TI Tytuł PL-Warszawa: Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych i mechanicznych instalacji budynkowych
ND Nr dokumentu 338975-2011
PD Data publikacji 28/10/2011
OJ Dz.U. S 208
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m.st.Warszawy
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 25/10/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 06/12/2011
DT Termin 06/12/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 50710000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych i mechanicznych instalacji budynkowych
OC Pierwotny kod CPV 50710000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych i mechanicznych instalacji budynkowych
IA Adres internetowy (URL) www.zgnmokotow.waw.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

28/10/2011    S208    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Warszawa: Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych i mechanicznych instalacji budynkowych

2011/S 208-338975

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m.st.Warszawy
ul. Irysowa 19
Osoba do kontaktów: Marzenna Niecikowska
02-660 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 225493727
E-mail: zamowienia@zgnmokotow.waw.pl
Faks: +48 225493737

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.zgnmokotow.waw.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Budownictwo i obiekty komunalne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wykonywanie bieżących usług remontowych w tym konserwacyjnych, usuwania i zabezpieczania awarii oraz wykonywanie czynności niezbędnych do utrzymania w ruchu instalacji elektrycznych w budynkach i lokalach gminnych administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów oraz lokalach gminnych znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji ZGN w Dzielnicy Mokotów, położonych na terenie DOM „Służewiec”, DOM „Wierzbno”, DOM „Wiśniowa”, DOM „Madalińskiego”, DOM „Konduktorska”, DOM „Polkowska”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 1: Usługi konserwacyjne i naprawcze
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: teren ZGN Mokotów.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiot zamówienia składa się z 6 części. W ramach każdej części zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania usług zapewniających stałe utrzymanie sprawności instalacji elektrycznej i piorunochronnej w budynkach gminnych oraz lokalach gminnych znajdujących się w tych budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów na terenie DOM „Służewiec”, DOM „Wierzbno”, DOM „Wiśniowa”, DOM „Madalińskiego”, DOM „Konduktorska”, DOM „Polkowska” oraz w lokalach gminnych, o ile prace w nich zostaną zlecone przez Zamawiającego, znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów i lokalach oświaty, poprzez:
1.1. całodobowe usuwanie awarii i ich skutków wraz z naprawami poinstalacyjnymi, zabezpieczanie doraźne instalacji i obiektów gdy grożą awarią,
1.2. wykonywanie bieżącej konserwacji i prac naprawczych instalacji i urządzeń elektrycznych i piorunochronnych zgłaszanych pisemnym zleceniem przez DOM, wraz z naprawami poinstalacyjnymi, oraz innych prac naprawczych zgłoszonych pisemnymi zleceniami przez DOM zarówno w odniesieniu do budynków miasta i lokali gminnych w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będących i nie będących w administracji DOM jak i urządzeń terenowych, związanych z budynkami miasta,
1.3. wykonywanie pomiarów elektrycznych i piorunochronnych na pisemne zlecenie DOM,
1.4. konserwacja domofonów w zakresie usuwania przerw i zwarć w instalacji domofonowej: wymiana uszkodzonych podzespołów i elementów nienoszących śladów zniszczenia, dewastacji na pisemne zlecenie poszczególnych administracji,
1.5. wykonywanie prac w zakresie instalacji elektrycznej w lokalach gminnych, o ile zostaną one zlecone,
1.6. zgłaszanie do DOM zauważonych nieprawidłowości w zakresie instalacji elektrycznej i piorunochronnej,
1.7. prace, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5 .wykonywane będą na odrębne pisemne zlecenia wydawane przez DOM,(stosownie do jego potrzeb) ze szczegółowym określeniem zakresu i ich ilości zgodnie z protokołem typowania i przedmiarem prac i ewentualnie ślepym kosztorysem oraz z określeniem terminu ich wykonania rozpoczęcia i zakończenia. Prawidłowe wykonanie prac, o których mowa w zdaniu pierwszym, każdorazowo potwierdzane będzie protokołem odbioru końcowego przez inspektora nadzoru DOM. Wynagrodzenie za realizację prac, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5. wypłacane będzie Wykonawcy na podstawie faktur wystawionych w oparciu o zweryfikowane przez inspektora DOM kosztorysy zamienne lub powykonawcze sporządzane zgodnie z przedmiarem, ślepym kosztorysem, o ile zostanie wcześniej dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o protokóły typowania, obmiary prac oraz wg czynników cenotwórczych podanych przez Wykonawcę w ofercie. Ilość roboczogodzin, materiałów i czas pracy sprzętu wyliczane będą w oparciu o kosztorys sporządzony na podstawie kosztorysu ślepego jeżeli był on dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o jednostkowe nakłady rzeczowe określone w katalogach nakładów rzeczowych (KNR) wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, a w przypadku braku odpowiednich nakładów rzeczowych w ww. katalogach dopuszcza się stosowanie KNR wydanych przez WACETOB. Jeżeli również w tym wydawnictwie brak jest nakładów rzeczowych wykonywanych prac dopuszcza się stosowanie wycen indywidualnych każdorazowo zaakceptowanych przez inspektorów Zamawiającego i zatwierdzonych przez kierownika DOM. Ceny każdego z materiałów - bez kosztów zakupu - rozliczane będą na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur. Ceny te nie mogą być wyższe niż 120 % minimalnej ceny i jednocześnie nie wyższe niż najniższe ze średnich cen dla każdego asortymentu podawanych w publikacjach SEKOCENBUD, IMB, IMI, IME, obowiązujące dla kwartału, w którym będą zlecane prace. W przypadku braku przedmiotowej pozycji w publikacjach j/w ceny materiałów należy przyjmować wg cennika przygotowywanego przez SEKOCENBUD na zlecenie Zamawiającego. W przypadkach gdy dany materiał nie występuje w obydwu wcześniej przywołanych dokumentach, dopuszcza się ceny na dany materiał po uzgodnieniu z inspektorem nadzoru i uzyskaniu akceptacji Kierownika DOM w formie pisemnej, przed podjęciem prac lub zakupem materiału.
Ceny pracy sprzętu na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur wystawionych przez usługodawców lecz nie wyższe niż średnie ceny publikowane przez Sekocenbud „IRS” oraz zawarte w „informacji o cenach czynników produkcji RMS” w kwartale, w którym prace były zlecane.
Prace polegające na usuwaniu awarii, o których mowa w pkt. 3.1.1 SIWZ rozliczane będą w sposób opisany powyżej z tym, że nie będzie wyprzedzająco wystawiane zlecenie z protokołem typowania robót a niezwłocznie po powzięciu wiadomości przez DOM o usunięciu awarii tworzony będzie protokół konieczności potwierdzający wykonanie prac usuwających awarię i zabezpieczenie obiektu. Pomiary elektryczne i piorunochronne na zlecenie DOM rozliczane będą w oparciu o podaną w formularzu oferty stawkę robocizny z uwzględnieniem rzeczywistego czasu pracy ludzi. Zamawiający ma prawo żądać do wglądu faktur za materiały użyte przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
2. W ramach umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania jak również w ramach kwoty przeznaczonej na realizację niniejszego zamówienia Zamawiający może zlecić prace pozostające w związku z przedmiotem zamówienia, które z racji wartości nie podlegają ustawie Prawo zamówień publicznych, tj. nie przekraczają kwoty 14 tys. Euro, a dotyczą między innymi wykonywania prac w pustostanach. W takich przypadkach zastosowanie będą miały zapisy pkt. 3.1.7. specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Wykazy budynków gminnych oraz budynków Wspólnot Mieszkaniowych z lokalami gminnymi i lokalami oświaty w których realizowane będą zamówienia stanowią Rozdział IV specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Wykazy budynków, o których mowa wyżej mogą ulec zmianie poprzez jednostronną czynność Zamawiającego.
4. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy zawarty jest w § 3, 4 i 5 istotnych postanowień umowy, które stanowią Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1. 3.2. specyfikacji mają być wykonane zgodnie z warunkami wynikającymi z Istotnych postanowień umowy stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia w sposób zapewniający kulturalna obsługę najemcy.
5.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania, o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w tym:
5.1.1.w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca może dokonać zmiany Podwykonawców w sytuacji, gdy z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, koniecznym będzie dla prawidłowego wykonania umowy posłużenie się przez Wykonawcę nowymi Podwykonawcami, którzy będą realizowali część lub cały zakres powierzony uprzednio innym Podwykonawcom.
5.1.2.w przypadku zaistnienia konieczności wykonania usług, które nie zostały przewidziane w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykonać je na odrębne zlecenie Zamawiającego. Wartość usług dodatkowych nie może przekroczyć 50 % wartości realizowanego zamówienia.
5.1.3. ograniczenia środków budżetowych na realizację zamówienia;
5.1.4. zmiana zakresu rzeczowego i finansowego;
5.1.5.zmiany osób uczestniczących w realizacji Przedmiotu zamówienia;
5.1.6. zmiany zakresu części Przedmiotu zamówienia powierzonych Podwykonawcom;
5.1.7. zmiany wymaganej sprawozdawczości i rozliczeń kosztów wykonania przedmiotu zamówienia;
5.1.8. zmiany regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia umowy wraz ze skutkami takiej zmiany regulacji prawnych;
5.1.9. zmiany wykazu budynków stanowiącego Rozdział IV SIWZ.
5.1.10. wprowadzenia Norm Zakładowych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy dla robót i czynności nie ujętych w katalogach norm rzeczowych i uzupełniania ich o nowe pozycje.
6. Wykonawca zobowiązany będzie do:
6.1. posiadania opłaconej polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż równowartość 100.000 złotych polskich, potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia;
6.2. wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w pkt. 21 specyfikacji;
6.3. udzielenia gwarancji na wykonane przez siebie usługi na czas minimum 36 miesięcy od daty odbioru. Warunki gwarancji zawierają Istotne postanowienia umowy stanowiące Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
6.4. zgłaszania się w okresie obowiązywania umowy, zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania, w dni robocze dwa razy dziennie w godzinach ustalonych z kierownikiem DOM do DOM w celu pobierania zleceń;
6.5. pełnienia całodobowo usług pogotowia i dyżuru pod stacjonarnym numerem telefonu, na który będą mogły być całodobowo zgłaszane przestoje i usterki elektryczne w trakcie realizacji umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania;
6.6. popisania umów na świadczenie usług konserwacyjnych zgodnych w zakresie określonym w pkt od 3.1. do 3.2. specyfikacji istotnych warunków zamówienia na warunkach określonych w złożonej i przyjętej ofercie w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych (które wyrażą na to zgodę) wyszczególnionych w Rozdziale IV B specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
6.6.1. warunki gwarancji i wykonania zamówienia w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będą zgodne z warunkami określonymi w niniejszej specyfikacji oraz w istotnych postanowieniach umowy, stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
6.6.2. Wykonawca zobowiązany będzie do wystawienia faktur za prace wykonane w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych, o których mowa w pkt. 3.6. niniejszej specyfikacji, podmiotom, na rzecz których prace będzie wykonywał.
7. Zaoferowana przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – maksymalna stawka robocizny kosztorysowej nie może przekroczyć średniej warszawskiej określonej w wyd. ”SEKOCENBUD” BCR z III kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynosząca dla robót elektrycznych: R netto = 18,00 PLN. i R brutto = 28,33 PLN. Stawka robocizny kosztorysowej brutto obejmuje wartość stawki robocizny kosztorysowej netto powiększonej o narzut kosztów pośrednich i zysk kalkulacyjny [Rbrutto = (Rnetto + Kp + Z)]. Wykonawca musi wpisać oferowane stawki robocizny kosztorysowej Rnetto i Rbrutto, Kp i Z w formularzu oferty, częściowej sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
8. Zaoferowany przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – wskaźnik narzutu kosztów zakupu materiałów (Wkz) nie może być wyższy niż średni warszawski określony w wyd. „SEKOCENBUD” BCR z III. kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynoszący dla materiałów elektrycznych Wkz = 7,0 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Wkz w formularzu oferty częściowej, sporządzonym wg wzoru formularza oferty częściowej.
9. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50710000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
1. Przedmiot zamówienia składa się z 6 części. W ramach każdej części zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania usług zapewniających stałe utrzymanie sprawności instalacji elektrycznej i piorunochronnej w budynkach gminnych oraz lokalach gminnych znajdujących się w tych budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów na terenie DOM „Służewiec”, DOM „Wierzbno”, DOM „Wiśniowa”, DOM „Madalińskiego”, DOM „Konduktorska”, DOM „Polkowska” oraz w lokalach gminnych, o ile prace w nich zostaną zlecone przez Zamawiającego, znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów i lokalach oświaty, poprzez:
1.1. całodobowe usuwanie awarii i ich skutków wraz z naprawami poinstalacyjnymi, zabezpieczanie doraźne instalacji i obiektów gdy grożą awarią,
1.2. wykonywanie bieżącej konserwacji i prac naprawczych instalacji i urządzeń elektrycznych i piorunochronnych zgłaszanych pisemnym zleceniem przez DOM, wraz z naprawami poinstalacyjnymi, oraz innych prac naprawczych zgłoszonych pisemnymi zleceniami przez DOM zarówno w odniesieniu do budynków miasta i lokali gminnych w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będących i nie będących w administracji DOM jak i urządzeń terenowych, związanych z budynkami miasta,
1.3. wykonywanie pomiarów elektrycznych i piorunochronnych na pisemne zlecenie DOM,
1.4. konserwacja domofonów w zakresie usuwania przerw i zwarć w instalacji domofonowej: wymiana uszkodzonych podzespołów i elementów nienoszących śladów zniszczenia, dewastacji na pisemne zlecenie poszczególnych administracji,
1.5. wykonywanie prac w zakresie instalacji elektrycznej w lokalach gminnych, o ile zostaną one zlecone,
1.6. zgłaszanie do DOM zauważonych nieprawidłowości w zakresie instalacji elektrycznej i piorunochronnej,
1.7. prace, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5 .wykonywane będą na odrębne pisemne zlecenia wydawane przez DOM,(stosownie do jego potrzeb) ze szczegółowym określeniem zakresu i ich ilości zgodnie z protokołem typowania i przedmiarem prac i ewentualnie ślepym kosztorysem oraz z określeniem terminu ich wykonania rozpoczęcia i zakończenia. Prawidłowe wykonanie prac, o których mowa w zdaniu pierwszym, każdorazowo potwierdzane będzie protokołem odbioru końcowego przez inspektora nadzoru DOM. Wynagrodzenie za realizację prac, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5. wypłacane będzie Wykonawcy na podstawie faktur wystawionych w oparciu o zweryfikowane przez inspektora DOM kosztorysy zamienne lub powykonawcze sporządzane zgodnie z przedmiarem, ślepym kosztorysem, o ile zostanie wcześniej dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o protokóły typowania, obmiary prac oraz wg czynników cenotwórczych podanych przez Wykonawcę w ofercie. Ilość roboczogodzin, materiałów i czas pracy sprzętu wyliczane będą w oparciu o kosztorys sporządzony na podstawie kosztorysu ślepego jeżeli był on dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o jednostkowe nakłady rzeczowe określone w katalogach nakładów rzeczowych (KNR) wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, a w przypadku braku odpowiednich nakładów rzeczowych w ww. katalogach dopuszcza się stosowanie KNR wydanych przez WACETOB. Jeżeli również w tym wydawnictwie brak jest nakładów rzeczowych wykonywanych prac dopuszcza się stosowanie wycen indywidualnych każdorazowo zaakceptowanych przez inspektorów Zamawiającego i zatwierdzonych przez kierownika DOM. Ceny każdego z materiałów - bez kosztów zakupu - rozliczane będą na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur. Ceny te nie mogą być wyższe niż 120 % minimalnej ceny i jednocześnie nie wyższe niż najniższe ze średnich cen dla każdego asortymentu podawanych w publikacjach SEKOCENBUD, IMB, IMI, IME, obowiązujące dla kwartału, w którym będą zlecane prace. W przypadku braku przedmiotowej pozycji w publikacjach j/w ceny materiałów należy przyjmować wg cennika przygotowywanego przez SEKOCENBUD na zlecenie Zamawiającego. W przypadkach gdy dany materiał nie występuje w obydwu wcześniej przywołanych dokumentach, dopuszcza się ceny na dany materiał po uzgodnieniu z inspektorem nadzoru i uzyskaniu akceptacji Kierownika DOM w formie pisemnej, przed podjęciem prac lub zakupem materiału.
Ceny pracy sprzętu na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur wystawionych przez usługodawców lecz nie wyższe niż średnie ceny publikowane przez Sekocenbud „IRS” oraz zawarte w „informacji o cenach czynników produkcji RMS” w kwartale, w którym prace były zlecane.
Prace polegające na usuwaniu awarii, o których mowa w pkt. 3.1.1 SIWZ rozliczane będą w sposób opisany powyżej z tym, że nie będzie wyprzedzająco wystawiane zlecenie z protokołem typowania robót a niezwłocznie po powzięciu wiadomości przez DOM o usunięciu awarii tworzony będzie protokół konieczności potwierdzający wykonanie prac usuwających awarię i zabezpieczenie obiektu. Pomiary elektryczne i piorunochronne na zlecenie DOM rozliczane będą w oparciu o podaną w formularzu oferty stawkę robocizny z uwzględnieniem rzeczywistego czasu pracy ludzi. Zamawiający ma prawo żądać do wglądu faktur za materiały użyte przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
2. W ramach umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania jak również w ramach kwoty przeznaczonej na realizację niniejszego zamówienia Zamawiający może zlecić prace pozostające w związku z przedmiotem zamówienia, które z racji wartości nie podlegają ustawie Prawo zamówień publicznych, tj. nie przekraczają kwoty 14 tys. Euro, a dotyczą między innymi wykonywania prac w pustostanach. W takich przypadkach zastosowanie będą miały zapisy pkt. 3.1.7. specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Wykazy budynków gminnych oraz budynków Wspólnot Mieszkaniowych z lokalami gminnymi i lokalami oświaty w których realizowane będą zamówienia stanowią Rozdział IV specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Wykazy budynków, o których mowa wyżej mogą ulec zmianie poprzez jednostronną czynność Zamawiającego.
4. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy zawarty jest w § 3, 4 i 5 istotnych postanowień umowy, które stanowią Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1. 3.2. specyfikacji mają być wykonane zgodnie z warunkami wynikającymi z Istotnych postanowień umowy stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia w sposób zapewniający kulturalna obsługę najemcy.
5.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania, o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w tym:
5.1.1.w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca może dokonać zmiany Podwykonawców w sytuacji, gdy z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, koniecznym będzie dla prawidłowego wykonania umowy posłużenie się przez Wykonawcę nowymi Podwykonawcami, którzy będą realizowali część lub cały zakres powierzony uprzednio innym Podwykonawcom.
5.1.2.w przypadku zaistnienia konieczności wykonania usług, które nie zostały przewidziane w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykonać je na odrębne zlecenie Zamawiającego. Wartość usług dodatkowych nie może przekroczyć 50 % wartości realizowanego zamówienia.
5.1.3. ograniczenia środków budżetowych na realizację zamówienia;
5.1.4. zmiana zakresu rzeczowego i finansowego;
5.1.5.zmiany osób uczestniczących w realizacji Przedmiotu zamówienia;
5.1.6. zmiany zakresu części Przedmiotu zamówienia powierzonych Podwykonawcom;
5.1.7. zmiany wymaganej sprawozdawczości i rozliczeń kosztów wykonania przedmiotu zamówienia;
5.1.8. zmiany regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia umowy wraz ze skutkami takiej zmiany regulacji prawnych;
5.1.9. zmiany wykazu budynków stanowiącego Rozdział IV SIWZ.
5.1.10. wprowadzenia Norm Zakładowych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy dla robót i czynności nie ujętych w katalogach norm rzeczowych i uzupełniania ich o nowe pozycje.
6. Wykonawca zobowiązany będzie do:
6.1. posiadania opłaconej polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż równowartość 100 000 PLN, potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia;
6.2. wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w pkt. 21 specyfikacji;
6.3. udzielenia gwarancji na wykonane przez siebie usługi na czas minimum 36 miesięcy od daty odbioru. Warunki gwarancji zawierają Istotne postanowienia umowy stanowiące Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
6.4. zgłaszania się w okresie obowiązywania umowy, zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania, w dni robocze dwa razy dziennie w godzinach ustalonych z kierownikiem DOM do DOM w celu pobierania zleceń;
6.5. pełnienia całodobowo usług pogotowia i dyżuru pod stacjonarnym numerem telefonu, na który będą mogły być całodobowo zgłaszane przestoje i usterki elektryczne w trakcie realizacji umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania;
6.6. popisania umów na świadczenie usług konserwacyjnych zgodnych w zakresie określonym w pkt od 3.1. do 3.2. specyfikacji istotnych warunków zamówienia na warunkach określonych w złożonej i przyjętej ofercie w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych (które wyrażą na to zgodę) wyszczególnionych w Rozdziale IV B specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
6.6.1. warunki gwarancji i wykonania zamówienia w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będą zgodne z warunkami określonymi w niniejszej specyfikacji oraz w istotnych postanowieniach umowy, stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
6.6.2. Wykonawca zobowiązany będzie do wystawienia faktur za prace wykonane w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych, o których mowa w pkt. 3.6. niniejszej specyfikacji, podmiotom, na rzecz których prace będzie wykonywał.
7. Zaoferowana przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – maksymalna stawka robocizny kosztorysowej nie może przekroczyć średniej warszawskiej określonej w wyd. ”SEKOCENBUD” BCR z III kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynosząca dla robót elektrycznych: R netto = 18,00 zł. i R brutto = 28,33 zł. Stawka robocizny kosztorysowej brutto obejmuje wartość stawki robocizny kosztorysowej netto powiększonej o narzut kosztów pośrednich i zysk kalkulacyjny [Rbrutto = (Rnetto + Kp + Z)]. Wykonawca musi wpisać oferowane stawki robocizny kosztorysowej Rnetto i Rbrutto, Kp i Z w formularzu oferty, częściowej sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
8. Zaoferowany przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – wskaźnik narzutu kosztów zakupu materiałów (Wkz) nie może być wyższy niż średni warszawski określony w wyd. „SEKOCENBUD” BCR z III. kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynoszący dla materiałów elektrycznych Wkz = 7,0 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Wkz w formularzu oferty częściowej, sporządzonym wg wzoru formularza oferty częściowej.
9. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
Szacunkowa wartość bez VAT: 1 348 765,42 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 30.11.2013

