TI Tytuł PL-Warszawa: Ochrona środowiska
ND Nr dokumentu 326032-2011
PD Data publikacji 18/10/2011
OJ Dz.U. S 200
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura przyspieszona ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
DS Dokument wysłany 13/10/2011
DT Termin 24/10/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 3 - Procedura przyspieszona ograniczona
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71410000 - Usługi planowania przestrzennego
90720000 - Ochrona środowiska
OC Pierwotny kod CPV 71410000 - Usługi planowania przestrzennego
90720000 - Ochrona środowiska
RC Kod NUTS PL12
IA Adres internetowy (URL) www.warszawa.rdos.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

18/10/2011    S200    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura przyspieszona ograniczona 

PL-Warszawa: Ochrona środowiska

2011/S 200-326032

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie
ul. Sienkiewicza 3
Punkt kontaktowy: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie
Osoba do kontaktów: Urszula Załoga
00-015 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 225565663
E-mail: urszula.zaloga.warszawa@rdos.gov.pl
Faks: +48 225565602

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.warszawa.rdos.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wykonanie dokumentacji projektów planów ochrony następujących rezerwatów przyrody: „Las Bielański” i „Rezerwat im. Króla Jana Sobieskiego”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Polska, teren woj. mazowieckiego.

Kod NUTS PL12

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest dokumentacji projektów planów ochrony następujących rezerwatów przyrody: „Las Bielański” i „Rezerwat im. Króla Jana Sobieskiego”, uwzględniających zakres planu zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000: PLH 140041 Las Bielański - powierzchnia rezerwatu w ha - 130,35; powierzchnia obszaru Natura 2000 w ha -129,9 oraz PLH 140031 Las Jana III Sobieskiego - powierzchnia rezerwatu w ha - 114,7041; powierzchnia obszaru Natura 2000 w ha - 115,2. W ramach eliminacji zagrożeń zewnętrznych analizą i ewentualnie ustaleniami oraz działaniami należy objąć również tereny położone poza rezerwatami i obszarami Natura 2000, które warunkują utrzymanie/przywrócenie celów ochrony i właściwego stanu przedmiotów ochrony obszarów Natura 2000 oraz ochrony zasobów, tworów i składników przyrody w rezerwatach.
Ustalenia ogólne:
1. Dokumentacje i projekty zarządzeń muszą zawierać wszystkie elementy zakresu planu ochrony rezerwatu i planu zadań ochronnych obszaru Natura 2000 określone w ustawie o ochronie przyrody obowiązującej w dniu oddania Zamawiającemu przedmiotu zamówienia oraz w aktach wykonawczych do tej ustawy.
2. Projekty zarządzeń Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie w sprawie ustanowienia planu ochrony dla rezerwatu przyrody winny uwzględniać zakres prac określony przepisami obowiązującej w dniu oddania ustawy o ochronie przyrody oraz zakresu planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000. Przygotowane projekty zarządzeń winny ponadto być zgodne z aktualnie obowiązującym przepisami w chwili odbioru przedmiotu zamówienia:
a) rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie sporządzania projektu planu ochrony dla parku narodowego, rezerwatu przyrody i parku krajobrazowego, dokonywania zmian w tym planie oraz ochrony zasobów, tworów i składników przyrody;
b) rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie sporządzania projektu planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000;
c) rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie „Zasad techniki prawodawczej” oraz innymi aktualnymi na dzień odbioru zamówienia aktami prawnymi dotyczącymi przedmiotu zamówienia.
3. Wykonawca przeprowadzi procedurę udziału społeczeństwa zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
Ustalenia szczegółowe:
1. Dokumentacje i projekty zarządzeń dla każdego z rezerwatów (obszarów Natura 2000) z osobna (będącego przedmiotem zamówienia) należy wykonać w 3 egzemplarzach składających się z opracowania w formie papierowej i wersji elektronicznej na CD załączonej do każdego egzemplarza.
2. Treść dokumentacji winna być zgodna z zakresem określonym w załączniku nr 3 do SIWZ.
3. Dokumentacje muszą być wykonane w formie książkowej według zasad edycji tekstu określonych w załączniku nr 4 do SIWZ, oprawione w sztywnych oprawach.
4. Dołączone wykresy po uzgodnieniu z Zamawiającym dopuszcza się w kolorze czarno-białym. Mapy należy wykonać w kolorach według ogólnie przyjętych zasad.
5. Dokumentacje winny zawierać następujące mapy tematyczne:
— mapa podstawowa,
— mapa drzewostanowa,
— mapa roślinności potencjalnej,
