Zimowe utrzymanie dróg i chodników w Gminie Wólka w sezonach 2011-2012 i 2012-2013 - drugi przetarg
Opis przedmiotu przetargu: Przedmiotem zamówienia jest usługa zimowego utrzymania dróg i chodników w Gminie Wólka w sezonach 2011-2012 i 2012-2013 z podziałem na rejony, przy czym każdy rejon stanowi odrębną część zamówienia. Warunki wykonywania usługi i rejony zostały opisane poniżej.
1. Rejony (części zamówienia):
II - miejscowości: Łuszczów Pierwszy, Łuszczów Drugi,
łącznie 34,6 km dróg
III - miejscowości: Pliszczyn, Kolonia Pliszczyn, Łysaków, Rudnik,
łącznie 25,60 km dróg
IV - miejscowości: Turka oś. Borek i Turka -wieś,
łącznie 17,01 km dróg i 9,43 km chodników w sezonie 2011-2012, + 0,77 km obecnie wykonywanych,
natomiast w kolejnym sezonie 2012-2013 liczba chodników wzrośnie do łącznej długości 11,42km
2. Szczegółowy wykaz dróg oraz mapki poglądowe stanowią załączniki do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Liniami czerwonymi ciągłymi zostały oznaczone drogi przeznaczone do odśnieżania, a przerywanymi chodniki. W przypadku dużego zagęszczenia dróg na mapie zaznaczony został obrys obszaru (np. oś. Borek). Ze względu na budowę nowych odcinków dróg przez zamawiającego, liczba kilometrów dróg i chodników może się nieznacznie zmienić w sezonie 2012-2013.
3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia do odśnieżania dodatkowych odcinków dróg, weryfikacji ich długości lub odśnieżania własnym sprzętem, będącym na stanie Urzędu Gminy. Zamawiający dopuszcza za zgodą wykonawców możliwość przydzielenia poszczególnych dróg z jednego rejonu innemu wykonawcy tak, aby maksymalnie wykorzystać sprzęt posiadany przez wykonawców, a przez to zwiększyć efektywność odśnieżania. Zmiany takie mogą mieć charakter stały lub czasowy.
4. Przez zimowe utrzymanie dróg należy rozumieć stałe, mechaniczne utrzymanie jezdni dróg w czasie akcji zimowego utrzymania, polegające na:
4.1. Pługowaniu, zgarnianiu śniegu i błota pośniegowego z całej szerokości jezdni i parkingów przy użyciu jednostek sprzętowych wyposażonych w pługi przez cały okres występowania opadów śniegu oraz po ich zakończeniu, prowadzące do oczyszczenia ze śniegu i lodu w przeciągu trzech godzin od ustania opadów. Wykonawca tak musi dobrać sprzęt, aby przy umiarkowanych opadach w ciągu trzech godzin odśnieżyć jednym pługiem cały rejon. Jedynie przy bardzo obfitych opadach lub dużych zaspach wykonawca w uzgodnieniu z zamawiającym może stosować do odśnieżania cięższy sprzęt typu ładowarka nie uzbrojony w gumowy lemiesz.
4.2 Posypywaniu solą (środkiem chemicznym) i piaskiem na całej szerokości jezdni lub zraszaniu solanką za pomocą jednostek sprzętowych, specjalnie do tego przystosowanych, skutkujące usunięciem z jezdni śliskości zimowej na drogach o nawierzchni asfaltowej i betonowej (kostka) oraz w razie konieczności na skrzyżowaniach i łukach dróg o nawierzchni utwardzonej tłuczniem.
4.3. W przypadku obfitych opadów śniegu w pierwszej kolejności powinien być odśnieżony minimum jeden pas ruchu oraz wykonane mijanki na drogach w całym rejonie tak, aby cały rejon był przejezdny.
5. Przez zimowe utrzymanie chodników i kładek dla pieszych należy rozumieć stałe, mechaniczne (z dopuszczeniem ręcznego) utrzymanie nawierzchni chodników w czasie akcji zimowego utrzymania, polegające na:
5.1 Usuwaniu śniegu w trakcie trwania opadów, prowadzące do oczyszczenia ze śniegu i lodu w przeciągu trzech godzin od ustania opadów, co najmniej 1m szerokości chodników oraz kładek dla pieszych wraz ze spryzmowaniem śniegu w miejscach nie utrudniających ruchu pieszego (zabronione jest formowanie pryzm pod drzewami lub w ich najbliższym otoczeniu) przy użyciu pługów o masie własnej pojazdu do 2,5 tony i szerokości roboczej pługa od 1,0m do 1,5m. Wykonawca tak musi dobrać sprzęt, aby przy umiarkowanych opadach w ciągu trzech godzin odśnieżyć jednym pługiem wszystkie chodniki w rejonie. W miejscach, w których zastosowanie pługów jest niemożliwe ze względu na szerokość chodnika lub obciążenie (kładki dla pieszych) wykonawca zobowiązany jest do odśnieżania odśnieżarkami spalinowymi z napędem na koła oraz dodatkowo narzędziami ręcznymi i ręcznego posypywania piaskiem.
5.2. Zapobieganiu śliskości poprzez posypanie oczyszczonej ze śniegu powierzchni piaskiem lub innym materiałem uszorstniającym (cała powierzchnia utrzymywana);
5.3 W razie potrzeby wywożenie spryzmowanego na chodnikach i placach śniegu w uzgodnieniu z Zamawiającym na wskazane przez niego miejsce;
6. W przypadku opadów nocnych i oblodzenia występujących po godzinie 23:00 rozpoczęcie usuwania śniegu i oblodzenia powinno rozpocząć się nie później niż o 4:00
7. Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania w pierwszej kolejności odśnieżania interwencyjnego tj. odcinków dróg wskazanych telefonicznie przez Zamawiającego o każdej porze dnia i nocy.