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: wykonywanie bieżących usług remontowych w tym konserwacyjnych, usuwania i zabezpieczania awarii oraz wykonywanie czynności niezbędnych do utrzymania w ruchu instalacji elektrycznych w budynkach i lokalach gminnych administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów oraz lokalach gminnych znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji ZGN w Dzielnicy Mokotów, położonych na terenie DOM „Służewiec”.
1)Krótki opis
Wykonywanie bieżących usług remontowych w tym konserwacyjnych, usuwania i zabezpieczania awarii oraz wykonywanie czynności niezbędnych do utrzymania w ruchu instalacji elektrycznych w budynkach i lokalach gminnych administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów oraz lokalach gminnych znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji ZGN w Dzielnicy Mokotów, położonych na terenie DOM „Służewiec.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50710000

3)Wielkość lub zakres
Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania usług zapewniających stałe utrzymanie sprawności instalacji elektrycznej i piorunochronnej w budynkach gminnych oraz lokalach gminnych znajdujących się w tych budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów na terenie DOM „Służewiec” oraz w lokalach gminnych, o ile prace w nich zostaną zlecone przez Zamawiającego, znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów i lokalach oświaty, poprzez:
1.1. całodobowe usuwanie awarii i ich skutków wraz z naprawami poinstalacyjnymi, zabezpieczanie doraźne instalacji i obiektów gdy grożą awarią,
1.2. wykonywanie bieżącej konserwacji i prac naprawczych instalacji i urządzeń elektrycznych i piorunochronnych zgłaszanych pisemnym zleceniem przez DOM, wraz z naprawami poinstalacyjnymi, oraz innych prac naprawczych zgłoszonych pisemnymi zleceniami przez DOM zarówno w odniesieniu do budynków miasta i lokali gminnych w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będących i nie będących w administracji DOM jak i urządzeń terenowych, związanych z budynkami miasta,
1.3. wykonywanie pomiarów elektrycznych i piorunochronnych na pisemne zlecenie DOM,
1.4. konserwacja domofonów w zakresie usuwania przerw i zwarć w instalacji domofonowej: wymiana uszkodzonych podzespołów i elementów nienoszących śladów zniszczenia, dewastacji na pisemne zlecenie poszczególnych administracji,
1.5. wykonywanie prac w zakresie instalacji elektrycznej w lokalach gminnych, o ile zostaną one zlecone,
1.6. zgłaszanie do DOM zauważonych nieprawidłowości w zakresie instalacji elektrycznej i piorunochronnej,
1.7. prace, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5 .wykonywane będą na odrębne pisemne zlecenia wydawane przez DOM,(stosownie do jego potrzeb) ze szczegółowym określeniem zakresu i ich ilości zgodnie z protokołem typowania i przedmiarem prac i ewentualnie ślepym kosztorysem oraz z określeniem terminu ich wykonania rozpoczęcia i zakończenia. Prawidłowe wykonanie prac, o których mowa w zdaniu pierwszym, każdorazowo potwierdzane będzie protokołem odbioru końcowego przez inspektora nadzoru DOM. Wynagrodzenie za realizację prac, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5. wypłacane będzie Wykonawcy na podstawie faktur wystawionych w oparciu o zweryfikowane przez inspektora DOM kosztorysy zamienne lub powykonawcze sporządzane zgodnie z przedmiarem, ślepym kosztorysem, o ile zostanie wcześniej dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o protokóły typowania, obmiary prac oraz wg czynników cenotwórczych podanych przez Wykonawcę w ofercie. Ilość roboczogodzin, materiałów i czas pracy sprzętu wyliczane będą w oparciu o kosztorys sporządzony na podstawie kosztorysu ślepego jeżeli był on dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o jednostkowe nakłady rzeczowe określone w katalogach nakładów rzeczowych (KNR) wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, a w przypadku braku odpowiednich nakładów rzeczowych w ww. katalogach dopuszcza się stosowanie KNR wydanych przez WACETOB. Jeżeli również w tym wydawnictwie brak jest nakładów rzeczowych wykonywanych prac dopuszcza się stosowanie wycen indywidualnych każdorazowo zaakceptowanych przez inspektorów Zamawiającego i zatwierdzonych przez kierownika DOM. Ceny każdego z materiałów - bez kosztów zakupu - rozliczane będą na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur. Ceny te nie mogą być wyższe niż 120 % minimalnej ceny i jednocześnie nie wyższe niż najniższe ze średnich cen dla każdego asortymentu podawanych w publikacjach SEKOCENBUD, IMB, IMI, IME, obowiązujące dla kwartału, w którym będą zlecane prace. W przypadku braku przedmiotowej pozycji w publikacjach j/w ceny materiałów należy przyjmować wg cennika przygotowywanego przez SEKOCENBUD na zlecenie Zamawiającego. W przypadkach gdy dany materiał nie występuje w obydwu wcześniej przywołanych dokumentach, dopuszcza się ceny na dany materiał po uzgodnieniu z inspektorem nadzoru i uzyskaniu akceptacji Kierownika DOM w formie pisemnej, przed podjęciem prac lub zakupem materiału.
Ceny pracy sprzętu na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur wystawionych przez usługodawców lecz nie wyższe niż średnie ceny publikowane przez Sekocenbud „IRS” oraz zawarte w „informacji o cenach czynników produkcji RMS” w kwartale, w którym prace były zlecane.
Prace polegające na usuwaniu awarii, o których mowa w pkt. 3.1.1 SIWZ rozliczane będą w sposób opisany powyżej z tym, że nie będzie wyprzedzająco wystawiane zlecenie z protokołem typowania robót a niezwłocznie po powzięciu wiadomości przez DOM o usunięciu awarii tworzony będzie protokół konieczności potwierdzający wykonanie prac usuwających awarię i zabezpieczenie obiektu. Pomiary elektryczne i piorunochronne na zlecenie DOM rozliczane będą w oparciu o podaną w formularzu oferty stawkę robocizny z uwzględnieniem rzeczywistego czasu pracy ludzi. Zamawiający ma prawo żądać do wglądu faktur za materiały użyte przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
2. W ramach umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania jak również w ramach kwoty przeznaczonej na realizację niniejszego zamówienia Zamawiający może zlecić prace pozostające w związku z przedmiotem zamówienia, które z racji wartości nie podlegają ustawie Prawo zamówień publicznych, tj. nie przekraczają kwoty 14 tys. Euro, a dotyczą między innymi wykonywania prac w pustostanach. W takich przypadkach zastosowanie będą miały zapisy pkt. 3.1.7. specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Wykazy budynków gminnych oraz budynków Wspólnot Mieszkaniowych z lokalami gminnymi i lokalami oświaty w których realizowane będą zamówienia stanowią Rozdział IV specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Wykazy budynków, o których mowa wyżej mogą ulec zmianie poprzez jednostronną czynność Zamawiającego.
4. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy zawarty jest w § 3, 4 i 5 istotnych postanowień umowy, które stanowią Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1. 3.2. specyfikacji mają być wykonane zgodnie z warunkami wynikającymi z Istotnych postanowień umowy stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia w sposób zapewniający kulturalna obsługę najemcy.
5.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania, o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w tym:
5.1.1.w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca może dokonać zmiany Podwykonawców w sytuacji, gdy z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, koniecznym będzie dla prawidłowego wykonania umowy posłużenie się przez Wykonawcę nowymi Podwykonawcami, którzy będą realizowali część lub cały zakres powierzony uprzednio innym Podwykonawcom.
5.1.2.w przypadku zaistnienia konieczności wykonania usług, które nie zostały przewidziane w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykonać je na odrębne zlecenie Zamawiającego. Wartość usług dodatkowych nie może przekroczyć 50 % wartości realizowanego zamówienia.
5.1.3. ograniczenia środków budżetowych na realizację zamówienia;
5.1.4. zmiana zakresu rzeczowego i finansowego;
5.1.5.zmiany osób uczestniczących w realizacji Przedmiotu zamówienia;
5.1.6. zmiany zakresu części Przedmiotu zamówienia powierzonych Podwykonawcom;
5.1.7. zmiany wymaganej sprawozdawczości i rozliczeń kosztów wykonania przedmiotu zamówienia;
5.1.8. zmiany regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia umowy wraz ze skutkami takiej zmiany regulacji prawnych;
5.1.9. zmiany wykazu budynków stanowiącego Rozdział IV SIWZ.
5.1.10. wprowadzenia Norm Zakładowych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy dla robót i czynności nie ujętych w katalogach norm rzeczowych i uzupełniania ich o nowe pozycje.
6. Wykonawca zobowiązany będzie do:
6.1. posiadania opłaconej polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż równowartość 100 000 PLN, potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia;
6.2. wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w pkt. 21 specyfikacji;
6.3. udzielenia gwarancji na wykonane przez siebie usługi na czas minimum 36 miesięcy od daty odbioru. Warunki gwarancji zawierają Istotne postanowienia umowy stanowiące Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
6.4. zgłaszania się w okresie obowiązywania umowy, zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania, w dni robocze dwa razy dziennie w godzinach ustalonych z kierownikiem DOM do DOM w celu pobierania zleceń;
6.5. pełnienia całodobowo usług pogotowia i dyżuru pod stacjonarnym numerem telefonu, na który będą mogły być całodobowo zgłaszane przestoje i usterki elektryczne w trakcie realizacji umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania;
6.6. popisania umów na świadczenie usług konserwacyjnych zgodnych w zakresie określonym w pkt od 3.1. do 3.2. specyfikacji istotnych warunków zamówienia na warunkach określonych w złożonej i przyjętej ofercie w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych (które wyrażą na to zgodę) wyszczególnionych w Rozdziale IV B specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
6.6.1. warunki gwarancji i wykonania zamówienia w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będą zgodne z warunkami określonymi w niniejszej specyfikacji oraz w istotnych postanowieniach umowy, stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
6.6.2. Wykonawca zobowiązany będzie do wystawienia faktur za prace wykonane w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych, o których mowa w pkt. 3.6. niniejszej specyfikacji, podmiotom, na rzecz których prace będzie wykonywał.
7. Zaoferowana przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – maksymalna stawka robocizny kosztorysowej nie może przekroczyć średniej warszawskiej określonej w wyd. ”SEKOCENBUD” BCR z III kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynosząca dla robót elektrycznych: R netto = 18,00 zł. i R brutto = 28,33 zł. Stawka robocizny kosztorysowej brutto obejmuje wartość stawki robocizny kosztorysowej netto powiększonej o narzut kosztów pośrednich i zysk kalkulacyjny [Rbrutto = (Rnetto + Kp + Z)]. Wykonawca musi wpisać oferowane stawki robocizny kosztorysowej Rnetto i Rbrutto, Kp i Z w formularzu oferty, częściowej sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
8. Zaoferowany przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – wskaźnik narzutu kosztów zakupu materiałów (Wkz) nie może być wyższy niż średni warszawski określony w wyd. „SEKOCENBUD” BCR z III. kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynoszący dla materiałów elektrycznych Wkz = 7,0 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Wkz w formularzu oferty częściowej, sporządzonym wg wzoru formularza oferty częściowej.
9. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
10. Zamówienia uzupełniające: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy pzp, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień dotyczących wykonywania usług w zakresie konserwacji elektrycznych, na terenie administrowanym przez ZGN w Dzielnicy Mokotów.
Szacunkowa wartość bez VAT: 212 962,96 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 30.11.2013
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 2 Nazwa: DOM Wiśniowa
1)Krótki opis
Wykonywanie bieżących usług remontowych w tym konserwacyjnych, usuwania i zabezpieczania awarii oraz wykonywanie czynności niezbędnych do utrzymania w ruchu instalacji elektrycznych w budynkach i lokalach gminnych administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów oraz lokalach gminnych znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji ZGN w Dzielnicy Mokotów, położonych na terenie DOM „Wiśniowa”.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50710000

3)Wielkość lub zakres
Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania usług zapewniających stałe utrzymanie sprawności instalacji elektrycznej i piorunochronnej w budynkach gminnych oraz lokalach gminnych znajdujących się w tych budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów na terenie DOM „Wiśniowa” oraz w lokalach gminnych, o ile prace w nich zostaną zlecone przez Zamawiającego, znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów i lokalach oświaty, poprzez:
1.1. całodobowe usuwanie awarii i ich skutków wraz z naprawami poinstalacyjnymi, zabezpieczanie doraźne instalacji i obiektów gdy grożą awarią,
1.2. wykonywanie bieżącej konserwacji i prac naprawczych instalacji i urządzeń elektrycznych i piorunochronnych zgłaszanych pisemnym zleceniem przez DOM, wraz z naprawami poinstalacyjnymi, oraz innych prac naprawczych zgłoszonych pisemnymi zleceniami przez DOM zarówno w odniesieniu do budynków miasta i lokali gminnych w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będących i nie będących w administracji DOM jak i urządzeń terenowych, związanych z budynkami miasta,
1.3. wykonywanie pomiarów elektrycznych i piorunochronnych na pisemne zlecenie DOM,
1.4. konserwacja domofonów w zakresie usuwania przerw i zwarć w instalacji domofonowej: wymiana uszkodzonych podzespołów i elementów nienoszących śladów zniszczenia, dewastacji na pisemne zlecenie poszczególnych administracji,
1.5. wykonywanie prac w zakresie instalacji elektrycznej w lokalach gminnych, o ile zostaną one zlecone,
1.6. zgłaszanie do DOM zauważonych nieprawidłowości w zakresie instalacji elektrycznej i piorunochronnej,
1.7. prace, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5 .wykonywane będą na odrębne pisemne zlecenia wydawane przez DOM,(stosownie do jego potrzeb) ze szczegółowym określeniem zakresu i ich ilości zgodnie z protokołem typowania i przedmiarem prac i ewentualnie ślepym kosztorysem oraz z określeniem terminu ich wykonania rozpoczęcia i zakończenia. Prawidłowe wykonanie prac, o których mowa w zdaniu pierwszym, każdorazowo potwierdzane będzie protokołem odbioru końcowego przez inspektora nadzoru DOM. Wynagrodzenie za realizację prac, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5. wypłacane będzie Wykonawcy na podstawie faktur wystawionych w oparciu o zweryfikowane przez inspektora DOM kosztorysy zamienne lub powykonawcze sporządzane zgodnie z przedmiarem, ślepym kosztorysem, o ile zostanie wcześniej dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o protokóły typowania, obmiary prac oraz wg czynników cenotwórczych podanych przez Wykonawcę w ofercie. Ilość roboczogodzin, materiałów i czas pracy sprzętu wyliczane będą w oparciu o kosztorys sporządzony na podstawie kosztorysu ślepego jeżeli był on dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o jednostkowe nakłady rzeczowe określone w katalogach nakładów rzeczowych (KNR) wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, a w przypadku braku odpowiednich nakładów rzeczowych w ww. katalogach dopuszcza się stosowanie KNR wydanych przez WACETOB. Jeżeli również w tym wydawnictwie brak jest nakładów rzeczowych wykonywanych prac dopuszcza się stosowanie wycen indywidualnych każdorazowo zaakceptowanych przez inspektorów Zamawiającego i zatwierdzonych przez kierownika DOM. Ceny każdego z materiałów - bez kosztów zakupu - rozliczane będą na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur. Ceny te nie mogą być wyższe niż 120 % minimalnej ceny i jednocześnie nie wyższe niż najniższe ze średnich cen dla każdego asortymentu podawanych w publikacjach SEKOCENBUD, IMB, IMI, IME, obowiązujące dla kwartału, w którym będą zlecane prace. W przypadku braku przedmiotowej pozycji w publikacjach j/w ceny materiałów należy przyjmować wg cennika przygotowywanego przez SEKOCENBUD na zlecenie Zamawiającego. W przypadkach gdy dany materiał nie występuje w obydwu wcześniej przywołanych dokumentach, dopuszcza się ceny na dany materiał po uzgodnieniu z inspektorem nadzoru i uzyskaniu akceptacji Kierownika DOM w formie pisemnej, przed podjęciem prac lub zakupem materiału.
Ceny pracy sprzętu na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur wystawionych przez usługodawców lecz nie wyższe niż średnie ceny publikowane przez Sekocenbud „IRS” oraz zawarte w „informacji o cenach czynników produkcji RMS” w kwartale, w którym prace były zlecane.
Prace polegające na usuwaniu awarii, o których mowa w pkt. 3.1.1 SIWZ rozliczane będą w sposób opisany powyżej z tym, że nie będzie wyprzedzająco wystawiane zlecenie z protokołem typowania robót a niezwłocznie po powzięciu wiadomości przez DOM o usunięciu awarii tworzony będzie protokół konieczności potwierdzający wykonanie prac usuwających awarię i zabezpieczenie obiektu. Pomiary elektryczne i piorunochronne na zlecenie DOM rozliczane będą w oparciu o podaną w formularzu oferty stawkę robocizny z uwzględnieniem rzeczywistego czasu pracy ludzi. Zamawiający ma prawo żądać do wglądu faktur za materiały użyte przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
2. W ramach umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania jak również w ramach kwoty przeznaczonej na realizację niniejszego zamówienia Zamawiający może zlecić prace pozostające w związku z przedmiotem zamówienia, które z racji wartości nie podlegają ustawie Prawo zamówień publicznych, tj. nie przekraczają kwoty 14 tys. Euro, a dotyczą między innymi wykonywania prac w pustostanach. W takich przypadkach zastosowanie będą miały zapisy pkt. 3.1.7. specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Wykazy budynków gminnych oraz budynków Wspólnot Mieszkaniowych z lokalami gminnymi i lokalami oświaty w których realizowane będą zamówienia stanowią Rozdział IV specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Wykazy budynków, o których mowa wyżej mogą ulec zmianie poprzez jednostronną czynność Zamawiającego.
4. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy zawarty jest w § 3, 4 i 5 istotnych postanowień umowy, które stanowią Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1. 3.2. specyfikacji mają być wykonane zgodnie z warunkami wynikającymi z Istotnych postanowień umowy stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia w sposób zapewniający kulturalna obsługę najemcy.
5.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania, o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w tym:
5.1.1.w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca może dokonać zmiany Podwykonawców w sytuacji, gdy z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, koniecznym będzie dla prawidłowego wykonania umowy posłużenie się przez Wykonawcę nowymi Podwykonawcami, którzy będą realizowali część lub cały zakres powierzony uprzednio innym Podwykonawcom.
5.1.2.w przypadku zaistnienia konieczności wykonania usług, które nie zostały przewidziane w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykonać je na odrębne zlecenie Zamawiającego. Wartość usług dodatkowych nie może przekroczyć 50 % wartości realizowanego zamówienia.
5.1.3. ograniczenia środków budżetowych na realizację zamówienia;
5.1.4. zmiana zakresu rzeczowego i finansowego;
5.1.5.zmiany osób uczestniczących w realizacji Przedmiotu zamówienia;
5.1.6. zmiany zakresu części Przedmiotu zamówienia powierzonych Podwykonawcom;
5.1.7. zmiany wymaganej sprawozdawczości i rozliczeń kosztów wykonania przedmiotu zamówienia;
5.1.8. zmiany regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia umowy wraz ze skutkami takiej zmiany regulacji prawnych;
5.1.9. zmiany wykazu budynków stanowiącego Rozdział IV SIWZ.
5.1.10. wprowadzenia Norm Zakładowych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy dla robót i czynności nie ujętych w katalogach norm rzeczowych i uzupełniania ich o nowe pozycje.
6. Wykonawca zobowiązany będzie do:
6.1. posiadania opłaconej polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż równowartość 100 000 PLN, potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia;
6.2. wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w pkt. 21 specyfikacji;
6.3. udzielenia gwarancji na wykonane przez siebie usługi na czas minimum 36 miesięcy od daty odbioru. Warunki gwarancji zawierają Istotne postanowienia umowy stanowiące Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
6.4. zgłaszania się w okresie obowiązywania umowy, zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania, w dni robocze dwa razy dziennie w godzinach ustalonych z kierownikiem DOM do DOM w celu pobierania zleceń;
6.5. pełnienia całodobowo usług pogotowia i dyżuru pod stacjonarnym numerem telefonu, na który będą mogły być całodobowo zgłaszane przestoje i usterki elektryczne w trakcie realizacji umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania;
6.6. popisania umów na świadczenie usług konserwacyjnych zgodnych w zakresie określonym w pkt od 3.1. do 3.2. specyfikacji istotnych warunków zamówienia na warunkach określonych w złożonej i przyjętej ofercie w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych (które wyrażą na to zgodę) wyszczególnionych w Rozdziale IV B specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
6.6.1. warunki gwarancji i wykonania zamówienia w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będą zgodne z warunkami określonymi w niniejszej specyfikacji oraz w istotnych postanowieniach umowy, stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
6.6.2. Wykonawca zobowiązany będzie do wystawienia faktur za prace wykonane w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych, o których mowa w pkt. 3.6. niniejszej specyfikacji, podmiotom, na rzecz których prace będzie wykonywał.
7. Zaoferowana przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – maksymalna stawka robocizny kosztorysowej nie może przekroczyć średniej warszawskiej określonej w wyd. ”SEKOCENBUD” BCR z III kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynosząca dla robót elektrycznych: R netto = 18,00 zł. i R brutto = 28,33 zł. Stawka robocizny kosztorysowej brutto obejmuje wartość stawki robocizny kosztorysowej netto powiększonej o narzut kosztów pośrednich i zysk kalkulacyjny [Rbrutto = (Rnetto + Kp + Z)]. Wykonawca musi wpisać oferowane stawki robocizny kosztorysowej Rnetto i Rbrutto, Kp i Z w formularzu oferty, częściowej sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
8. Zaoferowany przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – wskaźnik narzutu kosztów zakupu materiałów (Wkz) nie może być wyższy niż średni warszawski określony w wyd. „SEKOCENBUD” BCR z III. kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynoszący dla materiałów elektrycznych Wkz = 7,0 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Wkz w formularzu oferty częściowej, sporządzonym wg wzoru formularza oferty częściowej.
9. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
10.Zamówienia uzupełniające: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy pzp, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień dotyczących wykonywania usług w zakresie konserwacji elektrycznych, na terenie administrowanym przez ZGN w Dzielnicy Mokotów.
Szacunkowa wartość bez VAT: 212 962,96 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 30.11.2013
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 3 Nazwa: DOM Wierzbno
1)Krótki opis
Wykonywanie bieżących usług remontowych w tym konserwacyjnych, usuwania i zabezpieczania awarii oraz wykonywanie czynności niezbędnych do utrzymania w ruchu instalacji elektrycznych w budynkach i lokalach gminnych administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów oraz lokalach gminnych znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji ZGN w Dzielnicy Mokotów, położonych na terenie DOM „Wierzbno”.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50710000

