Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy terminalu intermodalnego na terenie Centrum Logistycznego w Porcie Gdynia wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, w ramach inwestycji pn. „Rozbudowa dostępu kolejowego do zachodniej części Portu Gdynia”.
Opis przedmiotu przetargu: Inwestycja pt. „Budowa terminalu intermodalnego na terenie Centrum Logistycznego w Porcie Gdynia” składa się z dwóch zadań na które należy uzyskać dwa odrębne pozwolenia na budowę: Zadanie 1: obejmuje swym zakresem prace projektowe we wszystkich branżach na obszarze od ul. Logistycznej do przebudowywanego układu kolejowego PKP PLK S.A. włącznie. Zadanie 2: obejmuje swym zakresem prace projektowe we wszystkich branżach na obszarze od ul. Logistycznej do ul. Kontenerowej włącznie. Dla każdego zadania należy opracować odrębne opracowania dokumentacji projektowej (obejmujące dla każdego zadania projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, specyfikacje techniczne prowadzenia i odbioru robót, zgodnie z powyższymi wymaganiami). Zakres i forma dokumentacji projektowej (projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, specyfikacje techniczne prowadzenia i odbioru robót) muszą być zgodne z wymaganiami jak dla inwestycji realizowanych w trybie zamówień publicznych – w tym bez nazw własnych, producentów i znaków towarowych.
Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia (jeżeli dotyczy):
http://www.port.gdynia.pl/pl/wydarzenia/przetargiOGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
nieobowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
osoba do kontaktów - Sebastian Wolski tel. 058 627 48 77 s.wolski@port.gdynia.pl
I. 1) NAZWA I ADRES:
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., krajowy numer identyfikacyjny 19192057700000, ul. ul. Rotterdamska 9, 81337 Gdynia, woj. pomorskie, państwo Polska, tel. 058 627 40 36, e-mail , faks 586 274 578.
Adres strony internetowej (URL): http://www.port.gdynia.pl/pl/wydarzenia/przetargi
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Zamawiający udzielający zamówień sektorowych
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
http://www.port.gdynia.pl/pl/wydarzenia/przetargi
Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
http://www.port.gdynia.pl/pl/wydarzenia/przetargi
Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
adres
Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
nie
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
tak
Inny sposób:
w formie pisemnej na adres
Adres:
ul Rotterdamska 9, 81-337 Gdynia, pok 113
Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy terminalu intermodalnego na terenie Centrum Logistycznego w Porcie Gdynia wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, w ramach inwestycji pn. „Rozbudowa dostępu kolejowego do zachodniej części Portu Gdynia”.
Numer referencyjny:
ZP-612/25/SW/4/346/2016
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
II.2) Rodzaj zamówienia:
usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Inwestycja pt. „Budowa terminalu intermodalnego na terenie Centrum Logistycznego w Porcie Gdynia” składa się z dwóch zadań na które należy uzyskać dwa odrębne pozwolenia na budowę: Zadanie 1: obejmuje swym zakresem prace projektowe we wszystkich branżach na obszarze od ul. Logistycznej do przebudowywanego układu kolejowego PKP PLK S.A. włącznie. Zadanie 2: obejmuje swym zakresem prace projektowe we wszystkich branżach na obszarze od ul. Logistycznej do ul. Kontenerowej włącznie. Dla każdego zadania należy opracować odrębne opracowania dokumentacji projektowej (obejmujące dla każdego zadania projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, specyfikacje techniczne prowadzenia i odbioru robót, zgodnie z powyższymi wymaganiami). Zakres i forma dokumentacji projektowej (projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, specyfikacje techniczne prowadzenia i odbioru robót) muszą być zgodne z wymaganiami jak dla inwestycji realizowanych w trybie zamówień publicznych – w tym bez nazw własnych, producentów i znaków towarowych.
