aktualizował przekazany wykaz nieruchomości w cyklach siedmiodniowych, w terminie ustalonym z Wykonawcą. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania właścicielom tych nieruchomości, harmonogramów odbioru odpadów, a w przypadku nieruchomości, gdzie zadeklarowany został selektywny sposób gospodarowania odpadami komunalnymi, instrukcję „Jak segregować odpady” oraz komplet worków do selektywnej zbiórki odpadów, w terminie do 3 dni roboczych od daty otrzymania aktualizacji wykazu nieruchomości.
1.16. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia właściciela nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy, w komplet worków do selektywnej zbiórki odpadów, nie później niż na 7 dni przed dniem rozpoczęcia świadczenia usługi.
1.17. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia, w miesiącu październiku, właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, w 4szt. worków o pojemności 120l do selektywnej zbiórki odpadów zielonych (biodegradowalnych) z atestem.
1.18. Na telefoniczne zgłoszenie mieszkańca, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć worki do selektywnej zbiórki odpadów, w terminie do trzech dni roboczych. W zestawieniu miesięcznym Wykonawca zobowiązany jest do wskazania nieruchomości, którym dostarczono ponadplanową ilość worków do selektywnej zbiórki odpadów.
1.19. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów komunalnych, gromadzonych na terenie nieruchomości zamieszkałych, z częstotliwością określoną w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Oświęcim:
a) odpady zmieszane – 2 razy w miesiącu, zarówno w zabudowie jedno- jak i wielorodzinnej,
b) odpady zbierane selektywnie – 1 raz na miesiąc, zarówno w zabudowie jedno- jak i wielorodzinnej,
c) odpady wielkogabarytowe – 1 raz w roku, w miesiącu październiku,
d) odpady zielone (biodegradowalne) - w listopadzie – 1 raz w roku,
e) odpady remontowo-budowlane – z zabudowy jedno- jak i wielorodzinnej, na zgłoszenie właściciela nieruchomości do firmy świadczącej usługę w zakresie odbioru odpadów komunalnych, na nie mniej niż 7 dni przed terminem planowanego oddania odpadów, - przy czym odbiór odbędzie odbywał się wyłącznie w miesiącu październiku - 1 raz w roku,
f) odpady problematyczne (zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych) - 1 raz w roku, w miesiącu październiku.
1.20. Wykonawca zobowiązany jest do zbierania telefonicznych zgłoszeń mieszkańców, którzy chcą oddać odpady wielkogabarytowe.
1.21. Wykonawca zobowiązany jest do zbierania telefonicznych zgłoszeń mieszkańców, którzy chcą oddać odpady remontowo-budowlane. Wykonawca zobowiązany jest na zgłoszenie właściciela nieruchomości wyposażyć go w worki typu big-bag do gromadzenia odpadów remontowo-budowlanych, a następnie w miesiącu październiku odebrać przygotowane do odbioru odpady.
1.22. Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania systemem objazdowym, odbioru u źródła i przekazania do zagospodarowania odpadów wielkogabarytowych, pochodzących z terenu nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy.
1.23. Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania, poprzez mobilny punkt zbiórki odpadów, odbioru i przekazania do przetwarzania odpadów według podziału na następujące frakcje:
a) zużyte baterie i akumulatory,
b) przeterminowane lekarstwa,
c) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
d) zużyte opony,
e) inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych.
Mobilne punkty zbiórki należy organizować na terenie parkingów, placów lub w innych miejscach łatwo dostępnych tak, aby nie utrudnić korzystania z tych miejsc.
1.24. Wykonawca zobowiązany jest odbierać odpady komunalne zgodnie ze szczegółowym harmonogramem zatwierdzonym przez zamawiającego. Projekt harmonogramu opracuje Wykonawca i przedłoży zamawiającemu do zatwierdzenia, przynajmniej na 28 dni przed dniem rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy. Projekt harmonogramu musi uwzględniać terminy odbioru odpadów z okresu poprzedzającego okres świadczenia usługi, tak by nie powodować nadmiernych odstępów w odbiorze odpadów. Harmonogram musi uwzględniać odbiór wszystkich rodzajów odpadów, będących przedmiotem usługi, w tym również terminy działania punktów mobilnych i objazdowych. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia harmonogramu odbioru odpadów w postaci kalendarzy i dostarczenia ich do każdej wskazanej przez zamawiającego nieruchomości, nie później niż na 7 dni przed dniem rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy. Dodatkowo w terminie tym Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia do każdej wskazanej przez zamawiającego nieruchomości, nie później niż na 7 dni przed dniem rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy, instrukcji „Jak segregować odpady”.
1.25. Wykonawca zobowiązany jest opracować instrukcję „Jak segregować odpady”, biorąc pod uwagę regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Oświęcim, którą następnie przekaże zamawiającemu do zatwierdzenia. Zatwierdzoną instrukcję, wraz z harmonogramami odbioru odpadów, Wykonawca dostarczy do każdej wskazanej przez zamawiającego nieruchomości, w terminach określonych w pkt 1.24.
1.26. W przypadku jakichkolwiek zmian w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych w trakcie trwania umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu projekt ze zmianami co najmniej na miesiąc przed planowanym terminem wprowadzenia zmian w harmonogramie. Każda zmiana harmonogramu wymaga akceptacji Zamawiającego.
1.27. Wykonawca dostarczy do wszystkich nieruchomości zamieszkałych harmonogramy odbioru odpadów komunalnych, w terminie do 7 dni przed wprowadzeniem zaakceptowanych zmian.
1.28. Wykonawca jest zobowiązany odbierać odpady komunalne od poniedziałku do soboty, w godzinach od 6:00 do 18:00.
1.29. Wykonawca zobowiązany jest do porządkowania terenu zanieczyszczonego odpadami wysypanymi z pojemników, kontenerów, worków i pojazdów w trakcie realizacji usługi odbioru.
1.30. Odbiór odpadów wymienionych w pkt 1.24 ma się odbywać bezpośrednio sprzed posesji. Usługa obejmuje zapewnienie przez Wykonawcę dojazdu do punktów trudno dostępnych (szczególnie zimą i w okresie wzmożonych opadów deszczu lub śniegu) poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwiają odbiór odpadów z punktów adresowych o problematycznej lokalizacji. W związku z tym zobowiązuje się Wykonawcę do zapoznania się z topografią terenu gminy Oświęcim.
1.31. Przez cały okres trwania Umowy Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu raporty miesięczne, w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu rozliczeniowym, zawierające informacje o:
a) rodzaju i ilości odebranych odpadów komunalnych (w tym ilości i pojemności pojemników z odpadami zmieszanymi oraz ilość worków z poszczególnymi selektywnie odebranymi frakcjami) zebranych z wyszczególnionych nieruchomości zamieszkałych w poszczególnych sołectwach,
b) adresach nieruchomości, z których właściciele nie oddali odpadów komunalnych,
c) adresach nieruchomości, które pomimo złożonej deklaracji o selektywnym sposobie gospodarowania odpadami, nie wywiązują się z zadeklarowanego obowiązku, wraz z dokumentacją umożliwiającą identyfikację danej nieruchomości,
d) ilości i rodzaju odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych, przeterminowanych leków, opon, chemikaliów, baterii i akumulatorów samochodowych itp. (w Mg lub kg z podziałem na frakcje) odebranych podczas objazdowej zbiórki w poszczególnych sołectwach,
e) ilości i rodzaju odpadów remontowo-budowlanych odebranych w poszczególnych sołectwach.
1.32. Przez cały okres trwania Umowy Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu sprawozdania kwartalne, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U. z 2012r. poz. 391 z późniejszymi zmianami) oraz przepisami szczególnymi. Dodatkowo, Wykonawca przekaże takie sprawozdanie w formie elektronicznej w formacie wskazanym przez Zamawiającego.
1.33. Wykonawca zobowiązany jest do zapisywania w sposób umożliwiający odczyt oraz przechowywanie w siedzibie Wykonawcy, przez okres obowiązywania umowy i 6 miesięcy po jej zakończeniu danych pochodzących z systemu pozycjonowania satelitarnego umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i systemu czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku pojazdów. Wykonawca powinien posiadać odpowiedni program umożliwiający odczyt, prezentację oraz analizę przechowywanych danych, które muszą być udostępnianie na każde żądanie Zamawiającego.
2. Na potwierdzenie dysponowania uprawnieniami do wykonywania określonej działalności Wykonawcy ubiegający się zamówienie przedłożą:
2.1. oświadczenie o wpisie do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, wydane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. z 2013r. Dz. U. poz. 1399 z późniejszymi zmianami),
2.2. zezwolenie na transport odpadów, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, wydane zgodnie z zapisami ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001r. (tekst jednolity z 2010r. Dz.U. Nr 185 poz. 1243 z późniejszymi zmianami) lub wpis do rejestru, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. (Dz.U. z 2013 poz.21 z późniejszymi zmianami) o odpadach.
2.3. zaświadczenie o wpisie do rejestru podmiotów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, prowadzonym przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska,
2.4. dokument potwierdzający gotowość przyjęcia przez RIPOK odpadów z terenu Gminy Oświęcim, w okresie od 1 maja 2014r. do 31 grudnia 2014r.
3. Na potwierdzenie posiadania wiedzy i doświadczenia niezbędnego do prawidłowej realizacji zamówienia:
3.1. Wykonawcy wykażą, że posiadają doświadczenie wyrażające się wykonaniem w ciągu ostatnich 3 lat, licząc od dnia składania ofert, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, usługi lub usług polegających na odbieraniu odpadów komunalnych w łącznej ilości nie mniejszej niż 5 500 Mg, z zastrzeżeniem, że udział niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych nie może być mniejszy niż 5000 Mg.
4. Na potwierdzenie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym Wykonawcy wykażą, że dysponują:
4.1. co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z pojemników o pojemności od 110l i większe,
4.2. co najmniej jedną śmieciarką małogabarytową przystosowana do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym dojeździe,
4.3. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
4.4. co najmniej 1 pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej,
4.5. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbioru odpadów wielkogabarytowych,
4.6. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbioru odpadów remontowo-budowlanych, gromadzonych w workach typu BIG-BAG,
4.7. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do zbiórki odpadów niebezpiecznych tzw. mobilnym punktem zbiórki odpadów,
4.8. bazą magazynowo- transportową, usytuowaną i wyposażoną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
5. Warunki rozliczenia zadania:
5.1. fakturowanie za wykonane usługi będzie się odbywało za każdy miesiąc kalendarzowy z dołu,
5.2. faktura powinna zawierać ilość i rodzaj odpadu oraz cenę jednostkową jego odbioru i zagospodarowania. Podstawą do wystawienia faktury za wykonane usługi, będzie uprzednie rozliczenie ilości odebranych odpadów,
5.3. rozliczenie wykonanej usługi będzie następować w okresach miesięcznych, na podstawie zestawienia obejmującego wyszczególnione kopie kart przekazania odpadów.
5.4. należność za usługę płatna będzie w terminie do 30 dni od dnia otrzymania faktury.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90510000, 63120000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
II.2.3)Informacje o wznowieniach
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.5.2014. Zakończenie 31.12.2014