8. W przypadku długotrwałych obfitych opadów śniegu kolejność odśnieżania dróg zostanie ustalona z Zamawiającym.
9. Do wykonywania usługi wykonawca może używać następującego sprzętu:
9.1. W przypadku dróg:
- do odśnieżania - pojazdów wyposażonych w pług o szerokości roboczej minimum 2,5m umożliwiających zgarnianie śniegu na pobocze, przy czym pług musi być wyposażony w gumowy lemiesz. Wykonawca tak musi dobrać sprzęt, aby przy umiarkowanych opadach w ciągu trzech godzin odśnieżyć jednym pługiem cały rejon. Pług jest sprzętem podstawowym, wykorzystywanym w pierwszej kolejności.
- do odśnieżania w przypadku obfitych opadów śniegu lub usuwania dużych zasp
- pojazdów typu ładowarka umożliwiających zgarnianie i ładowanie śniegu, o pojemności łyżki ładującej około 1m3. Ładowarka jest sprzętem uzupełniającym. Wykonawca może go używać tylko po wcześniejszej konsultacji z Zamawiającym.
- do zwalczania śliskości zimowej - pojazdów wyposażonych w piaskarkę umożliwiającą równomierne pokrywanie co najmniej jednego pasa ruchu piaskiem i solą przy jednoczesnym unikaniu niepotrzebnego posypywania poboczy. Do usuwania śliskości zimowej może być wykorzystywana solarka tj. pojazd wyposażony w urządzenie zraszające jezdnię roztworem soli o szerokości co najmniej jednego pasa ruchu.
9.2. W przypadku chodników:
- do odśnieżania - pojazdów o masie własnej do 2,5 tony z pługiem o szerokości roboczej do 1,5m z lemieszem gumowym
- do odśnieżania w miejscach, gdzie ze względu na małą szerokość chodnika lub na kładkach nie można używać pojazdów odśnieżających należy używać odśnieżarek spalinowych z napędem na koła oraz dodatkowo narzędzi ręcznych
- do zwalczania śliskości zimowej - pojazdów o masie własnej do 2,5 tony wyposażonych w piaskarkę z regulacją szerokości posypywania odpowiednią do szerokości chodnika. Dopuszczalne jest ręczne posypywanie piaskiem w miejscach gdzie nie ma możliwości wjazdu.
9.3. Do wywozu śniegu wykonawca może stosować dowolne pojazdy samowyładowcze o tonażu nie przekraczającym dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu na danej drodze. Do załadunku spryzmowanego śniegu należy wykorzystywać te same ładowarki co do odśnieżania w miejscach gdzie jest możliwy wjazd lub narzędzi ręcznych.
10. Pojazdy podczas wykonywania prac związanych z zimowym utrzymaniem muszą wysyłać żółte ostrzegawcze sygnały świetlne.
11. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia materiały szorstkie (piasek) oraz środki chemiczne (sól, solanka) do zwalczania śliskości zimowej i organizuje ich składowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
12. Środki i sprzęt używane do odśnieżania i usuwania śliskości zimowej nie mogą powodować obrażeń ludzi, uszkodzeń pojazdów (np. kamienie wyrzucane przez piaskarkę) lub powodować zniszczenia dróg, chodników i pasów zieleni.
13. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę, jak i podwykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
14. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków wynikające z nieprawidłowej realizacji zamówienia wykonywanej przez siebie i podwykonawców.
15. Wykonawca zobowiązany będzie w trakcie realizacji niniejszego zamówienia posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków.
16. Wykonawca we własnym zakresie będzie pozyskiwał prognozy pogody z kilku źródeł i wykorzystywał je do planowania odśnieżania.
17. Wykonawca będzie patrolował drogi we własnym rejonie w sezonie zimowym pod kątem zapewnienia właściwego utrzymania.
18. Wykonawca zapewnia łączność telefoniczną z Zamawiającym w ciągu całej doby i bezpośrednią łączność z operatorami pługów.
19. Wykonawca przekazuje do Zamawiającego telefonicznie lub faksem meldunki każdego dnia roboczego z zakresu prac (łącznie z pracami interwencyjnymi) wykonanych w ostatniej, minionej dobie (lub po weekendzie z ostatnich dób) wraz z wyliczonym kosztem tych prac w poszczególnych dobach, jeśli jakiekolwiek prace były wykonywane. Zamawiający dysponuje ograniczoną kwotą na odśnieżanie ujętą w umowie, wynikającą z planu budżetowego. Wykonawca może realizować usługę odśnieżania wyłącznie do osiągnięcia tej kwoty. Po osiągnięciu tej kwoty może realizować odśnieżanie wyłącznie w trybie interwencyjnym, każdorazowo za zgodą Zamawiającego. Zamawiający może wydać zgodę na dodatkowe odśnieżanie pisemnie lub telefonicznie określając liczbę godzin, kwotę lub rodzaj zadania. W przypadku gdy wykonawca po wykorzystaniu limitu finansowego będzie wykonywał odśnieżanie bez zgody zamawiającego, nie otrzyma on wynagrodzenia za przekroczony limit godzin. Dlatego bardzo ważne jest codzienne raportowanie ilości oraz kosztów wykonanych usług.
20. Wykonawca we własnym zakresie sporządzi dla każdego miesiąca pisemne zestawienie przepracowanych godzin i uzyska od co najmniej jednej z osób wskazanych przez zamawiającego pisemne potwierdzenie ilości przepracowanych godzin w danym rejonie dla każdego dnia. Zestawienie musi zawierać co najmniej następujące informacje:
-datę
-liczbę przepracowanych godzin dla każdego sprzętu danego dnia
- potwierdzenie liczby przepracowanych godzin przez osoby upoważnione przez zamawiającego. W przypadku rejonów obejmujących kilka sołectw może zaistnieć konieczność potwierdzania u więcej niż jednej osoby.
21. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania zaplecza technicznego (bazy) w odległości gwarantującej natychmiastowe podjęcie i wykonywanie akcji zimowego utrzymania w danym rejonie. Dojazd do miejsca odśnieżania stanowi koszt wykonawcy jak również przejazdy na pusto z podniesionym pługiem pomiędzy miejscami odśnieżania. Dlatego wykonawca powinien tak planować wykonywanie usługi aby minimalizować ilość przejazdów na pusto. Koszt dojazdów i przejazdów na pusto powinien zostać odpowiednio ujęty w cenie godziny pracy sprzętu podczas odśnieżania. Zaliczenie na poczet przepracowanych godzin czasów pustych przejazdów lub w miejscach, które nie wymagają odśnieżania będzie karane.
22. Zamawiający oraz osoby przez niego wyznaczone są uprawnione do dokonywania kontroli w terenie prawidłowości świadczenia usługi, a wykonawca ma obowiązek poddania się takiej kontroli. Udokumentowane przypadki nieprawidłowości, np. zaliczenie na poczet przepracowanych godzin czasów pustych przejazdów, lub odśnieżania w miejscach, które nie wymagają odśnieżania będzie karane.
23. Zamawiający przewiduje waloryzację cen za wykonywanie usługi w sezonie 2012-2013 w ten sposób, że począwszy od miesiąca października 2012r. ceny jednostkowe za godzinę pracy poszczególnego sprzętu podane w ofercie zostaną przemnożone przez wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w sierpniu 2012r. w stosunku do sierpnia 2011r publikowany przez Główny Urząd Statystyczny
Lublin: Zimowe utrzymanie dróg i chodników w Gminie Wólka w sezonach 2011-2012 i 2012-2013 - drugi przetarg
Numer ogłoszenia: 325508 - 2011; data zamieszczenia: 07.10.2011
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Wólka , Jakubowice Murowane 8, 20-258 Lublin, woj. lubelskie, tel. 081 7464844, 7510060, faks 081 7465001.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.wolka.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zimowe utrzymanie dróg i chodników w Gminie Wólka w sezonach 2011-2012 i 2012-2013 - drugi przetarg.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa zimowego utrzymania dróg i chodników w Gminie Wólka w sezonach 2011-2012 i 2012-2013 z podziałem na rejony, przy czym każdy rejon stanowi odrębną część zamówienia. Warunki wykonywania usługi i rejony zostały opisane poniżej.
1. Rejony (części zamówienia):
II - miejscowości: Łuszczów Pierwszy, Łuszczów Drugi,
łącznie 34,6 km dróg
III - miejscowości: Pliszczyn, Kolonia Pliszczyn, Łysaków, Rudnik,
łącznie 25,60 km dróg
IV - miejscowości: Turka oś. Borek i Turka -wieś,
łącznie 17,01 km dróg i 9,43 km chodników w sezonie 2011-2012, + 0,77 km obecnie wykonywanych,
natomiast w kolejnym sezonie 2012-2013 liczba chodników wzrośnie do łącznej długości 11,42km
2. Szczegółowy wykaz dróg oraz mapki poglądowe stanowią załączniki do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Liniami czerwonymi ciągłymi zostały oznaczone drogi przeznaczone do odśnieżania, a przerywanymi chodniki. W przypadku dużego zagęszczenia dróg na mapie zaznaczony został obrys obszaru (np. oś. Borek). Ze względu na budowę nowych odcinków dróg przez zamawiającego, liczba kilometrów dróg i chodników może się nieznacznie zmienić w sezonie 2012-2013.
3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia do odśnieżania dodatkowych odcinków dróg, weryfikacji ich długości lub odśnieżania własnym sprzętem, będącym na stanie Urzędu Gminy. Zamawiający dopuszcza za zgodą wykonawców możliwość przydzielenia poszczególnych dróg z jednego rejonu innemu wykonawcy tak, aby maksymalnie wykorzystać sprzęt posiadany przez wykonawców, a przez to zwiększyć efektywność odśnieżania. Zmiany takie mogą mieć charakter stały lub czasowy.
4. Przez zimowe utrzymanie dróg należy rozumieć stałe, mechaniczne utrzymanie jezdni dróg w czasie akcji zimowego utrzymania, polegające na:
4.1. Pługowaniu, zgarnianiu śniegu i błota pośniegowego z całej szerokości jezdni i parkingów przy użyciu jednostek sprzętowych wyposażonych w pługi przez cały okres występowania opadów śniegu oraz po ich zakończeniu, prowadzące do oczyszczenia ze śniegu i lodu w przeciągu trzech godzin od ustania opadów. Wykonawca tak musi dobrać sprzęt, aby przy umiarkowanych opadach w ciągu trzech godzin odśnieżyć jednym pługiem cały rejon. Jedynie przy bardzo obfitych opadach lub dużych zaspach wykonawca w uzgodnieniu z zamawiającym może stosować do odśnieżania cięższy sprzęt typu ładowarka nie uzbrojony w gumowy lemiesz.
4.2 Posypywaniu solą (środkiem chemicznym) i piaskiem na całej szerokości jezdni lub zraszaniu solanką za pomocą jednostek sprzętowych, specjalnie do tego przystosowanych, skutkujące usunięciem z jezdni śliskości zimowej na drogach o nawierzchni asfaltowej i betonowej (kostka) oraz w razie konieczności na skrzyżowaniach i łukach dróg o nawierzchni utwardzonej tłuczniem.
4.3. W przypadku obfitych opadów śniegu w pierwszej kolejności powinien być odśnieżony minimum jeden pas ruchu oraz wykonane mijanki na drogach w całym rejonie tak, aby cały rejon był przejezdny.