— mapa roślinności rzeczywistej,
— mapa rozmieszczenia chronionych gatunków zwierząt, roślin i grzybów,
— mapa gleb i siedlisk,
— mapa siedlisk Natura 2000,
— mapa zagospodarowania turystycznego i infrastruktury technicznej,
— mapa sytuacyjna (na formacie A3),
— mapa potencjalnych i istniejących zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych rezerwatu oraz zaplanowanych sposobów ich eliminacji lub ograniczania,
— mapa istniejących i potencjalnych zagrożeń obszarów Natura 2000 dla zachowania właściwego stanu ochrony siedlisk przyrodniczych będących przedmiotami ochrony,
— mapa obszarów objętych ochroną ścisłą, czynną, krajobrazową wraz z określeniem działań ochronnych z podaniem ich rodzaju i lokalizacji,
— mapa obszarów i miejsc udostępnianych dla celów naukowych, edukacyjnych, turystycznych, rekreacyjnych, sportowych, amatorskiego połowu ryb i rybactwa,
— mapa działań ochrony czynnej siedlisk przyrodniczych będących przedmiotami ochrony w obszarach natura 2000,
— mapa obszaru Natura 2000,
— mapa otuliny rezerwatu.
6. Mapy określone w punkcie 5 z wyjątkiem mapy sytuacyjnej, która ma być wykonana w skali 1 : 25 000, muszą być wykonane w skali 1 : 5 000.
7. Wszystkie mapy muszą zostać złożone do formatu nie większego niż A4, za wyjątkiem mapy sytuacyjnej, która ma mieć format A3.
8. Mapy, które w skali 1: 5000 będą drukowane na formacie równym i większym niż format A2 muszą zostać podklejone na materiale płóciennym (dotyczy to mapy drzewostanowej, mapy gleb i siedlisk, mapy roślinności potencjalnej, mapy roślinności rzeczywistej i gatunków chronionych).
9. Dopuszcza się pewne odstępstwa od wyznaczonej skali map i ilości podklejonych map w przypadkach uzgodnionych w formie pisemnej z Zamawiającym.
10. Mapy wymienione w punkcie 5 mają zostać dostarczone w formie wektorowej warstwy informacyjnej (tzw. shp), w układzie współrzędnych, o którym mowa w § 3 pkt. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8.8.2000 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (Dz. U. Nr 70, poz. 821) oraz jako plik w formacie jpg.
11. Wersje elektroniczne muszą zawierać pełną wersją opracowania (część tekstową i graficzną).
12. W opracowaniach muszą także zostać zamieszczone zdjęcia fitosocjologiczne oraz informacje na temat wykonywanych profili glebowych.
13. Nośniki wersji elektronicznej CD muszą znajdować się w opisanym plastikowym etui.
14. Do opracowań należy załączyć zestawienia tabelaryczne dotyczące zaplanowanych działań ochronnych wraz w rubryką umożliwiającą dokonanie adnotacji o zakresie wykonania poszczególnych prac.
15. W przypadku zaplanowanych działań ochronnych w poszczególnych rezerwatach - obszarach Natura 2000, należy:
— podać dokładną ich lokalizację poprzez przyporządkowanie poszczególnych działań do działek ewidencyjnych i wydzieleń leśnych,
— podać ich zakres uwzględniając w szczególności powierzchnię objętą poszczególnymi działaniami, częstotliwość wykonania np.: ilość nawrotów w ciągu danego okresu czasu, jego nasilenie - rozmiar np.: w przypadku działań, które związane są z usuwaniem masy drzewnej, należy podać jej wielkość graniczną jaka możliwa jest do usunięcia w ramach danego zabiegu, termin wykonania działania,
— określenie rodzaju działań ochronnych poprzez podanie ich definicji w sposób zrozumiały dla każdego odbiorcy. W przypadku działań ochronnych zbliżonych swym zakresem i sposobem wykonania do zabiegów prowadzonych w gospodarce leśnej niezbędnym jest w definicji dodatkowe użycie terminologii leśnej (np. zabieg ochronny o charakterze trzebieży wczesnej). W przypadku działań ochronnych, które swoim charakterem są zbliżone do zabiegów wykonywanych w lasach gospodarczych, ale nie znajdują bezpośredniego odzwierciedlenia w nomenklaturze leśnej należy w definicji dodatkowo dostosować sposób wykonania danego zabiegu do nomenklatury leśnej.
Wszystkie działania ochronne mają wynikać z konkretnych potrzeb zbiorowiska roślinnego. Należy wyraźnie uzasadnić potrzebę i powód wykonania danego działania ochronnego, jego cel i efekt, który zamierza się osiągnąć dzięki jego wykonaniu. Nie można planować działań ochronnych „schematycznych” sensu stricte przeniesionych z podłoża gospodarki leśnej, wynikających z potrzeb produkcyjnych. (np. poprawa jakości technicznej drzewostanu itp.).
Wykonawca winien również zaproponować przebieg otuliny dla rezerwatu przyrody „Las Bielański”. Granica otuliny winna być dociągana do granic działek ewidencyjnych, a jej przebieg winien być zgodny z aktualnie obowiązującą ewidencją gruntów i przedstawiony ma mapie stanowiącej element dokumentacji.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczony będzie na stronie internetowej: www.warszawa.rdos.gov.pl w zakładce: zamówienia publiczne.