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1.Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 14 000,00 PLN (słownie: czternaście tysięcy 00/100 PLN).
2.Wadium należy wnieść w terminie do dnia 11.3.2014 do godz. 10:00.
3.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Oświęcimiu 73 8110 1023 2003 0310 7884 0007;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d)gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z dnia 2007r. nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
3.Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4.Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
5.Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
6. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
7. Dokumenty dotyczące przynależności do grupy kapitałowej -
Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacja o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej
8. Potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje.
1/ oświadczenie o wpisie do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, wydane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późniejszymi zmianami),
2/ zezwolenie na transport odpadów, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, wydane zgodnie z zapisami ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001r. (tekst jednolity z 2010r. Dz.U. Nr 185 poz. 1243 z późniejszymi zmianami) lub wpis do rejestru, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. (Dz.U. z 2013 poz.21) o odpadach.
3/ zaświadczenie o wpisie do rejestru podmiotów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, prowadzonym przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.
4/ oświadczenie /dokument potwierdzający gotowość przyjęcia przez RIPOK odpadów z terenu Gminy Oświęcim, w okresie od 1 stycznia 2014r. do 31 grudnia 2015 r.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia i wykażą że posiadają doświadczenie wyrażające się wykonaniem w ciągu ostatnich 3 lat, licząc od dnia składania ofert, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, usługi lub usług polegających na odbieraniu odpadów komunalnych w łącznej ilości nie mniejszej niż 5 500 Mg, z zastrzeżeniem, że udział niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych nie może być mniejszy niż 5000 Mg.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym tj.
1/ co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z pojemników o pojemności od 110l i większe,
2/ co najmniej jedną śmieciarką małogabarytową przystosowana do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym dojeździe,
3/ co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
4/ co najmniej 1 pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej,
5/ co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbioru odpadów wielkogabarytowych,
6/ co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbioru odpadów remontowo-budowlanych, gromadzonych w workach typu BIG-BAG,
7/ co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do zbiórki odpadów niebezpiecznych tzw. mobilnym punktem zbiórki odpadów,
8/ bazą magazynowo- transportową, usytuowaną i wyposażoną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
WI.2712.1.2014.GK
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
11.3.2014 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 11.3.2014 - 10:15

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
29.1.2014
TI Tytuł Polska-Oświęcim: Usuwanie i obróbka odpadów
ND Nr dokumentu 37915-2014
PD Data publikacji 04/02/2014
OJ Dz.U. S 24
TW Miejscowość OŚWIĘCIM
AU Nazwa instytucji Gmina Oświęcim
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 30/01/2014
DT Termin 11/03/2014
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 63120000 - Usługi składowania i magazynowania
90510000 - Usuwanie i obróbka odpadów
OC Pierwotny kod CPV 63120000 - Usługi składowania i magazynowania
90510000 - Usuwanie i obróbka odpadów
RC Kod NUTS PL216

04/02/2014    S24    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Oświęcim: Usuwanie i obróbka odpadów

2014/S 024-037915

Gmina Oświęcim, ul. Zamkowa 12, Osoba do kontaktów: Agata Grzebinoga, Oświęcim32-600, POLSKA. Tel.: +48 338449533. Faks: +48 338449510. E-mail: zp@oswiecim-gmina.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 31.1.2014, 2014/S 22-034433)

Przedmiot zamówienia:
CPV:90510000, 63120000

Usuwanie i obróbka odpadów

Usługi składowania i magazynowania

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Przedmiot zamówienia obejmuje usługę:

1.1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy Oświęcim, w okresie od dnia 1 maja 2014r. do 31 grudnia 2014r.

1.2. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym, w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów,

1.3. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych,

1.4. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych.

1.5. Szacunkowa liczba budynków mieszkalnych, z których będą odbierane odpady komunalne wynosi 4717, z czego 2 budynki to budynki wielolokalowe (tzw. bloki).

Ostateczna ilość nieruchomości zamieszkałych, objętych gminnym system gospodarowania odpadami, zostanie przekazana wybranemu w drodze zamówienia publicznego Wykonawcy, najpóźniej w dniu podpisania umowy.

1.6. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych, którą Zamawiający przewiduje do odebrania od właścicieli nieruchomości, w okresie realizacji usługi do 1 927 Mg, w tym do 1 500 Mg zmieszanych odpadów komunalnych. Wykaz odpadów stanowi Załącznik Nr 1 do SIWZ.