5. Przez zimowe utrzymanie chodników i kładek dla pieszych należy rozumieć stałe, mechaniczne (z dopuszczeniem ręcznego) utrzymanie nawierzchni chodników w czasie akcji zimowego utrzymania, polegające na:
5.1 Usuwaniu śniegu w trakcie trwania opadów, prowadzące do oczyszczenia ze śniegu i lodu w przeciągu trzech godzin od ustania opadów, co najmniej 1m szerokości chodników oraz kładek dla pieszych wraz ze spryzmowaniem śniegu w miejscach nie utrudniających ruchu pieszego (zabronione jest formowanie pryzm pod drzewami lub w ich najbliższym otoczeniu) przy użyciu pługów o masie własnej pojazdu do 2,5 tony i szerokości roboczej pługa od 1,0m do 1,5m. Wykonawca tak musi dobrać sprzęt, aby przy umiarkowanych opadach w ciągu trzech godzin odśnieżyć jednym pługiem wszystkie chodniki w rejonie. W miejscach, w których zastosowanie pługów jest niemożliwe ze względu na szerokość chodnika lub obciążenie (kładki dla pieszych) wykonawca zobowiązany jest do odśnieżania odśnieżarkami spalinowymi z napędem na koła oraz dodatkowo narzędziami ręcznymi i ręcznego posypywania piaskiem.
5.2. Zapobieganiu śliskości poprzez posypanie oczyszczonej ze śniegu powierzchni piaskiem lub innym materiałem uszorstniającym (cała powierzchnia utrzymywana);
5.3 W razie potrzeby wywożenie spryzmowanego na chodnikach i placach śniegu w uzgodnieniu z Zamawiającym na wskazane przez niego miejsce;
6. W przypadku opadów nocnych i oblodzenia występujących po godzinie 23:00 rozpoczęcie usuwania śniegu i oblodzenia powinno rozpocząć się nie później niż o 4:00
7. Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania w pierwszej kolejności odśnieżania interwencyjnego tj. odcinków dróg wskazanych telefonicznie przez Zamawiającego o każdej porze dnia i nocy.
8. W przypadku długotrwałych obfitych opadów śniegu kolejność odśnieżania dróg zostanie ustalona z Zamawiającym.
9. Do wykonywania usługi wykonawca może używać następującego sprzętu:
9.1. W przypadku dróg:
- do odśnieżania - pojazdów wyposażonych w pług o szerokości roboczej minimum 2,5m umożliwiających zgarnianie śniegu na pobocze, przy czym pług musi być wyposażony w gumowy lemiesz. Wykonawca tak musi dobrać sprzęt, aby przy umiarkowanych opadach w ciągu trzech godzin odśnieżyć jednym pługiem cały rejon. Pług jest sprzętem podstawowym, wykorzystywanym w pierwszej kolejności.
- do odśnieżania w przypadku obfitych opadów śniegu lub usuwania dużych zasp
- pojazdów typu ładowarka umożliwiających zgarnianie i ładowanie śniegu, o pojemności łyżki ładującej około 1m3. Ładowarka jest sprzętem uzupełniającym. Wykonawca może go używać tylko po wcześniejszej konsultacji z Zamawiającym.
- do zwalczania śliskości zimowej - pojazdów wyposażonych w piaskarkę umożliwiającą równomierne pokrywanie co najmniej jednego pasa ruchu piaskiem i solą przy jednoczesnym unikaniu niepotrzebnego posypywania poboczy. Do usuwania śliskości zimowej może być wykorzystywana solarka tj. pojazd wyposażony w urządzenie zraszające jezdnię roztworem soli o szerokości co najmniej jednego pasa ruchu.
9.2. W przypadku chodników:
- do odśnieżania - pojazdów o masie własnej do 2,5 tony z pługiem o szerokości roboczej do 1,5m z lemieszem gumowym
- do odśnieżania w miejscach, gdzie ze względu na małą szerokość chodnika lub na kładkach nie można używać pojazdów odśnieżających należy używać odśnieżarek spalinowych z napędem na koła oraz dodatkowo narzędzi ręcznych
- do zwalczania śliskości zimowej - pojazdów o masie własnej do 2,5 tony wyposażonych w piaskarkę z regulacją szerokości posypywania odpowiednią do szerokości chodnika. Dopuszczalne jest ręczne posypywanie piaskiem w miejscach gdzie nie ma możliwości wjazdu.
9.3. Do wywozu śniegu wykonawca może stosować dowolne pojazdy samowyładowcze o tonażu nie przekraczającym dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu na danej drodze. Do załadunku spryzmowanego śniegu należy wykorzystywać te same ładowarki co do odśnieżania w miejscach gdzie jest możliwy wjazd lub narzędzi ręcznych.
10. Pojazdy podczas wykonywania prac związanych z zimowym utrzymaniem muszą wysyłać żółte ostrzegawcze sygnały świetlne.
11. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia materiały szorstkie (piasek) oraz środki chemiczne (sól, solanka) do zwalczania śliskości zimowej i organizuje ich składowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
12. Środki i sprzęt używane do odśnieżania i usuwania śliskości zimowej nie mogą powodować obrażeń ludzi, uszkodzeń pojazdów (np. kamienie wyrzucane przez piaskarkę) lub powodować zniszczenia dróg, chodników i pasów zieleni.
13. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę, jak i podwykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
14. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków wynikające z nieprawidłowej realizacji zamówienia wykonywanej przez siebie i podwykonawców.
15. Wykonawca zobowiązany będzie w trakcie realizacji niniejszego zamówienia posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków.
16. Wykonawca we własnym zakresie będzie pozyskiwał prognozy pogody z kilku źródeł i wykorzystywał je do planowania odśnieżania.
17. Wykonawca będzie patrolował drogi we własnym rejonie w sezonie zimowym pod kątem zapewnienia właściwego utrzymania.
18. Wykonawca zapewnia łączność telefoniczną z Zamawiającym w ciągu całej doby i bezpośrednią łączność z operatorami pługów.
19. Wykonawca przekazuje do Zamawiającego telefonicznie lub faksem meldunki każdego dnia roboczego z zakresu prac (łącznie z pracami interwencyjnymi) wykonanych w ostatniej, minionej dobie (lub po weekendzie z ostatnich dób) wraz z wyliczonym kosztem tych prac w poszczególnych dobach, jeśli jakiekolwiek prace były wykonywane. Zamawiający dysponuje ograniczoną kwotą na odśnieżanie ujętą w umowie, wynikającą z planu budżetowego. Wykonawca może realizować usługę odśnieżania wyłącznie do osiągnięcia tej kwoty. Po osiągnięciu tej kwoty może realizować odśnieżanie wyłącznie w trybie interwencyjnym, każdorazowo za zgodą Zamawiającego. Zamawiający może wydać zgodę na dodatkowe odśnieżanie pisemnie lub telefonicznie określając liczbę godzin, kwotę lub rodzaj zadania. W przypadku gdy wykonawca po wykorzystaniu limitu finansowego będzie wykonywał odśnieżanie bez zgody zamawiającego, nie otrzyma on wynagrodzenia za przekroczony limit godzin. Dlatego bardzo ważne jest codzienne raportowanie ilości oraz kosztów wykonanych usług.