3)Wielkość lub zakres
Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania usług zapewniających stałe utrzymanie sprawności instalacji elektrycznej i piorunochronnej w budynkach gminnych oraz lokalach gminnych znajdujących się w tych budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów na terenie DOM DOM „Wierzbno” oraz w lokalach gminnych, o ile prace w nich zostaną zlecone przez Zamawiającego, znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów i lokalach oświaty, poprzez:
1.1. całodobowe usuwanie awarii i ich skutków wraz z naprawami poinstalacyjnymi, zabezpieczanie doraźne instalacji i obiektów gdy grożą awarią,
1.2. wykonywanie bieżącej konserwacji i prac naprawczych instalacji i urządzeń elektrycznych i piorunochronnych zgłaszanych pisemnym zleceniem przez DOM, wraz z naprawami poinstalacyjnymi, oraz innych prac naprawczych zgłoszonych pisemnymi zleceniami przez DOM zarówno w odniesieniu do budynków miasta i lokali gminnych w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będących i nie będących w administracji DOM jak i urządzeń terenowych, związanych z budynkami miasta,
1.3. wykonywanie pomiarów elektrycznych i piorunochronnych na pisemne zlecenie DOM,
1.4. konserwacja domofonów w zakresie usuwania przerw i zwarć w instalacji domofonowej: wymiana uszkodzonych podzespołów i elementów nienoszących śladów zniszczenia, dewastacji na pisemne zlecenie poszczególnych administracji,
1.5. wykonywanie prac w zakresie instalacji elektrycznej w lokalach gminnych, o ile zostaną one zlecone,
1.6. zgłaszanie do DOM zauważonych nieprawidłowości w zakresie instalacji elektrycznej i piorunochronnej,
1.7. prace, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5 .wykonywane będą na odrębne pisemne zlecenia wydawane przez DOM,(stosownie do jego potrzeb) ze szczegółowym określeniem zakresu i ich ilości zgodnie z protokołem typowania i przedmiarem prac i ewentualnie ślepym kosztorysem oraz z określeniem terminu ich wykonania rozpoczęcia i zakończenia. Prawidłowe wykonanie prac, o których mowa w zdaniu pierwszym, każdorazowo potwierdzane będzie protokołem odbioru końcowego przez inspektora nadzoru DOM. Wynagrodzenie za realizację prac, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5. wypłacane będzie Wykonawcy na podstawie faktur wystawionych w oparciu o zweryfikowane przez inspektora DOM kosztorysy zamienne lub powykonawcze sporządzane zgodnie z przedmiarem, ślepym kosztorysem, o ile zostanie wcześniej dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o protokóły typowania, obmiary prac oraz wg czynników cenotwórczych podanych przez Wykonawcę w ofercie. Ilość roboczogodzin, materiałów i czas pracy sprzętu wyliczane będą w oparciu o kosztorys sporządzony na podstawie kosztorysu ślepego jeżeli był on dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o jednostkowe nakłady rzeczowe określone w katalogach nakładów rzeczowych (KNR) wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, a w przypadku braku odpowiednich nakładów rzeczowych w ww. katalogach dopuszcza się stosowanie KNR wydanych przez WACETOB. Jeżeli również w tym wydawnictwie brak jest nakładów rzeczowych wykonywanych prac dopuszcza się stosowanie wycen indywidualnych każdorazowo zaakceptowanych przez inspektorów Zamawiającego i zatwierdzonych przez kierownika DOM. Ceny każdego z materiałów - bez kosztów zakupu - rozliczane będą na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur. Ceny te nie mogą być wyższe niż 120 % minimalnej ceny i jednocześnie nie wyższe niż najniższe ze średnich cen dla każdego asortymentu podawanych w publikacjach SEKOCENBUD, IMB, IMI, IME, obowiązujące dla kwartału, w którym będą zlecane prace. W przypadku braku przedmiotowej pozycji w publikacjach j/w ceny materiałów należy przyjmować wg cennika przygotowywanego przez SEKOCENBUD na zlecenie Zamawiającego. W przypadkach gdy dany materiał nie występuje w obydwu wcześniej przywołanych dokumentach, dopuszcza się ceny na dany materiał po uzgodnieniu z inspektorem nadzoru i uzyskaniu akceptacji Kierownika DOM w formie pisemnej, przed podjęciem prac lub zakupem materiału.
Ceny pracy sprzętu na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur wystawionych przez usługodawców lecz nie wyższe niż średnie ceny publikowane przez Sekocenbud „IRS” oraz zawarte w „informacji o cenach czynników produkcji RMS” w kwartale, w którym prace były zlecane.
Prace polegające na usuwaniu awarii, o których mowa w pkt. 3.1.1 SIWZ rozliczane będą w sposób opisany powyżej z tym, że nie będzie wyprzedzająco wystawiane zlecenie z protokołem typowania robót a niezwłocznie po powzięciu wiadomości przez DOM o usunięciu awarii tworzony będzie protokół konieczności potwierdzający wykonanie prac usuwających awarię i zabezpieczenie obiektu. Pomiary elektryczne i piorunochronne na zlecenie DOM rozliczane będą w oparciu o podaną w formularzu oferty stawkę robocizny z uwzględnieniem rzeczywistego czasu pracy ludzi. Zamawiający ma prawo żądać do wglądu faktur za materiały użyte przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
2. W ramach umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania jak również w ramach kwoty przeznaczonej na realizację niniejszego zamówienia Zamawiający może zlecić prace pozostające w związku z przedmiotem zamówienia, które z racji wartości nie podlegają ustawie Prawo zamówień publicznych, tj. nie przekraczają kwoty 14 tys. Euro, a dotyczą między innymi wykonywania prac w pustostanach. W takich przypadkach zastosowanie będą miały zapisy pkt. 3.1.7. specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Wykazy budynków gminnych oraz budynków Wspólnot Mieszkaniowych z lokalami gminnymi i lokalami oświaty w których realizowane będą zamówienia stanowią Rozdział IV specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Wykazy budynków, o których mowa wyżej mogą ulec zmianie poprzez jednostronną czynność Zamawiającego.
4. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy zawarty jest w § 3, 4 i 5 istotnych postanowień umowy, które stanowią Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1. 3.2. specyfikacji mają być wykonane zgodnie z warunkami wynikającymi z Istotnych postanowień umowy stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia w sposób zapewniający kulturalna obsługę najemcy.
5.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania, o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w tym:
5.1.1.w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca może dokonać zmiany Podwykonawców w sytuacji, gdy z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, koniecznym będzie dla prawidłowego wykonania umowy posłużenie się przez Wykonawcę nowymi Podwykonawcami, którzy będą realizowali część lub cały zakres powierzony uprzednio innym Podwykonawcom.
5.1.2.w przypadku zaistnienia konieczności wykonania usług, które nie zostały przewidziane w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykonać je na odrębne zlecenie Zamawiającego. Wartość usług dodatkowych nie może przekroczyć 50 % wartości realizowanego zamówienia.
5.1.3. ograniczenia środków budżetowych na realizację zamówienia;
5.1.4. zmiana zakresu rzeczowego i finansowego;
5.1.5.zmiany osób uczestniczących w realizacji Przedmiotu zamówienia;
5.1.6. zmiany zakresu części Przedmiotu zamówienia powierzonych Podwykonawcom;
5.1.7. zmiany wymaganej sprawozdawczości i rozliczeń kosztów wykonania przedmiotu zamówienia;
5.1.8. zmiany regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia umowy wraz ze skutkami takiej zmiany regulacji prawnych;
5.1.9. zmiany wykazu budynków stanowiącego Rozdział IV SIWZ.
5.1.10. wprowadzenia Norm Zakładowych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy dla robót i czynności nie ujętych w katalogach norm rzeczowych i uzupełniania ich o nowe pozycje.
6. Wykonawca zobowiązany będzie do:
6.1. posiadania opłaconej polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż równowartość 100 000 PLN, potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia;
6.2. wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w pkt. 21 specyfikacji;
6.3. udzielenia gwarancji na wykonane przez siebie usługi na czas minimum 36 miesięcy od daty odbioru. Warunki gwarancji zawierają Istotne postanowienia umowy stanowiące Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
6.4. zgłaszania się w okresie obowiązywania umowy, zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania, w dni robocze dwa razy dziennie w godzinach ustalonych z kierownikiem DOM do DOM w celu pobierania zleceń;
6.5. pełnienia całodobowo usług pogotowia i dyżuru pod stacjonarnym numerem telefonu, na który będą mogły być całodobowo zgłaszane przestoje i usterki elektryczne w trakcie realizacji umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania;
6.6. popisania umów na świadczenie usług konserwacyjnych zgodnych w zakresie określonym w pkt od 3.1. do 3.2. specyfikacji istotnych warunków zamówienia na warunkach określonych w złożonej i przyjętej ofercie w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych (które wyrażą na to zgodę) wyszczególnionych w Rozdziale IV B specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
6.6.1. warunki gwarancji i wykonania zamówienia w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będą zgodne z warunkami określonymi w niniejszej specyfikacji oraz w istotnych postanowieniach umowy, stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
6.6.2. Wykonawca zobowiązany będzie do wystawienia faktur za prace wykonane w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych, o których mowa w pkt. 3.6. niniejszej specyfikacji, podmiotom, na rzecz których prace będzie wykonywał.
7. Zaoferowana przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – maksymalna stawka robocizny kosztorysowej nie może przekroczyć średniej warszawskiej określonej w wyd. ”SEKOCENBUD” BCR z III kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynosząca dla robót elektrycznych: R netto = 18,00 zł. i R brutto = 28,33 zł. Stawka robocizny kosztorysowej brutto obejmuje wartość stawki robocizny kosztorysowej netto powiększonej o narzut kosztów pośrednich i zysk kalkulacyjny [Rbrutto = (Rnetto + Kp + Z)]. Wykonawca musi wpisać oferowane stawki robocizny kosztorysowej Rnetto i Rbrutto, Kp i Z w formularzu oferty, częściowej sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
8. Zaoferowany przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – wskaźnik narzutu kosztów zakupu materiałów (Wkz) nie może być wyższy niż średni warszawski określony w wyd. „SEKOCENBUD” BCR z III. kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynoszący dla materiałów elektrycznych Wkz = 7,0 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Wkz w formularzu oferty częściowej, sporządzonym wg wzoru formularza oferty częściowej.
9. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
10.Zamówienia uzupełniające: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy pzp, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień dotyczących wykonywania usług w zakresie konserwacji elektrycznych, na terenie administrowanym przez ZGN w Dzielnicy Mokotów.
Szacunkowa wartość bez VAT: 177 469,14 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 30.11.2013
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 4 Nazwa: DOM Polkowska
1)Krótki opis
Wykonywanie bieżących usług remontowych w tym konserwacyjnych, usuwania i zabezpieczania awarii oraz wykonywanie czynności niezbędnych do utrzymania w ruchu instalacji elektrycznych w budynkach i lokalach gminnych administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów oraz lokalach gminnych znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji ZGN w Dzielnicy Mokotów, położonych na terenie DOM „Polkowska".
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50710000