1.7. W przypadku gdy ilość odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych przekroczy ilości szacunkowe, Zamawiający może udzielić Wykonawcy zamówienia uzupełniającego, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych.

1.8. Wykonawca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości jest obowiązany do:

a) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 7 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. o odpadach,

b) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.

1.9. Wykonawca zobowiązany jest do postąpienia z odpadami tzw. „problematycznymi” tj. zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych oraz odpadami remontowo-budowlanymi, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

1.10. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru u źródła i zagospodarowania odpadów komunalnych, przekazanych przez właścicieli nieruchomości, według podziału na następujące frakcje:

a) zmieszane odpady komunalne,

b) papier, tektura i opakowania wielomateriałowe,

c) szkło,

d) metale,

e) tworzywa sztuczne,

f) odpady ulegające biodegradacji,

g) odpady wielkogabarytowe,

h) odpady remontowo-budowlane,

i) odpady tzw. „problematyczne” tj. zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych.

1.11. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru każdej ilości odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości w pojemnikach lub workach, zgodnie z uchwałą Nr XXXIV/246/12 Rady Gminy Oświęcim z dnia 12 grudnia 2012r. w sprawie przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Oświęcim, które gromadzone są w następujący sposób:

a) odpady komunalne zmieszane – pojemniki od 110l do 10m3, przystosowanych do obsługi przez specjalistyczne środki transportu,

b) odpady zbierane selektywnie: tworzywa sztuczne, metale, szkło, papier, tektura i odpady wielomateriałowe oraz odpady ulegające biodegradacji:

— w zabudowie wielorodzinnej- co najmniej 1,5m3 na każdą frakcję, chyba że z przyczyn technicznych (wynikających ze sposobu zabudowy), nieruchomość musi zostać wyposażona w pojemniki o mniejszej pojemności lub worki na te odpady,

— w zabudowie jednorodzinnej - worki polietylenowe PE-HD o pojemności od 50l do 120l.

1.12. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć nieruchomości w pojemniki oraz worki według następujących zasad:

a) w zabudowie jednorodzinnej:

— na odpady zbierane selektywnie - worki z folii LDPE lub HDPE o pojemności od 50l do 120l z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne, metale, szkło, papier, tektura i odpady wielomateriałowe oraz odpady ulegające biodegradacji. Worki należy dostarczać właścicielom nieruchomości raz w miesiącu. W przypadku większego zapotrzebowania na danej nieruchomości Wykonawca dostarczy niezbędną ilość worków.

b) w zabudowie wielorodzinnej:

- na odpady zbierane selektywnie - pojemniki o pojemności minimum 1,5m3, gdy z przyczyn technicznych (wynikających ze sposobu zabudowy) nie jest możliwe umieszczenie tych pojemników na nieruchomości, pojemniki o pojemności mniejszej lub worki.

1.13. Pojemniki oraz worki, określone w pkt 1.12, powinny posiadać informację w formie graficznej lub tekstowej o przeznaczeniu i sposobie użytkowania oraz inny kolor w zależności od frakcji gromadzonych w nim odpadów komunalnych do selektywnej zbiórki odpadów:

a) białe - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia szkła bezbarwnego,

b) zielone - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia szkła kolorowego,

c) żółte - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych,

d) czerwone - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia metalu,

e) niebieskie - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia makulatury,

f) brązowe – w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia odpadów zielonych.

1.14. Zamawiający przekaże Wykonawcy, nie później niż 3 dni od momentu podpisania umowy, wykaz nieruchomości, które należy wyposażyć w pojemniki lub worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

1.15. Zamawiający będzie aktualizował przekazany wykaz nieruchomości w cyklach siedmiodniowych, w terminie ustalonym z Wykonawcą. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania właścicielom tych nieruchomości, harmonogramów odbioru odpadów, a w przypadku nieruchomości, gdzie zadeklarowany został selektywny sposób gospodarowania odpadami komunalnymi, instrukcję „Jak segregować odpady” oraz komplet worków do selektywnej zbiórki odpadów, w terminie do 3 dni roboczych od daty otrzymania aktualizacji wykazu nieruchomości.

1.16. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia właściciela nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy, w komplet worków do selektywnej zbiórki odpadów, nie później niż na 7 dni przed dniem rozpoczęcia świadczenia usługi.

1.17. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia, w miesiącu październiku, właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, w 4szt. worków o pojemności 120l do selektywnej zbiórki odpadów zielonych (biodegradowalnych) z atestem.

1.18. Na telefoniczne zgłoszenie mieszkańca, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć worki do selektywnej zbiórki odpadów, w terminie do trzech dni roboczych. W zestawieniu miesięcznym Wykonawca zobowiązany jest do wskazania nieruchomości, którym dostarczono ponadplanową ilość worków do selektywnej zbiórki odpadów.

1.19. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów komunalnych, gromadzonych na terenie nieruchomości zamieszkałych, z częstotliwością określoną w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Oświęcim:

a) odpady zmieszane – 2 razy w miesiącu, zarówno w zabudowie jedno- jak i wielorodzinnej,

b) odpady zbierane selektywnie – 1 raz na miesiąc, zarówno w zabudowie jedno- jak i wielorodzinnej,

c) odpady wielkogabarytowe – 1 raz w roku, w miesiącu październiku,

d) odpady zielone (biodegradowalne) - w listopadzie – 1 raz w roku,

e) odpady remontowo-budowlane – z zabudowy jedno- jak i wielorodzinnej, na zgłoszenie właściciela nieruchomości do firmy świadczącej usługę w zakresie odbioru odpadów komunalnych, na nie mniej niż 7 dni przed terminem planowanego oddania odpadów, - przy czym odbiór odbędzie odbywał się wyłącznie w miesiącu październiku - 1 raz w roku,

f) odpady problematyczne (zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych) - 1 raz w roku, w miesiącu październiku.

1.20. Wykonawca zobowiązany jest do zbierania telefonicznych zgłoszeń mieszkańców, którzy chcą oddać odpady wielkogabarytowe.

1.21. Wykonawca zobowiązany jest do zbierania telefonicznych zgłoszeń mieszkańców, którzy chcą oddać odpady remontowo-budowlane. Wykonawca zobowiązany jest na zgłoszenie właściciela nieruchomości wyposażyć go w worki typu big-bag do gromadzenia odpadów remontowo-budowlanych, a następnie w miesiącu październiku odebrać przygotowane do odbioru odpady.

1.22. Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania systemem objazdowym, odbioru u źródła i przekazania do zagospodarowania odpadów wielkogabarytowych, pochodzących z terenu nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy.

1.23. Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania, poprzez mobilny punkt zbiórki odpadów, odbioru i przekazania do przetwarzania odpadów według podziału na następujące frakcje:

a) zużyte baterie i akumulatory,

b) przeterminowane lekarstwa,

c) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,

d) zużyte opony,

e) inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych.

Mobilne punkty zbiórki należy organizować na terenie parkingów, placów lub w innych miejscach łatwo dostępnych tak, aby nie utrudnić korzystania z tych miejsc.

1.24. Wykonawca zobowiązany jest odbierać odpady komunalne zgodnie ze szczegółowym harmonogramem zatwierdzonym przez zamawiającego. Projekt harmonogramu opracuje Wykonawca i przedłoży zamawiającemu do zatwierdzenia, przynajmniej na 28 dni przed dniem rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy. Projekt harmonogramu musi uwzględniać terminy odbioru odpadów z okresu poprzedzającego okres świadczenia usługi, tak by nie powodować nadmiernych odstępów w odbiorze odpadów. Harmonogram musi uwzględniać odbiór wszystkich rodzajów odpadów, będących przedmiotem usługi, w tym również terminy działania punktów mobilnych i objazdowych. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia harmonogramu odbioru odpadów w postaci kalendarzy i dostarczenia ich do każdej wskazanej przez zamawiającego nieruchomości, nie później niż na 7 dni przed dniem rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy. Dodatkowo w terminie tym Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia do każdej wskazanej przez zamawiającego nieruchomości, nie później niż na 7 dni przed dniem rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy, instrukcji „Jak segregować odpady”.