20. Wykonawca we własnym zakresie sporządzi dla każdego miesiąca pisemne zestawienie przepracowanych godzin i uzyska od co najmniej jednej z osób wskazanych przez zamawiającego pisemne potwierdzenie ilości przepracowanych godzin w danym rejonie dla każdego dnia. Zestawienie musi zawierać co najmniej następujące informacje:
-datę
-liczbę przepracowanych godzin dla każdego sprzętu danego dnia
- potwierdzenie liczby przepracowanych godzin przez osoby upoważnione przez zamawiającego. W przypadku rejonów obejmujących kilka sołectw może zaistnieć konieczność potwierdzania u więcej niż jednej osoby.
21. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania zaplecza technicznego (bazy) w odległości gwarantującej natychmiastowe podjęcie i wykonywanie akcji zimowego utrzymania w danym rejonie. Dojazd do miejsca odśnieżania stanowi koszt wykonawcy jak również przejazdy na pusto z podniesionym pługiem pomiędzy miejscami odśnieżania. Dlatego wykonawca powinien tak planować wykonywanie usługi aby minimalizować ilość przejazdów na pusto. Koszt dojazdów i przejazdów na pusto powinien zostać odpowiednio ujęty w cenie godziny pracy sprzętu podczas odśnieżania. Zaliczenie na poczet przepracowanych godzin czasów pustych przejazdów lub w miejscach, które nie wymagają odśnieżania będzie karane.
22. Zamawiający oraz osoby przez niego wyznaczone są uprawnione do dokonywania kontroli w terenie prawidłowości świadczenia usługi, a wykonawca ma obowiązek poddania się takiej kontroli. Udokumentowane przypadki nieprawidłowości, np. zaliczenie na poczet przepracowanych godzin czasów pustych przejazdów, lub odśnieżania w miejscach, które nie wymagają odśnieżania będzie karane.
23. Zamawiający przewiduje waloryzację cen za wykonywanie usługi w sezonie 2012-2013 w ten sposób, że począwszy od miesiąca października 2012r. ceny jednostkowe za godzinę pracy poszczególnego sprzętu podane w ofercie zostaną przemnożone przez wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w sierpniu 2012r. w stosunku do sierpnia 2011r publikowany przez Główny Urząd Statystyczny.
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
tak.
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających- Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówień uzupełniających do 50% wartości zamówienia podstawowego w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
90.62.00.00-9.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
tak, liczba części: 3.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.04.2013.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. Kwota wadium wynosi dla poszczególnych rejonów stanowiących odrębne części zamówienia:
rejon II - Łuszczów Pierwszy, Łuszczów Drugi,
wadium 1000,00zł słownie: jeden tysiąc złotych
rejon III - miejscowości: Pliszczyn, Łysaków, Rudnik,
wadium 1000,00zł słownie: jeden tysiąc złotych
rejon IV - miejscowości: Turka oś. Borek i Turka -wieś
wadium 1000,00zł słownie: jeden tysiąc złotych
Wykonawca powinien wnieść wadium na każdy rejon, na który składa ofertę składa ofertę.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu na składanie ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
3.1. pieniądzu,
3.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3.3. gwarancjach bankowych,
3.4. gwarancjach ubezpieczeniowych,
3.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, póz. 1158zpóźn. zm.)
4. Wykonawca w zależności od wybranej formy wadium (pkt. od 3.2 - 3.5.) - oryginał lub kopię potwierdzoną za zgodność dołącza do oferty.
5. Wadium wniesione w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto: 72193017092003006000950016 z dopiskiem: Wadium - zimowe utrzymanie rejon ... (wymienić rejony) .
6. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
7. Wadium powinno obejmować cały okres związania ofertą.
8. Za termin wniesienia wadium uważa się datę wpłynięcia środków na konto zamawiającego.
9. Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona wadium wniesionym we właściwej formie, terminie i kwocie zostanie wykluczony z danej części przedmiotowego postępowania.
10. Zamawiający zwróci lub zatrzyma wadium zgodnie z art. 46 ustawy Pzp
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWymagane jest dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, w tym:
dysponowania minimum po jednym:
- pługu drogowym (pojazd mechaniczny wyposażony w pług sterowany o szerokości roboczej minimum 2,5m umożliwiający zgarnianie śniegu na pobocze, przy czym pług musi być wyposażony w gumowy lemiesz)
- ładowarce (pojazd mechaniczny typu ładowarka do odśnieżania w przypadku obfitych opadów śniegu umożliwiający zgarnianie i ładowanie śniegu, o pojemności łyżki ładującej około 1m3)
- piaskarce drogowej lub solarce (pojazd mechaniczny wyposażony w piaskarkę umożliwiającą równomierne pokrywanie co najmniej jednego pasa ruchu piaskiem i solą przy jednoczesnym unikaniu niepotrzebnego posypywania poboczy. Do usuwania śliskości zimowej może być wykorzystywana solarka tj. pojazd mechaniczny wyposażony w urządzenie zraszające jezdnię roztworem soli o szerokości co najmniej jednego pasa ruchu)
na każdy rejon, na który Wykonawca składa ofertę
, oraz
dodatkowo w przypadku rejonu IV (Turka)
minimum jednym :
- pługu chodnikowym (pojazd mechaniczny o masie własnej do 2,5 tony z pługiem o szerokości roboczej od 1,0m do 1,5m z lemieszem gumowym)
- piaskarce chodnikowej (pojazd mechaniczny o masie własnej do 2,5 tony wyposażony w piaskarkę z regulacją szerokości posypywania odpowiednią do szerokości chodnika)
- odśnieżarce spalinowej z napędem na koła (urządzenie napędzane silnikiem spalinowym zbierające śnieg przy pomocy wirnika i odrzucające go na bok, sterowane przez operatora pieszego, posiadające napęd na koła lub gąsienice)
- pojeździe do wywozu śniegu (pojazd mechaniczny samowyładowczy).