3)Wielkość lub zakres
Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania usług zapewniających stałe utrzymanie sprawności instalacji elektrycznej i piorunochronnej w budynkach gminnych oraz lokalach gminnych znajdujących się w tych budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów na terenie DOM „Polkowska” oraz w lokalach gminnych, o ile prace w nich zostaną zlecone przez Zamawiającego, znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów i lokalach oświaty, poprzez:
1.1. całodobowe usuwanie awarii i ich skutków wraz z naprawami poinstalacyjnymi, zabezpieczanie doraźne instalacji i obiektów gdy grożą awarią,
1.2. wykonywanie bieżącej konserwacji i prac naprawczych instalacji i urządzeń elektrycznych i piorunochronnych zgłaszanych pisemnym zleceniem przez DOM, wraz z naprawami poinstalacyjnymi, oraz innych prac naprawczych zgłoszonych pisemnymi zleceniami przez DOM zarówno w odniesieniu do budynków miasta i lokali gminnych w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będących i nie będących w administracji DOM jak i urządzeń terenowych, związanych z budynkami miasta,
1.3. wykonywanie pomiarów elektrycznych i piorunochronnych na pisemne zlecenie DOM,
1.4. konserwacja domofonów w zakresie usuwania przerw i zwarć w instalacji domofonowej: wymiana uszkodzonych podzespołów i elementów nienoszących śladów zniszczenia, dewastacji na pisemne zlecenie poszczególnych administracji,
1.5. wykonywanie prac w zakresie instalacji elektrycznej w lokalach gminnych, o ile zostaną one zlecone,
1.6. zgłaszanie do DOM zauważonych nieprawidłowości w zakresie instalacji elektrycznej i piorunochronnej,
1.7. prace, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5 .wykonywane będą na odrębne pisemne zlecenia wydawane przez DOM,(stosownie do jego potrzeb) ze szczegółowym określeniem zakresu i ich ilości zgodnie z protokołem typowania i przedmiarem prac i ewentualnie ślepym kosztorysem oraz z określeniem terminu ich wykonania rozpoczęcia i zakończenia. Prawidłowe wykonanie prac, o których mowa w zdaniu pierwszym, każdorazowo potwierdzane będzie protokołem odbioru końcowego przez inspektora nadzoru DOM. Wynagrodzenie za realizację prac, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5. wypłacane będzie Wykonawcy na podstawie faktur wystawionych w oparciu o zweryfikowane przez inspektora DOM kosztorysy zamienne lub powykonawcze sporządzane zgodnie z przedmiarem, ślepym kosztorysem, o ile zostanie wcześniej dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o protokóły typowania, obmiary prac oraz wg czynników cenotwórczych podanych przez Wykonawcę w ofercie. Ilość roboczogodzin, materiałów i czas pracy sprzętu wyliczane będą w oparciu o kosztorys sporządzony na podstawie kosztorysu ślepego jeżeli był on dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o jednostkowe nakłady rzeczowe określone w katalogach nakładów rzeczowych (KNR) wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, a w przypadku braku odpowiednich nakładów rzeczowych w ww. katalogach dopuszcza się stosowanie KNR wydanych przez WACETOB. Jeżeli również w tym wydawnictwie brak jest nakładów rzeczowych wykonywanych prac dopuszcza się stosowanie wycen indywidualnych każdorazowo zaakceptowanych przez inspektorów Zamawiającego i zatwierdzonych przez kierownika DOM. Ceny każdego z materiałów - bez kosztów zakupu - rozliczane będą na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur. Ceny te nie mogą być wyższe niż 120 % minimalnej ceny i jednocześnie nie wyższe niż najniższe ze średnich cen dla każdego asortymentu podawanych w publikacjach SEKOCENBUD, IMB, IMI, IME, obowiązujące dla kwartału, w którym będą zlecane prace. W przypadku braku przedmiotowej pozycji w publikacjach j/w ceny materiałów należy przyjmować wg cennika przygotowywanego przez SEKOCENBUD na zlecenie Zamawiającego. W przypadkach gdy dany materiał nie występuje w obydwu wcześniej przywołanych dokumentach, dopuszcza się ceny na dany materiał po uzgodnieniu z inspektorem nadzoru i uzyskaniu akceptacji Kierownika DOM w formie pisemnej, przed podjęciem prac lub zakupem materiału.
Ceny pracy sprzętu na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur wystawionych przez usługodawców lecz nie wyższe niż średnie ceny publikowane przez Sekocenbud „IRS” oraz zawarte w „informacji o cenach czynników produkcji RMS” w kwartale, w którym prace były zlecane.
Prace polegające na usuwaniu awarii, o których mowa w pkt. 3.1.1 SIWZ rozliczane będą w sposób opisany powyżej z tym, że nie będzie wyprzedzająco wystawiane zlecenie z protokołem typowania robót a niezwłocznie po powzięciu wiadomości przez DOM o usunięciu awarii tworzony będzie protokół konieczności potwierdzający wykonanie prac usuwających awarię i zabezpieczenie obiektu. Pomiary elektryczne i piorunochronne na zlecenie DOM rozliczane będą w oparciu o podaną w formularzu oferty stawkę robocizny z uwzględnieniem rzeczywistego czasu pracy ludzi. Zamawiający ma prawo żądać do wglądu faktur za materiały użyte przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
2. W ramach umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania jak również w ramach kwoty przeznaczonej na realizację niniejszego zamówienia Zamawiający może zlecić prace pozostające w związku z przedmiotem zamówienia, które z racji wartości nie podlegają ustawie Prawo zamówień publicznych, tj. nie przekraczają kwoty 14 tys. Euro, a dotyczą między innymi wykonywania prac w pustostanach. W takich przypadkach zastosowanie będą miały zapisy pkt. 3.1.7. specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Wykazy budynków gminnych oraz budynków Wspólnot Mieszkaniowych z lokalami gminnymi i lokalami oświaty w których realizowane będą zamówienia stanowią Rozdział IV specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Wykazy budynków, o których mowa wyżej mogą ulec zmianie poprzez jednostronną czynność Zamawiającego.
4. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy zawarty jest w § 3, 4 i 5 istotnych postanowień umowy, które stanowią Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1. 3.2. specyfikacji mają być wykonane zgodnie z warunkami wynikającymi z Istotnych postanowień umowy stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia w sposób zapewniający kulturalna obsługę najemcy.
5.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania, o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w tym:
5.1.1.w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca może dokonać zmiany Podwykonawców w sytuacji, gdy z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, koniecznym będzie dla prawidłowego wykonania umowy posłużenie się przez Wykonawcę nowymi Podwykonawcami, którzy będą realizowali część lub cały zakres powierzony uprzednio innym Podwykonawcom.
5.1.2.w przypadku zaistnienia konieczności wykonania usług, które nie zostały przewidziane w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykonać je na odrębne zlecenie Zamawiającego. Wartość usług dodatkowych nie może przekroczyć 50 % wartości realizowanego zamówienia.
5.1.3. ograniczenia środków budżetowych na realizację zamówienia;
5.1.4. zmiana zakresu rzeczowego i finansowego;
5.1.5.zmiany osób uczestniczących w realizacji Przedmiotu zamówienia;
5.1.6. zmiany zakresu części Przedmiotu zamówienia powierzonych Podwykonawcom;
5.1.7. zmiany wymaganej sprawozdawczości i rozliczeń kosztów wykonania przedmiotu zamówienia;
5.1.8. zmiany regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia umowy wraz ze skutkami takiej zmiany regulacji prawnych;
5.1.9. zmiany wykazu budynków stanowiącego Rozdział IV SIWZ.
5.1.10. wprowadzenia Norm Zakładowych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy dla robót i czynności nie ujętych w katalogach norm rzeczowych i uzupełniania ich o nowe pozycje.
6. Wykonawca zobowiązany będzie do:
6.1. posiadania opłaconej polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż równowartość 100 000 PLN, potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia;
6.2. wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w pkt. 21 specyfikacji;
6.3. udzielenia gwarancji na wykonane przez siebie usługi na czas minimum 36 miesięcy od daty odbioru. Warunki gwarancji zawierają Istotne postanowienia umowy stanowiące Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
6.4. zgłaszania się w okresie obowiązywania umowy, zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania, w dni robocze dwa razy dziennie w godzinach ustalonych z kierownikiem DOM do DOM w celu pobierania zleceń;
6.5. pełnienia całodobowo usług pogotowia i dyżuru pod stacjonarnym numerem telefonu, na który będą mogły być całodobowo zgłaszane przestoje i usterki elektryczne w trakcie realizacji umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania;
6.6. popisania umów na świadczenie usług konserwacyjnych zgodnych w zakresie określonym w pkt od 3.1. do 3.2. specyfikacji istotnych warunków zamówienia na warunkach określonych w złożonej i przyjętej ofercie w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych (które wyrażą na to zgodę) wyszczególnionych w Rozdziale IV B specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
6.6.1. warunki gwarancji i wykonania zamówienia w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będą zgodne z warunkami określonymi w niniejszej specyfikacji oraz w istotnych postanowieniach umowy, stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
6.6.2. Wykonawca zobowiązany będzie do wystawienia faktur za prace wykonane w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych, o których mowa w pkt. 3.6. niniejszej specyfikacji, podmiotom, na rzecz których prace będzie wykonywał.
7. Zaoferowana przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – maksymalna stawka robocizny kosztorysowej nie może przekroczyć średniej warszawskiej określonej w wyd. ”SEKOCENBUD” BCR z III kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynosząca dla robót elektrycznych: R netto = 18,00 zł. i R brutto = 28,33 zł. Stawka robocizny kosztorysowej brutto obejmuje wartość stawki robocizny kosztorysowej netto powiększonej o narzut kosztów pośrednich i zysk kalkulacyjny [Rbrutto = (Rnetto + Kp + Z)]. Wykonawca musi wpisać oferowane stawki robocizny kosztorysowej Rnetto i Rbrutto, Kp i Z w formularzu oferty, częściowej sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
8. Zaoferowany przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – wskaźnik narzutu kosztów zakupu materiałów (Wkz) nie może być wyższy niż średni warszawski określony w wyd. „SEKOCENBUD” BCR z III. kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynoszący dla materiałów elektrycznych Wkz = 7,0 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Wkz w formularzu oferty częściowej, sporządzonym wg wzoru formularza oferty częściowej.
9. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
10.Zamówienia uzupełniające: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy pzp, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień dotyczących wykonywania usług w zakresie konserwacji elektrycznych, na terenie administrowanym przez ZGN w Dzielnicy Mokotów.
Szacunkowa wartość bez VAT: 266 203,70 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 30.11.2013
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 5 Nazwa: DOM Konduktorska
1)Krótki opis
Wykonywanie bieżących usług remontowych w tym konserwacyjnych, usuwania i zabezpieczania awarii oraz wykonywanie czynności niezbędnych do utrzymania w ruchu instalacji elektrycznych w budynkach i lokalach gminnych administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów oraz lokalach gminnych znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji ZGN w Dzielnicy Mokotów, położonych na terenie DOM „Konduktorska”.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50710000