1.25. Wykonawca zobowiązany jest opracować instrukcję „Jak segregować odpady”, biorąc pod uwagę regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Oświęcim, którą następnie przekaże zamawiającemu do zatwierdzenia. Zatwierdzoną instrukcję, wraz z harmonogramami odbioru odpadów, Wykonawca dostarczy do każdej wskazanej przez zamawiającego nieruchomości, w terminach określonych w pkt 1.24.

1.26. W przypadku jakichkolwiek zmian w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych w trakcie trwania umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu projekt ze zmianami co najmniej na miesiąc przed planowanym terminem wprowadzenia zmian w harmonogramie. Każda zmiana harmonogramu wymaga akceptacji Zamawiającego.

1.27. Wykonawca dostarczy do wszystkich nieruchomości zamieszkałych harmonogramy odbioru odpadów komunalnych, w terminie do 7 dni przed wprowadzeniem zaakceptowanych zmian.

1.28. Wykonawca jest zobowiązany odbierać odpady komunalne od poniedziałku do soboty, w godzinach od 6:00 do 18:00.

1.29. Wykonawca zobowiązany jest do porządkowania terenu zanieczyszczonego odpadami wysypanymi z pojemników, kontenerów, worków i pojazdów w trakcie realizacji usługi odbioru.

1.30. Odbiór odpadów wymienionych w pkt 1.24 ma się odbywać bezpośrednio sprzed posesji. Usługa obejmuje zapewnienie przez Wykonawcę dojazdu do punktów trudno dostępnych (szczególnie zimą i w okresie wzmożonych opadów deszczu lub śniegu) poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwiają odbiór odpadów z punktów adresowych o problematycznej lokalizacji. W związku z tym zobowiązuje się Wykonawcę do zapoznania się z topografią terenu gminy Oświęcim.

1.31. Przez cały okres trwania Umowy Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu raporty miesięczne, w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu rozliczeniowym, zawierające informacje o:

a) rodzaju i ilości odebranych odpadów komunalnych (w tym ilości i pojemności pojemników z odpadami zmieszanymi oraz ilość worków z poszczególnymi selektywnie odebranymi frakcjami) zebranych z wyszczególnionych nieruchomości zamieszkałych w poszczególnych sołectwach,

b) adresach nieruchomości, z których właściciele nie oddali odpadów komunalnych,

c) adresach nieruchomości, które pomimo złożonej deklaracji o selektywnym sposobie gospodarowania odpadami, nie wywiązują się z zadeklarowanego obowiązku, wraz z dokumentacją umożliwiającą identyfikację danej nieruchomości,

d) ilości i rodzaju odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych, przeterminowanych leków, opon, chemikaliów, baterii i akumulatorów samochodowych itp. (w Mg lub kg z podziałem na frakcje) odebranych podczas objazdowej zbiórki w poszczególnych sołectwach,

e) ilości i rodzaju odpadów remontowo-budowlanych odebranych w poszczególnych sołectwach.

1.32. Przez cały okres trwania Umowy Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu sprawozdania kwartalne, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U. z 2012r. poz. 391 z późniejszymi zmianami) oraz przepisami szczególnymi. Dodatkowo, Wykonawca przekaże takie sprawozdanie w formie elektronicznej w formacie wskazanym przez Zamawiającego.

1.33. Wykonawca zobowiązany jest do zapisywania w sposób umożliwiający odczyt oraz przechowywanie w siedzibie Wykonawcy, przez okres obowiązywania umowy i 6 miesięcy po jej zakończeniu danych pochodzących z systemu pozycjonowania satelitarnego umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i systemu czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku pojazdów. Wykonawca powinien posiadać odpowiedni program umożliwiający odczyt, prezentację oraz analizę przechowywanych danych, które muszą być udostępnianie na każde żądanie Zamawiającego.

2. Na potwierdzenie dysponowania uprawnieniami do wykonywania określonej działalności Wykonawcy ubiegający się zamówienie przedłożą:

2.1. oświadczenie o wpisie do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, wydane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. z 2013r. Dz. U. poz. 1399 z późniejszymi zmianami),

2.2. zezwolenie na transport odpadów, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, wydane zgodnie z zapisami ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001r. (tekst jednolity z 2010r. Dz.U. Nr 185 poz. 1243 z późniejszymi zmianami) lub wpis do rejestru, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. (Dz.U. z 2013 poz.21 z późniejszymi zmianami) o odpadach.

2.3. zaświadczenie o wpisie do rejestru podmiotów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, prowadzonym przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska,

2.4. dokument potwierdzający gotowość przyjęcia przez RIPOK odpadów z terenu Gminy Oświęcim, w okresie od 1 maja 2014r. do 31 grudnia 2014r.

3. Na potwierdzenie posiadania wiedzy i doświadczenia niezbędnego do prawidłowej realizacji zamówienia:

3.1. Wykonawcy wykażą, że posiadają doświadczenie wyrażające się wykonaniem w ciągu ostatnich 3 lat, licząc od dnia składania ofert, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, usługi lub usług polegających na odbieraniu odpadów komunalnych w łącznej ilości nie mniejszej niż 5 500 Mg, z zastrzeżeniem, że udział niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych nie może być mniejszy niż 5000 Mg.

4. Na potwierdzenie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym Wykonawcy wykażą, że dysponują:

4.1. co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z pojemników o pojemności od 110l i większe,

4.2. co najmniej jedną śmieciarką małogabarytową przystosowana do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym dojeździe,

4.3. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,

4.4. co najmniej 1 pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej,

4.5. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbioru odpadów wielkogabarytowych,

4.6. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbioru odpadów remontowo-budowlanych, gromadzonych w workach typu BIG-BAG,

4.7. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do zbiórki odpadów niebezpiecznych tzw. mobilnym punktem zbiórki odpadów,

4.8. bazą magazynowo- transportową, usytuowaną i wyposażoną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.

5. Warunki rozliczenia zadania:

5.1. fakturowanie za wykonane usługi będzie się odbywało za każdy miesiąc kalendarzowy z dołu,

5.2. faktura powinna zawierać ilość i rodzaj odpadu oraz cenę jednostkową jego odbioru i zagospodarowania. Podstawą do wystawienia faktury za wykonane usługi, będzie uprzednie rozliczenie ilości odebranych odpadów,

5.3. rozliczenie wykonanej usługi będzie następować w okresach miesięcznych, na podstawie zestawienia obejmującego wyszczególnione kopie kart przekazania odpadów.

5.4. należność za usługę płatna będzie w terminie do 30 dni od dnia otrzymania faktury.

III.2.3 Kwalifikacje techniczne:

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia i wykażą że posiadają doświadczenie wyrażające się wykonaniem w ciągu ostatnich 3 lat, licząc od dnia składania ofert, a w przypadku gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie usługi lub usług polegających na odbieraniu odpadów komunalnych w łącznej ilości nie mniejszej niż 5 500 Mg, z zastrzeżeniem, że udział niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych nie może być mniejszy niż 5 000 Mg.

2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym tj.