II.5) Główny kod CPV:
71220000-6
II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 1380000
Waluta:
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)
II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających w zakresie projektowania w branżach: kolejowej, drogowej, wod-kan, elektroenergetycznej, teletechnicznej, konstrukcyjnej, architektonicznej, i w zakresie sterowania ruchem kolejowym wraz z czynnościami towarzyszącymi, stanowiących nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
II.9) Informacje dodatkowe:
1.Zamawiający ustala odrębne terminy wykonania zamówienia dla zadań 1 i 2, o których mowa w rozdziale IV SIWZ. 2.Zamawiający wymaga wykonania poszczególnych prac objętych przedmiotem zamówienia w następujących terminach: a)złożenie kompletnego wniosku o decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w Urzędzie Miasta Gdyni w terminie do 30 dni od daty otrzymania przez Wykonawcę ostatecznej decyzji środowiskowej, b)Zadanie 1 •opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego wraz z uzgodnieniami w 8 miesięcy od daty doręczenia ostatecznej decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, •złożenie kompletnego wniosku w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku celem uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę w terminie 10 dni od odbioru przez Zamawiającego bez zastrzeżeń projektu budowlanego, •opracowania wielobranżowego projektu wykonawczego w 3 miesiące od odbioru bez zastrzeżeń projektu budowlanego przez Zamawiającego, •opracowanie przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich, specyfikacji technicznych w 1 miesiąc od odbioru bez zastrzeżeń wielobranżowego projektu wykonawczego przez Zamawiającego, c)Zadanie 2 •opracowania wielobranżowego projektu budowlanego wraz z uzgodnieniami w 4 miesiące od daty podpisania umowy, •złożenie wniosku w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku celem uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę w terminie 10 dni od odbioru przez Zamawiającego bez zastrzeżeń projektu budowlanego, •opracowania wielobranżowego projektu wykonawczego w 2 miesiące od odbioru bez zastrzeżeń projektu budowlanego przez Zamawiającego, •opracowanie przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich, specyfikacji technicznych w 2 tygodnie od odbioru bez zastrzeżeń wielobranżowego projektu wykonawczego przez Zamawiającego. d)pełnienie nadzoru autorskiego – w okresie wykonywania robót budowlanych do uzyskania ostatecznych pozwoleń na użytkowanie dla zdania 1 oraz zadania 2.
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie figurują w Krajowym Rejestrze Długów.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1)spełniają warunki dotyczące posiadania wymaganej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.: a) posiadają doświadczenie wyrażające się należytym wykonaniem niżej wskazanych usług projektowania: - minimum 1 usługi obejmującej swoim zakresem opracowanie projektu budowlanego lub wykonawczego budowy lub przebudowy w rozumieniu prawa budowlanego nawierzchni kolejowo-drogowej na płycie żelbetowej wylewanej na „mokro” (warunku tego nie spełnia: nawierzchnia tramwajowa, nawierzchnia na prefabrykowanych tacach kolejowych, nawierzchnia zatapiana w prefabrykowanych płytach żelbetowych i zalewanych masami termoplastycznymi) o długości min. 15mb oraz - minimum 1 usługi obejmującej swoim zakresem opracowanie projektów budowlanych lub wykonawczych budowy lub przebudowy w rozumieniu prawa budowlanego układu drogowego na terenie przemysłowym w technologii nawierzchni z betonu cementowego wylewanego „na mokro” o powierzchni min. 10.000 m2 w ciągu ostatnich trzech lat poprzedzających dzień złożenia oferty, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie. b) dysponują osobami zdolnymi do Wykonania przedmiotu zamówienia: - jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane w rozumieniu ustawy prawo budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności kolejowej, posiadająca doświadczenie w zakresie projektowania obejmujące swoim zakresem opracowanie projektów (co najmniej 1) budowlanych lub wykonawczych budowy lub przebudowy nawierzchni kolejowo-drogowej na płycie żelbetowej wylewanej na „mokro” (warunku tego nie spełnia: nawierzchnia tramwajowa, nawierzchnia na prefabrykowanych tacach kolejowych, nawierzchnia zatapiana w prefabrykowanych płytach żelbetowych i zalewanych masami termoplastycznymi) o długości min. 15mb, - jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane w rozumieniu ustawy prawo budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności drogowej, posiadająca doświadczenie w zakresie projektowania obejmujące swoim zakresem opracowanie projektów (co najmniej 1) budowlanych lub wykonawczych budowy lub przebudowy w rozumieniu prawa budowlanego układu drogowego na terenie przemysłowym w technologii nawierzchni z betonu cementowego wylewanego „na mokro” o powierzchni min. 10.000 m2, - jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane w rozumieniu ustawy prawo budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,, - jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane w rozumieniu ustawy prawo budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych, elektroenergetycznych i teletechnicznych, - jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane w rozumieniu ustawy prawo budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności konstrukcyjnej, - jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane w rozumieniu ustawy prawo budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności architektonicznej, - jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane w rozumieniu ustawy prawo budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie sterowania ruchem kolejowym 2) nie figurują w Krajowym Rejestrze Długów.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: tak
Informacje dodatkowe: W przypadku wykazania kilku osób jako projektantów w branżach kolejowej lub drogowej, Zamawiający użyje, do obliczenia oceny oferty w kryteriach doświadczenia projektantów, w branżach kolejowej i drogowej, wyników punktowych (wyliczonych zgodnie ze wzorami znajdującymi się w Rozdziale XIII ust. 2 lit b) i c) SIWZ) najbardziej doświadczonych projektantów w poszczególnych branżach. Projektanci, których doświadczenie było podstawą do oceny oferty, w przypadku wyboru tejże oferty, są zobowiązani do brania udziału w realizacji przedmiotu zamówienia w rozumieniu zapisów z § 5 ust. 2 wzoru umowy, załącznika nr 4 do SIWZ – jako opracowujący projekt w swoich branżach.