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez wykonawców dokumenty i oświadczenia. Zamawiający przy ocenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu zastosuje formułę
spełnia/nie spełnia
. Nie spełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie wykluczeniem wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:- wykaz narządzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
1. Kwota wynagrodzenia brutto może ulec zmianie w przypadku ustawowej zmiany obowiązującej stawki VAT o wartość wynikającą ze zmiany tej stawki.
2. Zamawiający dopuszcza za zgodą zamawiającego możliwość przeliczenia stawek godzinowych w przypadku konieczności zastosowania przez wykonawcę sprzętu o znacznie innej wydajności odśnieżania niż sprzęt początkowo deklarowany
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.bip.wolka.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Urząd Gminy Wólka, pok. 6,7
Jakubowice Murowane 8
20-258 Lublin.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
17.10.2011 godzina 10:00, miejsce:
Urząd Gminy Wólka, pok. 19-sekretariat
Jakubowice Murowane 8
20-258 Lublin.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH
CZĘŚĆ Nr:
2
NAZWA:
Rejon odśnieżania II - miejscowości: Łuszczów Pierwszy, Łuszczów Drugi..
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
Rejon odśnieżania II - miejscowości: Łuszczów Pierwszy, Łuszczów Drugi, - łącznie 34,6 km dróg..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
90.62.00.00-9.
3) Czas trwania lub termin wykonania:
Zakończenie: 30.04.2013.
4) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
CZĘŚĆ Nr:
3
NAZWA:
Rejon odśnieżania III - miejscowości: Pliszczyn, Kolonia Pliszczyn, Łysaków, Rudnik..
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
Rejon odśnieżania III - miejscowości: Pliszczyn, Kolonia Pliszczyn, Łysaków, Rudnik, - łącznie 25,60 km dróg..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
90.62.00.00-9.
3) Czas trwania lub termin wykonania:
Zakończenie: 30.04.2013.
4) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
CZĘŚĆ Nr:
4
NAZWA:
Rejon odśnieżania IV - miejscowości: Turka oś. Borek i Turka -wieś.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
Rejon odśnieżania IV - miejscowości: Turka oś. Borek i Turka -wieś, - łącznie 17,01 km dróg i 9,43 km chodników w sezonie 2011-2012, + 0,77 km chodników obecnie wykonywanych, natomiast w kolejnym sezonie 2012-2013 liczba chodników wzrośnie do łącznej długości 11,42km.
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
90.62.00.00-9.
3) Czas trwania lub termin wykonania:
Zakończenie: 30.04.2013.
4) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
Lublin: Zimowe utrzymanie dróg i chodników w Gminie Wólka w sezonach 2011-2012 i 2012-2013 - drugi przetarg
Numer ogłoszenia: 343066 - 2011; data zamieszczenia: 19.10.2011
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 325508 - 2011r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Wólka, Jakubowice Murowane 8, 20-258 Lublin, woj. lubelskie, tel. 081 7464844, 7510060, faks 081 7465001.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zimowe utrzymanie dróg i chodników w Gminie Wólka w sezonach 2011-2012 i 2012-2013 - drugi przetarg.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa zimowego utrzymania dróg i chodników w Gminie Wólka w sezonach 2011-2012 i 2012-2013 z podziałem na rejony, przy czym każdy rejon stanowi odrębną część zamówienia. Warunki wykonywania usługi i rejony zostały opisane poniżej.
1. Rejony (części zamówienia):
II - miejscowości: Łuszczów Pierwszy, Łuszczów Drugi,
łącznie 34,6 km dróg
III - miejscowości: Pliszczyn, Kolonia Pliszczyn, Łysaków, Rudnik,
łącznie 25,60 km dróg
IV - miejscowości: Turka oś. Borek i Turka -wieś,
łącznie 17,01 km dróg i 9,43 km chodników w sezonie 2011-2012, + 0,77 km obecnie wykonywanych,
natomiast w kolejnym sezonie 2012-2013 liczba chodników wzrośnie do łącznej długości 11,42km
2. Szczegółowy wykaz dróg oraz mapki poglądowe stanowią załączniki do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Liniami czerwonymi ciągłymi zostały oznaczone drogi przeznaczone do odśnieżania, a przerywanymi chodniki. W przypadku dużego zagęszczenia dróg na mapie zaznaczony został obrys obszaru (np. oś. Borek). Ze względu na budowę nowych odcinków dróg przez zamawiającego, liczba kilometrów dróg i chodników może się nieznacznie zmienić w sezonie 2012-2013.
3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia do odśnieżania dodatkowych odcinków dróg, weryfikacji ich długości lub odśnieżania własnym sprzętem, będącym na stanie Urzędu Gminy. Zamawiający dopuszcza za zgodą wykonawców możliwość przydzielenia poszczególnych dróg z jednego rejonu innemu wykonawcy tak, aby maksymalnie wykorzystać sprzęt posiadany przez wykonawców, a przez to zwiększyć efektywność odśnieżania. Zmiany takie mogą mieć charakter stały lub czasowy.
4. Przez zimowe utrzymanie dróg należy rozumieć stałe, mechaniczne utrzymanie jezdni dróg w czasie akcji zimowego utrzymania, polegające na:
4.1. Pługowaniu, zgarnianiu śniegu i błota pośniegowego z całej szerokości jezdni i parkingów przy użyciu jednostek sprzętowych wyposażonych w pługi przez cały okres występowania opadów śniegu oraz po ich zakończeniu, prowadzące do oczyszczenia ze śniegu i lodu w przeciągu trzech godzin od ustania opadów. Wykonawca tak musi dobrać sprzęt, aby przy umiarkowanych opadach w ciągu trzech godzin odśnieżyć jednym pługiem cały rejon. Jedynie przy bardzo obfitych opadach lub dużych zaspach wykonawca w uzgodnieniu z zamawiającym może stosować do odśnieżania cięższy sprzęt typu ładowarka nie uzbrojony w gumowy lemiesz.