1. co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z pojemników o pojemności od 110 l i większe,

2. co najmniej jedną śmieciarką małogabarytową przystosowana do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym dojeździe,

3. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,

4. co najmniej 1 pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej,

5. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbioru odpadów wielkogabarytowych,

6. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbioru odpadów remontowo-budowlanych, gromadzonych w workach typu BIG-BAG,

7. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do zbiórki odpadów niebezpiecznych tzw. mobilnym punktem zbiórki odpadów,

8. bazą magazynowo-transportową, usytuowaną i wyposażoną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

1 Przedmiot zamówienia obejmuje usługę:

1.1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy Oświęcim, w okresie od dnia 1 maja 2014r. do 31 grudnia 2014r.

1.2. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym, w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów,

1.3. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych,

1.4. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych.

1.5. Szacunkowa liczba budynków mieszkalnych, z których będą odbierane odpady komunalne wynosi 4717, z czego 2 budynki to budynki wielolokalowe (tzw. bloki).

Ostateczna ilość nieruchomości zamieszkałych, objętych gminnym system gospodarowania odpadami, zostanie przekazana wybranemu w drodze zamówienia publicznego Wykonawcy, najpóźniej w dniu podpisania umowy.

1.6. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych, którą Zamawiający przewiduje do odebrania od właścicieli nieruchomości, w okresie realizacji usługi do 1 927 Mg, w tym do 1 500 Mg zmieszanych odpadów komunalnych. Wykaz odpadów stanowi Załącznik Nr 1 do SIWZ.

1.7. W przypadku gdy ilość odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych przekroczy ilości szacunkowe, Zamawiający może udzielić Wykonawcy zamówienia uzupełniającego, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych.

1.8. Wykonawca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości jest obowiązany do:

a) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 7 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. o odpadach,

b) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.

1.9. Wykonawca zobowiązany jest do postąpienia z odpadami tzw. „problematycznymi” tj. zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych oraz odpadami remontowo-budowlanymi, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

1.10. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru u źródła i zagospodarowania odpadów komunalnych, przekazanych przez właścicieli nieruchomości, według podziału na następujące frakcje:

a) zmieszane odpady komunalne,

b) papier, tektura i opakowania wielomateriałowe,

c) szkło,

d) metale,

e) tworzywa sztuczne,

f) odpady ulegające biodegradacji,

g) odpady wielkogabarytowe,

h) odpady remontowo-budowlane,

i) odpady tzw. „problematyczne” tj. zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych.

1.11. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru każdej ilości odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości w pojemnikach lub workach, zgodnie z uchwałą Nr XXXIV/246/12 Rady Gminy Oświęcim z dnia 12 grudnia 2012r. w sprawie przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Oświęcim, które gromadzone są w następujący sposób:

a) odpady komunalne zmieszane – pojemniki od 110l do 10m3, przystosowanych do obsługi przez specjalistyczne środki transportu,

b) odpady zbierane selektywnie: tworzywa sztuczne, metale, szkło, papier, tektura i odpady wielomateriałowe oraz odpady ulegające biodegradacji:

— w zabudowie wielorodzinnej- co najmniej 1,5m3 na każdą frakcję, chyba że z przyczyn technicznych (wynikających ze sposobu zabudowy), nieruchomość musi zostać wyposażona w pojemniki o mniejszej pojemności lub worki na te odpady,

— w zabudowie jednorodzinnej - worki polietylenowe PE-HD o pojemności od 50l do 120l.

1.12. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć nieruchomości w pojemniki oraz worki według następujących zasad:

a) w zabudowie jednorodzinnej:

— na odpady zbierane selektywnie - worki z folii LDPE lub HDPE o pojemności od 50l do 120l z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne, metale, szkło, papier, tektura i odpady wielomateriałowe oraz odpady ulegające biodegradacji. Worki należy dostarczać właścicielom nieruchomości raz w miesiącu. W przypadku większego zapotrzebowania na danej nieruchomości Wykonawca dostarczy niezbędną ilość worków.

b)w zabudowie wielorodzinnej:

— na odpady zbierane selektywnie - pojemniki o pojemności minimum 1,5m3, gdy z przyczyn technicznych (wynikających ze sposobu zabudowy) nie jest możliwe umieszczenie tych pojemników na nieruchomości, pojemniki o pojemności mniejszej lub worki.

1.13.Pojemniki oraz worki, określone w pkt 1.12, powinny posiadać informację w formie graficznej lub tekstowej o przeznaczeniu i sposobie użytkowania oraz inny kolor w zależności od frakcji gromadzonych w nim odpadów komunalnych do selektywnej zbiórki odpadów:

a) białe - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia szkła bezbarwnego,

b) zielone - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia szkła kolorowego,

c) żółte - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych,

d) czerwone - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia metalu,

e) niebieskie - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia makulatury,

f) brązowe – w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia odpadów zielonych.

1.14. Zamawiający przekaże Wykonawcy, nie później niż 3 dni od momentu podpisania umowy, wykaz nieruchomości, które należy wyposażyć w pojemniki lub worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

1.15. Zamawiający będzie aktualizował przekazany wykaz nieruchomości w cyklach siedmiodniowych, w terminie ustalonym z Wykonawcą. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania właścicielom tych nieruchomości, harmonogramów odbioru odpadów, a w przypadku nieruchomości, gdzie zadeklarowany został selektywny sposób gospodarowania odpadami komunalnymi, instrukcję „Jak segregować odpady” oraz komplet worków do selektywnej zbiórki odpadów, w terminie do 3 dni roboczych od daty otrzymania aktualizacji wykazu nieruchomości.

1.16. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia właściciela nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy, w komplet worków do selektywnej zbiórki odpadów, nie później niż na 7 dni przed dniem rozpoczęcia świadczenia usługi.

1.17. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia, w miesiącu październiku, właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, w 4szt. worków o pojemności 120l do selektywnej zbiórki odpadów zielonych (biodegradowalnych) z atestem.

1.18. Na telefoniczne zgłoszenie mieszkańca, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć worki do selektywnej zbiórki odpadów, w terminie do trzech dni roboczych. W zestawieniu miesięcznym Wykonawca zobowiązany jest do wskazania nieruchomości, którym dostarczono ponadplanową ilość worków do selektywnej zbiórki odpadów.

1.19. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów komunalnych, gromadzonych na terenie nieruchomości zamieszkałych, z częstotliwością określoną w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Oświęcim:

a) odpady zmieszane – 2 razy w miesiącu, zarówno w zabudowie jedno- jak i wielorodzinnej,

b) odpady zbierane selektywnie – 1 raz na miesiąc, zarówno w zabudowie jedno- jak i wielorodzinnej,

c) odpady wielkogabarytowe – 1 raz w roku, w miesiącu październiku,

d) odpady zielone (biodegradowalne) - w listopadzie – 1 raz w roku,

e) odpady remontowo-budowlane – z zabudowy jedno- jak i wielorodzinnej, na zgłoszenie właściciela nieruchomości do firmy świadczącej usługę w zakresie odbioru odpadów komunalnych, na nie mniej niż 7 dni przed terminem planowanego oddania odpadów, - przy czym odbiór odbędzie odbywał się wyłącznie w miesiącu październiku - 1 raz w roku,

f) odpady problematyczne (zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych) - 1 raz w roku, w miesiącu październiku.

1.20. Wykonawca zobowiązany jest do zbierania telefonicznych zgłoszeń mieszkańców, którzy chcą oddać odpady wielkogabarytowe.

1.21. Wykonawca zobowiązany jest do zbierania telefonicznych zgłoszeń mieszkańców, którzy chcą oddać odpady remontowo-budowlane. Wykonawca zobowiązany jest na zgłoszenie właściciela nieruchomości wyposażyć go w worki typu big-bag do gromadzenia odpadów remontowo-budowlanych, a następnie w miesiącu październiku odebrać przygotowane do odbioru odpady.

1.22. Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania systemem objazdowym, odbioru u źródła i przekazania do zagospodarowania odpadów wielkogabarytowych, pochodzących z terenu nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy.