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
nie
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SIWZ, 2) wykaz wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie usług, o których mowa w Rozdziale VI ust.1 pkt 1) lit. a) wraz z załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługi te (określone co najmniej co do zakresu, terminu realizacji, nazwy i adresu Zamawiającego) zostały wykonane należycie. 3) imienny wykaz osób, które będą realizowały zamówienie zgodnie z Rozdziałem VI ust.1 pkt 1) lit. b) wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych oraz doświadczenia zawodowego niezbędnego do wykonania zamówienia oraz oświadczenie, że osoby te posiadają wymagane uprawnienia. Wykaz ten winien być sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ. W przypadku wykazania kilku osób jako projektantów w branżach kolejowej lub drogowej, Zamawiający użyje, do obliczenia oceny oferty w kryteriach doświadczenia projektantów, w branżach kolejowej i drogowej, wyników punktowych (wyliczonych zgodnie ze wzorami znajdującymi się w Rozdziale XIII ust. 2 lit b) i c) SIWZ) najbardziej doświadczonych projektantów w poszczególnych branżach. Projektanci, których doświadczenie było podstawą do oceny oferty, w przypadku wyboru tejże oferty, są zobowiązani do brania udziału w realizacji przedmiotu zamówienia w rozumieniu zapisów z § 5 ust. 2 wzoru umowy, załącznika nr 4 do SIWZ – jako opracowujący projekt w swoich branżach.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie
IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:
nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
etap nr | czas trwania etapu |
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria | Znaczenie |
cena brutto | 60 |
doświadczenie projektanta branży kolejowej | 30 |
doświadczenie projektanta branży drogowej | 10 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
nie
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
etap nr | czas trwania etapu |
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zmiana postanowień niniejszej umowy może dotyczyć: 1) wydłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy w następujących przypadkach: a) zmiany wymagań organów i podmiotów uzgadniających poszczególne rozwiązania projektowe, b) uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu umowy lub zmian zakresu rzeczowego przedmiotu umowy proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego, c) działania osób trzecich uniemożliwiających lub utrudniających wykonanie prac, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności, d) napotkania opóźnienia, utrudnienia lub uniemożliwienia spowodowanego przez Zamawiającego, e) wystąpienie Siły Wyższej skutkującej opóźnieniem prac Wykonawcy, f) opóźnień w uzyskaniu pozwoleń i decyzji wynikające z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, g) wprowadzenia zmian w odebranej dokumentacji. 2) zmiany zakresu przedmiotu umowy wraz z odpowiadającym temu zmniejszeniem wynagrodzenia Wykonawcy w następujących przypadkach: a) zmiany wymagań organów i podmiotów uzgadniających poszczególne rozwiązania projektowe, na warunkach wynikających ze zmienionych uzgodnień, b) uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu umowy proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego, c) zmiany prawa, która ma wpływ na wykonanie przedmiotu umowy. 