3)Wielkość lub zakres
Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania usług zapewniających stałe utrzymanie sprawności instalacji elektrycznej i piorunochronnej w budynkach gminnych oraz lokalach gminnych znajdujących się w tych budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów na terenie DOM „Konduktorska” oraz w lokalach gminnych, o ile prace w nich zostaną zlecone przez Zamawiającego, znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów i lokalach oświaty, poprzez:
1.1. całodobowe usuwanie awarii i ich skutków wraz z naprawami poinstalacyjnymi, zabezpieczanie doraźne instalacji i obiektów gdy grożą awarią,
1.2. wykonywanie bieżącej konserwacji i prac naprawczych instalacji i urządzeń elektrycznych i piorunochronnych zgłaszanych pisemnym zleceniem przez DOM, wraz z naprawami poinstalacyjnymi, oraz innych prac naprawczych zgłoszonych pisemnymi zleceniami przez DOM zarówno w odniesieniu do budynków miasta i lokali gminnych w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będących i nie będących w administracji DOM jak i urządzeń terenowych, związanych z budynkami miasta,
1.3. wykonywanie pomiarów elektrycznych i piorunochronnych na pisemne zlecenie DOM,
1.4. konserwacja domofonów w zakresie usuwania przerw i zwarć w instalacji domofonowej: wymiana uszkodzonych podzespołów i elementów nienoszących śladów zniszczenia, dewastacji na pisemne zlecenie poszczególnych administracji,
1.5. wykonywanie prac w zakresie instalacji elektrycznej w lokalach gminnych, o ile zostaną one zlecone,
1.6. zgłaszanie do DOM zauważonych nieprawidłowości w zakresie instalacji elektrycznej i piorunochronnej,
1.7. prace, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5 .wykonywane będą na odrębne pisemne zlecenia wydawane przez DOM,(stosownie do jego potrzeb) ze szczegółowym określeniem zakresu i ich ilości zgodnie z protokołem typowania i przedmiarem prac i ewentualnie ślepym kosztorysem oraz z określeniem terminu ich wykonania rozpoczęcia i zakończenia. Prawidłowe wykonanie prac, o których mowa w zdaniu pierwszym, każdorazowo potwierdzane będzie protokołem odbioru końcowego przez inspektora nadzoru DOM. Wynagrodzenie za realizację prac, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5. wypłacane będzie Wykonawcy na podstawie faktur wystawionych w oparciu o zweryfikowane przez inspektora DOM kosztorysy zamienne lub powykonawcze sporządzane zgodnie z przedmiarem, ślepym kosztorysem, o ile zostanie wcześniej dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o protokóły typowania, obmiary prac oraz wg czynników cenotwórczych podanych przez Wykonawcę w ofercie. Ilość roboczogodzin, materiałów i czas pracy sprzętu wyliczane będą w oparciu o kosztorys sporządzony na podstawie kosztorysu ślepego jeżeli był on dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o jednostkowe nakłady rzeczowe określone w katalogach nakładów rzeczowych (KNR) wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, a w przypadku braku odpowiednich nakładów rzeczowych w ww. katalogach dopuszcza się stosowanie KNR wydanych przez WACETOB. Jeżeli również w tym wydawnictwie brak jest nakładów rzeczowych wykonywanych prac dopuszcza się stosowanie wycen indywidualnych każdorazowo zaakceptowanych przez inspektorów Zamawiającego i zatwierdzonych przez kierownika DOM. Ceny każdego z materiałów - bez kosztów zakupu - rozliczane będą na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur. Ceny te nie mogą być wyższe niż 120 % minimalnej ceny i jednocześnie nie wyższe niż najniższe ze średnich cen dla każdego asortymentu podawanych w publikacjach SEKOCENBUD, IMB, IMI, IME, obowiązujące dla kwartału, w którym będą zlecane prace. W przypadku braku przedmiotowej pozycji w publikacjach j/w ceny materiałów należy przyjmować wg cennika przygotowywanego przez SEKOCENBUD na zlecenie Zamawiającego. W przypadkach gdy dany materiał nie występuje w obydwu wcześniej przywołanych dokumentach, dopuszcza się ceny na dany materiał po uzgodnieniu z inspektorem nadzoru i uzyskaniu akceptacji Kierownika DOM w formie pisemnej, przed podjęciem prac lub zakupem materiału.
Ceny pracy sprzętu na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur wystawionych przez usługodawców lecz nie wyższe niż średnie ceny publikowane przez Sekocenbud „IRS” oraz zawarte w „informacji o cenach czynników produkcji RMS” w kwartale, w którym prace były zlecane.
Prace polegające na usuwaniu awarii, o których mowa w pkt. 3.1.1 SIWZ rozliczane będą w sposób opisany powyżej z tym, że nie będzie wyprzedzająco wystawiane zlecenie z protokołem typowania robót a niezwłocznie po powzięciu wiadomości przez DOM o usunięciu awarii tworzony będzie protokół konieczności potwierdzający wykonanie prac usuwających awarię i zabezpieczenie obiektu. Pomiary elektryczne i piorunochronne na zlecenie DOM rozliczane będą w oparciu o podaną w formularzu oferty stawkę robocizny z uwzględnieniem rzeczywistego czasu pracy ludzi. Zamawiający ma prawo żądać do wglądu faktur za materiały użyte przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
2. W ramach umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania jak również w ramach kwoty przeznaczonej na realizację niniejszego zamówienia Zamawiający może zlecić prace pozostające w związku z przedmiotem zamówienia, które z racji wartości nie podlegają ustawie Prawo zamówień publicznych, tj. nie przekraczają kwoty 14 tys. Euro, a dotyczą między innymi wykonywania prac w pustostanach. W takich przypadkach zastosowanie będą miały zapisy pkt. 3.1.7. specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Wykazy budynków gminnych oraz budynków Wspólnot Mieszkaniowych z lokalami gminnymi i lokalami oświaty w których realizowane będą zamówienia stanowią Rozdział IV specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Wykazy budynków, o których mowa wyżej mogą ulec zmianie poprzez jednostronną czynność Zamawiającego.
4. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy zawarty jest w § 3, 4 i 5 istotnych postanowień umowy, które stanowią Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1. 3.2. specyfikacji mają być wykonane zgodnie z warunkami wynikającymi z Istotnych postanowień umowy stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia w sposób zapewniający kulturalna obsługę najemcy.
5.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania, o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w tym:
5.1.1.w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca może dokonać zmiany Podwykonawców w sytuacji, gdy z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, koniecznym będzie dla prawidłowego wykonania umowy posłużenie się przez Wykonawcę nowymi Podwykonawcami, którzy będą realizowali część lub cały zakres powierzony uprzednio innym Podwykonawcom.
5.1.2.w przypadku zaistnienia konieczności wykonania usług, które nie zostały przewidziane w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykonać je na odrębne zlecenie Zamawiającego. Wartość usług dodatkowych nie może przekroczyć 50 % wartości realizowanego zamówienia.
5.1.3. ograniczenia środków budżetowych na realizację zamówienia;
5.1.4. zmiana zakresu rzeczowego i finansowego;
5.1.5.zmiany osób uczestniczących w realizacji Przedmiotu zamówienia;
5.1.6. zmiany zakresu części Przedmiotu zamówienia powierzonych Podwykonawcom;
5.1.7. zmiany wymaganej sprawozdawczości i rozliczeń kosztów wykonania przedmiotu zamówienia;
5.1.8. zmiany regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia umowy wraz ze skutkami takiej zmiany regulacji prawnych;
5.1.9. zmiany wykazu budynków stanowiącego Rozdział IV SIWZ.
5.1.10. wprowadzenia Norm Zakładowych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy dla robót i czynności nie ujętych w katalogach norm rzeczowych i uzupełniania ich o nowe pozycje.
6. Wykonawca zobowiązany będzie do:
6.1. posiadania opłaconej polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż równowartość 100 000 PLN, potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia;
6.2. wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w pkt. 21 specyfikacji;
6.3. udzielenia gwarancji na wykonane przez siebie usługi na czas minimum 36 miesięcy od daty odbioru. Warunki gwarancji zawierają Istotne postanowienia umowy stanowiące Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
6.4. zgłaszania się w okresie obowiązywania umowy, zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania, w dni robocze dwa razy dziennie w godzinach ustalonych z kierownikiem DOM do DOM w celu pobierania zleceń;
6.5. pełnienia całodobowo usług pogotowia i dyżuru pod stacjonarnym numerem telefonu, na który będą mogły być całodobowo zgłaszane przestoje i usterki elektryczne w trakcie realizacji umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania;
6.6. popisania umów na świadczenie usług konserwacyjnych zgodnych w zakresie określonym w pkt od 3.1. do 3.2. specyfikacji istotnych warunków zamówienia na warunkach określonych w złożonej i przyjętej ofercie w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych (które wyrażą na to zgodę) wyszczególnionych w Rozdziale IV B specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
6.6.1. warunki gwarancji i wykonania zamówienia w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będą zgodne z warunkami określonymi w niniejszej specyfikacji oraz w istotnych postanowieniach umowy, stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
6.6.2. Wykonawca zobowiązany będzie do wystawienia faktur za prace wykonane w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych, o których mowa w pkt. 3.6. niniejszej specyfikacji, podmiotom, na rzecz których prace będzie wykonywał.
7. Zaoferowana przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – maksymalna stawka robocizny kosztorysowej nie może przekroczyć średniej warszawskiej określonej w wyd. ”SEKOCENBUD” BCR z III kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynosząca dla robót elektrycznych: R netto = 18,00 zł. i R brutto = 28,33 zł. Stawka robocizny kosztorysowej brutto obejmuje wartość stawki robocizny kosztorysowej netto powiększonej o narzut kosztów pośrednich i zysk kalkulacyjny [Rbrutto = (Rnetto + Kp + Z)]. Wykonawca musi wpisać oferowane stawki robocizny kosztorysowej Rnetto i Rbrutto, Kp i Z w formularzu oferty, częściowej sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
8. Zaoferowany przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – wskaźnik narzutu kosztów zakupu materiałów (Wkz) nie może być wyższy niż średni warszawski określony w wyd. „SEKOCENBUD” BCR z III. kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynoszący dla materiałów elektrycznych Wkz = 7,0 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Wkz w formularzu oferty częściowej, sporządzonym wg wzoru formularza oferty częściowej.
9. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
10.Zamówienia uzupełniające: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy pzp, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień dotyczących wykonywania usług w zakresie konserwacji elektrycznych, na terenie administrowanym przez ZGN w Dzielnicy Mokotów.
Szacunkowa wartość bez VAT: 212 962,96 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 30.11.2013
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 6 Nazwa: DOM Madalinskiego
1)Krótki opis
Wykonywanie bieżących usług remontowych w tym konserwacyjnych, usuwania i zabezpieczania awarii oraz wykonywanie czynności niezbędnych do utrzymania w ruchu instalacji elektrycznych w budynkach i lokalach gminnych administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów oraz lokalach gminnych znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji ZGN w Dzielnicy Mokotów, położonych na terenie DOM „Madalińskiego”.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50710000