1.23. Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania, poprzez mobilny punkt zbiórki odpadów, odbioru i przekazania do przetwarzania odpadów według podziału na następujące frakcje:

a) zużyte baterie i akumulatory,

b) przeterminowane lekarstwa,

c) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,

d) zużyte opony,

e) inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych.

Mobilne punkty zbiórki należy organizować na terenie parkingów, placów lub w innych miejscach łatwo dostępnych tak, aby nie utrudnić korzystania z tych miejsc.

1.24. Wykonawca zobowiązany jest odbierać odpady komunalne zgodnie ze szczegółowym harmonogramem zatwierdzonym przez zamawiającego. Projekt harmonogramu opracuje Wykonawca i przedłoży zamawiającemu do zatwierdzenia, przynajmniej na 28 dni przed dniem rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy. Projekt harmonogramu musi uwzględniać terminy odbioru odpadów z okresu poprzedzającego okres świadczenia usługi, tak by nie powodować nadmiernych odstępów w odbiorze odpadów. Harmonogram musi uwzględniać odbiór wszystkich rodzajów odpadów, będących przedmiotem usługi, w tym również terminy działania punktów mobilnych i objazdowych. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia harmonogramu odbioru odpadów w postaci kalendarzy i dostarczenia ich do każdej wskazanej przez zamawiającego nieruchomości, nie później niż na 7 dni przed dniem rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy. Dodatkowo w terminie tym Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia do każdej wskazanej przez zamawiającego nieruchomości, nie później niż na 7 dni przed dniem rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy, instrukcji „Jak segregować odpady”.

1.25. Wykonawca zobowiązany jest opracować instrukcję „Jak segregować odpady”, biorąc pod uwagę regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Oświęcim, którą następnie przekaże zamawiającemu do zatwierdzenia. Zatwierdzoną instrukcję, wraz z harmonogramami odbioru odpadów, Wykonawca dostarczy do każdej wskazanej przez zamawiającego nieruchomości, w terminach określonych w pkt 1.24.

1.26. W przypadku jakichkolwiek zmian w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych w trakcie trwania umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu projekt ze zmianami co najmniej na miesiąc przed planowanym terminem wprowadzenia zmian w harmonogramie. Każda zmiana harmonogramu wymaga akceptacji Zamawiającego.

1.27. Wykonawca dostarczy do wszystkich nieruchomości zamieszkałych harmonogramy odbioru odpadów komunalnych, w terminie do 7 dni przed wprowadzeniem zaakceptowanych zmian.

1.28. Wykonawca jest zobowiązany odbierać odpady komunalne od poniedziałku do soboty, w godzinach od 6:00 do 18:00.

1.29. Wykonawca zobowiązany jest do porządkowania terenu zanieczyszczonego odpadami wysypanymi z pojemników, kontenerów, worków i pojazdów w trakcie realizacji usługi odbioru.

1.30. Odbiór odpadów wymienionych w pkt 1.24 ma się odbywać bezpośrednio sprzed posesji. Usługa obejmuje zapewnienie przez Wykonawcę dojazdu do punktów trudno dostępnych (szczególnie zimą i w okresie wzmożonych opadów deszczu lub śniegu) poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwiają odbiór odpadów z punktów adresowych o problematycznej lokalizacji. W związku z tym zobowiązuje się Wykonawcę do zapoznania się z topografią terenu gminy Oświęcim.

1.31. Przez cały okres trwania Umowy Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu raporty miesięczne, w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu rozliczeniowym, zawierające informacje o:

a) rodzaju i ilości odebranych odpadów komunalnych (w tym ilości i pojemności pojemników z odpadami zmieszanymi oraz ilość worków z poszczególnymi selektywnie odebranymi frakcjami) zebranych z wyszczególnionych nieruchomości zamieszkałych w poszczególnych sołectwach,

b) adresach nieruchomości, z których właściciele nie oddali odpadów komunalnych,

c) adresach nieruchomości, które pomimo złożonej deklaracji o selektywnym sposobie gospodarowania odpadami, nie wywiązują się z zadeklarowanego obowiązku, wraz z dokumentacją umożliwiającą identyfikację danej nieruchomości,

d) ilości i rodzaju odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych, przeterminowanych leków, opon, chemikaliów, baterii i akumulatorów samochodowych itp. (w Mg lub kg z podziałem na frakcje) odebranych podczas objazdowej zbiórki w poszczególnych sołectwach,

e) ilości i rodzaju odpadów remontowo-budowlanych odebranych w poszczególnych sołectwach.

1.32. Przez cały okres trwania Umowy Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu sprawozdania kwartalne, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U. z 2012r. poz. 391 z późniejszymi zmianami) oraz przepisami szczególnymi. Dodatkowo, Wykonawca przekaże takie sprawozdanie w formie elektronicznej w formacie wskazanym przez Zamawiającego.

1.33. Wykonawca zobowiązany jest do zapisywania w sposób umożliwiający odczyt oraz przechowywanie w siedzibie Wykonawcy, przez okres obowiązywania umowy i 6 miesięcy po jej zakończeniu danych pochodzących z systemu pozycjonowania satelitarnego umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i systemu czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku pojazdów. Wykonawca powinien posiadać odpowiedni program umożliwiający odczyt, prezentację oraz analizę przechowywanych danych, które muszą być udostępnianie na każde żądanie Zamawiającego.

2. Warunki rozliczenia zadania:

2.1. fakturowanie za wykonane usługi będzie się odbywało za każdy miesiąc kalendarzowy z dołu,

2.2. faktura powinna zawierać ilość i rodzaj odpadu oraz cenę jednostkową jego odbioru i zagospodarowania. Podstawą do wystawienia faktury za wykonane usługi, będzie uprzednie rozliczenie ilości odebranych odpadów,

2.3. rozliczenie wykonanej usługi będzie następować w okresach miesięcznych, na podstawie zestawienia obejmującego wyszczególnione kopie kart przekazania odpadów.

2.4. należność za usługę płatna będzie w terminie do 30 dni od dnia otrzymania faktury.

III.2.3 Kwalifikacje techniczne:

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia tj. przedłożą wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie tj. usługi lub usług polegających na odbieraniu odpadów komunalnych w łącznej ilości nie mniejszej niż 1 400 Mg, z zastrzeżeniem, że udział niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych nie może być mniejszy niż 1 100 Mg. wraz z podaniem ich ilości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie w ilości potwierdzającej łączny odbiór 1 400 Mg. odpadów komunalnych w tym 1100 Mg odpadów niesegregowanych (zmieszanych).

2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym tj.

1. co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z pojemników o pojemności od 110l i większe,

2. co najmniej jedną śmieciarką małogabarytową przystosowana do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym dojeździe,

3. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,

4. co najmniej 1 pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej,

5. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbioru odpadów wielkogabarytowych,

6. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbioru odpadów remontowo-budowlanych, gromadzonych w workach typu BIG-BAG,

7. co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do zbiórki odpadów niebezpiecznych tzw. mobilnym punktem zbiórki odpadów,

8. bazą magazynowo- transportową, usytuowaną i wyposażoną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.