4.2 Posypywaniu solą (środkiem chemicznym) i piaskiem na całej szerokości jezdni lub zraszaniu solanką za pomocą jednostek sprzętowych, specjalnie do tego przystosowanych, skutkujące usunięciem z jezdni śliskości zimowej na drogach o nawierzchni asfaltowej i betonowej (kostka) oraz w razie konieczności na skrzyżowaniach i łukach dróg o nawierzchni utwardzonej tłuczniem.
4.3. W przypadku obfitych opadów śniegu w pierwszej kolejności powinien być odśnieżony minimum jeden pas ruchu oraz wykonane mijanki na drogach w całym rejonie tak, aby cały rejon był przejezdny.
5. Przez zimowe utrzymanie chodników i kładek dla pieszych należy rozumieć stałe, mechaniczne (z dopuszczeniem ręcznego) utrzymanie nawierzchni chodników w czasie akcji zimowego utrzymania, polegające na:
5.1 Usuwaniu śniegu w trakcie trwania opadów, prowadzące do oczyszczenia ze śniegu i lodu w przeciągu trzech godzin od ustania opadów, co najmniej 1m szerokości chodników oraz kładek dla pieszych wraz ze spryzmowaniem śniegu w miejscach nie utrudniających ruchu pieszego (zabronione jest formowanie pryzm pod drzewami lub w ich najbliższym otoczeniu) przy użyciu pługów o masie własnej pojazdu do 2,5 tony i szerokości roboczej pługa od 1,0m do 1,5m. Wykonawca tak musi dobrać sprzęt, aby przy umiarkowanych opadach w ciągu trzech godzin odśnieżyć jednym pługiem wszystkie chodniki w rejonie. W miejscach, w których zastosowanie pługów jest niemożliwe ze względu na szerokość chodnika lub obciążenie (kładki dla pieszych) wykonawca zobowiązany jest do odśnieżania odśnieżarkami spalinowymi z napędem na koła oraz dodatkowo narzędziami ręcznymi i ręcznego posypywania piaskiem.
5.2. Zapobieganiu śliskości poprzez posypanie oczyszczonej ze śniegu powierzchni piaskiem lub innym materiałem uszorstniającym (cała powierzchnia utrzymywana);
5.3 W razie potrzeby wywożenie spryzmowanego na chodnikach i placach śniegu w uzgodnieniu z Zamawiającym na wskazane przez niego miejsce;
6. W przypadku opadów nocnych i oblodzenia występujących po godzinie 23:00 rozpoczęcie usuwania śniegu i oblodzenia powinno rozpocząć się nie później niż o 4:00
7. Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania w pierwszej kolejności odśnieżania interwencyjnego tj. odcinków dróg wskazanych telefonicznie przez Zamawiającego o każdej porze dnia i nocy.
8. W przypadku długotrwałych obfitych opadów śniegu kolejność odśnieżania dróg zostanie ustalona z Zamawiającym.
9. Do wykonywania usługi wykonawca może używać następującego sprzętu:
9.1. W przypadku dróg:
- do odśnieżania - pojazdów wyposażonych w pług o szerokości roboczej minimum 2,5m umożliwiających zgarnianie śniegu na pobocze, przy czym pług musi być wyposażony w gumowy lemiesz. Wykonawca tak musi dobrać sprzęt, aby przy umiarkowanych opadach w ciągu trzech godzin odśnieżyć jednym pługiem cały rejon. Pług jest sprzętem podstawowym, wykorzystywanym w pierwszej kolejności.
- do odśnieżania w przypadku obfitych opadów śniegu lub usuwania dużych zasp
- pojazdów typu ładowarka umożliwiających zgarnianie i ładowanie śniegu, o pojemności łyżki ładującej około 1m3. Ładowarka jest sprzętem uzupełniającym. Wykonawca może go używać tylko po wcześniejszej konsultacji z Zamawiającym.
- do zwalczania śliskości zimowej - pojazdów wyposażonych w piaskarkę umożliwiającą równomierne pokrywanie co najmniej jednego pasa ruchu piaskiem i solą przy jednoczesnym unikaniu niepotrzebnego posypywania poboczy. Do usuwania śliskości zimowej może być wykorzystywana solarka tj. pojazd wyposażony w urządzenie zraszające jezdnię roztworem soli o szerokości co najmniej jednego pasa ruchu.
9.2. W przypadku chodników:
- do odśnieżania - pojazdów o masie własnej do 2,5 tony z pługiem o szerokości roboczej do 1,5m z lemieszem gumowym
- do odśnieżania w miejscach, gdzie ze względu na małą szerokość chodnika lub na kładkach nie można używać pojazdów odśnieżających należy używać odśnieżarek spalinowych z napędem na koła oraz dodatkowo narzędzi ręcznych
- do zwalczania śliskości zimowej - pojazdów o masie własnej do 2,5 tony wyposażonych w piaskarkę z regulacją szerokości posypywania odpowiednią do szerokości chodnika. Dopuszczalne jest ręczne posypywanie piaskiem w miejscach gdzie nie ma możliwości wjazdu.
9.3. Do wywozu śniegu wykonawca może stosować dowolne pojazdy samowyładowcze o tonażu nie przekraczającym dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu na danej drodze. Do załadunku spryzmowanego śniegu należy wykorzystywać te same ładowarki co do odśnieżania w miejscach gdzie jest możliwy wjazd lub narzędzi ręcznych.