3)Wielkość lub zakres
Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania usług zapewniających stałe utrzymanie sprawności instalacji elektrycznej i piorunochronnej w budynkach gminnych oraz lokalach gminnych znajdujących się w tych budynkach administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów na terenie DOM „Madalinskiego” oraz w lokalach gminnych, o ile prace w nich zostaną zlecone przez Zamawiającego, znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i nie będących w administracji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów i lokalach oświaty, poprzez:
1.1. całodobowe usuwanie awarii i ich skutków wraz z naprawami poinstalacyjnymi, zabezpieczanie doraźne instalacji i obiektów gdy grożą awarią,
1.2. wykonywanie bieżącej konserwacji i prac naprawczych instalacji i urządzeń elektrycznych i piorunochronnych zgłaszanych pisemnym zleceniem przez DOM, wraz z naprawami poinstalacyjnymi, oraz innych prac naprawczych zgłoszonych pisemnymi zleceniami przez DOM zarówno w odniesieniu do budynków miasta i lokali gminnych w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będących i nie będących w administracji DOM jak i urządzeń terenowych, związanych z budynkami miasta,
1.3. wykonywanie pomiarów elektrycznych i piorunochronnych na pisemne zlecenie DOM,
1.4. konserwacja domofonów w zakresie usuwania przerw i zwarć w instalacji domofonowej: wymiana uszkodzonych podzespołów i elementów nienoszących śladów zniszczenia, dewastacji na pisemne zlecenie poszczególnych administracji,
1.5. wykonywanie prac w zakresie instalacji elektrycznej w lokalach gminnych, o ile zostaną one zlecone,
1.6. zgłaszanie do DOM zauważonych nieprawidłowości w zakresie instalacji elektrycznej i piorunochronnej,
1.7. prace, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5 .wykonywane będą na odrębne pisemne zlecenia wydawane przez DOM,(stosownie do jego potrzeb) ze szczegółowym określeniem zakresu i ich ilości zgodnie z protokołem typowania i przedmiarem prac i ewentualnie ślepym kosztorysem oraz z określeniem terminu ich wykonania rozpoczęcia i zakończenia. Prawidłowe wykonanie prac, o których mowa w zdaniu pierwszym, każdorazowo potwierdzane będzie protokołem odbioru końcowego przez inspektora nadzoru DOM. Wynagrodzenie za realizację prac, o których mowa w pkt. 3.1.2. do 3.1.5. wypłacane będzie Wykonawcy na podstawie faktur wystawionych w oparciu o zweryfikowane przez inspektora DOM kosztorysy zamienne lub powykonawcze sporządzane zgodnie z przedmiarem, ślepym kosztorysem, o ile zostanie wcześniej dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o protokóły typowania, obmiary prac oraz wg czynników cenotwórczych podanych przez Wykonawcę w ofercie. Ilość roboczogodzin, materiałów i czas pracy sprzętu wyliczane będą w oparciu o kosztorys sporządzony na podstawie kosztorysu ślepego jeżeli był on dostarczony przez Zamawiającego lub w oparciu o jednostkowe nakłady rzeczowe określone w katalogach nakładów rzeczowych (KNR) wydanych przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, a w przypadku braku odpowiednich nakładów rzeczowych w ww. katalogach dopuszcza się stosowanie KNR wydanych przez WACETOB. Jeżeli również w tym wydawnictwie brak jest nakładów rzeczowych wykonywanych prac dopuszcza się stosowanie wycen indywidualnych każdorazowo zaakceptowanych przez inspektorów Zamawiającego i zatwierdzonych przez kierownika DOM. Ceny każdego z materiałów - bez kosztów zakupu - rozliczane będą na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur. Ceny te nie mogą być wyższe niż 120 % minimalnej ceny i jednocześnie nie wyższe niż najniższe ze średnich cen dla każdego asortymentu podawanych w publikacjach SEKOCENBUD, IMB, IMI, IME, obowiązujące dla kwartału, w którym będą zlecane prace. W przypadku braku przedmiotowej pozycji w publikacjach j/w ceny materiałów należy przyjmować wg cennika przygotowywanego przez SEKOCENBUD na zlecenie Zamawiającego. W przypadkach gdy dany materiał nie występuje w obydwu wcześniej przywołanych dokumentach, dopuszcza się ceny na dany materiał po uzgodnieniu z inspektorem nadzoru i uzyskaniu akceptacji Kierownika DOM w formie pisemnej, przed podjęciem prac lub zakupem materiału.
Ceny pracy sprzętu na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę faktur wystawionych przez usługodawców lecz nie wyższe niż średnie ceny publikowane przez Sekocenbud „IRS” oraz zawarte w „informacji o cenach czynników produkcji RMS” w kwartale, w którym prace były zlecane.
Prace polegające na usuwaniu awarii, o których mowa w pkt. 3.1.1 SIWZ rozliczane będą w sposób opisany powyżej z tym, że nie będzie wyprzedzająco wystawiane zlecenie z protokołem typowania robót a niezwłocznie po powzięciu wiadomości przez DOM o usunięciu awarii tworzony będzie protokół konieczności potwierdzający wykonanie prac usuwających awarię i zabezpieczenie obiektu. Pomiary elektryczne i piorunochronne na zlecenie DOM rozliczane będą w oparciu o podaną w formularzu oferty stawkę robocizny z uwzględnieniem rzeczywistego czasu pracy ludzi. Zamawiający ma prawo żądać do wglądu faktur za materiały użyte przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
2. W ramach umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania jak również w ramach kwoty przeznaczonej na realizację niniejszego zamówienia Zamawiający może zlecić prace pozostające w związku z przedmiotem zamówienia, które z racji wartości nie podlegają ustawie Prawo zamówień publicznych, tj. nie przekraczają kwoty 14 tys. Euro, a dotyczą między innymi wykonywania prac w pustostanach. W takich przypadkach zastosowanie będą miały zapisy pkt. 3.1.7. specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Wykazy budynków gminnych oraz budynków Wspólnot Mieszkaniowych z lokalami gminnymi i lokalami oświaty w których realizowane będą zamówienia stanowią Rozdział IV specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Wykazy budynków, o których mowa wyżej mogą ulec zmianie poprzez jednostronną czynność Zamawiającego.
4. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy zawarty jest w § 3, 4 i 5 istotnych postanowień umowy, które stanowią Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. Czynności, o których mowa w pkt. 3.1. 3.2. specyfikacji mają być wykonane zgodnie z warunkami wynikającymi z Istotnych postanowień umowy stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia w sposób zapewniający kulturalna obsługę najemcy.
5.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania, o ile warunkiem wprowadzenia takich zmian będą między innymi okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz w przypadku zmiany porządku prawnego, a także w przypadku zmian zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w tym:
5.1.1.w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca może dokonać zmiany Podwykonawców w sytuacji, gdy z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, koniecznym będzie dla prawidłowego wykonania umowy posłużenie się przez Wykonawcę nowymi Podwykonawcami, którzy będą realizowali część lub cały zakres powierzony uprzednio innym Podwykonawcom.
5.1.2.w przypadku zaistnienia konieczności wykonania usług, które nie zostały przewidziane w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykonać je na odrębne zlecenie Zamawiającego. Wartość usług dodatkowych nie może przekroczyć 50 % wartości realizowanego zamówienia.
5.1.3. ograniczenia środków budżetowych na realizację zamówienia;
5.1.4. zmiana zakresu rzeczowego i finansowego;
5.1.5.zmiany osób uczestniczących w realizacji Przedmiotu zamówienia;
5.1.6. zmiany zakresu części Przedmiotu zamówienia powierzonych Podwykonawcom;
5.1.7. zmiany wymaganej sprawozdawczości i rozliczeń kosztów wykonania przedmiotu zamówienia;
5.1.8. zmiany regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia umowy wraz ze skutkami takiej zmiany regulacji prawnych;
5.1.9. zmiany wykazu budynków stanowiącego Rozdział IV SIWZ.
5.1.10. wprowadzenia Norm Zakładowych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy dla robót i czynności nie ujętych w katalogach norm rzeczowych i uzupełniania ich o nowe pozycje.
6. Wykonawca zobowiązany będzie do:
6.1. posiadania opłaconej polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż równowartość 100 000 PLN, potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia;
6.2. wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w pkt. 21 specyfikacji;
6.3. udzielenia gwarancji na wykonane przez siebie usługi na czas minimum 36 miesięcy od daty odbioru. Warunki gwarancji zawierają Istotne postanowienia umowy stanowiące Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
6.4. zgłaszania się w okresie obowiązywania umowy, zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania, w dni robocze dwa razy dziennie w godzinach ustalonych z kierownikiem DOM do DOM w celu pobierania zleceń;
6.5. pełnienia całodobowo usług pogotowia i dyżuru pod stacjonarnym numerem telefonu, na który będą mogły być całodobowo zgłaszane przestoje i usterki elektryczne w trakcie realizacji umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania;
6.6. popisania umów na świadczenie usług konserwacyjnych zgodnych w zakresie określonym w pkt od 3.1. do 3.2. specyfikacji istotnych warunków zamówienia na warunkach określonych w złożonej i przyjętej ofercie w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych (które wyrażą na to zgodę) wyszczególnionych w Rozdziale IV B specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
6.6.1. warunki gwarancji i wykonania zamówienia w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych będą zgodne z warunkami określonymi w niniejszej specyfikacji oraz w istotnych postanowieniach umowy, stanowiących Rozdział III specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
6.6.2. Wykonawca zobowiązany będzie do wystawienia faktur za prace wykonane w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych, o których mowa w pkt. 3.6. niniejszej specyfikacji, podmiotom, na rzecz których prace będzie wykonywał.
7. Zaoferowana przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – maksymalna stawka robocizny kosztorysowej nie może przekroczyć średniej warszawskiej określonej w wyd. ”SEKOCENBUD” BCR z III kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynosząca dla robót elektrycznych: R netto = 18,00 zł. i R brutto = 28,33 zł. Stawka robocizny kosztorysowej brutto obejmuje wartość stawki robocizny kosztorysowej netto powiększonej o narzut kosztów pośrednich i zysk kalkulacyjny [Rbrutto = (Rnetto + Kp + Z)]. Wykonawca musi wpisać oferowane stawki robocizny kosztorysowej Rnetto i Rbrutto, Kp i Z w formularzu oferty, częściowej sporządzonym wg wzoru formularza oferty.
8. Zaoferowany przez Wykonawcę we – Wzorze formularza oferty częściowej – wskaźnik narzutu kosztów zakupu materiałów (Wkz) nie może być wyższy niż średni warszawski określony w wyd. „SEKOCENBUD” BCR z III. kwartału 2011 zeszyt 53/2011 i wynoszący dla materiałów elektrycznych Wkz = 7,0 %. Wykonawca musi wpisać oferowane Wkz w formularzu oferty częściowej, sporządzonym wg wzoru formularza oferty częściowej.
9. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
10.Zamówienia uzupełniające: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy pzp, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień dotyczących wykonywania usług w zakresie konserwacji elektrycznych, na terenie administrowanym przez ZGN w Dzielnicy Mokotów.
Szacunkowa wartość bez VAT: 266 203,70 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 30.11.2013
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1.1. Część 1: DOM „Służewiec” – 4 600,00 PLN,(słownie: cztery tysiące sześćset złotych)
1.2. Część 2: DOM „Wierzbno” – 3 850,00 PLN (słownie: trzy tysiące osiemset pięćdziesiąt złotych)
1.3. Część 3: DOM „Wiśniowa” – 4 600,00 PLN (słownie: cztery tysiące sześćset złotych)
1.4. Część 4: DOM „Madalińskiego” – 5 750,00 PLN (słownie: pięć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych)
1.5. Część 5: DOM „Konduktorska” – 4 600,00 PLN (słownie: cztery tysiące sześćset złtych)
1.6. Część 6: DOM „Polkowska” – 5 750,00 PLN (słownie: pięć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych)
Wykonawca wybrany przez Zamawiającego do zawarcia umowy w zakresie usług objętych postępowaniem dla danego DOM, w celu zabezpieczenia należytego wykonania umowy wniesie równowartość kwoty:
1. Część 1: DOM „Służewiec” – 4 600,00 PLN, (słownie: cztery tysiące sześćset złotych)
2. Część 2: DOM „Wierzbno” – 3 850,00 PLN(słownie: trzy tysiące osiemset pięćdziesiąt złotych)
3. Część 3: DOM „Wiśniowa” – 4 600,00 PLN (słownie: cztery tysiące sześćset złotych)
4. Część 4: DOM „Madalińskiego” – 5 750,00 PLN (słownie: pięć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych)
5. Część 5: DOM „Konduktorska” – 4 600,00 PLN (słownie: cztery tysiące sześćset złotych)
6. Część 6: DOM „Polkowska”- 5 750,00 PLN (słownie:pięć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych)
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Termin płatności 21 dni kalendarzowych.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Nie dotyczy.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy nie wykluczeni z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r., nr 113, poz. 759), a także spełniający warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 1 – 4 w/w ustawy dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
b) posiadania wiedzy i doświadczenia,
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Ocena spełnienia warunków zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu stanowiącego załącznik nr 4 do wzoru formularza oferty (pkt. 9.2.1. SIWZ) oraz w oparciu o potwierdzenie spełniania warunków w zakresie wskazanym poniżej:
Ad. a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
Nie dotyczy w przedmiotowym postępowaniu.
Ad. b) posiadania wiedzy i doświadczenia:
1.1. Zamawiający oceni jako spełniony warunek posiadania przez Wykonawcę wiedzy i doświadczenia, na podstawie wykazu usług, z którego wynikać będzie, że Wykonawca w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje należycie (w ramach umowy lub umów) usługi - prace polegające na wykonywaniu bieżących usług remontowych w branży elektrycznej w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych lub użyteczności publicznej o łącznej wartości nie mniejszej niż 160 000,00 PLN w ciągu tych lat. (w przypadku wykazania doświadczenia usługami wykonywanymi Zamawiający żąda, żeby Wykonawca wykazał, nie później niż na dzień składania ofert wykonanie części usług o wartości nie mniejszej niż: 160 000,00 PLN).
Wykonawca musi wypełnić i podpisać wykaz usług wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do wzoru formularza oferty częściowej - Rozdział II specyfikacji istotnych warunków zamówienia i podać wartość wykonanych usług, ich przedmiot, daty wykonania i odbiorców oraz musi załączyć do oferty dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Ad c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym,
1.2. Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia całodobowo usług pogotowia i dyżuru pod stacjonarnym numerem telefonu, na który będą mogły być całodobowo zgłaszane przestoje i usterki elektryczne w trakcie realizacji umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania. Wykonawca musi złożyć zobowiązanie w tym przedmiocie poprzez wypełnienie i podpisanie formularza oferty.
Ad c1) dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
1.3. Zamawiający oceni jako spełniony, warunek dysponowania przez Wykonawcę osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia na podstawie wykazu osób, oraz informacji o podstawie do dysponowania tymi osobami, z którego wynikać będzie, że Wykonawca dysponuje osobą, która będzie odpowiadała za kierowanie pracami w zakresie instalacji elektrycznych oraz, że dysponuje co najmniej 4 osobami dla każdego z DOM-ów do wykonania zamówienia, z doświadczeniem i kwalifikacjami w wykonywaniu prac odpowiadających rodzajem przedmiotowi zamówienia w tym:
1) 3 osoby posiadające aktualne uprawnienia elektryczne w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych SEP do 1 kV, w tym jedna osoba wraz z wykonywaniem pomiarów.
2) 1 osobę, podpisującą protokoły z pomiarów, posiadającą zaświadczenie kwalifikacyjne wymagane przy wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci energetycznych wraz z dozorem nad pomiarami.
W przypadku, gdy Wykonawca składać będzie kilka ofert częściowych dla wykonania każdej części zamówienia musi dysponować innymi osobami.
W w/w wykazie należy podać informacje na temat kwalifikacji zawodowych tych osób, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności i podstawie do dysponowania nimi. W tym celu Wykonawca musi wypełnić wykaz osób stanowiący załącznik nr 6 do wzoru formularza oferty. Wykaz osób należy złożyć odrębnie dla każdej części zamówienia, dla której składania jest oferta częściowa.
1.4. Zamawiający oceni jako spełniony, warunek dysponowania przez Wykonawcę osobą z uprawnieniami, wymaganymi ustawą prawo budowlane, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia na podstawie oświadczenia, z którego wynikać będzie, że Wykonawca dysponuje osobą do kierowania pracami budowlanymi będącymi przedmiotem zamówienia -posiadającą odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania pracami w zakresie instalacji elektrycznych lub odpowiedni dokument stwierdzający przygotowanie zawodowe do kierowania budową i robotami budowlanymi w zakresie instalacji elektrycznych oraz wpisana na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego. Wyklucza się uprawnienia budowlane do pełnienia funkcji majstra (mistrza). W przypadku, gdy Wykonawca składać będzie kilka ofert częściowych dla wykonania każdej części zamówienia musi dysponować inną osobą do kierowania pracami budowlanymi będącymi przedmiotem zamówienia. W tym celu Wykonawca musi złożyć oświadczenie na załącznik nr 7 do wzoru formularza oferty. Oświadczenie należy złożyć odrębnie dla każdej części zamówienia, dla której składania jest oferta częściowa.
Ad d) sytuacji ekonomicznej i finansowej,
1.5. Zamawiający oceni jako spełniony warunek sytuacji ekonomicznej i finansowej na podstawie opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia potwierdzającej posiadanie w/w ubezpieczenia OC przez Wykonawcę na kwotę co najmniej 100 000 PLN.
1.6. Zamawiający oceni jako spełniony warunek sytuacji ekonomicznej i finansowej na podstawie części sprawozdania finansowego a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią o części badanego sprawozdania, a w przypadku Wykonawców nie zobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego, innych dokumentów określających obroty oraz zobowiązania i należności za 2010 rok, a jeżeli okres prowadzenia działalności, jest krótszy – za ten okres potwierdzających wysokość posiadanych obrotów w 2010 r. roku nie mniejszych niż 200 000 PLN.