TI Tytuł Polska-{Dane ukryte}: Usuwanie i obróbka odpadów
ND Nr dokumentu 140326-2014
PD Data publikacji 24/04/2014
OJ Dz.U. S 80
TW Miejscowość OŚWIĘCIM
AU Nazwa instytucji Gmina {Dane ukryte}
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 23/04/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja Z - Nie określono
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 63120000 - Usługi składowania i magazynowania
90510000 - Usuwanie i obróbka odpadów
OC Pierwotny kod CPV 63120000 - Usługi składowania i magazynowania
90510000 - Usuwanie i obróbka odpadów
RC Kod NUTS PL216
IA Adres internetowy (URL) www.oswiecim-gmina.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

24/04/2014    S80    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-{Dane ukryte}: Usuwanie i obróbka odpadów

2014/S 080-140326

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina {Dane ukryte}
ul. Zamkowa 12
Osoba do kontaktów: Agata Grzebinoga
32-600 {Dane ukryte}
Polska
Tel.: +48 338449533
E-mail: zp@oswiecim-gmina.pl
Faks: +48 338449510

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.oswiecim-gmina.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy z terenu gminy {Dane ukryte} w okresie od 1.5.2014 r. do 31.12.2014 r.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina {Dane ukryte}

Kod NUTS {Dane ukryte}ski class=nutsCode>PL216

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1 Przedmiot zamówienia obejmuje usługę:
1.1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy {Dane ukryte}, w okresie od dnia 1.5.2014 r. do 31.12. 2014 r.
1.2. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym, w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów,
1.3. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych,
1.4. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych.
1.5. Szacunkowa liczba budynków mieszkalnych, z których będą odbierane odpady komunalne wynosi 4717, z czego 2 budynki to budynki wielolokalowe (tzw. bloki).
Ostateczna ilość nieruchomości zamieszkałych, objętych gminnym system gospodarowania odpadami, zostanie przekazana wybranemu w drodze zamówienia publicznego Wykonawcy, najpóźniej w dniu podpisania umowy.
1.6. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych, którą Zamawiający przewiduje do odebrania od właścicieli nieruchomości, w okresie realizacji usługi do 1 927 Mg, w tym do 1 500 Mg zmieszanych odpadów komunalnych. Wykaz odpadów stanowi Załącznik nr 1 do SIWZ.
1.7. W przypadku gdy ilość odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych przekroczy ilości szacunkowe, Zamawiający może udzielić Wykonawcy zamówienia uzupełniającego, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych.
1.8. Wykonawca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości jest obowiązany do:
a) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 7 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach,
b) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.
1.9. Wykonawca zobowiązany jest do postąpienia z odpadami tzw. „problematycznymi” tj. zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych oraz odpadami remontowo-budowlanymi, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
1.10. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru u źródła i zagospodarowania odpadów komunalnych, przekazanych przez właścicieli nieruchomości, według podziału na następujące frakcje:
a) zmieszane odpady komunalne,
b) papier, tektura i opakowania wielomateriałowe,
c) szkło,
d) metale,
e) tworzywa sztuczne,
f) odpady ulegające biodegradacji,
g) odpady wielkogabarytowe,
h) odpady remontowo-budowlane,
i) odpady tzw. „problematyczne” tj. zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych.
1.11. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru każdej ilości odpadów komunalnych gromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości w pojemnikach lub workach, zgodnie z uchwałą Nr XXXIV/246/12 Rady Gminy {Dane ukryte} z dnia 12 grudnia 2012 r. w sprawie przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy {Dane ukryte}, które gromadzone są w następujący sposób:
a) odpady komunalne zmieszane – pojemniki od 110 l do 10 m³, przystosowanych do obsługi przez specjalistyczne środki transportu,
b) odpady zbierane selektywnie: tworzywa sztuczne, metale, szkło, papier, tektura i odpady wielomateriałowe oraz odpady ulegające biodegradacji:
- w zabudowie wielorodzinnej- co najmniej 1,5 m³ na każdą frakcję, chyba że z przyczyn technicznych (wynikających ze sposobu zabudowy), nieruchomość musi zostać wyposażona w pojemniki o mniejszej pojemności lub worki na te odpady,
- w zabudowie jednorodzinnej - worki polietylenowe PE-HD o pojemności od 50 l do 120 l.
1.12. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć nieruchomości w pojemniki oraz worki według następujących zasad:
a) w zabudowie jednorodzinnej:
- na odpady zbierane selektywnie - worki z folii LDPE lub HDPE o pojemności od 50l do 120l z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne, metale, szkło, papier, tektura i odpady wielomateriałowe oraz odpady ulegające biodegradacji. Worki należy dostarczać właścicielom nieruchomości raz w miesiącu. W przypadku większego zapotrzebowania na danej nieruchomości Wykonawca dostarczy niezbędną ilość worków.
b) w zabudowie wielorodzinnej:
- na odpady zbierane selektywnie - pojemniki o pojemności minimum 1,5 m³, gdy z przyczyn technicznych (wynikających ze sposobu zabudowy) nie jest możliwe umieszczenie tych pojemników na nieruchomości, pojemniki o pojemności mniejszej lub worki.
1.13. Pojemniki oraz worki, określone w pkt 1.12, powinny posiadać informację w formie graficznej lub tekstowej o przeznaczeniu i sposobie użytkowania oraz inny kolor w zależności od frakcji gromadzonych w nim odpadów komunalnych do selektywnej zbiórki odpadów:
a) białe - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia szkła bezbarwnego,
b) zielone - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia szkła kolorowego,
c) żółte - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych,
d) czerwone - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia metalu,
e) niebieskie - w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia makulatury,
f) brązowe – w zakresie obejmującym pojemniki lub worki do gromadzenia odpadów zielonych.
1.14. Zamawiający przekaże Wykonawcy, nie później niż 3 dni od momentu podpisania umowy, wykaz nieruchomości, które należy wyposażyć w pojemniki lub worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
1.15. Zamawiający będzie aktualizował przekazany wykaz nieruchomości w cyklach siedmiodniowych, w terminie ustalonym z Wykonawcą. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania właścicielom tych nieruchomości, harmonogramów odbioru odpadów, a w przypadku nieruchomości, gdzie zadeklarowany został selektywny sposób gospodarowania odpadami komunalnymi, instrukcję „Jak segregować odpady” oraz komplet worków do selektywnej zbiórki odpadów, w terminie do 3 dni roboczych od daty otrzymania aktualizacji wykazu nieruchomości.
1.16. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia właściciela nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy, w komplet worków do selektywnej zbiórki odpadów, nie później niż na 7 dni przed dniem rozpoczęcia świadczenia usługi.
1.17. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia, w miesiącu październiku, właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, w 4szt. worków o pojemności 120l do selektywnej zbiórki odpadów zielonych (biodegradowalnych) z atestem.
1.18. Na telefoniczne zgłoszenie mieszkańca, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć worki do selektywnej zbiórki odpadów, w terminie do trzech dni roboczych. W zestawieniu miesięcznym Wykonawca zobowiązany jest do wskazania nieruchomości, którym dostarczono ponadplanową ilość worków do selektywnej zbiórki odpadów.
1.19. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów komunalnych, gromadzonych na terenie nieruchomości zamieszkałych, z częstotliwością określoną w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy {Dane ukryte}:
a) odpady zmieszane – 2 razy w miesiącu, zarówno w zabudowie jedno- jak i wielorodzinnej,
b) odpady zbierane selektywnie – 1 raz na miesiąc, zarówno w zabudowie jedno- jak i wielorodzinnej,
c) odpady wielkogabarytowe – 1 raz w roku, w miesiącu październiku,
d) odpady zielone (biodegradowalne) - w listopadzie – 1 raz w roku,
e) odpady remontowo-budowlane – z zabudowy jedno- jak i wielorodzinnej, na zgłoszenie właściciela nieruchomości do firmy świadczącej usługę w zakresie odbioru odpadów komunalnych, na nie mniej niż 7 dni przed terminem planowanego oddania odpadów, - przy czym odbiór odbędzie odbywał się wyłącznie w miesiącu październiku - 1 raz w roku,