10. Pojazdy podczas wykonywania prac związanych z zimowym utrzymaniem muszą wysyłać żółte ostrzegawcze sygnały świetlne.
11. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia materiały szorstkie (piasek) oraz środki chemiczne (sól, solanka) do zwalczania śliskości zimowej i organizuje ich składowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
12. Środki i sprzęt używane do odśnieżania i usuwania śliskości zimowej nie mogą powodować obrażeń ludzi, uszkodzeń pojazdów (np. kamienie wyrzucane przez piaskarkę) lub powodować zniszczenia dróg, chodników i pasów zieleni.
13. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę, jak i podwykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
14. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków wynikające z nieprawidłowej realizacji zamówienia wykonywanej przez siebie i podwykonawców.
15. Wykonawca zobowiązany będzie w trakcie realizacji niniejszego zamówienia posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków.
16. Wykonawca we własnym zakresie będzie pozyskiwał prognozy pogody z kilku źródeł i wykorzystywał je do planowania odśnieżania.
17. Wykonawca będzie patrolował drogi we własnym rejonie w sezonie zimowym pod kątem zapewnienia właściwego utrzymania.
18. Wykonawca zapewnia łączność telefoniczną z Zamawiającym w ciągu całej doby i bezpośrednią łączność z operatorami pługów.
19. Wykonawca przekazuje do Zamawiającego telefonicznie lub faksem meldunki każdego dnia roboczego z zakresu prac (łącznie z pracami interwencyjnymi) wykonanych w ostatniej, minionej dobie (lub po weekendzie z ostatnich dób) wraz z wyliczonym kosztem tych prac w poszczególnych dobach, jeśli jakiekolwiek prace były wykonywane. Zamawiający dysponuje ograniczoną kwotą na odśnieżanie ujętą w umowie, wynikającą z planu budżetowego. Wykonawca może realizować usługę odśnieżania wyłącznie do osiągnięcia tej kwoty. Po osiągnięciu tej kwoty może realizować odśnieżanie wyłącznie w trybie interwencyjnym, każdorazowo za zgodą Zamawiającego. Zamawiający może wydać zgodę na dodatkowe odśnieżanie pisemnie lub telefonicznie określając liczbę godzin, kwotę lub rodzaj zadania. W przypadku gdy wykonawca po wykorzystaniu limitu finansowego będzie wykonywał odśnieżanie bez zgody zamawiającego, nie otrzyma on wynagrodzenia za przekroczony limit godzin. Dlatego bardzo ważne jest codzienne raportowanie ilości oraz kosztów wykonanych usług.
20. Wykonawca we własnym zakresie sporządzi dla każdego miesiąca pisemne zestawienie przepracowanych godzin i uzyska od co najmniej jednej z osób wskazanych przez zamawiającego pisemne potwierdzenie ilości przepracowanych godzin w danym rejonie dla każdego dnia. Zestawienie musi zawierać co najmniej następujące informacje:
-datę
-liczbę przepracowanych godzin dla każdego sprzętu danego dnia
- potwierdzenie liczby przepracowanych godzin przez osoby upoważnione przez zamawiającego. W przypadku rejonów obejmujących kilka sołectw może zaistnieć konieczność potwierdzania u więcej niż jednej osoby.
21. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania zaplecza technicznego (bazy) w odległości gwarantującej natychmiastowe podjęcie i wykonywanie akcji zimowego utrzymania w danym rejonie. Dojazd do miejsca odśnieżania stanowi koszt wykonawcy jak również przejazdy na pusto z podniesionym pługiem pomiędzy miejscami odśnieżania. Dlatego wykonawca powinien tak planować wykonywanie usługi aby minimalizować ilość przejazdów na pusto. Koszt dojazdów i przejazdów na pusto powinien zostać odpowiednio ujęty w cenie godziny pracy sprzętu podczas odśnieżania. Zaliczenie na poczet przepracowanych godzin czasów pustych przejazdów lub w miejscach, które nie wymagają odśnieżania będzie karane.
22. Zamawiający oraz osoby przez niego wyznaczone są uprawnione do dokonywania kontroli w terenie prawidłowości świadczenia usługi, a wykonawca ma obowiązek poddania się takiej kontroli. Udokumentowane przypadki nieprawidłowości, np. zaliczenie na poczet przepracowanych godzin czasów pustych przejazdów, lub odśnieżania w miejscach, które nie wymagają odśnieżania będzie karane.
23. Zamawiający przewiduje waloryzację cen za wykonywanie usługi w sezonie 2012-2013 w ten sposób, że począwszy od miesiąca października 2012r. ceny jednostkowe za godzinę pracy poszczególnego sprzętu podane w ofercie zostaną przemnożone przez wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w sierpniu 2012r. w stosunku do sierpnia 2011r publikowany przez Główny Urząd Statystyczny.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
90.62.00.00-9.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
Część NR:
2
Nazwa:
Rejon odśnieżania II - miejscowości: Łuszczów Pierwszy, Łuszczów Drugi
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
19.10.2011.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Marek Gozdek Usługi Brukarskie, {Dane ukryte}, 20-258 Lublin, kraj/woj. lubelskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 391637,67 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
88541,80
Oferta z najniższą ceną:
88541,80
/ Oferta z najwyższą ceną:
88541,80
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 32550820110 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2011-10-06 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 561 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | TAK |
Oferty częściowe: | TAK |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 3 |
Kryterium ceny: | 0% |
WWW ogłoszenia: | www.wolka.pl |
Informacja dostępna pod: | Urząd Gminy Wólka, pok. 6,7 Jakubowice Murowane 8 20-258 Lublin |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
90620000-9 | Usługi odśnieżania |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Rejon odśnieżania II - miejscowości: Łuszczów Pierwszy, Łuszczów Drugi | Marek Gozdek Usługi Brukarskie Lublin | 2011-10-19 | 88 541,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2011-10-19 Dotyczy cześci nr: 2 Kody CPV: 906200009 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 88 542,00 zł Minimalna złożona oferta: 88 542,00 zł Ilość złożonych ofert: 1 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 88 542,00 zł Maksymalna złożona oferta: 88 542,00 zł |