II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90720000, 71410000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:

Zakres przedmiotu zamówienia określony został w opisie przedmiotu zamówienia zamieszczonym na stronie internetowej: www.warszawa.rdos.gov.pl w zakładce zamówienia publiczne.

Szacunkowa wartość bez VAT: 186 991,86 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 24.11.2011. Zakończenie 15.9.2012

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium.
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert (w drugim etapie postępowania) (decyduje data wpływu środków do Zamawiającego) w wysokości 3 700,00 PLN.
3. W tytule przelewu należy wpisać „wadium w postępowaniu RDOŚ-14-ZP-14/2011.
4. Wadium może być wnoszone:
1) w pieniądzu – przelewem na rachunek Zamawiającego, prowadzony przez NBP o/Warszawa o numerze: 09 1010 1010 0003 6113 9120 0000;
2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowokredytowej (z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym), gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
6. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach.
7. W przypadku, gdy Wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej, z treści tych gwarancji musi w szczególności jednoznacznie wynikać:
1) zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty do wysokości określonej w gwarancji kwoty, nieodwołalnie i bezwarunkowo, na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, że zaistniały okoliczności, o których mowa w ust. 15 niniejszego rozdziału, bez potwierdzania tych okoliczności;
2) termin obowiązywania gwarancji, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą;
3) miejsce i termin zwrotu gwarancji.
8. W przypadku oferty wspólnej gwarancja bankowa lub gwarancja ubezpieczeniowa, musi być wystawiona na wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną.
9. Wykonawca, który nie wniesie wadium: do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie określonym przez Zamawiającego, w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 3 ustawy, zostanie przez Zamawiającego wykluczony z postępowania, a jego oferta odrzucona.
10. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofa ofertę przed upływem terminu składania ofert.
11. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust. 15 pkt 2 niniejszego rozdziału.
12. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
13. Jeżeli wadium zostanie wniesione w pieniądzu Zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
14. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 11 niniejszego rozdziału, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wówczas wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
15. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami w sytuacji, gdy:
1) Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) spowodował, że zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po jego stronie.
2) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie do uzupełnienia dokumentów nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, iż wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
16. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
17. W ofercie cenowej należy wpisać nr konta, na które Zamawiający ma zwrócić wadium lub dołączyć do oferty upoważnienie do odbioru wadium przez wskazaną osobę.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
2. Wartość wynagrodzenia Wykonawcy musi obejmować wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu umowy, w tym wynagrodzenie za przeniesienie autorskich praw majątkowych i praw zależnych.
3. Cena podana przez Wykonawcę nie będzie podlegała zmianom w okresie realizacji przedmiotu umowy.
4. Płatność dokonana zostanie w terminach:
1) za wykonanie Etapu I - 21 dni, od dnia otrzymania przez Zamawiającego od Wykonawcy prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku, po uprzednim podpisaniu przez obie Strony protokołu odbioru, bez zastrzeżeń;
2) za wykonanie Etapu II – 21 dni od dnia otrzymania przez Zamawiającego od Wykonawcy prawidłowo wystawionej faktury VAT/rachunku, po uprzednim podpisaniu przez obie Strony protokołu odbioru, bez zastrzeżeń, pod warunkiem posiadania decyzji o przyznaniu środków z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonych na realizacje zadania. W przypadku braku decyzji o zwiększeniu planu termin płatności ustala się na 14 dni od daty otrzymania tej decyzji.
5. Podstawą wystawienia faktur VAT/rachunków jest podpisanie przez Zamawiającego odpowiednio: częściowego protokołu odbioru po zakończeniu Etapu I stwierdzającego wykonanie zaplanowanych prac „bez zastrzeżeń” oraz końcowego protokołu odbioru po zakończeniu Etapu II, stwierdzającego wykonanie przedmiotu umowy „bez zastrzeżeń”.
6. Należność za wykonanie przedmiotu umowy Zamawiający przekaże na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze/rachunku.