f) odpady problematyczne (zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych) - 1 raz w roku, w miesiącu październiku.
1.20. Wykonawca zobowiązany jest do zbierania telefonicznych zgłoszeń mieszkańców, którzy chcą oddać odpady wielkogabarytowe.
1.21. Wykonawca zobowiązany jest do zbierania telefonicznych zgłoszeń mieszkańców, którzy chcą oddać odpady remontowo-budowlane. Wykonawca zobowiązany jest na zgłoszenie właściciela nieruchomości wyposażyć go w worki typu big-bag do gromadzenia odpadów remontowo-budowlanych, a następnie w miesiącu październiku odebrać przygotowane do odbioru odpady.
1.22. Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania systemem objazdowym, odbioru u źródła i przekazania do zagospodarowania odpadów wielkogabarytowych, pochodzących z terenu nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy.
1.23. Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania, poprzez mobilny punkt zbiórki odpadów, odbioru i przekazania do przetwarzania odpadów według podziału na następujące frakcje:
a) zużyte baterie i akumulatory,
b) przeterminowane lekarstwa,
c) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
d) zużyte opony,
e) inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych.
Mobilne punkty zbiórki należy organizować na terenie parkingów, placów lub w innych miejscach łatwo dostępnych tak, aby nie utrudnić korzystania z tych miejsc.
1.24. Wykonawca zobowiązany jest odbierać odpady komunalne zgodnie ze szczegółowym harmonogramem zatwierdzonym przez zamawiającego. Projekt harmonogramu opracuje Wykonawca i przedłoży zamawiającemu do zatwierdzenia, przynajmniej na 28 dni przed dniem rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy. Projekt harmonogramu musi uwzględniać terminy odbioru odpadów z okresu poprzedzającego okres świadczenia usługi, tak by nie powodować nadmiernych odstępów w odbiorze odpadów. Harmonogram musi uwzględniać odbiór wszystkich rodzajów odpadów, będących przedmiotem usługi, w tym również terminy działania punktów mobilnych i objazdowych. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia harmonogramu odbioru odpadów w postaci kalendarzy i dostarczenia ich do każdej wskazanej przez zamawiającego nieruchomości, nie później niż na 7 dni przed dniem rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy. Dodatkowo w terminie tym Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia do każdej wskazanej przez zamawiającego nieruchomości, nie później niż na 7 dni przed dniem rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy, instrukcji „Jak segregować odpady”.
1.25. Wykonawca zobowiązany jest opracować instrukcję „Jak segregować odpady”, biorąc pod uwagę regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy {Dane ukryte}, którą następnie przekaże zamawiającemu do zatwierdzenia. Zatwierdzoną instrukcję, wraz z harmonogramami odbioru odpadów, Wykonawca dostarczy do każdej wskazanej przez zamawiającego nieruchomości, w terminach określonych w pkt 1.24.
1.26. W przypadku jakichkolwiek zmian w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych w trakcie trwania umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu projekt ze zmianami co najmniej na miesiąc przed planowanym terminem wprowadzenia zmian w harmonogramie. Każda zmiana harmonogramu wymaga akceptacji Zamawiającego.
1.27. Wykonawca dostarczy do wszystkich nieruchomości zamieszkałych harmonogramy odbioru odpadów komunalnych, w terminie do 7 dni przed wprowadzeniem zaakceptowanych zmian.
1.28. Wykonawca jest zobowiązany odbierać odpady komunalne od poniedziałku do soboty, w godzinach od 6:00 do 18:00.
1.29. Wykonawca zobowiązany jest do porządkowania terenu zanieczyszczonego odpadami wysypanymi z pojemników, kontenerów, worków i pojazdów w trakcie realizacji usługi odbioru.
1.30. Odbiór odpadów wymienionych w pkt 1.24 ma się odbywać bezpośrednio sprzed posesji. Usługa obejmuje zapewnienie przez Wykonawcę dojazdu do punktów trudno dostępnych (szczególnie zimą i w okresie wzmożonych opadów deszczu lub śniegu) poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwiają odbiór odpadów z punktów adresowych o problematycznej lokalizacji. W związku z tym zobowiązuje się Wykonawcę do zapoznania się z topografią terenu gminy {Dane ukryte}.
1.31. Przez cały okres trwania Umowy Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu raporty miesięczne, w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu rozliczeniowym, zawierające informacje o:
a) rodzaju i ilości odebranych odpadów komunalnych (w tym ilości i pojemności pojemników z odpadami zmieszanymi oraz ilość worków z poszczególnymi selektywnie odebranymi frakcjami) zebranych z wyszczególnionych nieruchomości zamieszkałych w poszczególnych sołectwach,
b) adresach nieruchomości, z których właściciele nie oddali odpadów komunalnych,
c) adresach nieruchomości, które pomimo złożonej deklaracji o selektywnym sposobie gospodarowania odpadami, nie wywiązują się z zadeklarowanego obowiązku, wraz z dokumentacją umożliwiającą identyfikację danej nieruchomości,
d) ilości i rodzaju odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych, przeterminowanych leków, opon, chemikaliów, baterii i akumulatorów samochodowych itp. (w Mg lub kg z podziałem na frakcje) odebranych podczas objazdowej zbiórki w poszczególnych sołectwach,
e) ilości i rodzaju odpadów remontowo-budowlanych odebranych w poszczególnych sołectwach.
1.32. Przez cały okres trwania Umowy Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu sprawozdania kwartalne, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U. z 2012 r. poz. 391 z późniejszymi zmianami) oraz przepisami szczególnymi. Dodatkowo, Wykonawca przekaże takie sprawozdanie w formie elektronicznej w formacie wskazanym przez Zamawiającego.
1.33. Wykonawca zobowiązany jest do zapisywania w sposób umożliwiający odczyt oraz przechowywanie w siedzibie Wykonawcy, przez okres obowiązywania umowy i 6 miesięcy po jej zakończeniu danych pochodzących z systemu pozycjonowania satelitarnego umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i systemu czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku pojazdów. Wykonawca powinien posiadać odpowiedni program umożliwiający odczyt, prezentację oraz analizę przechowywanych danych, które muszą być udostępnianie na każde żądanie Zamawiającego.
2. Warunki rozliczenia zadania:
2.1. fakturowanie za wykonane usługi będzie się odbywało za każdy miesiąc kalendarzowy z dołu,
2.2. faktura powinna zawierać ilość i rodzaj odpadu oraz cenę jednostkową jego odbioru i zagospodarowania. Podstawą do wystawienia faktury za wykonane usługi, będzie uprzednie rozliczenie ilości odebranych odpadów,
2.3. rozliczenie wykonanej usługi będzie następować w okresach miesięcznych, na podstawie zestawienia obejmującego wyszczególnione kopie kart przekazania odpadów.
2.4. należność za usługę płatna będzie w terminie do 30 dni od dnia otrzymania faktury.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90510000, 63120000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 1 083 655,80 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
WI.2712.1.2014.GK
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 22-034433 z dnia 31.1.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Nazwa: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkkańcy z terenu gminy {Dane ukryte} w okresie od 1.5. 2014 r. do 31.12.2014 r.
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
9.4.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Lider konsorcjum: Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o.
{Dane ukryte}
32-600 {Dane ukryte}
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 083 655,80 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
23.4.2014

Adres: ul. Zamkowa 12, 32-600 Oświęcim
woj. MAŁOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: zp@gminaoswiecim.pl
tel: +48 338449563
fax: +48 338449510
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-03-11
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 3443320141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-01-31
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 294 dni
Wadium: 14100 ZŁ
Szacowana wartość* 470 000 PLN  -  705 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.oswiecim-gmina.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Przeciszów
ul. Podlesie 1, 32-641 przeciszów, woj. małopolskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
63120000-6 Usługi składowania i magazynowania
90510000-5 Usuwanie i obróbka odpadów
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkkańcy z terenu gminy Oświęcim w okresie od 1.5. 2014 r. do 31.12.2014 r. Lider konsorcjum: Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o.
Oświęcim
2014-04-09 1 083 655,00