W celu potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego,
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunku i za spełnienie tego warunku uzna złożenie oświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.2.1. SIWZ.
1.7. Zamawiający oceni jako spełniony warunek nie podlegania wykluczeniu z postępowania na podstawie oświadczenia Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia, stanowiącego załącznik nr 8 do wzoru formularza oferty oraz na podstawie dokumentów przedłożonych przez Wykonawcę, o których mowa w pkt. 9.3. SIWZ.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający żąda wykazania za pomocą dokumentów wymaganych w pkt. 9. specyfikacji istotnych warunków zamówienia, iż w stosunku do tych podmiotów nie zachodzą okoliczności wskazane w art. 24 ust. 1 ustawy, o ile podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia. W przypadku składania oferty przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 mogą być spełnione łącznie.
3. Zamawiający oceni jako spełniony warunek nie podlegania wykluczeniu z postępowania na podstawie oświadczenia Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia stanowiącego załącznik nr 8 do wzoru formularza oferty oraz na podstawie dokumentów przedłożonych przez Wykonawcę, o których mowa w pkt. 9.3. specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4. Wypełnienie przez Wykonawcę formularza oferty, oraz spełnienie innych wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia będą stanowiły podstawę oceny ofert. Zamawiający żąda, żeby Wykonawca wykazał, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w pkt. 8. SIWZ.
5. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę, w stosunku do którego stwierdzono podstawę wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych oraz tego, który nie spełnia wymaganych warunków oraz jeśli stwierdzi, że dostarczone przez niego informacje mające wpływ lub mogące mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania są nieprawdziwe.
Dokumenty i oświadczenia, które Wykonawcy są zobowiązani dołączyć do oferty częściowej, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
1. Wykonawca musi dołączyć do oferty w terminie wskazanym w pkt. 15. specyfikacji istotnych warunków zamówienia i w formie określonej w specyfikacji:
1.1. wypełniony i podpisany formularz oferty częściowej zgodny w treści ze wzorem stanowiącym Rozdział II specyfikacji istotnych warunków zamówienia – odrębnie dla każdego DOM, dla którego Wykonawca składa ofertę częściową,
1.2. oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza pełnomocnictwa, o którym mowa w pkt. 9.5.1.2. specyfikacji, jeżeli oferty będą składali Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia – odrębnie dla każdego DOM, dla którego Wykonawca składa ofertę częściową,
1.3. oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza pełnomocnictwa, o którym mowa w pkt. 14.6.3. specyfikacji, jeśli oferta będzie podpisana przez pełnomocnika,
1.4. informację o części / częściach zamówienia, które Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom, o ile Wykonawca będzie realizował zamówienie z udziałem Podwykonawców – odrębnie dla każdego DOM, dla którego Wykonawca składa ofertę częściową,
1.5. informację o podmiotach, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, na zasobach, których polega Wykonawca na zasadach określonych w pkt. 8.2. SIWZ – odrębnie dla każdego DOM, dla którego Wykonawca składa ofertę częściową,
1.6. oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji wykazu budynków, zgodnego w treści ze wzorem stanowiącym Rozdział IV specyfikacji istotnych warunków zamówienia na załączniku nr 1 wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty,
1.7. zobowiązanie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na załączniku nr 2 do oferty wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty – odrębnie dla każdego DOM dla którego Wykonawca składa ofertę częściową,
1.8. oświadczenie na załączniku nr 3 do oferty wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty, iż po upływie terminu ważności będzie odnawiać ubezpieczenie na kwotę nie niższą niż równowartość 100 000 PLN na czas obejmujący wykonanie przedmiotu zamówienia oraz, że przedłoży Zamawiającemu do wglądu oryginał odnowionego ubezpieczenia w terminie 7 dni kalendarzowych od daty jego zawarcia, jednakże nie później niż w dniu podpisania umowy w przypadku, gdy dotychczasowe ubezpieczenie wygasa po terminie składania ofert,
1.9. informację określoną w pkt. 16.2. niniejszej specyfikacji w przypadku zastosowania przez wykonawcę innej niż 8 % stawki podatku od towarów i usług,
1.10. potwierdzoną przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem kserokopię dowodu wniesienia wadium jeśli zostało wniesione w pieniądzu lub oryginał dowodu wniesienia wadium jeśli zostało wniesione w innej dopuszczalnej przez Zamawiającego formie - odrębnie dla każdego DOM, dla którego Wykonawca składa ofertę częściową,
2. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt. 8 SIWZ, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty:
2.1. oświadczenie na załączniku nr 4 do oferty wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty, że spełnia warunki określone w art. 22 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych,
2.2. wykaz usług, o których mowa w pkt. 8.1.1. specyfikacji na załączniku nr 5 do oferty wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty, należycie wykonanych lub wykonywanych przez Wykonawcę w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie
2.3. wykaz osób które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, o których mowa w pkt. 8.1.3. specyfikacji na załączniku nr 6 do oferty wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty - odrębnie dla każdego DOM, dla którego Wykonawca składa ofertę częściową,
2.4. oświadczenie, o którym mowa w pkt. 8.1.4. specyfikacji dotyczące posiadania uprawnień przez osobę która będzie pełniła funkcję kierownika prac, na załączniku nr 7 do oferty wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty - odrębnie dla każdego DOM, dla którego Wykonawca składa ofertę częściową,
2.5. opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 100 000 PLN.
2.6. dokumenty potwierdzające, że usługi wykazane przez Wykonawcę w załączniku nr 5 do oferty (zgodnie z zapisem pkt. 8.1.1., oraz 9.2.2. SIWZ) zostały wykonane albo są wykonywane należycie,
2.7. część sprawozdania finansowego a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią o części badanego sprawozdania, a w przypadku Wykonawców nie zobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego, innych dokumentów określających obroty oraz zobowiązania i należności za 2010 r., a jeżeli okres prowadzenia działalności, jest krótszy – za ten okres potwierdzających wysokość posiadanych obrotów w 2010 roku nie mniejszych niż 200 000 PLN.
2.8. W przypadku, gdy Wykonawca polegać będzie na doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu:
2.8.1. pisemne zobowiązanie tych podmiotów do zrealizowania części zamówienia zawierające zakres robót, które te podmioty zobowiązują się wykonać – w przypadku, gdy Wykonawca wykazując spełnienie warunku udziału w postępowaniu polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów zakresie realizacji części zamówienia.
2.8.2.pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy osób, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, zawierające także imienną listę tych osób – w przypadku, gdy Wykonawca wykazując spełnienie warunku udziału w postępowaniu polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów.
2.9. Jeżeli Wykonawca z uzasadnionej przyczyny nie będzie mógł przedstawić wymaganych przez Zamawiającego dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej, o których mowa w pkt. 9.2.7. SIWZ może przedstawić inny dokument pozwalający na ocenę, czy spełniony jest warunek opisany w pkt. 8.1.6. SIWZ.
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą:
3.1. oświadczenie na załączniku nr 8 do oferty wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty o braku podstaw wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych,
3.2. aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy (UWAGA: W przypadku osób fizycznych Zamawiający uzna za wystarczające złożenie oświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.3.1. SIWZ na załączniku nr 8 do oferty wg wzoru załączonego do wzoru formularza oferty),
3.3. aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
3.4. aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub potwierdzenie, że uzyskał zgodę na zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed terminem składania ofert,
3.5. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy (dla osoby), wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
3.6. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy (dla podmiotu zbiorowego), wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
3.7. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym, że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
3.8. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w pkt. 8 SIWZ, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w pkt. 8.2. SIWZ, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest załączyć dokumenty wymienione w pkt. 9.3 SIWZ, odnoszące się do tych podmiotów.
4. W celu potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego. Zamawiający nie wymaga złożenia dokumentów na potwierdzenie że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego.
5. Oferta wspólna
5.1. Zamawiający dopuszcza możliwość składania oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców (w ramach oferty wspólnej w rozumieniu art. 23 Ustawy) pod warunkiem, że żaden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, a taka oferta spełniać będzie następujące wymagania:
5.1.1.Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego;
5.1.2. Oryginał pełnomocnictwa lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza lub inny dokument (np. Umowa konsorcjum, spółki cywilnej) powinien być załączony do oferty i zawierać w szczególności wskazanie:
a) postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy;
b) wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy, z określeniem adresu siedziby;
c) ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania;
5.1.3. Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia. Podpisy muszą być złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji Wykonawców.
5.1.4. Każdy z Wykonawców (każdy członek konsorcjum) składających ofertę wspólną musi wykazać brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków określonych w art. 24 ust. 1 ustawy. W tym celu konsorcjum składa oświadczenie, o którym mowa w pkt. 9.3.1 SIWZ podpisane przez wszystkich Wykonawców oraz dokumenty określone w pkt. 9.3.2. do 9.3.7. SIWZ dla wszystkich Wykonawców podpisane za zgodność z oryginałem przez Wykonawców.
5.1.5. W odniesieniu do warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy wymagania te muszą być spełnione wspólnie przez Wykonawców składających ofertę wspólną (na ich potwierdzenie należy złożyć dokumenty określone w pkt. 9.2. SIWZ) z zastrzeżeniem, że oświadczenie, o którym mowa w pkt. 9.2.1. SIWZ podpisane przez Pełnomocnika lub wszystkich Wykonawców musi być złożone w imieniu wszystkich Wykonawców;
5.2. Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie z Pełnomocnikiem, którego adres należy wpisać w formularzu oferty.
5.3. Jeżeli oferta Wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
6. W przypadku złożenia oferty wspólnej Wykonawcy solidarnie odpowiadać będą za wykonanie zamówienia.
7. Dotyczy Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
7.1. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 9.3.2. do 9.3.4. i 9.3.6. specyfikacji - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
7.1.1. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
7.1.2. nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
7.1.3. nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Dokumenty, o których mowa w pkt. 9.7.1.1. i 9.7.1.3. SIWZ powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokumenty, o których mowa w pkt. 9.7.1.2. SIWZ, powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
7.2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt. 9.3.5. SIWZ, składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy. Dokumenty te powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7.3. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 9.7.1. oraz w pkt. 9.7.2 SIWZ, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Zapisy pkt. 9.7.1 i pkt. 9.7.2 SIWZ odnoszące się do wymaganych terminów ważności poszczególnych dokumentów stosuje się odpowiednio.
7.4. W przypadku Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wszystkie wykazywane przez nich w załącznikach do oferty i dokumentach wartości i kwoty w EURO będą przeliczane przez Zamawiającego w/g średniego kursu NBP na dzień upublicznienia postępowania.
8. W przypadku, gdy wykonawca w miejsce któregoś z dokumentów, o których mowa w pkt 9.2.5., 9.2.6., 9.2.7., 9.3.2. do 9.3.7., 9.7.1.., 9.7.2., 9.7.3. niniejszej specyfikacji dostarczy jego kopię, kopia ta musi być poświadczona za zgodność z oryginałem zgodnie z zapisem pkt. 14.6.4 specyfikacji istotnych warunków zamówienia, przy czym w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodnie z zapisem pkt. 14.6.5. SIWZ. Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginałów lub notarialnie potwierdzonych kopii dokumentów np., gdy złożone kopie dokumentów będą nieczytelne lub będą budzić wątpliwości co do ich prawdziwości.
9. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. Dokumenty i oświadczenia sporządzone w języku obcym, są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1.Zamawiający oceni jako spełniony warunek sytuacji ekonomicznej i finansowej na podstawie opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia potwierdzającej posiadanie w/w ubezpieczenia OC przez Wykonawcę na kwotę co najmniej 100 000 PLN.
2.Zamawiający oceni jako spełniony warunek sytuacji ekonomicznej i finansowej na podstawie części sprawozdania finansowego a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią o części badanego sprawozdania, a w przypadku Wykonawców nie zobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego, innych dokumentów określających obroty oraz zobowiązania i należności za 2010 rok, a jeżeli okres prowadzenia działalności, jest krótszy – za ten okres potwierdzających wysokość posiadanych obrotów w 2010 r. roku nie mniejszych niż 200 000 PLN.
3.Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający żąda wykazania za pomocą dokumentów wymaganych w pkt. 9. specyfikacji istotnych warunków zamówienia, iż w stosunku do tych podmiotów nie zachodzą okoliczności wskazane w art. 24 ust. 1 ustawy, o ile podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia. W przypadku składania oferty przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 mogą być spełnione łącznie.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Zamawiający oceni jako spełniony warunek posiadania przez Wykonawcę wiedzy i doświadczenia, na podstawie wykazu usług, z którego wynikać będzie, że Wykonawca w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje należycie (w ramach umowy lub umów) usługi - prace polegające na wykonywaniu bieżących usług remontowych w branży elektrycznej w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych lub użyteczności publicznej o łącznej wartości nie mniejszej niż 160 000,00 PLN w ciągu tych lat. (w przypadku wykazania doświadczenia usługami wykonywanymi Zamawiający żąda, żeby Wykonawca wykazał, nie później niż na dzień składania ofert wykonanie części usług o wartości nie mniejszej niż: 160 000,00 PLN).
Wykonawca musi wypełnić i podpisać wykaz usług wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do wzoru formularza oferty częściowej - Rozdział II specyfikacji istotnych warunków zamówienia i podać wartość wykonanych usług, ich przedmiot, daty wykonania i odbiorców oraz musi załączyć do oferty dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
2.Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia całodobowo usług pogotowia i dyżuru pod stacjonarnym numerem telefonu, na który będą mogły być całodobowo zgłaszane przestoje i usterki elektryczne w trakcie realizacji umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania. Wykonawca musi złożyć zobowiązanie w tym przedmiocie poprzez wypełnienie i podpisanie formularza oferty.
3.1.3. Zamawiający oceni jako spełniony, warunek dysponowania przez Wykonawcę osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia na podstawie wykazu osób, oraz informacji o podstawie do dysponowania tymi osobami, z którego wynikać będzie, że Wykonawca dysponuje osobą, która będzie odpowiadała za kierowanie pracami w zakresie instalacji elektrycznych oraz, że dysponuje co najmniej 4 osobami dla każdego z DOM-ów do wykonania zamówienia, z doświadczeniem i kwalifikacjami w wykonywaniu prac odpowiadających rodzajem przedmiotowi zamówienia w tym:
1) 3 osoby posiadające aktualne uprawnienia elektryczne w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych SEP do 1 kV, w tym jedna osoba wraz z wykonywaniem pomiarów.
2) 1 osobę, podpisującą protokoły z pomiarów, posiadającą zaświadczenie kwalifikacyjne wymagane przy wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci energetycznych wraz z dozorem nad pomiarami.
W przypadku, gdy Wykonawca składać będzie kilka ofert częściowych dla wykonania każdej części zamówienia musi dysponować innymi osobami.
W w/w wykazie należy podać informacje na temat kwalifikacji zawodowych tych osób, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności i podstawie do dysponowania nimi. W tym celu Wykonawca musi wypełnić wykaz osób stanowiący załącznik nr 6 do wzoru formularza oferty. Wykaz osób należy złożyć odrębnie dla każdej części zamówienia, dla której składania jest oferta częściowa.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający żąda wykazania za pomocą dokumentów wymaganych w pkt. 9. specyfikacji istotnych warunków zamówienia, iż w stosunku do tych podmiotów nie zachodzą okoliczności wskazane w art. 24 ust. 1 ustawy, o ile podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia. W przypadku składania oferty przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 mogą być spełnione łącznie.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. cena- stawka robocizny kosztorysowej Rbrutto = [(Rnetto+Kp+Z)] z VAT (stawka VAT wg przepisów dla budynków mieszkalnych). Waga 95