3) zmiany wysokości wynagrodzenia w wypadku, gdy: a) Zamawiający zleci Wykonawcy wykonanie robót dodatkowych albo uzupełniających, b) Wykonawca nie wykona prac w jakiejkolwiek części niezależnie od przyczyny, c) zmiany wysokości wynagrodzenia brutto w przypadku zmiany wysokości stawki podatku od towarów i usług odpowiednio do wprowadzonych zmian, d) uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu umowy proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego, e) zmianie ulegnie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę, f) zmianie ulegną zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę. 2. O wystąpieniu okoliczności mogących wpłynąć na zmianę zapisów niniejszej umowy Wykonawca i Zamawiający obowiązani są niezwłocznie poinformować się pisemnie. 3. Wszelkie zmiany niniejszej umowy, nie wyłączając zmiany tego paragrafu, dla swej ważności będą wymagały formy pisemnej. 4. Zamawiający może żądać do dnia zakończenia wykonania przedmiotu Umowy wprowadzenia zmian i modyfikacji w odebranej dokumentacji w tym zmian wynikających ze zmian przepisów prawa na następujących zasadach: 1) W razie zamiaru Zamawiającego skorzystania z prawa wprowadzenia zmiany w odebranej dokumentacji, Zamawiający zawiadomi o tym Wykonawcę przedstawiając możliwie szczegółowy opis wnioskowanej zmiany. W najbliższym możliwym terminie, lecz nie później niż w ciągu 7 dni od dnia otrzymania wniosku dotyczącego wprowadzenia zmiany, Wykonawca dokona analizy proponowanej zmiany oraz przekaże Zamawiającemu wyniki tej analizy zawierające następujące informacje: a) określenie kwoty, o którą wprowadzenie proponowanej zmiany zmniejszy kwotę wynagrodzenia lub kwoty, o którą wprowadzenie proponowanej zmiany zwiększy kwotę wynagrodzenia, albo potwierdzenie, iż wprowadzenie zmiany pozostanie bez wpływu na Wynagrodzenie, b) wskazanie wpływu zmiany na terminy wykonania Umowy (w szczególności określenie ewentualnego opóźnienia zakończenia wykonania Umowy), oraz c) wskazanie, czy wnioskowana zmiana jest istotna i czy w związku z tym będzie wymagała zmiany pozwoleń oraz wskazanie czy wnioskowana zmiana ma wpływ na funkcjonalność inwestycji. 2) Po zapoznaniu się z wynikami analizy dokonanej przez Wykonawcę, Zamawiający rozważy zasadność wprowadzenia zmiany. Jeśli Zamawiający będzie kwestionował informacje Wykonawcy, to Strony podejmą rozmowy w dobrej wierze w celu osiągnięcia porozumienia. 3) Po uzgodnieniu przez Strony wysokości zmniejszenia lub zwiększenia wynagrodzenia oraz wpływu zmiany na termin wykonania Umowy według powyższych zasad, Zamawiający podejmie decyzję, co do zasadności wprowadzenia zmiany, o czym zawiadomi Wykonawcę. Jeśli Zamawiający wyda Wykonawcy polecenie wprowadzenia przedmiotowej zmiany, polecenie to będzie wiążące dla Wykonawcy, który będzie zobowiązany do wprowadzenia zmiany w odebranej dokumentacji zgodnie z uzgodnieniem Stron 4) zmiany w odebranej dokumentacji podlegają odbiorowi na zasadach określonych w §9 i §10, 5) jeśli wprowadzenie zmiany w odebranej dokumentacji będzie wymagało zmiany uzyskanych uprzednio pozwoleń, Wykonawca uzyska decyzje i inne akty administracyjne niezbędne do ostatecznego zatwierdzenia takiej zmiany. 5. Za zmiany nie będzie uważane usunięcie wad stwierdzonych w dokumentacji, które powinno być wykonane przez Wykonawcę bez względu na dodatkowy koszt.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):
Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 10/11/2016, godzina: 10:30,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
IV.6.3) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 60 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 33328120160 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2016-10-27 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | - |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 60% |
WWW ogłoszenia: | http://www.port.gdynia.pl/pl/wydarzenia/przetargi |
Informacja dostępna pod: | http://www.port.gdynia.pl/pl/wydarzenia/przetargi |
Okres związania ofertą: | 61 dni |
Kody CPV
71220000-6 | Usługi projektowania architektonicznego |