7. Za dzień dokonania zapłaty przyjmuje się datę obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego.
8. W razie zwłoki w płatności Zamawiający zapłaci Wykonawcy odsetki ustawowe.
9. Zamawiający nie udziela żadnych zaliczek na poczet wykonywanych prac.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: Dokumenty wymagane od wykonawcy:
1. Oświadczenie Wykonawcy wynikające z art. 44 ustawy. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
2. Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 ustawy; wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
3. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawione nie wcześniej, niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a w przypadku osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
4. Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 usług, których przedmiotem jest wykonanie dokumentacji projektów planów ochrony rezerwatów, planów zadań ochronnych lub planów ochrony obszarów Natura 2000, według wzoru, stanowiącego załącznik nr 4 do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
5. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
6. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
7. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w niniejszym postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, ze wskazaniem numeru sprawy, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o zamówienie zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy.
8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o którym mowa:
1) w ust. 3 - składa dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji, ani nie ogłoszono upadłości. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej, niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
2) w ust. 5 i 6 – składa dokument wystawiony w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z uiszczaniem podatków albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
9. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów o których mowa w ust. 3, 5 i 6 niniejszego rozdziału, zastępuje się je dokumentami zawierającymi oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z zachowaniem terminów ich wystawienia określonych w ust. 3, 5 i 6 niniejszego rozdziału.
10. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
11. Dokumenty należy składać w formie oryginału lub kopii poświadczonej „za zgodność” z oryginałem przez Wykonawcę, ustanowionego pełnomocnika lub notariusza. W przypadku złożenia kopii poświadczonej „za zgodność” przez ustanowionego pełnomocnika, należy dołączyć pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo musi być złożone: w oryginale, uwierzytelnionym przez mocodawcę odpisie albo kopii poświadczonej notarialnie.
12. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu w sytuacji, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej poprawności.
13. Sposób składania oświadczeń i dokumentów w ofercie wspólnej:
1) dokumenty wspólne, takie jak: oferta cenowa, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 1 do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu), dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu, itp. – składa pełnomocnik Wykonawców, w imieniu wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia;
2) jeżeli jednak podmiot występujący wspólnie (spółka cywilna) na podstawie odrębnych przepisów, dla celów podatkowych lub związanych z ubezpieczeniami jest traktowany jako jeden podmiot (jedna jednostka organizacyjna) – dokumenty dotyczące ubezpieczeń, podatków i opłat powinien złożyć ten podmiot;
3) dokumenty dotyczące własnej firmy, takie jak: oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania (załączniki nr 2 i 3 do SIWZ) oraz dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia - składa każdy z Wykonawców we własnym imieniu, wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
4) kopie dokumentów dotyczących każdego z Wykonawców składających ofertę wspólną muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby upoważnione do reprezentowania każdego z tych wykonawców (a nie np.: pełnomocnika konsorcjum).
14. Przed podpisaniem umowy (w przypadku wyboru najkorzystniejszej oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) Wykonawcy składający ofertę wspólną będą mieli obowiązek przedstawić Zamawiającemu umowę regulującą ich współpracę, zawierającą, co najmniej:
1) zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia oraz solidarnej odpowiedzialności za realizację zamówienia;
2) określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy;
3) czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia.
15. Wspólnicy ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy, określoną w art. 366 Kodeksu Cywilnego.
16. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nich zastosowanie zasady określone w ust. 13.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania działalności/czynności dotyczącej przedmiotu zamówienia; ocena spełnienia ww. warunku nastąpi na podstawie załączonego do oferty:
— oświadczenia Wykonawcy wynikającego z art. 44 ustawy.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczące:
— sytuacji ekonomicznej i finansowej,
— ocena spełnienia ww. warunku nastąpi na podstawie załączonego do oferty:
—— oświadczenia Wykonawcy wynikającego z art. 44 ustawy.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczące:
— posiadania wiedzy i doświadczenia,
— ocena spełnienia ww. warunku nastąpi na podstawie załączonego do oferty:
a) oświadczenia Wykonawcy wynikającego z art. 44 ustawy;
b) wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej 2 usług, których przedmiotem jest wykonanie dokumentacji projektów planów ochrony rezerwatów, planów zadań ochronnych lub planów ochrony obszarów Natura 2000 o wartości nie mniejszej niż 70 000 PLN brutto każda.
W wykazie należy uwzględnić przedmiot, datę(y) wykonania i odbiorcę. Przez jedną wykonaną usługę Zamawiający rozumie realizację przedmiotu jednej umowy (jednego zamówienia). Wymienione w wykazie usługi muszą być potwierdzone dokumentami (załączonymi do oferty), z których wynikałoby, że usługi te zostały wykonane należycie - w szczególności dokumentami tymi powinny być: referencje, listy referencyjne, listy polecające, protokoły odbioru.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Zamawiający wymaga w celu spełnienia warunku posiadania doświadczenia, aby Wykonawca wykazał co najmniej dwie usługi o wartości nie mniejszej niż 70 000 PLN brutto każda.
Znaczenie warunku:
Za każdą usługę wykazaną w wykazie zamawiający przyzna wykonawcy 1 pkt.
Zamawiający zaprosi do złożenia oferty cenowej pięciu wykonawców z najwyższą liczbą punktów uzyskanych za wykazane usługi oraz spełniających wszystkie warunki udziału w postępowaniu.
W przypadku, gdy dwóch lub więcej wykonawców uzyska tą samą liczbę punktów za wykazane usługi, o miejscu na liście rankingowej decydować będzie łączna wartość brutto wykazanych usług.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona przyspieszona
Uzasadnienie wyboru procedury przyspieszonej: Zgodnie z planem zamówień publicznych na rok 2011, zatwierdzonym przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, Zamawiający planował udzielenie zamówienia publicznego na przedmiotowe postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego powyżej progów unijnych, a wszczęcie procedury przetargowej oraz podpisanie umowy w sprawie udzielenia zamówienia planowano na III kwartał 2011 r.
W roku 2010 Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie złożyła wniosek wstępny na wykonanie planów ochrony rezerwatów przyrody (Etapy I i II) w roku 2011. Umowa na dofinansowanie powyższego zadania podpisana została 19.4.2011 r. Z uwagi na zmianę od 2011r. zasad finansowania zadań przez WFOŚiGW oraz związanej z tym procedury wystąpienia przez beneficjenta z wnioskiem o rezerwę celową, konieczna stała się zmiana zakresu zadania polegająca na przeniesieniu wykonania Etapu II zadania na rok 2012 (aneks w tej sprawie podpisano 31.8.2011 r.).
Po otrzymaniu informacji z WFOŚiGW w Warszawie o zgodzie na zmianę zakresu i zatwierdzeniu listy zadań, RDOŚ w Warszawie wystąpił w dniu 5.8.2011 r. z wnioskiem o rezerwę celową.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie w dniu 11.10.2011 r. otrzymała Decyzję nr 79/2011 o zapewnieniu finansowania realizacji wydatków z dnia 30 września 2011r. w związku z czym brak jest w chwili obecnej możliwości dotrzymania warunków umowy o dofinansowanie zadania i wykonanie prac Etapu I jeszcze w tym roku prowadząc postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego. Konieczna jest zmiana trybu przetargu na przetarg ograniczony oraz, zgodnie z ustawą z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.), wyznaczenie krótszych terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz składania ofert przetargowych, celem dotrzymania warunków podpisanej umowy z WFOŚiGW w Warszawie.
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
Przewidywana liczba wykonawców: 5
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
RDOŚ-14-ZP-14/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
24.10.2011 - 13:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
I. Sposób porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami:
1. Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest: w sprawach merytorycznych: Pan Marcin Kalbarczyk tel. +48 225565663, fax. +48 225565602, w dni robocze w godzinach: 8:30-15:30 w sprawach proceduralnych: Pani Urszula Załoga tel. +48 225565641, fax. +48 225565602, w dni robocze w godzinach: 8:30-15:30.
2. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej.
3. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim.
4. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia, informacje oraz wyjaśnienia dot. niniejszego postępowania Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną, z wyjątkiem dokumentów stanowiących uzupełnienie oferty lub integralną część oferty, odwołania i przystąpienie do postępowania odwoławczego, które muszą być składane w formie pisemnej.
5. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia, informacje oraz wyjaśnienia faksem lub drogą elektroniczną, każda ze Stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
II. Sposób przygotowania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
1. Każdy Wykonawca może złożyć jedną wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu (wymagane dokumenty wymienione zostały we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu).
2. Wniosek należy sporządzić w języku polskim, w formie pisemnej w postaci wydruku komputerowego, maszynopisu lub odręcznie, przy zachowaniu staranności i czytelności.
3. Wniosek, wszystkie dokumenty własne i załączniki do wniosku muszą być podpisane przez Wykonawcę lub ustanowionego pełnomocnika Wykonawcy. W przypadku podpisania dokumentów przez ustanowionego pełnomocnika należy dołączyć pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo musi być złożone: w oryginale, uwierzytelnionym przez mocodawcę odpisie albo kopii poświadczonej notarialnie.
4. Wszystkie dokumenty muszą być aktualne w terminie składania wniosku oraz muszą być przedłożone w oryginale lub kopii poświadczonej „za zgodność” z oryginałem przez Wykonawcę lub przez ustanowionego pełnomocnika.
5. Wniosek powinien być złożony w zaklejonej kopercie oznaczonej napisem: „Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na wykonanie dokumentacji projektów planów ochrony” oraz winien być opatrzony nazwą i adresem Wykonawcy. Na kopercie należy również umieścić nr sprawy: RDOŚ-14-ZP-14/2011 oraz następujący zapis: „Nie otwierać przed dniem 24.10.2011 r. godz. 13:00”.
6. Wymagane jest:
1) parafowanie przez Wykonawcę lub umocowanego przedstawiciela (pełnomocnika) Wykonawcy, wniosku oraz wszystkich załączników,
2) parafowanie przez osobę podpisującą wniosek, wszystkich miejsc, w których poprawiono błędne zapisy.
7. Zalecane jest:
1) kolejne ponumerowanie wszystkich stron wniosku i załączników,
2) załączenie pełnego spisu zawartości wniosku,
3) podanie nazwisk(a) osób(oby) upoważnionych(ej) do kontaktów z Zamawiającym w czasie trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
8. Wszystkie koszty związane ze sporządzeniem i złożeniem wniosku ponosi Wykonawca.
III. Miejsce oraz termin składania i oceny wniosków:
1. Wniosek należy złożyć w: Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie, 00-015 Warszawa, ul. Sienkiewicza 3, III piętro, pok. nr 311.
2. Termin składania wniosków upływa dnia: 24.10.2011 r. o godz. 13:00.
3. Otwarcie i ocena złożonych wniosków odbędzie się w dniu: 24.10.2011r. o godz. 14:00 w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie przy ul. Sienkiewicza 3, III piętro, pok. nr 312.
4. Zamawiający przedłuży termin składania wniosków, jeżeli w wyniku ewentualnej(ych) modyfikacji ogłoszenia o zamówieniu niezbędny będzie dodatkowy czas na wprowadzenie zmian we wnioskach.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-656 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587777
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. W toku postępowania o udzielenie zamówienia przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale VI ustawy. Środki ochrony prawnej określone w wymienionym Dziale przysługują Wykonawcom, a także innym osobom, jeżeli mają lub miały interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniosły lub mogły ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.
2. Zasady wniesienia odwołania oraz przystąpienia do postępowania odwoławczego: odwołanie oraz przystąpienie do postępowania odwoławczego należy dostarczyć w formie pisemnej lub elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, a kopię odwołania lub przystąpienia do postępowania odwoławczego przekazuje się Zamawiającemu.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
13.10.2011
Adres: ul. Sienkiewicza 3, 00-015 Warszawa
woj. MAZOWIECKIE
Dane kontaktowe: email: joanna.szczepanik.warszawa@rdos.gov.pl
tel: +48 556-56-67
fax: +48 22556-56-02
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-10-24
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 32603220111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-10-18
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PO]: Przetarg Ograniczony
Czas na realizację: 326 dni
Wadium: 3700 ZŁ
Szacowana wartość* 123 333 PLN  -  185 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.warszawa.rdos.gov.pl
Informacja dostępna pod: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie
Ul. Henryka Sienkiewicza 3, 00-015 Warszawa, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
71410000-5 Usługi planowania przestrzennego
90720000-0 Ochrona środowiska