2. zmniejszenie wskaźnika narzutu kosztów zakupu materiałów [Wkz]. Waga 5

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
TZ/IV/7/11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 6.12.2011 - 10:00
Dokumenty odpłatne: tak
Podać cenę: 20.00 PLN
Warunki i sposób płatności: W kasie zamawiającego ul.Irysowa 19, 02-660 Warszawa, POLSKA.
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
6.12.2011 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 6.12.2011 - 10:10

Miejscowość:

Pok.34 ul.Irysowa 19, 02-660 Warszawa, POLSKA.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: tak
Dodatkowe informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia: Otwarcie ofert jest jawne.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: tak
Przewidywany czas publikacji kolejnych ogłoszeń: Październik 2013.
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Zamówienia uzupełniające: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy pzp, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień dotyczących wykonywania usług w zakresie konserwacji elektrycznych, na terenie administrowanym przez ZGN w Dzielnicy Mokotów w 6 terenach administracyjnych.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 22458777
Faks: +48 22458700

VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
25.10.2011
Adres: ul. Irysowa 19, 02-660 Warszawa
woj. MAZOWIECKIE
Dane kontaktowe: email: zamowienia@zgnmokotow.waw.pl
tel: +48 225493727
fax: +48 225493737
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-12-06
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 33897520111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-10-28
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 724 dni
Wadium: 58300 ZŁ
Szacowana wartość* 1 943 333 PLN  -  2 915 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 6
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.zgnmokotow.waw.pl
Informacja dostępna pod: Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
ul. Irysowa 19, 02-660 Warszawa, woj. mazowieckie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 06/12/2011
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
50710000-5 Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych i mechanicznych instalacji budynkowych